Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Nuotraukos gamtos temomis, laimikių nuotraukos, fotoreportažai, video
 #312311   Rapalas
 18 Spa 2011 09:28
Prisiminimai iš po savaitgalio...
Penktadienis - valiooo, pagaliau vėl savaitgalis, pagaliau vėl galėsiu pažūklauti ir gal šį kartą pasiseks suvilioti gražių žuvelių. Taigi šeštadienis. 6.10 žadintuvas kelia mane iš lovos, atsigeriu kavos, sėdu i mašina ir pirmyn į savo pamėgtą ežeriuką. Netrukus aš jau savo stichijoje smile.gif
Paveikslėlis

saulė dar tik tik kyla iš horizonto, rankas ir veida spaudžia šaltukas, bet širdis džiaugiasi ir laukia adrenalino, kol sulinks kotas ir pajusiu aštriadantės smūgius. Echalotas rodo visur daug žuvies:
Paveikslėlis

sukomplektuotos dvi meškerytės traukia du naujus masalus:

Paveikslėlis

Ir nuostabaus grožio gamta džiuginą akį ir sielą:
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Saulutei pasirodžius apie 9 valanda pirmasis smūgis, nedidelė bet yra, išsitraukiu kareivukę, įsiamžinu ir atgal aš į savo stichija ji į savo smile.gif

Paveikslėlis
Paveikslėlis
besigrožint gamta po gerū 20 minučių seka kitas smūgis, nedidelis bet vistiek smūgis ir grožio etalonas keliauja pozuoti, bei atgal pas seses, brolius ir priešus

Paveikslėlis

kažkur apie kilogramą traukia, nu gerai gerai pariebinau. 100 gramų biggrin.gif
Dar po 40 minučių seka vėl smūgis ir aštiadantė lydžiokė keliauja į valti, fotosesija ir namo...
Paveikslėlis

deje rimtesnių laimikių nebesulaukiau, viskas užkibo velkiaujant, bandžiau džiginti reins gumytes ir tuščia. O lydelius gerokai aprinko beražumiai skrituliautojai ;( ir per vieną vasarą nusiaubė plėmuotasias žiauriai. Kad jie kur griausmas žemėn prasmegtų, išalke avinai...

Sekmadienis. 6.10 žadintuvas ir vėl kelia mane iš šiltos lovos, atsigeriu kavos, sėdu i mašina ir pirmyn į naujajį telkinuką. Ši karta po ilgesnės kelionės, saulei dar nepatekėjus aš jau susiruošęs su nauja viltimi susikauti su galingais monstrais, girdėjau neseniai 12 kg lydys ištrauktas ten buvo.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vėl sukomplektuota valtelė, sėdam ir pirmyn...

Paveikslėlis

Deja pradžia sunki, vistik nepažystamas vandens telkinys, nežinomos vietos. Tad tik po valandos ir 20 minučių randu pirmą žuvelioką
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Vėlgi fotosesija, bučkis ir namo. Nuotaika gera, sakau dabar tai prilupsiu, bet deje, pakapoja dar neūžaugos ir taip ant kablio nepasimauna. Ilgai bandant ir keitaliojant sistemėles kur čia buvus prisistato draugelis, a kimba, sakau ne, ar paėmei ka, sakau ne, aaa sako žiuriu ilgai stovi galvoju gal ešeriai jama, sakau kerta bet nepasikerta, aaa tai jama ešeriai, sakau nepasikerta, smulkmė turbūt. Paplaukes keliolika metru, prieš tai praplaukes per mano rasta vieta, kur žuvis stovėjo, užsiinkaruoja ir pradeda šukuoti į visas puses, kiek mačiau vieną ešerioką tik ir išviliojo. Man išbandžius viską, išsitraukiau inkariuką ir nuplaukiau tolyn ieškodamas dryžių, bet deje nieko ir neberadau. Bandžiau dar palei krantus pasimosikuoti, gal kokią margašone pavyktų rasti, tai pirmu metimu nespejus nuskesti guminukui pajutau smūgiuka, pakirtau yra, bet pasispurdžius už kažko užsikabino, pažiūriu i kranta o ten bebrų namas. Atsikabinu inkara viena ranka, prisitraukiu valti, o iš vandens išnyra pintas valas ant mano masalo, atsikabinau, vala ištraukiau ir nuplaukiau toliau. Kibimų daugiau ir nebeturėjau, plaukiant namo, velkiaujant, plaukiu pro grąžią sodybėlę
Paveikslėlis

Ant liepto sėdi žmonės pusryčiauja. Aš plaukiu pro šali ir girdžiu kažka rėkia man, bet variklis buržgia, ant ausų kepurė tad plaukiu tolyn. Tik netrukus susilenkia keturlinkas mano spiningėlis, bet jaučiu kad ne į kelmą, traukiasi, galvojų čia dabar kas. Tas nuo liepto rėkia man. Turbūt dugnine mano užkabinai, žvilgteliu i kranta, guli meškerė ir plūdė vandenį, beto nedurnas gi esu, ka plytų ten užsimetes jis. Tada sako turbūt šniūra užkabinai! Toliau tylėdamas traukiuosi artyn ir staiga iš vandens pasirodo mano vobleris su tinklu. Žmogelis iškart nusisuko ir tyli. Tipo ne mano. Atsikabinau draskydamas žilką ir nuplaukiau toliau. Tai tiek iš mano ilgai laukto savaitgalio. Lauksim kito smile.gif
 #312512   KETURKENSEN
 19 Spa 2011 10:46
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

štai kelios nuotraukos iš mūsų rudens sezono. Visos žuvys sugautos museline ir sėkmingai paleistos atgal. Nenoriu apkraut forumo, todėl įdėjau tik nedidelę dalį laimikių nuotraukų. Daugiau foto rasite čia:
http://www.facebook.com/#!/media/set/?s ... 360&type=1
http://www.museline.lt komanda
 #314484   diego
 27 Spa 2011 15:34
Paveikslėlis

ka tik nuo super slapto ir niekam nezinomo niekados ir per amzius telkinio :-D :-D :-D
per pora valandeliu kirmino apmarinimui 4 peiliukai ir sitas 600g kupriukas.
 #315527   Sokratas
 30 Spa 2011 20:13
Monstriukas man šiandien pakibo

O buvo taip: žvejojau su fyderiu aš Ventoj atsipūtęs.

Paveikslėlis
upload images

Žvejojau, traukiau kuojas, laikas nuo laiko pakibdavo strepetys neblogas ant dziko, o kartais, su antra dugnine, kur užmautas sliekas naktinis, ir špalioką pasisekdavo išprašyti krantan.

Paveikslėlis
adult image hosting


Paveikslėlis
png image hosting


Apie pietus kibimai stipriai sumažėjo.
Kažką aš ten buvau užsiėmęs su dugninės meškerės raišiojimu, kai fyderio viršūnėlė eilinį karta suvirpėjo. Priėjęs pakirtau ir vėl padėjau ant stovelio, kol pabaigsiu rišti dugninę. Surišau, sutvarkiau, užmečiau ir tada prieinu prie fyderio ištraukti tos pakirstos žuvytės. Labai nusistebiu, kad fyderio kotas labai stipriai pasisukęs, randasi nebe toje pačioje padėtyje, kurioje buvau palikęs. Tai bent kuojos stiprumas, pagalvojau. Paimu į rankas ir mėginu traukti- nei iš vietos. Keliu keliu, ritės stabdis trata, kotas perlinkęs baisiausiai, nei krust. Tada šmėkštelėjo mintis, kad, kai pakirstą žuvį atleidau neištraukęs, jinai, gavusi laisvės, bus už kokios šakos ar dar ko užsipynusi.
Na ką, užsipynė tai užsipynė, reikia kelti kol nutrūks. Vėl iš lėto didinu įtempimą, kotas linksta vis smarkaiu ir smarkiau, ko galų gale šiaip ne taip pajudėjo. Tada man pasirodė, kad parvelku gal kažkokį kliuvinį, šaką kokią, ar pagalį, ar dar kažką. Ritės pasukti neina, tenka ,,pumpuoti”: Lėtai keliu keliu keliu, paskui, leisdamas kotą žemyn, susuku į ritę laisvą valą.
Taip besidarbuodamas pamatau, kad tas tempiamas ,,kliuvinys” juda ne tik tiesiai į mane, bet dar ir sugeba paplaukti į vieną šoną, paskum į kitą. Suprantu pagaliau, kad aname gale žuvytė kaip reikiant…
Pagrindinis valas - 0,12 mm pintukas, pavadėlis - 0,12 mono. Puikiausia aišku man, kad šį galiūną man išprašyti krantan - praktiškai jokių šansų. Jau jinai visai netoli , lieka tik stebėtis, kad toks monstras nepasileidžia atgalios pasroviui, bet vistiek, metras po metro, juda link manęs. Kas ten tūno ant kabliuko, net neįsivaizduoju, betraukdamas svarstau įvairiai: gal karšis kelių kg, šapalas galiūnas negali būti, nes pirmų jo smūgių valai tikrai būtų neatlaikę, šmėsteli net mintis- o gal lašiša nusistekenusi visai po neršto :oops:
Iki manęs ir kranto lieka gal 3-4 metrai, bet žuvis nekyla viršun ir baigta. Keliu kiek galiu, nepasiduoda, kol, galų gale pamatau, sušmėžuoja vandenį jos siluetas trumpam ir vėl nyra gilyn. Tikrai ne karšis, žuvis ilga, gal apie metrą, gal šiek tiek trumpesnė . Kas gi čia gali būti. Jinai, aišku manęs dar nematė. Nesunku suprasti, kas bus, kai pamatys. Keli galingi judesiai, ir pokšt valiukas, arba, išvynios valą iki tos vietos, kur užkabintas jisai už klipso, ir tada, vėl gi tas pats pokštelėjimas pasigirs…
Ilgai spėlioti nebereikėjo. Vėl bandant žuvį iškelti iš gelmių, staiga viskas atlaisvėjo ir ištraukiu krantan eilinę kuoją. Ir kai pamatau, kad kuoja likusi beveik be žvynų , pasidaro kaip ir aišku. Paleidau galbūt didžiausią savo guvenimo lydeką. Tiksliau, ne aš ją paleidau, o jinai paleido mano laimikį, turiu omenį- kuoją :D
Va toks dalykas man nutiko šiandien, dviem dienom belikus iki Vėlinių…

Tiesa, tuom nuotykiai dar nesibaigė. Dar po kiek laiko galvoju, reikia pasisverti žuvį, kiek gi čia aš jau prigaudžiau. Gal net dienos normą jau viršyjau. Paimu už skiaurės ir be jokių pastangų iškeliu iš vandens, o ten likusios tik apie 10 žuvyčių, o skiaurės dugne – skylė… :shock:
Nuliūdau tik dėl to, kad nepavyko laimikio įamžinti .

Paveikslėlis
image hosting jpg
 #315666   Tadass
 31 Spa 2011 23:16
Tokie ramus orai, taip sakant, "nesimeto", todel savaitgali buvo aplankyta Juodkrante, su tikslu sturmuoti jura. Buvau gaves patikimu ziniu, kad Nidoj buvo pagauta viena kita lasisa, todel spiningas taip pat keliauja prie vandens. Bandymai spiningauti nedave rezultatu (daug zoliu, todel sunku buvo ko ir tiketis). Pradejus temti uzsimeciau nat pleksniu. Kibo, bet nelabai aktyviai ir neperstambiausia, todel teko "nusiimti'

Paveikslėlis

Kita ryta nusprendziu pamikrint eseriu. Zinojau, kad kaip tik vyksta kuoju "genocidas", taciau jos nedomino. Atejus i "taska" vaizdelis toks :lol: (gal kas pazistamu rasit :roll: )

Paveikslėlis

Vis delto randu laisva metra ''plot ir bandau zvejot. Kaimynai lupa kuojas viena po kitos. Seni vilkai su pludem nebegaudo - tiesiog nuleidzia svinuka tiesiai po kojom ir laukia kol suvirpes galune (gudresni nuo stintiniu meskereliu sargelius uzsimontave ;uolrait ) Vienu zodziu prieplauka "verda" beveik tiesiogine ta zodzio prasme. Po keliu minuciu nesulaukus kibimo ir siaip kazkaip nepatogiai besijauciant, nutariu pakeist vieta i Gintaro ilanka.

Paveikslėlis

Lieptelis iskart apdovanoja nedickais eseriukais :grin:

Paveikslėlis

Kraustausi i kita ilankos puse - ten gylis didesnis, gal ir eseriu bus padabnesniu.

Paveikslėlis

Taip ir yra - pasitaiko vienas kitas grazesnis, o ir kibimai kiekvienu metimu :shock:

Paveikslėlis

Is pradziu gaudziau su vienu ilgu pavadeliu - kibo puikiai, paskui bandziau dzigaut su 6gr galvakabliu - kibo puikiai, paskui surisau girlianda is triju guminuku - kibo puikiai (nebuvo metimo, kad partraukciau tuscia sistema. Kelis kartus pakliuvo net tripletu :eek: ) Patys smulkiausi keliavo atgal (isskyrus keturis, kuriuos teko atiduoti miauksinciam vietiniam reketui :-D ) Kiti keliavo namo, buvo garbingai issfiliuoti ir bandyta padaryti Ramazo "XE" Nezinau kaip turi atrodyt originalas, bet kopija gavosi visai nebloga :gutgut
Pabaigai dar keletas vaizdeliu, uzkliuvusiu uz objektyvo:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
 #315751   Evaldas Z
 01 Lap 2011 20:41
na ka, vakar netycia atradau laiko tarp iprastu siam laikmeciui, o tiksliau - siai datai (diena pries ir diena po) kelioniu ir atsiduriau labai patrauklioje vienos upes uztvankeleje.
nesekmes lydejo nuo pat pradziu. uzmirsau gumeskos suoliukus, todel irkluoti teku klupint ant "pripuciamo" dugno. du kart isprause lietus. prie tokio apsvietimo gerokai nuvyle pagyvenus muiline. taciau, kai beveik del visko esu kaltas pats, tai ner ko ir skustis...
Paveikslėlis
pati upe gan zuvinga, taciau velu rudeni joje zuvi surasti gan sunku, todel tikedamasis, kad didzioji dalis apylinkiu astriadanciu jau bus palikusios sraunumas ir nusileidusios ieskoti ziemojimu vietu i sia uztvanka, valtele nuleidau butent cia.
Paveikslėlis
uztvanka ner didele, taciau gan idomi. seniau vasara ji praktiskai visa uzzeldavo, tik buvusi upes vaga budavo svari. paskui kazkas ileido amuru ir dabar galima spiningauti istisa atviro vandens sezona. didzioji ploto dalis - seklumos iki 1m, taciau yra ryski buvusios upes vaga (su srove) iki kokiu 3m. kai atradau sia uztvanka, gan daznai pasitaikydavo vietiniu pastatytu tinklu, taciau kai padaugejo pranesimu i GA ir vis daugiau zveju eme cia lankytis, tai reikalai taip pat pagerejo. upeje (ne visos zuvys leidziasi i uztvanka) gyvena : karpiai, karosai, karsiai, amurai, lydekos, salaciai, eseriai, sapalai, strepeciai, kuojos, raudes, auksles, gruzliai, slyziai, kirtikliai, kartuoles, kujagalviai, raines, dygles. keletoje itekanciu upeliu ir aukstupyje - upetakiai. taigi, uztvanka patraukli ne vien spiningautojams. be to, del ganetinai ryskios sroves, uztvanka retai pasidengia saugiu ledu, todel zuvys cia gali netrukdomai perziemoti. taigi, va gi... irkluoju as klupodamas ant prilytos gumeskos dugno is vietos i vieta, bandau tai viena tai kita vobleri, bet ant kablio pakimba tokio dydzio lydekaites, kad net ner ka fotkint. nerupi joms, kad vilioklio ilgis tik perpus mazesnis uz juju. prieszieminis alkis daro savo. i mikriuko zaidima padugneje eseriai taip pat nereaguoja. gal ir reaguotu, jeigu as juos rasciau... jau islipus i kranta dar keletas metimu ir stai ji, Didzioji, pozuoja su rezultatyviausiu ir naujausiu mano zaisliuku, i kuri neveltui dejau tiek vilciu (beveik visi kibimai tik ant sio vobliko flegmatiskai tvicinant).
Paveikslėlis
islipes i kranta sutinku keleta vietiniu, kurie gaudo gyvom zuvelem ir aiskina, kad istekejime is uztvankos ir senvageje dar turetu but eseriu. susikraunu manta bagazinen, jamu mikrikini kota ir lendu i krumus link senvageje esancios slaptos mano duobeles.
dienos, kaip zinia, trumpos. saulute jau beveik leidziasi, vejalio jokio, lengvai kylantis rukas kuria baugiai romantiska nuotaika...
Paveikslėlis
nors dideliu vilciu i ta senvages duobele nedejau, nes ir ten zuvys ziemai nepasilieka, bet viena kita kupriuka an reins gumeliu, sokdinamu su ilgomis pauzemis, suvilioti visgi pavyko. beje, maloniai nustebino peiliuku gausa, kurie lengtyniavo su eseriais del "gardaus ir kvapnaus" kasnelio (auskara tik vienas pasiliko).
Paveikslėlis

Paveikslėlis

stai vat koks buvo nerezultatyvus pasiplaukiojimas daug zadancios uztvankos uzkaboriuose. dar kart (gal pagaliau paskutini...) pasitvirtinau pats sau, kad jeigu esi uzkietejes safariu dziunglemis megejas, tai ner ko lipt i valti... na bent jau ne i tokia valti...
 #317194   Mike
 06 Lap 2011 18:06
Mike visai nesenai įsigijo telefoną su fotoaparatu, tai dabar gali daryti fotoreportažus :-D
Taigis neradau šiandien kompanijos, tai ramiai išsimiegojęs ir susirinkęs daiktus išbildėjau į tą patį tvenkinuką, kur praėjusį sekmadienį 6 kg ėmiau. Prie vandens 9.15 val., valtyje 10.00 val. Rytas šį kartą toks vėsokas gavosi, o dar ir vėjas pučia. Lyg ir pietryčių, lyg ir pietų, bet šaltas, ir kuo toliau tuo stipriau. Plaukioju sau, į echolotą spoksau, niekas nekimba, tik vis jaučiasi kaip valas per žuvų šonus brauko, nes echolotas pastoviai tuntus žuvies rodo. Vis žvejų atvažiuoja, tokių kur karosus pamirkyti vandeny nori. Ir visi keisti tokie. Atvažiuoja vis į tą pačią vietą. Užmeta vargšą karosą, palaukia pusvalandį ir išvažiuoja. Po to kitas į tą pačią vietą atvažiuoja, tą pačią procedūrą atlieka. Ir taip toliau. Keisti kažkokie. Pasiskambinu draugui, kuris kitam tvenkinį ešerius gaudo. Nieko gero. Ir man, sakau, nieko gero, bet kokią pirmą dienos, sakau, aš tau perskambinsiu, ir jau turėsiu kuo pasigirti. Ragelyje girdžiu pašaipų juoką. Nu palauk, galvoju.
Jau beveik porą valandų po gylius maluosi, nė barkšt. Nu, galvoju, reikia šiek tiek arčiau žolių juostos, kokių 4 metrų gylyje praplaukti. Ir plaukiu. Palei lieptelį tik bumpt kažkas per spiningo galą, ale kad nepasikirto. Nu, galvoju, gal jau sukilo, pietūs vis tik, gal jau ir gyliuose kas bus. Plaukiu jau 9 m gylyje, visai prie vandens nuleidimo bokštelio spiningas tik mūūūkt ir sulinko. Yra. Šiaip ne taip prisitraukiu prie valties. Vėl gerulė. Gumos tik galva iš nasrų kyšo, bet tikiuosi kad per daug nesusižalojo. Įsiverčiu į valtį. Guli sau rami ir laukia kol paleisiu. Taip ir nuplaukiau iki kranto su ramia gulinčia. Pasveriu, pamatuoju. 5,145 kg, 91 cm. Gal ta pati kur aną sekmadienį pasikabinus buvo, tik po streso svorio numetė? Nu bet gal ne. Dar ir nufotografuoti spėju. O ji guli sau rami.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Reikia leisti atgal, rankom šalta, dar viską užfiksuoti norisi:

http://www.facebook.com/pages/Vienam-ga ... 398?ref=ts
Skambinu draugui, giriuosi. Pašaipaus juoko ragelyje jau nebesigirdi.
Kadangi sugaišau daug laiko, o rudenį tas lydekų sukilimas paprastai ilgai netrunka, tai labai daug ko daugiau nesitikiu. Paplaukioju dar valandą. Turiu porą barkštelėjimų, bet gal žuvims per šoną, gal šiaip kas. Nu, dar ratuką ir namo, nes jau ir šalta darosi, o ir vėjas sukilo, valtį sunku valdyti lėtai plaukiant. Dar du vyrukai, matau, valtį į vandenį nusileido, tokią Maximoje pirktą. Abu į tą valtį sulipo, su striukytėm, tokiom vasarinėm. Plaukioja, užmeta guminuką būdami 7-8 metrų gylyje ir iš karto greitai traukia. Gal šalvius gaudo? :roll: O aš paskutinį ratuką darau. Netoli tos vietos kur pirmąją pagavau, spiningas vėl mūūūk. Vėl yra. Tik šį kartą standartinė. 1,335 kg. Smagu, kai sekmadienio vakarienei šviežios žuvies yra.
Jau susipakavus daiktus, jau parvažiavus namo, skambina ešerius gaudęs draugas. Jaučiu, kad nosis užriesta iki padebesių, o ragelyje pašaipus juokas girdisi. O jei rimtai, tai turėjo legendinę žvejybą. Jis pats pasigerino savo ešerio rekordą ir mano, kad didesnio tikrai nepagaus. 1,460 kg. Rimta paraiška. Dviese pagavo iš viso 19 ešerių. Be to didžiojo dar 7 buvo tarp 900 ir 700 g., kiti šiek tiek mažesni. Ir visa tai tvenkinuke.
 #318458   Nerius
 09 Lap 2011 22:25
Sveiki. Pabandysiu surasyti savo pirma reportaza Zvejo Tribunoj.
O buvo taip... Sekmadienis,vaikstau po namus ryte ir galvoju ka cia paveikus. Oras uz lango svelniai rudeniskas. Nesalta,lengvai apsiniauke,nelyja,bet lyg ir noretu. :) Viskas aisku,reikia imti valtele ir bandyti apgauti plesruna ar tai plesrune. :v-ar Zmona pasisiulo i kompanija. Tai ir isjudam kartu (jau aisku dauguma juokiates :grin: ). Viskas grazu ir tvarkinga. Atvykstam prie ezeriuko,pakuoju valtele,deliojames viska.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Vienas is dvieju sraigtu jau pasiruoses kapoti vandeni. :grin:
Paveikslėlis

Ezerelis pasitinka ramus ir lygus,kaip stiklas. Iskart aisku,kad siandien nereikia tiketis kazko ispudingo,bet kas cia zino kaip gali viskas pasisukti.Jauciasi svelnus pietu vejalis,zvalgausi aplinkui ir sukasi mintys galvoj kur cia pasukus savo jachta. :)

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Taigi,akimirksniu atlekiau i vieta ir pirmieji metimai,pravedimai pilni vilties ir tikejimo,kad tas monstras kuris dar gyvenime nepagautas uzkibs butent siandien. Juk zmona salia tai reikia parodyti koks puikus zvejas esu ir kad nesijuoktu,kad vaziuoju zvejoti,o zuvies namo neparvezu. :) Galvoju reikia jai pateikti irodymu,kad as pagaunu ir paleidziu,o ne nepagaunu,bet gryzes daug pasakoju,kad sekesi gerai ir kiba vaaaaa tokios zuvys. :grin: Vyksta procecas...

Paveikslėlis

Ir tik bumt kazkas taip piktai per nagus. :) Dziugu,galvoju,tuoj biski bus nosis i virsu pakelta. :grin: Tik po akimirksnio paaiskeja,kad cia tik lydekos vaikas,kuris laaabai piktai nusiteikes ir sitas Husky Jerkas jam ar tai jai pasirode labai jau izulus,kad tamposi cia po jos valdas. Nusprende jam parodyti kas cia valdo padeti. :cool:
Paveikslėlis

Po dar keletos bandymu kuriam variklius ir sukam laiva i kita strategiskai patrauklia vieta. Sakyciau tokiu oru ir nedideliom distancijom irklavimas mane savotiskai ramina,galvoj sukasi mintys kur sustot,kaip uzsiinkaruot,koks masalas bus pirmam pravedimui... zodziu svari galva nuo kasdieniu rupesciu,darbu ir viso begimo kazkur. :)

Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Vel metimas,pravedimas ir vel mazoji-piktoji ciumpa uz save didesni masala. :grin:

Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis


Dar metimas ir vel tas pats. :)
Paveikslėlis


Po sito dar buvau pakirtes eseri,sakyciau tikrai virs 500g. Spyglius susigunde x-rap deep,bet prie pat valties kumprius nusprende,kad siandien jis is vandens nelips ir jokiu cia fotografiju jis nesidarys. :grin:
Taigi,isvados. 3 valandos ant vandens prabega akimirksniu. Laikas namo. Aciu ezeriukui parodziusiam savo gyvybe. Laikas praleistas zuklej ar sakyciau gamtoj tikrai nesiskaiciuoja i gyvenimo trukme. Ne esme ar pagaunam ka,ar ne. Svarbu geras laikas ir,sakyciau,jei gryzti is zukles,su sypsena,kad ir nepamates ta diena zuvies,tai reiskia,kad tu turejai nuostabu laika savo stichijoj,tu pabuvai su savim,savo mintimis ir esi pasiruoses kita darbo savaite sutikti su sypsena veide.
Nei zvyno. ::hai-bai
 #318999   ramkis
 11 Lap 2011 15:21
Sveiki visi.
Senokai kažką jau kurpiau šitoj ar kitoj temoj. Atsirado truputis laiko, tai nusprendžiau išsilieti :ruko Taigi:
PAMĄSTYMAI APIE TAI, GAL JAU LAIKAS DŽIAUTI SPINUS IR ATSIDUOTI VIEN MEDŽIOKLĖS MALONUMAMS '''bum :
Praeita savaitė ėjo jau į pabaigą, kaip ir spinigavimo sezonas :roll: Na galvoju reikia kažkaip gražiai uždaryti žvejobą, kažką pagaunant :/braj; Apmastau kur ir kaip, pasiūlau savo vyresnėliui, sakau, gal sekmadienį pašmyguojam kur norens, tas O.K. ''plot Pasiūlo vieną telkinį, sakau - liuks ;-var-var. Bet prisimenu, kad turiu vieną nedidelę problemikę, nėr su kuom geldelės iki te nusitemti 'viarkt Reikia kažka sumislyt, skambiju vienam bičiuliui :!fig! , kitam :!fig! . Nu galvoju psio, nuplauke mūsų žvejoba [oj-me: Pasuku dar vienam, sako - :gutgut , bet reikia kablio, sako pasiskolinsiu auto iš kaimyno. Akmuo nuo širdies nukrito. Šeštadienį vakare su kaimynu truputi :'blud;/ , ko pasekoje sekmadienį truputi įsimeta sušniakas :/nek . Keltis neskubam, bet ir labai nesivėlinam. 9.00 skambutis, leidžiamės su sūnum į apačią, sėdam į auto, į garažą, kabinam valtį. Čia prasideda įdomumai, su vaikiu tariam kokius kotus imam :grin: Aš nusprendžiu džerkinti, į tarpus pamikrinti. Taigi pasirenku "Agat" kotelį su prisabačintu Revo džerkiniu multu, ir mikrinį - "Shimano Diaflash" su Aplausu. Sūnus stveria savo pamėgta "Lamiglas 1214" su Exia ir YGK pintuku. Susidedam viską į auto, ir pajudam. Nuvažiuojam į vietą ir, o babyteeee, po telkiny jau plauko 4 valtys :shock: . Dabar parasysiu tiem, kas diskutuoja apie ilgius ir patogumus :grin: Vienoj PVC 285, o gal ir 265 ilgio sėdi 3 vnt, kitoj 330 - net 4 vnt :superšokas Pašiurpstu. Nusileidžiam laivelį, susitvarkom ir į žūklę ''plot Plaukiam lėtai, bandom pavelkiaut, kol nuplauksim ten kur mano manymu turėtu būt koks tai gyvas padaras aštriais dantimis :roll: Nuplaukiam ramiai :ruko . Užsiinkaruojam ir pradedam virint vandenį. Nuo džerkų daužymo, mano pusėje jau pradeda kilt šlapgaris :-ug :ruko Sūnaitėlis, atsisuka į pavėjinę pusę, kur skalbiau aš ir mano kolega, švyst keletas ritės prasukimų ir :
[IMG=http://img217.imageshack.us/img217/1351 ... 1ek.th.jpg][/IMG]

Taigi, vaikis įnirtingai kovoja su ta bestija kur kitam gale pakibus, ir net nebando pasiduot :-niak' Neina artyn nors tu ką. Bet comas po somo, margoji artėja:
[IMG=http://img521.imageshack.us/img521/9168/picture035u.jpg][/IMG]

Na jau tuoj tuoj, parodys savo grėsmingus dantis, bet kur tau, kaip tikra torpeda šauna po valtim. Duodu nurodymus - merk galą, atleisk, pakelk ir panašiai ;;'plim Matau, kad esu nemažiau užsivedęs, nei vaikis. O margoji, net nesiteikia pasirodyt. Matau, kad vaikinui jau darosi sunku, krato tai vieną tai ktą ranką, kažką murma nesuprantamo :-D Psio, pavargo :wh.flag: Prašosi :-:help! Aš periimu spiną, ir toliau jau aš užsiimu kovos menais su lydoku :-byta: Šiaip ne taip pritraukiu prie valties, pakišu graibštą, įvedu ir :yaaah! Sveikinimai jaunajam žvejui, su puikiu laimikiu. Sumušam rankom, kaip , kad makaulius daro savo laidose :-D Bet matau, kad vaikis nelabai gali ką išlementi, dreba rankos ir kojos :-D Kažką murma apie tai, kad nieko sau, kokia didelė, ir, kad kaip čia taip :-D Bičiuliui suskamba telyponas, skubiai turi gryžti. Na plukdom aną iki kranto, pasveriam margąją ir foto su su autorium nepamirštam padaryt:
[IMG=http://img6.imageshack.us/img6/5984/picture044wf.jpg][/IMG]

Autorius negali patikėti, kai pamato jog svarstyklės sustojo, ties 5,8 kg riba :shock: Bičiulis išvažiuoja, o mes vėl į vandenus plačiuosius ;-var-var. Vėl skandinu džerkus, vėl nieko. Jaunasis žvejas, graužia sausainius ir nesiteikia visiškai nieko daryti, sako aš žvejosiu kai tu pagausi. Na gerai, šiaip ne taip ušbeldžiu silkutę nepilnai 1kg. Sakau nagi, pradėk. Na ir pradėjo, vėl kotas perlinksta, vėl užverda įnirtinga kova :/nu/n/x Iš visko matau, kad žuvinas neeilinis, kad vaikis vėl pakabino kažką ką aš vaikausi po visokius uralus ir sibirus :-D Nu vaikinas, vėl vargsta, vėl matau kaip jėgos apleidžia rankas. Skamba mano telefonas, skambina bičiulis ir ragina plaukt krantan, sako jei negryžtat palieku -:kiwl Aiškinu kas ir kaip, matau, kad verda didi kova, tiesiog vaizdas toks, kad susigrūmė du titanai. Vaikis patraukia metrą, bestija po vandeniu atima du. Ir taip trunka gerą laiko šmotą. Sūnus šaukiasi :-:help! Perimu vadeles į savo rankas, jaučiu, kad priešininkas kitam gale neeilinis. Bet vargais negalais nugaliu, įvedu į grytę ir oplia, ji jau valtyje. Gryžtame į krantą, susirenka būrelis žioplių :/nu/n/x Visi nori nusifotkinti su sūnaus trofėjum :-D O jis sėdi ir negali žodžio ištarti :-D
[IMG=http://img337.imageshack.us/img337/6821 ... e048gn.jpg][/IMG]

Pasveriam, lygiai 9kg :shock: bičiulis sako dar plauksim? Bet jau manajam žvejukui neliko nei fizinių nei moralinių jėgų tęsti tos dienos pasirodymo :-D Susipakuojam ir namo.
Taigi po to sekmadienio rimtai susimasčiau, jei mokinys taip aplenkė mokytoją, ar nevertėtu man baigti spiningisto-džerkisto karjeros, ir užsiimti kitais dalykais :-D Na pavyzdžiui daugiau laiko skirti medžioklei kurią visiškai apleidau, arba pasinerti į dar prasmingesnį laisvalaikio užmušimo būdą - kojinių mezgimą, nėrimą vašeliu, arba krepšelių pynimą, na ir kaip visišką alternatyvą siuvinėjimą kryželiu :-D Bet paskui pagalvojau, kad auga dar vienas balvonas, kurį reiks išmokyti to, ko jau išmokiau vyresnįjį jo brolį. Taigi, dar nedžiausiu, dar pažuvausiu :liež-uvis
 #319390   Mike
 13 Lap 2011 20:20
Sekmadienis, skant. Reik lydekos. Bus. Šį kart mažesnė, 2,815 kg, 73 cm.
Paveikslėlis
Ta pati vieta, tas pats masalas ir viskas tas pats. Išplaukėm 10 val., gaudėm iki 14 val. Tik išplaukus pakabinau tinklą. Bjauru, nemažas toks. Bet už tai šviežias. Tinkle keturios lydekos, du karšiai, lynukas, šapalas (!!!) ir trys ešeriai. Visa žuvis, išskyrus ešerius (jau žuvę buvo), dar gyva ir išlaisvinta plaukioja toliau. Apie tinklo ištraukimą reikalingos institucijos informuotos, tinklas sunaikintas. Plaukdamas link manęs padėti ištraukti tinklą kolega kartu pakabino ir kilograminį lydekioką. Po tinklo ištraukimo teko jį nutransportuoti į krantą ir iki žūklės pabaigos palikti. Po šios procedūros vos išplaukus į giliuosius vandenis spiningas eilinį karą mūūūkt, aš taukšt ir lydeka po neilgos kovos jau valtyje. Šį kartą paleidimo nebuvo. Skrandyje radau apie 200 gr. lydekiuką. Daugiau aš neturėjau nė kibimo, kolega dar turėjo vieną kibimą. Kadangi vos išplaukus nebuvo vėjo, tai puikiai matėsi kas vyksta vandens paviršiuje, o šis virė nuo mailiaus kaip vasarą saulei leidžiantis.
 #319545   Tadass
 14 Lap 2011 12:15
Neiprastai ramus lapkritis pajuryje, laikas nuo laiko gaunama informacija apie tauriosios zuvies kibimus ir siokius tokius pagavimus, savaitgali atgena i Neringa. Zvejyba suplanuota sekmadieni, bet su seimyna vaziuojam diena pries pas draugus, t'sakant pasikulturinti za odno :) . Sestadieni, besikeliant keltu, paskambina forumietis Marijus ir "prainformuoja", kad ka tik turejo pakabines gan rimta zuvi. Po kurio laiko vel skambutis - "dar viena buvo pakibus".... ne, galvoju, - taip ir infarkta zmogui galima ivaryti :-ug Adrenalinas duoda i smegenis ir netyciom pagaunu save berezgiant plana kaip cia dar siandien "uzbristi" :lol: Kaip besukau, bet nieko nesusukau :? - teko bandyt nusiraminti ir laukt rytojaus. Nidoje, ant molo standartinis kolxozas - puikiai kibo kuojos (visai padoraus dydzio) ir eseriukai. "Pasiskolinam" keleta kuoju - rytoj tuo paciu bandysim ant pleksniu uzmest.

Ryte sukam link juros paziureti ar nera bangos ir sutinkam Mariju, bet jau su grupe "pasekeju" :-D Pasilabinam, paziurim i jura, pervaziuojam i planuota zvejybos vieta ir pirmyn....

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Jura rami, siek tiek raibuliuoja, vanduo skaidrus, tobiai po pakrante smirineja, vandens temperatura "teisinga". Visos "teorines" salygos lasisai buti pakrantes zonoj ;uolrait Tusciai atmojave pirmas 40 min., brendam i kranta, arbatos pertraukelei. Tuo paciu uzmetam "ant pleksniu". Pleksnes nelabai norejo kibti, bet viena-kita susigundydavo "porcija". Dydziai neispudingi, nors porcijos buvo dedamos gan ispudingo dydzio :lol: Pasitaike kad uzkibdavo vos didesne uz porcija :)
Pleksniu tikslingai negaudem - tiesiog parbridus i kranta apsilti, permesdavom meskeres.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Apie 11 val. susidare, galim sakyt, mini kolxoziukas: mes 2 vnt ir salia dar 3 vnt.

Paveikslėlis

Uz keliu km. Marijaus "ekipazas" (4 vnt.) ir dar siek tiek toliau min 1 pilietis. Per visus paminetus "optimistus" patikrintais duomenimis buvo 1 kibimas + 1 pagavimas (nedidcka). Diena pries buvo pagauta 5 kg grazuole :gutgut
Siek tiek po pietu "nusiemem", nes kolegai pradejo leisti bridkelnes. Pakeliui link auto sutinkame tokia pabaisa:

Paveikslėlis

Kadangi zukle teko nutraukti anksciau laiko, nusprendziam dar uzsukti i Nidos uosteli "pasikolxozinti". Pasarai, kukuruzai, plude ir laukiam "mamku" :grin: Deja.... mamkos siandien, galima sakyt, tylejo. Per pora val pagavom gal 10 vnt. Kitiem irgi nelabai gerai sekes... Snektelejom su pazistamais, kurie bande zemupy viliot lydekas, tai rezultatas - per kateri 1 vnt ir ta nestambi. O vakar kitas ekipazas sugaude 10, 6, 4 ir 3 kg :gutgut . Taigi visuose frontuose tas pats scenarijus - kibo vakar :lol: Gal kaltas pasikeites ir sustiprejes vejas, gal pilnatis, gal dar koks velnias....
Tiesa, pries baigiant zvejyba, kolega apturejo rimta kibima - meskere perlinko, as jau norejau ciupt uz "sacioko", bet nebereikejo - po trumpos kovos, kiekvieno zvejo svajoniu laimikis buvo sekmingai istrauktas :ruko





Paveikslėlis

Tuom zvejyba ir baigeme...
 #319673   Evaldas Z
 14 Lap 2011 20:43
Grazus cia Jusu reportazai. Kas laimikiais, o kas nuotraukom pasipuikuot gali... Siaip, gal net nedeciau savojo, bet kadangi yra tikimybe, jog jis gali but paskutinis si atviro vandens sezona, visgi idesiu. O buvo taip. Iseinu sestadieno ryta i kiema ir suprates, koks puikus oras ir kazin ar dar bus tokiu zuklei tinkamu savaitgaliu, skubiai griztu namo rinktis zvejybiniu rakandu. Isimetu valtele su visai reikiamais atributais, pora kotu, masalu ir pirmyn. Vykstu i anksciau reportazuose aprasyta uztvankele, kuri praejusi karta man buvo syksti. Gal gi sikart pasiseks... Stai as jau ir vietoj. Kolegu, mirkanciu karoselius ar kitokiais masalais viliojanciu astredantes ar eserius, nesimato. Oras puikus. Jokio vejelio, nesalta, krinta lengva migla. Valties traukti neskubu. Einu pirmiausiai patikrint salia esanciu uzkaboriu.
Paveikslėlis
Kabinu maza vobleriuka ir bandau isprovokuoti koki eseriuka. Ilgai laukti netenka. Pora masaliuko blykstelejimu tviskanciais sonais ir rainieji neatsilaiko. Dydziai neispudingi, bet vis smagiau.
Paveikslėlis
Peiliukai taip pat nepraleidzia progos krimstelti panoseje izuliai besiblaskancio vilioklio.
Paveikslėlis
Kad jau stambesniu rainuju ir marguju nesimato, o apsilimas padarytas, tai traukiu atgal prie uztvankos. Praeinant pakrante iki auto, nusprandziu patikrint viena viliojancia ilankele. Keliolika metimu ir bac - muistosi kazkas tingiai anam gale. Plesrune sikart kiek didesne.
Paveikslėlis
Suveike tas pats voblikas, kaip ir praejusi karta. Pasitikejimas masalu ir savo sugebejimais juo zaisti auga kaip ant mieliu. Pilnas optimizmo ruosiu valti, susimetu smutkes ir pasileidziu link nusiziuretos pakrantes. Nusprendziu apgaudyt kuo didesni plota, todel inkaro nemerkiu. Pamazu dreifuodamas tikrinu nusiziuretus taskus. Na ir tai sen tai ten vis suliaukiu akiplesisku ispuoliu.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Nieko rimtesnio taip ir nepavyko suviliot, bet buvo visai smagu. Oras geras, gamta, ramybe ir pakankamai aktyvus plesrunai. Ko daugiau reika. Beje, voblerio nuo pat zukles pradzios uztvankoje taip ir nepakeiciau. Tiesiog nebuvo reikalo.
PS. atsiprasau uz photo kokybe. Sykart nusiritau iki telefoninio lygio...
 #319807   MINDULE
 15 Lap 2011 06:15
Labukas visiems... Grazhus chia tie jusu reportazhai, fotkes irgi visu kokybishkos, pradedu jaustis atsilikes nuo forumo kokybes... O dar kai pagalvoju kaip senai rashiau... Taigis manau metas skolas atiduoti, juk pasizhades buvau reportazha apie l'Amer-ikonishkas lashishas... O iki kaledu juk reikia skolas atiduoti...

Manau ishkarto paminesiu, kad shiemet zhvejojau, o ne fotkinau, net nesistengiau fotkinti, jei kas budavo netoliese, iduodavau senuka telefona (kurio negaila jei ikristu) i rankas ir paprashydavau fotkes, todel daugelio foto kokybe tikrai ne kokia...

Taigis rugsejo pradzhia, spirgu ir nekantrauju pajusti ta jausma kai povandeninis laivas ant kabliuko ir tu pats sportuoji begiodamas krantais tai priesh srove, tai pasroviui :) Internete jau yra raportu, kad pasirode zhuvis upeje, bendradarbis viena sugauna gal Rugsejo 3d, bet ish 6 zhmoniu 1 zhuvis tikrai ne tai ko laukiu... Na spirgu ash dar savaite ir Rugsejo 10 darom atidaryma... Pirmaja ishprashau dar saulei nepatekejus o po medzhiais dar ir izhiureti sunku (bent jau telefono kameros objektyvui)

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Kelias buvau pakirtes nepamenu, bet ta diena i kranta isprashiau 4 :) Kadangi kelione buna dazhniausiai dvieju dienu, tai ir kita diena buvo zhvejota, kazhkas pagauta bet nuotraukose neuzhfiksuota, kiek pamenu zhuvies buvo mazhiau nei pirma diena, nuplauke visa priesh srove...

Antroji kelione po savaites, derinama su darbu... Darbe reikia buti pirmadieni ankti ryte, nuvazhiuoti i darbo vieta turiu sekmadieni, taigis kaip ash chia nesustosiu prie upes... o tiksliau kaip chia ash neishvazhiuosiu sestadieni ish vakaro ir nezhvejosiu visa sekmadieni??? Na jau nea, kad ir sheshtadieni ish vakaro dalyvavau kazhkur, be miego uzh vairo ir prie upes... Vis del to sunku zhvejoti po 5 val vairavimo ir visai be miego, bet pirmas laimikis viska atperka:

Paveikslėlis
Steelhead'as - 28.5 coliai (72.4cm) (tikrai retas egzempliorius tokiu metu laiku)

Zhuvies dar mazhiau nei priesh savaite, tai kokia 9 ryto nusprendzhiu kad metas pailseti, nuvezhu ishvalyti zhuvi, ir pora valandu snusteliu ant galines sedynes... O tada atgal prie upes... Kelias ishtraukiau nepamenu, bet poros zhuvu foto pasidariau priesh paleisdamas:

Paveikslėlis Paveikslėlis
Pirmoji buvo tikrai garzhi 35 coliu (89cm) patele...

Zhvejyba baigiu jau po 7 vakaro, kai tik keli zhvejai lieka ant kranto, ir dali ju pazhystu (tai bus svarbu truputi veliau).

Kelione tai darbine, ash gal valanda kelio nuo upes, juk reikia dar apsilankyti... Zhinau kad draugai pirmadieni turejo zhvejoti toje pachioje vietoje. Ash pasistengiu ankschiau pasibaigti tos dienos darbus ir jau truputi po dvieju ivazhiuoju i mashinu stovejimo aikshtele... Siurprizas tai siurprizas, bet vienas ish mano draugu ramiai sau uzhkandzhiauja prie mashinos, be bridkelniu, be nieko... Ish tolo klausiu ko nezhvejoja, o jis man "-Tai kad ishsimaudzhiau, nuo tavo akmens atatupstas ikritau kai zhuvi pakirtau!" Prieinu archiau, ale jis visas pameles ish shalchio, nors vanduo ir ne shaltas, bet iki mashnos reikia 10min parkapoti, to uzhteko... Ash persirengiu, jis ishpila ish bridkelniu vandeni, abu susirinke savo "zhaislus" keliaujam prie upes. Kiek dabar pamenu jiems zhvejyba nelabai kokia buvo ta diena, o ash savo koki 15 pasikirtau, bet ishtraukiau tik viena. Zhvejyba tai zhvejyba, bet ka papasakojo draugai ir ka pats pamachiau ant kranto mane pashiurpino... Kaip minejau, nuejau vakare nuo upes vienas ish paskutniu zhveju, draugai aikshteleje sutojo gal 5 ryto ir sake kad buvo pirma mashina... Jau beeinant prie vandens ant tako voliojosi ishpjautu zhuvu file, o ir pats nuejes pamachiau ne viena ishpjaustyta zhuvi sumesta atgal i vandeni... vaizdas tikrai ne koks, bet viska vainikavo shtai shis trishakiukas, kuri radau baiges zhvejyba:

Paveikslėlis

Nakti kazhkas tikrai turejo uzhimta... Ne vien LT brakonieriauja, visur tokiu padugniu yra, tik LT susirinktu viska, o pasmus ishsipjove file, o visa kitka atgal sumete. (chia seka kruva keiksmazhodzhiu kurie cenzuruojami - pyp pyyp pyp pyyp :-ug '''bum )

Kai jau kablys zhvejoti, tai kablys, po savaites vel zhvejyba, vel toje pachioje vietoje, vel standartishkai susirenku savo 20+ uzhsikabinu, standartishkai 3-4 zhuvys krante, kaukurias paleidzhiu, kaikurias atiduodu zhvejams ant kranto. Dzhiugina tik tai, kad pasitaiko viena kita Coho lashisha:

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Pirmoji foto - Coho Salmon Male 23 coliai (58.5cm)
Antroji - King Salmon Male
Trechioji - Coho Salmon Female 27.5 coliai (70cm)

Dar po geros savaites, kas jau butu Spalio 2 vel darbine kelione, vel valanda nuo upes, tik darbo vieta kita... Tagis ash vel zhvejoju, nors tik po puse dienos, bet per kiekviena zhvejyba vel po 3-4 zhuvis krante... Daug nefotkinau, bet keliomis foto galiu vistiek pasidalinti:

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Veliau sulaukiu shvechiu kuriuos reikia uzhimineti, gerai kad ir juos truputi domino zhvejyba, tai pakeliui link Niagaros kriokliu buvo stabteleta ir pora kartu pazhvejota po puse dienos, stai kelios foto (truputi geresnes kokybes):

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Galima sakyti Lashishu zhvejybos sezonas tuom man ir baigesi, vis norejau padaryti uzhdaryma, bet uzhpuole darbai taip, kad ishimiegoti laiko truko, o paskui lashishu zhvejyba kaip ir baigesi, kompanijos vazhiuoti ir sugauti Steelhead'a taip ir neradau visa menesi (o be reikalo visi stabde, nes priesh pora savaichiu buvo nereali zhvejyba - ta suzhinojau tik sekmadieni, kai pagaliau pavyko surasti kompanija kelionei)...

Taigis va, pagaliau radau kompanija, pavyko ikalbeti drauga, kuris beveik nezhvejoja, bet tai vis kompanija, vis geriau nei vienam vilktis 5 val i viena puse, bent jau nesenai perskaitytais anekdotais galime pasidalinti, ar apie merginas ar mashinas pashneketi :D

Shestadieni ish vakaro ishvazhiuojam i zhvejybos vieta, apsistojam vieshbutyje, kad jau shvintant buti prie upes... Viskas pagal plana, sekmadieni dar su tamsa prie upes, kuri mus pasitinka mirusiu lashishu "aromatu", kelios dar plaukioja prieshmirtineje agonijoje... O ir zhvejyba man visishkai nesiseka, pirmi metimai, paliekami Neptunui ne tik kabliukai su pavadeliais, bet ir shvinai... Rishu, metu ir po keliu metimu viskas kartojasi... Vel rishu, vel metu ir vel panashiai... na kai vieni akmenys, pilna nutraukyto valo vandenyje po lashishu sezono, tai mano 0.165mm Grand Max Soft Plus pavadelis tikrai nelabai koks pasirinkimas norint ishsaugoti kabliukus... Bet ash juk uzhsispyres, tik ar shiandien tai pades??? Matau kaip kazhkas ishtraukia zhuvelioka, dar kazhkam nutruksta... Keichiu vietas bet kaip nieko, taip nieko... Draugas mano ish vis zhvejyba padejo i shona ir nusprende ishsiaishkinti kiek to proto karviu akyse atsispindi (gal padesite aishkintis?):

Paveikslėlis

O ash vis taip pat, nuo 6:25 ryto iki 10:30 nei kibimo... Vis keichiu vietas, net ir su pludine bandau, bet niekas nesikeichia, truksta kabliukai, kartais shvinai... Gryzhtu prie kazhkada aprashyto Bottom Bouncing na ir pagaliau, 10:50 paketu pirma, kuri paspurdejus gal 10, gal 15 sekundzhiu atsikabina... Pradzhia yra, bent jau zhuvi paturejau... Beda tame, kad esu draugams prisizhadejs zhuvies, labai jau norisi ishtraukti, bet kur tau, po pirmos seka dar penkios kurios ant kabliuko pabuna trumpiau nei pirmoji... Tik pasakau Fish-ON ir vos ne ishkarto tenka sakyti Fish-OFF, tipo zhvejokite ramiai mano kaimynai, jau nebevedzhioju ash jos...

Bet turbut tas uzhsispyrimas dave savo, o gal tas laimingas skaichius 7!!! Pirmasis stealhead'as gaudant juos specialiai krante:

Paveikslėlis
Mazhiukas patinukas, bet legalas 22 coliai (56cm) - limitas 21 colis (53.3cm) - keliauja ant virves... Vazhiuos jis namo :D

Planas kaip ir ivykdytas, todel itamta atslugsta, o gal del to ir sektis pradeda... Parsitempiu King'a, kuris jau priesh mirti pabalusiais pelekais... Pastarasis neishkeltas ish vandens keliauja ramiai numirti i savo stichija... Dar po keliolikos michiu ishtraukiu viena nelegala kokia 18 coliu (45cm) kuris be foto sesijos keliauja atgal. Dar kazhkas nutruksta, bet tai jau galima sakyti bonusai prie tu kas jau ishtraukta... Na o zhvejyba vainikuoja grazhuole patele (su kuria negalejau nepapozuoti):

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Na jau visishka lafa (kaip trechioje foto)... 31 colis (78.75cm) 11.5lbs (5.2kg)

Mes dviese, zhmogui galima pasiimti po viena steelhead'a, taigis draugas pasiima pirmaji, ash pasiimu didzhiaja :D Dar priesh dvi vyniojam meshkerias, nes reikia laiko ir kol zhuvi ishvalys, ir namo parvazhiuoti, juk pirmadieni darbai...

Sumuojant sekmadienio rezultatus, tai ish 12 ishtrauktos 4 zhuvys, kur paskutine tikrai grazhi... Taip pat nutraukta gal 40 kabliuku... Palyginus su aplinkiniais turbut turejau daugiausiai kibimu, shtai tau ir 0.165mm FC pavadelis, skiadriam vandenyje manau jis dave savo. Bet juk svarbiausia laikas praleistas gerai, pilna teigiamu emociju, pasikrauta iki sekanchios zhvejybos, kuri jei bus shiemet, tai bus kazhkas jau tarp sniegu...

Jei ir neturejau labai galingo lashishu sezono shiemet (kai 10 ir daugiau krante per diena), bet turejau stabilu sezona, kur per kiekviena zhvejybos diena 3-4 zhuvys krante...

Dekui tiems kas nepavargo ir perskaite iki paabaigos ;) :) :D
 #320038   MINDULE
 15 Lap 2011 22:44
Dekui tiems kas ivertinot :)
Kai tiek sugauni, panashiai ir gaunasi - kaip aukshles... Pradzhiai dirbi kad daugiau uzhkibtu, kai tai ishmoksti, tada zhiuri kad daugiau ishtrauktum :) O buna taip, kad net netrauki, pavedzhioji, tiesini vala ir leidi plaukti... Dar buna kad naujokus pamokini, ar iduodi savo meshkere i rankas su zhuvimi, vien tam, kad pajaustu kas ten spurda ir kas laukia kai pachiam uzhkibs... O gal del to tos aukshles gaunasi, kad zhuvies vistiek neiimi ;) pasiboviji, pasportuoji ir ramu :)

Be ja, tie kas tingite po viena foto atsidarineti, beveik visos sukeltos i: https://www.facebook.com/media/set/?set ... f2e403dd1d
 #320710   MINDULE
 18 Lap 2011 00:47
Tadass rašė:Gal jau klausiau pernai, jei taip, tai pasikartosiu - o ten tik toj konkrecioj vietoj zuvis laikosi ir kimba? Kokio ilgio yra tas "zvejojamas" ruozas, kuriame stovi "petys i pety"? Klausiu, nes sitas, lietuviskai vadinamas, "kolxozas" atrodo ispudingai :superšokas Negi auksciau ar zemiau visiskai nera zuvies? ar cia palei visa upe toks vaizdas?

Nera ta upe tokia ilga kur galima zhvejoti, apatineje dalyje privatus plotas, kur susimokek 45$ dienai, virshutine dalyje Fly Fishing Catch & Release Only. Taip pat upeje yra gilesnes vietos kur zhuvis uzhsilaiko ir vietos kur galima statyti mashinas, vieshai prieiti prie vandens neinat per privachias zhemes:

Paveikslėlis

Taip pat zhvejai turi informacija kurioje upes dalyje laiksosi zhuvis, ten dazhniausiai ir susirenka, nors kai plaukia lashishos tose vietose kur imanoma sugauti visa upe tokia. Pernai esu dejes pora foto:
Paveikslėlis Paveikslėlis
Priesh Srove______________Pasroviui

Priesh srove - sekliau ir zhuvies ten ta diena beveik nebuvo, be to fotografuota buvo darbo diena, kai zhmoniu tikrai ne per daugiausiai...

Reikia tiesiog suvokti, kad tenai zhvejyba yra industrija, ten vos ne vienintelis pargyvenimo (sezonis) shaltinis - zhvejai, kaip poilsiautojai kokioje Shventojoje vasara. Tokia mase zhveju reikia ir apgyvendinti, ir maistas, ir zhukles iranga, ir bla bla bla...
 #323036   Donis
 27 Lap 2011 17:25
Vetros atpusti prie upes,pasilabinome su kirsliais,kirsliai grazus taskuoti,aktyvus :gutgut
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

palikome upe apsupta vetros ir lietaus,nuvaziuojant dar ilgai girdejosi i vandeni luztanciu saku bulkos :grin:
 #323965   Sokratas
 01 Gru 2011 18:02
Buvau ir aš šiandien prasiblaškyti.
Dejavom dejavom, kad vandens nebėr, o dabar jau upukuose tas vanduo lipa iš krantų.
Iš pradžių pabuvojau prie pasienio Vadaksties:

Paveikslėlis
free image hosting

Paveikslėlis
image hosting png

Kuojas gaudyt nebuvau pasiruošęs, tad net ir nebandžiau, o patraukiau toliau. Šiandien juk gruodžio 1-oji, tad draudimas žvejoti upėtakius Latvijoje jau baigėsi. Jie ten greičiau ,,apsidirba" tuos meilės reikalus, nei pas mum :lol:

Paveikslėlis
image hosting gif

Paveikslėlis
free image hosting

Nemoku aš žvejot tokiam , pienu balintam, vandenį, nemoku. Tad ilgai ir neužsibuvau, tik iki tol, kol nutraukiau pirmą sukrę...
Voblerio iš vis nedėjau, per daug skūpas esu , neįbrisi, nepasiimsi, kai užklius :)

Paveikslėlis
image hosting

Traukiant masalą, ne kartą sukirbėjo mintis, o vdrug lašiša... Bet juk pasvajot :lol: nedraudžiama :lol:
 #324011   Sokratas
 01 Gru 2011 20:52
natūroj dar prasčiau atrodė...

Na, kad Vadakstį jis drumstas (pirmos dvi foto), tai nieko keisto. Visą rudenį toks dėl šių darbų vykstančių Bruzilos upelyję, kuri įteka į Ezere, o ši į Vadakstį:

Paveikslėlis
image hosting jpg

O tas antram upėtakiniam upelį tai net nežinau dėl ko, pro kokius molynus jisai prateka...
 #324516   SauliusM
 05 Gru 2011 09:46
prijom.
persikeliau fotkes is ismaniojo tai sioks toks belekoks fotoreportazas.
vienu zodziu si sestadieni siaip ne taip prisiruosiau uzmest donke vegelems.
ta prasme jei esi murzius, tai gali vaizduot ka nori bet zagres rankena vistiek anksciau ar veliau is kisenes islys. :lol:
sitam zingsniui intensyviai ruosiausi 3 savaitgalius. bet vis uzluzdavau slieku prisikasimo etape. si savaitgali buvau ismanesnis ir slieku nusipirkau parduotuveje. ir rezultate kazkoks vienas maumas pasikore:
Paveikslėlis
kaip standartiskai tokiais atvejais sakoma, tai nepykite uz foto kokybe nes fotografuota su ismaniuoju.
sekancia foto idedu vien tam, kad pasipuikuoti savo prabangiu fyderiu su ypatingai prabangia rituke.
na ir maumo dydis is tos foto turetu buti aiskus:
Paveikslėlis
maumas aisku amnestuotas ir gyvena toliau, mano kieme kimba tik tokio monstrinio dydzio maumai kazkodel. cia ne koks zemupys Nemuno ar kazkatais...
dar diena spininga metyt bandziau rezultate du lydekos kibimai. vienas toks kibimas buvo, kad jei ne dantu zymes ant relax'o tai net ir suprates nebuciau kad tai kibimas o ne siaip zacepas kazkoks. o kitas baigesi kokiu 700gr lydekioko atsipurtimu prie koju ir toliau nusuoliavo anas kaip delfinas Nemunan...
konec sviazi.
 #325978   Evaldas Z
 11 Gru 2011 21:33
Sveiki zukles bado ir ledo laukimo isvarginti kolegos. pasirodo, ne taip viskas blogai, kaip gali pasirodyt besedint ant sofkutes ar analizuojant rytdienos oru prognozes. kadangi keletos savaiciu nezvejojimo badas buvo ziauriai uzspaudes smegenine, tai 6dieni, nors ir paveluotai (tik ape 14val.) isaiskejus kad oro prognozes buvo klaidingos, atsibeldziau prie vandens. atvykes i vieta iskart einu link jau keleta kartu mane laimikiais nudziuginusio uztvankeles kampelio. pirmas metimas, keletas animuotu voblerio judesio ir stuk. yra ''plot
Paveikslėlis
pradzia yra, bet kaip jau visi zinome, rezultatyvus pirmas metimas dazniausiai nieko gero nezada ir labai gali but, kad bus tos dienos vienintelis... sikart taisykle nepasitvirtina. neuzilgo salia vandens nuleidimo betonkes vel stukt ''plot si jau kiek didesne, priesinasi inirtingiau. nors, gal tik taip atrodo, kai paskutini kart lydi traukiau vos ne pries menesi...
Paveikslėlis
ten, kur stengiuosi pravesti masala, yra buvusios vagos pedsakai, staigiai gilejanti priekrante ir siaip idomus dugno reljefas. sekmes lydimas nesitraukiu is vietos ir tesiu sekmingosios vieteles tyrinejima. pastangos nelieka nepastebetos. YRA ''plot
Paveikslėlis
va, cia jau rimciau :gutgut ir stabdi reik kiek pareguliuot, ir batus tenka prisemt, kad plesrune i sausuma isprasyt. oi smagu... na ka, jeigu jama, tai ner ko ir ieskot geresniu vietu. vangus vobliko sokis povandeninio pasaulio uzkaboriais tesiasi toliau. op - yra ! mazyle, bet... "kimba, o tai yra svarbiausia"
Paveikslėlis
po sios mano stebuklingasis kampelis issenka. o gal pasislepusi saulute vel numalsina zveriska lydziu alki, tad 15min tusciai pazaides vobliku, keliauju namolio. perziuredamas fotkes net nustebau... viska sugaudziau vienoj vietoj mazdaug per valanda. sekmingos zukles euforijos pagautas matyt buvau prarades laiko pojuti. siaip, buvo ziauriai smagu po tiek laiko pakovoti su plesrunemis ir sekmingai atrakinti nauja viliokli, i kuri buvo sudeta labai daug vilciu. tai va tiek tad siam kartui ;-)
 #326181   dagys
 12 Gru 2011 22:02
ir mus vėlaus rudens niarimas išginė prie upės
pirmą ėmiau aš
Paveikslėlis

kolega
Paveikslėlis
Paveikslėlis

uždarymas :?: :?:
Paveikslėlis
 #326745   Bratka
 15 Gru 2011 17:22
Kazkaip atsitiko,kad mane ir Stirlica,likimas nedekingai nubloske po Rambyno kalnu...
Teko susikalti siokia tokia pastoge ;uolrait
Paveikslėlis
image host
Is misko prisitempem daug malku :ruko
Paveikslėlis
jpg image hosting
Geroj vietoj isikurem,salia tekejo kazkoks melioracijos griovys :roll:
Paveikslėlis
image hosting
Manydami jog jame yra zuvies uzsimetem meskeres,po paros laiko supratome,jog musu pastangos buvo bergzdzios ir ememes kitu gudrybiu...
Prisirinkom visokiu slaptu zoleliu ir atejus vidurnakciui ememes is ju gaminti nuodus,tikedamiesi nunuodyt koki zverely ar paukstuka-labai norejom valgyt :-niak'
Paveikslėlis
image hosting jpeg
Deja bet joks gyvas padaras nesusigunde.O vat geru zmoniu paliktus skanestus jie lese :-ug
Paveikslėlis
gif image hosting
Prarade visas viltis,apimti panikos ir visiskai isseke,vis gi sulaukem stebuklo.Atsikelus ryte ant griovio kranto raitesi toks nemazas,neaiskus,bet ryskiai valgomas padaras :-ou-je
Paveikslėlis
image host
Ir pradejom mes ji gaudyt,ale ir slidus papuole...
Paveikslėlis
image hosting png
Paveikslėlis
hosting images
Bet seip ne taip,Stirlicas ja paeme 3,5kg. ''plot
Paveikslėlis
free image hosting
Mum skaniai bevalgant,dar vienas islipo krantan 1,7kg.
Paveikslėlis
png image hosting
Tokia vot tai buvo,musu dvieju paru pazintis su laukine gamta ;-)
 #327411   Evaldas Z
 18 Gru 2011 21:21
Sveiki, kolegos. kad jau teko pratestuot savo naujaja avalyne gamtos salygomis, tai ir spiningeli kartu prigriebiau. ikveptas praeito savaitgalio sekmes, vel rinkausi nedideli telkinuka, kuriam plesruna surast gerokai langviau, nei placiuosiuose didziuju ezeru vandenyse, ypac jeigu esi ten pirma kart. kadangi taktika, masalu modeliai ir pravedimo budai jau atidirbti, tai ir kibimo ilgai laukti nereikejo. metimas, kitas ir yra :ruko
Paveikslėlis
na va, iskart smagiau. vadinas viska darau teisingai. su ta mintim vel bumt ''plot
Paveikslėlis
na kagi, panasu, kad lydekaites nesnaudzia ir stengiasi lasinuka uzaugint, kol dar ledas neuzspaude. tik va kartais tas noras riebesni kasneli nugriebt gali baigtis nelabai kaip...
Paveikslėlis
o kad lydekaites skuba pilvus prikimst, parode sekantys kibimai. atrodo, kad atakuoja grobi su vienintele mintim - kaip kuo ilgesniam laikui skranduka uzkist, nors tas kasnelis vos telpa zabtuose...
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
o cia labiausiai nusipelne tos dienos (ir netik) animaciniu vaidmenu atlikejai :gutgut
Paveikslėlis
vakare skambinu kolegai, pasigiriu ir lengvai panervines isprovokuoju siandienos zuklei. po piet skambutis: buvo dviese, i valti ikele vienas 5 kitas 4 ir dar kibimu turejo. tiesa, 1.5kg nevirsijo, bet vistiek smagu turint galvoj, kad jau ziema... taip kad kol yra kur uzmest, ner ko dziaut spiningelio dar ;-)
 #327451   Džiunglių Šniūrs
 19 Gru 2011 00:43
Siandien pagaliau atradau laiko i jura trumpam isplaukti.
Laimikis 1 menke apie 2 kg. ir 33 silkes. Kaip per gera valanda tai puse bedos.
Paveikslėlis
P.S. sorry uz foto kokybe, bet lauko virtuvelej fotkinau tai aprasoje viskas
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė