Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Nuotraukos gamtos temomis, laimikių nuotraukos, fotoreportažai, video

 #35174   Sokratas
 11 Lie 2007 15:57
Seniai žadėjau patikrinti vieną tvenkinuką, kuriame prieš kelis metus pagaudavau nemažai ir neblogų karosų:
Paveikslėlis
Tik su kiekvinais metais ten reikalai prastėja. Kai ateina jų nerštas, tai vietiniai stovi pakrantėse su krytimis ir kiša juos į maišus.
Pradėjau šiai žejybai ruoštis jau vakar. Jei pamenate, sakiau, lekiu sliekiukų prisikasti. O būtent ant jų ir mėgsta tenykščiai krosai pasirašinėti.
Šis rytas vėl pasitaikė neblogas, nors ir apsiniaukę, bet nelijo. Tad atsikėlęs išsiverdu kruopų - žirnių košytės ir pirmyn.
Labai anksti nesikėliau, tad 8.oo val. meškerės užmerktos: viena ant sliekiukų, kita, ant kruopų, nes būtent tik jas vietiniai žvejai pripažįsta. Galvoju, jei kibs, tai kibs, jei ne, tai niekas nepadės.
Viskas atrodo, kaip išmirę. Vietinio žvejo a nei vieno, o ir pakrantės apaugusios, nenutryptos. Po valandos laukimo pirmas kibimas ir šiaip ne taip pirmas laimikis pasiekia krantą:
Paveikslėlis
Kodėl šiaip ne taip, ogi todėl, kad tenais karosai labai stiprųs, tokių stipruolių reikia paieškoti :). Užkibo ant perlinių kruopų.
Vėliau pagavau dar du, biškį mažesnius. Šitie ,,pasirašė" ant sliekiukų:
Paveikslėlis
Kruopų užsimanė ir šis padarėlis, tik greičiausiai betraukiant meškerę lauk, griebė kaip judantį masalą:
Paveikslėlis
Vėliau, pabodus sėdėti nieko neveikiant, pasvaidžiau sukriukę ir pagavu didesnį padariuką :) :
Paveikslėlis
Žvejojau iki pietų, manau ir vėliau dar būtų kibę, bet man jau užteko. O jei tenais pasėdėtum dažniau, dažniau pajaukintum, tai rezultatai būtų dar geresni. Svarbu patikrinau, kad ir tenais dar galima šį tą pagauti....

 #35233   tuomahaukas
 12 Lie 2007 09:42
Keletas valandžiukių vakar prie
Paveikslėlis
Vanduo pakilęs, manau apie 20 cm (spręndžiant iš lieptų)
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Džiugu, kad pėsčiųjų kelias gerokai švaresnis, padaugėjo lieptelių, tad patogiai apmėtyt pakrantes yra iš kur, ženkliai pagausėjo valčių pasiūla
Paveikslėlis Paveikslėlis
Vienoje keliuko atkarpoje patruliuoja rekertyras, duonos plutom ar sasiskom nepaperkamas- šoka į akis ir veja lauk
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
O štai su kibimu prastai buvo... trejetą valandų mėčiau sausai, atsiveja tik piršto dydžio ešeriukai. Nžn. kiek masalų/ sistemėlių pakeičiau- anei capt. Prie vieno lieptelio vargais negalais iškrapščiau 2 "žieminio dydžio" matrosus ir ... eee... šprotą. Iškart galvoje gimė šūkis atitinkamam žūklės būdui: "Ultralaitiniam spiningui- ultralaitinė lydeka !"
Paveikslėlis
Efzet'ą, traukiant pro žoles, čiuptelėjo labai negražiai, pakraujavo. Bandžiau reanimuoti - pradėjo krutėt ir palikau tarp žolių, gal pasiseks.
O štai vienai nepasisekė, kaži koks žvėris captelėjo ?
Paveikslėlis
Prie
Paveikslėlis
irgi nekas- jaučiasi timpčiojimai, keliems guminukams pakoregavo uodegas.
Aišku, kibimas prasidėjo, sulaukus kardžuvės skambučio kad laikas važiuoti namo :twisted: . Grįžtant (~20 val.) matėsi sujudimas, stabtelėjau ties vienu liepteliu ir per gerą pusvalandį ištraukiau desėtką ešeriukų, visi kaip vienas,
Paveikslėlis
kibo be ceremonijų. Tyčia keičiau gumos spalvas ir segiau skirtingas sukres- nusispjaut, jama. Timptelėjau ir identiško dydžio "ulralaitinį šprotą". Azartas liejasi ber kraštus, bet... tas "tik-tak" laikrodis ir akyse iškylanti vizija- žmona stovi prie užrakinto automobilio su vaiku ant rankų, mus vis dar skiria geras kilometras... tad likusią kelio dalį teko įveikti bėgte ;-) Gimė antras šūkis: "Malonūs ir nemalonūs darbai- nesuderinama !" (Čia turiu omenyje rūkymą bėgant ristele :neutral: )
Labai gaila neišnaudoto laiko iki sutemų... ech :e:e
Paveikslėlis

 #35295   starkis
 12 Lie 2007 22:41
Siandien dar karta buvau aplankyti Arimaiciu ezero...kazkaip uzkabino...pasirodo visai neblogi dalykai ten dedasi....Turejau keturis kliovus ( kibius )...vel ant gyvos....Trys is ju realizuoti...
Is pradziu eseriukas...stai toks...beveik 800 gramu....
Paveikslėlis
po kazkiek laiko... lydeka prisistate...1660 gr...kuri betraukiant salto bande isdarineti....bet neliotnaja pogoda matyt buvo...
Paveikslėlis
Na ir pabaigoje...dar starkis irgi apsilanke...1530 gr...
Paveikslėlis
Beje kas idomu..kad lydeka...isliko gyva po geros valandos...keliones... ::liux Pasirodo zuvies yra ir ji kimba.... -:saliut :beer'2
Ir kam i ta Norge vaziuoti...nesuprantu :nujau-ne :-kvankt

 #35353   Sokratas
 13 Lie 2007 22:18
Velniava. Tik dabar, vakare grįžęs iš žvejybos, paskaičiau jūsų blevyzgas ir viskas aišku pasidarė. Pasirodo penktadienis ir dar 13-ta. Kažkaip iš ryto apie datas net nepagalvojau. O žuvys, aišku, kad pagalvojo ir matyt griežtai nusprendė nesimaitinti, nerizikuoti, kad kartais ant kabliuko nepapultų... :).
Pirmą kartą gyvenime aplankiau visai netoli Mažeikių esantį ežeriuką, kurio pavadinimas
Paveikslėlis
Na, pirmas kartas ir būna pirmas, dažniausiai, kaip ir blynas- prisvilęs.
Pirmiausiai teko paklaidžioti, kol radau. Mano žemėlapiuose visi keliukai nepažymėti, todėl, stengdamasis susukti kuo mažesnį kilometražą, iš tikrųjų susukau dvigubai didesnį, nei reikėtų. Tai išaiškėjo sulyginus kilometrus nuvažiuojant ir grįžtant.
Ko aš ten trenkiausi ? Nors ir netoli, bet geras galas vieškeliais, kas tikrai nėra malonu.
Pirmiausiai, norėjosi kažko naujo (taip jau man užeina kartais).
Antriausiai, norėjau patikrinti, sureguliuoti seniai nusipirktą elektrinę pompą valčiai.
Trečiausiai, norėjosi išbandyti savo nugaros galimybes, nes dar prieš kelias dienas net nepasilenkdavau. Jei kas nukrisdavo, pakelti galėdavau tik pritūpęs... :), o iš ryto pamėginau susilenkti ir, kaip nekeista, pavyko :).
Taigi, aš jau prie ežero. Ežeriukas senas, nedidelis, apaugęs mišku:
Paveikslėlis Paveikslėlis
Privažiuoti prie pat, nors ir po tokių liūčių, galima, bet tik triejose vietose. Tai išsiaiškinau, plaukdamas aplink. Visi šie priėjimai iš vienos pusės- rytinės. Yra keliukas ir vakarinėje ežero pusėje, bet tenai privažiuoti galėtum tik sausesniais orais:
Paveikslėlis
Tiesa, pamiršau pasakyti, kad mano nusipirktas daikčiukas valčiai pūsti nuostabus. Na, bent jau kol kas :):
Paveikslėlis
Pirkau jį ,,Senukuose", kainavo ne daugiau 30-ties lt. Truputėlį reikėjo apsukti su izoliacija vieną iš čiaupukų (nuotraukoje matosi), kad nereikėtų pučiant laikyti su ranka, o jisai pats laikytųsi.
Su kojine ,,pūsle" mano ,,Nyrokui" pripūsti reikėdavo apie 800-tų paspaudimų, o tai užima nemažai laiko. Su šia elektrine ,,mažute", vienai sekcijai pūsti prirekdavo tik 10 sekundžių. Kiek ilgiau pūtėsi dugnas, nes ten oro įėjimo anga maža, todėl pasipriešinimas didesnis ir jai sunkiau darbuotis. Jėgos ši pompa neturi, todėl pabaigti reikia su paprasta pompa. Aišku, galima užbaigti ir su kompresoriumi padangoms pumpuoti, bet aš tingėjau bežaisti, su koja graičiau, man atrodo...
Tai va, o kur gi žvejyba...? :) Buvo visą laiką, tik išplaukiau ir pradėjau. Nutariau plaukti aplinkui, bandydamas gylius, masalus ir visa kita. Echoloto aš neturiu, tad bandau inkaro pagalba. Ir dabar jau galiu pasakyti, kad apiplaukęs visą ežerą aplinkui ir kartą per vidurį, gilesnės vietos nei 4 metrai neradau. Dažniausiai 2,5- 3 m.
Praėjus dviem žvejybos valandoms, neturėjau nei vieno kibimo. Atsidūręs kitoje ežero pusėje, išlipau krantan pietų pertraukėlei. Pasistiprinau ir vėl pirmyn. Kažkur praėjus pusvalandžiui, valioooooo:
Paveikslėlis
Pagaliau atradau, kur žuvis laikosi, galvoju... Deja deja, tai buvo pirma ir paskutinė šios dienos žuvytė laikyta rankoje, kad ją kur perkūnai. Po dar kokių trijų valandų žvejybos, buvo pagriebęs kažkas rimtesnis. Bet sugebėjau, anam gale valo, išlaikyti gal porą sekundžių, todėl net nesupratau, ar tai lydeka ar didesnis ešerys.
Visą dieną žvejojau vienas, išmaišiau ežerą skersai ir išilgai, o vakarop pradėjo rinktis ir kiti žvejai. Bet, kol aš žvejojau, nemačiau kad kas ką pagautų. Vienas vyrukas sakė, anksčiau iš čia be žuvies niekada negrįždavęs. Labai nustebo kai aš pasibėdavojau savo rezultatais. Na, dieną jisai nežvejodavęs, tik anksti ryte arba vakare ir tas buvo prieš porą metų, kol nepradėjo studijuoti.... Chmmm, vakare, na jau ne, užteks man jau, prisižvejojau. Ir taip jau aštuonias valandas valtyje, dantis sukandęs. Galvoju, kažin ar beišlipsiu iš jos parplaukęs į krantą, ar reikės šauktis jaunimo, kad iškeltų.... :) Prieš vakarą gavau ir lietaus neblogai. Apie valandą gerai nulijo, bet kadangi, pasibaigus liūčiai, tuoj pat pradėjo šviesti saulė, nesušalau, nors vėjelis ir vėl ėmė pūsti neblogas.
Tokie štai mano šios dienos nuotykiai. Tik nepagalvokit, kad gailiuosi. Visai ne, diena tikrai nepraėjo veltui. Susipažinau su nauju ežerėliu ir, manau, ne kartą aš ten dar nuvyksiu ir paspiningauti ir....palynauti.
Tiesa, vos nepamiršau, parvežiau ir gėlyčių mūsų negausiai silpnąjai lyčiai. Štai jos:
Paveikslėlis Paveikslėlis

 #35857   kamstis
 25 Lie 2007 20:51
Sveiki gyvi stai keletas vaizdeliu is musu keliones,manau kad Saciokas parasys normalu reportaza ,o as tik nuotraukas sudesiu ir trumpi komentarai apie si bei ta ;-) Visi keliones dalyviai pries isvykstant.
Paveikslėlis

Operatorius kipsas kaip visada zvalus ir linksmas
Paveikslėlis
Keliames is Talino i Helsinki,kreiserinis reitis ;-)
Paveikslėlis
Ilga ir varginanti kelione
Paveikslėlis
Pirmieji fiordai
Paveikslėlis Paveikslėlis
Na ir prasidejo ;-)
Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis
Gerai pailsejom ;-)

 #36108   Sokratas
 30 Lie 2007 10:41
Šeštadienį ir sekmadienį skyriau Ventos lydekoms.
Atvažiavęs pirmiausiai pasižiūriu, koks vanduo, nes čia buvau skaitęs, kad kai kuriose upėse labai drumstas. Ne, vanduo visai nieko, žvejoti galima. Prisipučiu valtikę ir pradedu kilimą aukštyn:
Paveikslėlis
Mąstau taip, kilsiu tol, kol turėsiu jėgų, o po to, leisdamasis žemyn, mojuosiu spiningu.
Maždug po pusvalandžio plaukimo, pirmas siurprizas:
Paveikslėlis Paveikslėlis
Priplaukiu, apžiūriu, kas per įrenginys, gal čia tinklai pakabinti, bet nieko tokio neradęs ,,važiuoju" toliau.
Pasportavęs apie dvi valandas, pradedu žvejybą.
Pamojavus pusę valandos, pakimba lydekiūkštis, bet prie valtikės, draskydamasis, darydamas neįtikėčiausius salto nusipurto. Gaila tik tiek, kad nesidavė net nupaveiksluojamas :). Netrukus vėl pajuntu smūgį. Čia jau kažkas rimčiau. Smūgiai retesni, bet tvirtesni. Po truputį sunkiai suku rankenėlę, bet tuoj pasidaro nebesunku, atitrūko mano priešininkas. Ištraukęs masalą, apžiūriu kablius, o jie, ne tik kad į nagą smigtų, nelenda net į pirštą. Suradęs švitrinio popieriaus, gaila tik grubaus, bandau nors šiek tiek juos pasmailinti.
Sutinku du vyrus, sėdinčius atskirose guminukėse. Sako turintys po lydekiuką ir po du ešerius.
Vėliau prasilenkiu su medinukės valtikės ekipažu, kurie irgi leisdamiesi žemyn, lupa ešerius. Sako, kimba gerai ir neblogi....Pasitaiko, sako, ir lydekiukų. Ir pats tuoj pamatau, kaip ištraukia lydekiuką, kažkur tai ant ,,legalumo", ribos ir į terbą ....
Truputį pairklavęs, vėl bandau laimę. Ešerių nenoriu, noriu kažko rimtesnio, todėl savo blizgės nekeičiu į sukriukę, bandau laimę toliau. Kartais pajuntu stuktelėjimus, bet nerimtus. Praplaukęs pro anksčiau matytus, greičiausiai brakonierių, o gal ir ne, įrengimus, prisiiriu arčiau karanto, kad užmesčiau masalą lygiagrečiai jam, nes labai jau neblogai atrodo ta pakrūmė. Metu ir iškarto, kad blizgė nenuskęstų ir neužkliūtų už kliuvinių, pradedu sukti rankeną. Tuoj pat smūgis, rimtas smūgis. Kadangi užmetęs buvau netoli, šiek tiek pasigalynėjęs pamatau ir priešininką. turėtų traukti 2-3 kg. Kraipydamas kotą stengiuosi, kad lydeka negalėtų padaryti salto. Aišku, jinai mane pamačiusi, net nežada plaukti artyn, o ir gerai. Visi žinome, kad nieko nėra blogiau, kai plėšrūnas, lyg išprotėjęs pasileidžia tiesiai į mus. Stabdis dirba gerai, bet lydeka toli neplaukia. Keli rankenėlės pasukimai ir jinai vėl netoli manęs. Ech kokios protingos akys, taip ir sako,- nepaimsi tu manęs. Dabar aiškiai pamatau, kad tik vienas trišakio kablys įsirėmęs į viršutinę žabtų dalį, bet kiaurai nepersmigęs. Vėl tie mano buki kabliai, o ir kotas liaunas. Gal reikėtų kirsti dar kartą, bet nesirįžtu. Vienu momentu lydeka pasileidžia link manęs ir dantimis grybštelna į valtį. Nusprendė, matyt, mane nuskandinti :). Bet jai tas fokusas nepavyksta. Grumiamės toliau.... Jinai vis draskosi, vis purtosi, tarsi vedamas pakarti šuo... Ir vieno tokio smūgio metu blizgė ištrūksta jai iš ,,nasrų". Jinai dar nesupratisi, kad jau laisva, plūduriuoja visai šalia. Atsisveikinimui palieču ją ranka ir tada jau .... viso gero :(
Saulė nusileido, pradėjo temti. Dabar suprantu, kad per toli buvau nuirklavęs į ,,kalną", nes tenka vėl irkluoti žemyn, kad dar šviesoj pasiekčiau mašinos stovėjimo vietą. Tai vienur, tai kitur pasigirsta lydekų pokštelėjimai. Kartą taip trenkia šalia valties, kad net persigąstu. Tose vietose dar išmaudau blizgę, bet be rezultatų...

Sekmadienis

Pečiai skauda nuo vakaryščio irklavimo, bet maloniai skauda. Prabudus pirma mintis, pasikeisti kablius ir važiuoti ,,susirinkti" vakarykščių lydekų :). Na, nereikia man tų lydekų, bet norėtųsi teigiamų emocijų ir nors nufotkinti jas...
Ačiū dievui, viena man reikalinga parduotuvė Mažeikiuose dirba ir sekmadienį. Man Ownerių,- sakau iš karto įėjęs pro duris. Vėliau dar užsimanau nusipirkti pintą Tehron valą, nes maniškis jau neblogai padilęs ir išskubu vėl prie upės. Užsitaisau tvirtesnį spiningą, pasikeičiu kablius į Vital išgirtus ir pirmyn...O štai rezultatai:
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Deja didesnės prisivilioti šį kartą nepavyko. Na, bet juk, tikėkimės, dar ne paskutinis kartas... Visos pagautos lydekėlės ir toliau džiaugiasi gyvenimu. Lai auga, lai dauginasi, gal po kelių metų pavyks su jomis dar susigrumti. Na, ne su jomis, su jų vaikučiais gal.....Gal.....

 #36440   Agis
 04 Rgp 2007 00:10
Taip jau gavosi, kad ketvirtadieny tapau vel sau "Geriausiu draugu", juo labiau, kad ir darbiniai reikalai pakoregavo planus, tai taikinyje atsirado Rusne.
Po darbu, neskubedamas susimeciau daiktus ir pirmyn, i kanalus.Pievos pasitiko apsemtos, ir bet kokia sportine avalyne turejo buti pakeista i "balotnikus"
Paveikslėlis
Kiek veliau teko pastebeti, kai kai kuriu zemdirbiu ir bulvese panasus vaizdeliai.
Kanalai labiau panasejo i lugniu lysves, negu i vandens telkinius.Gal kas ir tokiomis salygomis sugeba spiningauti.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Pasirodo, kad tokios lysves gali tapti neyveikiamos net gana stiprokiems padarams
Paveikslėlis
Visdelto atradau ir laisvu ploteliu, taigi kabinau "Aises" medinukus ir svaidziau tolyn.Pradzioje gana sunkokai, bet pamazu atsireguliavau multika ir visai padoriai gaudavosi metyti 30-40 gr. masalus.Labai smagu ziureti, kai lydekiukas atvaro kai kokia torpeda is zoliu ir kerta per masala, is triju kibimu tik vienam pavyko pasikirsti, nes kiti du kazkotai pramazino pro saly.Pasikirsti rasau tode, kad atkreiptut demesy i abieju kabliu vietas.Anas irgi vos nepramazino :lol:
Paveikslėlis
Tarsi nujauzdamas kad Edosius gali pareikalauti yrodymu :-D Ryzausi nufotkinti paleidimo procesa :lol:
PaveikslėlisPaveikslėlis
Pradejo temti, repelentai prarado savo savybes nuo vakariniu kraujasiurbiu, tai nutariau pakeisti vieta, juo labiau, kad praktiskai laisvus plotelius apmeciau
Paveikslėlis
Kol susiruosiau, uzvalgiau ir davaziavau iki Skirvytes trecios krantines visai sutemo.Skirvyteje vanduo aukstas, srove didele, bet negana to, upe tarsi konvejeris nese zoles, ne kokias nors smulkutes, bet istisus krumus.Apie bet kokia zvejyba tokiomis salygomis kalbeti ir neverta, nors buvo keletas zveju-poilsiautoju, kurie rodos buvo uzmete.
Paveikslėlis
Kol atsisedes ant masinos galo apsidairau su pora ziuronu :lol: sutemsta visai ir pakiles menulis nuvaro mane gult.
Paveikslėlis
Ryte nutariu paieskoti kazko kito.Pravaziuoju antra krantine, tas pats, nuvaziuoju iki pirmos, o ten vaizdelis jau padoresnis.Pasirodo tuos visus zoliu krumus nesa is upes rusu puseje, kuri yra priesais pirmos krantines gala.Taigi susirisu Sbirulina ir po keletos metimu ant Salmo eseriuko sedi sapaliokas
Paveikslėlis
Sapaliopkas uzsikabines maza voblika visais trim trisakio kabliukais.Turejau tapti zudiku, kol atsikabinau.Pasidare kazkaip geda ir gaila ano.
Paveikslėlis
Persirisau didesny vobleriuka, bet kibimu daugiau neturejau.Ziuriu jau septynios, taigi apsitvarkiau, persirengiau ir darbany objekta Siluteje.

 #36507   Sokratas
 06 Rgp 2007 14:47
Gal pamenat, kaip rašiau, jog laikiau pas save vonioje lynus, o po to, nuvežęs gimtinėn, paleidau juos į tvenkinuką. Penktadienyje lankiau mamą, o šeštadienyje užsigeidžiau pažaisti su karosiukais tame prūdelyje. Žvejojau apie valandą. Karosai kibo gerai. Papuolė ir vienas iš trijų paleistų lynų, nes daugiau tenais jų nėra :). Bėgau pas kaimyną pasigirti, tuo pačiu jisai ir fotiko mygtuką nuspaudė:
Paveikslėlis

 #36722   cesius
 12 Rgp 2007 14:39
Na va, pagaliau susitikome su Senuku ant Taurages. Paidalinome ziniomis apie Taurages vandenis ir nutareme aplankyti man nezinoma tvenkiny Baltrusaiciu kaime, nors diena ir atrode lydekom palanki, taciau tamsiai rudas vanduo priverte pasukti galvas kokia voblaru spalva pasirinkti. Pirmoji šios dienos lydekaite neatsispyre husky jerkui, jau pirmu metimu :) .
Paveikslėlis
Masalas atrodo lyg ir atrastas, taciau daugiau juo niekas taip ir nesusigunde :( . Senuko ir Mano bandymai sugundyti ka nors padoraus buvo bevaisiai
Paveikslėlis
Buvo nutarta persikelti y šalia esančia Šešuvės upe, nors ir vanduo pakankamai drumstas, bet grazi ylankėlė nedavė teisės nuleisti rankų.
Paveikslėlis
Šioje ylankėlėje Senukas sulaukė net 3 lydekos ataku , kurios baigėsi promahu :( , jau ketvirtu bandybu pavyko jauna lydekaite išmokinti pulti ir jaxson sleideriukas dave savo
Paveikslėlis
Bet viskas ,kas gerai kažkada baigesi. Nelemtas skambutis pakoregavo visus planus ir teko baigti žvejyba. Pasikeiteme pažinties dovanom ir išsiskyrėm tikiuos iki kito karto :( .

 #36726   baniusa333
 12 Rgp 2007 17:29
iswykom wakar i nemuna paspiningauti,nors wejas ir blogas mums(starkininkams is walciu turbut geras buwo jei starkis kibo,mates kad pagauna) bet jau spiningas prasyte prases but paimamas i rankas,wanduo nemune krenta,mailius i kojas baksnoja wandeni.bet nei ryte nei wakare zuwu dauzymosi nematem,tik krante pulkai isttroskusiu uodu.pagaut pagawom bet silpnai.wisas laimikis nuotraukoje pagautas wakar sian nulinis sapalu ir mekniu kliowas uztat lydekos kibo gal ir dabar dar kimba :) pagawom salacio ir meknes hibrida-salatmekni :lol:

mudwieju laimiki :roll:
Paveikslėlis

salatmeknis

Paveikslėlis

 #36852   Agis
 15 Rgp 2007 20:43
Trečias kartas nemelavo :lol:
Nors važiuojant link Šilutės matėsi tolumoje debesys, tačizu šį kartą apsėjo be lietaus.
Taigi šešta valanda vakaro ir mes su Alvydu jau žemupyje.Vanduo gana aukštokas, drumzlinas, bet virš apsemtų dambų dar sukasi verpetai.Taigi susirišu Sbirulino sistemėlę, kabinu mažuliuką Yo-zuri vobleriuką, su labai jau žvilgančiais auksiniais šonais, metu į ruožą prieš verpetus ir jau iš antro metimo yra šapaliokas

Paveikslėlis

Po kiek laiko antras, trečias....

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Žodžiu iš aštuonių normalių kibimų buvo ištraukti penki šapalai.Kadangi man anie kulinariniu atžvilgiu yra neydomųs, tai žinoma iškeliavo atgal.

PaveikslėlisPaveikslėlis

Nors kaitaliojau vobleriukus, tačiau visi kibimai buvo ant blizgančio yo-zuriuko ir ir geltonu atspalvių Strike Pro.Alvydas, nors prašukavo trejetą dambų, tačiau nieko rimtesnio nesuviliojo.Anas darbavosi su sukriukėmis ir jo taikinyje buvo lydekaitės.
Po ilgos kovos su uodais šiaip ne taip pavyko užmigti.
Pabudus ryte, vaizdas jau priminė, jog vasara eina į pabaigą, rytinis rūkas, iškritusi smarki rasa

Paveikslėlis

Per naktį kažkotai pakilo vanduo ir nebeliko jokiu verpetų virš dambos

Paveikslėlis

Taigi nebeliko ir šapalų.Visos mano pastangos nedavė jokių rezultatų, tačiau ryte atsigriebė Alvydas

Paveikslėlis

Šapalų žvejybai su Sbirulino plude rašau didelį pliusą, nes nežinau kito būdo, kaip tokius mažus vobleriukus numesti į dambos galą, kur tykoja normalūs šapalai.

 #37013   spiridonas
 18 Rgp 2007 08:06
Nieko nepešiau...

Vakar (penktadieni) po darbo Agis paskambina ir sako:
- 16.45 startuojam!
atvarau pasiimti jo ir lekiam i Nemuno žemupį. Aš pasiemiau tik spininga, agis spininga ir ir sbirulino sistemeles. Pakeliui uzsukome licenziju:
Paveikslėlis
pradžiz buvo nekokia, kiek sutikome traukiniu pervazu, tai tik vienoje neteko laukti:Paveikslėlis
Agis eina pasiaiskinti su traukiniu, "kame reikalas"?
Paveikslėlis
Nuvaziave i vieta puolame ruostis zvejybai:
Paveikslėlis
pasidaliname dambomis: man viena , Agis isbande 4-5 :-D . Kaip jam sekesi zvejoti nezinau, bet zinau kad man sekesi blogai. kokius masalus dejau, nepajutau nei timptelejimo. isejau ieskoti Agio. suradau uz gero puskilometrio. Jis pasisake, kad taip pat nei kibimo nejuto. nutareme nuvaziuoti kur i kita vieta, kelia pasirinkome palei nemuna. ilgai iveikinejome pasienieciu dzipais ismaurotus vievu keliukus. galiausiai kai beliko apie 400m iki pagrindinio kelio, susidureme su nepravaziuojama klampyne, teko apsisukti ir gryzti atgal. jau stipriai vakarejo, todel nusprendeme , kad nebeverta niekur vaziuoti ir pasilikome toje pacioje vietoje. tik Si karta Agis atsistojo ant dambos, ant kurios as zvejojau nuo pat pradzios. Vejas rimo, bangos taip pat. vienur kitur susokdavo salatis. didesnio judejimo vandens pavirsiuje nebuvo matyti.
Jau po keletos metimu su sbirulinu agis pasake kad turejo kibima. As toliau mosikavau spinigu, bet nieko nepeshiau. Saulute pradejo leistis:
PaveikslėlisPaveikslėlis, o Agis pradejo traukti shapaliokus:
PaveikslėlisPaveikslėlis.
as tuo tarpu padejau spininga, visvien is jo naudos mazai ir pradejau fotografuoti. Agis toliau lupo shapaliukus ir vis klause saves ir senojo Nemuno:
- na kur tas didysis shapalas???...
Visi shapalai kuriuos pagavo, buvo isikabine kabliukais is isores. Daug kibimu buvo pro shali, o jei ir isikabindavo greit atsikabindavo.
Tokius vat shapalus trauke Agis:Paveikslėlis ir liepdavo atsivesti jiems didziuosius savo gentainius:
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
saulute vis labiau leidosi- sukylo uodai. galiu pasigirti, turiu imuniteta nuo uodu, nelabai jie manes vargina.... ale visa lai nepadejo prie Nemuno. uodai bjaurus ne tiek savo kandimu kiek lindimu i ausis, burna ir nosi... gerai kad su bridkelnem buvau.... :-D
kol agis zvejojo, vaiksciojau aplink ji ir dariau fotosesija:
Paveikslėlis nepastebetas ilindau ir i Agio dezute:
PaveikslėlisPaveikslėlis
Galiausiai Agis sulauke idomaus kibimo, o istraukus paaiskejo, kad tai eserys:
Paveikslėlis
o nepraejus nei pusvalandziui kolega pasikinke ir viena rimtesni shapala:
Paveikslėlis.
beveik visai sutemo, o uodai pilnai igriso, tad nusprendeme vaziuoti namo. Kol isvaziavome, dar turejome neblogai palaviruoti tarp pievu keliukuose, po lietaus atsiradusiu teslynu.

 #37338   Sokratas
 24 Rgp 2007 22:10
Kadangi Ventoje vanduo labai drumstas, teko šiandien pavažiuoti toliau, į Varduvą netoli Naftos gamyklos. Žvejojau nuo 14-tos valandos iki kol pradėjo temti. Per visą žvejybą tik vienas ėmimas:
Paveikslėlis
Sakyčiau, tikrai nuobodoka žvejyba. Dar gerai, kad visą dieną pas mus nelijo. Keliose vietose lydekos savo šuoliais išsidavė kur esančios, bet nenorėjo nei mano ,,gelžgalių" nei gumų...

 #37369   Sokratas
 25 Rgp 2007 23:27
Šiandien, šeštadienį 3:0 lydekų naudai.
Iš ryto buvau nusprendęs niekur šiandien nevažiuoti. Venta drumsta, vėjas didžiulis ir pn. ... Prisižvejojau jau šią savaitę užtektinai. Bet juo tolyn, juo širdis darėsi neramesnė, galvoj sukosi įvairiausios mintys. Galų gale nusprendžiau, kad juk galima atrasti ir tokių vietų, kur vėjas beveik neužpučia. Po pietų sėdau į mašiną ir ,,išpūčiau" iš miesto.
Pasirinkau tokį upeliuką, kurio krantai aukšti, statųs ir vėjas beveik neužpučia. Buvau čia žvejojęs pavasarį, todėl vietos ne naujos, žinomos. Prieinu prie vandens ir matau, kad jo tikrai netrūksta, srovė kaip reikiant, žymiai daugiau, nei tada pavasarį. Pūsti valtį ar nepūsti galvoju. Jei nepūsiu, per žolynus, dilgėlynus netoli tenueisiu, jei pūsiu, srovė neš neblogai ir atgal parplaukti šansų nebebus, teks grįžti pėsčiomis, pasiimti mašiną ir nuvažiuoti pasiimti valties ir daiktų. Sunku taip, nemažai kilometrų reikės sukarti. Tiek to, nepūsiu, kiek galėsiu apeiti, apeisiu ir užteks, tuo labiau, kad ir vakaras jau netoli.
Man taip besvarstant, atsistojus ant kranto prie pirmo duburio, tik plaiukšt lydeka ir iššoko. Azartas iš kart mane pagavo. Atsinešu iš mašinos spiną ir pradedu .... Kaip norėčiau užmesti ir pratraukti, neišeina. Tiksliau, užmesti išeina, bet masalo giliau nardinti negaliu, nes partraukiant įsivels į žoles. Kaip gerai būtų valtis, bet... Dar pamėtau ir sukrė užsikabina už kelmo. Aiškiai ją matau, nes negiliai, o ištraukti nebegaliu. Tampau tampau, neatsikabina, kelmas kliba, bet nelūžta... Kotą padedu ant kranto ir einu pūsti valtį :( .
Išplaukiu, turiu dar vieną kotą, kietesnį, todėl pirmiausiai plaukiu ne sukrės atkabinti, o užplaukiu taip, kad būtų patogu užmesti ir partraukti masalą iš to duburio. Užsikabinu beveik pačią sunkiausią blizgę ir bandau. Pirmas metimas- nieko, reikėtų biški toliau, antras metimas tikslesnis ir ... lydeka mano, tiksliau, tuoj bus mano. Draskosi, kaip padūkusi, visai nebloga, turėtų siekti netoli kilogramo ir pššššššššššš..., velniava, nusidraskė dar net į paviršių neiškėlus. Išbandau dar kai kuriuos masalus, bet, matyt, kol žaizdos nesugis, jinai nieko nebenorės.
Na ką, reikia keisti vietą. Žemyn leistis vis nesirįžtų, nes po to lauktų ilga kelionė... ne per kopas, per pievas, pėsčiomis :). Prišvartuoju valtelę prie kranto, o pats einu prie antro duburio. Taip, senokai čia žmonių nevaikščiota, keliukai yra šiokie tokie, bet tik bebrų. Nenuėjęs nei puskelio, įstringu, toliau nei pro kur, vien žolės, dilgėlės, šabakštynai. tenka grįžti atgalios. Dar pamėtau masalus tai šen tai ten, kur įmanoma prieiti, bet veltui...
Parsibaladojęs prie valties, pasirįžtu plaukti žemyn. Aną kartą tenais ištraukiau lydekaitę, gal ir dabar pasiseks. Ir štai aš vietoje. Prisiiriu prie kranto ir bandau mėtyti. Niekas nenori, o gal čia nieko nėra, juk nepanersi nepasižiūrėsi. Truputį trukdo pasviręs medis. Persiiriu į kitą kranto pusę ir jau pirmu metimu blizgė atsiduria lydekos nasruose. Jaučiu, kad priešininkas nesilpnas, smūgiai kaip reikiant. Tuoj pat ir jis pats pasirodo vandens paviršiuje. Svoris turėtų būti tarp 1,5 ir 2 kg, pasveriu iš akies, aišku, nes mano priešininkas kol kas vandenyje. Štai šioje vietoje vyko kova :
Paveikslėlis
Užsiinkaravęs nebuvau, lydeka ištraukė mane į upės vidurį ir aišku mane pradėjo nešti po truputį srovė. Už kelių metrų tokia srovė, kad jei daneš iki ten, tai man šakės. Bet kol kas grumiamės. Matau, kad vienas trišakio kablys perkirtęsį viršutinės lūpos kraštą. Viskas turėtų būti gerai galvoju. Ledžiu dar jai paplaukioti truputį, kad daugiau nuvargtų, vieną irklą užkėliau ant borto, nes buvo bandymas nerti po juo, su kitu bandau kažką daryti, kad nenuneštų į tą pražūtingą srovę. Žuvis, atrodo, aprimo, laikas nuo laiko dar trukteli galvą į šoną, bandydama atsikratyti kablio, bet jau nebestipriai. Kotą perimu į kairę ranką o su dešine bandau suimti ją. Dar neprisilietus, gudruolė staigai metėsi link manęs, šonu trenkėsi į valtikės bortą ir.... jo-p-r-s-t.... laiminga nuplaukė į gelmes. Ir dabar jau, mane pagavo stiprioji srovė ir taip smagiai panešė, o po to trenkė į krantą, kad vanduo šliūkštelėjo per bortą ir tiesiai už kelnių. Po perkūnais, nelyja, bet vistiek šlapia šikna grįšiu namolei...:).
Išlipu į krantą, paeinu tolėliau pasižiūrėti, ar galėčiau praplaukti, o tenai akmenys, kelmai, suvirtę medžiai. Nusprendžiu neberizikuoti, galiu ir valtį pradurti. Ištraukiu ją į krantą
Paveikslėlis
ir einu atsivaryti mašinos, nes ant to skardžio, nuo kurio paveikslavau, eina keliukas. Eiti reika apie kilometrą, atsivarau, išleidžiu, susitvarkau, o galvoje kirba viena mintis, gal pėsčiomis galėčiau pasiekti dar vieną duobę, kur irgi lydekos laikydavosi. Kiek galima važiuoti su ratais, privažiuoju, toliau bandau pėsčias. Žmonės čia nevaikščiojo nuo pavasario, keliukų nėra, bet kol kas braunuosi. Pradeda temti, prasideda uodų atakos, o aš po truputį iriuosi į priekį. Štai pagaliau ta vietelė, kur aną kartą buvau pagavęs lydekiūkštį. Krantas statokas, kažin kaip aš ištraukčiau tą žuvį, na bet nesvarbu, pirmiau dar reikia, kad jinai užkibtų....Aplink alksniai, priekyje dilgėlės, togėl blizgę eina užmesti tik iš apačios, prieš tai ją įlingavus. Sviedžiu taikliai į pakrūmę ir matau, kaip iš kart subaltuoja lydekos siluetas. Pajuntu nestiprų smūgį ir žuvis atšoka atgal. Nepatiko... Dar pamėtau, bergždžiai... Uždedu žalsvą guminuką, nenori, dedu kitą irgi nepatinka. Tada užmaunu baltą su raudona galva, ant kurio dar nei karto nesu pagavęs, nors žvejojęs ne kartą. Jo, šitas tai patiko, griebė pirmu metimu. Pakirtau ir atsargiai traukiu pirmyn, guminukas nedidelis, kabliukas irgi. Patraukus kokius 5 metrus, nebeina, matyt užkliuvo už akmens, ar žolės kokios ir staiga pajuntu lengvumą, vėl atsikabino. Ištraukęs vėl sviedžiu į vandenį, aišku, nieko nebesitikėdamas ir, o stebūkle, lydeka nors ir paragavusi kablio vėl griebia tą pačią gumą. Bet tuoj pat ir paleidžia. Po to dar ilgokai, iki pat tamsos mėčiau masalus toje duobėje, bet nieko jie nebedomino, teko kiųtinti atgalios, kol dar šiaip taip buvo galima įžiūrėti kur eiti....ir jau su tamsa link namų:
Paveikslėlis
Va tokie mano šeštadienio vakaro nuotykiai. Nesijaučiu nuskriaustas, negalvokite, juk visko žvejyboje pasitaiko. Azarto buvo, adrenalino irgi užteko, o ko daugiau reikia...Gaila tik, kad nepavyko žuvų nupveiksluoti :)

 #37392   Sokratas
 26 Rgp 2007 18:04
O kur jį geriausiai būtų patalpinti? Be to nuotraukas jau reikėtų dėti iš naujo, nes nesicopina.

Šiandien vėl variau į vakarykštes vietas. Kibimas buvo šiandien neblogas. Pirmiausiai aplankiau tą antrąją duobę, kur vakar neištraukiau tokios gražios lydekos. Svaidžiau masalus ilgokai, kol galų gale, iš žuvelių elgesio supratau, kur turėtų būti lydeka. Ogi po pat mano kojomis. Metu blizgę į šoną ir traukiu, kad praeitų pro pat mano kojas, ir iškarto griebimas:
Paveikslėlis
Tik gaila, kad lydeka ne ta. Vakarykštė buvo žymiai didesnė. Čia panašesnė į tą iš pirmos duobės. O toji turbūt tebesigydo žaizdas :)
Paskui nulėkiau į trečiąją duobę:
Paveikslėlis Paveikslėlis
Deja, čia lydekos a nei kvapo, bet užtat pastebėjau, kad mano sukrę vis atsiveja neblogi šapaliukai, kartais ešeriai. Atsivyti atsiveja, bet griebti net nebando. Tada nuėjau, atsinešiau plūdinukę ir ant slieko prasidėjo užtikrinta žvejyba. Kuojos, ešeriai, šapalai:
Paveikslėlis
Dugne įvairiausių šakų, šaknų, tad teko ne kartą ir nutraukti...
Po kurio laiko kibimas dingo. Tada tik pastebėjau, kad smarkiai krenta vanduo. Matyt uždarė žymiai aukščiau esančios elekrtinės šliuzus ir vanduo ėmė kristi tiesiog akyse. Per valandą nukrito vos ne metrą. Dar ir lynoti pradėjo, tad teko vyniotis meškeres. Senokai žuvies bevalgiau, tad kai kurios žuvytės šį kartą keliavo su manimi :) :
Paveikslėlis
Reportažą berašydamas baigiu jau ir suvalgyti, be galo skanu :) :
Paveikslėlis

 #37456   Sokratas
 27 Rgp 2007 20:23
Dėkui už pagyrimus, Edi, tau irgi neblogiau sekasi.
Šiandien po pietų vėl buvau. Vanduo vėl aukštas, tik šnypščia, šniokščia. Vėl tas pats duburys ir vėl lygiai tokia pat lydeka:
Paveikslėlis
Vėliau badžiau su plūdine. Kibo ešeriukai, kuojos, bet nedideli.
Į kitą upės pusę atėjo vyras, sakosi pirmą kartą čia. Nupasakojau, kas ir kaip. Pagavo kuoją ant slieko, o vėliau gerą šapalą ant tešlos. Šapalas tikrai virš 0,5 kg, o gal ir netoli kilo, tolokai buvo nelabai įžiūrėjau. Po to kibimas apstojo, nuvažiavau į kitą duburį, kur vakar gerai kibo. Nepagavau nieko, tik pavadėlius traukiau į dugno kliuvinius. Grįžau atgal, bandžiau gaudyti ešerius, nekibo. Užkibo tik keli tokie šapaliukai:
Paveikslėlis
Kelis kartus pastebėjau, kaip mailiukas laksto į šonus. Galvoju, ar čia ešerys ar lydeka, reikėtų patikrinti. Atsinešiau spiną ir neilgai pamėtęs sugundžiau tą peiliuką:
Paveikslėlis
Svoris jo manau netraukė nei 300 g. Paleidau, kaip ir šapaliukus bei ešeriukus, paūgėti.

 #37490   Mike
 28 Rgp 2007 12:05
Šiek tiek šios vasaros laimikių nuotraukų:
Nemunas Birštono raj.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Asvejos laimikiai:
Paveikslėlis
Didžiausias ungurys 960 gr.
Na ir Šešupė Vilkaviškio raj.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo 1 Mike. Iš viso redaguota 28 kartus.

 #38164   baniusa333
 08 Rgs 2007 20:42
bandau sukurt reportaza :grin: tai stai visa eiga-kylam ryte dar sutemus nusiperkam licenzijas ir link silutes cia uzsukam i romada,joje is pardawejo nugirstam ir uzklausiam ka sis cia sneka.suzinojom kad nuo rugsejo 16 :!: licenzijas zvejybai nemuno deltos reg.parke bus galima isigyt tik zveju draugijose,vienu zodziu nebebus imanoma degalineje ar parduotuweje zvejybos ju isigyti,kiek cia tiesos neaisku :shock: zmones sneka zmones zino :roll: likus tiek nedaug iki wietos taip sakant klimpstam i purwina :x pasikankinam siaip ne taip su sniuru dwiese istempiam ta jau i masina nebepanasu daikta :grin: paswajojam o jei butu dzipas :ruko keturi varomi jega :!: bet yra zodelis jei,siaip ne taip atsiduriam prie upes iskart i bridkelnes ir i vandeni,nelabai ko tikejomes nes wejo nulis,guode kad wanduo ne rudas ir dar normalaus lygio.rytas iswis tuscias keli sapalai nuo dwylikos kartkartemis pakibdawo,siais metais dar nebuwau mates kad tiek salaciai ardytusi ir kaip pasirode toliau isties keturis pawyko sugaut ir kas idomiausia nuo dugno 3 :!: wienas pagautas pamacius kur auksles musa iskart i ta wieta ir sedi,idomu iswis nei wienos lydekos gal tas slegio kritimas jai cia smegenis suka.iki wakaro neisbuwom nes paleido kauno HE iskart srowe padidejo sakaliai wisokie pradejo plaukiot.nuotaukoje musu triju laimikis kartuPaveikslėlis

keturi graziausieji Paveikslėlis

 #38256   cesius
 10 Rgs 2007 15:16
Kaip sakant sekmadieniniai pasizvejojimai.
Nors ir pranasavo lietu, bet 7,30 sedžiu mašinoj ir minu y vienos upes aukštupy. Vanduo skaidrus, nors ir šiek tiek pakiles, tačiau visas vanduo verda nuo kiršliu bulkų. Jau pirmoj rėvoj sulaukiu kibimo.
Paveikslėlis
Na ir prasidejo :grin:
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Kaip pirmi mano kiršliai, taip ir pirmas mano upėtakis su museline
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Apie 14val prie manes prisijunge ir Donis su Agiu, tačiau jiems pasirodžius vanduo pradėjo keistis akyse, sukilo ir susidrumstė iki netinkamo žvejybai. Žinoma Donis kaip profas dar sugebėjo pagauti 4kiršlius ir viena upėtaky. Apie 18val paspaudėm rankas ir išsiskyrėm iki kito karto.

 #38257   cesius
 10 Rgs 2007 15:16
:grin: :-D . Užmiršau dar Dony ydėt, kuris parinkineja nimfas drumstam vandeniui :roll: Dėkui Doni uz donkine shkola :roll: :grin:
Paveikslėlis

 #38342   blight
 11 Rgs 2007 21:08
Na nepykit kad taip pavelaves, bet vis per po atostogu prisikaupusius darbus niekaip nespeju. Paskutine vasaros diena (08.31) sugalvojau nulekt i sheshupe, tai dabar kiek papasakosiu.
Taigi, neskubedamas, nukases pora vagu bulviu ir pelnytai uzhsidirbes poilsio ishlekiau pasheshupin. Tikslas - suviliot koki storasprandi shapala. Niekad nebuves, tai bandau ieshkot. Ant shlaito randu padabnesni privazhiavima. Prie upes bunu 15.00val.
Paveikslėlis Paveikslėlis
Sutinku 4 piemenis ant gumu begaudznancius, vienas didvyrishkai neshasi ant shakos pamauta sprindzhio dydzhio lydeka. Po kiek laiko praplaukia du spiningistai su valtim metydami irgi gumas. Sako ka sh.. nelabai kimb, bet prie mano akiu vienam pavyksta suviliot ~400g lydeka:) Sako - ka esherius bandai gaudyt, jie tipo smulkme neuzhsiima?. Diena visai nekimba, pakeiciau galybe voblerioku ir vis nieko. Ant YZ snap bean'o pagaliau pagaunu pirmaja zhuvi - aukshle. Dar viena.. Taip pat vejasi shapaliokai 200-400g bet ties krantu pamate mane vis apsisuka. Shapaliokai labiausiai vaikesi snap bean'a, salmo tiny karkvabali, tsirubito baby, R2S hummbug. Ant gloog hektoro 35N zhalia nugarike pagaunu kelis esheriokus. Paskui pradeda lyti. Uzhkabinu zurika L-minnow 44 - pagaunu nebloga bocmana. Na ka jau visai temsta, po bishki kerioplinu link mashinus atgalios. Uzhsidejau Gloog Hektor 35N F obuolmushi. Tuoj pagaunu jau eilini standartini ~150g esheri.
Paveikslėlis
Pafotkines vel metau. Tik patraukus - bulk, sedi. Kazhkas rimciau. Plaukia priesh srove, prisispaudes prie dugno, tikrai stiprus. Suprantu ishkart kad shapalas. Sunkiai partraukiu iki kranto, dar sunkiau prieit prie vandens. Ishsitraukiu trumpakoti graibshta, ir kiek tik rankos ilgis leidzhia ishtieses bandau pasiekt. O storasprandis iplaukes i zhules, ir kabli ikabines. Atsargiai su visom zholem datraukiu iki tinkliuko. Viskas - mano. Sverimas, fotosesija. 1.4kg.
Paveikslėlis
Jau smagu. Visa diena atsipirko. Dar kiek pametau - vel esherys ~150g. Jau visai sutemus, nieko neispitrindamas (~21.00 jau tamsu) vel ant to pacio hektoriuko - salaciukas. Dar sugalvoju uzhkabint StrikePro BabyPro, YZ L-minnow, bet ant ju visai nenori jamt...

Tadien sushlape masalai, antram nuo deshines stulpiuki masalai kuriuos bande griebt, paciam deshiniausiam - tadien suvilioje zhuvelioku vobleriokai.
Paveikslėlis
Tai tokia smagi paskutine vasaros zhvejyba.

 #38354   Jonvabalis
 12 Rgs 2007 10:58
Paveikslėlis

Pernykštis gražuolis 3,7 kg.

 #38463   Fiskius
 13 Rgs 2007 19:38
Na siandien pagaliau istrukau pazvejoti ir as. Uzkniso sirgti, nors dar snarglejuosi ir beveik neprakalbu, esu isitikines kad grynam ore geriau negu namie ;-)
Taigi, laiko turiu nedaug, o ir energijos aktyviai spiningauti nera, dar vis pila prakaitas [Sv{in
Pasirenku Juodos upe ir jos uztvanka. Labai ten nusiaubta, bet pakrantes nutryptos, kaip tik tinkamos ligoniams ../;nzv
O pernai cia esu uztikes graziu eseriu bureli, matyt buvo iplauke is nevezio paskanauti mailiumi.
Pastatau masina prie uztvankos ir neatsispiriu pagundai pirmuosius metimus padaryti cia. Uzsidedu 3nr sukre ir mesteliu isilgai nendriu linijos.
Netoli kranto lengvas bum ir jauciu kazka turiu ''plot
Nelegali lydekaite, kuri tuoj pat keliauja atgal:
Paveikslėlis
Idomu tai, kad lygiai toje pacioje vietoje, panasiai tuo paciu metu pernai pagavau toki pati lydekiuka :) Dar keleta kartu mesteliu link nendriu ir neivertines vejo gusio pakabinu sukre. Valas truksta, matau lyg ant kaledu eglutes, kabanti masala :( Na shkias 1:1
Keliauju i kita kelio puse, ten kur isteka Juoda. Vandens yra, bet zoles dar nesukrite. Ikrentant masalui, isbaidau debesis mailiaus, bet nematau kad kas ji be manes vaikytu. Eseriai matyt dar neuzplauke cia, todel mailius dar vis ramai pliuskenasi niekieno neganomas ;uolrait
Einu paupiu iki Nevezio, karts nuo karto mesteliu sukre vandenin ir istraukiu kuoksta papuvusiu zoliu ir dumbliu :?
Pakeliui radau kazkoki grazu kruma raudonomis uogomis :)
Paveikslėlis
Nevezyje matosi veiksmas, sapaliokai kazka renka pavirsiuje, kazkas vis pavaiko mailiu, bet i mano masalus nereaguoja. Isbandziau vobleriukus, sukres, guma, visiskas ignoras :?
Paveikslėlis

Keliauju atgal, su mintimi dar pametyti uzvankoje. Nors cia man vsai nepatinka, krantai ziauriai apsiukslinti ir nutrypti. Dedu balta relaxa, ryskiai oranzine nugara. Keletas metimu ir turiu zacepa :( Patampau, lyg pasiduoda... istraukiu valo gala :shock: jamu ir traukiu rankomis ir istraukiu stai ka:
Paveikslėlis
Karabinas beveik supuves, o trisakio is viso nebera, matyt jau nupuves. Gal kas atpazystat savo mepsa? :D
Kagi, rezultatas 2:1 mano naudai !yeee!
Einu toliau, metau ta pati guminuka. Bac vel zacepas :evil: Sitas nepasiduoda, tempiu kol isgirstu pykst. Valas truko :(
Rezultatas 2:2 Lygiosios ;-var-var.
Metas namo, saltas vejas vis labiau lenda po striuke ir primena, jog jau ruduo...
Paveikslėlis

Bet kokiu atveju puikiai pailsejau ir pravedinau plaucius :che-he:

 #38601   Sokratas
 15 Rgs 2007 17:52
Šiandien orelis turbūt visur ne koks. Sukau sukau makaulę, kur čia nulėkus, kad vėjas ne taip jaustųsi ir mašina būtų arti vandens, nes dažnai prapliumpa lietus. Sugalvojau nuvažiuoti į netoli Mažeikių esantį karjerą. Pasigaudžiau truputį ešeriukų ir užmečiau ant lydekų. Kai nelyja lietus, pamėtau su spiningu, o kai prapliumpa sėdu į mašiną ir stebiu plūdę:
Paveikslėlis
O jinai vienu tarpu ir pasislėpė. Truputį palaukęs kirstelėjau ir parvilkau beveik nejausdamas:
Paveikslėlis
Paleisdamas dar mėginau nufotografuoti, bet jinai buvo greitesnė :). Na, nedaltonikai turėtų dar ją įžiūrėti :):
Paveikslėlis
Vėliau pervažiavau į kitą to pačio karjero vietą. Lietus nedavė ramybės. Kelias minutes pažvejojus, vėl tekdavo slėptis nuo lietaus:
Paveikslėlis
Vienos tokios nelijimo pertraukėlės metu užkibo ir stambenė lydekėlė ant blizgės, svėrusi 0,8 kg:
Paveikslėlis
Ir dar vėliau vėl vieną pakirtau, bet visai prie kranto atsilaisvino. Manau buvo apie 0,4 kg. Žvejojau nuo 12-tos iki 17-tos valandos.

 #38757   blight
 18 Rgs 2007 19:47
6ni vakare nors oras ir nekox, nulekiau i vakara su valtuke pazvejot i vietine upe - Mituva. Ishplaukiau 17val. Sutikau pora zhveju nuo kranto metancius gumas, sako 5 nedickas lydekas pagave. Vos tik paplaukiau keli metimai ir YZ zombie morka susigundo lydekius, nedidelis, keliauja atgal.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Uzhsikabinau pabandymui nesenai isigyta River2Sea V-Joint min75su, M-05 spalvos (Xrapas ishgyre, tai isigijau ir ash). Nu ir prasidejo... tik uzhmetus griebe lydekius, bet nepaeme. Vel metu. Yra.
Paveikslėlis
Keliauja atgalios. Dar priesh kamera po vandeniu parodo akrobatinius sugebejimus:
Paveikslėlis
Vel kiek paplaukiu. Uzhmeciau i viduri upes. Vobleris jauciu kaip dugna baksnoja, ir jau prie pat valties bekeliant aukshtyn ishvystu min 2kg shciupaka. Vanduo, nors ir po liuciu, bet skaidrus, tai maciau labai aishkiai. Jau lyg ir ruoshes griebt, o ash tuo momentu kaip tik ishtraukiau ish vandens. Damn... Lydeka kiek pastovi shalia valties, ir letai praplaukia po ja. Supratau kad gal per greit traukiu vobleri. Pradedu sukt leciau. Ir kiek paplaukus vel stukt, yra. Pririjus kazhkokais, skrandis ishsiputes, vobleris giliai prarytas - leto sukimo pasekme. Bet shiaip netaip grazhiai ishkabinu, gyvens.
Paveikslėlis
Dar metimas - vel atsiveja peiliukas, bet nesiryzhta uzhkast :D
Ish kazhkur ishlenda saule.
Paveikslėlis
Nu ir po to kaip staigiai prasidejo, tai staigia ir baiges. Dejau ir slider'i ir kitus vobleriokus, nei stukt. Matyt vakarienes laikas baiges ir viskas... Kaip bebutu smagi zhvejyba, aishku but smagu didzhiaja ishtraukt, bet ka padarysi.... Beje kita kart reix susiorganisuot koki atkabikli, nes jau galvojau tex atsisveikint su laiminguoju vobleriu. Bet geras 15min pamakalavus kelma po vandeniu atsikabino. Shiaip visu nuopelnu nemanau kad reikia shitam vobleriokui priskirt. Tiesiok manau lydekos tuo laiku zhewriai suaktyvejo, buciau ir ant kito manau pagaves..
PS. Cia gyvena lydeka. Grazi vieta :grin:
Paveikslėlis

 #38986   Mindenas
 22 Rgs 2007 10:09
Užvak praleidau didžiaja dienos dali Dituvos viename iš didesniu tvenkiniu,spiningaudamas.
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Pagavau viena lydekioka,pirmoji rudeni,sezona skelbiu atidarytu:)
http://www.videogaga.lt/video?id=nthscsfdzqgpjczzfaz video
Paveikslėlis

Atkreipiau dėmesi,kad pakrantėse daukur prismaikstyta virbalais karšiu galvos ir kitokia maita čia kažkieno irgi toks žvejybos būdas turbut,spėčiau arba vėžiam arba ungurem priviliot.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
The End!
Paveikslėlis

 #38997   Sokratas
 22 Rgs 2007 22:27
Šį rytą dar tamsoje išvykau į Akmenės rajoną lydekauti. Yra ten tokia užtvanka, kur, sako, daug ir be galo didelių lydekų :).
Nors žvejoti pradėjau auštant, bet lydekaitė užkibo tik 10-tą valandą. Ir ta pati tik 700 gramų:
Paveikslėlis
Kaip ten su tom lydekom, taip ir neaišku, bet žvejų tai tikrai netrūksta. Ir su valtimis ir nuo kranto, ir seni ir jauni, ir dar jaunesni... Po pietų pradėjo parplaukinėti žvejai, bet niekas nieko įspūdingo neturėjo. Kas pagavęs dvi, kas keturias, kas nieko... Kaip vienas žvejys išsireiškė, tik ,,driežiukai".
Vėjas vis stiprėjo, nieko baisaus, bet su mano valtike, tai ne kas. Pradėjo taškytis per bortus, užpakalis šlapias, toliau plaukti nesinori, nes, kai prieš vėją reikės parpumpuoti, vėl nepyragai. Dėl lydekų galima ir pakentėti, bet kad jos man nekimba. Kaip turėjau vieną, taip su ja ir likau. Po pietų kantrybė trūko ir 15-tą val išbildėjau link namų.
Grįždamas stabtelėjau keliose vietose, pažiūrėti, kas Dabikinės upelyje (Ventos intakas) begyvena, o ten praktiškai tuščia. Stabtelėjau ir prie Ventos ,,pasicėkavinti", nes tose vietose nėra tekę būti:
Paveikslėlis
Kažkas lygtai tiltą ruošėsi statyti turbūt dar sovietmečiu, bet, matyt, pamiršo, o gal buvo pastatytas, bet upė parodė savo jėgą .
Aišku, neiškentėjau ir spiningo nepasvaidęs. Kur tik galėjo prieiti. O prieiti tik kelios vietelės, nes visur velniški šabakštynai. Važiuoju toliau, vėl stabteliu, jei įmanoma prieiti prie upės, paspiningauju ir vėl lekiu tolyn. Taip bekeliaudamas atradau vietelę, kur slėnis padoresnis ir tai šen, tai ten prie vandens galima prisibrauti. Tik va, kad su kibimu prasčiau :). Per valandą tik vieną kartą mačiau iš paskos blizgės atplaukiantį ešeriuką ir viskas. Vėliau prie pat kranto bandė griebti guminuką peiliukas gal poros šimtų gramų, bet nepataikė. Visaip aš jį bandžiau suvilioti, bet kartais stukteldavo ir staigiai, pats persigandęs, sprukdavo slėptis. Tiek ir bėdos, nenori tai ir nereikia. Mano jėgos visiškai išseko, vos kojas bepavelku, galvoju, dar vieną upės posūkį pabandysiu patikrinti, nes, matau kad galės prieiti, ir pėdinsiu link mašinos.
Metu skersai upės- nieko, metu lygiagrečiai krantui ir.... nebenieko jau. Pajuntu smūgį kaip reikint. Tuoj pat ir patį priešininką pamatau, nes visiškai čia pat, prie kojų. Tik va, kai jis mane pamato, tai oj oj oj...Stabdis pradeda žviegti, bet neilgai, vėl lydeka artėja link manęs ir vėl pamačiusi, kad jai gali liūdnai baigtis, pasileidžia atgalios. Ir taip gal 5-is, gal 6-is kartus. Kai vėl eilinį kartą pritempiu prie kranto, kitos išeities nebelieka, kaip griebti už valo ir bandyti kelti į krantą. Aišku, tuo momentu užtektų jai trūktelėti galva ir valas neatlaikytų, arba kablys išsiplėštų, bet kitos išeities nėra, nes jos pasiekti neįmanoma...
Ir štai jinai ant kranto, galinga, nuostabi, nugalėta. Mano rankos dreba. Kojose kažkaip silpna pasidaro. Ir štai fotosesijos rezultatai:
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Kaip matote, į kadrą netelpa :). Kas yra bandęs pats save paveiksluoti, tam aišku, kad ne taip lengva tai padaryti.
O jos išmieros tokios: 4,5 kg ir 85 cm. Ventos upėje tokios dar nėra tekę pagauti.

 #39097   Agis
 24 Rgs 2007 17:34
Davaziave visiskame ruke Seretlauky suprantame, kad pravaziavome.Sukame atgal, kor randame "Cesiaus takely" :lol:
Greitas yrankiu susiruosimas
Paveikslėlis
Toks nuostabus rytas teikia daug vilciu ne tik mums, bet ir kitiems zvejams, spejusiems jau uzimti damba uz kurios didele duobe
Paveikslėlis
Nesulauke kibimu patraukeme zemyn, apmetydami visas dambas ir uzdambius
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Bet netgi muselininkui kibo tik
Paveikslėlis
:-D :-D

Sy karta jau tikrai zinau, kas ten siais metais nesugrys :lol:

 #39229   Sokratas
 26 Rgs 2007 19:19
Šiandien Ventoje:
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė