Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Nuotraukos gamtos temomis, laimikių nuotraukos, fotoreportažai, video
 #355880   Justas.07
 28 Kov 2012 19:33
Sveiki. ::hai-bai Siam kartui stipriai neissiplesiu :-D tik papasakosiu kaip pagaliau atsidariau sezona.
Stai cia ramiausias leites platumos kampas kuriame ir zvejojau.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Pasiruosiau apie 0,7kg still jauko kuri pagardinau sausu tuti-fruti kvapu, gaila kad pasibaige nes naaudojau ji nuo 2006metu :lol: ir dabar bent jau silutej nemaciau kad butu kur jo pirkt. :cry:
Masalui naudojau 2 arba 3 muses lervas, uzkabinus slieka kabaliojosi eseriukai.
Kuklus laimikis, bet is po ziemos pajaust meskeres galunes virpejima buvo labai malonu ;-var-var.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Isitikinau kokia didele reiksme turi jaukas, plonas pavadelis ir mazas kabliukas. Netoliese zvejojes zvejys per beveik tapati laika tepagavo viena sprindini ir kelis cigaretinius eserius. Kibimai dar labai atsargus, per skubejima namie palikau mazesnes gramaturos pludes, o tureta maziausia plude (2,5g) kibima rode labai silpnai.
Taigi sezonas atidarytas, savaitgali manau bandysiu didesniu raudonsoniu ieskot. :ruko
 #357005   Tadass
 31 Kov 2012 16:46
Prognozes rode "netinkama" veja braidymui juroje, bet rytas buvo visai kitoks nei prognozuota :gutgut Susirinkau smutkes ir staigiai prie juros. Jura pasisiausus, bet banga luzta tik prie pat kranto, tad gerai paieskojus siaip ne taip randu viecike kur galima ibrist bent 20 metru ''plot bangos ziauriai "piktos" - kai duoda per kupra, vos ant koju eina issilaikyt :lol: Vanduo drumstas, daug plaukiojanciu siuksliu - nieko gero. Atmojavau gera valandike, kibimo neturejau, o zaislus susirinkau, kai pakilo vejas ir pradejo artintis va toks vat debeselis

Paveikslėlis

Nulekiau dar valandikei plotkiu pagaudyt - bus pasidziovinimui ;uolrait

Paveikslėlis
 #357262   dainiuška
 01 Bal 2012 13:11
Buvome vakar Nemune stintelių su feeder'iais pavaikyti. Kibimas ;-var-var. Visą dieną kibo pastoviai, dažnai buvo dupletai, retkarčiais - ir trejetas stintelių vienu traukimu, turėjome ir kelis kvartetus ;uolrait Geras draugas iš Tauragės užrodė vietelę, kurioje visą dieną sėdėjome vieni, nereikėjo trintis pečiais :gutgut
Kitoje pusėje - nebe LT valdos:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Orą patyrėme įvairų: nuo šiltos saulės, kuri "liepdavo" nusiimti šiltas, žiemines striukes, iki lietaus ir krušos (laimei - trumpalaikių :lol: )

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Kaip tam senam, geram rusiškam multike: rodos, lietus kaupiasi :mėlynvarla

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Tiltas į Rusiją:

Paveikslėlis

Laimikiai:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Laikas praleistas ;-var-var.
 #357315   Rapalas
 01 Bal 2012 18:01
Atidariau ir as siandien atviro vandens sezona, jeigu taip galima pasakyti, kad nekiltu nereikalingu diskusiju iskarto parasau kad žvejota savame prudelyje,tad nera nieko nelegalaus :) lydziukas svere 5 kilogramus :) ir sezono atidarymas ir didziausias lydekiokas ''plot , susigunde LC pointeriuku 100 :)
Paveikslėlis
 #357460   Rapalas
 02 Bal 2012 08:24
Gerai, truputi pasmulkinsiu viska :) tvenkinukas yra 1Ha dydzio, zuvies yvairove nedidele, lydekos pagrindinis racionas, si manyciau ne pati didziausia, lynai jau iki 3-4kg ugteleja, amurai pries 2 metus buvo 3-4kg, karosai iki 1.5-2kg kupras uzsiaugine, bei starkiuku ileidom pries 2 metus 200, bet panasu kad visi buvo sterilizuoti.
O buvo taip: vakar ryte skambinu giminaiciui ir sakau gal nori patikrinti kaip ten ta tavo sodybele laikosi, paziuresim ar ledas jau nuejas, sako davai varom. Nieko perdauk nesitikejau, pasiemiau kelis twicinginius wobliukus, kotuka vienadali 1.85m ir rituke shimano citica su 0.23 pintuku berots, nepamenu pavadinimo, kas pusmetri ar metra nudazytas tamsiai zalia, sviesiai zalia spalva. Pradejau metyti voblikus, viena, kita, stengiausi daryti labai letus pravedimus ir tikejausi kad uzkabinsiu kokia silkute neuzauga, nes pernai didesnes nei 1.5kg nepavyko iskrapstyti niekam. Tai va metau metau... nejama. Galvoju dar muset miega saldziai jos. Pradejau maudyti visus voblikus is eiles, kadangi sviezia yranga ir nespeta normaliai pazvejoti twicu. Tam prudelyje yra tokia duobe kokiu 50-70 metru ilgio ir 4 metru gylio. As link jos ir svystelejau pointeriuka 100. Pora stuktelejimu ir rimtas smugis man per rankas, spinas tik sulinko, pradejo lauzti atpratusias rankas, pasirode keli ratilai ir dugnan. Supratau iskarto kad laimikis neherovas. Anksciau pries du metus pagauta 3.84kg taip nesipriesino. Bet po keliu smugiu beliko tik svoris palei dugna, nekilo, tada po biski po biski parsipompavau ja link kranto, man ir giminaiciui akys kvadratines, sio tvenkinuko ir tuo paciu mano rekordas. Iskarto pasakysiu, kad tikrai nera taip lengva pagauti ta zuvi ten kaip atrodo. Ezere irgi zinai kad yra dideliu lydeku, bet nevisada pagauni. Tai va isivilkau siaip ne taip ta lydi, sprando apimti jau nebeeina :) Visas tirtu is laimes iskabinu masala kad pasipardzius neisisegtu jis man i letena ir darau kelias foto. Ant uodegos lydelio sniegas ;) Deja lydeka nebuvo paleista nors ir kaip as norejau del keliu priezasciu. Viena tai kad labai dauk ten brakusu ir pastoviai siaubia ta tvenkini, tad jie tikrai nepasigailes, del ikru tai ten ir taip yra kam juos nersti ir silkuciu ten netruksta. Trecia priezastis bus velykom puiki farsiruota lydekele ;) Tad tokios emocijos is sezono atidarymo :)
 #357869   Tadass
 03 Bal 2012 09:17
Pagal uosvienes uzsakyma, sekmadieni teko pakartot kuoju zvejyba. Sikart pasitaike stambesniu ;uolrait

Paveikslėlis

Paveikslėlis

P.S. kotletai buvo skanus :)
 #359470   Tadunce
 06 Bal 2012 19:55
Pagaliau ir studentas gavo laisvo atokvėpio savaitėlę. Na, nėra ji tokia laisva, laukia visokie kursinių darbelių pataisymai.. Na, bet ar tai gali sulaikyti nuo žvejybos? Vargu. O štai Naglio pranašaujami kitos savaitės orai tikrai gali! Aš gal ir pakentėsiu šalančius pirštų galus, skruostus gairinantį vėją, bet ar margieji mano draugai bus nusiteikę taip pat pakančiai? Tiesa pasakius, kol kas nėra man jie ir tokie draugiški. Paskutinį margį laikiau rankose pernai per karštymetį. Tai buvo puikus jausmas, todėl nenoriu nuleisti rankų, kol nepagausiu jų daugiau. Kol kas, po 5 nesėkmingų šio sezono žvejybų mano rankos vis dar pakeltos aukštai. Tikriausiai reikia nedaugžodžiauti ir pradėti aprašinėti atostogų žvejybas. O taip norėtųsi dar pablevyzgoti.
1 Diena
Oras dar lepina. Gal net vienu momentu buvau pasigailėjęs, kad apsivilkau papildomą sluoksnį rūbų. Tačiau tai nebuvo tiek svarbu, kad neleistų visiškai mėgautis žvejybos malonumais. Šiandien nusprendžiau aplankyti netoliese esančius upeliukus ir patikrinti juos einant prieš srovę ( savaitgalį su Arvydžiu ir Traškiu ėjom palei srovę). Prisipažinsiu, kad vedamas Lioreno sėkmės ir nori išlipti iš nulinio upėtakių skaičiaus sezone pirmiausia pasileidau upelio krantais, kur Laurynas pagavo upėtakį. Iš jo pasakojimo buvau susidaręs vaizdą, kad upelis turi daug mažiau perspektyvių vietų, tačiau jos man atrodė visur. O taip nebuvo. O ir be to, KAŽKAS TEN VAIKŠČIOJO BE MŪSŲ. Rasti pėdsakus prie kokio daug vilties teikiančio upelio, tai tas pats, kas užtikti savo žmoną su kaimynu lovoje. Tai iškarto sukelia pyktį ir pavydą. Dabar jau turiu pasiaiškinimą, kodėl nepagaunu. Tiek to, eisiu toliau, netikiu, kad jis galėjo viską pagauti, o jo įrankiai, tikriausiai buvo kokie archajiški. Tokia savitaiga vedė mane toliau. Tiesą sakant nuvedė taip toli, kad net nepagalvojęs, kad tokioje vietoje tūnos žvaigždūnas, užlipau jam ant galvos. Šis, aišku nepatenkintas, spruko iš slėptuvės pamodamas savo uodega. Na ir žioplys aš. Po valandos grįžau, tikėdamasis, kad tas bailys bus namie. Nė velnio. Nors vietos iš tiesų yra nepakartojamai gražios, to visai nevertina margieji. O gal vertina taip, kad joms nė motais siūlomi „suši“, „sake“ ir panašūs tolimųjų rytų kilmės produktai? Na, jei ne čia, tai kitur aš jiems priminsiu uodegą. Rytoj mėginam važiuoti toliau su Traškiu ir Laurynu.
Paveikslėlis
Paveikslėlis

2 Diena
Ryte supratom, kad dar tikrai ne pavasaris. Bent jau motulė gamta taip negalvoja. Ir išvis, nežinau ką ji sau leidžia taip elgdamasi.
Paveikslėlis
Nors, jei žiemą gaudomi upėtakiai, tai kuo prastesnis pavasaris su trupučiu sniego? Tuoj išsiaiškinsim. Brendam, metam, traukiam, timpčiojam, atkabinėjam masalus iš kelmų. Viskas kaip ir priklauso upėtakininkam. Beveik viskas. Bekopdamas aukštyn pamatau vaizdą, kuris asocijuojasi su Mindulės dedamais lašišavimo reportažais.
Paveikslėlis
Ech, srauni upė, vėsus oras, kolchozas, lašišžuvės, pastovūs kibimai.. Na, gal ir ne viskas taip, kaip Amerikoj.
Vienas vietas keičia kitos, vienas už kitą sraunesni ruožai. Toks įdomus pastebėjimas, kad Lietuvoje kalnų tai nėra, bet kalnų upės, atrodo, kad egzistuoja. Tai tęsiasi ne taip ir ilgai, kol ateinam iki medgraužių architektūros stebuklų.
Paveikslėlis
Nors užtvankų prigriauta (tikriausiai kokie J.Šimėno draugeliai) kas 100metrų, bet ši buvo kaip Vilniaus televizijos bokštas išsikišęs iš visų aplinkinių pastatų.
Aš dvigubai žioplys. Išbaidžiau dvi silkutes. Nors ir dvigubai nelegalės, bet būčiau nesupykęs, jei sudrebintų liauno kotuko viršūnę. Ten ir supratau, kad galbūt upėtakinis ruožas baigėsi, reikia truputi apsidrausti su poliovke. Tačiau, tai nepadarė jokio skirtumo.
Tiesa, rašiau, ką reiškia rasti pėdsakus prie upelio. Ką gi, yra ir išimčių. Pamatyti tokius pėdsakus, tai žinoti, kad žmona turi draugą, bet jis gėjus.
Paveikslėlis
Ir tai žinant mane apima ne pavydo ar pykčio, o gėrėjimosi gamta jausmas.
p.s. Jūs supratote gerai, šešta žvejyba su nuliu kišenėj. Žlugo viltys atsidaryti kovo mėnesį.
4 Diena
Laikas patikrinti vieną seniai rekomenduotą upelį. Oras nekoks, bet gal taip ir geriau - mažiau akių, daugiau teorinių šansų. Na, iki žvalgo man dar toli, jau kiek žuvų savo negrabiais žingsniais išbaidžiau, tai tikriausiai nesuskaičiuosiu ant rankos pirštų. Ir šiandien ne išimtis, besistumdamas žingsnis po žingsnio į priekį, kad užsiimti geresnes pozicijas, išbaidau žolėse besišildantį žvaigždūną. Na, pradžia smagi.. Lietus keičia pūgą, puga keičia katik švietusią saulutę. Vienos vietos atrodė geresnės už kitas, bet visos jos vienodai tuščios man.. Jau buvau beprarandantis viltį ir automatiškai mėčiau komačiuką pasislėpęs medžio paunksmėję, kai per polaroidus pamačiau kaip gelsvas siluetas šauna iš po akmens ir čiumpa mano žuvelę, azarto apimtas bandau kirstį dar nepajutęs žuvies smūgio į ranką. Vienas persivertimas ir žuvis grįžta į savo buveinę. Į kraują suplūsta adrenalinas. Suprantu, kad praleidau dienos progą. O tai iš tiesų ir buvo vienintelė dienos proga. Liūdna. Visvien, dėkingas Arvydžiui, kuris parodė, kur tikrai gyvena margiai. Nors.. Manau, kad man tokie upeliai yra mažoki, nu nemoku aš juose gaudyti..
7 Diena
Pagaliau pavyko ištrūkti prie upelio. Įgyvendinsiu savo normatyva (4 žūklės per atostogas). Džiaugiuosi už save. Aš vėl prie to paties upelio kaip ir prieš kelias dienas. Oras džiugina, vėl pavasaris. Vanduo dar skaidresnis, per akinius praktiškai visas dugnas kaip ant delno. Einu pakilia nuotaika prie kiekvieno nuvirtusio medžio ar staigesnio upytės posūkio. Tačiau potencialios būveinės nėra jau tokios svetingos, taip pat matau, kad kažkieno būta nuo mano paskutinio apsilankymo. Vieni pėdsakai mano, kiti ne. Blogai. Kadangi atvažiavau apie pietus, nežinau ar kažkas nepraėjo ruožų ryte. Na, tai ne priežastis nemėginti pagauti.. Kabinuosi naują šakalą tiny fry, kurio tokį truputi kislotną spalvinimą prieš keletą valandų paėmiau nuo prekystalio. Gal 20 metimų pasidžiaugiau juo, o tada, eilinio metimo metu įvyko neeilinis susidūrimas su staigiai spėjusiu išdygti uosiuku.. Neveltui kietmedis.
Paveikslėlis
Geriau galėjau nueit į piceriją pavalgyt už tuos 40lt.. Ne.Pasnikas. Nemėgstu pasniko, nemėgstu žuvies, nelabai turiu ką valgyti per jį..Trumpai – didysis blogasis penktadienis.
Su nusivylimu kišu dėžėn šakaliuką ir kabinu kitą spalvinimą. Pora posūkių ir matau labai nemielą vaizdą. Nepilnamečiam rekomenduoju atsiklausti tėvų, ar gali tai matyti, o silpnesnių nervų skaitytojus prašau greičiau suktelti pelės ratuką.
Paveikslėlis

Taigi, iki ruožo galo nieko daugiau ir nebepamačiau.
Meluoju,eidamas atgal dvi žebenštis užtikau kažką bedorojančias. Nuostabūs padarėliai, visiškai manęs nesibaidė, per metrą nuo jų stovėjau, kol išsitraukiau fotiką viena pasislėpė žolėj, o kita paspoksojusi į mane nėrė į urvelį.
Baigiamasis žodis
Bendrai sudėjus, vietoj žvejybų galėjau peškomis nueiti iki Širvintų. Ir dar skaniai pavalgyti, ir dar lukoile pasiimti kavos. Ir dešrainį.
Na, bet nepradėsim visko taip skaičiuoti, visko būna, o džiaugsmas pagavus žuvį atperka ir labai didelius materialinius ir fizinius, ir moralinius nuostolius. Kad ir nepagavau, jaučiuosi laimingas, tiek laiko praleidau gamtoje, prie tokių gražių upelių.
Dabar gal jau norisi pasiimti ilgesnį botagą ir išeiti į platesnius vandenis. Bet viskam savas laikas. Atostogų žvejybos baigėsi, lauksim kol nutekės truputi vandenėlio ir bandysim dulkes pūsti nuo kitų įrankių.
Tikiuosi, kad kolegom nebuvo nuobodu skaityti mini dienoraštuką. 
 #359756   vyrgaz
 07 Bal 2012 18:32
:/braj; Šiandien visu rimtumu nusiteikiau žvejybai..Oras ryte labai labai geras buvo, gaila kad tik iki pietų toks tebuvo..Tai va,nulėkiau krautuvėn, jamiau traper juodo universalaus jauko ("šaltam vendeniui", pardavėjas sakė), matyliukų su dzykūnais..Ir į kelią..Numatęs buvau važiuoti į pavasarinę tvenkinio vietą, tą pačią kaip kiekvienais metais..Metai bėga, medžiai auga, o kažkada buvusi gerai prieinama vietelė susiaurėjo tiek, kad su 3,9m fyderiuku nėra galimybės pamojuoti..
Paveikslėlis
By vyrgaz at 2012-04-07
Gal kai kam atrodys, kad nederamai pasielgiau, bet..Rezultatas toks..
Paveikslėlis
By vyrgaz at 2012-04-07
Po tokių žvejybos vietos patobulinimų puoliau maišyti jaukų, susidėjau fyderiuką, kol brinko jaukas, su sunkesne šėryklėle pasitikrinau dugną, perkritimų nepastebėjau, bet bent jau atradau kokiu atstumu nuo kranto prasideda žolynai..Prieš pat tuos žolynus, už maždaug 40m nuo kranto ir jaukinau, tikėdamasis prisišaukti žvynuotus tvenkinio gyventojus..Po jaukinimo, kai jau įprasta, kibimas sekė po kelių minučių..Žuveliokas total košmar.. :superšokas
Paveikslėlis
By vyrgaz at 2012-04-07
Tik permetus, ir vėl..ir vėl..ir vėl ir t.t..Buvau net sietelį žuvim pasiėmęs, bet dėl tokių net mintis nekilo jo vandenin merkti..
Paveikslėlis
By vyrgaz at 2012-04-07
Kai po eilinio viršūnėlės virptelėjimo pakirtau, pirmą ir paskutinį kartą šiandien, kitam gale pajutau kažką "rimto"..Apie 100 gr kuojūkštė.. :ruko Vėjas, kaip ir pirmojoj šio sezono žvejyboj, buvo tiesiai į veidą..Pasislėpus saulutei visai nemalonu pasidarė..Eilinį sykį netinkama apranga, net pirštinių reikėjo, nors važiuojant mašinos borto kompas rodė net +10..Bet visgi, net ir sužvarbęs, buvau pasirįžęs sunaudoti visą jauką, kurio po kokių 3 val žvejybos dar buvo likę apie 1 ltr iš 3,5 pasiruoštų..Nukabinęs nuo kabliuko eilinį "kilbuką", prisikimšau šėryklėle jauko, sukabinau kirminiukus, ir prisukinėjant valą, čiut daugiau nei 3,5 m aukštyje, pasigirdo kiekvienam fyderastui širdį draskantis POKŠT..Nepataisomai ties antru žiedeliu lūžo minkščiausia viršūnėlė.. '''bum Gamta, pamačius šitą mano nesėkmę dar atsuko vandenio..Tai va, teko susirinkti daiktelius ir kulniuoti link mašinos..Bet aš dar čia sugrįšiu, po savaitės, gal greičiau, ir gal jau didžiosios kuojos bus sujudėjusios..
Tokie tai murziaus, sušaros gaudytojo, nuotykiai prie Pociūnų tvenkinio, Kauno rajone.. :)
 #359820   Dekanas
 07 Bal 2012 22:00
Ir as pasigirsiu! ''plot

Dvi savaites skaiciau forumus, ciupinejau parduotuvese ir galvojau kokio man reikia fyderio :) Ir siandien ryte pagaliau mano rankose atsirado cormoran speciland fyderiukas. Nekantraudamas nulekiau iki Nevezio paejau toliau nuo viso "kalchozo" kad niekas nematytu mano pirmuju metimu su fyderiu ir isitaisiau -
Paveikslėlis

Kokia 10 serykleliu numeciau mazdaug i 10 m2 :v-ar hehehe :) Surisau belekokia sistelele kad tik pamatyt virsuneles krustelejima :) ir neilgai reikejo laukt -
Paveikslėlis

Uzpuole lietutis, bet juk negi pirma diena su fyderiu pabegsi taip greit, o po lietucio dar ir smarkiau virsunele judet pradejo :) ir galu gale vaizdelis toks -
Paveikslėlis

Labai geras sestadienis ;-var-var.
 #360674   Airis
 10 Bal 2012 20:56
Paveikslėlis

vakarop apejau karjera ir ant flegmatisko tvico susigunde grazuole, bet traukti jokio idomumo, kaip pagali parvilkau. isnersusi ir pavargusi,beveik nesipriesino. lauksim kol paaugs
 #361255   diego
 12 Bal 2012 08:54
O vakar buvo taaaaaip ;-var-var.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
sorry striuke murzina :oops:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
upetakiai alkani ir godus :-niak'
Paveikslėlis
42 cm (mano kolkas didziausias)
 #361263   Simonas
 12 Bal 2012 09:09
Sestadieni pries velykas su broliu pasivaiksciojom viename upelyje. Rezultatai kuklus, bet laikas praleistas pukiai. Abu turejom po viena kibima, taciau maniskis nerealizuotas.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
 #361608   Airis
 13 Bal 2012 08:39
Pagaliau ketvirtadienis. Ilgai lauktas užbridimas į JŪRĄ. Širdelė kirba ir neduoda miegoti,tai keliuosi 4 ryto ir deduosi įrankius. Keltas 5.40, pusvalandis kelio ir jau esu 43km. Kol apsirengiu jau ir po 7.
Jūra rami,tik pučia smarkus pietryčių vėjas į nugarą.
Paveikslėlis

Po valandos gaunu pirmą smūgį , bet žuvis tik sudrebina kotą, nepasikerta. Atvyksta į kompaniją Žvejukas. Paeiname apie 1km toliau ir randame perspektyvią vieta,kurioje po gero pusvalandžio darbo ,rezultatas.
Paveikslėlis
Matosi,kad nelegalas, tai ilgai nekankinę paleidžiame auginti lašinių.
Dirbame toliau. Keičiame dislokacijos vietą,paeiname dar tolyn. Žvejukas pirmu metimu įkabina brakušų tinkla. Pradedame gelbėjimo operaciją.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Toliau pagal pėdas smėlyje atsekame,kad turėtu būti dar vienas tinklas ir jį ištraukiame,o jame visų svajojių svajonė,jo Didenybė
Paveikslėlis

Pagauti tokį ant spino būtų nerealu.
Reanimacija vyksta pakankamai ilgai ir jau manėmė,kad neišeis išgelbėti, bet mums pasiseka
Paveikslėlis

Po kelių valandų pasirodo ir tinklo "sąvininkai"
Paveikslėlis

Turėjo būti labai nustebę :lol: , kad nebėra tinklo. Ne ten ieškojo, mes jį supjaustėm ir užkasėm .

Tęsiame darbą toliau, bet kibimų nėra. Matėmė keliolika "bulku", su vienu vaiku pažaidėme slėpyniu, jinai subulkuoja,užmetu palei nosį,patraukus ,kerta per blizgę, bet nepasikerta ir taip tris kartus.
Vanduo poskaidris, batai matosi,bet dugnas nelabai. Žuvies tikrai yra priekrantėje, nes daugybė tobių ir krevečių. Laikas praleistas super,nueiti km ir 10 valandų spiningavimo šiandien jaučiasi.
Iki kito karto
 #362508   SauliusM
 16 Bal 2012 08:37
vakar darem eiline kelione "pazink gimtaji krasta" upiu pakrantem su siuksliu parankiojimais vietom... vakarop jau atvaziuojam prie Merkio ir nustembam. stovi stacionariai visiskai toks mikrokolchozelis pludininku. nu bliamba sakom, nu negal but, kad kolchozu ir dar stacionariai vienoj vietoj stovedami pludinykai upetakius ar kirslius gaudytu. nu ir prisedom salia smalsumo vedami. pasirodo tauta kuojas dubasina :shock: tai prisigaudziau ir sau ant porciju ppleksnem to gerio. tai vot, pasirodo ne kiekvienas pludininkas sutiktas prie upetakines upes yra svolocius.

Paveikslėlis

dar likau labai maloniai nustebines, kad pasirodo nuovo finezza T yra afigienno jautrumo pikeris taip tarkim su 10gr svareliu kuojas dubasint :lol:
plius dar gaudziau su mono valu, o jei taip pintuka plona dar susivyniojus :superšokas
 #362514   pensininkas
 16 Bal 2012 08:56
Kai karosas nejama, JAMA karpis!

Visai netyciom, visai nelauktai sekmadieni Donatelo skambutis ir keistokas balsas kitam rago gale. Pasirodo, maisto atsargos baiges pries savaite, todel primygtinai siulo varyt zvejot. Nu jei siulo, kodel gi ne. Ilgai nediskutave nusprendziam pabandyt tokia viena slapta vietele X, pagal visus nuogastavimus, perpildyta karosais ir karpiais ir kitokia plaukiojancia mesa. Meskeres sumestos, masalai/jaukai nupirkti, pusvalandukas kelio ir mes jau X taske. Tikslas - karaliski karosai.
Pasiserimas, gylio matavimas, pazintis su dugno reljefu ir netrukus uzkontaktavo karosas

Paveikslėlis

Toks pasakyciau visai geras, su limituotu kiekiu zvynu, palengvinsiantis valymo darbus.
Metimas kitas ir vel kontaktas.

Paveikslėlis

Ir vel ...
Dar metimas ir vel kontaktas ...

Paveikslėlis

Na ir desertui vel uzkontacino, didziausias. 3.11 kg.

Paveikslėlis


Sumoj 5 galvos. Jame ant dzyka ir labai imantraus kukuruzo, konservuoto meduje. Buvo planas visus bendrai nupaveiksluot ir susvert, bet kai tik su pirmu apsiforminom labai keistas balsas pasigirdo "Vyrai vyrai ka cia darot anuka greit nimucinat leidziat". Tai planas neisdege. Tai tiek. Ai, bendrai buvom 3h.
 #362541   Rapalas
 16 Bal 2012 09:39
Grazus karosai :) jau pradejo jamti, reik varyti :) O as sestadieni bandziau papetakius vilioti ir gavosi va kas :)
Sestadieni nusprendziau skirti upetakiu zuklei, iki tol esu pagaves kelis snarglinukus ir tikejausi kad si karta tai jau pavyks. Nuojauta nenuvile keliantis 5 valanda ryto, susidejau smutkes ir pirmyn, pirmas kelmas ir naujas salmo vobleriukas upetakiams ate, dar pazvejojus uzsikabina antras naujas salmo vobleriukas, bet ji atsikabinu, to kaina abu prisemti ilgi guminiai botai. Bet po dar 50 metru jis jau po vandeniu :(, pradzia nekokia, bet truputi po 10 pirmas grazuolis apie 300gr jau mano rankose:
[img=http://s12.postimage.org/mljcuakh5/Nuotrauka0017.jpg]
[img=http://s13.postimage.org/om78hpjmr/Nuotrauka0018.jpg]
Ir keliauja atgal paugeti :)
[img=http://s14.postimage.org/4vycky8ml/Nuotrauka0019.jpg]
Tada dar paejus seka smugis ir vel kova su zuvelioku, sitas jau didesnis, is akies apie puskili, taipogi keliavo namo, kas keista, kad upetakis kirto ir nepataike i bobleri, bet vobleriukas palinfo po ziaunom, as pagalvojau kad jis cia taip irijo, bet ziuriu kad valas i burna neieina, gerai paziurejus matosi kad kyso voblerio liezuvelis, laimei labai graziai kabliukai susmigo i soniukus ir ziaunu nepaliete, kraujo ne laso.
[img=http://s14.postimage.org/q0mszv6zx/Nuotrauka0020.jpg]
[img=http://s14.postimage.org/93xq7fzfx/Nuotrauka0023.jpg]
Sitas grazuolis mano didziausias irgi keliauja namucio paplaukioti ir paugeti. Dar praejus seka trecias smugis ir sitas jau galingas, metasi tai i viena sona tai i kita, stabdys sudzirge, nu galvoju cia tai monstras jau bus, bet paaiskeja kad maziausias tos dienos papetakis, tik velgi kai kirto nepataike ir uzsikabino uz sono :shock:
[img=http://s15.postimage.org/dhd7z8fkn/Nuotrauka0024.jpg]
Greitas atkabinimas po foto ir namolio keliauja ir sis grazuolis :grin: Dar buvo vienas isejimas, bet tuo metu kaiptik staigiai islindo saulute, mane apsviete ir tas prie pat pamate ir isibaide. Pusdienukas praejo nuostabiai, pagautas daugiausias kiekis ir didziausiu upetakiu, nutraukti 2 vobleriukai, ai dar tiesa vaziuojant i zukle pasidariau nuotrauka pasui nauja :eek: bet ten greiciausiai bus fotikas sudurniaves, kur galima vaziuoti 90 vaziavau pas upetakius 100 ir vistiek nufotkino, likau apsales. Bet ne apie tai. Gaudyta su pintu valiuku, ir visos zuvytes ant pontoonciko pasirase ;-var-var. Nusiunciu mms'a draugui - se tau sms, ir gaunu mms atgal :? upetakis irgi, paskambinu, sako bus apie kila.
[img=http://s13.postimage.org/eg38cgomb/IMG_ ... _00903.jpg]
Tad jis mane apgaude :) bet kitam fronte... Jo upetakis kad ir biski su krauju is lupos paleistas atgal. Tai toks tas upetakiu pasventinimas ir mano geriausia upetakiu zukle ''plot Iki kitu kartu :/braj;
 #362608   Tadass
 16 Bal 2012 11:09
Sekmadieni, su kolega, toliau tesiam bandymus suvilioti taskuota zuvi juroje. Prognozes zadejo "brendama" jura ir jos nemelavo :gutgut

Paveikslėlis

Veiksmo vieta Preila-Nida ruozas. Siemet ten visai padorios vietos zvejybai (pleksnem, beje, taip pat, tik dar gal siek tiek ankstoka jom)
Vanduo drumstokas, bet puse velnio. Uztat vandens temperatura tai nustebino nemaloniai :evil: "Riesuteliai" tik isibridus iskart signalizavo, kad siemet tai salciausias vanduo kokiame jiem teko mirkt :-D Matyt rytinis vejas per nakti "nupute" visa salyginai silta, vandeni "k ciortu". Kad nesipykt su riesuteliais, tenka laikas nuo laiko isbrist ir pasivaiksciot pajuriu.

Paveikslėlis

Kiek akys uzmato i abi puses nere nei vieno zvejo. Apie 10 val atskrido Jurinis erelis ir gera pusvalandi suko ratus musu zvejybos zonoj, bet ir jam turbut buvo nesekminga diena :lol:

Paveikslėlis

P.S. erelis tai ne tas kur mirko riesutelius, o toks "kleckiukas" virs horizonto :)

Mirkom iki pietu, nuo 11 val pasisuko siaures vejas, pakilo bangele, vanduo siek tiek pasilo. Apibendrinant - rezultatas nulinis, neskaitant vieno kibimo kolegai. Reikia laukti silumos...

Keletas vaizdeliu, nutrauktu besildant riesutelius:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Ir zuvedru palyda namo:

Paveikslėlis

P.S. Kartais pradeda jau lyst mintys - "Tadai - ka tu cia vargsti su ta jura, bergzdzias cia reikalas, loterija taip sakant. Varyk geriau kokiu kuoju, karsiu i Nemuna, ziobriu i Minija, pasivaiksciok upeliukais ieskodamas upetakiu". Bet cia pat nusispjaunu ir sakau sau - jamsim jura ir kita karta - nu negali gi ruletej pastoviai krist tik juoda spalva - ateis laikas iskris ir raudona ;uolrait
 #362822   MariusM
 16 Bal 2012 18:41
Neįvykusi išvyka šeštadienį į žemaitijos eldoradus įvyko sekmadienį.

Tik pradėjus tikrinti vieną tikrai gražų žemaitijos upės intakėlį atsirėmiau į fabrikėlį, kuriame šviežiai stovėjo užraugtas marmalas :evil: (mintyse sukau planą kaip išpylus viską lauk, bet palikau viską kaip stovėjo, nenorėjau teršti upelio).

PaveikslėlisPaveikslėlis

Iškarto supratau, kad upelis nebetinkamas tolimesniai apžiūrai ir paėjus dar keletą šimtą metrų, radau pamestus ar tai paslėptus gėrimus, kiek laiko jie ten gulėjo vienas Dievulis žino, todėl radinį nusprendžiau sunaikinti :twisted: . Silpnų nervų :fingal: patariu nežiūrėti.

http://img28.imageshack.us/img28/5643/q3m.mp4
http://img840.imageshack.us/img840/4945/uge.mp4

Po lengvo nusivylimo nusprendžiau, kad reikia patikrinti ir pačią intakėlių motiną (tokį kelią nuvažiavus vykti namo be žemaitiško laimikio nesinorėjo). Vietų nepažįstant ir ilgai neklaidžiojant sustojau pirmoje pasitaikiusioje vietoje, pėdų radau galybę, bet nenusivyliau, pagavau keletą 31, 28, vienas atsipurtė ir dar kelętą pastuksėjimų per 2 valandėles (kas labai pradžiugino :D ). Juokingiausia, kad stovint vandenyje iki kelių pro klyną praplaukė lydeka, iš akies apie 1,5 kg, bet taip sunkiai ji prieš tą srovę plaukė, kad buvo kilusi mintis paimti ją už uodegos :lol:.

PaveikslėlisPaveikslėlis

P.S. Dilema ar pranešti gamtos apsaugos darbuotojams apie fabrikėlį, gal kokius kontaktus galite duoti :?:
Dėl kokybės nepykit, senobinis debilnikas pas mane :oops: .
 #363149   blight
 17 Bal 2012 11:39
Žiobrių belaukiant... Kažkodėl aplink mane jie vis nesirodo, tad dabar labiau tikėtina išvelėt kokį karšinčių, bet nagai niežti, tai niekur nedingsi - reik bandyt. Pirmoji šymet žūklė gaudant taikią žuvį. Klausimas kur... Perdaug nesukęs galvos galvuju reikia prabandyt vieną viečikę Nemune, artimiau su ja susipažint... Čia su fyderiu, nuo to laiko kai pasikeitė krantas (supylė dambas), nesu dar gaudęs. Tad planuose labiau pravest žvalgybą, nei kažką rimtesnio pagaut, juolab ir laiko neturiu daug. O dar prie viso to mano žvejybinis mobiliakas šposą iškrėtė - pasirodo nebuvau atsukęs jam laikrodžio į vasarinį, tai pabudino valanda vėliau, tad per patį kibimą dar tik sėdėjau keturiuose ratuose :evil: . Atvažiavęs daug nesimėtau, einu ant pirmos dambos tiesiai nuo nuvažiavimo. Mane iškart svetingai pasitinka ponas barsukas, pasižiūri į mane, apsidairo, dar iš po žiemos toks apsnūdęs, riebalo prikaupęs, kad vos pasijudina. Bet aš dar didesnis slunkius - kol ans nupėdina už krūmų, fotiko išsitraukt nespėju, tad pavyksta nupleškint tik užpakalį krūmuose :? . Paskubom įsitaisau ant kranto, susimaišau pašarą, užsitaisau vieną meškerę ir užšveičiu į uždambės sukuriukus. Vanduo dar vis aukštas, dedu 80gr šėryklą. Ilgai laukt nereikėjo, viršūnikė greit suvirpa, pirmoji kuoja spurda rankose. Vėl šveičiu, vėl suvirpa - šįkart gera puskilinė mamukinė kuojūkštė:
Paveikslėlis
Antros meškerės nusprendžiu net netraukt, nes žvejoju gan atvirai ant vis stiprėjančio vėjo, tai nagai jau spėjo nugrubt :roll: . Žiūriu, kad tokio svorio šėryklos net nereikia, tad pakeičiu ją į 60gr. Kitą metimą reikia palaukt kiek ilgiau, bet meškerę jau kur kas stipriau bet vangiais judesiais užpurto... negi karšis? :shock: Kertu - taip, tikrai smagiai priešinasi. Kilinukas, man jau smagu:
Paveikslėlis
Sekantis metimas, vėl laukimas ilgokas, bet vėl vangiai, bet šykart ir atsargiai ragaudamas linguoja viršūnė. Kertu - šitas piktesnis, tenka sunkiai pakovot kol iš srovės ištempiu. Vėl panašus karšiokas:
Paveikslėlis
Na ir po to kiek aprimo, susigundė ir mano nekenčiamiausia violetinio atspalvio dygliuota žuvis :mėlynvarla ... Kurią sulesinau šalia trypčiojančiai reketininkei varnai (nors jų prisipažinsiu irgi nekenčiu, bet pūkių labiau) :-D :
Paveikslėlis
Dar turėjau staigų, spėju šapalo kibimų, bet tik nupešė kuokštą sliekų. Na ir viskas, dvi su pusę valandos trukusią žūklę nusprendžiu baigt, nes mane jau kylantis Nemuno vanduo baigia apsemt... Juokauju - iš tikro tai labai pakilo vėjas, nagai nugrubo, sušalau ir jau nėra didelio malonumo tokiom sąlygom gaudyt :roll: . Ne įspūdingai aišku, bet iš po žiemos atsibust man pilnai užtenka. Keletas vaizdelių iš pakrantės:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Na o atsisukus už nugaros matyt štai kas (centre už medžių):
Paveikslėlis
Kas norės tas supras, o gal ir pats visai neužilgo čia kokį karšį pagaus :-D
 #365349   Justas.07
 21 Bal 2012 14:44
Šiandien gavus laisvesni laiko tarpą tarp darbų atidarinėjau spiningo sezoną. Nuo 9.30 iki 13.00 voblikais ir gumom pradrožtos dvi leitės platumos, bet rezultatų 0. 'viarkt
Tačiau jau 3 kartą nuo nekibos gelbsti Agio padovanotos sukriukės, ačiū jam dar karta. :/brazasista
Nors ir kukliai, bet sezonas atidarytas. ''plot
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Vėliau perėjau į tas vietas kur leitė susiaurėja ir bandžiau savo laimę ten. Ir šį kartą lydekaitė susiviliojo vobleriu. :v-ar
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Eilinį kartą mamai parodęs nuotraukas gavau velnių kad paleidžiu lydekas :lol: bet šios silkės dar tikrai nusipelnė gyventi.
Šiam kartui tiek. :/braj;
 #365412   Lorenas
 21 Bal 2012 18:43
Sveiki bendraminčiai ::hai-bai

Atidarinėjom šiandien lydejų sezoną. Rezultatai nekokie, bet svarbu - pagavom ! ''plot

Prie užtvankos atsidūriam apie 15 h. Ramu, paukšteliai skraido, vėjelis vos vos kutena vandenį..
Pasirinkom sėklią vietą, gylis 40 - 80 cm.
Surenkam valtį ir pirmyn. Kažko labai nesitikime, bet begalinis noras pagauti žuvį neleidžia sėdėti namuose. :grin:

Mojuojam valandą, keičiam masalus,kibimo nėra. Nuotaika truputi krenta. Tačiau nėra ko nusiminti, laiko dar turime.
Pastebime netoli kranto karts nuo karto iššokančias nedidokas žuvis. Ką gi, plaukiam į medžioklę. :twisted:

Užsikabinu burbulą (rapala clackin crank), pakrantėje gylis iki 50 cm.

Pora metimų ir pirmoji žuvis keliauja į valtį. Sezonas atidarytas :/brazasista

Paveikslėlis

Pramėtom dar 50 metrų kranto ruožo, kirtimas, vėl silkė ant kabliuko (taipogi ant burbulo).

Paveikslėlis

Žvejojam dar gerą valandą, kibimų nėra. Nutarėm vykti namo, tačiau paskutinė silkutė nutarė pradžiuginti mus.

Visos žuvys laimingai gyvena toliau, lai paauga. Paskutinioji vargu ar 300 gramų svertų :shock:

Bendrai paėmus, laikas praleistas puikiai ;-var-var.
 #365461   dovis444
 21 Bal 2012 20:55
Sumaniau pries laida nuvykti pasipraktikuoti ziobriu gaudyme, nu ka net nesitikejau, pirma kart gyvenime zvejojau ant donkes. Vieta issirinkom ties kaunu neryje, 6stukos, kibimai atsargus, daug nerealizuotu. Uzplaukia tarsi tokiais buriais, bac kokie trys kibimai is eiles ir tyla.. Keletas fotkyciu:
Paveikslėlis


Paveikslėlis
 #365634   Donis
 22 Bal 2012 16:43
Aplankiau senas vietas, kibimas puikus, upetakiai siaucia :) Smagu, 4 upetakiai, 2 nerealizuoti kibimai.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Ne vien upetakiai maitinasi :) greiciausia udros darbas
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Pietu stalas prie upes :)
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Smaguma, gamta bunda, po truputi zaliuoja medziai, jau pradeda bulkuoti kirsliai. Is kitu zvejybu viso pavasarinio sezono laimikius sudesiu vasaros pradzioje, kai baigsis skestancio sniuro sezonas.
 #366138   Evaldas Z
 23 Bal 2012 20:55
Sveiki. penktadieni, siaip ne taip sulaukes darbu pabaigos ir bijodamas, kad per visokius reikaliukus gali savaitgali ir nepavykt pazvejot, skubu bent likusi vakaro laika prie upeles isnaudot. pasirenku ruoza ~8km auksciau nei praejusi savaitgali, noredamas issiaiskint, ar sapalaiciai iki cia jau pakilo. tik atejas prie vandens, sutinku pazystama vietini sapalautoja (gaudo pludine ant kakaruzo). tas porina, kad kolkas tik vienas kitas neuzauga pakliuna. na ka, ziuresim. metimas kitas ir kazkas baksteli per sroveje spurdanti vobleriuka.
Paveikslėlis
nuojauta kuzda, kad gal ir teisus (kad ji kur vilkas) tas vietinis upeles sapalu ekspertas... pramojuoju pusvalandi tusciai ir ta nuojauta tik stipreja. bevejant liudnas mintis salin, vel kazkas stukteli. sikart priesinasi inirtingiau. tik vietoj ieskoto sapalo pavirsiuj pasirodo "margasis sonas". netiketas (beveik) prieslaikinis (keliom valandom) sezono atidarymas.
Paveikslėlis
iskeles is vandens margaja, vos ne zakteliu. zarnokai vos ne isvirte is rimtos zaizdos papilvej :superšokas o ji sau plaukioja ir dar medzioja... ir kas ja sitaip...?
Paveikslėlis
bemastydamas apie galimus lydekaites susizalojimo variantus, dar gera pusvalandi pamaudau savo vilioklius ir daugiau nieko nesudomines, traukiu namolio.
sestadienio pirmoji puse visgi atsilaisvina, tad vel lekiu prie upeles.
Paveikslėlis
nauja diena, nauja vieta, naujos viltys... tik pradejus perspektyviu vieteliu tikrinima, betraukiant vobleriuka priekranciu ir likus ~5m iki koju, kazkas atsargiai grybsteli. tikedamasis kokio nupiepusio eseriuku, lengvu rankos judesiu pakertu ir po akimirkos pamatau pavirsiuje besivercianti ~3kg lydi... katras dar man !:fak! speja parodyt 'viarkt jau geriau buciau nemates, nes is kibimo tikrai nieko tokio nebuciau itares. na, bet yra kaip yra. einu toliau bekeisdamas masaliukus ir beieskodamas sapalo. tik sapalas turbut to nezino... prie nendriu vel stukt ir jau pazystamas muistymasis ispeja, kas per zveris anam gale.
Paveikslėlis
na, dabar jau ir oficialiai (legaliai) sezonas atidarytas.
Paveikslėlis
zuklei skirtas laikas nenumaldomai senka. taip ir nesulaukes sapalo smugio, pedinu link automobiliuko mastydamas, kad gal visgi i lydeka taikytis reiketo... bet bus gi dar tu zvejybu. dar vartysis pavirsiuj kablio atsikratyt bandantys visokiu rastu ismarginti zvynuotuju sonai.
 #366224   Jurginas
 24 Bal 2012 07:56
Taigi, šeštadienį bandžiau atsdaryt sezoną Šventojoj. Ir bandžiau man upėj netradiciškai - drop shotu. Kibinėjo va tokie ir panašūs:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Sekmadienį, sakau, pabandysiu tradiciškiau, paprastais galvakabliais.. Baigės va kuom:
Paveikslėlis
Saka pernai čia neblagai ešerių pavarė, bet man kažkaip nepaėja, tai vyniojaus greit namo.
Paveikslėlis
 #366296   shelwius
 24 Bal 2012 12:14
Pasivaikščiojau šiandien gimtųjų upių pakrantėm (Nemuno ir Neries). Bandžiau jamt lydį, bet figuš, nei vobliko, nei gumos, nei blizgės nenorėjo. Tiesa, vieną salačio smūgį apturėjau... Vanduo buvo labai sukeltas, bet vieną karšioką netyčiom užkabinau :oops: , gyvena sau toliau :gutgut

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 18
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė