Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #611944   samas235
 04 Vas 2015 14:46
is pricipo valo storis labiau itakoje voblerio uznerimo gyli nei darba. Asmeniskai skaitau kad tai labiau pliusas nei minusas: galima naudoti giluminius voblerius seklesnese vietose, kitaip tariant su itin agresyviais vobleriais apgaudyt seklius ir ta padaryti prie minimalus voblerio greicio. pvz imkim du vienodus voblerius su uznerimu iki 2 m, upes gylis 1,7 m. Su 0.22 -0.25 pintu Ir ( 0.5-0.6 pavadziu) vobleri pravesit apie 10 - 20 cm virs dugno. su 0.12-0.14 pintu arsit vaga kur bulves galima bus sodint:)
Tas pats galioje ir blizgems taciau tik iki tam tikro sroves greicio!

kas liecia Tikejima tai be abejones vienas svarbiausiu veiksniu! Jei tiki vobleriu kuriuo gaudai ant jo ir pagauni daugiausiai:):)
Beje pats isbandziau ant saves tokia sakykim atvirsktine psihologija - Pirk nauja vobleri tada, kada geriausiai kimba, o kai nekimba i parduotuve eik tik "pieno" :grin:
Rezultate turesi daugiausiai tik patikrintus voblerius ant kuriu jau esi pagaves ir jei ant ju nekibs, vadinasi nera ten zuvies kur gaudai:):):)
nes jei nueisi kai nekimba tai [Sv{in kiek pripirksi:):)
 #612000   Fishermenas
 04 Vas 2015 21:06
Tikejimas vienareiksmiskai yra vienas svarbiausiu dalyku zvejyboj ir kiekvienas tiki savais patikrintai metodais kurie pasiteisino jam.. tuos pacius slakius vienas gaudo su sukriukem ir pagauna tiek pat kiek tas kuris gaudo su brangiais japoniskais vobleriais, kitas kuriam vobleriai per brangus, o sukre nepatinka, renkasi mikromasalus, valgomus guminukus, vienas deda plienini pavadi, kitas nededa nieko, dar kitas risa metro mono vala ir nera kazkokios taisykles kuris pagauna daugiau ir kuris ne, nes tai nulemia kiti dalykai.[/quote]

Auksiniai žodžiai :lol:
 #612011   RastaMan
 04 Vas 2015 22:22
vaitko rašė:...nera kazkokios taisykles kuris pagauna daugiau ir kuris ne, nes tai nulemia kiti dalykai.
Pagrindinis faktorius turbūt yra žuvies galvoje(kas joje atlieka mąstymo/reflekso funkciją :-D ) - atakuot masalą ar ne.
 #612012   Rapolas
 04 Vas 2015 22:24
Kažką jau čia grybaujat su tuo 0.6mm pavadėliu. Vietoj to, kad naudot sekliau neriančius voblerius, tai "siūlo" dėt storą dratą, kad pamažint giluminių gylį.. Be to, voblerio darbui tai tikrai turi įtaką ir ,mano nuomone, netgi didesnę nei gyliui. Kitas dalykas, ar sugadina (mažos amplitudės virpesių) ar pagerina agresyvių voblerių darbą :-D Nu bet kad taip "tiuninguot" voblerių darbą šlakių temoj tai man naujiena :-D
p.s.: kas ten turėjo milimetrinės "vielos" pavadėliams, statybinikams mana reik :-D
 #612039   samas235
 05 Vas 2015 08:45
Rapolas rašė:Kažką jau čia grybaujat su tuo 0.6mm pavadėliu. Vietoj to, kad naudot sekliau neriančius voblerius, tai "siūlo" dėt storą dratą, kad pamažint giluminių gylį.. Be to, voblerio darbui tai tikrai turi įtaką ir ,mano nuomone, netgi didesnę nei gyliui. Kitas dalykas, ar sugadina (mažos amplitudės virpesių) ar pagerina agresyvių voblerių darbą :-D Nu bet kad taip "tiuninguot" voblerių darbą šlakių temoj tai man naujiena :-D
p.s.: kas ten turėjo milimetrinės "vielos" pavadėliams, statybinikams mana reik :-D
niekas cia negrybauja :ruko gaudom ir tikrai nesiskundziam:)
sakai storas valas blogina vobleriu darba - teoriskai galbut taip. Taciau ne suliny gaudai, srovej voblerio darbui itakos tas tikrai neturi.

del seklesniu vobleriu, sakyciau kad butent cia voblerio agresyvumas mazeja. Nes realiai jokia minuske shad/crank ar pvz sugar deep'o virpesiu nepakartos.

is kitos puses niekas nesako kad butent taip reikia dabar visiems gaudyt. :grin: :grin:
 #612048   Rapolas
 05 Vas 2015 09:35
samas235 rašė:... is kitos puses niekas nesako kad butent taip reikia dabar visiems gaudyt. :grin: :grin:
Nu va ,tai visa dar laimė :-D
p.s.: man paprasčiau kotą aukščiau pakelt (o ne pavadėlį storint:D) ,kad tą patį masalą sekliau pravest ;)
 #612049   vaitko
 05 Vas 2015 09:41
Rapolas rašė:p.s.: man paprasčiau kotą aukščiau pakelt
Reiktėtų nenutolti nuo ko prasidėjo diskusija - kaip apsaugoti brangius masalus nuo lydekos dantų, kurie praktiškai neišvengiami ieškant šlakio. Na nebent kaip kažkas minėjo vengti patikrinti priekrantes su ramia srove, kur potenciali vieta lydekai tupėti - nu bet čia išvis absurdas :)

Taigi storas pavadys bent jau mano atveju pirmiausiai dėl patikimumo. Ji permatomas, bet tuo pačiu ne taip lengvai nukandamas, jis ilgas, todėl tikėtina kad galbūt pagelbės tokiu atveju kai žuvis energingai suksis apie savo ašį ir apsivynios kažkiek arba pvz taip lengvai nenusipjaus per akmenį dugno.

Kaip jau minėjau - didesnių voblerių darbas jei ir įtakojamas tai minimaliai - patikrinta. Pravedimo greitis ir srovės stiprumas įtakoja voblerio darbą kur kas daugiau.
 #612050   Rapolas
 05 Vas 2015 09:48
Mažiausiai voblerio darbą įtakoja trumpa styga (arba AFW viela), kurios daugeliu atveju pakanka, kad apsaugot lydeką:D nuo voblerio krapštymosi iš nasrų :-D
p.s.: diskutuota ne kartą šita tema, galbūt, ne šlakių temoj :-D betgi ne dėl šlakių ir storintis pavadėlį siūloma ;)
 #612068   martynasm
 05 Vas 2015 12:38
Tai reziumuojant, vaistų rūšys penkios:
1. Daug daug melstis. - :)
2. Nežvejot duobėse, palei krantą. - vargu ar įmanoma.
3. Naudot 0.5 floro pavadėlį. - papildomas mazgas, bei jokios garantijos kad ir šito nenukas.
4. Naudot plona lydekinį pavadėlį. - galimai galima išgąsdinti sotų šlakį.
5. Jamt ant griežto, kad nesisukiotų. - su mažom turėtų veikt 100% su didelėm gali ir nepasisekt, bet kiek tų didelių papuola.
kiek žvejų tiek nuomonių :)
aš turbūt už 5-ą balsuojų, nes būtent jis duoda daugiausia emocijų :)
 #612070   Rapolas
 05 Vas 2015 13:13
martynasm rašė:... aš turbūt už 5-ą balsuojų, nes būtent jis duoda daugiausia emocijų :)
Jai dėl "daugiausia emocijų" ,tai 0.18mm mono valas (koks nors P21zarkazma fliūru padengts :D)be jokių pavadėlių ir... 1punktas kartu :-D
 #612114   Tadunce
 05 Vas 2015 16:44
Šiaip, principe nelabai aš jūsų keliamą problemą suprantu..
Gal čia nuo žvejo priklauso kas kur kaip gaudo, bet man, šlakius gaudant, per paskutinius 2-3 metus nebuvo nei vieno masalo nunešusi lydeka..
Kelios buvo užkibusios, bet praktiškai žinomose vietose numanau, kad jų nebus.

Daug daug kartų baisiau - kerplėšos, kuriose palieku tikrai didesnį skaičių masalų, nei nusineša aštriadantės.
Net ir šapalus gaudant, kur daug"lydekiškesnėse" vietose tenka kišti masalus, dauguma praradimų kelmuose
 #612152   Aqua v.
 05 Vas 2015 19:55
Pritariu is esmes,
bet FC pavadelio tai neatsisakysiu ne uz ka :oops: , nu tik ne 0,6 :) , ir apsauga nuo lydeku tik 'tarp kitko',
bet ir nepatrukdo (su atsitiktinem lydziakom) pora kart per sezona.

beje rudeni (i sezono pabaiga) pradejau FC pavadeli naudot ir lydekoms tikslingai, papildomai prie stygos. Ir metu lydi man tai 'isaugojo' - nors 20-25cm styga nebuvo praryta, 0.45FC buvo zenkliai pabraizytas, pintalui butu labanakt 100%.
O jau ziema radau youtube, kad ir vienas 'rusu sportininkas' :-D (ant LT cia mirtinas argumentas bus :lol: ) taip daro :gutgut
 #612168   mikutis
 05 Vas 2015 20:47
Tai mestelk nuoroda įvertinsime kas ir kaip .
Aš fliura plius PE naudoju dėl šių priežasčių
1. Naudoju owner kablius tai jų geluonis kampuoti ir aštrūs tai kai užsimeta kabliais ant aštuongyslio PE ji pažeidžia
2. Rišu tokiu mazgu kad įvarius į kerą truktų per mazgą ir iš saugočiau nuo nereikalingo PE trumpinimo
P.s. nuo lydekos dantų teko nukentėti ne kartą ir gan skaudžiai ypač rudenį. Pavadžiui naudoju 0.35 storio
 #612237   mikutis
 06 Vas 2015 09:56
Turi šis vaikinas visokiu protingu minčių ir kitose savo filmukuose tik reikia įsiklausyti ir atsirinkti sau naudinga info. Buvau mates šį filmukas jau seniai tik matys patarimas man nebuvo aktualus kad ne užsifiksavo, bet vistiek dėkui.
 #612267   Aqua v.
 06 Vas 2015 13:31
man irgi sitas bicas 'simpatiskas' :oops: :grin: ,
aisku, brand'us ir komercinius tikslus tenka atsisijot nuo grynai zvejybiniu ideju, bet apskritai zmogeliukas turi tu (zvejybiniu) minciu :gutgut
vis toliau nuo slakiu :oops: , bet pvz cia jis subtiliai irodo savo nepavirsutiniska supratima apie zvejyba: http://youtu.be/_7tZ0oRvPHA?t=6m00s (o konkreciai - apie tvicha, eseriu tvicha ir tam tinkamus irankius)
 #612301   mikutis
 06 Vas 2015 20:12
Visą tai darydavau rudenį gaudydamas priešnerštinę raudoną žuvį. Šiam pravedimui idialiai tikdavo spinas iš 10 klasės muselkos ir shad penketukai Dr. Va tada ir nukentėdavau nuo aštriadančių, oi kaip jom ta pravodkė patinka.
Dabar arčiau temos# dvi pilnos sunkios dienos, daug kilometrų šimtai metimų, keletas padovanotų voblerių Neptūnui, naujų vietų ieškojimas ir jų pažinimas ir tik vienas arti legalumo ribos, bet emocijų daug. Šeštadienį ir sekmadienį poilsis gal. .........! :grin: '''bum
 #612388   flashkin
 07 Vas 2015 16:34
Sveiki! Kiek galetu sverti slakis 64 cm? Ar griebia slakis masala 2 karta,kai preis tai kertant gerai gavo per galva:))
 #612403   PelkiuSenis
 07 Vas 2015 17:58
Na, upetakis jei labai gerai negavo su kabliais per zabtus tai buna, kad apsisukes dar karta kerta. Tai manau slakis ir turetu panasiai elgtis.
o tokio dydzio manau svers apie 2-3kg
 #612413   flashkin
 07 Vas 2015 18:31
Sian zvejuojan neri su gzigu apturejau smugi,kertimo metu afigel ir ne supratau kas buvo anam gale( ojebitute buvo ten,kaip bebras koks),istraukus guminuka apziurejau ir pagalvojau , kad didele lydeka,bet lydis kaip skustuvu guminuka pjauna,o cia plesiti ipjovimai. Po 10 min dar smugis,kirtimas ir oplia po greitos kovos 64 cm slakis krante.tai vat ir galvuoju ar tas pats skakis ?ar ten dar buvo?:) slakis gyvena toliau ir dar jam ant virsutinio pleko buvo kraujiuota atauga( lyga gal kokia) slyksciai atrode...
 #612417   flashkin
 07 Vas 2015 18:41
Va toks keistas dalykas buvo jam ant virsutinio peleko..
Prikabinti failai
image.jpg
Kas per lyga galetu buti?
 #612434   flashkin
 07 Vas 2015 19:35
cesius rašė:Jama po kelis kart toj pacioj vietoj tas pats.
Bet po pirmo kirtimo tai gerai i galva turetu gaut,abejuoju ,kad imtu masala po 10 min.o gali ne vienas slakis stoveti vienoje vietoje? Klausineju nes nieko ne ismanau apit sita zuvi.tai pirmas mano slakis ir pasidare idomu..
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 41
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė