Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Nuotraukos gamtos temomis, laimikių nuotraukos, fotoreportažai, video
 #357720   audrutis
 02 Bal 2012 20:19
Turiu klausimeli. Kadangi fotoaparatus zvejyboje pakeite ismanieji telefonai, dazniau tenka ne fotografuot laimikio traukima, o ji filmuot. Filmuojant gaunamas failas su galune .MOV. Kokybe gaunasi tikrai puiki (filmuojam su iphone 4 arba Samsung Galaxy S Plus), taciau tokio failo kaip suprantu niekur neidesi (kad ir i youtube, is kur butu galima det nuoroda ir i foruma). Jei su Windows movie maker meginu paversti i .AVI faila - gaunasi nu tokia lieva kokybe, kad jomajo. Vieno kvadrateliai. Gal galit kas patart kaip paverst siuos video i geresnio panaudojimo formata.

Ir dar. Filmuojant ismaniaisiais kartais per neapsiziurejima gaunasi apverstas vaizdas. Su kokia programa galima ji atverst. Windows movie maker atvercia, taciau kokybei kaput. Gal galima su kokia kita sia ziopla klaida istaisyt? :)
 #358004   Agis
 03 Bal 2012 15:23
audruti, nuo 9 Sony Vegasas puikiai tvarkosi su MOV failais, ir paskui susirendrini kaip tik nori.Yotubėi gali sumažinti rezoliuciją, tai nereiks ilgai laukti kol pasikraus, antraip bekraunant jie patys mažina.Pats turėjau bėda kažkada su tais MOV failais ir žinau, kad yra didelė bėda jį konvertuojant su programomis į kitus failus, tai tiesiog patariu, kad neverta konvertuoti, nors tam yra sukurtas šitas
http://www.imtoo.com/video-converter.html
tačiau visų tų telefų ir komkorderių smegenėlės nefilmina pilną tikrąjį HD, o programos tik datempia iki artimiausio, tai kartais su tais konvertavimais gaunasi kiaušingalviai, todėl patikėk ir nevark.Susivairuok Sony Vegas, dabar jau 10 versija, nieko te nedaug skiriaasi nuo to meikerio :lol: ir dirbsi be jokio vargo, pasidarydamas ką nori, tik pagal programą kompiuterio duomenis peržvelg, jei truks, pasipildyk ir dirbs montuojant realiu laiku, be jokių trukdžių.Jei reiks informacijos dėl pamokų parašyk privatan ;-)
 #358531   Fiskius
 04 Bal 2012 15:18
As irgi kaip tik nusipirkau filmuojanti fotika, tai ta proga pradejau dometis su kuo gi dabar liaudis montuoja. Priprates buvau pries kiek tai metu su Adobe Premiere 6.5 dirbt, dabar bandziau Premiere CS5 pro, bet kompas nepaveza, reiks RAM'o dasipirkt.
Tada susiinstalinau Sony Vegas 10, ne tokia patogi kaip premiere, bet manau cia tik pripratimo reikalas, pasedejau pora valandeliu, pagrindus perpratau, pamontavau, tik dar su tais formatais nesusikalbu. Reiks dar koki pusdieni paskirt, kad susivokti kokiu formatu eksportuoti, kad tureti gera kokybe archyvui ir kokia, kad deti i youtube.
 #358760   Agis
 04 Bal 2012 23:12
Paveikslėlis

Aš pasirenku renderinimui Sony AVC tipą

Paveikslėlis

su tokiais nustatymais pasilieku ateičiai :lol: nes pamatyti galiu tik kol kas su išmaniuoju teliku iš išorinio disko :lol: Žinoma netruks praeiti laikas ir tai bus įprasti standartai su įprasta rezoliucija, plius dar pasidarau kokį AVI ar mpg, nu tipo PAl DV, kad reikalui esant galima būtų paleisti ir per įprastus telikus.
Yotubėj pasidarai templeitą nu nustatymais ne daugiau 4.000.000 Bit reitų.Tada nereikia per naktį kelti 5 minučių filmuko :lol:
Jeigu pastebi tas 1440x1080 tai ir yra tas nepilnas HD formatas, kurio kartais nesupranta konvertavimo programos.Labai didelė dalis vuisokių nešiojamų muilinukių filmina tiokiu formatu, tai kartais žmonės, pritrūkę kantrybės numeta visa tai :lol:

Paveikslėlis

Kad viskas gerai suktūsi būtina nustatyti tikslius parametrus projekte, kokie yra tavo klipuko

Paveikslėlis

Tada viskas dirba be jokių striginėjimų realiu laiku.

audruti, neatsakiau Tau, nes man dar nepavyko pafilminti aukštyn kojom, tai nesusidūriau su klipuko apvertimu ant greitųjų, vienu kokiu įrankiu, nes kai reikia tai sukinėju su Event Pan/Crop

Paveikslėlis
 #361847   Albaz
 13 Bal 2012 18:30
Sveiki noriu paklausti,pradejau su Pinnacle 14 zaisti, bet pastebejau paredagavus su ja pablogeja kokybe filmuotos medziagos. Ar cia as kazka blogau darau ar cia ji automatiskai negali atkurti vaizdo Full HD 1920x1080. Jai ka nugrybavau sorry :oops:
 #362301   Agis
 15 Bal 2012 10:29
Nedirbau su Pinnacle Studio , bet manau visų programų paskirtis ir galimybės, panašios, skiriasi tik interfeisas ir navarotai :lol: Pirmiausia manau reikia gerai įsigilinti į programos reikalavimus, peržiūrėti jos galimybes ir nustatymus, gal kai kur pakeisti ir viskas turėtų suktis.
Tiesa pasakius 9-10 Vegasas su Mini DV juostų medžiaga dirba daug prasčiau, nors čia seni formatai, negu su HD, kuris tikrai daugiau sveria.Dar toks fintas su Vegasu yra, kad jo sudaromus dirbamus failus reikia nukreipti ne į tą diską, kuriame instaliuota programa, plius pakeiti pradinius nustatymus "svoriui" ir viskas tada pradeda greičiau suktis.Manau , kad ir Pinnacle kažkas panašaus yra, bet visa tai tikrai galima sužinoti pagooglinus po užsienietiškus forumus, kur geresni, blogesni filmukų montuotojai dalinasi savo patirtimi ;-)
Kiek pasidairiau, tai ta programėlė nėra jau labai sunki :lol: čia matyt truputį sudėtingesnis Move Maker variantas.Daug pamokėlių gali rasti tiesiog Yotubėje suvedęs paiešką.
KIta bėda būna, kai neteisingi pradinio projekto ior galutinio renderinimo nustatymai, na ir paskutinė, dažniausia pasitaikanti priežastis dėl kokybės yra tai, jog visi jau norime filmuoti HD formatais, turėti aukštą kokybę, tačiau pamirštame pasidairyti ar tokiam atkūrimui mes turime įrangą :!: Va čia ir prasideda nusivylimas, kai pasiskaitai, jog turima technika nesugeba atkurti daugiau negu 720 ant 576 rėmelio plius dar tik kokiais 25, nu geriausiu atveju 26 kadrais per sekundę.
Lieka dvi išeitys, viena labiausiai pasirenkama, renderindamas spaudi iki AVI arba mpg. senoviško formato, kad galėtum parodyti kitiems, ką nufilminai, o archyvam atskirai susirenderini MP4 arba AVCHD formatais, su viltimi kada nors įsigyti HD įrangą, kitas variantas perkiesi atkūrimo įrangą, kad jau dabar matytum gražų paveikslėlį.
Pasirinkus pirmą variantą kokybės nelauk, nes juk pats savo noru sugryžti į 90 praeito amžiaus metus :lol:
Žinoma yra dar ir trečia išeitis, kartais gelbėjanti kokybę, kartais sugaišinanti krūvas laiko, tai visokių konvertuojančių programų panaudojimas, bet tai....apie tai manau nuomonę turi susidaryti pats sau asmeniškai :lol:
NU yra ir ketvirta išeitis :lol: juk specialiai mums sukurta visokie pokalbių kambariai ar yotubės variantai, kurie taip ištobulinti, kad gali kelti į juos praktiškai viską ir visokiu formatu, kartais netgi tiesiogiai iš savo telefo, susimontuoti jose, uždėti muzikas, užrašus,vat čia nekyla problemų jau dėl kokybės, formatų, nes jie pasitengia, kad pats galėtai pildytis savo bylą, kurią, reikalui esant, būtų galima pasižiūrėti ne tik spec.tarnybom :lol: ir tavo vaizdeliai jau nebus paties nuosavybė :lol:
 #364753   Albaz
 19 Bal 2012 21:07
Dar klausimelis susidare man vienas :oops: :/braj; Mano kameroi yra "Video Quality UPX,XP,SP,EP " tai vat gal kas paaiskins kuria kokybe geriausia filmuot pvz norint idet video i YouTube o kuria savo naudojimui? :ks> nes pagal mano supratima UPX ir XP yra HD formatai aukstos kokybes video o SP ir EP siaip video :roll:
 #365562   Arvidys
 22 Bal 2012 11:14
Taigi ruosiuosi pirkti pirmaji fotoaparata. Max suma kuria galiu isleisti yra 2000Lt bet mielai sutikciau ir maziau pamoketi. Galvoju imti veidrodini. Asmeniskai man imponuoja tik dvi firmos Canon ir Nikon. koki modeliuka galit pasiulyti uz tuos pinigus ir su kokiu objektyvu kad butu tiks universalesnis variantas.
 #365630   Fiskius
 22 Bal 2012 15:57
Arvidys rašė:Taigi ruosiuosi pirkti pirmaji fotoaparata. Max suma kuria galiu isleisti yra 2000Lt bet mielai sutikciau ir maziau pamoketi. Galvoju imti veidrodini. Asmeniskai man imponuoja tik dvi firmos Canon ir Nikon. koki modeliuka galit pasiulyti uz tuos pinigus ir su kokiu objektyvu kad butu tiks universalesnis variantas.
Objektyvas buna arba universalus arba geras ;-)
Is universaliu neblogi atsiliepimai apie Tamron SP AF 17-50mm F/2,8 XR Di II LD ASL [IF] Kalba zmogai, kad neblogas kainos/kokybes santykis. Buvau pradejes apie toki galvoti, bet nutariau sita zingsni praleisti ir pradejau rinkti fixus.
Manau bereikalo atmeti Pentax ir nori sumoketi 300-500lt daugiau vien uz tai, kad uzrasyta Canon ar Nikon :lol: Ypac jei kalba eina apie Nikon pigiausius modeliukus D3100 ar ka tik pasirodziusi D3200 (kaina 2400lt :shock: :lol: ) jie yra ant tiek kastruoti, kad megejui bent kiek pazengus, pradeda trukti kai kuriu funkciju. As neseniai per akcija pasiemiau Pentax K-5 uz 2400lt, kuris pagal techninius parametrus ir galimybes stovi vienam lygyje su Nikon D7000 ar Canon D60 ;-)

Tiesa, jei labai svarbu filmavimas, tai canon D600 lyg geriausiai su tuo tvarkosi :roll:
 #365643   Arvidys
 22 Bal 2012 17:24
Nu jau kaip ir rasiau 2000k tai cia jau maximumu maximumas ka galiu mokėti. Nu reiks pasizvalgyt dar gal i pentaxus ir palygint kainas ir kazka galvoti tada.
 #366022   Arvidys
 23 Bal 2012 18:23
Kadangi finansavima skiria tevai (o jie yra seno kirpimo ir už dėvėta tokiu pinigu nenori mokėt) tenka rinktis tik iš nauju. Dabar vyksta akcija ir galima paimti CANON EOS 550D su 18-55mm IS objektyvu uz 1999Lt Kiek ziurinėjau tai pentax K - 5 nera man jokiu sansu naujo paimti. Nebent Pentax K-r su 18-55mm ir 55-200mm objektyvais uz 1999Lt arba Pentax K-r su 18-55mm objektyvu uz 1599Lt. Na ir dar i mano biudzeta telpa Nikon D3100 su stock'iniu objektyvu. Kazkaip asmeniskai linkstu prie Canon 550D. Bet cia veikia labai mano nusystatymas Canon'ams ir Nikon'ams. Laukiu ivairių minčių ir paprotinimų. Butu saunu jei atsilieptu ir daugiau fotografu manau cia ju netruksta. :/braj;
 #366066   Fiskius
 23 Bal 2012 19:34
Arvidys rašė:Kadangi finansavima skiria tevai (o jie yra seno kirpimo ir už dėvėta tokiu pinigu nenori mokėt) tenka rinktis tik iš nauju. Dabar vyksta akcija ir galima paimti CANON EOS 550D su 18-55mm IS objektyvu uz 1999Lt Kiek ziurinėjau tai pentax K - 5 nera man jokiu sansu naujo paimti. Nebent Pentax K-r su 18-55mm ir 55-200mm objektyvais uz 1999Lt arba Pentax K-r su 18-55mm objektyvu uz 1599Lt. Na ir dar i mano biudzeta telpa Nikon D3100 su stock'iniu objektyvu. Kazkaip asmeniskai linkstu prie Canon 550D. Bet cia veikia labai mano nusystatymas Canon'ams ir Nikon'ams. Laukiu ivairių minčių ir paprotinimų. Butu saunu jei atsilieptu ir daugiau fotografu manau cia ju netruksta. :/braj;
Siaip Pentaxo nerekomenduoju tik 1 atveju, jei galvoji, kad kada nors is fotografijos duona valgysi, nes tuomet reiks pereiti prie PRO technikos (NikonD800 ar D4, Canon 5D ar 1D), o jos pentaxas neturi. Megejams Pentaxas gamina geresnius modelius.
Pas Nikon ypac, toks vaizdas, kad pigiausi modeliai gaminami taip, kad kuo greiciau pritruktu funkciju ir zmogas greiciau pirktu kita fotika :)
 #366070   Tadass
 23 Bal 2012 19:37
Fiskius dar anksciau viska teisingai susake. Geriau imt deveta fotika ir nusipirkt geresni objektyva. Rezultatas tikrai bus geresnis (zymiai geresnis) nei standartinis naujo fotiko komplektas. Tarp nenauju,buna, kad gali rasti dar su galiojancia garantija, tai tevams gal butu argumentas...
 #366143   EDVD
 23 Bal 2012 20:59
o aš nusiteikęs sau mėgėjiškai pasiimti nikon d3100 su 18-105 objektyvu. Vien dėl to kad nenusiteikęs išnaudoti visų funkcijų. Prašau pavardinkit funkcijas kurių jam pritrūks ir kokią naudą jos duoda.....
 #366176   Fiskius
 23 Bal 2012 22:44
MindKiller rašė:O sony DSLR'ai nedomina? ziuriu lietuvoj jie nepopuliuras, nors mano galva neblogi visai. Pats viena turiu, tai neturiu jam priekaistu jokiu.
sony mane zudo elektroniniu ieskikliu. Kai paziuri pro akute, o matai ne realu vaizda pro optika, o maza televizoriuka. Ypac ta spasijunta prastomis apsvietimo salygomis. Visa kita juose lyg ir neblogai :roll:
 #366178   Fiskius
 23 Bal 2012 22:57
EDVD rašė:o aš nusiteikęs sau mėgėjiškai pasiimti nikon d3100 su 18-105 objektyvu. Vien dėl to kad nenusiteikęs išnaudoti visų funkcijų. Prašau pavardinkit funkcijas kurių jam pritrūks ir kokią naudą jos duoda.....
Neesu nikonistas, bet zinau, kad:
1. neturi vidinio fokusavimo varikliuko, tai reiskia, kad senesni, bet geri ir megejui daznai labiau ikandami objektyvai netures autofokuso.
2. kazkurie modeliai, berods D5000, neturejo galimybes naudoti blykste HSS rezimu. T.y. uzsidejes isorine blykste negali ja naudotis pvz sauleta diena, noredamas numushti seselius ir t.t. Nzn ar D3100 turi sita ar ne.
3. Neturi AF korekcijos, jei papuola nevisai "tiesus" objektyvas, su leistina gamintojo netikslumo norma, fokusuoja toliau arba arciau nei nusitaikai, tenka siusti fotika su objektyvu gamintojui, kad sukalibruotu. Pentaxe yra AF korekcija, pasikoreguoji pats ir ramu. Nikonai sia funkcija deda tik aukstesnio lygio fotikuose.
Yra ir daugiau, tik nepamenu. Man labai keista, kaip tokiu dalyku gali fotike nebuti? :shock: :grin:

Vieno internauto komentaras:
Pas mus giminėje yra du fotikai - Nikon d3100 ir Pentax K-r. Teko abu
laikyti rankoj, bandyti ir pan. vienintelis Nikon privalumas - žymiai
tylesnis shutterio garsas. Visa kita- funkcijos, meniu, valdymas, vaizdo
stabilizacija - iškart matai, kad tai skirtingų klasių fotoaparatai.
Nikon D3100 - entry level, Pentax - pazengusiems naujokams.


http://www.digitalversus.com/duels-batt ... ap657.html
"VERDICT: CANON FOR SIMPLICITY, NIKON FOR VIDEO ...
BUT PENTAX FOR ALL-ROUND QUALITY"
 #366412   EDVD
 24 Bal 2012 19:16
didžiausias minusas tas kad neturi varikliuko bodis, todėl objektyvai gerokai brangesni. Nors neturiu jokio veidrodinio ir negaliu palyginti, bet argumentai kodėl D3100:
Dydis ir svoris, fotikas kelionėms ir šiaip buitinėms foto, bus patogesnis.
Gera matrica ir jutiklis
Na ir toks nepamatuojamas paskutinis argumentas, tipo nikon gražiau, naturaliau "piešia" tokių pasisakymų esu radęs, bet tai grynai asmeninė žmogaus nuomonė manau.

o jeigu jau reikia daug funkcijų, tai imi kokį nikon 7100 iš spaudžioji sau mygtukus ir reguliojies viską kaip tau patinka.
 #366422   MindKiller
 24 Bal 2012 19:49
Fiskius rašė:
MindKiller rašė:O sony DSLR'ai nedomina? ziuriu lietuvoj jie nepopuliuras, nors mano galva neblogi visai. Pats viena turiu, tai neturiu jam priekaistu jokiu.
sony mane zudo elektroniniu ieskikliu. Kai paziuri pro akute, o matai ne realu vaizda pro optika, o maza televizoriuka. Ypac ta spasijunta prastomis apsvietimo salygomis. Visa kita juose lyg ir neblogai :roll:
Na nzn nzn, pas mane optinis vaizdo ieskiklis, tad kaip ir tokios problemos neturi, kaip minejot. Cia gal nuo modelio priklauso, arba naujasni dabar tokie... :)
 #366523   Fiskius
 24 Bal 2012 22:38
MindKiller rašė: Na nzn nzn, pas mane optinis vaizdo ieskiklis, tad kaip ir tokios problemos neturi, kaip minejot. Cia gal nuo modelio priklauso, arba naujasni dabar tokie... :)
Koks modelis pas tave? Dabartiniai sony veidrodziai eina su pusiau skaidriu veidrodziu, kuris nesikilnoja. Todel optinis ieskiklis buti negali ir yra daromas elektroninis.
 #366607   MINDULE
 25 Bal 2012 02:56
Jau kazhkada rashiau, akd pas mane Nikon D3100 su dviem objektyvais 18-55 ir 55-200... Priesh pusantru metu su 32gb korta ir nikon krepsheliu atsiejo apie 900$... Funkciju tiek, kad man kaip megejui ju tikrai tiek nereikia, vistiek viska ant Auto fotkinu... Fotikas pagrinde kelionems, nes i zhvejyba gaila, o jei ir vezhchiaus, nebutu kada juo fotkinti, ash juk zhvejoju, o ne fotografuoju ;) Ash juo tikrai patenkintas ;)
 #366610   Sokratas
 25 Bal 2012 05:23
Blogai, Mindule, blogai.
Kas tau tie 900 baksų .... Jei matom tavo laimikius, vadinasi paveiksliuoji, o jei paveiksluotum kokybiškesne technika, mums peno akims būtų daugiau. Galvok ne tik apie save, bet ir apie draugus '''bum :lol:
 #366919   MindKiller
 25 Bal 2012 20:22
Fiskius rašė:
MindKiller rašė: Na nzn nzn, pas mane optinis vaizdo ieskiklis, tad kaip ir tokios problemos neturi, kaip minejot. Cia gal nuo modelio priklauso, arba naujasni dabar tokie... :)
Koks modelis pas tave? Dabartiniai sony veidrodziai eina su pusiau skaidriu veidrodziu, kuris nesikilnoja. Todel optinis ieskiklis buti negali ir yra daromas elektroninis.
Aaa, cia tie naujieji sony zaisliukai, SLT (Single-Lens Translucent) (kaip minejot). pas mane sony Alpha a550l dslr'as, jei neklystu tai ar 2009 ar 2010
pradzios , tai jis su optiniu ieskikliu dar. Siap zvilgtelejau i tuos naujuosius, tai ju charakteristikos labai rimtos pasirode, na bet tas skaitmeninis ieskiklis minusas geras. Bet atsizvelgiant i galimybes tai gal prisitaikyt butu galima prie to:) :)
 #366970   MINDULE
 25 Bal 2012 21:39
bobis rašė:Blogai, Mindule, blogai.
Kas tau tie 900 baksų .... Jei matom tavo laimikius, vadinasi paveiksliuoji, o jei paveiksluotum kokybiškesne technika, mums peno akims būtų daugiau. Galvok ne tik apie save, bet ir apie draugus '''bum :lol:

Bobi, jei zhinotum kiek zhvejoju, tai nesakytum kad matai mano foto... Iki ispanijos buvo tarpelis kai zhvejijau 7 kartus per 8 dienas (pailsejau dienele po 4 dienu ir vel i trasa), dabar darbai uzhpuole, bet ir tai ishtaikau 3 kartus per savaite nulekti, jau nesulaukiu savaitgalio, kai busiu prie upes... Jei bus kas isimintinesnio, nufotkinsiu, bet lai mikiai bus standartiniai, plauks jie atgal be jokiu foto... Vat jei turechiau fotografa (fotografe) kartu, tikrai butu foto...
 #367090   Fiskius
 26 Bal 2012 09:18
MINDULE rašė: Funkciju tiek, kad man kaip megejui ju tikrai tiek nereikia, vistiek viska ant Auto fotkinu...
As visiem pastaruoju metu patariu teip: jei naudosi tik auto ir neturi noro dometis fotografija, veidrodzio nepirk. Nusipirk kokia geresne muiline, ir sveria maziau ir kainuoja pigiau ir naudos bus panasiai tiek pat kaip is veidrodzio ant auto ;-)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė