Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #642126   eMJei
 30 Spa 2015 13:38
skaičiuoti galima: ritės 1 rankenos pasukimas ratu yra ~66-70cm, 100 kartų pasukai, 70 m , nesunku suskaičiuoti.

Arba matuojant valą, kai susivinioji 114 m špūlę ir žiūri pagal tai kiek išmeti...
 #642132   shelwius
 30 Spa 2015 14:33
eMJei rašė:Kur nebus super kotukas, su Certified Pro made in usa Lamiglas blanku. Tavo gal 14-40g? galvoju apie tokį.. tai kiek nusimeta 20, 30 , 40 g blizgės? man ne tik nemunui bet ir vėjažuvėms baltijoje nuo kranto metrų reikia.
pas mane iki 24g ;-) tikrai neskaičiuoju kiek numetu, bet vizualiai tai per akis ;-)
 #642150   vaitko
 30 Spa 2015 16:46
eMJei rašė:
Na nematavau metrais. Ar tikrai skaiciai tau svarbu? Kodel butent 100 metru nori? Grazus skaicius? ;) as vadovaujuos labiau ne skaiciais o pajautimu ar man gana ar ne ir pajautimu ar "maloniai" metas, ar kotas neperkrautas (tiksliau masalus pasirenki kad neperkrautu - blizge 20g - optimalu).
tie metrai labai paprastai skaičiuojasi maps.lt nagrinėjant ruožus (yra įrankis matuoti atstumą). O taip pat kai prieini upėje labai puikiai pasimato praktiškai - kai dameti iki sėkliaus 70 m nuo kranto atstumu, kai reikėtu dar 20m kad pratraukti pro jį, ir pan.
Visada susidursi su situacija kai truks dar 20 metru :)
 #642974   Aqua v.
 05 Lap 2015 19:30
Snd kazkaip iskart nujauciau :roll: , kad su lydekom nieko gero nebus,
tai iskar dejau 4# kanopa :grin: . Pasiteisino :gutgut

Paveikslėlis

mazesnysis nedidelis, bet legalus ;-) /kulinarus:

Paveikslėlis

nu ir neretas rudeninis bonusas ant guminuko:

Paveikslėlis
 #642998   vaitko
 05 Lap 2015 21:21
Aqua v. rašė:Snd kazkaip iskart nujauciau :roll: , kad su lydekom nieko gero nebus,
tai iskar dejau 4# kanopa :grin: . Pasiteisino :gutgut
Su lydekom visa rudeni nekazka :)

Smagus laimikiai! Tamsoj sukibo? Ar cia diena kanopa mirkei?
 #643141   Apvalus
 07 Lap 2015 18:11
Man rasti irgi pavyksta,tik taip pat dydžiai ne įspūdingi. 2kg. dar neperlipau :grin: šiandien ieškojau ir radau vėl ;-var-var.
Visos siandien,viena dar atsikabino.
Prikabinti failai
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Šita 62cm kažkaip ne nusifotografavo normaliai
 #643152   Aqua v.
 07 Lap 2015 22:07
shelwius rašė:o šiaip silkutės ~ 1,5 vos traukia....
Apvalus rašė:.. 2kg. dar neperlipau :grin: ..

tai ir sakau, kad nekimba lydekos :donknow'

siaip Shelviau, 3,5 jau 'ne geda' ;-) :gutgut ,
bet apskritai manes rudeni silkutes nedomina, 'pazolynuose' 'pakrastynuose' 'palivuose' net negaudau, kur traviankos trinasi. Ieskau ten, kur jau telpa (ir pasitaiko) 5-7-ir didesnes. O va ten dar nemaciau judesio.
Tiesa, biski starkiams 'blaskiau' demesi, bet apskritai normaliu rudeniniu zabu kolkas dar :donknow'
 #643199   kriukelis
 08 Lap 2015 17:52
Pas mane Pakaunej biski kitaip, dvi po 5kg. viena 6,5kg. ir 8,9kg. :/braj; Mazesnem pasigirti negaliu.. :grin:
 #643256   Spacehunter
 08 Lap 2015 23:48
kriukelis rašė:Pas mane Pakaunej biski kitaip, dvi po 5kg. viena 6,5kg. ir 8,9kg. :/braj; Mazesnem pasigirti negaliu.. :grin:
Tu, draugeli, ne perlauzei pagali?! 2x5 + 1x6,5 + 1x8,9 = 4 galvos! :oops: O galima tik 3 :ks> ! Cio ta paputal ? :ruko
 #643262   fozas
 09 Lap 2015 07:43
Spacehunter rašė:
kriukelis rašė:Pas mane Pakaunej biski kitaip, dvi po 5kg. viena 6,5kg. ir 8,9kg. :/braj; Mazesnem pasigirti negaliu.. :grin:
Tu, draugeli, ne perlauzei pagali?! 2x5 + 1x6,5 + 1x8,9 = 4 galvos! :oops: O galima tik 3 :ks> ! Cio ta paputal ? :ruko
pagal tave dar zmogus pamirso paminet ,kad su tocke parsiveze.Kur pamineta,kad per viena gaudyma?Kiek galima supras tai aplamai jam pavyko pajamt
 #643266   Apvalus
 09 Lap 2015 08:59
kriukelis rašė:Pas mane Pakaunej biski kitaip, dvi po 5kg. viena 6,5kg. ir 8,9kg. :/braj; Mazesnem pasigirti negaliu.. :grin:
Kol nepamatysiu-sužinosiu ant kokio masalo,kurioje vietoje ir kaip pravedant,o svarbiausiai ant ko ir kur :?: tol nepatikesiu :grin:
 #643273   Apvalus
 09 Lap 2015 09:38
Spacehunter rašė:
kriukelis rašė:Pas mane Pakaunej biski kitaip, dvi po 5kg. viena 6,5kg. ir 8,9kg. :/braj; Mazesnem pasigirti negaliu.. :grin:
Tu, draugeli, ne perlauzei pagali?! 2x5 + 1x6,5 + 1x8,9 = 4 galvos! :oops: O galima tik 3 :ks> ! Cio ta paputal ? :ruko
O tai jeigu pagavus iškart paleidi,tai vistiek po trečios reikia vynioti meškeres ir namo ? :?: :?:
 #643903   vaitko
 16 Lap 2015 10:40
Vakar ryte vejas pute, vanduo "pasisiauses", bet kad jau atvykau tai negi nebandysi laimes... ieskojau lydekos, ir kolkas vis dar neradau, nerades uzsidejau blizgute ir radau kam ja isiulyt

Lygiai 3,5kg ir 78cm (tarpas tarp akiu)

P.S. reiktu pastebeti viena dalyka: kol mase drozia "standartinej/perspektyvioj/kolchozinej" vietoj su standartinem pjautinem castmaster blizgutem ir nieko nepagauna, man jau kelinta karta suveikia atvirkstine taktika: nuosalesnis "neperspektyvus" ruozelis ir blizgute "Kaukas" 21g (viena puse varine kita sidabras).

Patinka kai priejes "egzpertas" pamates porina "Tai jei tu salvio ieskai, tai cia nepagausi, reik prie tilto eit ir blizge netokia, neturi pjautines?" :D
IMG_20151115_083631.png
 #643927   Dziedas
 16 Lap 2015 14:36
:grin: :grin: :grin: '''bum ...Ir šitie ekspertai ,ko mažiau patįs žvejoja ,to labiau "vertingesnius' patarimus duoda... :-D
 #650739   Mike
 26 Sau 2016 12:45
Manau, kad įmanoma. Vanduo žemas, yra vietų, kur galima ir vagą pasiekti. Yra tikimybė vos ne visas plėšrias ar pusiau plėšrias žuvis pagauti. Tik va kantrybės reikia. O po ledu matylius nuleidai - žiūrėk ir kliovas :-D
 #654481   Sportininkas
 21 Vas 2016 20:10
Kada mazdaug pradeda gaudyt pludinem prie aleksoto tilto ir ka ten galima pagaut? Tvarkiaus sandeliuka ir radau pora pludiniu meskeriu, nelabai man patinka su pludine gaudyt bet noretusi pabandyt. :ks>
 #654491   shelwius
 21 Vas 2016 21:22
Sportininkas rašė:Kada mazdaug pradeda gaudyt pludinem prie aleksoto tilto ir ka ten galima pagaut? Tvarkiaus sandeliuka ir radau pora pludiniu meskeriu, nelabai man patinka su pludine gaudyt bet noretusi pabandyt. :ks>
Ankstoka dar, draugas bandė šapalą jamt ant batono jau du savaitgalius iš eilės, bet dar tuščia... Reik šilumos ir kad vanduo šiek tiek nusistovėtų, nuskaidrėtų ir pasirodytų upėj gyvybės požymiai.
 #654511   Sportininkas
 21 Vas 2016 22:40
Aisku, kiek pamenu ten kalchozas pastoviai budavo kai "eidavo" kasnors. Reikia bandyt su pludine susidraugaut. Va radau sandeliuke 3m, 3.5m ir 4.5m pludines, idomu su kokia ten reiktu bandyt? Kazkada su spiningu pro sali ejau ( i aleksoto puse norejau eit) tai su gana ilgom gaude zmones.
 #654517   BroniusM
 21 Vas 2016 23:04
Sportininkas rašė:Aisku, kiek pamenu ten kalchozas pastoviai budavo kai "eidavo" kasnors. Reikia bandyt su pludine susidraugaut. Va radau sandeliuke 3m, 3.5m ir 4.5m pludines, idomu su kokia ten reiktu bandyt? Kazkada su spiningu pro sali ejau ( i aleksoto puse norejau eit) tai su gana ilgom gaude zmones.
Dauguma ten su match'ais gaudo 3,9 arba 4,2 , nes gylio ten yra vietom, tai sutrumpa metimo trūks. Pačiam ten teko kažkada gaudyt 3,9 pats tas buvo, su trumpesniu sunkoka manau būtų.
 #654533   Raupsuotas
 22 Vas 2016 06:59
Sek iš pavasario du faktorius - kolchozo didėjimą ir vandens temperatūrą. Kolūkio dydis dar nereikš 100-ta procentinio kybio, bet kylanti vandens temperatūra žuvies aktyvumui tai tikrai :/braj;
 #654588   Mike
 22 Vas 2016 13:45
Tuo tarpu vandens temperatūra Nemune ties Kaunu paprastai pradeda kilti, kai Kauno mariose ledas nueina. Taip kad sek Kauno marias :grin:
 #654603   arta777
 22 Vas 2016 14:44
Gaudžiau palaidyne tose vietovėse apie 12m.Visais metų laikais,kiek tik laiko užturėdavau ir leisdavo oro sąlygos,kažkiek jaučiuosi perpratęs specifiką žūklės Nemune,Kauno senamiestyje.Ir turiu kiek kitokių,arba dadedu savo pastebėjimų,prie aukščiau parašytų.Pavasarį nelabai ten kolchozas formuojasi,na,jei nebent tikrai gerai žuvis paeina,tai po 4-5vyrus stovinčius arčiau vienas kito.Tai ne ruduo,kada žuvis ten būriuojasi nerealiais kiekiais. ir visokiausiais būdais ją pradeda mučyt vos ne pusė Lietuvos.Vienintelis rodiklis,kai ten nėr ledo-bent man,tai vandens lygis.Jei jis padabnas,gali žvejoti ir pasigaut.O lygis tas,na lubos jo,kai vanduo ima siekti medžius pakrantėje,pasibaigus betonkei,kiek žemiau Aleksoto tilto,senamiesčio pusėj.Būtent ten pagavau žiemą savo rekordinius šapalus.2.1 ir 3kg.Shelwius gali paliudyti,kad ne melagis esu.Taip,tokiu laiku žoro nelabai atsimenu,bet pagauti galima.Pagrindinė sąlyga-reikia šert.Neįmantriai,bet šutintu kviečiu,kukurūzu,ar to paties batono,išmirkyto ir išspausto,gumuliukais.Tose vietose mes,turiu omeny,rimčiau žiūrėjusius į žūklę,šerdavomės,skaityk kaip nuo dabar,iki pat ledo,skyrėsi tik kiekiai.Aišku dabar kai šalta,šeri po visai nedaug,bet dažnai.Ir kantrybės,nes ne visada atėjus ir palaidžius plūdelę porą valandų,sulaukia kibimo.Užsispyręs būdavau,žiūrėk,po pusdienio sulauki pirmo dziobtelėjimo.Sportinykui patarčiau pažiūrēt vandens lygio,nes pats jei būčiau lakstęs temperatūros vandenio matuoti,ar laukęs kolchozo,daug gražių egzempliorių nebūčiau pagavęs.
 #654657   Sportininkas
 22 Vas 2016 18:18
Supratau, dekui uz patarimus. Kolkas labai artimu metu tikrai nezadu dar bandyt , bet kovo viduri ar pabaigoj jau manau kad skirsiu siektiek laiko pludinei ir bandysiu butent prie aleksoto tilto, auksciau ar zemiau. Ir kaip ten su sapalais spiningu? Turiu keleta 'sapaliniu' vabaliuku/vobleriuku ir kiek zinau ten taipogi spiningu gaudo sapalus prie vadinamo amfiteatro, ar kovo viduri/pabaigoj jau galima pagaut? Niekad tikslingai negaudziau sapalu spiningu
 #654662   arta777
 22 Vas 2016 18:44
Tai vat apie šapalą spinu,nieko tau nepatarsiu.Pats ketinu,juos pabandyti pagauti ant vobleriukaus,nuo šio pavasario.Žinau.kiek ir tu-ten juos spinu gaudo.Ne kas kitas,o Shelwius!
 #654675   Wytux
 22 Vas 2016 19:17
arta777 rašė:......Pagrindinė sąlyga-reikia šert.Neįmantriai,bet šutintu kviečiu,kukurūzu,ar to paties batono,išmirkyto ir išspausto,gumuliukais..
Kaip daznai ? kas vakara ? ar uztenka pries zvejyba?
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 28
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė