Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #117135   bartezas16
 12 Geg 2009 17:35
Sveiki broliai žvejokliai :)
Esu šiame forume naujokas ir noriu atrasti ir savo mėgstamo krašto meškerės brolius. :) Nebaujiena turbūt daugeliui, kad Lietuvos rytinėje dalyje yra daugiausia vandens telkinių (Ypač Ignalinos, Švenčionėlių, Molėtų, Utenos apylinkėse).Tad apie šias apylinkes supančius ežerus ir norėčiau pakalbėti.
Vienas iš tokių yra Žeimenys.

PaveikslėlisTai ilgas ir siauras ežeras, primenantis
lėtai tekančią upę (daugelyje ežero vietų, išskyrus
įlankas, juntama srovė). Zeimenys - tipiškas rininis ežeras, nusidriekęs
šiaurės-pietų kryptimi. Ežero plotas - 454,6 ha, baseino
plotas - 750 m , ilgis - 10,1 km (kitais duomenimis -
9,3 km), didžiausias plotis - 1,6 km (vidutinis ežero plotis -
0,5 km), kranto linija - 34,2 km. Ežere yra 14 salų, didžiausias
gylis - 23,5 m, dažniausias gylis - 6,9 m. Šiaurinėje dalyje ežeras
plačia protaka jungiasi su Šakarvų ežeru, rytinėje dalyje
įteka Laukupė ir Kretuona, vakarinėje dalyje - du bevardžiai
upeliai. Ties Kaltanėnais iš ežero išteka Žeimena. Ežero šlaitai
aukšti, statūs, vietomis net 15-20 m aukščio, krantai smėlingi,
apaugę pušynais.
Ežero dubuo sudėtingas, seklumos kaitaliojasi su duburiais.
Pakrantės vietomis apaugusios nendrėmis, meldais, kurie
juosia ir salas. Nors vandens augalais apaugę beveik 80 proc.
ežero kranto linijos, prieiti lengva, sąžalynai ne tankūs ir neištisi.
Povandeninė augmenija tęsiasi iki 5-6 m gylio, labiausiai
užžėlusios seklumos ir įlankos. Centrinė ežero dugno dalis nuklota
dumblu, priekrantės smėlingos arba žvirgždėtos. Aplink
ežerą išsidėstę Bajorų, Ožkinių, Antanavo kaimai ir Kaltanėnų
miestelis.
Štai taip atrodo:
Paveikslėlis
PaveikslėlisPrivažiuoti prie ežero galima iš Ignalinos (per Palūšę,
Sakarvą), iš Molėtų (per Labanorą, Kaltanėnus),
iš Utenos (per Tauragnus, Kirdeikius, Antalksnę), iš Vilniaus
(per Švenčionėlius, Kaltanėnus). Aplink ežerą kelių nedaug,
bet daugelį ežero ruožų galima pasiekti kaimo ir miško keliukais.
Patogiausia plaukti ežeru - kelionę galima pradėti Palūšėje,
Lūšių ežere. Prie ežero pietinės dalies atvažiuojama traukiniu
Vilnius-Utena. Išlipti reikia Kaltanėnų geležinkelio
stotyje.
PaveikslėlisEžere gaudomos 14 rūšių žuvys: lydekos, karšiai, kuojos,
raudės
, plakiai, karosai, meknės, aukšlės, ežerinės
stintelės, ešeriai, pūgžliai, vėgėlės, unguriai ir lynai. Sugaunama
ir kitų rūšių žuvų, pvz., karpių, šapalų, strepečių.
Įvairiais metais į ežerą buvo įleista lašišų, šlakių ir upėtakių
lervučių bei šiek tiek mailiaus. Manytina, kad lašišinių žuvų
mailius pasitraukė į Žeimenos upę. Ežere vyrauja karšiai, kuojos,
ešeriai ir lydekos
. Sugaunama stambių lynų ir sidabrinių
karosų
.
Šiek tiek literatūros nepakenks :)
Keletas gražių nuotraukėlių:
http://i43.tinypic.com/bdtstt.jpg
http://i40.tinypic.com/ojniw0.jpg
http://i41.tinypic.com/of672h.jpg

Didžiausias mano laimikis tai lynas svėręs 2 kg, masalas perlovka :tia-tau
Pasidalinkite savo įspūdžiais apie šį ežerą.Būtų idomu sužinoti daugiau apie žvejyba naktį, gal kas bandėte?Sako naktį gerai dugnine meškere gaudomos kuojos lynai ypač karšiai.Vasarą būna daug poilsiautojų tad firmines gražiausias vietas dažnai užima :? kur gaudote jūs?
Paskutinį kartą redagavo 1 bartezas16. Iš viso redaguota 3 kartus.

 #117324   lemba
 13 Geg 2009 11:41
nu as vat butent kur sitos fotkes idetos gaudziau, lydeku nemazai yra, tik tai buvo prie kokiu 5 metus. bet siaip aisku ezeras neblogas tik kad tinklais dusinamas gerokai, kaip ir visi dideli ezerai, zuvies aisku ivairios yra. man labiau idomu kur aplink svencionelius gali buti lyninis koks ezeriukas.

 #117536   bartezas16
 13 Geg 2009 22:51
lemba rašė:nu as vat butent kur sitos fotkes idetos gaudziau, lydeku nemazai yra, tik tai buvo prie kokiu 5 metus. bet siaip aisku ezeras neblogas tik kad tinklais dusinamas gerokai, kaip ir visi dideli ezerai, zuvies aisku ivairios yra. man labiau idomu kur aplink svencionelius gali buti lyninis koks ezeriukas.
Šiemet ir pernai kiek žvejojau ir plaukiojau tinklų nemačiau va 2007 aisiais tai varė kaip reikalas, bet ir žuvies būtą kažkaip daugiau ir geriau kibo...Iš žvejybos parsiveždavau visada bent po porą liniukų nuo 300-700g tokie vidutiniokai :).Žiūrėsim kaip vasaros sezonas bus...
Yra tokiu baluciu kur kadaise daug linu budawo ir gana neblogu...Girdejau kad net tokie egzemplioriai po 3 kg pakliudawo :) :
Paskutinį kartą redagavo 1 bartezas16. Iš viso redaguota 3 kartus.

 #117688   lemba
 14 Geg 2009 15:29
tu cia apie lynus zeimeny ? ar kazkur aplinkui ? is kurios puses gaudai ?

 #117835   bartezas16
 15 Geg 2009 00:05
lemba rašė:tu cia apie lynus zeimeny ? ar kazkur aplinkui ? is kurios puses gaudai ?
Gaudau gale žeimenų.Čia jau prie girininkijos, tada kitam krante prie salos gylis didelis ten labiau su donke pasiteisindavo :) dažniausias aišku laimikis - Kuoja/Raudė/Karšis/Lynas.

 #127952   julis
 08 Lie 2009 14:55
Buvau savaitgalį Žeimeny. Pagavau 4 karšius, visi užkibo dieną. Su spiningu pusbrolis kiek bandė - 0. Šiaip gal ir nieko ežeras, tik kad visą dieną su baidarėm duoda..

 #128665   bartezas16
 10 Lie 2009 23:59
julis rašė:Buvau savaitgalį Žeimeny. Pagavau 4 karšius, visi užkibo dieną. Su spiningu pusbrolis kiek bandė - 0. Šiaip gal ir nieko ežeras, tik kad visą dieną su baidarėm duoda..
Kurioje vietoje gaudei ir kiek svėrė tavo laimikiai jau nepaslaptis? :)

 #128933   julis
 13 Lie 2009 11:42
Kažkur per vidurį, geležinkelio pusėj.
Karšiai nuo delninio iki maždauk vieno kg. Nu pirmą kart ten buvau, tai ir tiek gerai :)

 #129047   KARSIS
 13 Lie 2009 20:14
julis rašė:Kažkur per vidurį, geležinkelio pusėj.
Karšiai nuo delninio iki maždauk vieno kg. Nu pirmą kart ten buvau, tai ir tiek gerai :)
Zynoma ,kad pirmam kartui neblogai,bet pabandyk nakti ir nieks neplaukioja ir buna neblogas kliovas!!!!!

 #129098   julis
 13 Lie 2009 23:17
Butinai pabandysiu, buvom su pusbroliu ir su savo draugėm, tai per naktį nlb gavosi sedėt. Kitą kart gal bus vyriška kompanija, tai rimčiau ir užsiimsim :)

 #129888   bartezas16
 16 Lie 2009 14:25
KARSIS rašė:
julis rašė:Kažkur per vidurį, geležinkelio pusėj.
Karšiai nuo delninio iki maždauk vieno kg. Nu pirmą kart ten buvau, tai ir tiek gerai :)
Zynoma ,kad pirmam kartui neblogai,bet pabandyk nakti ir nieks neplaukioja ir buna neblogas kliovas!!!!!
Nežinau, kiek varydavau načiofkėn man niekada nepasiteisindavo šitame ežere...Nėra kliovo naktį, nei ant dugninių nei ant plūdinių... :? Gal pats esi išmėginęs ,kad taip tvirtai sakai? :roll:gilumoje ar sėkliuje koki žuvį?Koks masalas ir kur? :grin:

 #129992   KARSIS
 16 Lie 2009 19:05
bartezas16 rašė:
KARSIS rašė:
julis rašė:Kažkur per vidurį, geležinkelio pusėj.
Karšiai nuo delninio iki maždauk vieno kg. Nu pirmą kart ten buvau, tai ir tiek gerai :)
Zynoma ,kad pirmam kartui neblogai,bet pabandyk nakti ir nieks neplaukioja ir buna neblogas kliovas!!!!!
Nežinau, kiek varydavau načiofkėn man niekada nepasiteisindavo šitame ežere...Nėra kliovo naktį, nei ant dugninių nei ant plūdinių... :? Gal pats esi išmėginęs ,kad taip tvirtai sakai? :roll:gilumoje ar sėkliuje koki žuvį?Koks masalas ir kur? :grin:
As zvejoju tik is valties ir tik nakti bei ryte iki kokiu devyniu ryto. Gili renkuosi priklausomai nuo ezero, jei yra galimybe tai kazkur apie penkis metrus,o zvejoju su pludine ant meslinio slieko su dyku,bet reikia daug serti ir bent pora dienu,o idealiausia jei apie ta vieta kas nors zvejoja kad ir su dugninem nuo kranto karsiai vistiek apie ta vieta sukinejasi nesvarbu ,kad busi ir kiek toleliau.

 #130201   bartezas16
 17 Lie 2009 13:30
KARSIS rašė:
bartezas16 rašė:
KARSIS rašė: Zynoma ,kad pirmam kartui neblogai,bet pabandyk nakti ir nieks neplaukioja ir buna neblogas kliovas!!!!!
Nežinau, kiek varydavau načiofkėn man niekada nepasiteisindavo šitame ežere...Nėra kliovo naktį, nei ant dugninių nei ant plūdinių... :? Gal pats esi išmėginęs ,kad taip tvirtai sakai? :roll:gilumoje ar sėkliuje koki žuvį?Koks masalas ir kur? :grin:
As zvejoju tik is valties ir tik nakti bei ryte iki kokiu devyniu ryto. Gili renkuosi priklausomai nuo ezero, jei yra galimybe tai kazkur apie penkis metrus,o zvejoju su pludine ant meslinio slieko su dyku,bet reikia daug serti ir bent pora dienu,o idealiausia jei apie ta vieta kas nors zvejoja kad ir su dugninem nuo kranto karsiai vistiek apie ta vieta sukinejasi nesvarbu ,kad busi ir kiek toleliau.
Na ežerą tai turėjau omenyje Žeimenį :) o šiaip visai tikiu, kad iš valtelės su plūdine naktį galima pagauti :) ant dugninių tai 0 :?

 #130224   KARSIS
 17 Lie 2009 14:28
Butent Zeimenyje nesu bandes,bet labai noreciau,nes kiek esu girdejes ten yra geruliu karsiu,tiesiog nesu prie to ezero buves ir nezynau kurioje vietoje yra karsines duobes,bet kituose ezeruose ta sistema tikrai pasiteisina ir Kretuonio,ir Galuonu,ir Kertuoju,Bebrusu ezeruose tai manau,kad neturetu but isimti Zeimenio ezeras nors visur buna savu niuansu,yra ezeru kur nakti visai nera kybio,arba atvirksciai.

 #135838   bartezas16
 25 Rgp 2009 11:27
Praeitą savaitę buvau keletą kartų su plūdine, tai apart lynų ir lydekų daugiau nieko rimto kolkas :? tuoj jau turi karšiia pakilt :)
 #189143   xenox
 20 Bal 2010 15:01
As gyvenu Svencioneliuose ir daznai nuvaziuoju i Zeimeny pazvejot. Galiu pasakyt tik tiek,kad nakty ten nera ka veikti.O seip ezeras geras pagauti zuvies galima. Turiu savo vietas kur visalaik zvejoju.Gaudau tik su dugninemis.Didziausias karsis 3 kg. linas 1,5 kg.
 #441355   geemalu
 20 Sau 2013 10:14
o kaip kam sekasi ties Kaltanėnais su spiningu?as kai nuvaziuoju tai ten nieko gero,esu viena karta 3 pagaves,bet šiaip tustoka atrodo.
 #492132   Mr. Nobody
 06 Lie 2013 12:43
Važiuoju antradienį su baidarėm ir nakvyne per Kiauna ir stosim prie Žeimenio, tai turiu klausimą: Kur pirkti leidimą dviem parom, jei išvis tokį galima nusipirkti būtent šitam ežerui/regionui?
 #580028   xenox
 10 Lie 2014 17:39
jis ir ne buvo niekada isnuomuotas.varai ir zvejoji su bendru leidimu.galiu dar pridurt kad karsiai jau sujudo ir gan ne blogai.
 #634007   Jozhas
 01 Rgp 2015 15:05
Sveiki, Kolegos,

Kita savaitgali zadu apsistoti prie sio ezero po baidariu zygio, bet nezinau koki masala rinktis taikiai zuviai siame ezere. Galbut galetumet patart ant ko cia kimba? Tikslas dugnines, o ten jau kas papuls, lynas, karsis. Aciu :)
 #634088   xenox
 02 Rgp 2015 17:02
Jozhas rašė:Sveiki, Kolegos,

Kita savaitgali zadu apsistoti prie sio ezero po baidariu zygio, bet nezinau koki masala rinktis taikiai zuviai siame ezere. Galbut galetumet patart ant ko cia kimba? Tikslas dugnines, o ten jau kas papuls, lynas, karsis. Aciu :)
Seip siemet ezeras nera dosnus kimba labai silpnai. Bandyk ant dzyko,dar kukuruzas neblogai veikia. Sekmes:))
 #634139   Jozhas
 03 Rgp 2015 13:37
xenox rašė:
Jozhas rašė:Sveiki, Kolegos,

Kita savaitgali zadu apsistoti prie sio ezero po baidariu zygio, bet nezinau koki masala rinktis taikiai zuviai siame ezere. Galbut galetumet patart ant ko cia kimba? Tikslas dugnines, o ten jau kas papuls, lynas, karsis. Aciu :)
Seip siemet ezeras nera dosnus kimba labai silpnai. Bandyk ant dzyko,dar kukuruzas neblogai veikia. Sekmes:))
Labas, o sakyk, ka geriau rinktis, nakti ar diena?
 #634489   xenox
 07 Rgp 2015 11:05
Jozhas rašė:
xenox rašė:
Jozhas rašė:Sveiki, Kolegos,

Kita savaitgali zadu apsistoti prie sio ezero po baidariu zygio, bet nezinau koki masala rinktis taikiai zuviai siame ezere. Galbut galetumet patart ant ko cia kimba? Tikslas dugnines, o ten jau kas papuls, lynas, karsis. Aciu :)
Seip siemet ezeras nera dosnus kimba labai silpnai. Bandyk ant dzyko,dar kukuruzas neblogai veikia. Sekmes:))
Labas, o sakyk, ka geriau rinktis, nakti ar diena?
Cia jau sekmes dalykas, buna kad gerai kimba ir nakty.
 #705121   Jaroslavas777
 04 Spa 2017 22:27
Sveiki. Buvau Sestadieni (10.01) sedejome su draugu as su dugninem jis su pikeriu. Rezultatas 2 Karsiai apie kg ir kuojos apie 4 kg ant dvieju. Masalas sliekas plius dzikas gylis 4-5m. pikeris laimejo. Vanduo pakiles apie 30cm.. visi laiptai uztvine. Maciau su spiningu daug zveju su valtim plaukiojo vienas kitas lydeka pagavo. Tiksli Vieta poilsiaviete priesais Kaltanenus.
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė