Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #868   tuomahaukas
 26 Vas 2006 10:57
Vakar važiavau prie tvenkinių netoli Karvio ež. Dvi valandas pasėdėjau sausas. Nu jofana- per prastą kibimą ank Karvio ež. visada ant tų tvenkinių pataisydavau reikalus, a vot iškart nuvažiavus ir gyvas velnias ekečių prigrežus- šūds su agrastais. Prisikasiau netgi iki pat plonyčio leduko, traškėjo po kojom juodai, maniau teks prie įtekančio vandens kostiumą išbandyti :twisted: . Nulis [oj-me:
Nuvažiavau prie Karvio ir pamaniau kad bandysiu iškart prie šiaurinės pusės privažiuot. :gutgut , pirmakart per 2 pastaruosius metus privažiuot įmanoma. Pamačiau dar vieną automobilį, žūklaujantį vyrioka... nu ir praeidamas pasilabinau. O žmogus kalbus pasirodė... tai aš ir priskretau prie jo kaip vantlapis prie subinės. Tad pažvejot ir neteko, vien pliurpiau ir :'blud;/
Grįždamas užvažiavau dar prie vienų tvenkinių- iškart pirmoje eketėje 6 kuojytes viena po kitos patraukiau, ale jau visai laiko nebuvo...
P.S. Vegys, welcome į forumą :/braj;

 #1728   tuomahaukas
 04 Kov 2006 19:14
Karvis. Šiaurinė pusė. "Plūdininkams"- nieko (galbūt kad 3 val. kimarina vis prie tos pačios eketės net nejaukindami ? :lol: )
Pelei krantą- ešeriukai. Gražūs. Bet retai. Juodi kaip degutas, dryžių nematyt. Gręžiu giliau , grąžto ištraukimas eina su žalsvu vandeniu. Aha... :roll: Ateina ant ypač blizgančios avižėlės, gražus. Ir tyla. Ir vėl gręžiojimas. Prie lieptų maždaug 2 m. gylyje "atidarau" eketę- 1,2,3,4... :stop-;
Nuo vidurio ežero pasipila "jop,...jop...jop :!: " Diedukas su spiningėliu kažką turi. Visi aplinkui bėgam į pagalbą. Diedukas papučia krūtinę ir "aikit šikt, aš pat". Kažkas pas jį prisispaudęs prie pat ledo iš apačios ir anei krust. Diedukas- olimpinės ramybės, po milimetra traukia. Mes rūkom jau po 3 cigaretę- nu mus pasiuntė kur reikia, bet...
;-) Ešerys. Atbėga pacukai su el. svarstyklėm. 1350 :cig. Diedukas apsiašaroja, stato visiems "sirgaliams" po puse čierkos samadrylos, greitai surenka spiningėlį ir su laimikiu dingsta...aina bobutę daryt ant pečiaus musėt - nu ir aš padaryčiau tokia proga :lol:
Beje, prisistato prie dieduko 2 pacanai, (tie, kur svarstykles atnešė)... kurie fotkina dieduką, po ro paprašo ešerio į rankas patiems nusifotkint. Klausiu "nafig jums to reikia ?". Sako kad jie iš interneto, ir ten įdės to dieduko laimikį. Kartoju klausimą: "nafig jums fotkintis su ešeriu ?" Tie pamykia, aš pasakau kad jei pamatysiu internete nuotrauką su "jūsų" laimiku- turėsit gėdą per visus galus :!: Pacukams nelinksma. Aš važiuoju į tvenkinius.
Tvenkiniai. Iškart einu prie užtvankos- kadangi nžn. apie gylius nei aplamai... dub- dubom... :oops: Po 20 ešeriukų nutariu kad reikia gaudyti kitaip. Plika avižėle... Po 2 valandų randu tinkamą karoliuką (iš 7 bandymų), ant kurio kai prarvalo, tai prarvalo. Pasitikrinau, gal būrys užplaukęs ? Nu ne- per pusmetrį - juodasi stovi sargelis kitos balalaikos. Ištraukiau apie 60 vnt. ant plikos avižos su kreminės sp. karoliuku. Tiesa, laimikai labai nedicki- spirgai :oops: Ale labai smagu buvo, kai "atmuštruoji" balalaiką ;-)
Žinau kad šianakt sapnuosiu diedo ešerį. Manau kad labai ... labai artimu laiku bandysiu jo brolį prikalbinti su nemandra blizgute ;-)

 #2095   tuomahaukas
 08 Kov 2006 20:55
Tvenkiniai link Karvio ež.
Turbūt neverta daug rašyti, nes didesnį laiką vyko kokybiškas bendravimas su trejetu žvejų, nei pati žūklė... :roll:
Kaip ir anksčiau minėjau- nieko mandro ten matrosų prigaudymui nėra- eik prie užtvankos ir lupk spirgus. Eketę šįkart palikau švarią, 1,5- 2 m gylyje labai pasiteisino auksinės spalvos briaunuota avižėlė (disko gaublys Matylius ant kabliuko nebūtinas, ženkliai kibimo tikrai nesumažina. Ir aplamai pageidautina leisti avižėlę įtemtu valu- "siganulins: net nžn. kuriame taške
Sportas, rebiatos... sportas ten :lol:

 #2914   tuomahaukas
 16 Kov 2006 18:57
Tvenkiniai netoli Karvio ež.
Trys eketės. Kažkokia dura mane suėmė ir suvariau į jas 2/3 jauko( bendras tūris- 1 l) : malto batono, baltos duonos, džiūvėsių+ saulėgrąžų išpaudų. Nuėjau į "vagą" ir likusį jauką padalinau dviems eketėms. Grįžau. Į pirmąsias 3 eketes pabėriau trūklio, užsirūkiau ir... prasidėjo sv. ministro Padaigos akcija "nerūkyk !". Kibo matrosai ir nedickos kuojikės, viskas labai draugiškai ir vieni po kitų į eilutę išsirikiavę ;uolrait Nieko nuostabaus- žūklavau prie užtvankos- vanduo juda. Toliau paėjus ir pagręžus rezultatai itin prasti. Tas pats ir "vagoje"- tikėjausi ten solidesnių kuojų, bet šūds su agrastais :oops: Vėlgi grįžau prie "laimingos trejulės"... viršyjau 100 vnt. mailiaus ir... sargelis "keistokai linktelėjo" - tiksliau sakant labai stipriai dėjo žemyn ir atsipalaidavo. Ir :stop-; . Pakirtau. Ačių dievui kad "ice sport" plastmaskės balalaikos "stabdys" atleistas. Eina, eina, eina... pirštais valą stabdau- "Colmic" 0.08 mm puikiai amortizuoja ir "eik čia"... Po 5 min "razborkių" lenda ešerio galva, kūnas ... ir trūksta valas [oj-me: ... Vos spėju pagauti už snukio, iškrapštau avižėlę (tadien pasiutusiai kibo ant varinės spalvos "disko gaublio") ir nusprendžiu kad žūklė baigta :lol: - pusė laimikio keliauja atgal, pusė čirškinsis keptuvėje.
Grižęs namo pamatavau. Iki 30 cm trūko 1 cm :lol: Manau kad toks "laimikis" :lol: daugeliui sukeltų šypseną, ale šį sezoną man toks yra pirmas :oops:
P.S. Jaučiuosi gerai, bo butylka namie pamiršęs buvau :lol:

 #3631   tuomahaukas
 23 Kov 2006 13:55
Tvenkiniai netoli Karvio ež. "Ant vagos" išsigręžiau 3 eketes, pašėriau baltos duonos su maltais ir kepintais kanapių grūdais, stačiau 2 meškerėles, masalui naudojau tešlą su česnaku ir tešlą su nerafinuotu saulėgrąžu aliejumi. Clear :evil: Atsibodo.
Nuėjau prie užtvankos, "savo" vietose išgręžiau pora ekečių. Ten skardelis, yra šioks toks vandens judėjimas. Gaudžiau 0.08 mm Colic Mimetix valu, avižėlė- "auksinis disco gaublys" :cool: . Diena labai saulėta, šilta; žūklavau net striukę nusivilkęs. Manau kad ta avižėlė briaunelėmis gerai atspindi šviesą- ten ji man labai gerai ir anksčiau pasiteisinusi buvo... greitai perkopiau per 50 vnt. "cigarečių", o natūr cigaretę vos vieną spėjau surūkyti- sportas :twisted: ... Vėl kibimas- sėdi geras :gutgut... Pritraukiau iki eketės krašto- malonus ešerio snukis per visą eketę :shock: Bet kadangi esu durnas per visą pilvą- neužžėriau eketės sniegu betraukdamas- ešerys dėjo atbulinį ir viso gero anam ir avižėlei :neutral:
Eketes valiau kad blizgėtų kaip katino pautai. Padariau eksperimentą- buvau pasiėmęs apvalų "padą" nuo pirktinės vėliavėlės- labai patogu išvalytą eketę uždengti. Be pado- :gutgut , su padu- :/nek, sniegu užžerta eketė ir pro dziurką avižėlę leidžiant- irgi :/nek Netgi vos tik nuėmus padą nuo eketės, po ilgo štiliaus- iškart sargelis linksta žemyn. (Gaudoma buvo 2 metrų gylyje).
Meškerėlės su tešla įžuliai tyli- keičiu į trūklio lervų kuokštelį ir perstatau šiek tiek arčiau užtvankos. Visvien clear :twisted: Kiek aktyviau, jei nevėpsau į plūdelę, o judinu masalą, bet visvien labai vangiai ir tik 8 mažas kuojytes pagavau. Prie "savo" ekečiu matrosai 100 vnt. vėl viršyjo. Tiesa, ten tas pats variantas, kaip ir Tarpupio ež.- jie visai ne malalietkos, jau su ikrais. Girdėjau kad yr tokie, kurie "maži dėdės" vadinasi. Ale iš kur tie didieji- nžn. :donknow'
Išvada: tądien reikėjo "šviesios" eketės, avižėlė- aukso arba žalvario spalvos (kt. variantai- švinas, balta blizganti, tamsinta sidabro, tamsaus vario- rezultatus ženkliai sumažino). Toliau nuo užtvankos pakrantėse kibimo nebuvo, "vagoje" irgi.
Karvio ež. Šiaurinė pusė. Prigręžiojau ir anei velnio :evil: Gaudžiau spiningėliu- anei capt. Arčiau kranto pririšau dar nei karto nebandytą balansyrą, visiškai naują- bandau, bandau, aiškinuos... Tik jablinkšt- ir ištraukiu tuščią valą kadaruojantį :shock: Ir viskas. Na kam čia klausimus sau papildomus uždavinėt: kodėl, kame kampas, kas čia dabar buvo? :roll: Nu nėr balansyro- faktas kaip blynas :twisted: Bandžiau dar paspiningauti visai mažomis blizgutėmis (~2 cm)- nieko doro. Kad negrįžčiau visai "sausas"- pakrantėje išsigręžiau dar 2 eketes ir vargais negalais per pusvalandį suviliojau 3 ešeriukus. Ir namolio. Gramui padaryt nebuvo nei laiko, nei noro.
Tai vat tokios naujienos iš vakarykštės žūklės :/braj;

 #3824   tuomahaukas
 26 Kov 2006 10:17
Tvenkiniai už Pagirių. Atvykau su Kardžuve, žvejų jau buvo nemažai. Juoda nekiba. Per visą diena abudu nesukrapštėm nei 30 žuveliokų, pats pagerinau "mažiausio ešerio" ir "mažiausios kuojos" rekordą :twisted: Per žūklę spėjau pakeisti 12 avižėlių- visi variantai susivedė beveik į nulį. Diena žūklei komforto atžvilgiu būvo puiki- pagrinde nereikėjo striukės, tad tikrai smagu buvo ;-) Tiesa, žvejai nuo ledo lipti pradėjo gerokai ankščiau, negu pologajetsia- matyt ne mums vieniems diena "sėkminga" pasitaikė ;-)
Beje, žūklės išvakarėse "prisikukavau" dėl keistų nuojautų... Kardžuvė išties mane apgaudė :!: :oops: :lol:

 #5116   tuomahaukas
 10 Bal 2006 09:45
Savaitgalį buvau su kardžuve nuvažiavęs prie tvenkinių už Pagirių. Dar kartą pagerinau mažiausios žuvies rekordą (5 cm), o bendras laimikis per 4 val. buvo... 4 tokie suskiai :lol: . Ir jauko pyliau, ir prigręžiojau į valias- clear :twisted: Apie 14 val. netoliese žūklavę piliečiai susikrovė mantą, greit pabaigė butylką ir movė lauk: 2 visiškai tušti, vienas- su 1 kuojyte :lol: Tiesa, pamiršo šniūrą lydekoms, kuris buvo rastas ir sunaikintas :twisted:
... Ale ot velnias- paskutinis ledas ir tokia laimikių gausa :!: :oops:
Galiausiai, kai pravažiuojantis keliu kažkoks veikėjas pajuto didelę aistrą atlapnoti ledu, priskresti ir pusvalandį blerbti po ausimi- atsistojau, surinkau jo nuorūkas nuo ledo į savo peleninę, paėmęs grąžtą reikšmingai paziūrėjau, garsiai pasakiau "Dovidzenie, mle :!: ", o mintyse- "sezonas baigtas" ir patraukiau krantan.
Sau sezoną skelbiu uždarytą.

 #10002   tuomahaukas
 06 Lie 2006 11:04
Atviro vandens sezonas
04.12.
Žvejot už Pagirių tvenkinių su plūdine buvo... hm... įdomu, nes už 50 m sėdejo 2 diedukai ant ledo :lol:
Pagavau 4 kuojas nedickas.
Vėliau pavažiavau iki Vokės kolchozo- ten 3 žmonės su plūdinėm. sakė kad visiškai nejama :neutral:
Grįždamas sustojau prie Vokės tilto ir nuėjau pakrante apie 2 km. Pagavau vėlgi tik 4 kuojas.
Bet laiką praleidau tikrai labai smagiai, ypač tie nauji pojūčiai: o kaip užmest ? blin, ir vėl į kitą upės pusę ! vaje, vėl susipainiojo ! :lol: :lol: :lol:
Beje, 2 kuojas pagavau ant dzyko+trūklio, likusias- ant gyvos musės :!:

04.23.
6- dienį, gerai išsimiegoję, su kardžuve nuvažiavom prie tvenkinių už Pagirių. Šiaip jau planavom ramesnę vietelę prie Vokės pasieškot, kuo toliau nuo girto kolchozo, bo maniau kad ir prie tvenkinių bus aibė žmonių. Visgi užsukom ten (apie 11 val.)- pasirodo kad mes pirmieji. Tvenkiniuose visur atviras vanduo. Po pusvalandzio jau pradėjo rinktis liaudis. Pasirinkom vietą ne visai stovinčiame vandenyje, bet su vos juntama srove. Kardžuvei riezkai puvo suvyniotas naujas valas, paruoštas pašaras. Ėmiausi savo įrankio ir pirmasis dviem metimasis sugebėjau supainioti abi sistemėles, teko keisti :oops: :lol: Tuo metu "sausi" žvejai iš šonų jau nervinosi žiūrėdami kaip maniškė pradėjo vieną po kitos kuojytes traukti :twisted: Prisijungiau ir aš, traukėme jau kartu, šonuose- mirtina tyla :twisted: : dešinysis kolega privertęs tikrai per daug pašaro buvo į ~1,5 m gylį ir manau kad žuvys rado žymiai geresnį užsiėmimą- spakainiai prisivalgyti, negu ieškoti masalo. O kairysis... iš pradžių manėme kad anam atsibodo užsiiminėti kultūrizmu ir visą savo turimą arsemalą (štangas, hantelius, blynus) mėto vandenin...- bet ne, pasirodo ten tokia chitra sistemėlė su labai "lengvute" plūde keliauja į 1- 1,5 m gylį :lol:
Masalui naudojome nedidelius sliekus ar jų gabaliukus, trūklio lervas, dzykus, gyvas muses ir perlines kruopas. Pašarą darėme skurdesnį ir nedaug: 3 dalys- smulkus bazinis, 1 dalis- malti džiūvėsėliai, po 0,5 dalies sėlenų ir saulėgražų išspaudų, dėjom pusę porcijos matyliaus ir saują perlinių kruopų ir jokių atraktorių. Šėrėm dažnai ir visai po nedaug.
Pastebėjom, kad ženkliai kibimas pagerėdavo, kai kokiom 10- 15 min. išlįsdavo saulė. Geriausiai ir dažniausiai kibdavo ant perlinės krupos iš pašarų, nespjaudavo ir į trūklį, bet su pastaruoju- labai banguotai, po poros kibimų užėjus štiliui ir pakeitus į perlovkę- vėl kimba.
Pagrinde smulkmės pagaudėme, bet pasidžiaugėme bent tuo, kad berods išspaudėme "programą maximum", palyginius su kitų rezultatais ;-)
Beje, pagaliau įtikinau kardžuvę "pseudoTrabuccą" palikti namie ir įdaviau 4,20 m. kotą. Gaudydama 1,25 g plūdele ana įvertino visus privalumus ir greičiausiai kad viena meškere mano asmeniniame arsenale sumažėjo :lol:
Ta proga visus žuveliokus paleidome pasiganyti atgal ;-)

04.27.
Na va, ką tik grįžau iš tvenkinių už Pagirių- atbuvau sąžiningai ;-)
Vėlgi ėmiau daugiau masalų, bo biesas žino kaip tom kuojom užplauks: tešlą su medum, trūklio lervas, dzikelius, kokonus, gyvas muses, perlovkę ir konservuotus kukurūzus.
Pašarą dariau tokį: pagrindas- bazinis jaukas, saulėgrąžų išspaudos, kukurūzų miltai, avižiniai dribsniai : 7:1:1:1. Pridėjau pusė stiklinės perlovkės ir pusę mini indelio "Bonduel" kukurūzų.
Iškart nešėriau, šen bei ten pamėčiau. Kibo pašėlusiai, bet tos piršto dydžio kuojikės varė į neviltį :evil: Nu :stop-;, galvoju: mažiau gaudyk ir daugiau galvok, antraip nieko doro nebus :lol: ... po valandos buvo rastas variantas- ant mažo kabliuko- mažesnis kukurūzas, o sistemėlę sutvarkiau taip, kad į 2- 3 m gylį eitų lėtai ( apie 3/4 viso svorio sustūmiau prie "Crystal" vagleriuko (1,25 g) ir 0,15 g palikau "leistis"). Ir pasiteisino- ėmė tikrai gražios kuojos, traukt buvo tikras malonumas ;-) Buvau neapsakaičiavęs ir pasidaręs kiek perdaug pašaro, bet pamaniau kad eina jos kaku- baigęs žūklę suversiu likutį ir jaukinau tikrai šykščiai, pertraukomis tarp nedidelių rutuliukų pažerdamas vos vos perlovkės ar porą- tejetą kukurūzų. Manau kad tai padėjo išlaikyti kuojas :roll:
Paklausit nafig aš taip nusismulkinu aprašydamas ? Ogi todėl, kad šalia žūklavo vienas žmogus, kuris prieš man išvažiuojant skiaurėje teturėjo apie 10 "pirštukų" (per 4 val.), o kitam kolegai jau po 1 val. trūko nervai ir tas išvažiavo gaudyt į Vokę. Pirmąjam daviau ir dzyko, ir kukurūzo (tas ant matyliaus gaudė), bet kadangi neklausė arba nematė reikalo pažiūrėti kaip gaudoma- į klausimą počemu u tebia vsio vremia kliujiot ? atsakiau- potomu, čto ja chorošyj čelovek :roll:
Baigiant noriu pasakyti kad apturėjau labai puikų laiką (ačiū sinoptikams, kad eilinįkart nusikvaksėjo ir "gandonkės" nuo lietaus neprireikė) bei labai smagu kad šįkart radau raktą prisibelsti į gražių kuojų širdis (skrandžius) ;-)

05.01.
6- dienį su Aukštaičiu ir aukštaituku nudūmėm prie tvenkinių už Pagirių. Aš burbėjau kad 8 val. išvažiuot per anksti, bet kolega alaus bonke užkišo man srėbtuvę ir ramus iki pat žūklavietės su "soske" prasėdėjau, nors aišku gurkštelėt buvau gabus tik mašinai važiuojant per geležinkelio bėgius... ;;'plim
Aukštaitis užsibrėžė griežtai vien mikromasaliniu su avižėlėm gaudyti, aukštaitukas- su lydekiniu, aš- su plūdinuke. Kadangi pirmasis turėjo programą bent vieną pagauti, tai ją viens- du ir ir įvykdė, man dar neužmetus masalo :lol:... Vėliau ištraukė gražulį ešerį ir dobrą kuoją :gutgut Aukštaitukui nekaip sekėsi. Tiesą sakant ir man- vos keletą padabnesnių kuojų. Galima buvo jas dzykais erzint, bet taip tik mažutės kabinosi- aukštaitis ant avižėlių dažnai anas lupo, ale jam žymiai įdomiau savuoju būdu buvo žūklaut- aš kantriai bandžiau ant kukurūzo laimę :roll: Dėl prastesnio kibimo manau kad kortas sumaišė stiprokas vėjas- pasirinktas tvenkinio kampelis atrodė toli gražu ne toks Eldoradas, kaip praeitąkart :evil:
A šiaip tai visai linksmai pasėdėjome. Tiksliau tariant pasėdėjau- aniedu meitėliai papylė savo kėdutes į šipulius :twisted:

05.23.
Sekmadienį tvenkiniuose už Pagirių sugalvojau atidaryti spiningavimo sezoną. Jau kelionė iki jų buvo nelinksma, nes pylė lietus kaip iš kibiro. Ventiliacija tokia, kad 18 g blizgutė oj kaip netoli skrenda :twisted: Kai buvau vietoje, 2 ekipažai spiningautojų jau ruošėsi namo, spiningavo tik vienas pilietis, kuris po 20 min spjovė į viską , susirinko spiningą ir irgi išdūmė namo. Pats dar kokį pusvalandį pasikankinau- tikrai bergždžias reikalas. Nuvažiavau pamėtyti ant Vokės- papildomos lietaus ir vėjo solidžios porcijos palaužė įir mano kantrybę :oops:
Pirmadienį prie tų pačių tvenkinių su kardžuve sėdom prie plūdinukių. Visiškai neaišku ko tądien norėjo žuvys: ir dzykelis, ir kvietys, ir kukurūzas- graibstė kuojytės, slieką- ešeriukai. Bet viską labai labai vangiai. Kardžuvė nutarė pora valandų pamiegoti ir neapsiriko- per tą laiką pas mane vos penketas varganų kuojyčių. Finale gavos porą keptuvių žuvies ir daug laimės katinui :twisted:
Galbūt dėl kiek permainingo gūsingo vėjo ir tokio nepastovaus oro tokie "geri" rezultatai ? ... :donknow'



06.12.
6-dienis. Su kardžuve apsistojam prie "mūsų" vietos tvenkiniuose už Pagirių. Tikslas- kuojos. Pasišeriam, turim krūvą masalų, laukiam... keičiam masalus. Nieko...
Reziumė: pas mane 3 suskės, pas kardžuvę- 30 :oops: Pusę nakties kankino nemiga- "kas ne taip" ? Sistemėlės identiškos, atstumas tarp mūsų- 5 metrai, plūdės vienodos (nervuodamasis 3 plūdes pakeičiau, sistemėlių variantų ir gylio kaitaliojimų jau nebepamenu), kabliukai vienodi, masalai vienodi. Mano galva, mano vieta- tikrai geresnė:
Paveikslėlis
A ta mani sudirbo [oj-me:
Šiaip jau kibimas labai silpnas buvo... Septintą val. ryto neištvėriau, pažadinau kardžuvę ir trumpai išdėsčiau savo teoriją:
- ten peršerta jau anksčiau buvo ir "prarūgusi" vieta :!:
Ana pro miegus trumpai išdėstė savo teoriją:
- tu žlibas esi ir kibimo nepastebi :!:
Nu blin :twisted:...
7- dienis. Užteko proto nuvažiuot prie tų pačių tvenkinių paspiningaut... Keletą ramesnių vietų radau pamėtymui- nulis. Toliau buvo laipiojimas per nuogus pilvus ir girtus veidus. Tvenkiniai taip nutūpti poilsiautojų su meškerėmis, kad :-niak' Ačiū, kitąkart bandysiu paprastą darbo dieną. O žmonos laukia rimtas revanšas :fingal:

06.18
Kadangi ilgai nemiegojau ir griežiau dantimis dėl revanšo Kardžuvei- ta diena atėjo. Negarbingai išnaudojau nėščios žmpnos lėto kilimo nuo kėdės ir pakirtimo privalumus prieš storą, bet bistrą kiaulę ir šįkart labai :cry: ją "aplošiau" - sakė kad naktį miegojau pasičepsėdamas :twisted: Tai tikek žinių iš tvenkinių.
Kitąryt nudūmiau už sodo prie Vokės aukšlių- :!fig! Vanduo juodai krito, atakavo vien mailius (mano mikraskuopiniui klabliukui jis tiko pasimatuoti :twisted: ), bet laimės tik katinui.
Važaivau prie Vokės už kapinių į buvusį pavasarinį kolchozą- žmonių anei vieno, įsimurlinau iki rūros į dumblą, be ilgos mešlerės ten nėr ką veikt.
Grįžau prie tvenkinių ir užsėdau viečikę prie užtvankos. Poroje vietų gerai pasidarbuota žvejų - prapjautos žolės, vieta patogi. Gerai kibo raudės. Nemažos. Po silpnesnio kibimo pradžioje padėtis ženkliai pasikeitė su "crystal vagler" ir kiek ilgesniu pavadėliu.

 #10012   tuomahaukas
 09 Lie 2006 10:27
Kryžiškių tvenkiniai.
4- dienis. Vakarinė žūklė su kardžuve. Kibo visai nedidelės raudikės, gaudyta gylyje lig papų. Leidžiantis ir jau visai nusileidus saulei paviršiuje jokio judėjimo :donknow' jei reiktų išskirti labiau patinkantį masalą, galima būtų pasakyti "vienodai nekibo ant visko" :twisted:

5- dienis. Nuo pietų lig sutemų. Vietą žūklei rasti- :!fig! Gerai pavaikščioję viesiems per galvas, grįžtame nuo kur pradėjome ieškoti- prie užtvankos. Nusprendžiame ten ir pasilikti- žymiai didesnis gylis, priedo vanduo kiek "juda". Kardžuvė daro marš į pavėsį, aš maršį į vandenį- gylmatis kažkur užsimetęs, tenka kanopom tyrinėti :roll: . Dugnas beveik be augalijos, nedumblėtas, nusėtas didelėm geldelėm (tiksliau- geldom :lol: ).
Masalai: paprasta kvietinė tešla + tešla su kmynų milteliais, kukurūzai, dzykai, kokonai, virta bulba. Jaukas: 2 dalys kombikormo cypliukams, 1 dalis pirktinio "kuoja", kokoso drožlės, kukurūzū miltai, "kvėpinta" kmynais. Kibo visai neprastai- jaukas savo padarė: iškart mest neskubėjau, iki sumetimo gaudžiau virš valandos- !nea! Geriausiai- tešla su kmynais ir kukurūzas. Dzykas, sliekelis, kokonas visiškai ignoruojama. Pikeris su geldelės mėsa visąlaik taip nesuvirpėjęs ir prastovėjo. Vėlgi nepasakyčiau kad vakarinis kibimas geresnis būtų, visą dieną vienodai. Gal ir durnai (kai kam) skambės, bet didžiausias kliovas būdavo toje vietoje išsimaudžius ir nedaug pašėrus ;-)

6- dienis. Vos brėkšta, bet jau pavėlavau :oops: : iš anadien apžiūrėtų mano galva perspektyvesnių vietų visos užimtos :evil:, knapsi pora donkininkų. Pas abu per visą nakti- 0. Trys gaudo plūdinėm. "Mano" užtvanka užimta. Einu prie laisvesnės vietelės. Vėlgi vanduo lygus kaip veidrodis, jokio veiksmo. Gerą valandą grožiuosi rūkeliu virš vandens ir žvilgčioju į donkininką. Telepatijos seansas pavyksta- anas stojas ir svirduliuoja prie mašinos... už kelių metrų nuo manęs žvejys irgi stojas ir pradeda rinkt šmutkes. Aš, žinoma, protingesnis- šmutkių nerenku, čiumpu tik kėdutę ir bėgte prie išganingosios vietelės. Pastatau ją ant kranto, dėl tikrumo šalia šlepteli kalisonai- vieta tikrai "zabita" :twisted: Ramiai grįžtu ir persinešinėju mantą... jau išsidėliojęs masalus, įsikūręs ir rąžydamasis ant kėdės už nugaros išgirstu didelio žiogo čirpimą. Atsisuku. Ne, ne žiogas- čia donkininkas praeidamas griežia dantimis :-ou-je Pašarų nebeturiu, tik konfiskuotus iš tėvų ( ir vištų :lol: ) džiovintą duoną ir batoną. Jau pirmoje vietoje sėdėdamas buvau pusę sucharikų sumetęs į didesnį nei reikia kiekį vandens. Viską kruopščiai vos ne iki vientisos pliurzos pertryniau, kibirą į dantis ir marš tvenkinin. Paplaukęs kur reikia, supilu ir marš ant kranto. Ten manęs jau laukia garbaus amžiaus tolėliau žūklavęs plūdininkas. Į atsargius klausimus "ar atostogaut atvažiavot ? ", "turbūt pirmąkart žvejojat ? ( ;-) ), "ar žinote kad dabar visą žuvį išbaidėt?" atsakau teigiamai :-ou-je. Dėdė bėdavoja kad pagavo vieną kuoją per visą rytmetį, aš kabinu tešlą, užmetu ir bampt... gražulė raudė keliauja tinklelin. Dar metimas- bampt... ne mažesnė... Pasipylė raudės, kuojos... anam teko sutikti, kad kiek apkepta duona vandenyje paskleidžia gerą kvapą, tad reikia viską pilti žūklavietėn, o ne nuspausti ir mesti.
Kibo tikrai neblogai, per ketvertą valandų pririnkau virš 50 raudžių ir kuojų (su kibirėliu dantyse padaręs dar 2 papild. reisus :lol: ) Tiesa, buvo ir daug tešlos numušinėjimų (arba reakcijos trūkumo :oops: ). Per "perekūrus" dėtas kukurūzas- laukt ilgiau, laimikis- kiek didesnis... Vėliau, žinoma, suvažiavo tuntas poilsiautojų, kurių vos ne kiekvienas laikė šventa pareiga prie manęs surūkyti cigaretę, paaiškinti kaip reikia užmesti, kada reikia kirst ir kvaršint galvą visokiais klausimais ir zyzalais :evil: Kai neblogas kibimas- ir nuotaika nebloga: rusiškai nieko niekur nesiunčiu, tik pasiūlau eiti... pasimaudyt ir pasideginti :-ou-je

 #10242   tuomahaukas
 14 Lie 2006 17:01
Vėl "Kryžovka". Prisikvaksėjau "blevyzgose"- išties pasiruošimas žūklei buvo atvirkščiai proporcingas laimikiui :oops: :twisted:
3- dienį vakarop, nulijus lietui, su manta dumiu prie užtvankos. Pakeliui džiaugiuosi kad darbo diena, priedo praūžė neskystas lietus, dar krapnoja, tad "mano" vietelė bus tikrai laisva. Aha- :!fig! :twisted: Nuotaką pakėlė tik tai, kad prie donkių sėdi dvi labai jau garbaus amžiaus moterėlės. Matau paskubom sumeistrautą užuovėją nuo lietaus ir vos pradėtą konjako !buonka! . (Kažko regis iš šnekos, kad tai ne pirmas ;-) ). Į prašymą "paskolinti" sliekų mykiu, muistausi ir meluoju kad neturiu. Nors tai greičiau tiesa- sode vargais negalai 3 spirgius iškrapščiau, o duobė tokia, kad sau būčiau kapą kasęs. Alternatyvai siūlau kukurūzų ir einu kiton vieton. Silpnas, visai silpnas kuojų kibimas ( tik ant tešlos), ilgas nelinksmas sėdėjimas, virš tvenkinio vinguriuojantys moteriškių samprotavimai apie gyvenimą, vyrus ir kliovą ;-) Kimba vis pasyviau, kaimynių už 20- 30 m. polkalbis vis aktyvėja... mintyse sukrizenu: "neužilgo turbūt "čiornyj voron" bus, kaip iš to rusiško filmo apie žūklės ypatumus... Už 15 min. užtvankos garsą nustelbia "čiornyyyj voooron.... čto ty vjošsiaaa... nad mojeeeju golovoooj...." Bingo, slavai turi savo gražias tradicijas :gutgut Visai sutemus prazvimbia mašinyte su dviem inirtingai pro langus atsisveikinimui mojuojančiom moteriškėm- vynioju meškerę ir aš, einu pašert ten žuvies. Visgi yra padorių žmonių- vieta idealiai sutvarkyta, laužiukas užgesintas, net pragrėbliuota, anei nuorūkėlės- viskas blizga kaip katino pautai :gutgut . Sumečiau pašarą ir namo. Laimikis: ~ 30 žuveliokų :oops:
~ 5 val. vėl vietoje. Jokio veiksmo virš vandens, kibimas nulinis. Vieni masalai keičia kitus. Vėlgi kiek kibinama "kanapinė tešla", pakilus saulei, kiek susidomi kukurūzu. Visi kiti masalai absoliučiai "mirę". Gaila, buvo daug jauko ruošimo, masalų: meti tiek pastangų produkto vandenin, o iš vandens :!fig! . ką veikti per nekibą ? ogi sistemėles bandyt, plūdes ir t.t. - tuo ir užsiėmiau :lol: Grįžau į sodą, pasiėmiau kardžuvę, atgal ir vėl raišiot- mėtyt, masalus keist. Visvien !nea! Nieko daugiau nebelieka kaip apkaltint krentantį slėgį ir vėjo kryptį :lol: (nors manau kad tai tikrai turėjo įtakos- jauką dariau labai jau neutralų, priedo gaudžiau nevienoje vietoje, masalų išvis N pakeičiau- :donknow' ) Trūko kantrybė smaksoti prie plūdės be gyvybės ženklų ir grįžom sodan.
P.S. Galėjau prašyti ir trumpiau: "nekibo nei užvakar, nei vakar", bet taip nemoku :oops: :lol:

 #10284   Gedasas
 16 Lie 2006 19:25
tuomahaukas rašė: Galėjau prašyti ir trumpiau: "nekibo nei užvakar, nei vakar", bet taip nemoku :oops: :lol:
Važiuok į Vokę prie kapinių, ten karosai juda...., ;-) tik prieš tai su grėbliu dugną nuo žolių išvalyk, po kelių valandų bus linksma, masalas - mažų sliekų kuokštelis, perlovkė, batonas....

 #10288   tuomahaukas
 16 Lie 2006 22:07
Buvau gerokai į kairę pusę paėjęs ir į dešinę nuo tos vietos, kur mašinas palieka. Tai kad ten priėjimas- :evil: : Vokė juodai nusekusi, iki vandens murlintis ~3-5 m per dumblyna nesinori :oops: . Mačiau kad privilkta visokių rąstų, pagalių kad prieit įmanoma būtų, bet matos kad jau anksčiau vietos patiuninguotos- dar ir už jų pliurzė :twisted:
Nors tiesą sakant vsio možno, jesli ostorožno, ale aš ten apsižiūrėjęs pamaniau kad verčiau savo subinę patogiau prie tvenkinių išdrėbt būtų ;-)
P.S. Man praeitąkart žvejojant, paskambino bičiulis ir perdavė kad už Kryžiškių tvenkinių karjerų pusėn dar kažkokia bala yra su karosais. Ir kad kimba. Gedasai, tu kaip ex vietinis gal turi ką apie juos paporint ?... :roll:

 #10305   Gedasas
 17 Lie 2006 09:40
tuomahaukas rašė:Gedasai, tu kaip ex vietinis gal turi ką apie juos paporint ?... :roll:

Dėl Vokės..., karosus gaudo nuo pliažo žemiau kokia 300m, už upeliuko, netoli sodybos ant kalno...., ten turėtum rasti prie kranto vietą šviežiai žvejų nutupėtą...., jie ten dugną išsivalo nuo žolių ir žvejoja su pusiau dugninėmis...

Dėl karosinės balos...
žinau tą balą..., kai atvažiuoji prie kryžovkės ant dambos (po kaire ir po dešine tvenkiniai), tai važiuok žvyrkeliu tiesiai apie kokius 2 km, iš ten gruzovikai žvyrą vežioja..., bet man ta bala nelabai kokia perspektyvi atrodo, aš ten niekada nežvejojau..., geriau laimę bandyk nedidelėje baloje tarp 40 Totorių ežero ir dešinio Kryžovkės tvenkinio..,ten dar viena balutė yra ir vietiniai ten lynus neblogus tampo su plūdine...

 #10306   Vegys
 17 Lie 2006 10:27
Ne pirma kart skaitau kad Tomahaukas vis tvenkiniuose gaudo. Ir panasu vis tuose paciuose. Tomahaukai, ar ten gerai kimba ar tiesiog pameges tas vietas ir tiek (pvz kaip kad as pameges Prapunta, nors ezeras niekuo neisskirtinis) ?

Gedasai, jei negaila - gal galetum tiksliau brukstelt kur ten kas lynus gaudo ? :)

 #10329   Gedasas
 18 Lie 2006 08:57
Vegys rašė:
Gedasai, jei negaila - gal galetum tiksliau brukstelt kur ten kas lynus gaudo ? :)
tarp dešinio Kryžovkės tvenkinio ir 40 totorių ežero yra dar viena nedidelė bala, ji matosi nuo 40 totorių užtvankos kelio. ten seklu, gylis iki 1 m, daug žolių, bet žuvies ten yra, lynai apie 1 kg ne naujiena, labai sudėtinga žvejot, reikia ravėt dugną.....

 #10349   tuomahaukas
 18 Lie 2006 20:05
Vegy, specialiai retokai važiuoju ten žūklaut. Tiesiog tėvai visai netoli ( už 3 km) turi "fazendą", tai kai atvažiuoju, po 1- 2 val. ant sausumos man "žiauriai kažko galvą skaudėt pradeda ir reikia kad vanduo šalia būtų, bo labai padeda" ;-)
Kiek žinau, tie tvenkiniai gan dosnūs karosų ir lynų (taip pat ir karpių), kurių net atsitiktinai nebuvau pagavęs :lol: Ten domina kuojų žūklė ir eksperimentams vietos gan palankios- gali vienur bandyt juodam dumble, kitur gali bandyt kietame, smėlingame, nusėtame didelėm geldelėm. Mano praktika ten skystoka- žūklavęs apie 20 kartų, tiesa visąlaik tikslingai- kuojos, kuojos ir dar kartą... raudės :lol:

 #16025   Agis
 10 Lap 2006 10:52
Skaiciau, kad Pagiriu tvenkiniai turi nauja seimininka.Manau Valinskas tikrai sugebes tenai organizuoti pramogine zukle.

 #16097   tuomahaukas
 10 Lap 2006 21:30
A jablynkšt :shock:
Kur info ? Gal ten apie tuos karpynus kalba ėjo ? :roll:

 #16102   Agis
 10 Lap 2006 22:32
Skaiciau ketvirtadienio LR internetiniame puslapyje.

 #16104   mende
 10 Lap 2006 22:58
as girdejau kad valinskas kazkur prie marijampoles tvenkinius pirko :roll:

 #16108   spiridonas
 11 Lap 2006 00:32
Šou verslo atstovas Arūnas Valinskas pradeda naują veiklą - jis įsteigė bendrovę "A.Valinsko tvenkiniai". Naujoji įmonė užregistruota Vilniuje, Pranciškonų gatvėje, - tuo pačiu adresu, kaip ir A.Valinsko firma, pranešė Juridinių asmenų registras.
BNS duomenimis, A.Valinskas valdo 100 proc. naujosios įmonės akcijų. Jis yra paskirtas bendrovės generaliniu direktoriumi. Bendrovės įstatuose numatyta, kad įmonė gali plėtoti daugiau nei 20 įvairių veiklų - tarp jų ir žuvininkystės, žemės ūkio, miškininkystės ir medžioklės veiklas.
BNS ir lrytas.lt inf.

 #16150   Diaboliq
 11 Lap 2006 19:13
As irgi girdejau :!: Tik kalba ejo apie Marijampolio (salia Paberzes) tvenkinius ;-)

 #16152   Agis
 11 Lap 2006 19:51
Paberze, Pagiriai... reiskiasi kazkas kazkur neteisingai nugirdo, neteisingai parase ir t.t.Nu manau su laiku isaiskes ir bus matyti kas dziaugsis normaliomis paslaugomis Vilnieciai ar Marijampolieciai.

 #18887   tuomahaukas
 20 Gru 2006 11:05
Vakar. Tvenkiniai už Pagirių. Žūklavau apie 2 val., suderinęs darbus kuriuos reikia padaryti ir kuriuos daryti yra malonu ;-)
Jau ne visur "atviro vandens sezonas"- vietomis masaliukas šlept ant ižo :lol: gaudžiau pagrinde mažomis sukrėmis, daug nevaikščiojau. 5 delniniai ešeriukai. Tiesa, opiat istorija: Lazdynuose nuspirkas mažulis Gloog skęstantis "Hektor" pirmu metimu nasmert užsėdo. Jausmas kad į tinklą :roll: Metimas tolimas, valas 0,12 (ir toks nelabai, 'ant garbės žodžio"). Po pasivaikščiojimo krantu ir bandymo išlaisvinti masalą, rankose laikomą daiktą (kurį padabnu spiningėliu sunku pavadinti) padėjau ant žemės ir atsargiai , po truputį traukt ranka... pokšt :cry: Nu mle, net suprakaitavau iki kiaušų iš zlosties :evil: Švyst ton pusėn nedicką devoną- vėl sėdo :neutral: Vėl traukt... ištraukiau devoną, už devono išlenda "hektoras"... už "hektoro"- 4 numerio "spro" sukrė :lol:

P.S. Grįžęs Vilniun susitinku su vital.
Įsigyju daiktą, kurį jau galima pavadinti padabnu spiningėliu ;-) ... gaunu daaaug dovanų- UL kibų vobleriuką, prie 3 voblerių už labai demokratišką kainą- dar vieną + jo gamybos pavadėlių iš gitaros stygos. Ir dar :gutgut "plano" dėžutę masalams ;-) Valandą pašnekam apie žūklę UL, jis parodo savo arsenalo dalį, išsamiai papasakoja apie kiekvieną, subtilumus ir t.t.... anas mane labai suintriguoja ir esu pasiryžęs bandymams ta linkme ;-) :/braj;

 #35516   tuomahaukas
 17 Lie 2007 22:21
Artėjant gimtadieniui, galima ir paburt skaičiais prieš žūklę :lol: - kiek čia man sektusį pagaut ešeriukų ant Kryžiškių tvenkinių ? :roll: Kadangi man ten labai sekdavosi :oops: :twisted: , tai nutariau kad pagal savo metus (34) tiks 3, geriausiu atveju- 4... na bet gavosi 34, po to 43 (atmetus žieminius degtukus), su tokia "skaičių magija" ir baigiau žūklę, nors laiko/ noro buvo, bet vėlgi... žmonos skambutis ir mano vizija kokia ji vieniša tam sode su vaiku :lol:
Na bet nuo pradžių. Vietą ešeriauti pasirinkau prie užtvankos- patogu apgaudyti įvairiose skirtingose vietose: metimas kairėn-priedumblis/sekloka, tiesiai- vaga/giliau, dešinėn- smėlėtas statokas akmenuotas šlaitas, nusėtas geldelėmis; arba išvis pratraukinėt dešiniu kraštu- bent žiemą ten patruliuodavo neūžaugos chuliganai:
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Nors oras ir vėjo kryptis tądien tiktų laidai "Nuo... iki"
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
,kažkodėl kibo :roll: Bandžiau gaudyti ir vienu guminuku, ir 2, ir sukrė + guminukas, vobleriuku, vobleriukas + muselė... su vienokais segtukais/ kitokiais/ be segtukų...vnž kiek beeksperimentuočiau- nepagaut nesisekė, rast nekibią spalvą ar masalo tipą irgi (kiek prastokai kresni vobleriukai pasirodė ir sukriukės- "įžuliai" dirbančio masalo matrosai kiek vengė.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Na, laimikių dydis vaikiškas :oops: , bet šiame tvenkinyje išvis prastoki reikalai su jais buvo (ypač paskutinėse žūklėse, naudojant tik UL vobleriukus- aš jų nebrokyju, tik konstatuoju faktą: gal neatitaikiau, gal nepakankamai įgūdžių, gal... :roll: ).
Kitądien užėjo bizas aplankyti Pagirių karjerus ir pažiūrėti kaip ten padėtis. Padėtis tokia kad vanduo yra, bet aplinka nevilioja :lol:
Paveikslėlis
Kiek pamindžiukavau su spiningėliu prie pakilusios Vokės
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
,bet labai knietėjo darkart pasibovyt su ešeriukais :cool:
Rezultatas beveik toks pats, tik gaudyta buvo 1 guminuku. Žūklės kolegė (dažnai ją matau, beje karpininkė ana, čia pailsėt atlekia) mosikavo bambuku ir daugiau ilsėjos
Paveikslėlis
O man, kadangi vietoj vakarykštės užkandėlės
Paveikslėlis
motina davė į ragus ir įbruko
Paveikslėlis
pagautiesiems tądien pasisekė žymiai prasčiau nei vakarykščiams :twisted:

 #35866   tuomahaukas
 25 Lie 2007 23:04
Nežinau kur rašyt, tai rašau čia, bo po savaitės dūmojimos pas mane atsistojo :oops: . Klausimas, dėl kurio noriu kreiptis.
Kame gali būt kampas, kad cielą savaitę sode nei lijo, nei belebirda su orais buvo, bet atsitiko tokis šūds... (čia ta pati vieta) :roll: :

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Tris dienas iš eilės ti paryčiais krušausi su įvairiom mikrikų spalvom, sukrėm ir t.t. - totali nekiba. Galiniame tvenkinyje vanduo ne toks britkus, bet žiūrint dugnan ant smėliuko atrodo tartum kaip "margancovkės" inpilta :roll:
Gal kas gali paaiškinti kame čia gali būti reikalas dėl tokių greitų pokyčių ? :roll:

 #36855   tuomahaukas
 15 Rgp 2007 22:54
"Jau saulelė vėl atkopdama budina svietą...
O dar geriau būtų jei ji neatkoptų, bo užknisa
Dorus būrus, juolab žvejus ir prijaučiančius
Ir verčia visus prakaituotais jaučiais
Kad gyliai ir uodai jų kraujais maitintūs už visus žemiškus griekus-
Gal koks padla ant pečiaus inkštirą krapštydams nulementų:
"Dieve, atleisk, godus buvau ir žiežulų be saiko prigaudęs supūdžiau
užuot vyžų nešlapinęs būtau,
O tujen užtat nebūtai tokio pažasties smarado pasiuntęs "


Nedonelaitis


BV tvenkiniai, tiksliau žūklė kanaluose.
Veiksmas vakar. Saulė ir taip rudą skūrą šutina, vėjo jokiom maldom ar triūbom nepsisišauksi. Dar spiningėlis nesuregztas, o prakaitas į apatinius kapt kapt kapt. Prisėdau ant "Senukuose" nuspirktos už 3 litus pseudožvejokėdutės, ana po manim suaimanavo... Mesiu svorį, galvoju, rytoj tikrai mesiu, bo po mamos vakarienių, iškrapštyt kiaulės karką iš kadais buvusios plombos tolygu kaip iš už kito žando pirštu netyčia išvelėt dvi virtas bulbas. Alelio verčiau neimt- po pusvalandžio terboje šitas skanumynas tampa šleikštus, užteko protelio išvakarėse pasinaudot Agio rekomendacijom ir imt užšaldytą vandenį :gutgut Tai tiek kulinarinės romantikos.
Kanalai nusekę kaip reikiant

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Matos, kad atseka šėšėliai, bet apsisuka ir parodo margą špygą. Po keleto masalų pakeitimo (buvau užsibrėžęs ešeriauti tik vobleriukais), "pramušė" MM :
Paveikslėlis Paveikslėlis
Po penketo dryžių kibimo nebėr. Gerą valandą stoviu, rūkau ir mislyju ką daryt.... visai netikėtai prisimenu vienoj knygoj rašytą tiesą kad ešerių reikia ieškot (!!!) ir einu jų ieškot. Einu kairėn. Randu. Einu dešinėn. Irgi randu... bet velnias, nekimba :neutral: Prisimenu kad reikia keisti masalą. Guminukai žybsi šiknom, vilioja silikonu. Tpfu, kabinu jozurikus, dorado. Nieko, nenori. Išvis jų čia nėra. Karšta, aš noriu namo (dievulėliau, vėsus kambarys, "Snaigės" zyzimo užliūliuotas ilsisi "Švyturio" žiūronas... jomajo). Apsilaižau sukepusias lūpas, braunuos per krūmus iki keliuko, bėgte iki automobilio ir štai tie išganingieji keleta gurkšnių iš atitirpusio buteliuke ledo.... mmm...
Aunuos botus ir prieina jaunasis atletas.
- Dzendobry, ką gaudote ?
- Menkes. (Dievuli kūdasai, ką čia daugiau gaudyti ? )
- Gal galite paskolinti gumos ? Čia tik su guma sekasi.
Gal šis klausimas mane ir suintriguotų jaunatviškų dvikovų su moteriškėmis periode :roll:, bet kertu "ne".
- Po to atiduosiu,- neatlyžta. Ir žvalgosi į ką tik privažiavusią ryškią mašinytą su dviem įdegusiomis tetomis.
- A durns ?- mandagiai pasiteirauju.
... Po trumpo išaiškinimo suprantu (aš juk žvejas !!! ) kad guma yra ne balionas ir ne mėtinis žiautarojimo produktas, bet masalas, kuriuo įmanoma pagauti lydeką. Einu knist mašinon, kažkur turėjo būt. Kilniaširdiškai padovanoju.
Jaunasis atletas švys į kairę, švyst į dešinę ir klykia kad kažką turi...
Olimpinė šypsena tvieskia veide- yra apie 300 g lydeka. Nukeliauja į bagažinę. Guma papilta. Kitos duot atsisakau. Po kelių minučių anam dar vienas kibimas "ant geležies". Šįkart monstras, kuris irgi gabenamas bagažinėn:

Paveikslėlis Paveikslėlis

Berods nėr apie ką kalbėt, kėblinu iki auto ir važiuoju kur nebuvau. Ja, dryžių ieškot reikia. Prakaitas žliaugia į botus, nusimaudyt ten nematau galimybės, nebent keliais dašliaužęs ir murktelėjęs snukį vandenin. Marškinėliai sukišti in kelnes, už marškinėlių rutuliojamas ledinis buteliukas ir visai nešalta. Matosi ir lydekučių išėjimai, ir margių puotos.

Paveikslėlis Paveikslėlis PaveikslėlisPaveikslėlis
Visgi vienu metu nervai neišlaikė "ant gumyčių", nors galėjau žūklės vobleriukais ir "neskiesti" - trumpalaikiai kibimai, spalvų kaitaliojimas ir pššš... :neutral: Priedo įvertintas vienas automobilio privalumas kaip kondicionierius- nuleki, įsliuogi, nusimauni botus, kelnes, įjungi šitą stebuklą pilnu pajėgumu ir pats pilnu pajėgumu mataruoji šlapiais keliais, šaltą srovę nukreipdamas ten. Sako kad bronchitas garantuotas, bet koks skirtumas tuomet kai gera, priedo ne į plaučius srovę taikiau :lol:
Bendram rezultate: virš 30 ešerių, 8 visai mažos silkutės, viena virš 1 kg (vienu metu buvo tikrai užknisusios, dėkuidie kad nei vieno paterioto masalo), namo atrinkti ir paimti 7 ešeriai.
Dienos favoritas:
Paveikslėlis
Ir mano naujoji "daiwa super truper".
Paveikslėlis
... o namie laukė zyzianti "Snaigė" ir išganingasis "žiūronas"...
ir mama, kuri, vos man išsitiesus ant lovos ir klastingai primerkus akis bei nusukus nosį jo didenybės Televizoriaus pusėn (pas mus tai vadinama "nesvarbu kad nematau- užtat girdžiu"), trenkia laikraščiu makufelin (uodą užmušė vadinasi) ir:
- O, kaip greit atsibudai :roll: Na, jei atsibudai, tai eik žuvies rūkyt :twisted:
[oj-me:

 #37534   tuomahaukas
 29 Rgp 2007 02:00
O visgi kaip smagu iš vakaro žinot: rytoj stovėsi rūke stebėdamas kaip tingiai kylanti saulė valiūliškai lyžteli debesies kraštą
Iš dienoraščio


Kaipgis, (kaip visada atsitinka sode)- vėluoju. Karštligiškai lauke maudamasis kelnes dribteliu žolėn ir kiek aprimstu- rasa. Saulės nematyt (apsiniaukę). Mašinos langai užrasoję. Gal ir ne per vėlai ? Kaimynė virkdo šulinio grandinę ir tyla... stop :!: Tik ne boba su kibirais :!: !nea! Parūkau ir dumiu. Spėsiu gi.
BV tvenkiniai. Susimoku. Pažiūriu kaip jama karpius pardavimui. Gražūs, bet ne mano. Aš išvis karpio ant kablio nesu matęs.
Ojoj, o kas gi čia ? Gyvatės nuleido undenėlio :twisted: (Žr. palyginimui praeitą pirmą foto ir šią):

Paveikslėlis
(Ir kitas ) :
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Tebūnie. kaip visada, pirmas metimas- "prametimas- rankos pamiklinimas". Bac. Yra kažkas, pakertu. Ojoj, stoviu ant kranto viršaus ir kažko nesmagu. Ritė, kiek iš jos stabdžių įmanoma išspaust, pareguliuota, bet... ojojoj !!! Lydeka ? Mintyse peržegnoju savo kibujį jaxon'ą... metras į save, du metrai šonan. Ir t.t. Nieko nepadarysi, reikia žengt žemyn- plonu valu neiškelsiu. Žengiu. Žingsnis apskaičiuotas tikslai- stiprus smūgis uodegikaulin (pasisveikinu su žeme) ir trumpas čiūžt žemyn, karštligiškai boto kulnu gaudant pagrindą. Pagavau, turiu laisvo valo, greit ir negrabiai susuku. Nėra ? Yra ! O čia ir vyksta durniaus klaida, kada džiaugsmą neišsimaudžius pakeičia euforija kad yra- kertu. Vandens paviršių pagyvina ryškūs ir laaabai dideli dryžiai ir tingiai ištirpsta gelmėje... (O jergutėliau, tokio dar nesu matęs :!: :neutral:)
Po 3 min. veiksmas automobilyje. Ilgai drebančiomis rankomis negaliu prisidegti cigaretės. Ką gi, "pažiūriu pro žiūroną" ir konstatuoju- jei bus reikalas greitai apsiverkt- prisiminsiu savo pirmąjį metimą.
Grįžtu ir apmėtau. Keletas kepamų ešeriukų. Einu toliau.
Einu daug, ilgai vienoje vietoje neužsistoviu- kimba pusėtinai, bet ne dičkiai. Grįžtu prie auto ir išsitraukiu lydekinį spiningą. Pradinėje vietoje paimu 2 nelegalias lydekaites (šitų tai privisę per akis :neutral: ), pakartoju maršrutą.
Sėdu ir važiuoju bandyt laimės į pačius tvenkinius, tuo pačiu pasidairyt kur yra perspektyvesnių vietų Gintasui padėt savo tingią donkininko subinę ;-) Ten vyrai jama degtinę ir jama karpiukus, po 2-3 kg "ant bulbos". Nagi nusimaudysiu. Vėlgi šventas naivumas- vietelė iš pažiūros graži, pakrantėje smėliukas- kaip bulius inbėgu ir tas smėliukas dingsta po kojomis o jajkas skalauja vanduo. Jo, aš ne karpininkas, tokių vietelių nesuprantu :oops: Vargais negalais išsivaduoju iš dumblo pinklių, apsirengiu ir ešeriauju. Kimba ir tvenkiniuose, bet vėlgi dydis :neutral: . Beje, tadien pasiryžau žvejoti tik vienu masalu:
Paveikslėlis Paveikslėlis
Ten pat apturiu dar vieną labai gražaus ešerio :/braj; - po eilinio ritės stabžio užveržimo (labai daug žolių kabinėjosi) pamiršimas sureguliuot stabdį padarė savo, masalo pasivijimas, kibimas ir atitrūkimas vyko panosėje :evil:
Negaliu pasakyt kad žūklė- nieko gero, tik labai graužiausi dėl 2 prarastų egzempliorių.
Kitą pusdienį iki pietų paskyriau žūklei tik tvenkiniuose, taikinys- lydekos. Gaudžiau priekrantėse, ten gan seklu, vobleriai kas metimą surenka žoles, pakeitus į žolinę "Kibs" blizgę, rezultatai pasitaisė, deja 2:0 mano nenaudai.
Išvadas padariau, teks gerokai pakoreguoti lydekinių masalų arsenalą ir sugrįžti :klasta!:
P.S. Foto daug nedariau (užkniso), o kurias buvau padaręs, gavosi nekokybiškos per lietų :oops:

 #37539   Vegys
 29 Rgp 2007 07:43
tuomahaukas rašė:Ojoj, o kas gi čia ? Gyvatės nuleido undenėlio :twisted:
O tai blogai ar gerai ?
tuomahaukas rašė: Kitą pusdienį iki pietų paskyriau žūklei tik tvenkiniuose, taikinys- lydekos.
O siaip lydeku ten pasisgauna ? Jamamos ar vistik mailius ?
tuomahaukas rašė:Gaudžiau priekrantėse, ten gan seklu, vobleriai kas metimą surenka žoles, pakeitus į žolinę "Kibs" blizgę, rezultatai pasitaisė, deja 2:0 mano nenaudai.
Išvadas padariau, teks gerokai pakoreguoti lydekinių masalų arsenalą ir sugrįžti
Teks prie dzerku pereit ? :) Beje, daug girdisi apie Kibs zolinukes, o va apie Rapalos Spoon mazai kas raso. Negaudot ? As turiu, ale mazokai su ja gaudau :) Tikriausiai todel, kad retai tokiose zoletose vietose gaudau.

O zukle sakyciau visai smagi buvo ! O kad neistraukei didziausiu, nieko tokio - bus proga ten dar sugryzht ;)

 #37548   Xrapas
 29 Rgp 2007 10:18
tuomahaukas rašė:...Išvadas padariau, teks gerokai pakoreguoti lydekinių masalų arsenalą ir sugrįžti :klasta!: ...
Ne reklama, bet bandžiusio rekomendacija ;-) :grin: :
šįmet labai pasiteisino smarkiai apžėlusiose vietose- normaliam darbui pakanka 10 cm vandens...

Paveikslėlis

Yo-Zuri Hardcore crank No 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė