Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #571822   mazylius
 02 Bir 2014 17:39
vakar sugalvojau patikrinti pirma karta Streva nuo ziezmariu zemyn.. gyvybes matesi siek tiek ,eserys buvo suviliotas ant auksinio mepso su raudonais taskais,bet daugiau tai tylu ramu,gal pas mane kreivos rankos :)
 #571833   ansanas
 02 Bir 2014 19:09
nors gyvenu netoli nuo ziezmariu, bet kazkaip neprisiverciu ten spiningo niekad pamirkyt :) idomu kaip kitiems sekasi.
 #575940   rimantasm
 20 Bir 2014 13:36
Dažnokai vaikštau po Strėva, tačiau tarpe tarp Žiežmarių ir kelio į Kruonį. Yra pakankamai duobių ir praktiškai kiekvieną kartą vis kas nors pasigauna spiningu (nors ir nelegalaus dydžio :) )
Praeitą savaitę vieną vakarą 10 m. tarpe pasirašė 1 kg lydys, kurį paleidau ir sekančiu metimu jau turėjau kažką rimtesnio. Deja, pritraukus prie kranto, gražiai pasižiūrėjau į ją ir išplyšus gumai iš dantų atsisveikinau. Iš pažiūros 3+ kg turėjo būti lydeka :)
Tik, kai bebūtų gaila - dažni ir nuostoliai tenai dėl įvairių kliuvinių, todėl dažniausiai renkuosi guminukus, kad taip širdelės neskaudėtų, kaip kad voblerį pametus :)
 #576026   cerpoka
 20 Bir 2014 21:42
Tam tarpe per 3metus esu palikes 2masalus.yra kelios vietos kur kada nenueiciau,pastoviai vaiko mailiu,bet dazniausiai tuose vietuose nebuna kibimo.
 #576108   rimantasm
 21 Bir 2014 13:35
cerpoka rašė:Tu cia kalbi apie vieta prie kapiniu??
Greičiausiai ne, kalbu apie ruožą nuo Žiežmarių i Viniaus pusę, netoli prie kelio į Alytų kur eina.
Ten kelmų, medžių ir t.t. daug, atrodo jau ir pažįsti, bet vis tiek kartas nuo karto kur nors tenka įsegti :)
Pvz., buvau ir vakar, žvejojau su volkeriu. tai trys lydekos pasirašė, tik netraukė iki legalaus dydžio :)
 #576191   cerpoka
 22 Bir 2014 13:01
Buvau vakar apsizvalgyt,tj bent jau kur as zvejoju,vien zolynai,nera kur normaliai pametyt,bet vistiek sugebejau 2sapaliokus ir 2eserius pagaut
 #576592   Evaldas Z
 24 Bir 2014 20:32
rimantasm rašė: kalbu apie ruožą nuo Žiežmarių i Viniaus pusę, netoli prie kelio į Alytų kur eina.
Siaip tai i Kauno puse (pasroviui) palei Streva reik eit nuo Ziezmariu, kad prieitum kelia i Alytu. Nuo Ziezmariu eidamas pries srove Vilniaus kryptim galiausiai Backoniu uztvanka nebent prieisi, o ne kelia koki. Susakiai taip, kad tik zinanciam tas vietas aisku viskas :)
 #576630   rimantasm
 24 Bir 2014 22:28
Evaldas Z rašė:
rimantasm rašė: kalbu apie ruožą nuo Žiežmarių i Viniaus pusę, netoli prie kelio į Alytų kur eina.
Siaip tai i Kauno puse (pasroviui) palei Streva reik eit nuo Ziezmariu, kad prieitum kelia i Alytu. Nuo Ziezmariu eidamas pries srove Vilniaus kryptim galiausiai Backoniu uztvanka nebent prieisi, o ne kelia koki. Susakiai taip, kad tik zinanciam tas vietas aisku viskas :)
O cia pagavai :) Kasdien vazineju i Vilniu - tai Vilnius kazkaip isimaise :) Taip kolega - i Kauno puse nuo Ziezmariu norejau pasakyti :) Kur jau baigiasi tos lygios pievos ir prasideda medziai, krumai ir t.t. aplink Streva :)
Soriukas uz klaida :)
 #577149   Daugirdas
 26 Bir 2014 20:14
rimantasm rašė:O kad būt dar aiškiau, tai mašina palieku čia: http://maps.lt/map/default.aspx?lang=lt ... tops,zebra
Ir pasivaikštau tiek vienoje, tiek kitoje pusėje tilto :)
O kaip su šapalais dabar reikalai strėvoj? Šiandien kaip tik pravažiavau per tiltą (net sustojau, paveizėjau kaip srovė žoles glosto) ir prisiminiau kaip anksčiau Strėvoj šapaliokai kibdavo.
 #577162   cerpoka
 26 Bir 2014 21:28
Prasti popieriai su sapalais,bent jau man,visur prakeikti zolynai + vanduo skaidrus=kosmaras,bet megint verta.
 #577164   cerpoka
 26 Bir 2014 21:30
Jauciu sestadieny nueisiu meskere imerk,pats nzn ka gaudyt bandysiu..bet
 #577165   rimantasm
 26 Bir 2014 21:33
Daugirdas rašė:O kaip su šapalais dabar reikalai strėvoj? Šiandien kaip tik pravažiavau per tiltą (net sustojau, paveizėjau kaip srovė žoles glosto) ir prisiminiau kaip anksčiau Strėvoj šapaliokai kibdavo.
Niekad jų tikslingai negaudžiau, tačiau lydekiaujant, keletą esu pagavęs ant guminuko balto pavasarį. Visi tokie tarpe tarp 0,5-0,8 kg panašiai, nesveriau ir paleidau. Bet žvejai dažnokai sėdi šalia mano minėtos vietos su plūdėmis. Klausiant ką gaudo - atsakymas šapalai :)
Bet vaikštant, nepasakyčiau, kad labai matytųsi jų gausa. Venas kitas pačepsi paviršiui vabzdžių.
 #577176   Daugirdas
 26 Bir 2014 23:05
cerpoka rašė:Prasti popieriai su sapalais,bent jau man,visur prakeikti zolynai + vanduo skaidrus=kosmaras,bet megint verta.
Žolynai yra gėris šapalams. Dedi SSR tipo voblerį ir ramiai gaudai :)
 #577187   cerpoka
 27 Bir 2014 05:45
Daug kur tie zolynai iki pat pavirsiaus iskile,tj ir ssr bus sunku pravest
 #577197   Evaldas Z
 27 Bir 2014 08:34
Kala ne vien zolese. Po medziu sakom tupi, prie ivirtusiu medziu, po paplautais krantais ir pan. Tik paskutiniu metu ju ten nei matos, nei girdis labai. Reik pamastyt, ir gal koki atokesni ruoza rimciau patikrint kada :roll:
 #577277   cerpoka
 27 Bir 2014 15:37
Jo,bet geriau tj daryt pavasary,dbr visur zole iki kaklo :D
 #577663   doze
 30 Bir 2014 10:28
Sveiki,

niekada nesu zvejojes upese, tuo labiau tokiose kaip streva, kuri salyginai siaura, srauni. Bet labai norisi isbandyt. taikinys sapalai ir lydekos. ultralightas butu geras pasirinkimas? naudojat pintus valus ar paprastus? ar naudojat pavadelius, jei taip tai kokius? ar nesibaido metalinio pavadelio? kokius masalus naudojat? blue fox sukres tinkamos tokiam reikalui? ar geriau vobleriukai? kokios dydzio vobleriai, kaip giliai neriantys? ESMINIS klausimas - traukiat masala pries srove ar pasroviui? ar tiesiog skersai upes bandot? Koki ruoza rekomenduotumet? planuoju vaziuot prie dovainoniu, ten kur tiltas vaziuojant link kruonio. zinau, kad daug klausimu.. bet labai praverstu bet kokia informacija :) is anksto dekoju.
 #577760   cerpoka
 30 Bir 2014 16:10
Sveikas,na as kadangi toi pusei neesu zvejojas,tj kasko patart negaliu,bet manau jai rasi neapaugusiu vietu tj tiks ir sukres.jai atvirai tai pasroviui neesu plesrios zuvies pagaves niekada strevoi :D
 #577864   Evaldas Z
 30 Bir 2014 23:06
Buvau jau pradejes, bet supratau, kad cia gera lapa reiks prirasyt, tai gal sutrumpinsiu :)
Sapalas.
Tinka UL arba L kotelis. Masalai - negiliai neriantys arba pavirsiniai vobleriai. Metimai skersai sroves, pravedimas lanku, istrizai arba pries srove. Galima ir pasroviui, bet mane uzknisa greit sukt rankenele :) Valas - plonas pintas + fc pavadelis. Masalu ir kitos info gali ieskot sapalu temoj :gutgut http://www.zvejotribuna.lt/forumas/view ... start=1770
Lydeka.
Tinka iprasti lydekinio kalibro irankiai. As gaudau vobleriais. Pravedimai visom kryptim. Ne ka maziau svarbus taiklus metimai link plesrunes sleptuves, o tada jau kartais uztenka vos karta tymptelti vobleri.
Poliarizuoti akiniai tikrai pravers, nes visokiu pagaliu, zoliu ir pan ten netruksta.
 #577887   rimantasm
 01 Lie 2014 08:47
cerpoka rašė:jai atvirai tai pasroviui neesu plesrios zuvies pagaves niekada strevoi :D
Priešingai nei aš - iš tikrųjų, gaudant guminukų su pakankamai nesunkiu galvakabliu (5-6 gr.) nemažai lydekų pagavęs esu būtent traukdamas pasroviui. Bet tose vietose, kur gylis iki 2 m. ir duobėtas. Netgi negreitai sukant, guminukas visai neblogai darkosi palei dugną ir matys tas suvilioja :)
doze rašė:bet labai praverstu bet kokia informacija
Žvejoju tik pintu valu Strėvoje, nes kitu atveju pernelyg brangu gali būti :) Bet ir tai, kartas nuo karto nuostolių būna, todėl kur daug šakų, žolių, ir t.t. naudoju guminukus su kabliais nuo žolių (su lankeliu) arba paviršinius voblerius (poperius, valkerius). Neriantį voblerį realiai dedu tik ten, kur tikrai žinau, kad į jokį nežinomą kelmą jis neįsikabins.
Atkarpą čia jau kaip patogiau, kad būtų šiek tiek duobių, kliuvinių - ten bus ir lydekų. Kas be ko, priklausomai nuo vietos gali mėginti ir užtvankas, kurių net kelios yra.
Ir dar, kaip Evaldas sakė, svarbu tiksliai numest masalą į potencialią vietą - dažnu atvejų jam besileidžiant ir griebia jį.
 #578342   doze
 02 Lie 2014 14:38
Aciu uz info :) streva pabandziau pirmadieni. Ruozas ten neblogas, tik neilgas - max 400 metru, toliau nendres neisbrendamos. oro salygos - lietus, daug lietaus. rezultatas vienas delninis eserys per pora valandu. stambios zuvies tikrai mates kad yra, vanduo kakava, tai nesimate kas per zuvis, bet medziojo pakankamai aktyviai.
nusipirkau 3 salmo tiny bugus (cc, bc, ggt). man jie visiskai nedirba.. turiu omeny, kad visiskai nesijaucia vobleriam budingas virpesys traukiant. ar taip ir turi but? :) tiek traukiant pries srove tiek skersai. valas pintas 0,8, UL, be jokiu pavadeliu. gal tai bendrai per mazas masalas? stengiausi gaudyti gilesnese vietose (virs 50 cm gylis), seklumose, ten kur didziausia sroves ir revose negaudziau.
 #578415   Evaldas Z
 02 Lie 2014 19:29
Pagal spalvinimu kodus, tai jis kalba apie tiny. Ne vienas sapaliokas ant ju pagautas. Tik nepamenu, kas ten jaucias ji traukiant, nes nebenaudoju ju dabar.
 #578456   cerpoka
 02 Lie 2014 21:14
Evaldai kdl nebenaudoji? Mano pirmas sapalas pagautas vobleriu,buvo butent tiny,ant ju strevoi kimba gan gerai,tik mazi dazniausiai,o del darbo tj 2turiu kurie gerai jauciasi vandeny,o kiti 2 visai kitaip dyrba,tj tuos sunkiau jauciu
 #578468   iusegun
 02 Lie 2014 21:59
cerpoka rašė:Evaldai kdl nebenaudoji? Mano pirmas sapalas pagautas vobleriu,buvo butent tiny,ant ju strevoi kimba gan gerai,tik mazi dazniausiai,o del darbo tj 2turiu kurie gerai jauciasi vandeny,o kiti 2 visai kitaip dyrba,tj tuos sunkiau jauciu
taigi cia ne !ponai...dideli nukrypimai pas pietu brolius. del to daug kas jau ju atsisako(ė) ir renkasi rytu broliu gamybos.
 #578506   Evaldas Z
 03 Lie 2014 07:58
Man lyg ir nebuvo pasitaike nedirbanciu kiek pamenu, nors nedaug as ju sunaudojau. Turejau pora persidazes, tai tokius dazniau ciupdavo tik ikritusius metant kur po nusvirusiom medziu sakom.
Salmo tiny custom color.JPG
Salmo tiny custom color.JPG (36.11 KiB) Peržiūrėta 6948 kartus(ų)
Kazkuri is siu dar ir dabar turiu :) O siaip tai perdaug ju pas mane prisiveise visokiu, vyksta rotacija dezutej ir tiek :)
 #578615   cerpoka
 03 Lie 2014 15:36
Apie 90% kibimu buna man ant ju,tik imetus y vandeny,arba siek tiek patraukus :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė