Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Nuotraukos gamtos temomis, laimikių nuotraukos, fotoreportažai, video
 #512029   shelwius
 02 Spa 2013 13:33
Tuomet pradėsiu ;-)

Nr. 1

Rudeninis salatis

Žinau, jog nemažai yra forumiečių, kurie gaudo salačius ir pagauna, bet reportažo apie juos vis pasigesdavau. Taigi, šiek tiek detaliau, bet labai neišsiplėsdamas pakalbėsiu apie rudeninę salačių žūklę. Pavasarinius niuansus esu aprašęs žurnale "Žūklė", o čia bus mano pastebėjimai rudenėjant.
Ruduo, tas metas, kuomet kimba plėšrūnai. Bent jau taip traktuoja dauguma spiningautojų. Žinoma, žuvis kaupia maisto atsargas žiemai. O man ruduo- dagiausiai salačių žūklės metas, vien jau mano forumo slapyvardis įpareigoja apie juos pakalbėt :-D
Taigi, krentant lapams ir artėjant šalnoms, ši žuvis pradeda būriuotis ir nutolsta nuo krantų, kuriuose vaikydavo mailiuką. Kai koks išsiduodavo, jog jau užklydo i savo "tipines" rudenines vietas ir vieną kitą sugaunu priekrantės zonoje su vobleriais, ieškodas lydekos ar šapalo:
SAM_4356.JPG
Ir tai jau ženklas, jog jie greit pasirodys. Luktelėjęs savaitę kitą, jau kartais esant ryte šalnai, išsiruošiu į tikslinę jų žūklę.
Kaip ir minėjau, jie jau tolokai nuo kranto, todėl pagrindinis ginklas mano arsenale - vartiklės. Pjautines blizges retai naudoju, nebent reik labai tolimų metimų, bet su sunkesne paprasta vartikle pasiekt jų vietas galima tikrai.
Kalbant apie masalo spalvas, tai rudenėjant pirmenybę skiriu "šiltoms" spalvoms - variui ir žalvariui, o apniukusią dieną dažniau naudoju "baltą" metalą - nerūdyjantį plieną. Vartiklės metimas dažniausiai yra stačiu kampu srovei, bet neretai ir švysteliu "žemyn" - pasroviui ir traukiu prieš srovę, kiek netolygiai, tai pagreitindamas sukimą, tai sulėtindamas.
O jei trupmai apie salačių buveines rudenį, tai jie mėgsta sūkuriuotas vietas, neretai greitos tėkmės. O mažesnieji kiek atsitraukia arčiau krantų, kur yra "riba" tarp greitos ir lėtos srovės.
Laimikių dydžiai dabar, bent jau man, netokie, kaip seniau, kuomet tik pradėjau savo žvejo "karjerą". Pamenu, kaip tokie po 6-7 kg salačiai buvo įprastas laimikis ir 5 vnt. kasdien. Tokius matant ir man kilo noras su jeis pasigalinėt. Tėtis buvo ir yra puikus jų gaudytojas ir mažam man būnant akys ant kaktos iššokdavo tokius "paršelius" matant. Ačiū Jam už savo perduotą patirtį ir mokslą.
Na, tokių dydžių aš dar nepasiekiau, bet standartiniai Nemuno salatukai 2 - 3 kg yra dažnas laimikis, jei pasiryžti su jeis "prasidėt" ;-)
Kelios pastarosios dienos jų žūklėje nepasakyčiau, kad buvo labai rezultatyvios, laiko stoka ir pan., bet keletas realizuotų laimikių ir keletas malonumą teikiančių tuščių salačio smūgių sudrebino mano spiningą.
SAM_4393.JPG
SAM_4397.JPG
Smagu, jog šios žuvies vis dar yra mūsų upėse ir esant laisvam laikui, kol dar valas prie žiedelių nešąla, būtinai eisiu jų paieškot į upę įsibridęs ;-)
 #512211   marenas
 03 Spa 2013 07:37
Nr. 2

Na vakar variau eilini siki gaudit lydziu.Oras super,atvaziuoju i savo slapta privaziavima per miskeli tamsoi,.
na ir prasideda surinkinejimas bolido
Paveikslėlis
picture sharing
masalai vietoi :grin:
Paveikslėlis
free image hosting
Saltoka nors ir stilius,vanduo kaip stiklas,lydzei arti neprisileidzi,tad galvoju patikrint dobike gal asarei jau tupi.
Vienas kitas yra,bet vietinei.Dar lauksim.
Paveikslėlis
picture share
Paveikslėlis
how to do a screen shot
Paveikslėlis
image
Paveikslėlis
image hosting
na ka judu toliau jug atvaziavau lydziu.Vanoju ir ten ir sem nieko.
Pietai sasisackos
Paveikslėlis
capture software
Leidzios pasroviui reguliodamas priekinio variklio,ir apmetau krastus,tvycinu,stopengau,zolines eina i trasa bet tyli net isejimo nebuvo.Veidelis rugsta notaika nekokia,smugiu nier 'viarkt
Dedu guma ir lietais traukimais su pauzem traukiu nuo zoliu,tik pikst yra jausiu svori,na galvoju kokiu 3kg nesidrasko laisvai prisitraukt save duoda,bet kai ji supranta kas iviko ir kai as pamaciau irgi kas iviko,fak pradejo tampit kaip suda mane ir tiesei i zoles.
Valas pjausto lelijas kaip su britva stabdys cerzgia o as paskui su motoriuku braudamasis link jos,kai tik noriu paimt ji viel pjauna zoles as viel paskui su akumke.
Rankos pradejo virpiet,nepagalvokit mesos man nereikiejo ,man reikiejo foto ant sienos,tad turiejau ja nukauti :(
Paveikslėlis
print screen windows 7
Paveikslėlis
greenshot download
Paveikslėlis
print screen windows 7
Paveikslėlis
pictures upload
sei netikiejau kad vagoi 1,5m o krastai 50 comu galim tokiu atkliu sutikt
Paveikslėlis
photo hosting sites
o cia kaltininkas
Paveikslėlis
how to make screen shot
gristant link namu dar viena
Paveikslėlis
capture software
gryzes namo pasvieriau 7,5kg galvojau bus daugiau bet rekorda savo pamusiau ilgis 1.10cm
Paveikslėlis
screenshot tool
Paveikslėlis
photo share
Paveikslėlis
how to capture screen
tikiuosi nieks nepeiks kad nuzudziau toki lydi,istatimui nenusizengiau.
sezonas pavikes galim uzdaryt :grin: galim ir parukit :ruko
as dar sugrysiu :/braj;
 #512347   Dziedas
 03 Spa 2013 14:12
Nr 3

Dar ne žiema o tik taip sau šalta... :-D Miške su grybai prastai: norėjo žaliokes dygt ,bet apsigalvojo. ::hai-bai Aplink Varėna kibimo su plūdine beveik nėra ,gal ir butu jei būti uodo turklio....Tai i rankas pajemiau spiningeli ešeriam kirkint.Ir pradėjau šienaut...O kibimo nėra. Keičiau masalus, galvakablius -tuščia. Ir Kaip visada tokiu laiku i galva lenda mintis- dar pora kart užmesiu ir namo...Eilini karta pakeičiau guminuką ir...po keliu metimu pajutau kad užkabinau už žole...bet ta žole pradėjo lengvai spardytis. Pirmas yra. :gutgut
Nuotrauka0477.jpg
Nuotrauka0480.jpg
Toliau vėl masalu keitimai ir nekybą. Ir dar karta pakeičiau guminuką. Po keliu metimu vėl žole kuri spardosi. :gutgut
Nuotrauka0482.jpg
Po to buvo dar vienas ,ryškesnis stuktelimas ,patraukiau pora metru –atsikabino. Daugiau jau ne bandžiau masalu- sušalau ir panorėjau valgyt. Turbūt ne ešeriu diena jų kibimai neryškus, pasipriešinimas menkas....
Nuotrauka0487.jpg
Nuotrauka0488.jpg
 #512562   shelwius
 04 Spa 2013 13:56
Nr. 4

Rudeninė lydekų žvejyba Nemune

Gyvendamas vos ne ant upės, tiksliau dviejų upių- Nemuno ir Neries krantų, turiu galimybę vos ne kasdien pažvejot. Gal miestas daugelio ir nevylioja, kaip rami ir romantiška žvejybos vieta, bet aš čia užaugau ir pripratau gaudyt, juolab, kad ir žuvies kolkas čia dar yra.
Na, bet prie esmės. Rudenį ne tik salačius gainioju. Lydeka- vertas dėmesio laimikis, suteikiantis tikrai daug malonių emocijų. Savo metrinę "su kapeikom" lydekaitę pagavęs esu, todėl rašliava bus skirta ne emocijoms, o grynai pastebėjimai iš mano pusės, kurių tikrai nereik laikyt kaip lydekų gaudymo dogma.
Rudeniop skiriu du pagrindinius gaudymo etapus: 1. Kuomet dar nemžai vandenžolių ir 2. kai žolių jau nuo šalčio ir vandens lygio jau nedaug belikę.
Pirmąjam "etape" pagrindinis mano ginklas yra vobleriai, nes jeis legviausia manevruot tarp vandenžolių, o lydekos vis dar trinasi priekrantėse, gainiodamos mailiuką. Kalbant apie spalvas, tai čia jau skonio reikalas ir ginčytinas dalykas. Man asmeniškai geriausios yra natūralios ir gelsvų atspalvių. Upė ne ežeras ir toks dalykas kap tvičingas iš esmės skiriasi, vis tik srovė daro savo, na žinoma, yra vietų kur grįžtama srovė ar tarpudambis, ten tas tipinis tvičas puikiai tinka. O aš asmeniškai voblerias taikau lėtą pravedimą ir kartais vos su spiningo viršūnėlę juos trūktelnu.
SAM_4130.JPG
SAM_4136.JPG
SAM_4382.JPG
2 "etape", kai jau nelieka daug žolių ir lydeka pasitraukia toliau nuo kranto, link dugno nelygumų ar povandeninių kalnelių, naudoju vartikles ir gumas. Vartiklių pravedimą naudojų lėtą ir tolygų, o spalvos, kurios man geriausiai dirba Nemune- tai balta ir varinė, kartais su kokiu nors ryškesnės spalvos akcentu.
SAM_4228.JPG
SAM_4267.JPG
Esant aukštam vandeniui ar didesniam gyliui, kad pasiekt jų buveines, naudoju gumas. Pravedimas lėtas, masalą pateikiant su srove, ar džigavimas, bet ne agresyvus, visiškai ne starkinis. Vos vienas ritės pasukimas ir pauzė, arba masalui žaidimas suteikiamas su spiningu.
SAM_4399.JPG
Šį rudenį, kol kas didelėm margašonėm pasigirt negaliu, bet silkučių netrūko, na ir kelios 2-3 kg buvo, vakar sugauta 51 cm "sportininkė" gan arši buvo.
Smagu, kad ir ešerių rudeniop gražių papuola, kad ir šis vakar sugautas 27 cm :
SAM_4401.JPG
Dar ruduo tik įpusėjo, todėl laiko skirsiu ir lydekoms nemažai. O gal ir antra "metrinė" užkibs ;-)
 #512615   Dziedas
 04 Spa 2013 18:35
Nr 5

JOOO. Plūdine mieliau Dzieduj. Ir ne man vienam. Su tokiu pačiu „ligoniu“ ,kuris dėl aukšliu daug ką gali atsiduot nuvykom prie NEMUNO .Ryte prie upes dar buvo -1 šaltuko. Purvas buvo sušalęs .Neužilgo pradėjom ...deja tik veja vaikyt. Kibimu nebuvo.Po kiek laiko draugas pagavo pirma aukšle, po to dar ir dar. O man nieko...Po kokis valandėles jis turėjo apie 20 o aš tik viena aukšle. Nutariau patikrint dugną... Paėmiau 4m. meškere ir padaręs apie 1,5 metro gili užmečiau .Iškart kibimas-mekšras. Ir taip viena po kita pradėjau traukt visokio didžio mekšriukus.Ir kolega padare ta pati. Ir jam kibo.Po kiek laiko pasidarę šilčiau ir prie mano plūdes pradėjo šokinėti aukšles. Kadangi tikslas buvo aukšles ,vėl paėmiau 3m. meškerite ir pradėjau gaudyt normaliu tempu .O kolega ir toliau lupo mekšriukus. Tiesa sakant buvo ir kitu žuvičiu. Gal po 6-7 pagavom skersnukius, po tiek pats šapaliuku. Buvo sroviniu aukšliu ,strepečiu ,plakiu ešeriuku ir pas manęs vienas 10cm. salatis .Gaudyt pradėjom 10 val. ryto, baigiam 15val. Vaikščiojom ,geriem arbata...gamta pasakiškai graži... Pagavom ...aš 4,6kg.(ligai puse aukšliu ir tiek mekšru) Pos kolega 4,5kg. Pas ji beveik visi mekšrai...
PA040001.JPG
PA040003.JPG
PA040005.JPG
PA040013.JPG
PA040015.JPG
PA040016.JPG
PA040017.JPG
PA040023.JPG
PA040018.JPG
 #512756   PRobe
 05 Spa 2013 19:27
Nr. 6
Kadangi laisvas šešto reportažo numeris, tai negalėjau praleisti tokios progos ir neįkelti keletos nuotraukų iš žuklės. Aprašymas bus trumpas, tiksliau iš vienos raidės Z.
2013 ruduo 1.jpg
2013 ruduo 1.jpg (40.92 KiB) Peržiūrėta 13565 kartus(ų)
2013 ruduo 2.jpg
2013 ruduo 3.jpg
2013 ruduo 4.jpg
 #512821   Šansas
 06 Spa 2013 16:16
Nr 7

Sveiki kolegos,nutariau prisijungti prie ir aktyviai dalyvauti jūsų forumo gyvenime.
Perspėju esu jaunasis žvejys :D
Taigi pastebėsit ,kad mėgstamiausias žūklės būdas su mikro masalais,bet......
Savaitgalinė žvejyba ,oras neblogas tad su keliais draugais pažvejoti nutarėm.
Jie orentavosi ties lydekomis aš bandžiau suvilioti dryžių.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Vieta atrodo perskspektyvi todėl iškart bandomi patiekti masalai :P
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Pirmasis dryžius ,bet tai tikriausiai ir didžiausias :D
Draugams nesisekė,turėjo tik pora nerealizuotu kibimų.
Bet deja įvyko nelaimė kuri tapo mano žvejybos pabaigos priežastimi.....
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Tai va didelė bėda kotas visiškai sugadintas ,nes ir jau taip buvo lužes ..
p.s ieškau mikro masalinio koto (už simboline kaina ,negaliu daug sau leisti) O ešerių tikrai yra :)
Ačiū už dėmėsy.
 #513117   marenas
 07 Spa 2013 19:03
NR 8
Iskeiciau eseriu zukle i pamiskiu zondavima,vienu zodziu buvau pas uosvene,tai jau sestadieni nubiegau vakarop prie upes kur prasideda pajurio sventoja,toi vietoi ji vasara vos neisdziuna,bet kad ji priepat gricios tai nuliekiau.apmietidamas duobikes guminuku tik ziuriu barkst antra siki barkstm,ogi ziuriu upietakis 30cm ,dedu sukre viel kale bet i sona,bet idomiausia kad nei mano tevukas nei mano uosvis,nei senelis nebuvo snekieja kad ten buta upietakiu ,.
Biski zemiau gal 1km tikrai jau prasideda lydekos,o dar toliau isvis lydekines vietos.
reiskia ne viska senolei zynojo.
Kita ryta nuvaziavau tolau biski i pasienio ruoza,sunki ta pakranciu zvejyba kai per karklinus reik brautis,o plausta savo nebuvau pasiemes
db jau butu kur plaukt su plaustu :grin:
Paveikslėlis
image hosting 15mb
Reikiejo piedint peskom,bet lydekos tyliejo ,pora nepakirstu ir trys istrauktos bet viena nenoriejo fotkintis o as nenoriejau leistis nuo skardzio tad ir atcikabino :grin:
Paveikslėlis
how to take a screenshot on a pc
Paveikslėlis
photo hosting sites
Paveikslėlis
screenshot windows 7
seip smulkmie bet kad nufotkinau imeciau :grin: :ruko
 #514093   Šansas
 11 Spa 2013 23:08
Nr 9

Sveiki vėl :)
Nemunas tikrai nusėtas žvejų.
Taigi sunkus švinas,tolimas metimas,rezultatas!

Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Ir kiek netikėtas (asmeniškai man) laimikis.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Tai tokia ir žvejyba buvo ir nedidelių kurie keliavo atgal...

P.S gal žinot kas turi ul koteli labai nebrangiai parduot niekaip neina išmest iš galvos ešerių....Padėkit!!
 #514210   PRobe
 12 Spa 2013 21:46
Nr 10
Pagaliau atrasta laiko pažvejoti naujais "kūriniais" gražiu pavadinimu "lavonėliai" :-D . Balą pasirenku visiškai naują, nebandytą, pro kurią ne kartą esu pravažiavęs ir matęs kad su bridkelnėm gan toli įsibridę spiningautojai margašones vaiko . Taigi bala negili, bet ir mano masaliukai toli ne daiveriai, netgi atvirkščiai, paviršiniai, net labai. Man tokia žūklė ypač patinka, kai viskas ant akių, kibimai, išėjimai, rundulai šalia masalo, adrenalinas užkaitina kraują, ...
Kadangi masalai ne "štampuoti", tai vienas nuo kito, ben šiek tiek skiriasi ir prie kiekvieno reikia prisitaikyti, bet tai trunka vos kelis metimus ir pagaliukas pradeda "žaisti",taip kaip norisi "vaidinti" gal sužeistą, o gal išprotėjusią žuvelę, kuri atrodo lengvas grobis išalkusiai plėšrūnei. Šendien geriausiai gaudė naturalių spalvų viliokai, bet ir ryškespalviai tikrai dar savo parodys.
Žvejota 3h , šeši kibimai, penlios valtyje, keturios namo, viena į keptuvę, viena atsipurtė (žinoma pati didžiausia) :/braj; .
b1.jpg
b1.jpg (32.98 KiB) Peržiūrėta 12243 kartus(ų)
b2.jpg
b4.jpg
b4.jpg (37.95 KiB) Peržiūrėta 12243 kartus(ų)
Prikabinti failai
b3.jpg
b5.jpg
 #514328   marenas
 13 Spa 2013 19:11
Nr. 11

Senden ir as variau i zukle eseru galvojau,bet ir lydekini spina isimeciau ir gerai,nes eseru duobiese nebuvo kaip ir zuvies kitos.
Vienoi vietoi radau daug zuvies palei kranta net valas per nugaras ejo,bet jos buvo paprastoi vietoi nieko neissiskirencioi ir ten eseru nebuvo.
Tad kaip ir visad jieskojau palei krantus lydekas,gal man nesiseka su esereis atpratau gal :grin:
Biskiuka kirmina numalsinau
Paveikslėlis
green shot
Paveikslėlis
image
Paveikslėlis
image hosting 12mb
Paveikslėlis
screen shot windows 7
Paveikslėlis
how to screenshot on windows 7
Lb geras oras,gal paskutines dienikes tokios. :/braj;
 #516014   Gedcka V
 19 Spa 2013 18:10
Nr. 12

Prieš geras dvi savaites buvau prasivaikščiot pakrante vieno tvenkinio, žolės pakritę buvo, tai galvojau lydekutę kokią įmislinsiu. Nu ir bebaigiant žvejot viltis neapvylė ir vieną legalią vis tik išprašiau :)
Paveikslėlis

Ir gan godžiai įrijus buvo, bet išgyveno ;-)
Paveikslėlis

Vėliau dar porą kartų su tėte plaukėm valtimi, bet nieko rimto likom nepagavę, kol kas. Šiandien, kad ir vėjuotas oras pasitaikė, nutariau vėl pakrante pasivaikščiot, bet žuvis sakyčiau aktyvesnė, nei praeitą kartą buvo. Per 2h. 5 kibimai. Viena lydeka ant džerko bandė pasikabint, bet kažkaip pro šalį šovė(mačiau, kaip griebė, nes netoli kranto kibimas buvo) ir nepakirtau. Užsidėjau guminuką, užmečiau giliau ir še tau ešerys įrijęs visą gumą :)
Paveikslėlis

Šitas irgi godžiai įrijęs :)
Paveikslėlis

Ai, dar be viso šito, buvo dar du ešerių kibimai ant savadarbio(nuotraukoj matosi). Abu užkibo vienodo dydžio, tai nuotrauką vieną dariau :)
Paveikslėlis

Tai tiek ir besuspėjau per kelias valandas. Bet užtat grynu oru pakvėpavau ir kirminą numarinau :ruko
 #516237   marenas
 20 Spa 2013 14:44
Nr 13
Senden galvojau but namie,bet nenusediejau,pamasciau kur nuliekt aplink Klaipeda.Vilhelmo kanalas senai ten buvau.
Tokia cia ta zvejyba 12val buvau paligone,ziuriu ten palei kanala soliuku pristatita saslui pasikept ,bloko jau nebiera.atidare keliuka liaudei,siuksliu dar nedaug pokolkas :grin:
oru kvepuoju misko super,mietau po biski,ogi ziuriu plaustas,toi lazdino lazda tryju metru ir as jau ant plausto :v-ar
Na o kibo vienas eseris
Paveikslėlis
photo share
Paveikslėlis
how to take screenshots
Paveikslėlis
uploading images
db jau namie tinginiauju :ruko
 #518048   MindaugasK
 26 Spa 2013 12:32
Nr 15.
Lasisu sezono laimikis. pagautas neryje spalio 5 diena. ant blizges.
20kg. 300g. 129cm ,
valas 0,2 dam 8 gyju, kotas 2,7m paprastas uz 100lt . rite irgi paprasta.
:) Ps. mano pirma lasisa, 11zvejyba.
Prikabinti failai
20131005_095034.jpg
 #518440   Daugirdas
 27 Spa 2013 18:07
Nr. 16

Šį kartą dviejų rudeninių žūklių mixas iš Lampėdžio ežero (man vistiek karjeras :) ) ir Kauno marių. Lampėdžiuose kibo ešeriokai, tarp kurių ir vienas kitas didesnis, apie ~300-400g. bei "pasirašė" pora lydekaičių, didžiausiai apie 2kg. Dar sutikau ir mielą žvėriūkštį, kaip spėju Kanadinę audinę. O Kauno mariose standartinis laimikis - ešeriai.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
 #518532   arabas
 27 Spa 2013 20:53
Jeigu reikia, tai Nr.17

Nepatinka man žvejoti visokiuose nemūnuose ir dusiose. Mano mėgstami vandenys – pelkynai, varlynai ir grioviai. Šiandien pusdieniui nulėkiau prie vieno tokio. Dumblynai, švendrynai, pagaliai... Ech... Vienu žodžiu, romantika. :/brazasista
Monstrų tikėtis ten tikrai neverta, bet viena kita pusmetrinė per pusdienį ir keleta mažesnių– geras rezultatas.

Kadangi niekam ilgi aprašymai neįdomus, tai toliau be komentarų:
Prikabinti failai
Copy of 5.jpg
Copy of 4.jpg
Copy of 3.jpg
Bebrai nusprendė radikaliai spręsti maisto ir būsto problemą. Ąžuolas. Kamieno skersmuo virš metro.
Copy of 2.jpg
Copy of 1.jpg
 #518592   JustasM
 28 Spa 2013 08:42
Nr 18

Sveiki bičiuliai, savaitgali truputi pamirkiau valgomas gumas vandenį, sėkmė lydėjo mane, oras nelepino, bet kibo beveik ant kiek vieno metimo, daug mažiukų, papuolė ir didesnių :ruko :
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Sekmadieni, buvom Mingei, kibo, bet silpnai, dar Drėvernoje sugaudėm kelis apie ~200gr ir tiek ;)
 #519153   Tadass
 29 Spa 2013 19:29
Nr 19

Savaitgali buvom uzsuke keliom valandom i Nida. Liaudis aktyvi, zuvis taip pat :) tik su dydziais nekazka - raudes daugumoj vidutiniokes ir tik viena kita stambesne (bet ne "mamkos"). Eseriu nerasta - vien tik "nepilnameciai" :neutral: Tiesa, diena pries, sake, kibo geriau ir stambesnes zuvys (kaip visada :-D )
2.JPG
2.JPG (112.9 KiB) Peržiūrėta 10726 kartus(ų)
1.JPG
1.JPG (145.57 KiB) Peržiūrėta 10726 kartus(ų)
4.JPG
4.JPG (85.98 KiB) Peržiūrėta 10726 kartus(ų)
5.JPG
5.JPG (167.47 KiB) Peržiūrėta 10726 kartus(ų)
7.JPG
7.JPG (79.38 KiB) Peržiūrėta 10726 kartus(ų)
3.JPG
3.JPG (112.19 KiB) Peržiūrėta 10726 kartus(ų)
 #519542   Gedcka V
 30 Spa 2013 19:54
Nr. 20

Vakar šiek tiek laisvo laiko buvo ryte, tai nepraleidau ir truputį pasismaginau spiningu :)
Pirmi buvo tokie du, pašvendrio chuliganai :cool:
Paveikslėlis

Vėliau bandžiau lydeką tvičingu išjudint, bet matyt nemoku aš juo rudenį naudotis, tai tik guminuku paėmiau :grin:
Paveikslėlis

Kiek paėjėjus, ant skardžio būrį ešerių užtikau, tai iš 4 kibimų 2 krante :)
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Įsidienojus gerokai užkaitino, bet ir buvau prisirengęs normaliai.. :)
Paveikslėlis

Dar buvau pasivaikščiot upeliu, ištekančiu iš tvenkinio. Kuo toliau einant tuo srovė didesnė darėsi, o kažkur netoliese ir su Šešupe susijungia, bet tingėjau aš tąkart. Žuvies nė nesitikėjau pagauti, toli nėjau :)
Paveikslėlis

Sugrįžus į tvenkinį, dar vieną dryžuoti įkabinu, turbūt didžiausią, tos dienos :gutgut
Paveikslėlis

Ir galų gale, mano tikslas pasiektas - legali lydeka :cool: :-D .
Paveikslėlis

Daugelis žuvų pagautos guminuku, lengvai džigaujant, išskyrus pora ešerių ant savadarbio voblerio. Lydekos tai matėsi, kad šildosi ramiose įlankėlėse sėkliuj, o griebt nenorėjo visai :? . Šiandien dar buvom su tėte netoli miesto, bet jau kitam tvenkinį, tai nieko nepagavom. Nė kliovo nebuvo :? Nu, bet ir oras buvo nekoks, vėjas tai išvis ledinis ir didelis
 #519915   diego
 31 Spa 2013 20:57
Nr 21

Vienų zodziu rusla yra rybahvatas vilenskas pencijos brolis!!! :-D siandien norma surinkt buvo galima be problemu ir iki pietu ;-) veiksmas Minijoj.
Siuo metu fikiukai virskinimo procese ;;yel
Prikabinti failai
20131031_192547.jpg
Filiukai
20131031_131945.jpg
Stamboliai
20131031_124833.jpg
Rybahvatas
20131031_125018.jpg
Ir as norejau foto
20131031_092610.jpg
Niam
20131031_092556.jpg
Grozis
20131031_091806.jpg
Pozuotojai
 #520157   Pauliussc
 01 Lap 2013 15:35
Nr 22

Sveiki, kadangi nuobodžiauju namie, įmesiu keleta vasaros pabaigos-rudens savo ir kartu žvejojančio kolegos laimikių. Ne kiek gražių foto, kiek stambesnių žuveliokų.

8.7 kg, pagauta spalio 3d prie povandeninio kalnelio, dzigas berkley firetiger guma mazdaug 3-4m gylyje. Islupta per jega :) Paleista.
Nuotrauka pašalinta
14. Rekomenduojame kelti nuotraukas į Forumą naudojantis mūsų talpykla. Įkeliamų į Forumą nuotraukų dydis neribojamas. Įkelta nuotrauka bus sumažinta automatiškai. Keliant nuotraukas per nuotolines talpyklas (kaip imageshack.us ir pan.) maksimalus nuotraukos dydis - 800x600. Žinutės su didesnėmis nuotraukomis gali būti ištrinamos.

http://www.zvejotribuna.net/forumas/vie ... =50&t=7660


Paveikslėlis
http://www.youtube.com/watch?v=lOTRei23Hwo
http://www.youtube.com/watch?v=kFVQ8NmHF-I

1.16kg eserys. As vadinu tai mikrinimu, nors realiai tai turbut jau i sunkesnke klase traukia. Dzigas, 6-8m gylys , povandeninio kalnelio slaitas. Masalas - 'valgoma' Keitech guma. Rugpjucio 21d.
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Na ir keletas toj pacioj zuklej pagautu laimikiu.
Paveikslėlis
Paveikslėlis

O cia pavyzdys, kuo virsta mazesni eseriai :)

Paveikslėlis

Vienas idomesniu siu metu laimikiu, liepos 14 diena. Pinwheel'as 1-5g, apie 7cm Keitech valgoma guma, 0.205FC pavadelis. Mazdaug valandos trukmes kova, neturint graibsto. Tiesa sakant labai ir neskubejau su ja tvarkytis. Yra du video, kreivoki, nes paciam traukti ir filmuoti yra pakankamai sudetinga. 4.5 kg.
Paveikslėlis
http://www.youtube.com/watch?v=1gB6hqMF8ac
http://www.youtube.com/watch?v=RR8qFxPGHqU

O cia buvau i mesine uzsukes. Pakako keleto zukliu, kad grizt prie spiningo. Pludine, 7-8m gylis, muses lerva, seriant paprasciausiom miezinem kruopom. Isrukyti.

Paveikslėlis
Paveikslėlis


Keletas kolegos laimikiu, svoriai virs 1kg
Paveikslėlis
Paveikslėlis

O cia be komentaru. Didieji eseriai 1.4-1.6 kg, lydeka ten irgi jei gerai pamenu virs 3kg. Gaude ten jie dviese. Spalio 5d laimikiai. Va kaip baigiasi, kai draugams parodai idomesnes vietas ir ismokai eserius gaudyt :)
Paveikslėlis

P.S. Jei kas pazinsite balas, kuriose gaudau, nereikia skelbti pavadinimu, nes zveju ten ir taip netruksta.
 #520712   Daxidas
 03 Lap 2013 21:00
Nr.23
Sunkiai gaudžiau lydekas,bet per vieną žvejybą nepagaudavau tiek kad būtų galima parašyt reportažėlį tad surašysiu 4 žvejybų rezultatus.

1 žvejyba prie Nemuno.Per žinias rodė koks stiprus vėjas siautėjo Lietuvoje,bet mūsų jis neatgrasė nuo važiavimo prie Nemuno.Oras buvo gražus,baisulinio vėjo kaip vakar nebuvo,vienu žodžiu oras buvo tinkamas žvejybai,bet žuvims apetito nekėlė.Pirma meškerė kurią paėmiau į rankas buvo ešerinis spiningėlis kuris po kelių valandų oro skrodimo nepajuto stuktelėjimo.Eidamas paimti stambesnio kalibro spiningo užmačiau būrelį kuojų.Nuėjęs prie bendražygių kurie sėdėjo su plūdinėmis paklausiau ką pagavo,atsakė kad tik vienas strepetys tad pasiskolinau plūdinę su mintimi apgaudyti senius "ant baltos žuvies".Grįžus kuojų jau nebuvo , o ir jaukus toks jausmas kad mėčiau dėl vaizdo.Parbėgau vėl atgalios trenkiau dar vieną meškerę,įsipyliau arbatos,nutarėm kad po valandos važiuosim namo tad nuėjau ir surinkau dar vieną spiningėlį.Arbata buvo karšta tad ilgai užtrukau gerdamas,o plūdininkai tik galvojo kaip čia greičiau namo grįžus tad laiką sutrumpino iki pusvalandžio.Galvojau kad jau ir neužmesiu blizgutės šiandien,bet kadangi viltis tryško per kraštus nuėjau už nulinkusio medžio ir numečiau į Nemuno vidury,kai srovė blizgę priplakė prie kranto spiningas greitai sulinko į baranką ir prasidėjo gobšus valo prašymas iš ritės,galvojau kad užkibo lauktasis salatis,nes dar nebuvau pagavęs tokios lydekos kuri tik vynioja valą ir nekiek nestuksi.Jau greitai prisitraukiau prie kojų lydeką,paliečiau,bet išslydo ir sėdo kaip šamas ant dugno-atlikinėjo paskutinio pasispardymo ceremoniją.Ne už ilgo jau laikau svarstykles su savo drebančiomis rankomis.
DSCF2026.jpg
2 žvejyba arčiau Varėnos.Senelis vėl su plūdinę,aš su spiningu.Tapinau,tapinau pakrantes kol priėjau susiaurėjimą prie kurio dažnai sukiojasi lydekaitės ir stipriu mostu švystelėjau už horizonto,vidury kelio stuktelėjimas ir po to beprotiškas priešinimasis kaip tokia dydžio lydekai.
DSCF2031.jpg
DSCF2037.jpg
Vėliau pajudėjau link brūzgynų ir ant takelio pamačiau iškastą duobę,o aplink ją išmėtytus korius,virš jų spiečius piktų...net nepamačiau ko,nes teko greitai nešdintis iš ten.Eidamas niekaip nesupratau iš kur gi meškų galėjo atsirasti :ks> :grin: .Atgal ėjau jau per kalnus,klonius,avietynus :-niak' .Tik išlindęs iš visų šabakštynų ir nusišluostęs voratinklius antru metimu įkabinau kažką gero.Iš pradžių pagalvojau kad kelmas,nes visai nejudėjo,bet trauktis link savęs pavyko-reiškia ne kelmas,po kelių pumpavimo manevru lydeka suprato kad ją kažkas tempia,energingai pasipurtė ir nuplaukė.Iš akies turėjo būti apie 3kg.Eidamas toliau įsegiau tikrą kelmą ir tuo užbaigiau žvejybą.

3 žvejybą.Po kapinių aplankymo dar buvo likę šiek tiek laiko,tad sustojome prie ežero,pamėtyti nuo tiltelio.Daug mėtyti nereikėjo,pirmoji buvo apie 1kg.,antroji
DSCF2041.jpg
apie 700g. ir paskutinė apie 400g.Sakyčiau kaip nuo tiltelio tai visai neblogai.

4 žvejybą.Neplanuota žvejyba,tiesiog kirminas kažkaip nepranešęs praalko tad teko eit ir nuramint.Tik atėjus ir dar dūsaunant nuo ėjimo per bruzgynus vos užmetus užsikabino žuvis kuri nuplaukus į švendres sugebėjo mane priversti nusimauti batus ir bristi.
DSCF2047.jpg
Toliau buvo tik beprasmis vaikštinėjimas...
 #520974   Tadass
 04 Lap 2013 20:55
Nr 24
Si rudeni kazkaip nesiseke man su lydekom. Tiesa sakant netiek jau daug tu tikslingu zvejybu ir buvo, bet rezultatas tai, svelniai tariant, nekoks - neperlipta "magiska"...... vieno kg riba :) Ir tai kaip tycia, kai norisi isbandyt kaip naujas spiningas "laiko" zuvi... ka ten patestuosi su "peiliukais".
Tai vat su tokiom nuotaikom (ta prasme karingom) su kolega atsiduriam prieLeites ir Nemuno santakos. Leidziam savo dvieju irklu galios valtikes ir pirmyn. Kolega is trecio blizges metimo pakabina, jo zodziais, ne maziau 3 kg lydeka, bet po neilgos kovos ji atsikabina. Na bet bent jau suzinom, kad lydziai aktyvus ;uolrait
As sukuoju guminukais, bo kotas dziginis, bet dar normaliai "neprijaukintas" - t'sakant bandom susidraugaut. Gal koki pusvalandi metom tusciai. As po truputi slenku link Nemuno (isplaukem Leitej), kol jau prasideda juntama srove. Su 12 gr galvakabliu Nemuno srovej nelabai ka nuveiksi, tai dedu iskart 28 ir darau bandomaji metima. Keletas guminuko pasokdinimu ir suprantu, kad biski perlenkiau su svoriu, nes guminukas labai jau "astriai" soliuoja, o rudeni kazkaip stengiuosi masala pateikti ramiau, leciau, plastiskiau. Vat iskart po situ minciu mano guminukas tik puft ir sustojo... kirtimas ir tos azartiskiausios pirmosios sekundes, per kurias ivertini koks to pakirtimo "rezultatas" yra anam gale.... "Rrezultatas" iskart paprase valo, tuom stipriai pakeldamas mano adrenalino kocentracija kraujyje :grin: Kova truko gal 10-15 min. Prie valties lydeka buvau prisitraukes 5-6 kartus, bet ji, anot Mareno vis "pamatydavo kas ivyko" ir vel cypindavo vargsa rites stabdi... Problema kaip ja paimti, nes graibsto neturiu, o sprandas tai kaip pas mane :lol: Teko improvizuot. Stai kiek nedaug reikia zmogui iki euforijos.
Echhh geros emocijos yra gerai (ziureti stipriai pasigarsinus):
http://www.youtube.com/watch?v=R_b19s4X ... e=youtu.be

Pasverus valtyje svarstykles parode 9,4 kg. Patikslintas sverimas ant kranto - 9,6 kg, ilgis 105 cm ''plot Ankstesnis mano lydekos rekordas buvo 5 kg, taigi jis virsytas kone dvigubai.
1.JPG
1.JPG (142.71 KiB) Peržiūrėta 9108 kartus(ų)
2.JPG
2.JPG (201.97 KiB) Peržiūrėta 9108 kartus(ų)
3.JPG
3.JPG (223.99 KiB) Peržiūrėta 9108 kartus(ų)
4.JPG
4.JPG (180.68 KiB) Peržiūrėta 9108 kartus(ų)
Guminuko lokacija gerkleje:
5.JPG
5.JPG (121.03 KiB) Peržiūrėta 9108 kartus(ų)
Kotas susitvarke puikiai. Vat cia tai tikras krikstas :-D

Veliau nei as, nei kolega nebeturejom anei kibimo (sutikti dar keli ekipazai analogiskai), bet man tai jau nuotaikos sugadint nebegalejo :-D
 #522840   Menke
 12 Lap 2013 14:09
Nr. 25
2013.11.10 diena. Prie vandens jau stoviu su tamsa ir renkuosi valtį. Iš prieš tai kelias dienas žvejojusių žvejų žinome, kad lydekų kibimas šiame tvenkinyje būna ankstyvas. Taigi inkaruojames apie 8 val ir bandome vilioti žuvis. Ne daugiau kaip 10 metimu gaunu smūgį ir jaučiu, kad aname gale spurda lydeka, ne tokia didelė, bet visgi lydeka. Masalas OSP Rudra Mat Tiger.
CAM00105.jpg
Dar po pusvalandžio, pakeitus vieta, bei masalą vėl smūgis. Priešininkas rimtesnis, paprašo valo, bet per keles minutes sutarmdomas ir jau pozuoja. Masalas Imakatsu RipRizer 110SP.
CAM00109.jpg
CAM00109.jpg (42.86 KiB) Peržiūrėta 8902 kartus(ų)
Dar per valandukę turiu vieną smūgį ant to pačio Imakatsu, bet tik per dantis pratraukiu ir atsipurto. Nuo 10 val iki 16 daugiau nei kibimo, tarytum šulinyje.
Oras pasitaikė fantastiskas, zuvis pagauta ir ko daugiau reikia gerai dienai.
Nei žvyno, nei uodegos :/brazasista
 #524155   marenas
 18 Lap 2013 20:27
Nr 27

vakar ir as po pertraukos kilau i trasa,grynas oras vanduo vejas :ruko
na viejas man sutrugde eseru pajieskot nes inkara perlengva pasiemiau :( tad beliko pajieskot lydekiuku ,jieskojau uzovejos tokia radau tik viena,ir ten valandos biegi sukibo,idomei jos kimba nieko nieko ir batc suaktivieja.
na monstru nebuvo :grin:
Paveikslėlis
imagur
Paveikslėlis
pictures upload
Paveikslėlis
screen grab
Paveikslėlis
imgurl
Paveikslėlis
screen shot pc
tikiosi tai neuzdarimas mano,dar bandysiu liekt kita savaitgali. :/braj;
 #525986   blight
 26 Lap 2013 20:09
Nr 28
Hmm... Nieks nieko kažkaip senokai nededa, paįvairinsiu sakau bent su viena nuotrauka. Žodžiu buvau savaitgalį Nemune naktį pabandyt pagaudyt šapalų... ant varliukų :klasta!: :-D Vieną pavyko, visai storas:
IMG_2143.JPG
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė