Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #530085   Haden
 13 Gru 2013 01:51
Mariookas rašė:planuoju šeštadienį ties Kaunu dugninę užmest, bandėt gal kas kažką apie pašarą pasakyt galit? ar nebekimba jau niekas Nevėžyje kad taip tema apmirus?
Nemanau , kad verta zinok. Buvo kolegos va sios savaites pradzioje, sake vanduo sukiles kaip kazi kas. Prasedejo apie 5h, nei vieno kliovo. Pasarus kaip visad naudojo, kurie visados pasiteisina, ir masalai. Ir dar kitas dalykas, anksciau toje vietoje kur ties kaunu zvejodavome buvo, bent 20+ zveju, pludininku/dugnininku, tai sake apart mano kolegu nieko nebuvo. Tai gali pats jau pradeti spresti apie nevezio padeti ties kaunu :)
 #530155   Marka
 13 Gru 2013 11:48
reiks šiandien po darbo prasuk pažiūrėt kas per potvynis :) dėkui už patarimus spėju imsiu spiningą ir Nemunėli ateik čia bus :D
 #547934   Mike
 24 Vas 2014 09:13
Poledinės žūklės sezoną uždarinėjau Nevėžyje ties "Henyte" sekmadienį. Žvejų nuo pat ryto begalė, automobilių eilė geras kilometras. Ledas neblogas, sausas (naktį pašalę buvo), gal kokių 25 cm. Nors pasiėmiau grąžtą, bet neteko gręžti nė vienos eketės. Per paskutines porą savaičių ekečių prigręžiota tiek, kad laisvai gali keliauti per neužšalusias laisvas eketes. Sekėsi nekaip, bet pagavau nestandartinių laimikių. Tikslas buvo žiobriais, bet... Pirmoje eketėje vos įleidus sunkią avižą (srovė stiproka) pakibo kokių 400 g. salačiokas. Keliavo, aišku, atgal, bet pasitąsyti naudojant 0,1 valą buvo smagu. Vėliau ir lauktą žiobrį pagavau. Deja, tik vieną. Na o netrukus ir vėl sargelį prispaudė. Po nelabai ilgos kovos pasirodė, kad ta pačia didele aviža su kuokštu trūklių susidomėjo gal 300 g. lydekiokas, kuris jau eketėje nupjovė valą ir nuplaukė savais keliais. Šiek tiek po 12 val. savo pasirodymą baigiau. Kaip supratau iš kitų žvejų tarpusavio kalbų, nekibo. Kiek mačiau kas vieną, kas du žiobrius turėjo, o didesnioji dalis ir visai nieko. Poledinės daiktai sutvarkyti. Imsim į rankas spiningą.
 #550786   Marka
 09 Kov 2014 12:55
Vakar nuo 8:00 iki 12:00 pasišildyt buvom ant saulutės ties tą įlanka kur vieno žmogelio pilies bokštai aiškiai matosi, oras pasaką, bendraminčių kas dešimt metrų. Beveik visi dėdulės į galiukus dugninių spokso spėju kuojų laukia, kelis užkalbinau tai sakė tik gamta grožisi, nes kibimų nulis, o kad kaimynas ką nors trauktų irgi nepastebėjo. Mano tikslas buvo su dryžuotu kupriumi pasisveikint, žinojau kad tikėtis kažko ypatingo neverta, bet nusibodo kambary su spiningų mojuot, baisiai jau atviro vandens pasiilgau :-D Bandžiau paternosterį, vėliau tik su galvakabliu irgi pamėčiau, man nei barkšt, dar trim entuziastams su spiningu irgi tylu ramu. O va kitam krante vyriškis per pora minučių tris ešerius vienam taške nukalė, viena mačiau net į maišą įsimetė matyt riebesnis papuolė. Kiek spiningautojų sutikau nebuvo nei vieno, kuris tiek kiek aš vaikščiotų, gal gerai pažįsta šią upės atkarpą ir žino kur mėtyt, o gal kitais sumetimais tokią strategiją pasirinko, nežinau galiu tik spėlioti. Biški "kirminas" apramintas, bet akivaizdu kad dar ankstoka žuveliokams. Beje gal šita įlanka turi koki savo kodinį pavadinimą, kad susikalbėt aiškiau būtų? :-D
 #558768   Marka
 07 Bal 2014 10:14
ei vyručiai kiekvieną rytą į darbą važiuodamas nuo tilto matau ne viena ryboką, jau nekalbu apie ne taip gerai matomas ir gerokai "mėsingesnes" vietas, kur komentarai ir laimikių nuotraukos? nejaugi Nevėžis toks nerezultatyvus a?
 #558842   Evuldis
 07 Bal 2014 14:31
Marka rašė:ei vyručiai kiekvieną rytą į darbą važiuodamas nuo tilto matau ne viena ryboką, jau nekalbu apie ne taip gerai matomas ir gerokai "mėsingesnes" vietas, kur komentarai ir laimikių nuotraukos? nejaugi Nevėžis toks nerezultatyvus a?
Tauta kalba, kad ten vietiniai babtiniai/raudondvariniai su tinklais ir elektra papramogauja.. :evil: pernai kiek buvau nevezyje nei viedo lydzio neikirtau :[anuol
 #558914   staind
 07 Bal 2014 17:52
Evuldis rašė:
Marka rašė:ei vyručiai kiekvieną rytą į darbą važiuodamas nuo tilto matau ne viena ryboką, jau nekalbu apie ne taip gerai matomas ir gerokai "mėsingesnes" vietas, kur komentarai ir laimikių nuotraukos? nejaugi Nevėžis toks nerezultatyvus a?
Tauta kalba, kad ten vietiniai babtiniai/raudondvariniai su tinklais ir elektra papramogauja.. :evil: pernai kiek buvau nevezyje nei viedo lydzio neikirtau :[anuol
pramogauja su viskuo tie vietiniai, bet vistiek nevezis viena megstamiausiu mano upiu. kimba beveik visos zuvys, tik reikia zinot kur ka gaudyt. lydeku per pernai pagauta gal 30 vienetu, aisku max 1.5kg. eseriai ant sukriu kimba kaip pasiute, aisku valtis tam reikalui butina, nes krantais nelabai pavaiksciosi. jei mikrint, tai galima ir be valties. o kur dar lynai, karosai, sapalai.. tik kad rudeni, bei ankstyva pavasari uzknisa, per plotkininkus normaliai pazvejot neimanoma :grin:
 #558961   Evuldis
 07 Bal 2014 20:40
Na matai as be valties pakrantem klampoju :)
 #558974   staind
 07 Bal 2014 21:16
Evuldis rašė:Na matai as be valties pakrantem klampoju :)
klampodavau ir as. pagaudavau ir klampodamas :) tik kad gryzdavau nusikales kaip suo. jau lengviau upetakiaujant eit palei upeli :D
 #580947   AAAzzz
 16 Lie 2014 16:36
Teko per atostogas uošvijoj pabūvoti Kėdainiuose... o kaip atostogos be spiningo rankose :) taikinys, kaip ir dažniausiai pas mane būna-šapalas. Buvau prie upės nulėkęs 3 kartus, pirmam kartui daugiau laiko skyriau žvalgybai, kibimų neturėjau, bet mačiau, kad upėje gyvybės yra, ir visai nemažai. Tik su priėjimu prastokai, visur žolės pakrantėj, krūmai, o upėje vietų pabraidyti nedaug, bent jau ten kur aš buvau :) Na ir užvakar vakare vėl nulėkiau prie upės, tik jau į kitą vietą. Vėl daugiau laiko vietų ieškojimui, upės pažinimui ir pan... ;-) na ir taip bevaikštant jau saulei visiškai nusileidus prisibroviau per krūmus ir dilgeles, kurios einant net veidą dilgina į vieną vietelę... akmenys, sraunuma, o už jos nemaža duobelė... Tada ir prasidėjo :grin: Pirmas metimas, tik vobleriukas pasiekė vandenį, kaip jį griebė nemažas šapalas, bet nepataikė. Keli ritės suktelėjimai-smūgis ir apie puskilio šapalas krante. Tuo metu už kokių 15 metrų nuo manęs- salačio uodegos smūgis. Galvoju neblogai aš čia "užėjau"... Vanduo aplink tiesiog virė nuo smulkmės, salačio smūgių ir šapalų bulkavimo :gutgut
Tą vakarą pagavau nedaug, tik 3 šapalus. Vieną puskilinį kažkur, net nematavęs paleidau iškart, kitas buvo truputį didesnis-36cm, na ir tetukas 47cm papuolė su kuriuo pakovot truputį teko... ir bridkelnes prisemt su pinigine, telefonu ir raktais nuo mašinos kišenėje :-D ... bet kibimų gausa mane nustebino... turėjau gal 20-25 kibimus, bet niekaip neišeidavo pakirsti. Visas veiksmas vyko jau prieblandoj ir net visiškai sutemus, kai meti ir nematai kur meti, kai vos įžiūri savo vobleriuką ar nėra kokios žolelės pakibusios... Taip aš pabuvau prie upės iki vidurnakčio ir patraukiau gerų įspūdžių kupinas namo ;uolrait
Kitą dieną planuose jau buvo kelionė namo į Vilnių, bet kur tau... juk vakar kibimas nerealus buvo! :grin: Jau iš pačio ryto pasikeičiau to einamiausio vobleriuko kabliukus, kad nebūtų tuščių kibimų ir šiaip ne taip vakaro sulaukęs vėl einu i savo atrastą, žolėm apaugusią, niekieno neištrypta vietą... geras jausmas kai žinai, kad niekas čia nesilanko, kad tu čia esi vienintelis... :gutgut Atrodo ir oras nesikeitė, ir slėgis toks pat, bet tiek kibimų jau nebeturėjau. Buvo keletas neblogų tetukų smūgių, bet ir vėl nepakirtau net su naujais, aštriais kabliukais... Pagavau tik vieną 35cm šapaliuką... O salatis ir vėl šoko savo šokį, kaip ir praeitą vakarą... Manau ateis kada nors ir jo eilė... :lol:
Kažkaip nemėgstu aš dažnai svečiuotis pas uošvius, bet jau laukiu kada vėl išeis atsidurti prie upės su spiningu :-D
 #581386   Arturijus
 20 Lie 2014 20:28
:D Ir as ten del tos pacios priezasties vaziuoju zvejoti :D
 #583416   Sokratas
 05 Rgp 2014 21:46
koks jau čia karštis...tipo, šiltuose kraštuose žuvų nerastum, nes visos išdvėsusios senai ? :roll:
 #583418   zaltyzz
 05 Rgp 2014 21:56
bobis rašė:koks jau čia karštis...tipo, šiltuose kraštuose žuvų nerastum, nes visos išdvėsusios senai ? :roll:
Ten žuvys kitokios :) pas mus gi irgi basai negyvena :)
 #583423   Sokratas
 05 Rgp 2014 22:18
pas mum Žemaitijoj irgi karštis, kimba žuvys kuo puikiausiai, žvejoju beveik kasdien, nemačiau nei vienos nugaišusios
 #588651   Megejas_
 14 Rgs 2014 09:24
Sveiki, gal kas nevėžyje ties užlėdžiais žvejojot kada? Bandau jau antrą kartą, žvejų daugybė aplinkui, bet kibimas labai prastas, ant dugninės aukšlės vakar tik kibo virš 3m gylyje, su plūde išvis jokio kibimo :D
 #589163   Megejas_
 17 Rgs 2014 09:02
Negi negaudot niekas toj pusėj? :D
 #591539   chinciukas
 01 Spa 2014 12:37
Rytoj iš pat ryto bandysiu ties užliedžias fyderius sumerkti.Patikrinsiu,ar jau tikrai ten toks šulinys pasidrė :)
 #591716   darjusas
 02 Spa 2014 14:03
Pirmadieni buvau pametyt spiningo Nevezyje nuo Raudondvario tilto siek tiek pavaziavau ten kur draudziama masinas statyt :) nuvaziavau apie 6 ir praejau pakrante kol sutemo. rezultatas apsoliuciai nulinis, jokio kliovo, nors temstant ziaurei didelis judejimas upej. kadangi bandau prisimint kaip reikia zvejoti (po ~15m. pertraukos), ir galvoju ka ne taip padariau... spiningui oras per siltas, vieta bloga, masalai blogi? zvejojau guminukais, bandziau baltus ir ryskiaspalvius. gal kas patarsit, gal geriau ten ir siuo metu su dugnine ant taikios zuvies? norisi pagaliau kazka pagauti bent iki 0.5kg, nes kelinta karta vaziuoju tai dugnine tai pludine tai spiningu ir rezultatas is 5 zvejybu, 1 kuoja delno dydzio Altoniskiu tvenkinyje.
 #593245   knoppix
 13 Spa 2014 09:25
Jeigu ant dugniniu, tai man vienareiksmiskai marios arba nemunas. Niekada nevezi nieko doro nepagavau. Del lydeku, ten kiek zinau pagauna, taciau siuo metu ir pats meginau, absoliutus nulis: vobleriai gilus, pavirsutiniski, guma, blizge, sukre, ryskios, naturalios spalvos- jokio skirtumo... Veiksmo visiskai nera... Kur kitur lydeku nlb zinau, nes tokiam nemune as siu zuvu nemoku ieskot... Per didele man upe...
 #593252   darjusas
 13 Spa 2014 10:07
Byvau si savaitgali vel nevezyje tai irgi meginau, baltus, ruskius guminukus, sukres. Rezultatas nulinis. dar maciau 4-5 spiningu mosavo, bet pre kelias valandas kiek buvau nemaciau nei vienas kad ka butu traukes, nors pakrantese tai pilna mazu eseriuku plaukiojo maciau. gaila neturejau nei vieno micro. Nu bet nors nuo miesto pabegau :) o seip Nemune reikia arba bridbaciu arba valties, arba zinot kur duobes... nes as ten kai praeinu pakrante tai man visur vien seklumos atrodo, o dabar dar kai nusekes...
 #593326   knoppix
 13 Spa 2014 17:19
Velkiaut tai visur yra didesne tikimybe pagauti. Del britkelniu tai nepasakyciau kad nevezi labai reikalingas, nes labai staciai gileja, sunkiai issilaikyt eina o be to labai dumbletas dugnas ir smingi, ko pasekoje gali ir paburbuliuot :)
 #594396   vvyciokas
 20 Spa 2014 20:01
knoppix rašė:Velkiaut tai visur yra didesne tikimybe pagauti. Del britkelniu tai nepasakyciau kad nevezi labai reikalingas, nes labai staciai gileja, sunkiai issilaikyt eina o be to labai dumbletas dugnas ir smingi, ko pasekoje gali ir paburbuliuot :)
Kad žinok britkelnės neblogas dalykas, pats Panevėžio apylinkėse atbraidęs tai galiu pasakyt kad praverčia, o dėl staigaus gilėjimo ir dumblo tai tik pasakyt galiu kad nereikia stačia galva brist gilyn, eini po truputi, vietom išlipi krantan ir viskas OK.
 #597845   Mike
 09 Lap 2014 16:51
Šiandien dviese pasivaikščiojom porą valandų palei Nevėžį ties henyte. Su paternosteriniu mikrodžigu. Iš vieno taško iškrapštėm po porą ešeriokų. Šiaip jau užsiėmus rimčiau, skyrus laiko vietos, kur stovi būrys, paieškojimui, ir pažaidus su spalvom, tai visai rezultatyvi žūklė gautųsi.
P.S. Bet tai kaip Nevėžyje vandens nėra....
 #599276   AndBa
 17 Lap 2014 12:54
Buvom vakar prie krekenavos nevezyje paspiningauti, pradejom nuo krekenavos miestelio tilto ir ejom 3-5km tolyn upe. Gaudem ant sukriu: raudonos, baltos, auksines, melynos, riskesniu spalvu. Kibimu - 0 :( gaudem ten pirma karta, tai gal ne ten nuejom arba oras nebuvo palankus, pute siaurinis stiprus vejas :) reikes kada dar pameginti.
 #599356   Arturijus
 18 Lap 2014 08:37
As ten gaudziau 16 d. tai neuzaugos eseriokai sportiskai nervus patampe ir viskas.
 #599369   kessstas
 18 Lap 2014 10:16
AndBa rašė:Buvom vakar prie krekenavos nevezyje paspiningauti, pradejom nuo krekenavos miestelio tilto ir ejom 3-5km tolyn upe. Gaudem ant sukriu: raudonos, baltos, auksines, melynos, riskesniu spalvu. Kibimu - 0 :( gaudem ten pirma karta, tai gal ne ten nuejom arba oras nebuvo palankus, pute siaurinis stiprus vejas :) reikes kada dar pameginti.

Spaudzia ten vietiniai visais brakusiniais budais tas vietas..vasara sake linu pilna kibira dadure uz 20lt..tai patys pamastykit kiek jiem ta zuvis rupi..
 #599408   Arturijus
 18 Lap 2014 16:56
Na taip, kiek pastebejau daugumoje telkiniu taip yra, kad vietiniai dusina zuvi be gailescio. Gal didesni seiminikai jauciasi?
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė