Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #161641   Skumbrotas
 27 Gru 2009 15:45
Helias rašė:Gal kas zinot kiek kainuoja slakiam ir lasisom licenzija ? Zadu sausio menesi kokia dienele paaukoti, vardan siu zuvu.
Dienai 10lt, mėnesiui 50lt.
 #161808   BenasS
 28 Gru 2009 20:09
Norejau paklausti, kai nuo nauju metu gales pradet gaudyt slakius,nuo keleriu metu reik turet licenzija. Pvz man 16 metu tai jau reik pirkt ar ne?
 #161881   Vegys
 29 Gru 2009 10:26
obsidian,
Info iš http://www.am.lt/VI/index.php#a/6800 : "Už licencijos išdavimą invalidams (neįgaliesiems), senatvės pensininkams ir vietos gyventojams, gyvenantiems kaimuose, esančiuose ne toliau kaip už 1 kilometro nuo vandens telkinio, valstybės rinkliava mažinama 50 procentų."

Kaip matai, nėr tokio punkto, kuris leistų 16mečiui žvejoti be licenzijos. Platesnė informacija : http://www.am.lt/VI/index.php#r/965
 #181290   ansanas
 26 Kov 2010 21:17
Pries keleta dienu draugelis pagavo 3.5 kg slaky neryje ant voblerio..sake dar vienas uzkibes buvo,bet atsikabino po to is kazkur pradejo plaukt dideles lytis ir zvejyba teko baigt.
 #190716   Skumbrotas
 23 Bal 2010 22:11
modixas.eidixas rašė:Gal kas galetu atsakyti i kazkiek (durna) klausima?ar neturinciam 16 metu reikia licencijos gaudyti slakius ir pan?Zinau jog tik nereikia paprastai zuklej iki sesiolikos o kaip siuo atveju?
Reikia.
 #218184   Vaidis
 05 Rgs 2010 13:59
Vakar iš ryto bandžiau laimę su upės karalium pakovot.....nedaug trūko...o buvo taip, aš po nuvirtusiu medžiu švyst, keli prasukimai, ir kai jau pimptelėjo du syk :superšokas vos lazdos iš rankų nepamečiau, o voblikas gal kokį pusantro metro į šoną buvo 'paneštas' :shock: bet bet :? , nu nieko, aš dar ten sugrįšiu :twisted: ir pažiūrėsiu tam nachalui į akis - gal :roll: :lol:
Dar be to buvo vienas neaiškus bumptelėjimas, ale nesupratau a ščiupoks a neužauga šlakiuks nu y dar kelios lydekaites amnestavau :roll:
O gal iki kol jie išnerš nedrumst jiems ramybės :roll:
 #218215   Vaidis
 05 Rgs 2010 17:15
diegas rašė:o bet tai taciau gal visgi ten lydekas buva....? :)
:nujau-ne
 #219385   matamode
 09 Rgs 2010 11:08
vaidi,esu sugaves tikrai daugiau nei 3 ar 33 slakius ,bet taip procentaliai tvirtint kad tai tikrai slakio kibimas,negaleciau dar ir as:-D ,esu ne viena karta labai graziai isdurtas ir salaciu ,ir lydekioku,ir net sapalo :shock: :mėlynvarla :/brazasista
 #225909   Vegys
 11 Spa 2010 15:56
Kas : pirmas mano gyvenime šlakis ''plot
Kada : šiandien, 2010.10.11
Kur : Neris žemiau Vilniaus.
Ilgis : 58-59 cm
Masalas - geltona 23 g Spinex blizgė (ją pereitoj žūklėj ištraukiau iš Neries).
Savaime suprantama - paleistas.
Paveikslėlis
 #225932   audrutis
 11 Spa 2010 17:38
Vegy, papasakok placiau apie zukle kaip naujokas naujokui. Kur kibo (srove, ilankele ir tt), kaip kibo, kaip traukei, kokie ispudziai ir tt :) Kodel keiti kablius, mazu atlankste?
 #225936   Vegys
 11 Spa 2010 18:14
Kibo srovėj, tose vietose nemažai akmenų. Mesdavau tiesiog kito kranto link ir traukdavau taip, kad karts nuo karto kabintų dugną (kitaip gal net ir negalima pratraukt, nes masalas sunkokas, gylis mažokas). Užkibo toje vietoje užmetus gal kokia 3 kart. Kibimas kaip upėtakio, tik kad didesnio ;-) Žvejojau populiarioje vietoje, žvejų gal 8 matėsi (gal kokia 1 km atstume). Kai užkibo, iš netikėtumo net surėkiau "yra" :) Atbėgo šalia esantys žvejai, kurie padėjo paimt iš vandens. Klausiu "ar bus legalus?" Sako - bus. Ale pamatavus - nebuvo. Žinai, legalų ko gero būčiau suvalgęs .... :oops: Šiaip traukimas gan trumpas. Max pora minučiu ko gero ... Per maža žuvis, kad traukimas būtų "kažkas toko". Ale vistiek labai smagu.
Šuoliukų / išsivertimų nesimatė.
Gryžus prie mašinos pravažiavo džipas. Viduj sėdėjo pareigūnai. Ar GA ar kokie nors miškininkai - nežinau. Manau, kad GA. Dirba. Ir žvejai prie upių sako, kad GA dažnai lankosi. Smagu.
Kablius keičiu, nes labiau patyrę žmonės sako, kad standartiniai per "slabni". Aš esu iš tų, kurie pasitiki labiau patyrusiais ...Aišku, tokiai žuviai kaip šiandieniniai per akis ir tų, kurie ant ant blizgių būna, ale manau didesnei žuviai gali būt silpnokoki.
Šiandien žvejojau dviejose vietose. Vienoj buvau suradęs vietelę, kur smėliukas, gan gilu (mėtydavau 28 g, dugną kabindavo tik lėtai traukiant). Pasroviui prasideda akmenynas, sraunumos. Man atrodo - graži vieta. Ale nieko nesugavau, o aplink buvo negražios vietos. Su vienu žveju pakalbėjau - sakė sugauna ir tose sraunumose.Po to pervažiavau kitur, ten kur sugavau. Vietos nežinau ar gražios, nesigaudau aš per daug upėj. Sraunoka, akmenų nemažai. Po to tik radau vietelę, kur didelis akmuo vidurį upės, o žemiau - švarus dugnas. Įsidrąsinau, voblerį dėjau. Po to įsidrąsinau su vobleriu ir kitose vietose gaudyt. Už drąsą teko sumokėt - >40 Lt liko Neries dugne.
Dar vienas nutikimas - traukiu, sunkumas, kertu - traukiasi. Žiūriu - eina prieš srovę. :shock: O ten pasirodo valas kažkieno nutrauktas, mano blizgė tą valą užkabinus ir sliduoja juo. Ale matyt abi valo pusės įsipainioję buvo ar kaip čia ... Dar sugavau moterišką pėdkelnią su smėliu ;-)

Vot man įdomu būtų pasiklausyt žmonių, kurie ne vieną tokią žuvį sugavę - kokia vieta skaitosi gera ? Kaip ją atpažint ?
audrutis rašė:Vegy, papasakok placiau apie zukle kaip naujokas naujokui. Kur kibo (srove, ilankele ir tt), kaip kibo, kaip traukei, kokie ispudziai ir tt :) Kodel keiti kablius, mazu atlankste?
 #225989   Bratka
 11 Spa 2010 21:15
Nu vo Vegy,matai pasirodo imanoma ;-) .Dek kabliu visai pamirsau pamineti,gaudant lasius tiek blizgiu,tiek voblu kablius keiciu i Owner kablius,ziedelius taip pat keiciu i tvirtesnius Aises arba Dragono.
 #225991   Vegys
 11 Spa 2010 21:18
Aš irgi pakeičiau į Owner. O žiedelius kai kurioms blizgėms keičiau (pvz Dragon Troc), o kai kurioms ne, lygtais normalūs atrodo.
 #226004   MINDULE
 11 Spa 2010 23:26
Nezhinau kaip elgiasi i LT atplaukiantys lietuvishki Brown'ai, bet pas mus jie dabar laikose srovese tarp akmenu, orui ir vandeniui atshalus, sueina i duobes... Pats shiuo metu ju ieshkochiau tik sroveje tarp akmenu...

Chia beja per paskutine zhvejybo tevo ishtrauktas ir paleistas:
Paveikslėlis Paveikslėlis
 #226857   matamode
 16 Spa 2010 17:25
Grazus slakiukas ,Vegi,sveikinu.As siemet buvau nusprendes slaki iki draudimo,minijoj, pagaut su museline.Deja is septyniu zukliu 0 :mėlynvarla ,draugui tik keli kibimai...Pasirodo nera taip lengva ,o ir mojuot su muselka ,net ir dvirankiu,labai jau mazai kur minijoj yra vietos...arba maiso krumai ir po kojomis gylis virs galvos...,arba isibrendi ir nesa dumbla iskart slakiui i akis :-D ...karoc traukem galvas,pavadzius,kibo muses ir i kupra....grudinom valia vadinas :-D
 #277414   senuks
 27 Bal 2011 08:12
Pagalėlis parodė 83cm :cool: Išėjau kaip ir arabas lydeką pasigaut,kussamo blizgė :gutgut Labai gailėjaus,kad muselkos neturėjau.Aš tikiuos,kad pasieks jis savo namus :gutgut
Nereali žuvis(šlakis)
Paveikslėlis
Paveikslėlis
PS.ne papėtakis,ale ta pati šeima :koliorava
 #277432   arabas
 27 Bal 2011 10:07
senuks rašė:Pagalėlis parodė 83cm ..... Labai gailėjaus,kad muselkos neturėjau.
Senuks, ::liux ::liux

Aš dar gailėčiausi, kad licencijos šlakiui neturiu. Nors... kai paleidi tokią žuvį į laisvę, kaifuoji nemažiau, nei ją gaudydamas.
 #277460   senuks
 27 Bal 2011 11:44
Įdomiai buva,duobė palei antrą pusę,kebežyns-šabakštyns virš jos ir akis,kaip tik blizgei nusviest.Patakiau tiesiai,blizgė ta lengva,apie 10gr,dailiai prasklendė ir tik pamačiau pilką šešėlių,kuris grybštelėjo,pintas 0,12-gerai jautės,aišku ir pavadoks nuo lydžių buva uždėc.Tačiau nepaėmė,man mintyse svolačiai keltą kg lydoks :? Iš 5 sykio vėl pataikiau akin,bisky blizgę priskandinau,leidau srovei pranešt,prasukau-trinkis,dar 4 prasukimai-jablynkšt :shock: Nors ir karalius,bet nepatingėjo iš duobės išeit :grin: Na ir aišku,švyst-žvakę jis man ir tada tik supratau,kad eto on :superšokas :-D Spinings 5-10g,2.10m-baronks,prisvedžiau aš jį spėriai,bet prie kojų pamatęs humanoidą metėsi link vidurio ir taip 3 sykius,bandžiau už strampo paimt,kaip paloženo,ale ta uodega baisiai minkštoka pasirodė,kalė vėl nuo manęs :shock: Nu šiaip ne taip išprašiau,krantai smėlis išsimozojo mikliai,po to vandenį dar teko jo didenybę nupraust ir atgaivint po srove :-D Skaitau 5kg turėjo nešt,buinus pasirodė.Tai vot taip būn visada,kai nueini,kaip aš mėgstu sakyti-ant piziaus pažvejoti :-D Neplanavęs,ant smūgio :? Tiesa,buvau tą pačią dieną nulėkęs ir su muselka-ant mudlerio kabinėjas kiršliai :? upėtakio nei zvanės :-D čia,kad neteršt temos-adjos
 #331061   Mike
 06 Sau 2012 08:09
Nukrypom nuo temos. Kur šlakis daugiau stoja po neršto žemyn besiritantis, aukščiau ar žemiau rėvos?
 #331830   Mike
 08 Sau 2012 19:06
Kadangi niekas nepasakė kur šlakiai stovi, tai nieko ir nepagavau :-D . Gaudėm Neryje šiek tiek aukščiau Ruklos. Bandyta ir prieš rėvą, ir žemiau jos. Žemiau rėvos turėjau du kibimus. Pirmą kartą kažkas apie 5-7 metrus nuo kranto, traukiant masalą prieš srovę du kartus susmūgiavo raudongalvį voblerį, bet nepakirtau. Antrą kartą jau bekeliant vartiklę per žoles, pagalvojau kad už žolės užsikabino, patampiau, iš anos pusės irgi patampė ir finale vandens paviršiuje persivertė gal pusantro kilogramo lydekiokas. Vienas kito nesupratom. Dar mačiau kaip visai palei krantą du kartus kažkokia žuvis išėjo į vandens paviršių. Kolega irgi nieko nepagavo. O šiaip tai šiandien oras geras, pasivaikščiojau, pavargau, viskas liuks.
 #332666   Mike
 11 Sau 2012 15:29
Nueini į Gamtos apsaugos departamentą su banko kvituku ir išrašo. Kur matai kokią kliūtį? Jei konkrečiai apie mano pirktą licenciją, tai pirkau 2012-01-06 Marijampolės RAAD, Nr. 00002, Neries upei (visoje LT teritorijoje esančioje upėje), galiojančią nuo 2012-01-08 iki 2012-01-08, t.y. vieną dieną. Dar klausimų bus?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 41
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė