Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Nuotraukos gamtos temomis, laimikių nuotraukos, fotoreportažai, video
 #283814   Vitolis
 22 Geg 2011 18:24
Nutariau pakirkint Šapalus. Ryte anksti aš jau prie Šventosios. Užsiėmiau vietą savo šapalinę, paspjaudau vobliką ir pirmyn. .....Nudaviau duobę, kraštus, išėjimą iš jos :!fig! Ir masalus keičiau ir pravedimą :n.nee: Kagi, einu tolyn. Tik gal apie 10 val. pirmas kliovas, ta2iau ir tas nedidukas

Paveikslėlis

Keliauju toliau. Vidury upės sala nedidelė. Švyst iki jos ir ateik ''plot Kitas truputi didesnis, bet neką. Vėl metu link salos pabaigos ir kala. Jauęiu, kad bus įskaitinis :grin: Bet ko tai priešinasi ne taip kaip storasprandis. Lydekaitė susigundė :gutgut

Paveikslėlis

Taip praenu net pats nepastebiu kad jau tolokai nuo mašinos. Lendu dilgėlynu. Kelnės plonos, tai jaučiu, kad ir kojas gerai pakutena dilgėlės. Prieinu upės susiaurėjimą ir tokia dviguba srovė, nes riedulys virur upės. Va čia, manau, turėtų sėdėt Šapaliecai. Neapsirikau. Pakirtau ir pabučiavau dar 4, tačiau tokie po puskilį visi. Didžiūjų nerasta. prasidėjo baidarininkų atakos, o ir nugara jau insopo, susipakuoju, pereinu dilgėlyną, atsisėdu ant kelmo ir prisikemšu savo draugę
Paveikslėlis
Pailsiu. Sėdėdamas pamatau, kad per kelnias lervoja dvi erkės. Dar viena ant rankos. :superšokas
Namie greit apsčiupinu, ar nebūsių draugių daugiau parsivežęs. Neradau :) Tai tokia mano išvyka prie Šventos upės :/braj;
 #283884   Rokas M
 22 Geg 2011 22:13
Sveiki ;-)


Pirmas postas :-D

Visai salia namu. Gavau nuo jaunesnio brolio i skudurus :-D
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis


buvo dar po pora mazesniu , bet sitas vienintelis rimtesnis.. 345gr. :-D
gaudem su UL .
 #283992   Tadass
 23 Geg 2011 12:15
Sekmadieni, keletui rytiniu valandu, nuvaziavome prie Nemuno. Kompanijoje su manim giminaitis, kuris zvejoja gal koki karta ar du i metus :grin: Bijojau, kad dambos bus uzbombarduotos starkiautoju, bet ruozas kur mes buvom - visiskai laisvas :shock: Siek tiek auksciau matesi keletas valteliu, bet ant kranto - ne gyvos dvasios. Kaip spauda ir rase - greiciausiai visi rybokai buvo Skirvytej ir Atmatoj :lol: Vanduo Nemune aukstokas - dambos po vandeniu, bet su bridkelnem uzlipt eina. Pirma valanda tuscia. Nusprendziau, kad reikia nors kazka pakirkint, tai padariau kelis pravedimus palei pakrantes krumus ir treciu metimu pasikabino spalvaikis.

Paveikslėlis


Kirminas nuramintas - galima toliau bandyt suviliot starki, lydi ar salati. Giminaitis draugiskai susinervina, nes pries mane jis droze toj vietoj, bet tusciai. Stojasi jis vel ten pat, i viena ir ta pati kliuvini nutraukia 3 sukres, bet.... pagauna lydeka ''plot Zuvi pamatavus, paaiskejo, kad ji yra katik izengusi i legalumo zona. Paziurejes i laimes pilna giminaicio veida
pasiulymo, paleisti zuvi, atsisakiau, kaip beviltisko :?

"- Kilas bus?"- sako jis
"- Kilas vargu, gal kokie 700 gr"- nenoredamas visai sumenkinti laimikio biski padidinu svori
"- Sakysiu, kad kilogramine pagavau" :-D
Tegul dziaugiasi zmogus, pagalvojau, ypac kai tas dziaugsmas toks nuosirdus ir ta lydeka jam kaip koks stebuklas atrodo.

Tesiam zvejyba ir dar po gero pusvalandzio, sroveje, gan is toli paima salatis. Stiprus pirmi smugiai, uzkrauna adrenalino ir man, o istraukus zuvi laimes veide buvo ne ka maziau nei pas giminaiti. :-D


Paveikslėlis


Paveikslėlis

Saule ima kepinti, todel nutariam, kad siam kartui uzteks. Grizdami dar sustojom prie starkiautoju, bet niekas laimikiais negalejo pasigirti.
 #284020   Tadunce
 23 Geg 2011 13:41
Kadangi egzaminas praėjo, nors ir ne taip gerai, kaip norėjosi, bet nuotaika nebloga, laiko turiu, gal sukursiu kažką, kas bent kiek padėtų įsijausti į mano savaitgalinius išgyvenimus..

Prisijaukinti lydeką

Šeštadienio diena buvo skirta pramogai. Manau, kad ne vienas aš toks ligonis, kuris kaip moteris po drabužių parduotuvę, taip po žūklės reikmenų parduotuvę gali slankioti pusdienį. Dar didesnė pramoga ta, kad kai kurie daiktai iš parduotuvės, papildė kuklų arsenalą. Na, jis man atrodo kuklus, nes pažiūrėjus į parduotuvės lentyną, atrodo, kad ir tokio trūksta, ir tokio, toks išvis bus šapalų genocido priemonė. Kai kurie, žinoma, pagalvoja, kad nedidelė žūklės reikmenų parduotuvė subankrutavo ir savininkas parsivežė prekes. Žinoma, manęs tai nė kiek neguodžia.
Galėčiau visą parą kalbėti apie voblerius, kuriuos turiu, kaip jie dirba, ar kaip man jie nepatinka. Ir niekam nebus idomu klausytis to.

Tačiau šeštadienį rankose laikiau tai, apie ką niekada neatsibostų klausytis, po ko net croix legend serijos UL kotas atrodė kaip Taivano kaime aklo berniuko surinktas pagalys skirtas persimesti per pečius ir nešioti ant galų pakabintus kibirus su vandeniu..
Taip, tik vienas spiningas gali būti toks nepamirštamas.. Tik tiesa sakant, turėtumėte parduoti žmoną į prostituciją, kad vieną nusipirkti. Jo baltas blankas man ir dabar rašant sukelia nevaldomus viso kūno spazmus.
Žinoma, mane žudo mintis, kad manoji niekada nesutiks parduoti vaikų organų donorams, kad tokį nusipirkčiau.

Sekmadienio rytą atsikeliau gerai nepamiegojęs, nes ir tas 4 valandas skirtas RAMIAM miegui praleidau svajodamas apie ta prakeiktą ir neįtikėtinai, tiesiog nervus paralyžuojančiai nuostabią Lunakia. Svajojau kaip mes susituoksime ir išvyksime gyventi į kalnus, kur būsime tik dviese.
Šiaip ne taip, kovodamas su realybe ir bandydamas galvoti apie lydekas, o ne apie JĄ nukanku prie ežero. Tiesa, prisimenu, kad mano svajones nuolat pertraukdavo pagyringas švogeris. Taigi buvau ne vienas. Įsivaizduojat, jis pasake, kad legenda jam labiau prilipo, nei Lunakia. BEPROTIS, nebesivešiu jo į žvejybą.

Parduotuvėse pasirinkau keletą negiliai neriančių masalų, todėl buvo puiki proga išmėginti netoliese esantį gana seklų ežeriuką.
Paveikslėlis
Tas asmuo, kuris pučia katerį ir bus sekančiose 8987797 nuotraukose kartu su lydekėlėmis rankose yra tas pats beprotis, kuris nesupranta kas yra kas. Čia matote paskutinę jo žvejybą su manimi.

Užbėgdamas už akių noriu priminti, kad šis asmuo katik pradėjo spiningauti, todėl bet koks laimikis atsispindi jo veide.
Paveikslėlis

Pirmoji jo lydeka. Tada dar džiaugiausi su juo.

Paveikslėlis

Čia taip pat dar buvo visai nieko, kai ją pagavo.

Paveikslėlis

Tą akimirka jau galvojau, kad reikėtų ir man pagauti.. Tiesą sakant, jau buvau truputėli sunerimęs, kad mano sliderį, chaosą ar loco perro mala į miltus DAM sukriukė.

Ir tada atsitiko tai, kas mano nervus galutinai sutrypė ir apspjovė.

http://imageshack.us/clip/my-videos/109/vwk.mp4/

Iš kitos pusės džiaugiuosi, kad taip nutiko, nes prasitarė, kad ši būtų pakliuvusi ant keptuvės. Džiaugiuosi, kad gavo adrenalino savaitei, džiaugiuosi, kad lydeka gyva.

Ir paskutinį kartą man besvajojant apie tą japonišką stebuklą, nors ir žinant, kad reikia su***to keturdalio kinietiško TRIUMPH, kad tilptų į lėktuvo standartinį bagažą, ir, kad dar keletą metų aš užėjęs į fabus kiekvieną kartą apseilėsiu jų stendą, mano minčių euforijos minutes nutraukė spjūvis į veidą "Turiu". Nu nieko sau, to jau per daug.
Paveikslėlis

Viskas, plaukiame ten, kur mano sliderį atakavo lelijos lapo dydžio siaubūnė.
Ir nors kartą neprašoviau, laimės buvo tiek, lyg būčiau ir aš pagavęs pirmąją lydeką. Nors iš tiesų panašiai ir yra. Pagavau pirmąją naudodamas paviršinį masalą. Vaizdas neįtikėtinas!!!

http://imageshack.us/clip/my-videos/845/g6x.mp4/

Prašau atkreipti dėmesį, kad švogeris keikdavosi kaip statybininkas, kol nenutarėme padėti efektyviai mesti keiktis. Paklausykite koks turtingas žodynas be rusiškų keiksmų. Manau reikia išleisti patarimų knygelę. Gal nereiktų parduoti vaikų vergauti, kad nusipirkčiau Lunakia..

Visi masalai, kuriuos reikia tampyti jau užvaldė iki paskutinės ląstelės. Manau, kad parduosiu savo lydekinius shad'us ir crank'us, nes žvejyba jais yra NUOBODYBĖ.

Manau, kad tiek šiam kartui, nes vėl jaučiu nevalingus spazmus..
 #284186   Agis
 23 Geg 2011 20:53
Čia taip visi gražiai rašo, tokie laimikiai, kad net baisu rašyti, ale kai jau nesi "lunatikas" ir nesvaigsi nuo jokių 'kryžių" tai norėdamas nebūti visiškoje tyloje, imi ir pasidalini savo žvejyba ir su Jumis.
Taigi kol didelė dalis žvejų vykdė karšių/starkių karštligės planą "Žemupys 2011 gegužės 21" aš pasielgiau kaip tikras ''murzius'' ir patraukiau link paprasčiausios balos :lol: juo labiau, kad reikia kažkokį tai supratimą apie stovintį vandenį gludinti, nes artimoje ateityje gali praversti.Tekantis vanduo palauks ;-)
Taigi susimetus pora feederiukų , vieną tinginį su bezdžione tolimam metimui, kitą veiksmui stebint viršūnėlę ir užmetus prie žolių linijos įsitaisiau ant krantelio.
Paveikslėlis
Orelis pasakiškas, vėjelis į veidą neleidžia visiškai iškepti, paukšteliai pypauna, visokios grožybės šliaužioja

Paveikslėlis

o aš, sėdėdamas ant "minkšto" tikro medžio suolelio, vis stebiu meškeres, laiks nuo laiko permesdamas su naujai užpildytomis šėryklomis ir perkabintais kukurūzais arba paletėmis.

Paveikslėlis

Taip smagiai besėdint, žiūrėk jau ir pietų metas atėjo

Paveikslėlis

Papietavus pažvejota dar pora valandžiukių ir namo, nes rytojaus dieną darbai laukia, reikia pailsėti.
Visumoje pažvejojant, pabendraujant su pačiute, papietaunant ar šiaip pagulinėjant, išprašyti šitie karosai.Vienas ant 6 mm paletės, kiti du ant kukurūzo.
Paveikslėlis

Kaip sakyt ne tokie jau ir monstrai, tačiau tikrai nesmulkesni, negu pagrindinis krepšinio čepionato rėmėjas "Vytautas" :-D

Paveikslėlis

Karosai sugauti ant darbinio feederiuko, o tinginys su bezdžione.....tiek to, nesiguosiu aš čia viešai, bet tie chuliganai karpiokai šį kartą mane išdūrė 5:0.Rodos viską susidėjau, bet pasirodo dėžutę su valais pavadėliams, mano atveju storesnį, reikia laikyti mašinoje, tada jis bus visada su tavimi ;-)
Tai kaip ir viskas.Iki susitikimo ant krantelio :/braj;
 #284195   Evaldas Z
 23 Geg 2011 21:04
sveiki :/braj; ziuriu, sekas jums cia neblogai, o ir pasidalint savo dziaugsmais bei ispudziais nepatingit. saunu. as va pagaliau savo ilgai laukto, svajoto ir sapnuoto kotuko sulaukiau, tai 5dieni iskart po darbu nuskubejau bandyt. apie kota nepasakosiu, nes kas turi, tas zino, o kas neturi... tai geriau karta pakratyt, negu simta kartu perskaityt. susipazinimui skyriau 5dienio vakara ir 6dienio pusdieni. siaip saunu visai buvo, tik kad rimtesnes priesininkes taip ir nesutikau. o nagluju visada alkanu peiliuku netruko.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

kazkurioj temoj jau minejau, kad atsisakiau guminuku. pasilikau tik keleta siu, kurie man labiausiai patikdavo, kai dar gaudydavau beveik vien guma. uzsidejau vien del koto jautrumo patikrinimo. ir si kart si silikonine auksle manes nenuvyle - peiliukai neleido ramiai praplaukt. o ir vargo maziau atkabinet nuo viensakio. tiesa, si kart abi pacios atsipurte.

Paveikslėlis

o cia dar pora sutiktu draugu.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

tai va toks tad buvo sportinis susipazinimo su naujuoju irankiu savaitgalis.
 #285150   Augustasjj
 29 Geg 2011 11:05
Turbut kaip ir visos Lietuvos jaunavedziu poros bei mergvakariai, su brangiaja sestadieni nusprendeme pavaziuoti iki Traku :) Vaziavom ragauti kibinu, bet kaip praleisi proga nepametes spiningo... :D Nusigavom iki Galves ezero, issinuomavom valtele, na ir vietinio prirodyta kryptimi plaukeme i vieta. Zmoniu tiek ant kranto, tiek ant vandens tirstai :O Nusiteikimo pagauti kazka rimto, tuo labiau siame ezere, neturejau, taciau buvo nuostabus oras, tai kodel gi nepabandzius bent ka suvilioti :) Ir sekesi tikrai neprastai, eseriai i valti prasesi vienas po kito, tiesa neperdidziausi :D Pagauta ir paleista buvo tikrai nemazai eseriu, o dar kiek nerealizuotu kibimu... Ir zinoma, jau pries plaukiant atiduoti valties uzkibo kazkas rimto, deja neilgam, gana greitai atsipurte :/ Na, o visumoje, oras puikus, zvejyba puiki, kibinai skanus, visi patenkinti :)
Paveikslėlis
Paveikslėlis
 #285438   Evaldas Z
 30 Geg 2011 19:12
sveiki kolegos. istaikiau ir as dienele zuvelioku pavaikyt. tik kad kai laiko mazai turi, tai noris kuo geresne zukle apturet ir pradedi metytis vietas pasirinkdamas. taip buvo ir man si karta. nusprendziau eseriu paieskot. laime nusprendziau bandyt upeliukyj, kuriam tokiu metu ju seniau uztikdavau. atvykus i vieta vaizdelis nenudziugina...
Paveikslėlis
pasiemiau britkelnes, bet veltui - uztenka ir paprastu guminiu batu iki keliu.
Paveikslėlis
bet pabandyt visgi reikia. vandens kaikur dar galima rasti. o kur vanduo, ten ir zuveliokai.
Paveikslėlis
guminem kirmelaitem susigundo keletas kuoju, pora eserioku.
Paveikslėlis
zinoma, tokia zukle manes netenkina. gerai, kad lyg nujausdamas busima nesekme, prigriebiau ir lydekini irankeli. palieku ramybej nusekusio upelio gyventojas ir pajudu ieskoti daugiau vandens plukdanciu sroveliu. rades vandens, paruosiu naujaji geriausia drauga ir pirmyn. vos speju pora kart uzmest, kai pries akis isnyra baidare... pries srove bachuriukai varo krantus ravedami, net nendres virsta... :-ug prisedu, uztraukiu dumeli, issikeikiu uz visa praeita savaite ir bandau zvejot. bet per kokia valanda pasiraso tik vienas peiliukas. entuziazmas blesta, bet dar nepasiduodu. na ir dar po kokio pusvalandzio (gal ir valandos...) bac kazkas rimtesnio. ;-var-var. stabdis uzgroja. kotas rieciasi tikrojo kriksto sulaukes. ir po kokiu 5min (gal ir 10 ) krante atsiduria si margoji rubuile.
Paveikslėlis
nors iki 70cm truksta 1cm, bet sudejimas tikrai ne manekenes. svarstykliu visdar neturiu (gal todel jau antra tokia siemet sumedzioju...) bet turetu but ~2.5kg (gal ir 3). tokia keista, ne upine visai, trumpa ir apkuni. bet tikrai ne prastesne priesininke. gal pirma kart islindo is uztvankos, i kuria iteka tas upelis. o susigunde siuo, dar pernai mano pasitikejima uzsitarnavusiu vobliku.
Paveikslėlis
tuom ir baiges viskas. per likusi laika nieko nesutikau. visgi, nepaisant nesklandumu, zukle buvo pakankamai ;uolrait
 #285475   Evaldas Z
 30 Geg 2011 21:18
vel muiline nesiojaus, nes buvau braidyt susiruoses, tai rimtesnio aparato ir neemiau. bet matau, kad turbut jau muilinei paskutine zukle buvo.visos foto paplaukia kazkokios, fokusavimas slubuoja. tai pastebejas ir neprievartavau as josios. lydzio fotke isvis su telefu daryta... sitoj gal geriau matysis dydis. upeje gimus ir uzaugus torpeda buna gerokai lieknesne. upele pavasari susisiekia su pora kudru, tai gal is ten sioji plesrune.
Paveikslėlis
 #286768   mariokas
 05 Bir 2011 15:54
Sveiki zuvautojai ! ;-) kadangi be zvejybos negaliu,tai sestadieni vel sedau i valtele ir pirmyn ieskot rimtesnes zuvies... :v-ar nuplaukes i paserta vieta nustebau,kad tiksliai toje vietoje jau gaudo koksai tai rybokas :superšokas ,nevijau lauk jo is ten,plaukiau ieskot kitos vietos... sustojau seklumoje mazdaug 1,5 gylyje ant zolynu pradejau spiningaut...,nors lydekos visai nesitikejau pagaut tokiu karstu oru :? bet visai netoli valties lydys pakilo is zolynu patalo ir stvere blizge... po keliu minuciu issitraukus lydekioka pasirode jis nevisai menkas -2,5kg buvo tiktai vargsas kazkada i tinkla pakliuves ,nes tinklo akis buvo iaugus vos ne centimetra i mesa :evil:
Paveikslėlis Paveikslėlis :gutgut ,dar viena saudykle buvo paleista...
galutinai isismarkavus saulei nusprendiziau aplankyt karsines seklumas... o ten mane pasitiko baisiniai karsiu tuntai,isplauke pasisildyt ant saulutes :grin: teliko tik inkaruotis ir pasistengt neisbaidant pakist slieka panosen :ruko neilgai trukus vienas karsis susigunde dideliu slieku kuokstu islupus paaiskejo kad 500gr pagerinau rekorda -karsis svere 2.5kg po kurio laiko uzkibo dar vienas,sis svere 2kg dar seke 2 kibimai is kuriu abu karsiai buvo lygiai po 1kg,kur buvus kur nebuvus dar ir raude puses kg nusprende slieko paragaut.Rezultatas-
Paveikslėlis
Paveikslėlis-2.5kg grazuolis ;-var-var.

Sekmadienio rytas... Kaip ir kiekviena sekmadieni pramiegu ir atsikeliu pora valandu veliau,nei planuota :-niak' Siandienos tikslas-vel karsiai :gutgut nuplaukus i sekluma,ja radau tuscia :cry: visi tuntai buvo isplauke,bet kadangi visai netoli yra dar daugiau seklumu,taigi aptikau burius ir ten sy karta pavyko islupt 1.9kg ; 1.4kg ; ir tris po 1kg karsius-
Paveikslėlis
Paveikslėlis
O labiausiai siandien pakeles nuotaika dalykas buvo gal pusvalandi stebetas dideliu sazanu burys,kury aptikau vienam ''atabrade''-
Paveikslėlis
:superšokas bury buvo apie 9 sazanai,kuriu dydis is akies nuo 7 iki 10kg :superšokas :superšokas jiems idomi pasirode mano valtis,nes jie aplink ja sukinejosi,paskui sulysdavo i nendryna,veliau ziuriu vel visas nendrynas juda,kazkas arteja-vel visi islenda,vel apie valti pora ratu apsuka ir taip daugybe kartu.. vos ne dokumentini filma butu buve galima nufilmuot :-D ''plot taigi sy karta ispudziu tiek,nei zvyno jums :!: ;-)
 #287709   Ignelis
 09 Bir 2011 04:59
Aciu dievuj grizhau ish zhukles..., :-ug Fiat problems again :-D :-vimt :oops: :fingal: :wh.flag: zuvytes sianakt visai smagias radau tai bent del automobilio pasimirshau kuriam laikui;) Smagus tas vandenu pazhinimo dziaugsmas ir kai viskas matosi rezultate.. :grin: nera paprasta ir toj norvegijoj zhuvies prilupt jurate pasikabinus... Vaziuodavau juk eile metu, pirmakart ishviso tik pasizhvalgiau, antrakart supratima gavau, trecia kart zhvejot pameginau, na o ketvirta jau ir pagaut po truputi pradedu.. ;-) randi is paziuros perspektyvia vietele ir tikrini.., bandai keisti paros laika, metu laika, masala, zhukles buda, esant auksciausiam vandens lygiui, esant zemiausiam... :roll: juodas darbas reikia atlikti... :lol: o ishpasakot viska galim trumpai per 5minutes.... :-niak' :-D :-D na o viso to vietu isciupinejimo rezultatai matosi nuotraukose... :roll: ir shita vietele ishshauna butent tada kai naktis sutampa su zhemiausiu(ir tik pradejusiu kilt) vandeniu... :gutgut
Paveikslėlis[/url]


Paveikslėlis[/url]

Paveikslėlis[/url]

Kaip kiekvieno zhvejo pasakose, didziausia slides patepe....:/ bet buvau iseges kogero savo asmenini rekorda...;) arba saida kokiu 14kilu arba menke 20ies ;uolrait nespejau suprast ka pasikabinau, nes visalaika arba tepe slides arba tepe slides.. ;-var-var. ''plot o ash paskui ta kazhka krantu tekinas, pirmu timtelejimu 0.3mm mono valo ishvyniojo visa shpule (pas mane jo 150m) stabdis irgi arti trukimo ribos uzhverzhtas ;uolrait po kokiu 15/20min apsuko vala aplink zacepa ir tiek zhiniu... jauciu kad galejo but ir otas, nes jie taip uzhtikrintai bega ir galvos nepurto kaip vieverseliai... :[anuol
 #287738   Tarponas
 09 Bir 2011 07:55
Nu va, vakar pora valandeliu praleistu prie Minijos, besigainiojant sapalus :grin: . nenorejo vakar sapalai mano siulomu masalu, o ir karstis nerealus. Visi zuveliokai toliau augina raumenis ;uolrait

[IMG=http://img834.imageshack.us/img834/7775/93913890.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

[IMG=http://img707.imageshack.us/img707/7091/75915130.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

[IMG=http://img843.imageshack.us/img843/788/56830606.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
 #287863   Tadunce
 09 Bir 2011 16:09
Ryšium su tuo, kad per tokį karštį nelabai yra noro kažką veikti išskyrus kaukšėti klaviatūrą, sugalvojau kokią rašliavą sukurti.
Tiesa, medžiagos mažoka, todėl panaudosiu svetimą žvejybą. Tėvukas apgaudė mano ruožus Šventojoje, prisigyrė, tai negaliu tuo nepasidalinti su gerbiamais tribūniečiais.

Turgaus bobutė

Tikriausiai visi be galo džiaugiatės vasarišku oru ir jo teikiamais malonumais. Gal kas nors džiaugiasi ir su galu..
Su pastoviu žvejybos porininku nusprendėme, kad ir ešeriai turėtų džiaugtis tokiu nuostabiu oru.
4.00 mes jau prie nuostabaus skaidriavandenio Žirnajų kranto. Taip, rytas buvo tikrai daug žadantis. Galėjau prisiekti, kad jaučiau žuvies kvapą. Tiesa, jį ir jaučiau.
Pradedame pakuotis įrangą, rišu sistemėles. Ankstyvą rytą žūklės valandos bėga taip greitai, kad anūkai spėtų užaugti, kol būsi pasiruošęs žvejoti. Taigi, mes jau susidėję amuniciją į katerį, prieš nusistumant nuo kranto paglostau anūkui galvą ir pažadu greit grįžt.

To ir reikėjo tikėtis. Iki vidurdienio gavau tik tokį silpną kebštelėjimą per nagus, kad buvau įsitikinęs, jog atakavusi žuvis vis dar turi baltymų maišelį.
Kolegai sekėsi kur kas geriau, jis buvo 4 kartus prisitraukęs ešerius iki valties. Tiesa, nė vieno neįkėlė. Nors nemanau, kad nuo jų keliant būtų didesnis pasipriešinimas, nei tiesiog iškelinėjant mikromasalą..

Po vidurdienio mus pasiekia tėvuko skambutis. Išaiškėja, kad kimba kur mūsų nėra. Kaip visada.
Paveikslėlis

Įsitikinom, kad hypnose tikrai geras vobleris. Jo SR versija tikra šlamšto krūva, kam reikalingas vobleris, kurio neįmanoma pratraukti per nors kiek stipresnę srovę, nei stovintis vanduo. Aš rimtai, jei tik jis pajaus, kad srovė spaudžia, pradės daryti piruetus, kokių nepademonstruoja net prispaustas šlakis. Žinoma, kad su juo nieko nepagausite. Srovėje jis niekam tikęs.
Šis MR modelis tikrai puikus. Na, jis nėra idealus, ir aš tikrai neleisčiau permiegoti savo nepilnametei dukrai su juo, jei jis būtų vaikinas, bet žuvų jis pagauti gali, nors didelė srovė vis dar nėra jo draugė.

Paveikslėlis
Pasirodo, kad ir lydekos neatsisako karkvabalių paskanavimui. Na, mums nuo to lyg ir geriau.

Vienas dalykas tikrai nustebino. Kai tėvukas pradėjo pasakoti apie žuvį - plėšiką, kuri iki pat pilvuko juoda, o pilvukas kaip nurėžtas baltas, tikrai nejuokais pasimečiau, kas galėjo čiupti hypnose.
Nors pamačius nuotrauką visos abejonės išsisklaidė, nors tokio spalvinimo dar neteko matyti. Gal kas žino jo spalvos kodą? :)
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Buvome galutinai sutrypti. Nekenčiu to ežero, bet nepasiduosiu, kol nenugalėsiu. Tik vienas ežeras yra, kurio negaliu pakęsti labiau - Siesikų.
Visą savaitgalį net nepajaučiau kibimo. Žinoma, tai gali palaužti net labai stiprios valios žmogų. Teko gelbėtis. Gėriau antidepresantus, bet gydytoja pasakė, kad nėra mačiusi tokios sunkios formos depresijos. Teko žvejoti. Žvejoti ir kažką pagauti.
Antradienis, džiaugiuosi, kad nereikia į Kauną, bet liūdžiu, kad rytoj reikės. Nieko nepakeisi. 3.00 ant Šventosios kranto. Pirmą kartą mėginu gaudyti mieto ribose. Norėjau pasakyti pirmą kartą normaliu metų laiku.
Na, bet ne ytin normaliu paros laiku. Tamsu. Tiesą sakant reikėjo paklaidžioti, kad sugebėčiau mesti į upės pusę, o ne ant smėlio.
Pirmi dugno praarimai. Patikrinu voblerį - pasirodo liežuvėlis dar gyvas.
Tiesa. Negaliu pamiršti kokį siaubingą voblerį radau dėžutėje. Kenart.
Dabar rašant net nupurto apie jį vėl pagalvojus. Man reikia kokio žodyno, kad rasčiau tinkamų žodžių jam apibūdinti. Nematau nė vieno teigiamo dalyko apie šį masalą. Net kaina, kurią mokate už jį yra siaubingai didelė. Parduotuvėse turėtų būti akcijos, kurių metu parduotuvė primokėtų, kad jį nusipirktumėte. Tačiau visvien juo nežvejotumėte. O jei netyčiau mėgintumėte užmesti, vargu ar jis nukris toliau, nei spiningo viršūnė. O jei palankus vėjas pūstels ir jis kaip nors nukris kiek toliau, nei 5metrai, Jūs vis tiek turėsite jį parsitraukti, kad atpainiotumėte ant kablių persimetusį valą. Gaila, kad neteko pamatyti, kaip jis dirba, nes niekada nepavyko užmesti be nesklandumu.
Tiesą sakant manau, kad jo savikaina turėtų būti apie 0.01Lt - panašiai, kiek gautumėte pridavę kabliukus su žiedeliais į metalo supirktuvę.
Siūlau niekada jo nenusipirkti. Siūlau net aplenkti parduotuvę prekiaujančią jais poros kvartalų spinduliu.
O jei Jūs netyčia jį nusipirkote - niekada nenaudokite jo valtyje, nes tai neabejotinai bus paskutinis masalas, kurį panaudosite toje valtyje. O gal ir mirsite paskendę.

Mano savijauta buvo ties savižudybe. Turėjau ką nors pagauti, nes priartėjęs prie tilto neabejotinai būčiau šokęs nuo jo žemyn galva.
Neptūnas manęs pagailėjo. Juk negalima neužjausti žmogaus, kuris katik patyrė Kenart smūgi.
Iki pat kojų atsivijęs cheerful'ą griebė mažylis. Jis manęs tikrai negalėjo pastebėti, nes aš nemačiau net savo kojų.
Nuotrauka ne stebuklinga, nes turėjau tik telefoną, o be to buvo tamsu.
Paveikslėlis

Toliau pradėjo veikti visokie tiniai, LM ir panašūs laiko patikrinti šapaliukų smaugikai. Dėja.. Nieko stambesnio taip ir nesulaukiau. Bent jau tie mažyliai, kuriais pasitikiu, eilinį kartą išgelbėjo mano gyvybę.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
 #288364   Tadunce
 13 Bir 2011 10:41
Susitvarkyk stabdį !

Pasigirsiu. Pagaliau pavyko pagauti ešerį Žirnajuose. Laukiu naujojo UL - L kotuko parkeliaujant, skambinsiu fabams kasdien ir klausinėsiu kada jis pagaliau bus. Manau, kad jie neiškęs ir mano pilve atsiras durtinė žaizda.

Važiavome pamedžioti Žirnajų sėklių lydekų. Arba tam, kad ką nors pagautume, kaip dažniausiai ir atsitinka.
Naujokui, žinoma, kuo toliau, tuo labiau sekasi.
Atleidus masalus nuo valties ramiai sau iriamės per tirštą rūką, kai kolegos šlangą perlenkia kažkoks siaubūnas.
Greitai vynioju savo niekam tikusį hardcore sh, kad nesusipintų valai.
Toliau veiksmų eigą galite pamatyti ir patys.

http://imageshack.us/clip/my-videos/9/1yk.mp4/

Paveikslėlis

Ne, kilogramo nebuvo.
Taip, svarbiausia, kad graibštas "pakrikštytas". Tikriausiai naują įrankį įdomiau pakrikštyti, nei krikštasūnį.

Toliau bergždžiai plaukiojam, bandome nugalėti vandens pasipriešinimą ir rūko tirštumą.

Gerai, baikim tuos romantiškus pasiplaukiojimus po ežerą. Žinau kuo viskas baigiasi - pora vaikinų išsikrausto į didmiestį ir vaikšto po parkelį susikibę už rankų.

Prasideda tikrai žvejyba. Man labai patiko plaukiantis Salmo Slider'is, bet juo niekaip negalėjau gaudyti gilesnėse vietose, todėl privalėjau išmėginti ir skęstančią versiją. O ji tikrai mane nustebino, juo žvejoti dar didesnis malonumas. Tiesą pasakius juo nežvejojate - jį šokdinate kaip gražuolę lotynų amerikietę naktiniame klube Milane.
Bet Žirnajų lydekoms nepatinka švelniai rudo įdegio merginos.

Užsikabinu paprastą baltaodę, kuri trypia klumpakojį. Ir...
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Trečias metimas, baltaodė tiesiog pakvaišus ir "varo" savo pasiutpolkę -

http://imageshack.us/clip/my-videos/857/71802039.mp4/

Na, bet mes ne priekrančių šaudyklių susirinkome šokdinti.
Susirandame ir užsiinkaruojame prie sėkliaus.

Kolegai surišu paternosterį, nes ešeriai bando patys įšokti į valtį.
Rezultatas? Džiuginantis
Paveikslėlis

Antras metimas
Paveikslėlis

Na, tai mane neabejotinai išmuša iš pusiausvyros, tuo labiau, kad kolega nemažina tempo.
Rišu sistemą ant savo lydekinio avid'o, kuris pabalnotas nekukliu ešeriams 0.23 (?) valu.
Metimas - Kibimas
Paveikslėlis

Galėčiau prisiekti, kad net terkštelėjo silpnai priveržtas stabdis.
Susumavus rezultatus paaiškėja, kad 13 plėšikų per valandą.
O tai daug greičiau, nei varganas 1km/h, kuriuo plaukėm į krantą.

Net neabejoju, kad kolega paėmęs pabandymui mano kotuką, po ešerio kibimo net susipurtė.
Taip, jis jautrus, jautrus, kai margašonė puolą besisukančią mulatę, bet ešeriui..?
Žinoma, jis kokį 1000 kartų jautresnis už kolegos kažką, su kuo jis mėgino gaudyti ešerius. Tuo kotu net neįmanoma suprasti ar lydeka trauki.
Bet jis pasitaisys, pajutęs skirtumą sukalbėjo keletą sveikų Marijų, Tėve mūsų, atsivertė į kitą tikėjimą ir pažadėjo BŪTINAI nusipirkti normalų ekonominį ešerinį kotuką. Telaimina jį Alachas.

P.s. kol rašiau atrašė Evaldas, atsakau - Beabejo Jūs teisus, kolega, bet mano atveju jis nutrūko ir aš tikrai nežadu vėl pirkti sekliai neriančios versijos. Nebent pradėsiu gaudyti kanaluose.
 #288742   Sokratas
 14 Bir 2011 20:31
Šį rytą užsimanau karšių...

Na taip užsimanau, kad tiesiog nėr kur dingti..... :)
Jau 6-ą val su fyderiuku ir plūdinike sėdžiu Varduvoj:

Paveikslėlis
image uploader

Oras geras, sulutė tekėdama pasislėpė už debesų, tiesiog, bent jau man taip atrodo, kad puikus žvejybinis oras...
Prieš kelis metukus, kai buvau ,,didysis karšinikas", šioj vietikėj būdavo taip: pasišeri atlėkęs, iki 8-os val tyluma, o jau 8-ą val kad ,,suvažiuoja" karšiai maitintis, vaduo tiesiog kruta visas , o tada ir kibimai prasided...
Apie 8-ą, net krapnot pradeda, pasaka, galvoju:

Paveikslėlis
adult image hosting

Vienur kitur burbulai kyla, tuoj prasidės, miskyju....
Taip bemislyjant, kartais pakrapnojant, kartais nustojant, atėjo 11-a val, o mano meškerikės ,,tyli" nors baigta.
Tiesa, gal kokią 10-ą val buvau plūdę nusmaukęs žemyn, kad masalas nebesiektų dugno.
Nepraėjus nei 5-ioms minutėms, ,,yr" :oops: :

Paveikslėlis
adult image hosting

Greitai , kol nieks nepamatė, paleidžiu permatomą žuvikę, vėl pasmaukiu pludę viršun ir dar pabūnu valandikę, bet, kaip sakiau, veltuj.

Jei žvejyba nesigavo, nusprendžiu nors akis paganyti, varau į :

Paveikslėlis
image uploading

čia keletą metų iš vis nebuvęs, galvoju, nors pasikalbėsiu su tikrais žvejais, kurie gaudo už pinigą... Kelis tikrai sutinku, bet pas visus-tuštuma, visų nosys nukabintos, visi trauko pečiais, sako, nuors kažkas klibindava, nu šindejn-absoliut nykeee....

Va taip va, gali mokėti pinigus, gali pilti pašarus, jie negaila, gali, nepilti, jei gaila- tyluma ir kvit :)

Pasibuvęs, prišišnekėjęs iki sočiai, kol net liežuvis pavargo, išjudu link namų...
Bet grįžinėjant, vėl mintis, negi taip ,,sausom" ir grįšiu. Ne ne ne, atsako mano vidinis balsas, fist ir pasuku į vieškeliuką. Protingo balso reik klausyt :lol:

Šerkšnė:

Paveikslėlis
adult image hosting

Užmetu vėl fyderiuką, veiksmas prasideda gana greit. Tik tymt ir viskas, po minutikės, tymt ir viskas, atlaisvinu valą labiau, ir tada jau pakimba. Pakertu iš eilės kelis tokius:

Paveikslėlis
image uploading

Galų gale, rimtesnis kibimas ir ,,parvelku" rimčiusią šios dienos žuvį:

Paveikslėlis
free image hosting

Žuvikė, na taip per gerą sprindį :-D
Vėl, apsižvalgęs ar nieks nemato tokios mano gėdos, staigiai paleidžiu stipruolę vandenin pakuojuos ir namučio, :ks> :ks> ir dar kartą :ks> , Agiaus, Senelio, Skridžo ir kitų, raštus, kaip reik žvejoti fyderiu. O kas dasugiau belieka man...
Na, kaip matot, neiškentęs ir jum parašiau , ką aš veikiau šian nuo 6-ių ryto iki 6-ių vakaro :)
Priš paleisdamas šį reportažuką į eterį, dar spėju pagalvot, gaila, kad Dima paliko šį forumą, pabandyčiau ,,prakalt reportažiuką jam varžyboms, nors pašarai atsipirktų :-D
 #289385   Edosius
 17 Bir 2011 18:36
Labas visiems :"haj:

Ech tos atostogos, užsidirbtos, išsvajotos ir visada kaip bebūtų – TRUMPOS :/bd-d/el
Birželis, birželis ir tas vasarinis vėjelis.. Vieną dieną aršus kaip Erelis, kitą žiūrėk ramus kaip pūkėlis..
Po meeto visgi norėjosi išvažiuoti ir atsipūsti, ramiai pažvejoti, galbūt net kažką pagauti ;uolrait
Jei „kažką pagauti“ tai nutariam su forumiečiu BRATKA - imsim karpiecus ir kokį tai ųsuotą Šamuką paerzinsime.. :ruko
Šamuko rodos maistelis paprastas – varliokas, bet jį pasigauti nu i namas... [oj-me: Šiaip ne taip randu užsislėpusį miške šulinioką dviejų metrų gylio, kuriame prikritę šių kvaksėtujųjų.. Su graibštu prisišaudau desetką, reikškias galim minti gazo pedalą iš Biržų link Panevežio, o poto į plačiuosius vandenis ;uolrait
Panevėžyje susimetę tik žvejui pažystamus rakandus pajudame link tikslo. Pora astronominių valandėlių ir mes jau vietoje ;;yel
Ramiai, nestresuodami susinešam įrankius link vietos, ten juos sušriubavę ir užtaisę kvapnius pašarus nusviedžiam vandenin, lai įvertina karpiokai.. :che-he:
Paveikslėlis

Paveikslėlis


Jei vienos rūšies ūsuotiesiems „venteriai“ užtaisyti, tai laikas užtaisyti ir ilgesnius ūsus auginančiems..
Reik atsinešt valtelę, prisipūst ir užmerkt penkis skritulius ant varliokų.. :cig.
Atsinešam valtikę link bazavimosi vietos, ir... vienos meškerės nėra.. Nu negali būti kad stabdžio neatleidom.. neeee.. atleidom.. meškerė niekur nedingusi toli, tik nuo kuoliukų nurėžta ir plūduriuoja vandenyje.. Aišku, nieko nebėra.. :-ug Nusibraukiam snarglius ir pučiam valtį, veriam varliokus ant šio amžiaus naujienos – PATYS PASIKERTANTYS KABLIAI ŠAMAMS :gutgut
Paveikslėlis

Mums jie (kabliai) pasitikėjimo nekelia, bet gal... Du kaip sakant tokius kablius ir paliekam, sekantys trys mūsų akiai tinkami, tik tiek kad patys nepasikertantys, o reiks pačiam pakirsti.. ir visa tai vėliau.. -liežvis
Vakarinis kibimas meškerės nutempimu nuo stovelių buvo pirmas ir paskutinis ne tik per vakarą, bet ir per visą naktį iki pačios aušros.. :e:e
Rytas pasitinka toks rudeninis, sakyčiau rugsėjo galas ar lapkričio pradžia.. Vėjas uraganiškas, šalta.. ir kur tas Birželis.. :?
Po nakties skrituliai ramūs kaip belgai ir stovi įsmeigti lyg kuolai šiltnamyje.. :liež-uvis
Po valandėlės pirmas „išėjimas“ Bratkai... Sėdi bet nesisveikina... Arčiau pritraukus ne tik kad pasisveikina, bet ir atsisveikina.. Iš pažiūros – nedidelis.. Laukiam toliau ../;nzv
Paveikslėlis

Kukurūzus pradeda drąskyti riebios kuojos... Poto perstoja..
Antras „išėjimas“ Edošiui.. Šiam atsisveikinti nepavyksta, tad pasispardęs atsiduria tinkliuke...
Nedidelis, bet jau sportininkas :gutgut
Paveikslėlis

Vėl kuojos ir nežmoniškas vėjas mus žiauriai myli.. :mhu
Einu nusnausti, nes pora valandų miego – mažoka..
Už penkių minučių girdžiu šūksni – "Edi kelkis"... Bratka įkirtęs rimtesnį ant maniškės ale dugninės... :v-ar
Imki ir trauki vaptelis jis, bet žodžių nevyniodamas į vatą, atrėžiu – prisidirbai, tai ir pabaik darbą iki galo.. Šis karpiokas rimtesnis, nieko nesimato net kol iki kranto bandai prišvartuot.. Rauna dugnu kaip koks plūgas ardamas vagą.. Ryškiai beardamas randa kelmą ir POKŠT... :fingal:
Diena nieko neišsiskiria ir nieks nepasikeičia – vėjas kosminis, kimba tik kuojūkštės..
Mąstom, galvojam, kaip čia grįžti ne su dviguba baranka.. Važiuojam parduotuvėn bulvių, gaunam, verdam, metam vandenin.. metam ir batoną paviršiuje, bet viskas veltui.. :-niak'
Vakarop rimsta vėjas, palaima.. ''plot
Imam spiningus, o ant jų plūdinukes ir palei krantą tykiai tykiai.. ../;nzv
Atsisėdu rodos tokiame ramiame kamputyje kad nusiperst baisu, iškart išgirs visi vandens gyviai.. :mėlynvarla
Sukiojasi trys plačianugariai, o gal ir daugiau.. Laukiu.. Gliaudau tuos pačius saldžius kukurūs, skanūs, ką daugiau apie juos ir pasakysi.. :koliorava
Ateina banga, DIDELĖ... Išnyra.. Bebras metro ilgio ir taip stovi metras nuo plūdės .. Nieko nebijo. :-byta:
Negi rėkausi dabar ant jo. Ieškau kokio akmenuko kad į kaktą pataikyčiau, bet nerandu. Ploju rankytėmis, gal išssigas, bet kur tau, stovi kaip stabas ir veizėja į mane. Galu gale, medžio ir žolės kvapas priverčia jįjį pasukti krantan ir pasidarbuoti tuo ko jis mėgsta ;-var-var.
Ateina Bratka, tam paporinu kad tas Asilas (bebras) viską sugadino, o karpiecų juk buvo.. :!erzina:!
Ant tų žodžių niukt niukt pludė ir „paniesla“.. Jis MANO... Kotukas tikrai ne karpiams gaudyt – ST-Croix, viso labo 2 mėteriai ilgio ir užmetimas iki 10gr.. Extra fastas, tikras mano išsigelbėjimas starkiaujant stovinčiame vandenyje ''plot
Pakertu. Trys sekundės ir nieko nebėra. Nusinešė viską.. ramiai kaip koks povandeninis laivas nieko nepajutęs.. Klaida, pamiršau ritę susireguliuoti.. Pasijaučiu kaip koks „edosiukas“ :-D
Persirišęs viską grįžtu link tos pačios įlankėlės. Labai gerai matau patį artimiausia skritulį užmestą ant šamuko.. Ten virte verda vanduo nuo „artojų“. Atsinešu dugninę ir švystelėju 30cm nuo skritulio, gal koks karpiukas susigundys, dėja prasedėjus valandikę – tylu. :!fig!
Žygiuoju su savo spiningėliu toliau laimės ieškoti, vos ne visai į kitą ežeriuko pusę, mat ten „maudosi ore“ karpiecai.
Sėdžiu tyliai, tik tabako dūmus retsykiais išpūtčiu. Atkreipiu dėmesi kad kažkos žvirblis žiauriai sužverėjęs puola už save dvigubai didesnę paukštelę.. :superšokas Keista pagalvoju, ir kaip taip gali būti :?: Po kokio trečio to žvirblio antpuolio ausis pasiekia didesniojo paukščio giesmelė – „KUKU-KUKU“ ir dar pritupia prie tokio pat „vargšo“ kuris kaip manau ieško kas išperėtų kiaušinius. Fantastinis vaizdas – pirma sykį pamačiau Gegutę, net visas dvi bekūkuojančias ant vienos Juodalksnio šakelės.. ;-var-var.
Prie pat kojų suraibuliuoja vanduo.. Metų lyg ir į taikinį.. Už minutės išvažiuoja plūdė pasroviui link „povandeninio laivo“... Ritė jau sureguliuota.. Kirtimas... Prasideda.. ir taip kokį 20 min.. Aria dugną, pasisveikina, vėl link gelmių.. Ranka įskausta, o ką jau bekalbėti ritės požiūriu... Kiekvienu pritraukimu ar atleidimu viena ranka laikai žabynę, o kita ranka virkdai rytukę, ją arba užveržinėdamas, arba atveržinėdamas..
Šį sykį nugali protas. 6,4 kg – kaip ant tokio įrankio, patikėkite – SMAGU ;uolrait
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Grįžtam pasiimti tos dugninės kur prie skritulio buvau palikęs... dar plūdikę užmetu. Pusvalandukui prasedėjus imu vyniotis link bazavietės. Reikia aišku išsitraukti dugninę. Traukiu. Virsta skritulys. Stovinčiam šalia Bratkai nurėžiu – bl... skritulį užkabinau. Traukiu toliau dugninę.. Karmūškė rankose.. skritulys sukasi.. neria... iškyla visu gražumu Šamiecias pasisveikinti..
Jėgų bei azarto antplūdis padidėja visu 1000%... Pokui visi tie karpiai, IMSIM – ŠAMĄ.. TAS matosi tikrai nevaikiškas... Šoka valtin Bratka akimirksiu, aš pritūpęs lyg mergaitė laukiu. Pasiruošęs rengtis ir eiti maudynių, visgi NEEILINIS įvykis mano žūklėse.. ''plot
IRRRRRRRRRRR...... Grįžkim prie NAUJOVĖS kabliukų skirtų Šamams gaudyti... :e:e
VISIŠKAS ABSURDAS.. Jei deklaruojama, kad savaime pasikertantis, tai galim drąsiai su Bratka pasakyti – kad net ne savaime, o norint pakirsti – NEĮMANOMA... :!fig! Net nereikėjo kirsti, spjovė kaip kokį skreplį ir išspjovė... Galutinai ši NAUJOVĖ pasiuntė mus į nokdauną, mes gi pasiuntėm ale „NAUJOVĘ“ ant trijų raidžių ir dar kvadratu... :-ou-je
Daugiau kaip ir nieko išskirtinio, apart to, kad naktį po miegmaišiu nesijautėm lyg Žiemkenčiai.. :n.nee:
Laimikai:
Edošiaus – 2,8 ir 6,4 kg.
Paveikslėlis


Paveikslėlis

Bratkos dešinėje rankoje karpiecas, o kairėje kerai įsižiūrėjus neūžauga šamukas.. ;uolrait
Paveikslėlis

Tiek šiam kartui, mes dar grįšime patampyti šiuos storalūpius ir nepamiršime kas augina ilgus ūsus..
Paveikslėlis

Iki malonaus :/brazasista
 #289758   Sokratas
 20 Bir 2011 17:18
Mano pagautasis irgi tokio past didumo, kaip Česiaus, tik reik rankas ištiesti priekin :lol:

Paveikslėlis
image host
 #289776   Sokratas
 20 Bir 2011 18:38
Penktadienis-šapalai

Penktadienio mudviejų žūklę aprašė BenasS, jei kas neskaitė, o norėtų, reportažas čia:

http://www.zvejotribuna.net/forumas/vie ... =91&t=3315

Mestelsiu dar kelias foto iš tenais:

Gražus rytas išaušo tada, kaip matom, šviečia net 3 saulės, viena - iš už nugaros, ir dvi -iš priekio :)

Paveikslėlis
image upload

Kai nuo žūklės pradžios praėjus gal pusvalandžiui, BenasS savo sąskaitoj jau turėjo dvi žuvis, o aš dar nieko, praėjus dar vienam pusvalandžiui, mano sąska vis dar buvo tuščia. Tada pagalvojau, ar tik nebus čia paskutinis lašas, kad ir man jau be muselinės gyventi nebegalima :)

Na, bet vėliau, vėl tą mintį nustūmiau šonan, palikau neaiškiai ateičiai.
Čia mano pirmasis:

Paveikslėlis
image hosting

vėliau sekė dar keletas biški didesnių, kol žūklę vainikavo du jau visai neblogi, kuriuos galima pavadinti šapalais. Kaip ne keista, abu su paženklintom uodegom. Gal kokia geroji fėja pasiuntė juos man, kad neapsijuokčiau prieš BenąS :)

Paveikslėlis
gif upload

Paveikslėlis
image hosting

Sekmadienis- vėl šapalai

Čia daug nesiplėsiu, kad neatsibosčiau, ir rašyti daug nėra ką, žvejojau vienas, nesutikau nieko, pagavau nemažai, bet tik vakarop pasigirdo tai šen, tai ten bulkavimas, pradėjo labiau sektis, kai aprimo vėjas. Geriausiai ima ant žiogų, bet jų, tų žiogų ne taip lengva dabar pririnkt, didesnis vienas kitas, kiti mažulyčiai. Ima ir ant laumžirgių, bet ir juos vaikytis nėra taip lengva. Kas netikit, pabandykit sugauti tokį:

Paveikslėlis
upload gif

arbz tokį
Paveikslėlis
post image wordpress

Žuvų kaip sakiau, pagavau nemažai, štai kelios jų foto:

Paveikslėlis
adult image hosting

Paveikslėlis
post image wordpress

Paveikslėlis
post image wordpress

Paveikslėlis
upload pngpng

Paveikslėlis
gif upload

Strepetys:
Paveikslėlis
image hosting

Įr paskutinis, sugautas saulei visai leidžiantis, pats tos dienos didžiausias, 1,05 kg:

Paveikslėlis
png upload

Saulutė tuoj pradings:

Paveikslėlis
gif upload

Paveikslėlis
post image wordpress
 #290279   Tadass
 22 Bir 2011 13:16
Siandien pries darbus sugalvojau pasigauti eseriu\riuku su tikslu savaitgali suteikti jiems garbe pasideginti sonus, naturalios medienos dumuose :grin: As "pompuoju" gumiaske, saule lenda is horizonto

Paveikslėlis

Sitam telkiny tikrai yra nemazai eseriu, todel daug negalvodamas dedu esriu pamegta "black fury". Pirmieji spinduliai turbut eseriu dar nepazadino, tai koki pusvalandi prameciau tusciai, kol pagaliau pirmas kibimas...

Paveikslėlis

:evil: ne tai ko tikejaus. Na bet jei jau lydekos kimba, tai dedu vobleriuka, kuris tam karjeriuke pasiteisines ne karta. Keli metimai ir...

Paveikslėlis

:twisted: :twisted: ant voblerio pagaunu dar viena "ispudingo dydzio" lydeka :lol: ir nusprendziu gryzti prie eseriu. Rukykla tai laukia :lol: Meldynai, nendrynai, zolynai, seklumos, ilankeles - niekur neeeer eseriu i neeeer
:donknow'

Uztat peiliu atsigaudziau i valias :?

Paveikslėlis

Sita ankstyvoj vaikystej jau buvo per nosi gavus :)

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Kaip ten bebutu, veiksmo buvo tai negaliu sakyt, kad zvejyba nepasiseke. Nezinau tik kaip pries rukykla reikes pasiaiskint :?
 #290345   Sokratas
 22 Bir 2011 17:40
Jo, Tadass fotkės , kaip tikro menininko :gutgut :gutgut :gutgut

Ir aš šį rytą, tik ne tiek anksti kaip Tadass, užsimaniau lydekos.
Tik man sekėsi kur kas prasčiau , o ir foto mano po tokių Tadass nuotraukų labai jau ne kokios atrodys.
Taigi:

Paveikslėlis
adult image hosting

8:00 valandą amunicija paruošta :

Paveikslėlis
post image wordpress

Išplaukiu ir matau, kad esu ne vienas. Dar viena panaši valtikė plūduriuoja. Galvoju, jie nekibs, bus kam pasiguosti. Vėjo nešamas mėtau masalus, keitinėju, ieškau spalvos, pravedimo, kas čia toms lydekoms patiktų labiausiai...
Matau, kad kolega ir skritulių pasileidęs. Skaičiuoju juos: 1,2,3,4. Pagalvoju , norma. Jei žvejas sąžiningas, spiningo rankoj nebeturėtų laikyt. Pažiūriu atidžiau, į jį, ką ten jis veikia: sėdi atsilošęs , irgi vėjo nešamas mėto spiningą. Ai ai, negerai biškutį...
Pažiūriu į kitą pusę, į ežero vidurį, vėl matau skritulius- 5,6,7,8,9. Atrodo tiek, nors ne visus gal sužiūriu...
Na sorry, tada, tokiu atveju tu man joks ne kolega, tu mano priešas, cholera tu neraliuotas... :twisted: Nervai eina, nuotaika sugadinta... :e:e
Geruoju nesibaigs tau. Capt capt už kišenės, telefono nėr. Kiaulystės dėsnis, kai tik reikia, taip jis, talefonas mano, liko gulėti namie.
Žvejoju toliau... ir po kokios valandos plaukiojimo, paikmba viena durnikė:

Paveikslėlis
free image hosting

Aišku, anas veikėjas iš kart galvą nusuktų, bet aš, atkabinęs, paleidžiu....

Priplaukiu ne kokį vaizdelį:

Paveikslėlis
gif upload

Kas jam žarnas galėjo paleisti- neaišku visiškai. Galim tik paspėlioti. Įvykis matyt dar nesenas,nes kvapo jokio nesijaučia. Grobai tikrai paleisti, ir foto matosi, kaip jie eina į dugną...

Žiūriu, brakonierisu plaukia krantan savo skritulius susirinkęs. Galvoju, gal dar ir kokį tinklioką pastatyti jam sumaišiau, ką čia žinosi. Šnekėtis su tokiu visiškai nesinori...
Varau toliau: mėtau, velkiauju, guminukais, vobleriukais , tik sukrių, blizgių kol kas nededu...
Panašiai po 1,5 valandos plaukiojimo, jaučiu, kad akumo jėgos išseko.
Prieš kokias 6-8-ias savaites buvau pilnai pakrovęs ir še tau kad nori...Greitokai išsikrovė, greitokai. Na, nieko nepadarysi, yra kaip yra.
Teiks imtis irkliukų, jei kas, bet labai jau netraukia jie, kai esi pripratęs ,, pilvą auginti" :)

Nusprendžiu keisti žvejybos būdą, parplaukiu prie mašinos, pasiimu matchą, pagaudysiu raudžių...Parenku žiogų, nes jokio kito masalo nepasiėmiau. Juk aš Spiningistas ... :lol:
Bandau. Kimba gerai. Krupės, va tokios:

Paveikslėlis
gif upload

Bet dažniausiai sugeba ,,nukalti" žiogą prieš pakertant...
Bandau sukonstruoti sistemikę iš mikroguminuko. Pirmus 2-3 kartus traukiant, jaučiu, kad kapoja, bet pakirst neina, per maža žuvis. Paskui, nebeliečia, supranta kad čia apgaulė. pakeitus guminuką kitu, vėl tas pats, ir vėl nebeliečia...
Dar pabandau ne vieną varijantą, kol atsibosta galų gale...
Būt gerai dar lydekoms ką pasiųlius, nes apsiniaukė, gal ir jų charakteris pasikeitė, bet irkliuoti visai nesinori. Nusprendžiu žūklę bagti.
Grįžęs namo, ,,užtaisau" akumą krovimui ir paėmęs telefoną, skambinu Gamtos apsaugai pasiteirauti, kaip ten yra su tuo Meižių ežeru. Nes vienas sako, kad valdiškas tebėra, kitas aiškina, kad privatus jau...
-Alo, gamtos apsauga?
-Taip.
-Kam priklauso dabar Meižių ežeras?
-Privatus jisai.
-Bet jokios info prie ežero nematyti, tai žvejojam .
-Na ir gerai.
-Klausykit, noriu pasiteirauti: jei aš pamatau brakonieriaujant ir pranešu jums, važiuotumėt ?
-Jo. Po darbo nebelabai norisi, bet jei pranešimas rimtas, tinklai ten ar kas, atvažiuočiau, o jei pats negalėčiau, kitam kam paskambinčiau, gal tas kitas tada...
-Aišku. Vadinas, jei telkinys ir ne valdiškas, vistiek imatės priemonių?
-Taip, stengiamės imtis.
-Ok, turėsiu omenį ir kitiems pasakysiu. Iki, viso geriausio.

Va tokie šios dienos mano nutikimai. Neišdegė mano planas išbandyti tą ,,silkę" a la RamaZ :)
Paskutinį kartą redagavo 1 Sokratas. Iš viso redaguota 22 kartus.
 #290764   Sokratas
 25 Bir 2011 06:36
Penktadienis, Joninės

Buvau žadėjęs lėkti ryte pažvejoti. Iš vakaro prognozės buvo neblogos, turėjo nelyti iki pietų. Bet ryte, jos jau buvo kitokios ir dangus nieko gero nežadėjo.... Rodė, kad nebelis po pietų...
Tai po pietų ir išvažiuoju...
Kažkaip tylu ramu visur, žmonių mažai, visi matyt švenčia . O man, taip sakant, nieko švento nėr, išskyrus žvejybą :lol: .
Pravažiuodamas vieną bažnytkaimį matau keturiomis ant žemės ropojantį ir su kitu pasailiu bediskutuojantį ,,Joną". Tingiu sustot įamžint, bildu toliau...
Vėl pamatau vaizdelį ne kokį. Nors ir gudrus žvėris, bet jaunystė,nepatyrimas, padarė savo:

Paveikslėlis
free image hosting

Prie upės atsiradau apie 16-ą valandą.
Susitaisiau dvi ,,špagas", kad paskui mažiau raišiot reikėtų.

Paveikslėlis
upload pngpng

Su viena patikrinsiu naujus vobliukus, su kita- kaip visada, dėsim ką nors natūralesnio...
Tik surišus meškeres, pasipylė lietus, teko lyst į mašiną ir pralaukt gal 20 min.
Ačiū Die, paskui, bežvejojant, tik retkarčiais krapteldavo, bet ne baisiai, netrukdė, slėptis nereikėdavo.
Ta boružytė nuo Yo-zuri dirba gražiai, net šypseną sukelia stebint kaip jin ,,laksto" vandenį...
Kiti- irgi be priekaištų, bet nei vienos apgaulės įsiųlyt nepavyksta.
Dedu ant kablio ankstesnėj žūklėj jau naudotą kirminą. Kvapelis- ne koks, o ir vaizdelis ne iš gražesnių:

Paveikslėlis
upload pngpng

Bet šapalui tai nė motais, jam patinka. Griebia ilgai negalvodamas:
Paveikslėlis
image hosting
Neužilgo ir kitas ,,pasirašo":

Paveikslėlis
post image wordpress

Paskui dar kelis pagavau, bet šiek tiek mažesnius, tad net nefotkinau, atkabinu ir paleidžiu.
Visai vakarėjant viskas nurimo, ir jokio judesio nebesimatė. Kaip dažniausiai būna, juo labiau artėja naktis, tuo labiau sukrunta žuvys. Šį kartą viskas atvirkščiai. Dieną bulkavo tai šen tai ten, o vakare - jau nebe. Buvau paėjėjęs į kitą vietą , bet mano masalai mažai ką domino. Kartą pamačiau kad jį nešasi, atrodo, strepetys, bet pakirst nespėjau. Kitą kartą vėl tempimas į žoles, ir vėl pavėlavau. Grįždamas atgalios dar buvau galvojęs pratikrint ankstesnes vietas, bet, kai pamačiau ten bemaujojantį valtininką , kirtau kampą tiesiai link mašinos.
Jau baigiant ,,susipakuoti" iš krūmų išniro dar vienas žmogus su maškere rankoj. Sako, einu prie upės skanėstų katinams. Sėkmės nelinkėjau :)
 #290793   Sokratas
 25 Bir 2011 16:32
Ešerių mikrodžigas Mažeikių apylinkėse

Šiandien nutariau duoti šapalams pailsėti. O tai jie mane tuoj iš veido ims pažinti :lol:
Sugalvojau pažaisti su ešeriukais, ką senokai bedariau UL spiningu.

Pirmas:
Paveikslėlis
image uploading

antras:
Paveikslėlis
upload pngpng

trečias, taip sakant, kandidatas į silkes :) :
Paveikslėlis
image hosting

Ketvirtas:
Paveikslėlis
image uploading

Penktas:
Paveikslėlis
adult image hosting

Šeštas:
Paveikslėlis
image uploading

Septintas:
Paveikslėlis
image uploader

Ir paskui jau atsibodo fotkinti, atkabindavau ir , mažesnius paleisdavau, didesnius į terbą, silkei ...

Papuolė ir du peiliukai, abu, aišku, paleidau atgalios...
Paveikslėlis
free image hosting

Paveikslėlis
image uploading
Va tiek naujienų.
 #290980   Agis
 26 Bir 2011 21:35
Net nežinau kur geriau padėti, gal labiau prie gamtos nuotraukų tiktų, bet juk žvejojau, tai gal pritiks ir prie žvejybinių reportažų, nors tame Latvijos pajūryje per du vakarus taip ir nesulaukiau jokio kibimo :cry:
Nurašysim ant to, kad teturėjau tik krevečių :-D

Kai Palangoje ir Klaipėdoje lipa vieni kitiems per galvas, aš renkuosi laukinę gamtą

Paveikslėlis

Vaizdelis beveik iš palapinės.Už pušelių jau skardis ir jūra

Paveikslėlis

Bandymai sugauti plekšnę

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Na, o čia šiaip vaizdeliai, kurie užkliuvo

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Gal kitas atostoginis reportažas bus su laimikiais, nes šita dalis buvo labiau relaksacinė-šeimyninė :lol:
 #290990   Agis
 26 Bir 2011 22:20
Čia kam ko reikia :lol:
PIgiausia sėdėti namuose, a visa kita pagal poreikius, vieniems lietuviškų kurortų tūsovkė, kitiems laukinė gamta, žinoma irgi už atitinkamą mokestį.
KIta vertus, pabandykit atrasti pas mus panašių suolelių.Jeigu atrasit, tai tikrai jie nebus, kaip pas tautą, iš kurios mes dažnai norime pasišaipyti, tačiau jau seniai įsitikinau, jog kultūros atžvilgiu mums dar joti ir joti iki tų žirgo galvų.
Suolelis su staleliu jau seniai laiko, pajūrio vėjų ir audrų nugludintas, tačiau nei vieno išpjaustyto užrašo, nei vieno sukalto alaus kamsčio, nei vieno nudeginto krašto ir patikėkit už mūsų sienų tokių rasti galima ne vieną, o jeigu ir randi kokią šiūkšlę, tai tenka raudonuoti pamačius tos šiūkšlės kilmę.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Spėkit ko labiausia bijo lietuviai kempinge, ogi tų pačių savo tautiečių :-D keisti mes ane ;-)
 #290998   Liveris
 26 Bir 2011 23:10
Na ka savaitgali biskeli pasėdėjau :)
Šeštadienio rytas padovanojo šiuos gražuolius:
Paveikslėlis

Lynai gyvena kitoj kudroj ir tikimasi greit sulaukt palikuoniu. Šeštadienio ir asmeninis rekordas 2.22 kg kuris galvojau bus ilgai nepamuštas, bet.....


Sekmadienio rytas ir šetau, naujas rekordas.
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Sekmadienio mažiausias 2,32 :D
Visi gražuoliai
Paveikslėlis
 #291032   Sokratas
 27 Bir 2011 08:14
Žvejyba Mažeikių apylinkėse...

...arba ,tikrinam netyrinėtas dar vietas..

Kadangi šeštadienį, nedideliam upelyje, ešeriai kibo, sumaniau patikrint didesnę upę. Galvoju, gal ir ešeriai padidės :)

Sustoju pasigrožėti upe nuo tilto, bet tik susinervinu - vandens beveik nėr. Och tie ,,elektrikai" sušikti :twisted: :

Paveikslėlis
image host

Lekiu ieškot, kur vandens daugiau bus. Sunkiai randu privažiavimą prie vandens. Ne vieną dešimtį km nuvažiuoju, ir vėl parvažiuoju, bandau kitu keliuku, bet jis nuveda pas karves, o ne prie upės :). Paklaidžioju gerą valandą, kol galiausiai prieinu vandenį. Čia bus gerai :

Paveikslėlis
image uploader

Per pusvalandį susistyguoju įrangą ir , pradedu mikrint nuo pačių mažiausių mikriukų . Po kiek laiko suprantu, kad su ešeriais bus ne kas, jei net mažiuko nepavyksta pagauti.
Padidinu masaliuką ir pratraukiant palei seklumą, palei žoles griebia:

Paveikslėlis
wordpress image hosting

Apsidžiaugiu ne žuvim, bet tuom, kad nenukando valo. Neilgam tas džiaugsmas . Už keletos metimų masalo netenku. Nurėžė dantytoji...
Tenka dėti pavadėlį. Praplaukiu ilgą galą , nieko nebepagaudamas.
Matau, kad čia jau vietos šiek tiek labiau tinkamos šapalui, nei lydekai ar ešeriui. Uždedu plūdę - burbulą, spambų kablį, karkvabalio lervą, kurią radau bekasdamas sliekus , pamėtau pamėtau ir pirmas, bet tik sprindinis šapaliukas. Net nefotkinu. Sekanti žuvis:

Paveikslėlis
image upload

Vienu žodžiu- nieko gero. Paplaukiu dar šiek tiek, ir valties dugnas jau kabina akmenis. Gylio visiškai nebėr. Vietos čia jau labiau tinkamos būtų upėtakiui, bet jais šį kart neužsiimsiu, aš gi atvažiavau ešerių ,,silkei" :). Grįžinėju atgalios...

Kai tik pagilėja, uždedu baltą guminuką ir pirmu metimu op:

Paveikslėlis
upload pngpng

Va, galvoju, su šituo reikia žvejoti. Bet tenka nusivilti. Niekas jo nebenori. Dedu nemažą voblerį, pasvajodamas, kad gerai bus ir lydekos, tik didesnės :), jei ešeriai neima.
Ir pamėtau, ir pavelkiauju, ir vėl pamėtau... Ne, nenori.
Iš nevilties, padraskau voblerį bet kaip ir nustebęs pamatau, kaip jį iki valties prisivijo stambokas ešerys.
Čia prisiminiau vieno stipraus žvejo, dabar gyvenančio Airijoj, pasakymą: kai neima, pradedu tampyti, draskyti masalą bet kaip, į visas puses, lyg pats būčiau išprotėjęs.
Ir ką? Suveikė . Pirmas ešerys keliauja valtin:

Paveikslėlis
free image hosting

Paskui, antras, trečias, ketvirtas. Tarpuose tarp jų ir lydekaitė užsikabina. Pamečiau skaičių, kiek jų buvo iš vis, gal 5-ios, gal 6-ios...
Visos lydekos, sveikos ir nesužalotos buvo paleistos, o šie gražuoliukai keliaus namučio (pas mane :) :

Paveikslėlis
post image wordpress

Didžiausias svėrė 290 gramų...

Va, toks va, pirmas mano sekmadienis po Joninių.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė