Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #17532   gelmės
 04 Gru 2006 15:05
Dažnai tenka žvejoti šiose upėse.Kartais būna labai puiki žvejyba,kartai mizarna.Paskutinis savaitgalis buvo ne koks.Per dvi dienas tik penki kibimai.Namo grįžau tik su gera nuotaika.Žuvį palikau plaukioti.Te paauga.Žinau,kad čia yra žvejų,kurie žvejoja šiose upėse.Gal kas nors iš jų pasidalins informacija,pastebėjimais.Vietų išduoti neprašau.Kol kas tiek.
Visiems gerų laimikių. !-kliovas-!

 #27364   gelmės
 26 Kov 2007 09:18
Sveiki, -:saliut

Šeštadienis.

Rajonas- Pasvalio.

Vieta- Mūšos upė.

Poilsio įrankis- lengvas telemačas.

Masalas- musės lerva, sliekai.

Kiti masalai- uodo trūklio visam Panevėžyje negavau. :twisted:

Jaukas- Žvejo tako, šaltam vandeniui.

Kibimas- pusėtinas.

Žuvis- kuoja, raudė, aukšlė.

Stebimas rezultatas- ant dugninių bando gaudyti lynus. 0.

Naktiniai sliekai- kai kam užsikabina šapaliokai.

Lydekos- mačiau tik apgriaužtą galvą. Galėjo būti apie 4-5 kg.(ne galava)

Pūslės- kur pažvelgsi visur balta....:(

Žvejai- pilna, kaip alubaryje.

Vanduo- šlapias, bet dar aukštas.

Nuotaika- pavasarinė.

Laimikis- namo tik 6 žuveliokus pervilkau. Šuns gaila. Jam skanu. :))

Tai tiek. ;-)




gelmes

 #28954   gelmės
 16 Bal 2007 10:18
Sveiki.
Po šeštadieninės žvejybos Kupiškio mariose, kur ramybės nedavė graužabirkiai, sekmadieniui pasirinkau Mūšos upę. Pasiruošimui daugiausia laiko atėmė sliekų kasimas. Vienoje vietoje nėr, kitoje irgi nėr, kol pagaliau atradau. Kriaukšėdamas nuo nepakeliamo fermų dvoko :twisted: prisikasiojau neblogų. Teliko tik spausti, spausti prie upės. Saulutė, tykus vėjelis , debesys ir tie miega. Upė pasitinka nenustebusi. Žvejų-kaip visada. Dauguma gaudo plūdine. Kitoje upės pusėje matosi net trys ekipažai. Rengiuosi ir aš. Išsikraustau iš mašinos visus pribumbasus ir apsikarstęs, kaip baudžiauninko skolintas arklys, keliauju rinktis vietos. Tai ilgai netrunka. Srovės sūkuriai kužda kur turiu apsistoti. Apie vidurį upės matosi didokas akmuo. Nuo jo, srovės kryptimi, gražus vandens raibuliavimas. Gelmės ne per daugiausia. Kadangi buvau nusprendęs neužsižaisti su mažiukais, tai žiobriams, šapalams ši vieta turėjo tikti. Pirmasis dugninės išbandymas. Riebūs ir ganėtinai tvirti sliekai, užmauti ant kabliuko, dar smarkiau pradeda savo judesių maratoną. Užfiksuoju dugninę. Svarmuo 10 gramų. Srovę jį šiek tiek paneša. Dugninės viršūnėlė palinksta. Kad nenuobodžiauti, lengva tolimo užmetimo meškere pasiruošiu kitai maloniai procedūrai. Pašarus naudoju „Žvejo tako“ šaltam vandeniui. Paskaninti. Pirmieji plūdės niuktelėjimai. Ir pirmieji ...Vėl tie graužabirkiai. Tai plakiokai. Uošvis mažus žuveliokus taip vadina. Jie nugriaužia sliekus ir didumo su lig birka. :lol:
Šitie didesni negu vakarykščiai. Traukiant jaučiasi malonus pasipriešinimas. Kadangi laiko lyg valias, o ir tikslas ne žuvies prilupimas, leidžiu sau pažaisti su užkibusia. Duodu jai pasilakstyti, pasipriešinti. Stebiu, kaip vandenyje ji vartosi. Saulės spinduliai atspindi žuvies kūną. Gražu. Tas žaidimas tęsėsi geras tris valandas. Tai plakis, tai kuoja, tai plakis, tai kuoja. O dugnine niekas nesidomėjo, neskaitant kelių nežymių timptelėjimų. Nutariau pakeisti vietą. Susiradau žymiai gilesnę upės atkarpėlę. Čia ir srovė lėtesnė. Be to ir prieinamumas prie upės ne kokis. Stačiau ir slidžiau. Bet visgi įsitaisau.
Užmetu dugninę. Ne visai ji pritaikyta Mūšos upei. Turėtų būt ilgesnė. Bet kokia yra, tokia šiam kartui ir gerai. Metu pagal tėkmę. Apie vidurį. Valas nusėda. Įtempiu. Fiksuoju. Vėl ruošiu savo lengvą tolimojo užmetimo. Maunu ir slieką ir musės lervą. Bandau gaudyti. Matosi, čia žymiai giliau. Plūdė plaukia lėčiau. Kibimai retesni. Ir vėl tie plakiai.
Nutariu pavalgyti. Ieškau savo terboje.Tuo metu stiprūs smūgiai sudrebina dugninės raudoną viršūnę. Skubėdamas pakirsti paslystu. Ant minkštosios vietos (nepasakysiu dabar, kad tai minkštoji vieta) nučiuožiu. Aišku, su pakirtimu vėluoju. Taip jau surėdyta. Pykstu, kad kibimas būna tada, kai nesi gerai pasiruošęs. Bet džiaugiuosi, kad lyg ir atradau stambesnių žuvų susitelkimo vietą. Kabinu kitą. Riebuilis. Tikras lietuviškas mėšlinis. Tokia veislė. Juokiuosi. Vėl metimas. Vėl apie vidurį. Jokių pašalinių meškerių. Žvilgsnis tik į raudoną viršūnėlę. Laukimas. Nieko. Atsibosta taip sėdėti. Vėl imu tolimąją. Gaudau su ja, bet viena akis stebi kai ką kitą. Pasiteisino. Iš pradžių atsargiai-vos vos. Ir kad davė.... Spėjau. Jaučiu, žuveliokas nemenkas. Traukiu. Į paviršių nekyla. Jau ir krantas netoli. Matau pagal valą. Pagaliau pamatau boluojant vandenyje. Pirmasis žiobris. Bet dar neištrauktas. Krantas nepatogus. Molinga ir dėl to slidu. Neskubėdamas, privairuoju prie pat. Pakeliu. Jis bando kažką sakyti. Lėti ir didingi lūpų susitraukimai. Akys. Uodega viksnoja neskubėdamas- šast, šast, šast, šast. Pasimuisto. Jaučiu jo jėgą. Gražuolis. Įleidžiu į sietą. Vanduo užverda....
Tikiuosi dar, todėl metu panašiai į tą pačią vietą. Vėl laukimas. Neužilgo pasikartoja viršūnės lingavimas. Tik šis kartas kitoks. Iš karto staigūs smūgiai ir.... kirtimas. Jaučiu, kad vėl yra. Tik šį kartą valas kažkodėl neina į mano pusę. Užstrigo. Šiek tiek smarkiau timptelėjus, atsilaisvina. Pirmyn prieš srovę. Ganėtinai nepatogiai jaučiuosi. Rankos pakeltos, nes dugninukė trumpoka. Pagaliau prisitraukiu. Su rudų žolių kuokštu kartu atmaskatuoja dryžuotasis. Prie pat kranto pasipliuškena ir paklūsta mano rankom. Smagu. Priglaudžiu jį kartu su kitais.
Laikrodis rodo 16 valandą. Jau kuris laikas saulė tikrino mano veidą. Prisiminiau pernai metų pirmą žvejybą saulėtu oru. Jaučiu, kad dabar tas pats. Raudonas, kaip vėžys. Dar iš mandagumo upei kelis kartus permetu dugninę ir kraunuosi. Kibimų nebebuvo. Užteks ir tiek. Paskleidžiu žuveliokus. Pagrindiniai į namus, o didžioji dalis į plačiuosius Mūšos vandenis.
Namie žmona sakė, kad žiobris tūrėtų siekti apie kilogramą. Aš- aišku daugiau. Neturiu labai tikslių svarstyklių, bet negi kilogramuose esmė? ;-) Ešerys irgi puskilį siekė. Na va, ir visa žvejyba su jos ypatumais.
Šiandien darbe visi žino, kad žvejyboje buvau. Raudonas, raudonas. :oops:

 #30369   gelmės
 28 Bal 2007 19:30
Nors vėjas savo tvarką įvesti bandė, bet man įspūdžių netrūko. Praleidau 5 valandikes nuostabiai. 7 kibimai. Viena nusipurtė. Visos mamos ar tėčio prašėsi. Prašimus išpildžiau. ../;nzv (Išskyrus vienai ;-) vakarienę žmona gal paruoš :lol: ) Nuo 300 gr iki 800 gr lydekiukai graibaliojo, !-kliovas-! bet nesnaudė ir ešeriokai. Du. Vienas 300 gr, kitas 100 gr !-kliovas-! :oops: Vieta-Mūša. Prie garos nuotaikos adrenalino įsisavinimą ( o jo buvo :!: )gal aprašysiu vėliau, kai daugiau į krūvą susidės. ;-)

 #30571   audrutis
 02 Geg 2007 19:43
Nu sitas pavasaris kazkoks keistas, Nemunelis beveik tuscias..... lydekas turiu omeny aisku. Nuo 04.21 iki vakar buvom 3 kartus ir nei vienos imamos, o ir silkuciu tik po 3-5 per diena, gaudem dviese. Is tu silkuciu tik 3 biski virs puskilio, kitos isvis "piratai", vos uz guminuka didesni :)
Ruozus maisem visus patikrintas, kurie taip dar niekada nera nuvyle.
Kus cia suo pakastas??? Siaip jau gaudant 04.21 krantai buvo numinti, ne visur aisku, bet visuose labiau populiariuose ruozuose. Itariu svolaciai ten gaude jau visa balandi o gal ir silto kovo gale ir susidejo viska i maiselius :twisted: Bet visko juk neisgaudysi, taigi turbut saltas oras irgi kaltas. Net varliu "besimylinciu" :grin: beveik nematem, o kai gerai kimba kaip taisykle ir varliu buna begales. Dar vanduo labai zemas, vos ne kaip vasara, gal ir tai itakojo.......
Kaip jusu laimikiai aukstaiciai sioje nuostabioje upeje???

 #30748   gelmės
 05 Geg 2007 06:53
Vakar po darbų keturiom valandikėm nulėkiau patikrinti Mūšos žuvėkų. :oops: Tai per visą gaudymo laiką :!: buvo tik vienas kibimas :cry: Keičiau guminukus- mepsais. Kaip nekeista-kirto juodą 3 Nr mepsiuką. Po neršto jau atsigavęs pilnumoje- tikras "zdraica". Davėsi, puškenosi, vartėsi, daužėsi, šoko, purtėsi ir pagaliau baigė maskatuodamas . Bandžiau nufilmuoti visą procedūrą, bet vienam labai sunku... :cry: Galvojau, kad koks kilinis, bet siekė tik 800gr.
Nepastebėjau, kad kam sekėsi geriau, nors tiek tų žvejojančių ir buvo. Viso, su savim, tris sugebėjau suskaičiuoti.
Pavakaryje ir saulutė buvo išėjusi. Pradėjo atšilinėti.
Viskas. ;-)

 #32052   audrutis
 21 Geg 2007 06:39
Sapalai Nemunelyje sekmadienio ryta, truputi uz Nemunelio Radviliskio, beveik nekibo. Vienas tik vartesi, bet niekaip neisejo praleist virs jo karkvabalio. 2 kart bebandydamas nutraukiau viska, o trecia karta siaip ne taip praleidau, jis ciupo, taciau kertant valas vel uzsikabino uz akmenu bei nutruko (tas sapaliukas vartesi labai nedekingoj vietoj, iskart uz beveik i pavirsiu islindusiu akmenu, o tiesiai nuo krasto priejimas taip pat neimanomas,tad leisdavau toli palei srove kol vabalas daplaukdavo ir perplaukdavo tuos akmenis).
Daugiau jokiu kibimu neturejau, nieks nesokinejo netgi, tokia negyva upe. Vietiniai sake, kad siemet dar normaliai nieks ir nepagavo grazuoliu. Gal vakare, isilus vandeniui, butu geriau sekesi, taciau vakare vaziuot neturejau galimybes :(
O Musoj vakar draugelis paciupo 2 sapalus ir 4 meknes, viena kuriu netoli 2kg :(

 #32088   gelmės
 21 Geg 2007 12:51
Man vėl žvejyba su visomis įdomybėmis.
Šeštadienį, kaip ir planuota, nuvykau į Mūšą. Saulėta, gražu, vandenėlis teka, paukštukai gyvi, dilgėlės kelių nesiekia. :yaaah! Žvejų nėra labai daug. Tolokai viena galva matosi. Nusprendžiu iš pradžių gaudyti spiningu lydekas, o paskui, kaip jau išeis. Pradėjau mojavimo procedūrą. Mėgstu guminukus, tad juos ir naudojau. Tose vietose kur gaudau nėra medžių. Mūša laukais teka. Krantai statūs, žolėm apaugę. Pilna duobių, tad kelis kartus jų gylį išbandžiau. :jop-mat Metimas po metimo, žingsnis po žingsnio, keliauju link pirmojo kibimo. Žaisdamas įvairiomis guminukų spalvomis pajuntu pirmą kirtimą. !-kliovas-! Nedidukė, margais raštais, gamtos sutverta lydekaitė, spurda rankoje. Koks 400 gramų turi būt. Laibumu pasigrožiu ir nuplukdau tėviškėn. Pasilieku tos pačios spalvos masalą ir čaižau Mūšos vandenis toliau. Upė rami. Žuvys nešokinėja, nepliauškia nei uodegomis, nei kuom kitu. Jei ne retkarčiais pakilęs vėjas, tai vandens paviršius atrodytų kaip veidrodis. Jau geras kelio galas nužingsniuotas, o kibimų nėra. Artėja iš priekio matyta galva. Irgi spiningu bando laimę. Pasilabiname. :-blablab-: Pasidaliname skurdžia informacija ir aptariame nekibimo dėsnius. Aišku, kalčiausias oras, slėgis, ;-) o kad patys netobulėjame, tai to nesuprantame, arba nenorime suprasti. :lol: Persidedu savo mėgstamą, rausva galvele ir žaliu atspalviu padabintą guminuką. Keli ar keliolika metimų ir jis privilioja pirmą imamą lydekioką. Bus, kokie 800 gramai. Įleidžiu į sietą. Blaškosi. Nepatenkintas. Po kelių metimų tuo pačiu guminuku susigundo sekantis egzempliorius. Standartinis, kaip ir antrasis. Na, jei tokie kibs, bus ganėtinai linksma. Mano kaimynui kibimų nėra. Jis gaudo baltai rudu. Neužilgo vėl kibimas. Purslus į šalis mėto dar vienas egzempliorius. Kulniuoju link sieto ir jį įleidžiu. Jau lyg ir užtektų vakarienei. Įdienojo. Vėjo nėra. Saulė viršugalvyje plaukus skaičiuoja. [Sv{in Tylu ir ramu. Tik mūsų metamo masalo garsas-pliumpt, pliumpt.... Pradedu galvoti, kad laikas keisti žvejybos būdą, bet, kaip ir visada metu vėl ir vėl ir vėl. Kol dar vienas lydekiokas sugalvoja išbandyti gumos skonį. Po to, dar vienas. Gerai, kad sietas yra, Tik tolokai iki jo kulniuoti. Išsirinksiu porą didesnių ir užteks.
Už upės vidurio guminukas sekundę, dvi tvirtai susilaikė.Po to keli tvirti ir stiprūs smūgiai. Suvokiau, kad užkabinau geresnį egzempliorių. Įstrižas valas. Prieš srovę. Į vandens paviršių niekas nekyla. Jau ir apie upės vidurį. Didingi vandens paviršiuje ratilai. Jau arčiau prisitraukiau. Prie manęs priėjo pašnekovas. Stebi. Aš dar nežinau, ką ir kokį užkabinau. Jau iškilo. Matau nugarą. Ne lydekos. Pirma mintis – karšis už nugaros. Tik šis ilgesnis. Aišku. Pirmas mano Mūšos salatis. Ne, dar ne mano. Jį reikia išprašyti į krantą, o tada tai jau bus.....Nuvargęs jis vis vien nepasiduoda. Dar kelis sykius nutolsta nuo kranto, panyra ir vėl per prievartą prašomas į jam nebūdingą stichiją. Pagaliau prisitraukiau prie pat. Viena ranka laikau vos ne statmeną spiningą, o kita siekiu žuvies. Aiškiai matau pavadėlio užsegimą. Jis išsilankstęs. :jop-mat Laikosi valas tik ant galiuko. Kad tai žinotų žuvis :!: :!: :!: Ji tikrai pasinaudotų savo paskutiniu šansu. Iškeliu, ir kaip didvyris, nužiūriu savo nugalėtą priešininką.
Siete lydekiokai prieš jį atrodo tokie niekam verti žuveliokai, kad net mintis juos parsinešti į namus nekrebžda. Tad į laisvę. :yaaah!
Namuose foto sesija. Ne tik jo, bet ir atsilenkusios dalies, masalo, kuriuo susigundė žuvis. Geras šeštadienis. :aliukas-2
Jau nuo ryto nesimiega. [oj-me: Sekmadienis. Tik salačiai. Lekiu ten pat. Stebuklas. Jie duodasi. Galingi garsai tai vienur, tai kitur. Aiškiai matau. Mintis tik viena. Na dabar tai bus . Tyliai, net pasilenkęs, vos ne klūpom. Labai stengiuosi. Nematau dilgėlių, bet jas jaučiu. Metimai ten kur reikia ir ne visai. Visas keturias valandas. Nei vieno kibimo. Keičiau ir masalus ir traukimo greitį. Net žaidžiau-tai traukiu, tai ne, tai leidžiu visai paviršiumi, tai visai gilumoje. Absoliutus manęs erzinimas. Geriau būčiau nematęs. O jie savu ritualu tik dar ir dar mane audrina. ;-) ;-) :grin:
Nusivylęs ir susigėdęs jų pasityčiojimo atsiduodu kitai procesijai-dugninė. Tikiuosi sliekų gniužulais suvilioti kitos rūšies žuvį. Viena dugninukė paskaninta mėšliukais, kita kukurūzais. Laukimas. Laukimas. Kartais ir jis gerai. Leidžia prisiminti malonias akimirkas. O, žiūrėk ir miegas ateina. ../;nzv Snūda. Akys pačios limpa. Jokio kibimo. Kartas nuo karto prisiverčiu praplėšti vieną akį. Dažniausiai dešinę. Kodėl? Nežinau. ;-) Kartas nuo karto sugebu ir dugnines permesti, pasižiūrėdamas, ar kas mano masalų nenuvogė. ;-) Pirmasis viršūnėlės linktelėjimas. Spėju pakirsti. Tikrai jaučiu. Pasipriešinimo, kaip žuvies, nėra, bet kažką traukiu . Gana greitai pamatau netoli kranto. Lydeka. Ilga. Nelabai ji ko bijo, bet prie pat žolių kad susipurtys. Iš nasrų išlekia nemaža raudė. :e:e (Paskui aš ją parsivežiau) Va tada ir prasidėjo. Nėrė gilyn. Atleidžiu. Stabdį tik ir spėk reguliuoti. Valas ir tai vienoje pusėje, tai kitoje. Dėl ko taip ilgai su ja vazojausi- nežinau. Bet kai ji atsidūrė krante, tai neatrodė verta tokio mano darbo. Buvau pasiėmęs video kamerą, (tikėjausi salačių) tad iškarto vyko fotografavimosi procedūra. Pasvėriau. Viso labo, tik 1,5 kilogramo. :cry: Na, kaip ant kukurūzo, tai gerai. ;-) Raudė ir kokį 70-80 gramų siekė.
Aštuonių valandų laimikis: viena raudė, trys ešeriukai vienas 300 gramų peiliukas ir ta lydekaitė.
Štai ir viskas.
P.s. Foto bus vėliau. Nepilnai užpildytas DVD , o norint dėti nuotraukas į kompą, reikia jį uždaryti.(Taip man sakė).Dar nei karto nebandžiau. :oops:

 #32378   rocke
 24 Geg 2007 14:23
Sveiki,buvau ir as siandien Musoj spiningu pasisklaidyt.Na, galvoju,jei ir siandien nieko gero,tik suskiai kibs :( ,daugiau su spiningu i Musa nevaziuosiu :evil: .Na plesikeliu tai pagavau keleta,bet papuole 4 mazdaug po 1 kg.,siemet geriausia lydeku zukle Musoj (man) :lol: .Mosavau sekliose vietose,didesnes gal gelmej sedi,vanduo tai jau siltas :shock: .Kibo nuo 6.00-13.30 stabiliai,kazkokiu ilgu pertrauku nebuvo.Salaciai nesitranke kaip pasiute,ale keleta nugaru maciau.Tai tiek ziniu nuo Musos -:saliut

Paveikslėlis

 #32785   rocke
 31 Geg 2007 20:23
Naujienos nuo Musos: kaip ir planavau lekiu pirmiausia sapalu pabandyt :shock: ,nors vanduo ir pakiles biski,bet srove posilpne,tad nesitikiu nieko gero :( .Sugaunu tik 1 kuoja

Paveikslėlis

nutariu varyt lydeku,toks jau lydekinis oras,neapsirikau:nuo 14 val. iki 19 sugavau 5 apie 1 kg lydekas ir dar keleta nekondiciniu ;-var-var. .Po keleto dienu peiliuku gaudymo,tai jau kitas reikalas :grin: .Upe atrodo kaip be gyvasties,nei salaciai,nei sapalai nieko nedaro,o lydokai kibo.Apie 19.30 skambina zuviuks,jis su draugu irgi cia atvaziavo,labai nori salati pagaut :bvia ,pasisveikinam ir atsisveikinam,nes as varau namo :-D .Vienas is ju:

Paveikslėlis

 #33266   gelmės
 11 Bir 2007 07:34
Šeštadienis. Bandžiau sliekučiais, dzikeliais, kukurūzais. Gal du kartus pajudino. Vsio. :shock: :cry: Tada pasiėmiau spiningėlį. Mojavau visas 6 valandas, !bee! kol pradėjo nugara ir kinkos nuo raudonumo degt. !jablynkst!: Vienas !-kliovas-! užsikabino ant juodo kongerio Nr2. Manau, kad buvo šarikas. :tia-tau Nusipurtė. :grin: :-D
Vakar pirkau kefyrą. :cool: ;-) Tai tokia Mūšos upė. ;-)

 #33267   gelmės
 11 Bir 2007 07:38
Užumiršau pasakyti, !:nujop...! kad bandžiau ant grambuolių gaudyti šapalus. Tas pats. :cry: Nulis kibimų. :shock: Vienas pliusas, kad kojas išsidilginau i vsio :shock: ;-) Buvo kas veikt besikasant :piktaz ;-)

 #33454   audrutis
 13 Bir 2007 13:34
Zemieciai, gal galit papasakot ka gaudot Musoj vasara. Mano "mieloji" sienlige tikrai nebeleis man paleist pasroviui karkvabalio, nes baiksis tik uz kokiu 2 savaiciu, o lydeku aktyvumas taipogi bus sumazejes. Zoliu bus pilnai sudygusios aisku, kas irgi nepalengvins spiningavimo.
Taigi kas gaudoma Musoj vasara ir koks buna prieinamumas prie upes, vandens lygis, srovingumas??? Is anksto dekui :)

 #33458   Edosius
 13 Bir 2007 13:52
audrutis rašė:Taigi kas gaudoma Musoj vasara ir koks buna prieinamumas prie upes, vandens lygis, srovingumas??? Is anksto dekui :)
Visąvasara tiek Musoj tiek Nemunelyje galima pagauti šapalų, karkvabaliai baigsis, prisirinksi žiogų, dielių.. Bent jau mes tai gaudydavom (nes su "šapaliniu" važiuodavom). O tokios kaip kuojos visur ištisus metus kimba. Girdėjau kad gerai Mūšoj karšių pagauna, bet kad vietų nežinau, o beto ir nelabai tuos karšius gaudau..
Srovingumas, vandens lygis - priklauso nuo oro, kritulių ir t.t. juk pats žinai kaip viskas gali pasikeisti po geresnio lietaus, bet dažniausiai šiaurės aukštaitijos upės buna gerokai pasausėję.. Prieinamumas - kai šapalus gaudom tai krantu neinam, 90% brendi. O beto kuo sunkiau prieiti prie upės tuo didesnė tikimybė kad ten rasi žuvingesnę vietą ;-)
Mūšoje pilna salačių, pabuk vakare ir pamatysi jų tango šokius vandenyje, tad belieka tik juos medžioti.. Netikiu kad Liepa ir Rugpjūtį nepagautum lydeku, nes šie mėnesiai man dosniausi, tiesa ne Mušoje.. ;-)

 #34076   Fiskius
 22 Bir 2007 07:59
Buvau as vakar trumpai prie mushos ties joniskeliu. Anksciau buvau ten sustojes pernai velyva rudeni, tai man pasirode visai sapalingos ir braidymui tinkamos vietos. Vakar persirengiu, nupedinu iki upes :shock: Visiskai visa vaga uzzelusi meldais, krantai dilgynem. Vienoj laisvesnej vietoj pavaikiau mazus sapaliukus ir dingau is ten.
Ar yra mushoj vietu, kur vasara imanoma braidyti ir nebutu sitaip uzzele?

 #34081   gelmės
 22 Bir 2007 08:28
Sunku Mūšoje su neužžėlimu. Aš nedaug žinau, bet važiuojant Rygos keliu ir pradedant sankryža su Biržų keliu kelios vietos pabraidymui yra. Bet mizerna, labai mizerna. :cry: Dilgėlių, žolės tikrai aukščiau papų. :evil: :-D

 #34104   rocke
 22 Bir 2007 13:48
Sveiki,vakar pavakary sumasciau i Dvariuku uztvanka(Musa) palekt.Dar knieti nauja valti isbandyt :lol: .Taigi,19 val gal 3 metimu pareina peiliukas 300 gr,irijes iki padlagelio :( ,na siaip ne taip iskrapstau guminuka,gal gyvens :roll: .Dar keli metimai ir stambesnis toj pacioj vietoj susigunde :shock: ,virs 1 kg. panasiai :shock: .Na galvoju,dabar pavarysiu,atsiimsiu uz visus vargus nuvargtus,Musos pakrantem per bruzgynus,dilgelynus besibraunant :grin: .Matau ant seklumeles mailius purkstelejo,imu kita spiningeli su mikro guminuku ir svyst ton vieton :-D .Is kart galvojau,kad zole,bet instinktyviai pakirtau,zole is kart valo paprase :-D ,jauciu kad nieko gero,nes ten apsemti krumai,medziai ir kt.,o dar ir seklius :evil: .Atidaviau as kokius 3m. valo ir.... istraukiu be guminuko ir 30 cm. pavadelio .Dar uz 20 min. istraukiu eseri,dar turiu kibima prie pat valties :evil: ir vakarinis jomas baigesi :cry: .Iki 23 val ne barkst :evil: .O ryta.....is vis nieko,iki 10.30 val.Taigi tiek ziniu nuo Musos :-D
Laimikis.Saule teka :lol:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

 #35376   rocke
 14 Lie 2007 18:43
Sveiki,zvejai,po ilgos nezvejybos nutarem su (zuviuks) Musa aplankyt :shock: Vandens turetu but nemazai,galvojam,zoles bus apsemtos ;-var-var. ,tai turetu but neblogai sapaleliu pagundyt vobleriukais :grin: .Na,nuvykus i pirma vieta,truputi atsoko fantazijos:vanduo pakiles apie 1m.,prieit prie vagos problematiska,todel padare keleta metimu,nutarem vykt kitur,kur statesni krantai.Ir akurat,ten kitas reikalas yra vieteliu kur normaliai galima plukdyt vobleriuka :yaaah! .Issiskiriam ir uz keliu minuciu girdziu kaip kolega saukia,turejo kibima :-D .Reiskia bus ir daugiau :grin: Pamecius gal pusvalandi zuviuks viena grazuoli issitrauke
Paveikslėlis
o as neturejau kibimo,nors ir daug vobliuku isbandziau :cry: .Kolega gera vieta susirado,ant kelmelio atsisedo ir matkuoja :grin: .Aplenkiu as ji,ant kokiu 400 m.ir po pirmo metimo turiu kibima ant JAXON vobliuko,bet ima nuo virsaus,buvau nepasiruoses ir-ate :( .Antras kibimas taip pat nuo pavirsiaus,pakertu ir ilenda i zoles,atsikabina :lol: Uz 10 min. vel kibimas,bet jau traukiant pries srove,sita jau issitraukiu :-D
Paveikslėlis
Po to seka dar keleta kibimu,bet irgi nuo pavirsiaus,o nuo pavirsiaus sunkiau pakirst :( .Kolega aplenkes mane dar viena issitrauke,taigi rezultatas-2:1.17.30 viniojam botagus,uzteks,patiko,buvau pasiilges sapalo smugio ;-var-var. Reiks gal ryt ar poryt palekt,kol vanduo nekrites :grin:

 #35404   rocke
 15 Lie 2007 14:31
Sveiki,o stai siandieninis Musos laimikis :lol: :lol: :lol: :( .Neturejau ne vieno sapalo kibimo :evil:
Paveikslėlis

 #35853   Vitolis
 25 Lie 2007 19:26
Kupishkio marios atsirado kazkur apie 1977-78 metus. Nepilnai , taciau jau kiek patvenktos, nes vanduo jau buvo ishsiliejes i pievas, buvo tikrai 1977 m. Nes tada medziodavome antis ir pribrisdavom prie pat vagos. Tose uzlietose pievose tuo metu labai gerai veisesi esheriai. Kai baige uztvankoje statyti pralaida, kuri ir buvo aukshciau vagos, tuomet budavo esheriu rojus ties buvusiu Duburo mishku (ties siurbline kur dabar pats shakalynas), ties Palevenele ir visur kitur. Levuo iki patvenkimo buvo turtingas. Mano tevelis cia ir mane ishmoke blizge metyt. Levuo nuo pat aukshtupio iki praktishkai Subaciaus buvo gerai zinoma. Zinodavom kur kokia duobe, kas joje gali gyventi ir pan. Srauniausi Levens intakai tuo metu buvo: Mituva - kur dabar zveju kaimenes ganosi pavasariais kuojas lupdami. Ten geru esheriu, shapaku budavo. Vegeliu pagaudavom beveik visuose intakuose. Ypac Kupoje. Antras- Juodupys (kur dabar i marias isilieja vadinama Uoshves liezuvio ilanka), Kupa, kuri mazdaug tarp 1955 - 64 m. buvo gana zuvinga. Kartu su Tevu tuomet pagaudavom geru shapalu. Po to ji buvo labai tershiama. Dabar Kupishkio m. rybose gana tvarkingai priziurima ir po truputi pradeda atsigauti. Uz tai galima zemai lenktis visoms Kupishkio valdzioms, o ypac buvusiam Merui Leonui Apshegai. Toliau, viena ish srauniausiu buvo Suosa, kol neirenge prie kelio Kupishkis - Panevezys uztvankos. Joje ir dabar daznai pazvejoju, taciau daugiau ish pavasario. Paskui ten vandens tiek, kad zvirblis vargu ar atsigertu.Ten irgi pasigauna Shapalioku, Strepeciuku, taciau tauresnes zuvies neteko ne tik matyti, ale ir girdeti kad kas sumedziotu. Toliau, ties Subaciumi iteka Vieshinta. Ji irgi pakankamai srauni ir buvo zuvinga. Dabar nezinau. Gal mazu joje kas gyvena? ties Karsakishkiu buvau keleta kartu. bet tik lydekaut, kai to naujojo tilto dar nebuvo. Tai tiek pastebėjimu.
p.s. Ash tikrai nenoriu sakyti, kad zvaigdzuves tuo metu kazkur tai tame ruoze negyveno. Jokiu budu. Tik destau tai, ka ash patyriau per daugiau kaip 50 savo samoningo zvejo metu. Nes pradejau zvejoti (skaiciau save "kietu" zveju jau nuo 12 metu, nes viena diena ash sugavau 3 lydekiokus, o Tevas nei vienos)

 #35900   Fiskius
 26 Lie 2007 11:36
Tai stai, audrutis mano, kad nemunelyje upetakiu nera nebent del begales lydeku.
Nemanau :n.nee:
Mano supratimu, siu zuvu tiek leveny, tiek nemunely gali nebuti nebent del per mazo vandeningumo, ir todel pernelyg susylancio vandens karstomis vasaros dienomis. Juk upetakiui +16 jau riba, kai jis nebesimaitina, o +18 jau mirtis :[anuol
Kitas varijantas vandens svara. Upetakui reikia labai svaraus vandens, bet jei tikesim literatura, kurioje rasoma jog paprastajam kujagalviui tinkamas vanduo pakankamai svarus, kad jame gyventu upetakis, tuomet levens vanduo tikrai svarus. Nes leveny ir sanziloj tikrai yra kujagalviu :-ou-je
Nemunely zvejojau tik 1 karta, bet manau jog ten vanduo dar svaresnis nei leveny. JUk prie nemunelio nera jokio miesto ar miestelio ::liux

Taigi telieka issiaiskinti kiek max. susyla vasara siu upiu vanduo, ir bus aisku ar yra tikimybe isgyventi upetakiui siose upese.
I nemuneli iteka tokia upele Vyzhuona, ant kurios kranto buvau rades besiverzianti gan vandeninga saltini. Manau jog tame kraste saltiniu yra ir daugiau, taigi teoriskai jie turetu vesinti nemunelio vandeni, o kuo saltesnis vanduo tuo geriau upetakiams :che-he:

O apie tai, kad latviai zuvina nemuneli upetakiais, daugiau papasakoti galetu Zuviuks. Berods jis ziurejo latviu zukles laida per tv.lv.
Be to kazkuris veikejas bites+ forume pasakojo, jog nardydamas nemunelyje mate lashisine zuvi.

Tiek gandu, jei dar kas ka zinot ar girdejot, parasykit.

 #35929   audrutis
 26 Lie 2007 18:48
Sapalu tai yra beveik visur, net kai kuriuose karjeruose buna, kas labai keista. Apascioj, paciuose Birzuose, ir ten yra sapaliuku. Pernai vaiksciojau palei upe, savo gimtosiose vietose, ogi ziuriu tokioj aikstutej kokie 5 sapaliokai ratukus suka. As greit Matchiuka, zioga, i isgaudziau visus. Tik gaila, kad viena is ju paleidinejant nespejau kabliuko issekt,nes vos istraukus i kranta kabliukas labai maziukas nutruko, o kai prineses prie kranto norejau ji apiplaut ir tik tada operuot, issprudo. Iki siol prisimenu, sirdi skauda, bet galvoju gal isgyvens, nes kabliukas aukslinis, o sapaliukai visgi 200-300g.....

 #35941   Fiskius
 27 Lie 2007 08:52
Sapalu yra, bet pavasari as juos tik bandziau gaudyt. Nesuprantu kodel pavasari as ju nepagaunu :? Nulekiau tada pas Zuviuks i nemuneli, sakau paziuresiu kaip reikia gaudyt. Bet ten irgi ta diena nieko nepagavom. O gaudau panasiai ir panasiose vietose, bet pavasari levens sapalu kol kas man pergudrauti nepavyko :roll:
O stai vakar istaikiau valandele, nulekiau i sanzile pametyt spiningeli. Vandeds normaliai, grazu ziuret i upe .Pernai tokiu metu toj vietoj sausas pereit galedavau, siemet vandens iki keliu. Taigi per nepilna zukles valanda 2 eseriokai apie 150g, vienas ciut didesnis uz vobleriuka :grin: ir pora sapaliuku po 100g. Visi ant savadarbiu vobleriuku. Jei dabar kimba tokie suslikai, tai kur jie buna pabasari? :shock: Kazko pavasari as neikertu :roll:
Ten prie viaduko, kaip visada pensininkai kilimus plauna. Turejo jie toki nusususi kiemsargi, kuris puole mane kai atvaziavau, o kai isbridau is upes, ejau link masinos, tai is viso pasiuto. Vos neisisege i koja :twisted: Atsisukes kaip pyliau is savo spiningelio, tik suinkste, bet virsunele spiningui nuluzo :( O bobule sedi atsiprasant savo p... isvertus, "ot gerai, duok duok jam..." sakau bl. prisirisk savo dvarniashka :evil:
Blyn sunervyjo. Reiks bombu nusipirkt tokie suslikams pagasdint :evil:

 #36249   Edosius
 01 Rgp 2007 09:02
Del tu karpiu chebrike yra taip... Uzpernai boriukai latviukai nuleido viena uztvanka, ir visa zuvi isleido i Nemuneli, tad uzpernai, pernai, sekmingai juos visi gaude tiek Nemunelyje tiek Apascioje (karpiai priplauke prie pat sirvenos uztvankos). Gaudo ir ne tik karpius, ir karosus po kila lupdavo.. Dabar aisku jau sios zuvys pasiskirste kas kur sau.. nes pradzioje visa zuvis "ejo" pries srove ieskodamos tokios pat uztvankos kurioje pries tai gyveno, bet priejusios prie Sirvenos ezero uztvankos uzstrigo.. but neuzstrige but Sirvena pagausejus.. Tai tiek.

 #36291   zuviuks
 01 Rgp 2007 15:19
tai karosu ir siemet pagavo ties uztvanka, o siaip kas pastoviai gaudo apascioje tas pagauna ir tai tikrai nera retas laimikis be to dabar jie jau truputi paauge iki 1,5kg papuola.o kas link karpiu tai kaip tik vakar buvom zukles parduotuvej pas jona tai anas pasakojo kaip vyrukai iš nemunelio buvo atleke ir pirko storus valus rimtus kabliukus ir net meskeres. kai pasiteiravo i koki uzsieni zada vaziuot, zvejai papasakojo jog gaudant kuojas kazkurioj is nemunelio duobiu buvo pora kart pakabine tokia zuvi kuri vienam sulauze meskerykoti kitam su viskuo nuejo.Zinoma jog tai buvusio latvisko karpio darbas :-D

 #39396   audrutis
 30 Rgs 2007 12:18
Sekmadienio ryte sukavom Musa netoli Salociu. Zuvis visiskai neaktyvi. Man kokis 3 kartus kazkas i guminuka vis gribsteledavo, bet paimt nesugebejo. Draugelis ant mepsiuko pagavo 100g peiliuka ir toki pat eseriuka. Gaudem kokias 4 valandas. Naudojom ivairius voblerius, guminukus, mepsus ir vartykles. Nusikalem, bet uztat pirma karta apsizvalgiau Musoj ir neskaitant nekibos, vietos labai patiko. Jauciu, kad daug margasoniu ten gyvena, taigi teks apsilankyt ten dar ne karta.
Kiek kalbejom su kitais zvejais, visiem rezultatai panasus, net ant gyvos nieks nepagavo. Tik isvykstant, apie 11val, sutiktas zvejys katik buvo pagaves legalia lydekaite. Tai va tokie reikalai Musoj :)

 #39457   Fiskius
 01 Spa 2007 09:25
As vakar isskynes obuolius sode, nutariau patikrint viena sviezia karjera. Mailiaus pilna, ant spiningo nulis. Tada perejau i netoliese tekancia sanzile. Ten vienoj duobej ant 3nr. sukres kala ir labai stipriai priesinasi is akies apie kila lydekiokas. Matau kad sukre tik i krasta isikabinus, tai negaliu plesti per jega. Rodos zuveliokas ne toks jau didelis, bet sveikatos tai ojojoj :eek: Po keliu minuciu kovos, jis mano rankose. Paguldau ant smelio, apziuriu, nutariu pasiimti. Seniai jau bebuvau zuvies parvezes. Tik neturiu jokio maiselio, i ka isideti. Issilauziu is krumo dvisaki, perveriu per ziauna ir paguldau i vandeni. Koja prispaudes laikau ta dvisaki. Suskamba telefonas, zmona skambina. Sakau va, siandien kepsim lydeka :) Zmona aisku irgi laiminga :) Tik girdziu pliaukst :shock: ir matau kaip mano lydeka su visu tuo pagaliu dantyse neria i gelme :shock: :shock: :shock: Matau kaip sparciai tolsta nuo manes, metu telefona i kranta, bandau ciupti, palieciu jos uodega, tuo paspartindamas ja dar greiciau plaukti :neutral: Gylis toks kad jau nepasiekciau ranka, bet savo pagali dar matau tarp zoliu. Jamu spininga ir uzkabinu ta pagali, dar vis turiu vilties, bet ... :shock: :shock: pagalys tuscias :?
Va taip vat. Nuo ziplumo ir kvailumo vaistu ner :?
Negaila man, neretai as jas paleidziu, siemet tik 3 lydekas namo teparveziau, nu bet si karta kai jau nutariau jamti ir net zmonai pasakiau, tai taip abidna buvo :oops:
Po to dar sugavau 100g peiliuka, ir maciau kaip diedams ant zyvco, matyt toks pat tampe kuoja ir niekaip sudoroti nepajege :grin:
Taigi zuvis vakar siek tiek judejo ;)

 #39651   audrutis
 03 Spa 2007 07:01
Vakar Musoj veiksmas toks pat, kaip ir savaitgali, t.y. beveik jokio veiksmo. Nors oras ir geras atrode. Per 3 valandas vienoje dideleje duobeje ir netoli jos esanciose prieinamose seklumose pavyko suviliot tik 1 lydekiuka, kuris nesvere 100 gramu :) Ir tas uzkibo ant dideles vartikles :) Visa spiningavimo laika buvau uzmetes ir ant gyvos, bet anei gribst :(

 #39728   VirTus
 03 Spa 2007 22:00
ziuriu Musa ne mane viena paveda.Pirmadieni po pietu nuo kokios 15 iki 18 buvau zemiau Zilpamusio.Oras fantastiskas,vietos grazios.Deja rezultatas graudus.Standartine 100gr.lydekute ir tiek pat sveriantis eserys.Buvo siuloma viskas...vobleris,sukriuke,vartikle,rperis,tvisteris...dela klibino tik nulini meps lusox.Draugui net nebarkstelejo.
Prisedau prie vietinio,kuris gaude pludinuke.\Pavaisinau cigarete,pasisnekejom.Buvo pagaves kelias nedideles kuojytes.Pasigyre,kad pries keleta dienu pagavo 1,5kg lyna ir pora tokiu pat karsiu.Sake,kad ta diena kas gaude lydekas,taip pat niekas tuscias negryzo.
vat ir suprask tos Musos igeidzius :roll:

 #39968   audrutis
 08 Spa 2007 06:54
Nemunelyje vanduo jau kyla, taciau mano zinomose vietose vis dar zvejot sudetinga. O va zemiau, netoli Nemunelio Radviliskio, kimba. Tiesa ne mums, nes nezinojau ten vietu, neturejom valties, o ir noro daug nueiti upes pakrasciu nebuvo. Taciau sutiktas zvejys, valtimi nuplaukes ir patikrines nemaza upes ruoza, turejo 6 lydekas. 5 is ju laike gyvas ir baiges zukle 2 maziausias paleido, o sesta didziausia nudobta laike valtyje. Jinai tikrai turejo sverti 5 kg, senokai nemaciau tokio zveriuko. Zvejys su laimikiu buvo iamzintas telefone, taciau nemoku foto is ten isimt :( Siust kaip MMS neduoda, nes parametrai augiaformaciu kazkaip blogai nustatyti :(
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 38
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė