Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #613673   Aqua v.
 17 Vas 2015 14:35
As tai 'izvelgiau' :) pliusu ir be kainos... Darbas patinka letesnej srovej, mase (turis)+lopetele+vibracija patinka, didysis apskritai, gali sunkint gana daug, o dirba be problemu, placiai, kartu aktyviai gana :gutgut . Nu toks su savom savybem, kartais noris plastmasiukus pakeist..

Beje del kabliuku. As pirkau 2014 pavasari berods, tai nekeiciau. Keiciau tik ziedelius, nes pirmas slakius (ar lasius) nusuko pyp. Bet geras toks, + srovej, gal 15 min zaidziau; kabliai atlaike, o va ziedelis 'pavargo' :/nek . Zodziu, kabliu nekeiciu kolkas (laikinai - metus jau :lol: ), tik aisku as i kita iranga, kaip kotas, turiu savo poziuri. O jei populiariausiu (turbut) LT/vilniovsku kotu MF (iki 21 amerikonisko :) gramo) - tai jo, labanakt kabliams. Bet tai tas kotas ir ne lasisinis :n.nee: , ir ne slakinis juolab; nebent tik monofilu gaudyt, tada dar ok....
 #613678   mikutis
 17 Vas 2015 15:04
:lol: Aš gaudau su populiariausiu :liež-uvis Jau septinti Metai turbūt ir viskas man ;-var-var. .Tiesa šiemet iki šiol gaudžiau mono tai trys shodai kai su pintu per sezona būdavo tik po vieną.
Išbandžiau ir tikrai vilniečių :lol: surinkta ant museline o blanko-neprilipo 'viarkt .tai manau kiekvienam savi marškiniai arčiau kūno
 #613684   Aqua v.
 17 Vas 2015 15:40
mikutis rašė: :lol: Aš gaudau su populiariausiu :liež-uvis ...
Vis tik populiariausiu VLN ar KL ;-) brand'o kotu? Zemaiciai dazniausiai turi kiek kitoki 'skoni' :grin:
 #613694   mikutis
 17 Vas 2015 16:37
Nu nežinau kokio miesto tai kotas bet gaudau avidu nuo 7 iki 21gr mf2 atrodo tokia markiruotė.
Kaip ir minėjau bandžiau ant muselinio blanko 10 kl. ir legenda iki 21gr o Laminglasu išvis jų nesupratau tai šis buvo labiausiai mano skonio. Pasikartosiu kad pirktas jau seniai o dabartiniai šių dienų gamybos tai tikrai ne mano skonio.
O koks ten Žemaičių skonis aš nežinau.!
 #613695   Aqua v.
 17 Vas 2015 16:48
mikutis rašė:...O koks ten Žemaičių skonis aš nežinau.!
nebeda, yra guru - yra pas ka paklaust :grin:
mes va KN vargsai, turim viska savo kailiu tsakant :lol:
arba bendraujam su KL, ir su Vln guru, paklausiam, mes ne isdidus :-D
 #613699   mikutis
 17 Vas 2015 17:06
:grin: Žinai kaip yra kai ant lauru užmiegi :? Tai gali klaust ne klausęs visos tos pačios istorijos o naujų kaip nėr taip nėr.
mes irgi ne išdidus bet dar ir labai kantrus viską savo darbu ir laiku tenka pasiekt
 #613947   flashkin
 19 Vas 2015 09:20
Vilneciai,kaip neris? Ledas eina?
 #614336   Aqua v.
 21 Vas 2015 12:14
Ziema LM2 dazniausiai.
Rudeni MLF2 bandziau; ir ziema bandziau, bet nebent Neriai su didesniais masalais susibalansuoja; nu ir toliau bandysim, yra minciu, kur anis tiks neblogai (gal) :grin: ;
rudeni pagrindinis, kai masalai didesni ir didesniais kabliais - M Speedmasteris 3m.

aisku, cia konkrecioms salygoms ir konkrecioms upems. Minijoj ar pns gal reiketu visai kitaip komplektuotis :donknow'
 #614339   mikutis
 21 Vas 2015 13:16
Ekstremaliai viskas čia pas tave. Turbūt žaidimams daug laisvos erdvės, bet kiekvienam savo juk.
Apie šita MLF2 irgi sukasi mintis tik legenda, nes avidas jau per liaunokas mano būdui ,neapleidžia mintis ir muselinį dar karta :cry: tik truputi kitoki nei turėjau.
Šitas man tai :stop-; :v-ar
 #614345   Aqua v.
 21 Vas 2015 14:08
mikutis rašė:Ekstremaliai viskas čia pas tave. Turbūt žaidimams daug laisvos erdvės, bet kiekvienam savo juk.....
Is esmes taip, 'svelniai' traukt zuvi reikia vietos truputi turet. Tiksliau, kad nuvargint, nes siaip yra buve atveju, kai sekmingai laikiau 'metra' beveik vietoj, net patraukdamas kur noriu liaunu kotu. Bet nepaimsi nenuvargitu 10 ar daugiau kg, reikia kartais tycia pabaidyt, kad eitu tolyn tempdama frikciona. Bet svarbiausia, kad liaunas kotas leidzia naudot beveik bet kokius masalus, neheraklinius kablius, ir istraukt nepatikimai uzkibusias zuvis.
Aisku, gali but salygos, kai zuvi reikia paforsuot (nors salmo - ne lydeka, i 'krumus' nesiverzia, nu bet ....), tada kotas galingesnis geriau. Bet tada ir masalus, ir kablius reikia atitinkamai komplektuot, ir prasciau uzkibusios zuvys be abejo dazniau išsiplėš.
Taip kad mano salygom paprasciau, universaliau ir patikimiau nepadaugint su galia, tiksliau kota derint prie masalu ir ju kabliuku. Aisku, kas apsisprende naudot tik blizges galingais kabliais, nu dar tampru monofila, tiem koto derinimas maziau aktualus.

Tiesa, salia galios dar reikia atsizvelgt ir i koto akcija, labai artimai susiejusia su auksciau minetais.....
 #614364   mikutis
 21 Vas 2015 15:23
Viskas labai teisingai kai vietos daug ar gali pakrante paeiti. Yra tokių vietų ir pas mus, bet didžioji dalis krumynai ir posūkiai nei paeisi nei paleisi o prie viso to dar įvirtę medžiai. Tai beveik visas komplektas todėl ir laikome teisingiau stengėmės sulaikyti vietoje o jei yra reikalas ir paforsuot. Tam atvejui ir kabliai ir stipresnis valas padeda išsigelbėti. Nežinau bet pagal mano normas 4 ir 6 nr kabliai man yra pats gazas.
P.s ar jaučiasi aiškus voblerio darbas ir žuvies prisilietimai su moderate akcijos kotais ar tik pajauti kai žuvis jau sėdi ant kablio.?
Man bent jau toks pojūtis kai žvejojau su mono valu.
 #614469   Aqua v.
 21 Vas 2015 23:43
mikutis rašė:....P.s ar jaučiasi aiškus voblerio darbas ir žuvies prisilietimai su moderate akcijos kotais ar tik pajauti kai žuvis jau sėdi ant kablio.?
Man bent jau toks pojūtis kai žvejojau su mono valu.
Jaucias vobleris puikiai, ir zuvies stuktelejimai, kai vobla nusimusa, jaucias :gutgut . Aisku, ne kaip 'kalmariniu' kotu, bet taip ir neturi but.
Tiesa, man tai slakiai faktiskai visada kimba taip, kad tik pajauti, kad 'sedi ant kablio', nu ar vobla nustoja dirbt,
neanalizavau, tik tiksliai zinau, kad jei kale - tai ne slakis ir ne lasis. Net rudeni, kai 'kala', tai nesaukiu "lasis kibo", o tikiu, kad vietines kliovas buvo.
 #614480   Airis
 22 Vas 2015 08:57
Man siais metais jau 2 kartus kale ir normaliai nepasikirto, pabego.Kad slakiai ,tai 100 procentu. Pirmojo,pamaciau isejima, bet nebuvo kaip uzeiti pries srove,kad uzmesti,tai meciau ant bajerio pries srove. Gavau toki smugi per nagus,kad vos spiningo neismeciau. Aisku nepasikirto. Antra karta, matem,kad slakis, bet turputi atlenkes apatini ,originalu vivingros trisaki, pabego.
O normaliai pasikirtusios tai sedo ant kablio
 #614496   Aqua v.
 22 Vas 2015 10:54
Gali visko but, uz kitu patirti 'neatsakau', o ir mano patirtis :oops: dar tik pradinej kaupimosi stadijo :grin: .
Bet man kai 'spina' nori si ranku ismust, tai paprastai isnyra koks sapalas !-kliovas-! ant kablio, net ir vidutinis sapalas kala stipriau uz slaki-lasi.
Net ir 'logika' izvelgiau: metrine (kad ir 70-80cm) zuvis nesauna i prieki ir apsisukus atgal per sekundes dalis. Nediduke (kaip sapalas) daug zvitresne, ir jos apsisuk-pabek po masalo apziojimo daug labiau nupurto 'elektra' per kota. Beje, ir su sapalais panasai visai - astriausiai kala nedideli ~30-35cm sapaliecai, o kiliniai+ jau uzseda su mase, patempia kartais pradzioj galinga 'smugi', bet 'elektros' sakyciau maziau, nei nuo jaunuolio kibimo.

bet aisku zvejyboj 100% taisykliu nera, ir apskritai taisykles 'kurt' - nedekingas reikalas :grin:
 #614515   mikutis
 22 Vas 2015 14:04
Jaucias vobleris puikiai, ir zuvies stuktelejimai, kai vobla nusimusa, jaucias :gutgut
Patikėjau kad viskas ;uolrait
kad tik pajauti, kad 'sedi ant kablio', nu ar vobla nustoja dirbt
Čia jau nebe. Netikiu kad pridėjęs tiek puikiu nuotrauku su metriniais laimikiais juos pagauna klasikiniais kimbimas. Negi tuo pačiu pravedimu nebūna stuktelėjimo o poto sega kaip iš patrankos ir t.t.ir pan. Tai darau išvada SAU kad tas derinys jautrumo atžvilgiu ne man nors ir tikiu kad žuvį laiko puikiau ir turi kitų gerūjų kriteriju. (nieko asmeniško) :/braj;
o ir mano patirtis :oops: dar tik pradinej kaupimosi stadijo :grin:
Nesikuklink taip, visi mokomės iš saves ir kitu, :ks> žinios jos niekada nemaišo jei jas sugebi pritaikyti laiku ir vietoje
 #614522   Aqua v.
 22 Vas 2015 14:57
Del stuktelejimo, tai buna (kartais :grin: ), bet ne toks, kaip galima tiketis del zuvies dydzio. Ir 'vaizdu' paprastai duoda tada, kai timpteleji galingiau, atitinkamai galingu kotu pirma 'provokacija' gaunas stipresne, ir sunkiau kontroliuojama.
Liaunesniu kotu, ir del to Jautresniu :lol: , galima laikyt zuvi ant minimalaus itempimo, ir ana nedaro jokiu 'traukinio' veiklu. Nu bet taip zuvies neissiimsi, vistiek reik isvargint.
Aisku, kai vargini, ir ypac galingu M trimetriniu, buna kad ir metrines taip isiaudrina, skraido kaip .... chren znaet kas. Labiausiai jaudina, kai frikcas kaukia, ziuri :v-ar i vala, ir cia zuvis fyst i ora uz 70m ir dar 30m i sona :shock: nuo tiesiosios pagal vala :shock: . Atrodo visai kita zuvis fintus isdarineja. Tik paskui supranti, kad zuvis varo sonan, valas nespeja vandens pjaut, 'eina' tolyn tiesiai, ir jau po vandeniu daro milziniska lanka :shock: . Ir atrodo, kad zuvis sau, valas sau, frikcionas nezinia ko 'kaukia' :donknow'
Zodziu, fejerverku buna smagiu, bet jei tik uzkirtus nesuvaldomas traukinys tolyn, ir issuka 100-200m valo - nera ko liudet, tai kuprium vulgaris :) . I nasrus uzkibus zuvis visada sukontroliuojama, tempimai baigtiniai, smugiai 'banguoti', ..... nors ir duoda graziu vaizdu :gutgut ;;yel ....

Del moderate jautrumo - siaip aisku, kad fast jautriau (pagal 'apibrezima')
 #614535   mikutis
 22 Vas 2015 16:08
Na viską čia taip vaizdingai ir pagal scenarijų aprašei ;-var-var. Tik reikėjo pridurt kad viskas tai vyksta rudenį. Ankstų pavasarį viskas paprasčiau dažniausiai ir ne taip vaizdžiai,aišku būna išimčių bet jos tokios retos 'viarkt .Smagiai paskaičiau bet reikia grįžti į rialybę šiai dienai
 #614541   Aqua v.
 22 Vas 2015 16:41
Nu jo, ziema tai retos isimtys. Pernai ziema viena (ir gera, nemaziau 90cm, gal metro) issove ar 5-6 zvakes (yra kazkur cia 'multikas'), kazkaip prie siltoko oro buvo, bet turbut ir liko vienintele, kuri islindo is vandens dar pries kranta :) .
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 41
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė