Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gružlys, am. lašiša, nėgė, seliava, muskie... vėžys
 #170225   Vaidis
 02 Vas 2010 19:06
Mačiau ir aš tuos otus, taigi akivaizdžiai matosi, kad čia 'zarubežneji' t.y. ne mūsiški, tie tokios šviesiai šviesiai pilkos spalvos, tikrai ne mūsiški ;-)
 #170346   sonca
 03 Vas 2010 10:03
Nu bet lietuvos prekybininkai nesiliauja stebinę 54 lt/kg už otą, kas gali pirkt kai vieneto kaina 160-210 lt. :-D
 #188465   Ignelis
 17 Bal 2010 23:40
teisybe kad pas mus didieji uotai krantuose pasiodo tada kai nustoja kibti plekshnes...? gal tai yra priezastis to, kad dideli man neuzkimba.... :roll: nes birzelio antra savaite jau koncervuoju meshkeres.... :roll:
 #188493   Arcia
 18 Bal 2010 08:10
A va reikejo rekordini ota 211,5kg., atvesti po 54lt :klasta!:
 #193628   Vaidis
 04 Geg 2010 18:58
Otai jau traukia link pakrančių, pas verslininkus jau tinklai pilni :evil: , ėmiau vieną gerą prie Maximos maistui,niam niam :ruko
 #193632   Ignelis
 04 Geg 2010 19:10
po 54lt/kg..? :lol: o kad duotu man poseidonas "dangti" siemet, kad surfa kaip uodega ishlenktu, judesim su didele kompanija geguzes gale i latvija keletui dienu tj bent ten tikiuosi normalu otuka pamatyt ir betkokia info apie sias zuvis su malonumu suskaitysiu... :v-ar
 #193639   Vaidis
 04 Geg 2010 19:35
Ignelis rašė:po 54lt/kg..?
:-D , neaaaa, po 15 lietuviškų, čia Maximo iš proto eina žmogai su tokiom kainom :lol:
 #195305   martiz-zz
 10 Geg 2010 20:04
katik mama pasiveze 2 uotus uz 35lt is zveju (aisku is tinklininku) tai abu pririja po 2 strimeles ir tokias sprindines :superšokas
 #204159   Ignelis
 16 Bir 2010 20:50
kai didumo.... Paveikslėlis pazystamas leptelejo kad sovietais ir pas mus verslininkai retkarciais tokiu pagaudavo :superšokas snd zhmogelis is preilos pas mane uzsukes buvo, sake kol juros nesusiause jurinis vejas(jis per bangas nezvejoja), otu buvo pakrantei neblogai, papuldavo ir kilo ir ciut didesniu.... :v-ar :gutgut gera ten vietiniams gyvent... :? beje cia tendencija ar atsitiktinumas, kad ju man pasitaikydavo tik sviesiu paros metu..?
 #204222   Skumbrotas
 17 Bir 2010 10:32
Ignelis rašė:kai didumo.... pazystamas leptelejo kad sovietais ir pas mus verslininkai retkarciais tokiu pagaudavo :superšokas ....
Verslininkai prie sovietų... :superšokas :jeheje: :jeheje: :jeheje: Kolkoznikai buvo prie sovietų, o ne verslininkai :!: :jeheje: :jeheje: Ir nevargdavo jie tadu su kažkokiais uotais, bo buvo planas matuojamas žuvies pagavimo centneriais, o kokia ta žuvis - kilka, strimelė ar uotas - komunistams buvo visiškai dzin, alkana liaudis su malonumu pirko net iš galvų padarytus teftelius tomatų padaže :!: :-D Strimėlių centnerius padaryt buvo nepalyginamai spartesnis ir našesnis reikalas... O ir pačiose pakrantėse nieks negaudė, tik tolėliau jūroje, bo visos pakrantės buvo ištisai draudžiama zona, akylai saugoma nuo imperialistų šnipų, kurie tik ir tykojo tokių dorėse žvejojančių kolkoznikų, kad galėtų juos užverbuoti :!:
O tokių uotų buvo, ir nemažai :-ou-je Tėvas pasakojo, kaip pokaryje pavasariais su vyrais organizuodavo uotų gaudymo akcijas - vandenyj išilgai kranto iki pilvo gylyje varydavo dvikinkį vežimą, o greta eidavo vyrai su šakėm ir kraudavo į tą vežimą pasmeigtus uotus. Paprastai puskilometrį paėjus vežimas jau būdavo pilnas. Bet greit valdžia tai uždraudė, bo dėl draudžiamų zonų taip "žvejoti" buvo galima tik pliažo teritorijoj, o kadangi arkliai šikdavo į vandenį, tai ponams nemalonu buvo žiūrėti į kakučius :lol:
 #204227   Vegys
 17 Bir 2010 10:46
Skumbrotas rašė:alkana liaudis su malonumu pirko net iš galvų padarytus teftelius tomatų padaže :!: :-D
<...> kadangi arkliai šikdavo į vandenį, tai ponams nemalonu buvo žiūrėti į kakučius :lol:
Na Skumbrotai tu ir pavarei ... :lol: Žiauriai ... Bet matyt teisingai ...
 #204233   Skumbrotas
 17 Bir 2010 10:59
SauliusM rašė:grazi Skumbroto pasaka :-D
Man irgi tai atrodo kaip pasaka, bo gimiau jau tada, kai išvis su arkliais nebeleisdavo į pliažą :-D
Bet neturiu pagrindo ir netikėti tais tėvo ir kaimynų pasakojimais :roll:
 #204234   SauliusM
 17 Bir 2010 11:01
visom pasakom reik tiket, kitaip gyvent nebeidomu gali pradet darytis.
 #204235   Skumbrotas
 17 Bir 2010 11:07
SauliusM rašė:visom pasakom reik tiket, kitaip gyvent nebeidomu gali pradet darytis.
Dabar kai kas atrodo pasakos, o kažkada buvo normalu ir įprasta. Ne į temą biški, bet kaip dabar atrodo tokie senukų pasakojimai, kad išsyk po karo plaukiant į kuršmares žvejoti nieks vandens su savim neimdavo, bo galima buvo drasiai pasisemt per bortą ir gert :?: Arba kad tada Dangėj prie Jono kalnelio per naktį pasigaudavo po maišą ungurių :?:
 #204237   SauliusM
 17 Bir 2010 11:15
jos atrodo taip kaip ir turi atrodyt tautosaka. manau pats supranti, kad laikas faktus iskraipo net ir be piktos pasakotojo valios, o ypac jei tautosaka yra perpasakojama tai taip ir gimsta mitai, legendos, padavimai, pasakos... ir tai yra gerai, nes skurdi butu tauta be tautosakos.
 #204246   Mike
 17 Bir 2010 12:35
Nu tai aš irgi apie senolių pasakas parašysiu, kad jau ne į temą išsiplėtėt. Vienas Kauno "panemunskas", pasakojo, kad po Kauno Hes`o pastatymo mirguoti aukštyn pripratę žiobriai kelis metus smarkiai rinkosi prie pat Hes`o. Vietinė chebrytė buvo atidirbę biznį. Veiklos grupėje trys žmonės. Vienas stovi su meškere įsibridęs ir su pririštu prie juosmens bulviniu maišu, kitas vis keičia maišą, t.y. atneša naują, paima seną su žuvim ir keliauja iki turgaus kur trečiasis žuvį pardavinėja. Kol tas antrasis suvaikšto pirmyn - atgal, maišas vėl pilnas. Gaudoma mylimu "dročinimo" būdu. Ypatumas tas, kad kirsti būtina kaip galima greičiau po kablio su švinu pliumptelėjimo į vandenį. Jei uždelsi ir kirsi kabliui pasiekus dugną, labai didelė tikimybė, kad bus pakirstas ūsorius, o su juo problemos - kol ištrauksi, pusvalandis praeis, o per tą laiką būtum galėjęs trisdešimt žiobrių įkirsti. Vieni nuostoliai per tuos ūsorius...
 #204255   SauliusM
 17 Bir 2010 13:47
Mike rašė: Vieni nuostoliai per tuos ūsorius...
;-var-var. :lol:
 #204265   Vaidis
 17 Bir 2010 14:13
O dabar Jūs man pasakykit, KUR man tas jūsų pasakas 'sukišti'? 'viarkt
 #204271   Vaidis
 17 Bir 2010 14:24
'Nusiūsiu' šitas rašliavas į temą "Žūklės muziejus", kaip ne kaip, tai pasakojimai iš netolimos praeities, daba jau istorijos kurios bus muziejuje :neutral:
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė