Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gružlys, am. lašiša, nėgė, seliava, muskie... vėžys
 #565527   tipozvejas
 05 Geg 2014 14:05
Pas mumi rainų ir dėmėtų nėra, tad mėgaujuos lietuviškais. Gaudau iš kart po draudimo kelis kartus. Į bučius lenda puikiai. Užpernai viename teko 27 suskaičiuot ir penki vėgelių vaikai sprindiniai buvo. Masalui lupta varlė arba karosai, vnž tai ką tuo momentu greičiau paimt eina.
 #565542   pjonas7
 05 Geg 2014 14:33
Hm kur sakei tu gaudai tuos vėžius? :DD
 #565639   bigzzz
 05 Geg 2014 17:21
Pijonas, Taip, 5 bučiukai-5 vežiai. Nes sakau, ne sezonas. Vasara po 8-12 dažniausiai būna iš vieno. Bučiukai stovėjo lygiai parą. Šiandien važiuosiu į kitą tvenkinį, bet nesu tikras kad ten bus geriau.

O tipožvejas- tautos priešas kad nesidalina informacija. :D Kai važiuos į Klaipėdą žvejot aš jam irgi nepasakysiu kur yra geriausias mūsų viešnamis :D
 #565645   pjonas7
 05 Geg 2014 17:27
O tipožvejas- tautos priešas kad nesidalina informacija. :D Kai važiuos į Klaipėdą žvejot aš jam irgi nepasakysiu kur yra geriausias mūsų viešnamis :D
Bet man tai pasakysi ane? :D

Nu, bet tas tavo pasakymas, akd ne sezonas visai netinka kai gaudau juos rankomis nuo kranto, man ir dabar ir pries savaite jau yra kaip sezonas :D
 #565713   tipozvejas
 05 Geg 2014 19:51
O tipožvejas- tautos priešas kad nesidalina informacija. :D Kai važiuos į Klaipėdą žvejot aš jam irgi nepasakysiu kur yra geriausias mūsų viešnamis :D[/quote]

Saugau ateities kartom, vieną vietą vieną kartą per dvejus metus aplankau. Žinau kelias vietas, tad užtenka porą kartų per metus. ;uolrait
Varykit bykų gaudyt geriau
 #565834   pjonas7
 05 Geg 2014 22:35
Pijonas, Taip, 5 bučiukai-5 vežiai. Nes sakau, ne sezonas. Vasara po 8-12 dažniausiai būna iš vieno. Bučiukai stovėjo lygiai parą. Šiandien važiuosiu į kitą tvenkinį, bet nesu tikras kad ten bus geriau.
Be to nežinau kaip tau, man gaudyti juos su prožektoriumi šiltą, gražią vasaros naktį atrodo įdomiau ir smagiau :))
 #566074   bigzzz
 06 Geg 2014 20:16
Pijonai, tikrai ne sezonas. :D su prožiku nei vieno nemačiau. Mistika. O mano šiandienos rezultatai tokie: VĖL 5 patinai iš bučiukų (normalaus dydžio) ir apie 30-40 "patelių" su ikrais nuo kranto. (traukiau iš nendrių, urvų pilna) bet tokio apgailėtinai mažo didžio, kad nežinojau net ką daryt. Su ikrais tikrai atgal nepaleisiu, reik naikint tą š... BET! jų valgymas buvo ne malonumas o kančia :D
 #566087   pjonas7
 06 Geg 2014 20:49
VĖL 5 patinai iš bučiukų (normalaus dydžio) ir apie 30-40 "patelių" su ikrais nuo kranto.
Tu čia 40 tiek pagavai su prožektorium palei pakarantę ar kaip? Jo vienam ežere man irgi daug mažiukų budavo, bet tada kaip krevetes suvalgai :D O naujai atrastam ežere kažkaip tik normalaus dudžio arba didesni. Tai susigundei ir tu su prožektorium naktinėt? Jo būna rainuotųjų vėžių gaudymo akcijos vasaros metu, bet jei jos būtų daromos adabr tai būtų dar efektyviau. Jeiv vienas žmogus sugeba pagauti 30 - 40 patelių su ikrais tai kiek tarkim pagautų tokių akcijų metu per visą Lietuvą? Man atrodo greitai jų apmažėtų :D
 #566116   bigzzz
 06 Geg 2014 22:20
Ne, gaudžiau dieną. Kitaip tariant draskiau jų urvus palei pakrantę ;D Taip, toks gaudymas kur kas efektyvesnis siekiant juos išnaikint, kadangi kiekvienas vežys po uodega tikrai apie 100 ikriukų turėjo. Bet pačių vėžių dydis buvo toks, kad daug entuziazmo toks vėžiavimas nesuteikė ;D bandysių kitų vietų iškoti.. bet tam reikia laiko, kūro ir kitų nesamonių :D
 #566117   pjonas7
 06 Geg 2014 22:28
Kaip ir kur tu tuos urvus radai? kaip priėjai? Kaip draskydamas neišbaidei ir drumstam vandeny tu juos gaudei? :D Tai kokio dydžio jie buvo cm nuo nosies igi uodegos maždaug?
 #566130   pjonas7
 06 Geg 2014 23:57
kam juos naikint? Tegul veisiasi ir gyvuoja. Smagu juos gaudyt, smagu valgyt, na egzotika tokia. Tai lai buna pilna ju visur :D
juos būtina naikint juos gaudant ir valgant :) nes jų jau ir taip yra per daug, bet didžiausia bėda tame, kad jie intencyviai naikina lietuviškų vėžių rūšis.
 #566131   ubuntu
 07 Geg 2014 00:12
nera ju tiek daug, pvz net nezinau kur aplink raseinius ju rast, luknes tvenkiny esu mates, bet vakarienei niekaip neprisirinksi... Tad as tik noriu kad ju daugetu ir galeciau gaudyt. O kad naikina tai kas? tegul naikina, stipresni laimi, naturali atranka :D
 #566132   pjonas7
 07 Geg 2014 00:24
nera ju tiek daug, pvz net nezinau kur aplink raseinius ju rast, luknes tvenkiny esu mates, bet vakarienei niekaip neprisirinksi... Tad as tik noriu kad ju daugetu ir galeciau gaudyt. O kad naikina tai kas? tegul naikina, stipresni laimi, naturali atranka :D
Tiesiog daugiau pasidomėk ir paskaitinėk internete apie invazinių vėžiųb rūšis ir paplitimą ir žalą lietuviškiems. Lietuviški vėžiai yra didesni ir skanesni, kuo mažiau bus invazinių vėžių tuo daugiau galės atsigauti lietuviški. Tai gal ne ten ieškai ar ne taip gaudai? Vėžių, manau, yra beveik visuose Lietuvos vandenyse, tačiau jų pasiskirstymas ir kiekis nevienodas. Paieškok internete, paklausinėk žvejų ir rasi kokį gerą tvenkinuką. Pvz. tai nemanyk, kad ateisi prie kranto ir ten ju jau 100 lauks taves išskėtę žnyples :DD Kai aš juos gauda tai pakarantėse eidamas vakare randu po vieną ar po du, bet per keletą valandų pavyksta prisirinkti apie 30, praeitą rudenį tokiu pat būdu pririnkau apie 50 vienetų. Taip kad arba bučiukai, arba gaudymas rankomis naktį su prožektoriumi :))
 #566143   ubuntu
 07 Geg 2014 06:56
Pala pala, as nesu molis :D Daug esu skaites apie invazines veziu rusis. Ir siektiek nesutinku, kad jie parazitai, tarkim stovi tvenkinys, jo vanduo netinkamas lietuviskiems veziams, bet ten sekmingai isiveisia invazines rusys ir stai turime veziu populiacija. Gamtos saugotojams galbut ir brangus lietuviski veziai, bet asmeniskai man tai geriau daug invaziniu, nei kas desimtam tvenkiny vienas kitas lietuviskas vezys... Tai tik mano nuomone.
Esu as juos rinkes ne karta. O del telkiniu kur ju yra na tai irgi juk nesu aklas, tarkim kokiam vandens telkiny zvejoju 50 vakaru-naktu ir nepastebiu ne vieno vezio, tai vistiek nori pasakyt verta klausinet? :D
P.S. pries metus issikrausciau is vilniaus, o vilniuje sekmingai gaudziau rainuotuosius vezius, bet raseiniuose ju praktiskai nera.
 #566193   pjonas7
 07 Geg 2014 10:20
ala pala, as nesu molis :D Daug esu skaites apie invazines veziu rusis. Ir siektiek nesutinku, kad jie parazitai, tarkim stovi tvenkinys, jo vanduo netinkamas lietuviskiems veziams, bet ten sekmingai isiveisia invazines rusys ir stai turime veziu populiacija. Gamtos saugotojams galbut ir brangus lietuviski veziai, bet asmeniskai man tai geriau daug invaziniu, nei kas desimtam tvenkiny vienas kitas lietuviskas vezys... Tai tik mano nuomone.
Esu as juos rinkes ne karta. O del telkiniu kur ju yra na tai irgi juk nesu aklas, tarkim kokiam vandens telkiny zvejoju 50 vakaru-naktu ir nepastebiu ne vieno vezio, tai vistiek nori pasakyt verta klausinet? :D
P.S. pries metus issikrausciau is vilniaus, o vilniuje sekmingai gaudziau rainuotuosius vezius, bet raseiniuose ju praktiskai nera.
Jei vandens telkinys užterštas tiek, kad netinka ir lietuviškiems vėžiams tai abejoju ar tu ten pagasi ir žuvies daug ir abejoju ar rainuotųjų bus daug. Invazinės rūšys atsparesnės teršalams, bet ne tik daug atsparesnės, kad galėtų gyventi toksiškame tvenkinyje. Nors žinau vieną tvenkinį į kurį senai buvo leidžiamas mazutas ir kuris dabar nusėdęs ant to tvenkinio dugno, nes būdavo kai maudomės kojom paliesk dugną ir matai, kaip kyla į viršų mazutas :D Bet tame tvenkinyje esu matęs lietuviškų vėžių - paradoksas. Taip, kad dėl to tinkamumo vandens visko būna, bet kad netiktų lietuviškiems tai nežinau koks tas vanduo turi būti.
O kaip tau atrodo, kodel tik kas dešimtam tvenkinį, anot tavęs, galima rasti lietuvišką vėžį? Todėl, kad invazinės rūšys smarkiai prisidėjo prie lietuviškų vėžių naikinimo. Sovietmečiu į upes ir vandens telkinius pylė bile ką nieko neglvodami apie jokią taršą, vėliau atėjus kitiems laikams lietuviškų vėžių pradėjo daugėti, bet štai pasirodė invaziniai, kurie vėl naikina lietuviškas rūšis. Taigi jeigu čia nebūtų tiek invazinių vėžių, manau, galėtume mėgautis lietuviškų vėžių gausa.
Dėl vandens telkinių. Tai rpiklauso nuo to prie kokio kranto tu žvejoji, gal ten tas kranto ruožas jiems netinkamas ir jie jame nesilanko. Pateiksiu paprasta pavyzdį. Anadien vėžiavau ežere kuriam buvau tik antrą kartą, prie manęs privažiuoja žvejas važiuojantis namo ( jau buvo vėlu gal 11 vakaro) ir klausia ar ką pagavau, sakau pagavau lydeką (dar mėčiau spiningą dieną ten), o aš jo paklausiau ar jis čia matęs vėžių ir jis man pareiškė, kad nei karto nematė. Tai lygiai tas pats išeina, nors žvejoja iki išnaktų, bet vėžių nėra matęs. Nematė nes neieškojo, nematė, nes gal ne tame krante sėdėjo, kur jų populiacija ganosi. Kad nesi matęs žvejojant tai nerodiklis.
 #566198   pjonas7
 07 Geg 2014 10:45
http://veziai.lt/index.php/lt/items/desc/2318 rainuotųjų vėžiū paplitimas pagal 2005 m. žemėlapį. Kadangi jų populiacija tik plinta ir nemažėja, tai galima įsivaizduoti, kad tas žemėlapis turėtų būti dar geltonesnis.

http://veziai.lt/index.php/lt/map
Čia žemėlapis, kuriame žmonės pagavę vėžių sužymėjo kur ir kokius pagauna. Jeigu visi pažymėtume turbūt daugiau naudos būtų.
 #566236   bigzzz
 07 Geg 2014 13:16
Gerbiamam ubuntu noriu pasakyti, kad tie "faini" vėžiai klaipėdos rajonė visiškai išstūmė lauk lietuviškus, kurie yra kurkas skanesni bei didesni už jankių analogą.

Pjonai, na kaip. vaikštai palei kranta, ir kaišioji rankas į urvus. Kitaip tariaint ieškai skylių krante :D o ten vežiai sėč. maniškių vėžiš dydis nesekia net 10 cm. KATASTROFA! savaitgaliį įkelsiu nutraukų, pamatysi viską gyvai :D
 #566258   pjonas7
 07 Geg 2014 14:24
o ten vežiai sėč. maniškių vėžiš dydis nesekia net 10 cm. KATASTROFA! savaitgaliį įkelsiu nutraukų, pamatysi viską gyvai :D
Tai tu nemanyk, kad invazinių (beje man atrodo jie kanadietiški o ne amerikoniški) vėžių dydis nesiekintis 10 cm yra mažai. Jie apskritai dideli neužauga tas jų dydis gana normalus lukšteni kaip krevetes ir tiek. Nu bet ieškot kur jų urvai kažkaip nepatikima, dar ir įžnybti gali :DD Be to ir tų urvų ne bet kur yra, geriau tiesiog palaukt vakaro ir ateina patys, gali prisigaudyt 10 - 20 cm nuo kranto atstumu :D
 #566295   Sokratas
 07 Geg 2014 16:49
nu jo, Kanada ne Amerika... Azija gal.... :lol:
 #566326   pjonas7
 07 Geg 2014 18:59
nu jo, Kanada ne Amerika... Azija gal.... :lol:
jis pasakė jankiai, o turima omeny JAV. Nebūtina kabinėtis prie kiekvieno žodžio.
 #566353   linasykas
 07 Geg 2014 21:06
Praejuse vasara Metelio ezere buvau rainuociu pasigaudes, ir tokiu virs 10cm, o mazesnius aisku paleidau, vis dar nekyla ranka su gyvybe algtis kaip siu siuksle, negaliu ziuret kaip visokie balbajobai, primeto bugzli, bycioku, plakiu ar tu paciu rainuotuju, ir tipo - o ka ? Anie tai ten ....., gal pradekim visada nuo saves ?
 #566356   pjonas7
 07 Geg 2014 21:10
Praejuse vasara Metelio ezere buvau rainuociu pasigaudes, ir tokiu virs 10cm, o mazesnius aisku paleidau, vis dar nekyla ranka su gyvybe algtis kaip siu siuksle, negaliu ziuret kaip visokie balbajobai, primeto bugzli, bycioku, plakiu ar tu paciu rainuotuju, ir tipo - o ka ? Anie tai ten ....., gal pradekim visada nuo saves ?
Jei tu pagavęs rainuotąjį paleidai, vadinasi pažeidei įstatymus. Yra nurodyta, kad pagavus invazinį vėžį, nesvarbu kokiu būdu, kada ir kur (kad ir netyčia ant meškerės užkibo) jį draudžiama paleisti atgal į vandenį. Na, o jeigu apie save, tai aš jų nepaleidžiu nei vieno visus išverdu. Tie mažieji tiesiog kaip krevetės :) Su sviestiniu padažu mmmmmmmmmmm niam niam. O apie visas kitas žuvis kur vardinai nieko nežinau.
 #566360   linasykas
 07 Geg 2014 21:17
Nu pazeidziau tai pazeidziau, esu nusikaltelis, o man tai skaniausia krapu (tiksliau yra tokie optima linija dziovintos krapu virsuneles) ir druskos sultiny virti.
 #566364   pjonas7
 07 Geg 2014 21:18
Aš į receptus esu įkėlęs kaip man skaniausia. Šiaip daugiau skonio duoda švieži krapai.
 #566370   linasykas
 07 Geg 2014 21:24
Jau maciau ta recepta, reiks bandyt, as bandes siauraznyplius sviezuose krapuose, ir rainuotusius tuose dziovintuose, nu nesu gurmanas, bet rainuotieji labiau man patiko. :)
 #566376   Vegys
 07 Geg 2014 22:22
pjonas7 rašė:Jei tu pagavęs rainuotąjį paleidai, vadinasi pažeidei įstatymus.
Galima būtų sužinot koks teisės aktas draudžia paleist rainuotuosius (ar kitus invazinius padarus) atgal į vandenį ? Aš tokio nežinau. Bent jau MŽT nerandu tokio.
 #566377   pjonas7
 07 Geg 2014 22:25
Galima būtų sužinot koks teisės aktas draudžia paleist rainuotuosius (ar kitus invazinius padarus) atgal į vandenį ? Aš tokio nežinau. Bent jau MŽT nerandu tokio.
Aš esu skaitęs kažur, o kur tai dabar tiksliai nepasakysiu, jei rasiu pateiksiu nuorodą. Bet pats šito tikrai nesusigalvojau. Apskritai nesu tikras ar tai teisės aktas, gal tai koks nors rekomendacinio ar informacinio pavidalo gamtosaugininkų pareiškimas, tiesiog nepamenu, reikės pažiūrėti.

Dar ką vertėtų atsiminti, kad invazines vėžių rūšis grieštai draudžiama perkelinėti į kitus vandens telkinius.

Ir dar jei ką rainuotasis yra jankis o žymėtasis kanadietis :D
 #566379   Vegys
 07 Geg 2014 22:38
Tu teisus. Radau jau. https://www.e-tar.lt/portal/forms/legal ... 0F24D6E2BF :
"14. Gyvybingų invazinių organizmų įvežimas, perkėlimas, prekyba ar kitoks jų platinimas yra draudžiamas. Invazinius gyvūnus draudžiama transportuoti gyvus, sugavus paleisti ar perkelti į kitas vietas. Draudžiama juos naudoti gyvam masalui."

Keista, galėtų apie tai ir MŽT parašyt. Nusižengęs ir aš esu :oops:
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė