Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Žuvienės, sūdymas, marinavimas, vytinimas, rūkymas, įvairūs patiekalai ir naudingi patarimai
 #287064   ToOmas
 06 Bir 2011 20:00
Sveiki, norėjau paklausti, ar kai lydeką rūkymui per nugarą perpjauni ir padarai plokščią (atsiprašau už išsireiškimą :-D ) , tai į rūkyklą kurią pusę guldyt ant grotelių geriausia? Tą pusę, kur buvo žvynai ar prasmės neturi? ../;nzv

P.S. Kokie prieskoniai ir po kiek maždaug tiktų 1kg lydekoms? Klausiu tik 1kg todėl, kad man būtų maždaug etalonas, kai pagausiu didesnes žuvis (jei pagausiu), be to, kolkas tokios ir tekimba... :fingal:
 #287072   Skumbrotas
 06 Bir 2011 20:41
Visos žuvys guldomos žvynais į apačią :!: O kodėl rašai "kur buvo žvynai" - tu ją nuskutai, ar ką :?: :shock: Jei taip, tai blogai - žuvys rūkomos su žvynais :!: Jei jau nuskutai tai dabar gali išgelbėti padėtį tik folijos po žuvim paklojęs.
Apie prieskonius lydekai kits kasnors parašys, man rūkyta lydeka nepatinka, tai jų ir nerūkau. Be to, esu skaitęs, kad dažnos lydekos raumenyse randami kažkokie parazitai, todėl lydekas rekomenduoja valgyti tik gerai termiškai apdorojus, o rūkant max temperatūra gali būti tik 80C...
 #287167   Skumbrotas
 07 Bir 2011 08:21
ToOmas rašė: Parazitai? Labai pavojingi? Blemba, išgąsdinai, dabar bijosiu rūkyt :-D
Lietuvoje kai kur lydekos yra apsikrėtusios plačiojo soliterio plerocerkoidais (taip vadinama šio soliterio jauna stadija, gyvenanti žuvies kūne). Šie plerocerkoidai – tai labai gležnos, ryškiai baltos ir mažos (iki 1 cm ilgio) kirmėlytės. Plerocerkoidus lengva pastebėti ant lydekos žarnų paviršiaus, bet jų yra ir raumenyse, ir kituose organuose. Suvalgius kaip reikiant neiškeptą arba neišvirtą lydeką, žmogaus žarnose iš plerocerkoidų išauga stambus kelių metrų ilgio soliteris, kuris labai kenkia žmogaus sveikatai. Šiuo pavojingu parazitu lengvai galima užsikrėsti ir ragaunant šviežiai pagamintą faršą iš lydekos.
Citata paimta iš čia: http://www.zvejosvetaine.lt/92/lydeka/
 #287908   kamstis
 09 Bir 2011 20:08
Skumbrotas rašė:
Wytux rašė:
Skumbrotas rašė: :shock: Jei taip, tai blogai - žuvys rūkomos su žvynais :!: ..
Nu nezinau, nesenai teko ragauti Kamscio rukyto karsio be zvynu, tai galiu teigti, kad tai buvo viena skanesniu rukytu zuvu kurias esu valges... del pacios technologijos - gal pats Kamstis daugiau paporins....
Aha, palauksim Kamščio komentarų, labai įdomu jo technologija :!: Nes skūra su žvynais apsaugo žuvį nuo išsausėjimo, riebalū ištekėjimo rūkant ir leidžia tolygiau žuviai įsisūrėt sūdant :ruko
Visada,pries rukant zuvi nuskutu :!: Tik murziai ruko zuvi su zvynais :twisted: Jokie riebalai neisbega,zuvis neissauseja,tik reikia priziureti rukant.Jei prie Kupiskio mariu bus rukykla ir pagausim zuvies,pazadu pademonstruot visa procesa nuo A-Z.
Privalumas nuskustos ir isrukytos zuvies,galima suvalgyti skura,man ,tai skaniausias kasnelis ;-)
 #292468   Antas
 04 Lie 2011 17:18
koks plieno storis turetu tikt rukyklai, kad nesudegtu? galvoju apie 3 mm, nebus per plona.
be to perskaiciau visa tema, tai kokiu matmenu yra jusu rukyklos - nesiojamos. galvoju apie 50x35x25 cm arba 50x40x20 cm, kad ir karsis tilptu
 #292477   Saugirdas
 04 Lie 2011 18:15
Rukykloje kurioje rūkau žuvis ir mesą be dydelio sunkumo telpa stirninas. Ir žuvį rūkom ale šaltai, 3h žuvis išsirūko, šeštadienį ruošdamas ešerius į pilvą vietoj vidurių idėjo krapų, druskos, ir juodojo pypiro, nu pasakiškas skonis. Rukiau apie 2h su 15min pertraukomis, ta prasme, nustoja nuo pečiaus dūmai eit, palaukiu 5min ir vel primetu šakelių arba su sklendim žaidžiu, skaniau nei paprastai rukyti. ;uolrait
Tik kad reikia bovytis.
 #292640   gintars
 05 Lie 2011 12:40
Vat toks rukinimas ale saltai ir man patinka, pavasari kai dubysoj ziobriai pasirodo visada juos rukau kaimiskoj rukykloj kur rukinama mesa, dumas nuo pakuros ateina apie 3 m vamzdziu. vienintelis trukumas ilgas rukymosi laikas apie 5-6 valandas, nu ir zuvies aisku turi buti nemazai, todel nuo pernai zuvi greitam vartojimui prie alaus rukinu rukykloj is peciaus dukofkes, gaunasi neblogai, bet nepalyginsi su isrukinimu kaimiskoi rukykloi. Siemet dar zadu daryt rukykla is 200 litru backos, dumai nuo pakuros ateis irgi per vamzdi, tikiuosi sutrumpinti rukymosi laika, lyginant su kaimiska rukykla.
 #297640   ToOmas
 07 Rgp 2011 20:07
Sveiki, aš čia trumpai bet drūtai.

Gal galėtumėte kasnors parašyti, kokie prieskoniai labiausiai tinka karpiams ir karosams? Kaip "ištraukti" dumblo kvapą? Kiek laiko prieš rūkymą reikia žuvį įtrinti prieskoniais? Kaip žuvį paruoši rūkymui, paliekant nakčiai? Gal galėtumėte parašyti kokių nors marinatų receptų, kokį laiką juose laikyti žuvį?

Beje, rizikuoju būti išlazdavotas, bet paklausiu - kaip daryti žuvies išklotinę pjaunant per nugarą? :grin: Aš bandžiau, labai jau negražiai gavosi :/nek Gal iš tos galvos reikia kanors išpjauti?

P.S. Aš apie karštą rūkymą. :/braj;
 #298183   Tadass
 11 Rgp 2011 14:45
Išklotinę darau taip: "pasistatau" žuvį, smeigiu peilį statmenai į žuvies sprandą, kur jau prasideda galva (ašmenys "žiūri" į galvos pusę) ir nuleidžiu peilį, taip perpjaudamas galvą pusiau. Tada guldau žuvį ir per nugarą, pagal stuburkaulį pjaunu iki uodegos. Tada "išverčiu", išimu vidurius ir va tau išklotinė. Kiti, esu matęs, nepjauna galvos, bet man kažkaip neseksovai ta išklotinė atrodo.
Dėl dumblo kvapo tai ir man būtų įdomu sužinoti. Esu mirkęs piene (pagal bobučių receptą), bet kvapas vis tiek likdavo...
 #300345   Atletas
 23 Rgp 2011 22:30
Sveiki,daug esu zuvu isrukines,eseriu, karsiu,uotu,unguriu ir t.t.aisku skaniausias yra karsto rukymo uotas:)prieskoniai aisku visi tie patys pipirai druska ir cesnakas.visada rukydavau kalnapusies kankoreziais,jie buna tik prie juros auganciu pusu nera juose saku.ir svarbiausia pries baigiant rukinti zuvi uzmesni ant zariju svieziu vysniu lapu,tai kvapas zuvies nerealus:)
 #300874   Sokratas
 26 Rgp 2011 22:44
Dar karteli dėkui už paratimus visiems,
Antras blynas, tsakant , gavosi geresnis. Tuputį tepiau groteles su aliejumi, bet dar ir žalių klevo šakelių paklojau:

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
 #350183   Guru
 11 Kov 2012 20:25
Ruošiuosi statyti sode stacionarią rūkyklą. "Pabraižiau" čia maždaug :) . Norėjau paklaust labiau žinančių ar yra tolkas taip daryti?rūkykla per pora plytų eitų į žemę, i jos po žeme eitų vamzdis keramikinis apie 1,5 -2 m. ir jo gale kūrenimui vieta irgi po žeme ir dengta. Viduj jei karštas rūkymas- laužiukas nedickas ir pertvara is skardos storesnes (kaip ir nešiojamose rūkyklose)
Gal kokių rekomendacijų ar patarimų ar pataisymų?
Paveikslėlis
 #361555   Shtulas
 12 Bal 2012 22:59
Žuvies rūkymas, manau, kaip ir kiekvieno nuomonė apie žvejybą - skirtinga. Vieni išrūko žuvį pagal savo skonį, kiti pagal restoranų stilių, treti pagal internetinę nuomonę. Aš asmeniškai rūkau taip, kaip man skanu, be jokių termometrų, hidrometrų ar kitokių metrų. Tiesiog fantazijos ir kitų žmonių receptų detalių dedu, o kartais ir ne. Visai skanu :) Tikiuos šį savaitgalį kažką pagausiu, nes laaaaabai jau noriu rūkyt'os žuvies :)
 #368245   Massena
 30 Bal 2012 11:41
Norėčiau paklaust, gal kas naudojat šią rūkyklą ???
http://www.zuklys.lt/index.php?page=product&id=209
Žinau, kad maža, kad stacionaras geriau, bet turiu prašymą atvežt į Prancūziją rūkyklą. Kaip jau rašiau, atviros ugnies naudot negalima. Čia kiek suprantu, tai tos atviros ugnies net nesimatys??? Ar aš klystu??? Jei kas naudojat, parašykit atsiliepimus. Dėkui.
P.s. Pirkčiau trijų degiklių.
 #368842   qqlis
 02 Geg 2012 13:17
Sveiki. Turiu tą rūkyklą iš Žuklys krautuvės. Bandžiau rūkyti kelis kartus tai kiekvieną kartą vis kitaip išeina. Dėl degikliu tai pradžioj naudojau gelį spiritinį, tik nedėjau į spec degiklius o naudojau pačio gelio tarą (skarbonkėj parsiduoda ir telpa puikiai į originalių degikliu skylę). Toks degikliu variantas man patiko labiau nei lempu skystis pripiltas į originalius degiklius. Nei naudojant lempų skystį anas nuo temperatūros užverda, o tada jau liepsnos prisuk neina. Dega pilnu tempu. Žodžiu perkaršta. Kas liečia patį rūkinimą tai skaniai pavyko išrūkyt tik gal kokius 2 kartus. Vieną kart net ir spalva rausva gavosi kaip priklauso. Bet pastebėjau, kad geriau drėgnos medžio drožlės nei sausos. Ir nežinau ar gerai aš darau bet kadangi pjuvenos man labai greit susmilksta tai aš jas pakartotinai per vidurį rūkymo dadedu.
 #374781   Massena
 21 Geg 2012 08:06
Viskas prasidėjo nuo:
Massena rašė: http://www.zuklys.lt/index.php?page=product&id=209
Žinau, kad maža, kad stacionaras geriau, bet turiu prašymą atvežt į Prancūziją rūkyklą. Kaip jau rašiau, atviros ugnies naudot negalima. Čia kiek suprantu, tai tos atviros ugnies net nesimatys??? Ar aš klystu??? Jei kas naudojat, parašykit atsiliepimus. Dėkui.
Tikrai esu Jums dėkingas, nes atsiliepimų buvo daug ir įvairių... Savaitgaly išbandžiau šią rūkyklą pilna programa. Pasiteisino 100% . Be reikalo nenoriu teršt forumo todėl, jai kam įdomu, galiu parašyt pilną manual‘ą.
 #374940   Massena
 21 Geg 2012 19:10
Vegys rašė:Parašyk, įdomu. Nes kaip rašiau anksčiau - nesigavo man ... :(
Na gerai, pabandysiu viską iš eilės...
Praeitą savaitgalį, nulėkiau su žmona į uošviją... „susikombinavau“ valandžiukę kitą žvejybai. Labai jau knietėjo išbandyt rūkyklą pagal visą jos aprašymą. Žinojau, kad toje baloje (atsiprašau, ežere), nieko gero nepagausiu, bet... :roll:
Pirmiausiai prisistatė ežero šeimininkas ir patikrino leidimą, leidimas buvo pripažintas galiojančiu, ;uolrait tada patikrino pašarus žuvims. Gerai, kad turėjau virtų perlinių kruopų su medum, blogai, kad nesuspėjau nufotkint kol, „šeimininkas“ kruopas tikrino... :lol:
http://s15.postimage.org/dzi7c9763/28042012137.jpg
Grįžęs nuo ežero su keliais žuveliokais, užsiėmiau rimtu darbu – žuvies rūkinimu. „Užtaisiau žuvytes“ marinuotis rūkinimui. Visada naudoju tik druską, maltus pipirus, lauro lapo truputį ir į žuviuko vidų, kelis plonus griežinėlius česnako. Galima dar ir krapų įdėt. O kiek bandžiau visokius prieskonius iš parduotuvių, tai tik žuvį sugadina. :-vimt
Pirmiausiai pasigaminau pjuvenų. Dzūkijoje pirkt pjuvenas, gali tik tinginys arba kvailys... na iš principo, galimas ir trečias variantas – pirmi du variantai kartu sudėjus. Su bebrais gert butelio (kaip kolega minėjo :grin: ), nenorėjau, turėjau su kuo išgert ir be bebrų. :grin:
http://s18.postimage.org/gkkk85m09/Pjuvenos.jpg
Tada ruošiau rūkyklą, pridėjau pjuvenų – drožlių.
http://s7.postimage.org/dgdziflq3/Pridejau_pjuvenu.jpg
Tada pasiruošiau degiklius.
http://s8.postimage.org/oh0rnjsn9/degikliai.jpg
Kadangi esu didelis „tinginys“, tai žinodamas jog pridegs nuo žuvyčių išsiskyręs skystis, tarpinę skardą (skirta būtent tam skysčiui surinkt, kad ant pjuvenų – drožlių nekristų ir nebūtų karti žuvis) apvyniojau kepimo folija. Na kokius 5mm užlenkiau kitoje pusėje. :roll:
http://s11.postimage.org/csaxd32xv/Folija.jpg
Sudėjau žuvytęs ant apatinių grotelių,viršutinių grotelių net nenaudojau: http://s12.postimage.org/flhx2f7gt/Pries_rukinima.jpg
Pradėjau rūkinimo procesą: http://s15.postimage.org/vb5ov7udn/Rukinimas.jpg :ruko
Ir po 20 minučių rezultatas: http://s16.postimage.org/a3adwyjsl/Po_20_min.jpg ;-var-var.
Kol rūkinau sekančią partiją, atėjo mano ištikimas žvejybos draugas ir patikrino mano darbo kokybę, kokybė - tiko ;uolrait : http://s9.postimage.org/7uwzjn6f3/Patikrino_darba.jpg
O štai ir sekanti partija po 25 minučių rūkinimo: http://s15.postimage.org/doya9t37v/2_pa ... _25min.jpg ''plot
Kažkas iš kolegų minėjo, kad degikliai nereikalingi, uždegi kurą pačiose bankėse ir tvarka. http://www.zuklys.lt/index.php?page=cat ... egory=1469
Ne velnio ne tvarka. Deginau tas sumautas bankes ir rūkiau žuvį 1, 05 h. Ir štai kas gavos: http://s16.postimage.org/kki29qr3p/Po_valandos.jpg '''bum bet nepergyvenau, nes buvo aišku, jog trūksta temperatūros. Tam reikalui visada naudodavau paprastą šilumos šaltinį, na kad neaprūktų puodai, rūkykla: http://s12.postimage.org/vwmmch9cd/Tai_ ... andyta.jpg
Bet reikalas tas, kad šitą rūkyklą, vešiu į Prancūzija, o ten sausuoju vasaros periodu, bet kokia atvira ugnis negalima !!! :ks> '''bum Todėl norėjau išbandyt viską pagal instrukciją. Manau, kad toks variantas su degikliais, Prancūzijoje pasiteisins.
P.s. Dėl žuvų dydžio, pretenzijų nepriimu. Raudės + kuojos + aukšlės ir vienas ešeriukas (prarijas kabliuką taip, jog tikrai nebūtų išgyvenes), čia buvo tik rūkyklos bandymui. Šiaip, geriau pagaut vieną didelę (legalia) žuvį, nei kilogramą „šušaros“... :-niak' '''bum
 #376003   Massena
 25 Geg 2012 07:06
Kugelis rašė:Sakykim turiu saslykine "nso" formos.. 3 kojeles, apvali + dangtis apvalus, gaunasi kaip krepsinio kamuolys jei nuemi kojeles ir rankenele. ar imanoma butu isrukinti zuvi tokioje "saslykineje" ? ko reiketu sitam? spirito zele kur reiktu deti ir panasiai? gal kas apsviestu.. kaip ka daryti. norisi rukytos zuvies. galvoju rukyti eseriukus ar dar kokias kuojas, auksles (jei jos rukinamos :D ) saslykine tokia:
Gausis karšto rūkymo žuvis. Kuri bus iškepta dūmuose :grin: . Visose mažose rūkyklose, gaunasi karšto rūkymo produktas. Šaltai išrūkinti tokiose rūkyklose, manau neįmanoma netgi teoriškai :) . Naudojau spirito žėlė, nes norėjau išbandyt kaip rūkinsis žuvis. Prancūzijoje, Cote D‘Azur provincijoje, sausuoju metų laiku draudžiama bet kokia atvira ugnis. Pabandžiau ir viskas, dabar Lietuvoje rūkindamas žuvis, naudoju daug paprastesnį ir pigesnį šilumos šaltinį: http://s12.postimage.org/vwmmch9cd/Tai_ ... andyta.jpg
Kodėl ne laužą? Neaprūksta puodas, rūkykla ir t.t. sakiau, kad esu tinginys, tingiu šveist iš išorės rūkyklą :lol: .
Dėl gaisrininkų, tai jai viską teisingai darysi, manau ir balkone išsirūkysi, ir niekas jokių gaisrininkų nekvies... ;uolrait . Na nebent kaimynai užpavydės, bet jai ir juos pavaišinsi rūkyta žuvim, tai viskas bus okay ;uolrait . Dėl šventos ramybės, išbandyk visą procesą gamtoje, o tada Pats nuspresi, ar verta rūkyt žuviukus balkone :roll: .
P.s. Dėl skonio nesiginčijama, kam nepatinka karšto rūkymo žuvis, tas ir nenaudoja tokiu žaislinių rūkyklų, o rūko žuviukus stacionarinėse rūkyklose!!! Man asmeniškai, visai liuks!!! Gamtoje, prie vandens telkinio, tik ką pasigavęs žuvį, ją išdarinėji, „užmarinuoji“ ir po 2 valandų jau gali rūkyt. 20 – 30 minučių ir mėgaujiesi tikru skanėstu. :gutgut
 #383606   Massena
 22 Bir 2012 09:09
Diver rašė:
Massena rašė:Gamtoje, prie vandens telkinio, tik ką pasigavęs žuvį, ją išdarinėji, „užmarinuoji“ ir po 2 valandų jau gali rūkyt. 20 – 30 minučių ir mėgaujiesi tikru skanėstu. :gutgut
gal galima placiau apie marinavima... :roll:
Na, galima žuvį paprastai įtrinti druskos ir pipirų mišiniu..., bet man asmeniškai, tai nepatinka. Paimu geriamo vandens + atitinkama indą, dedu į vandenį druskos (čia orientacinis kiekis, kad žalia bulvė truputį iškiltų iš vandens), maltų pipirų, lauro lapo, smulkiai griežinėliais supjaustytų česnakų ir išdarinėjąs (aišku išplovęs, bet neskustas) žuvis, dedu į šį „tirpalą“. Priklauso nuo žuvų dydžio, gali pakakt ir kokių 30min., gali reikėt ir 2 val. Prieš rūkinimą, išėmęs žuvis, popieriniu rankšluosčiu (aišku, ne tuo pigiausiu :n.nee:, nes liks ant žuvies popierius ) nuvalau skysčio likučius, pridedu į žuvies vidų iš marinato česnakų ir į rūkyklą. :aliukas-2 Skanaus !!!
P.s. Kodėl marinatas, o ne įtrinti druskos ir pipirų mišiniu? Tolygiau žuvis įsisūrėja....
 #383710   Skumbrotas
 22 Bir 2012 15:24
Buvau knygyne, tad smalsumo vedamas pavarčiau šitą knygą ("Kaupiame atsargas"). Varčiau neilgai, nes atsivertęs skyrelį apie žuvų rūkymą iškart gavau nokdauną ir nokautą, perskaitęs kas yra "karštas žuvies rūkymas" ir kas "pusiau karštas".... Pasirodo, karštas rūkymas yra tada, kai žuvis rūkoma 90-150C temperatūroje ( :/nu/n/x ) , smulki žuvis apie 1 val, stambesnė apie 3 val ( :/nu/n/x ).... Pusiau karštas rūkymas esas kai žuvis rūkoma 50-60C temperatūroje visą dieną ( :/nu/n/x )....
Ką čia jau bekomentuosi, kai tokias :-kvankt rašo "geriausi virėjai", gaila žmonių, kurie pasiskaitę sugadins visą laimikį. Knyga solidžiai atrodo, kainuoja 67 lituoklius, o parašytos tokios durnystės :!: :-ug ;;'plim Nesusigundikit pirkt, nes galimai ir kituose skyriuose surašyti kliedesiai, ir paskui prisikonservavus pagal tuos kliedesius maisto atiduosit dievuliui dūšelę be laiko..... :ruko
 #383761   Skumbrotas
 22 Bir 2012 19:42
Vegys rašė:Skumbrotas,
pas tave berods rūkykla su termometru ar maišau ? Kokia temp. turi būt ? Čia šiaip, ydomumui, kad suprast kiek nugrybavo autorius.
Pvz - 400-500g ešeriai, stambūs žiobriai, kilograminės perpelės išsirūko per 1 val, stengiuosi pirmas 15 min palaikyti 50C, paskui 30 min 60C, paskutinius 15 min 70C, tada žuvys būna pilnai išsirūkiusios, mėsa lengvai atšoka nuo kaulų, sultingos. Galima visą valandą vienodoj 60C temperatūroj rūkyt, irgi išsirūko. Esu pražiopsojęs ir ištraukes po 1val 20min - žuvys jau buvo juntamai pasausėjusios ir persirūkiusios. Jei išsyk kišt į 70-80C karštį - nusiraito ir atšoka skūra su žvynais. Aukštesnėj temperatūroj žuvis jau elementariai kepa...
Taip kad išlaikius žuvį 60C visą dieną su ja vinis manau būtų galima kalt... :roll:
 #388055   mvygis
 09 Lie 2012 13:48
Sveiki, pasigyrsiu ir as. Va, mano rukykla. Uzpraeita savaite pastaciau. Jau rukiau karsius, kuojas, eseriukus. Gavosi liuks. Estetinio vaizdo gal ir nera, bet kaip pirmas blynas veikia tikrai puikiai.

Paveikslėlis

Paveikslėlis
 #389681   julis
 16 Lie 2012 12:28
Na, isbandziau as savo nauja rukykla: rukiau tris valandas tris nedickus karsiukus ir lynuka. Pradzioje uzkuriau ugni, galvojau reik zariju padaryt. Tada pradejau mest alksnio drozles, sakeles, kad dumo daugiau duotu. Po nepilnos valandos sumasciau paciupint skardini backos dangti ir ziuriu kad jis vos ne lauko temperaturos... Tadu primeciau daugiau sakeliu, drozliu.. Uzdengiau su dangciu kur malkikes dedu, mislijau, oro maziau bus, dumo daugiau duos. Grizes po desimt/penkiolikos minuciu ziuriu, kad viskas jau beveik sudege. Kartoju procesa, dumo daugiau, bet ir greit nyksta tos sakeles. Po dvieju valandu, dangtis vos siltas, tai sumastau duot daugiau kaitros, ir primetu obels, alksnio saku sakeliu ivairiu. Vamzdis 3 metrai kazkur, tai galvoju tegu dega stipriau, daugiau kaitros, isruks (iskeps?) greiciau.. Po kiek laiko, jau ir karsti garai matosi kaip virsta pro backos virsu,is po dangcio, dangtis jau ikaites, truputi net cirska kai vandens uzlasini. Po valandos nutariu, kad gana. Galutiniam rezultate, zuvies virsus patamsejusi, kvapas geras, skonis irgi visai geras kaip pirmam kartui...
Beje, backos virsus ner labai lygus, tai uzdejus skarda nera labai sandaru, ir rukant visada dumelis "iseina" pro krastus. Tai vat dabar galvoju, ar lygint krasta kad butu sandaru ir daryt skyles kazkokias.. Trauka tai gera, gal net pergera, ir palikus ilgesniam (10-15min.) isidega gerai. Jei butu sandariau, tai gal geriau kaistu nuo dumu su maziau kaitros. O bet taciau, zuvis nebuvo nei aitri, nei karti. O patamsejo manau paciam gale, kai didziausia karsti padariau, o tai irgi galima reguliuot uzmetant drozliu, ar pjuvenu kokiu. Gavosi panasiai, kaip kazkas rase cia jau: valanda zemoj temperatutoj, valanda aukstesnej, ir valanda jau aukstoj, tik man rodos jau per auksta man gavosi, nes jau daugiau garai virto is po dangcio nei dumai..
Tai ka patartumet daryt su backos virsum-dangciu? Ir gal dar turit kokiu nors pastebejimu, pasiulymu ;).
 #389980   Bratka
 17 Lie 2012 08:55
morduzas rašė:Sveiki. turiu klausima. Pirma karta rukiau zuvi, bet ji gavosi kartoka. gal zinot kodel?
Rukiau ant lapuociu pjuvenu, zuvys eseriai, gerai isvalyti, be ziaunu.
Kartumas nuo pjuvenu,jau ne karta buvo mineta,pasiskaityk tema...
 #397510   butters
 18 Rgp 2012 08:26
Taip taip, medinė rūkykla. :grin: Tiesa, ne visa, o tik dalis jos medinė, pagrindą akmenim pabetonuot žadu. Planuoju kažką panašaus kaip čia konstruot sode:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis


Ir praktiška, ir gražiau atrodo nei kokia surūdijus bačka, be to pagal vieno dieduko rekomendacijas, tai ir rūkiniai medinėj rūkykloj skanesni išeina.
 #420766   Replay
 08 Lap 2012 09:14
Rukykla paprasta...Paveikslėlis

telpa 2 karsiai dideli.Paveikslėlis

Karsio foto dar tik pirmas rukinimas,tai ten deta prieskoniu zuvies,lauro lapelio,kmynu,cesnaku,druska ir pipirai.Nepatiko skonis,todel paskutiniu metu naudojau tik cesnakai ir pipirai su druska.Anksciau rukindavau alksnio pjuvenom raudonom,bet zuvis gaudavosi siek tiek rugstoka,speju nuo tirsto dumo,nes pjuvenu negailedavau.Paskutiniu metu naudoju tik pagaliukus alsknio raudonus,kaip gero ziebtuvelio dydzio.

Paruosimas :Po pirmu keliu rukinimu zuvi is vakaro imerkdavau i drsukos prideta vandeni,ryte nuplaudavau ir pakabindavau kad nusivarvetu.Tada uzdedavau cesnaka pipirus ir druska,o po keletos valandu jau i rukykla.Sitokiu bandymu zuvis budavo preska druskos atzvilgiu,o atrodydavo druskos pridedu tikrai daug i vandeni.

Dabar:druska ir beriu is vakaro,ryte nuplaunu siek tiek,pakabinu kad nusivarvetu,druska,pipirai ir cesnakai...ir keliauja i rukykla.Druskos ir vis nenutaikau :) vis pabijau daugiau uzberti :oops:

Toks mano rukinimas... :)
 #421930   Negazdink
 12 Lap 2012 11:47
Replay rašė:Kazkaip idomiai...tai kiek supratau is lauzo uzsidegusius pagalius isimti,sudet i rukykla ir uzdarius ja rukinti ?
Pamario žvejai, žuvi rukina 2-3 valandas, tai yra procesas, kai žuvis išpradžių džiovinama, poto leidžiama per dūmą, paskutineme etape duodama karščio. Ten kitokios rukyklos, ne tokios kur ant laužo dedamos, bet jose kurenama, galima pasidaryti iš 200l metalines bačkos ar didesnes elektros skydinės. Žuvis tokiose rūkyklose dažniausiai būna pakabinamaos (karšis ešerys), bet kaikurios rūšis ir ant groteliu (skumbre, pengasija). Jai labai domintu šis būda galėčiau aprašyti, bet manau ilgiau paguglinus rastum.
Dėl sūdimo tai paprašiausiai sūdau tris valandas, i kubila beriu druskos dedu sluoksni žuvies, vel druskos ir t.t. Po triju valandu nuplaunu per du vandelis, švelnia braukiant šepetėliu. Žuvi galiba paragauti. :) Prieš kabinant į rukyklą pabarstau skaldytais pipirais ir džiovintais česnakais.
Naudoju alksnio malkas ir pjuvenas. Galima ir slyva ar obeli, nuo beržo tošies pajuoduoja žuvis. Kad gauti gražia gintarinia spalvą rūkimo pabaigoje galima idėti pušų konkoriežiu arba alksnio lapų.

http://bendraukime.lrytas.lt/fotobox/fo ... 1339371301
Cia matomas vienas is rukyklos varijantu.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė