Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gružlys, am. lašiša, nėgė, seliava, muskie... vėžys
 #499417   opiumas
 09 Rgp 2013 11:53
Pagrinde tai veziai 7-10 cm ilgio. Vegy, rezgu minti patikrinti ar prigijo tie veziai, bet siemet visiskai neturiu laiko zvejybai, o jei atsiranda jo, tai yra kitu upeliu favoritu, kuriuose noriu meskere pamirkyti. Manau, kad prigis jie ten, nes salygos panasios i upelio, is kurio juos pagavau.
 #499670   gintarsen
 10 Rgp 2013 22:04
Leidau atrinktus mazus veziukus i viena buvusi vezinga upeli....bet nieko neisejo 'viarkt Ir buvo ileista ne vienas simtas blin '''bum
 #499779   vvyciokas
 11 Rgp 2013 20:29
malonu girdet, kai kas bando pagyvinti musu vandenis ;-var-var. ;-var-var. ;-var-var.
 #499898   Sokratas
 12 Rgp 2013 13:29
o nedraudžiama tokia saviveikla?
 #500076   Atletas
 13 Rgp 2013 10:50
sveiki galkas zinote aplink silute kur galima butu paveziauti,kad ir amerikonu:)
 #500277   gintarsen
 13 Rgp 2013 21:29
bobis rašė:o nedraudžiama tokia saviveikla?
Menine :n.nee: nea
 #500290   opiumas
 13 Rgp 2013 22:44
gintarsen rašė:Leidau atrinktus mazus veziukus i viena buvusi vezinga upeli....bet nieko neisejo 'viarkt Ir buvo ileista ne vienas simtas blin '''bum
O tai kas ten neisejo, isdvese jie ar kaip? Numusei mano optimizma..
 #500470   gintarsen
 14 Rgp 2013 16:12
opiumas rašė:
gintarsen rašė:Leidau atrinktus mazus veziukus i viena buvusi vezinga upeli....bet nieko neisejo 'viarkt Ir buvo ileista ne vienas simtas blin '''bum
O tai kas ten neisejo, isdvese jie ar kaip? Numusei mano optimizma..
Neisgyvena ir psio,nors anksciau juju ten knibzdete knibzdejo :e:e
 #556596   bigzzz
 30 Kov 2014 17:00
Na chebrytė, ar kas atidarė jau sezoną?
 #556619   bes
 30 Kov 2014 17:58
bigzzz rašė:Na chebrytė, ar kas atidarė jau sezoną?
Kad be geguzes menesio nelabai ka pagausi, bent jau musu upeje.
 #556624   opiumas
 30 Kov 2014 18:05
Jei tu apie placiaznypilius, tai taisykles is naujo paskaityk.
 #556688   Slovak
 30 Kov 2014 21:00
o rainuotieji veziai aktyvus visus metus :(
 #564116   pjonas7
 29 Bal 2014 13:08
Sveiki aš jau atidariau vėžiavimo sezoną. Tiems kurie gaudo invazinių rušių vėžius tai galiu pasakyti, kad jiems jokie leidimai ir draudimai negalioja, be to šie vėžiai aktyvūs ištisus metus, praeitais metais spalio mėnesį ypač daug pagavau jų. Įprastai vėžius gaudyti galima nuo liepos 15 d. (tai galioja lietuviškoms rūšims) ir tik su 5 gaudymo prietaisais vienam žmogui. Invazines rūšis gaudyti galima ištisus metus, bet kokiomis priemonėmis neribojant jų skaičiaus tiek gaudymo prietaisų tiek pagautų vėžių. Dabar pagaunu rainuot0jų vėžiu su ikrais tai jų gaudymas neršto metu ypač naudingas jų populiacijos mažinimui. Tiesa kažkodėl į bučiukus jie lįst nenori, gal kažką blogai darau - nežinau. Bet jei yra vėžiautojų norinčių pasidalinti informacija tokia kaip masalai, vėžiavimo vietos, gaudymo įrankiai, o gal būt ir pavėžiauti kartu tai rašykite, nes vienam vėžiauti gana nuobodu :D Mažai tai kam įdomu :)
 #564159   Wytux
 29 Bal 2014 15:39
Tai parasyk bent jau is kokio Lietuvos krasto esi jei kompanijos ieskai.
 #564439   pjonas7
 30 Bal 2014 10:55
Aš iš Suvalkijos :)

Paveikslėlis
Štai vakar vakaro laimikis, per kokią valandą nepilną pririnkau. Aišku ne daug, bet dar tik saulė leidosi ir jei nebūtų reikėję važiuoti namo, manau laimikis būtų bent 2 kartus didesnis sprendžiant pagal jų aktyvumą.
 #564746   Vegys
 01 Geg 2014 23:03
a čia tikrai "ateiviai", ne lietuviški ? Tas viršutinis pvz į "ateivį" nepanašus ...
Klystu ?
 #564747   pjonas7
 01 Geg 2014 23:06
Ir aš nusistebėjau tokį didelį rainuotąjį sugavęs, tačiau vėžius aš gerai skiriu. Tai tikrai rainuotasis. I foto įsižiūrėjus matosi rainėlės ant uodegos. Kai nebus taip vėjuota vėl varysiu prie to ežeriuko tikiuosi pagauti daugiau, nes ten jie tikrai gana aktyvūs buvo senokai taip smagiai nerankiojau jų :)
 #564749   bigzzz
 02 Geg 2014 00:36
Platelių ežere pernai nardžiau, tai ten "rainiai" buvo ne ką mažesni už musiškius plačiažnyplius. (net pagalvojau kad tai rainių ir musiškiu hibridai), bet lietuviško neradau nei vieno.
O užvakar variau rainių ieškoti į savo vietą Klaipėdos rajone (Dituvos sodai, kanalas), bet buvo visiškai tuščia. Paradoksas. Vasarą be 100 negrįždavau.

Gal yra chebros iš Klaipėdos? Gal kas girdėjo ar matė rainius Smiltelės upėje ar Kuršmariose? Ar tai tiesiog legenda kad jie visur gyvena :D
 #564769   pjonas7
 02 Geg 2014 08:21
Nelegenda, bet ir man panašiai nutiko. Vienam ežere kur gaudžiau gausiai praeitą rudenį dabar ten jų aptinku menkai, todėl susiradau kitą ežerą. Kita vertus yra dar anksti gal būt, o gal dėl neršimo čia taip? Tiesiog pasižiūrėk internete jų paplitimą Lietuvoje. Aš pats lietuvišką vėžį esu pagavęs paskutinį karta gal tik prieš 10 - 12 m.

http://veziai.lt/index.php/lt/items/desc/2318
 #564781   bigzzz
 02 Geg 2014 09:24
Deja, žemėlapis jau netikslus. :( Šventosios upė yra piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilna tų rainių iki pat Skuodo ir dar toliau... O kas liečia mūsų Klaipėdos rajona, tai jo. Į bet kokiį prūdą užmesk bučiuką- ištrauksi rainių. Apie lietuviškus net nesvajoju. Bet ir rainių gausos kaip pernai kažkodėl nėra.
 #564889   Vegys
 02 Geg 2014 20:29
pjonas7 rašė:Ir aš nusistebėjau tokį didelį rainuotąjį sugavęs, tačiau vėžius aš gerai skiriu. Tai tikrai rainuotasis. I foto įsižiūrėjus matosi rainėlės ant uodegos.
Tada pagarba. Reiškias, nemenki ir anie užauga. Jau yr ką valgyt :)
 #564891   pjonas7
 02 Geg 2014 20:59
Taip. Aš iš viso esu tokios nuomonės, kad nevertėtų net ir leidžiamu metu gaudyti lietuviškų vėžių, tegu jie dauginasi, gyvena, o geriau valgykim rainuotuosius ir žymėtuosius jų ir taip per daug. Beje tas didysis nesulaukė puodo, pastipo toi kriauklei kažkodėl, visi kiti keliavo į puodą. O skonis tiek vienų tiek kitų, manau, labai panašus.
 #565112   pjonas7
 03 Geg 2014 23:32
Šiandienos rezultatas per maždaug dvi valandas 26 vėžiai, gaila, kad dar mažiausiai 4 paspruko, o vienas jų buvo tikrai didelis. Viena foto nelabai ryški, bet matosi, kad ir šiandien pavyko neblogų pagauti kaip rainuotųjų.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Tiesa dar ir vieną lydeką pagavau, o kažkas kol su valtim plaukiojau pavogė bučiuką :))
 #565132   bigzzz
 04 Geg 2014 09:19
O kaip gerb. kolega gaudet juos? Su rankytėm ir prožiku ar su bučiukais ir kitu džiaugsmu? Nes mano rezultatas vakarykštis tik 5 vnt iš penkių parai paliktų bučiukų :D O paieškos su prožiku išvis nieko nedavė.. Nors pernai nespėdavau lupt
 #565139   pjonas7
 04 Geg 2014 09:58
Na į bučiukas man jie nelenda nors pasiusk. Nežinau kodėl, bet ir į samtelius nelenda, ankščiau juos tik samteliais ir pagaudavau, be to ir laidų apie žūklę mačiau, kur bučiukais gaudo. Kupiškio mariose per vėžiavimo varžybas irgi gaudo bučiukais, bet man jie kažkodėl nelenda :D Taip gaudžiau vakare jau sutemus su prožektoriumi ir graibštu, tai kol kas efektyviausis būdas. Buvau ir bučiuką užmetęs, bet kaimiečiai pavogė.... Taip ir nesužinojau ar jie toje vietoje ir į bučiuką lenda :)))
Kaip pastebėjau pakrantėse jie dabar aktyvesni pradeda darytis nuo maždaug 9 val. vakaro ir gaudžiau iki puse 12 nakties. Galėjau būt dar ilgiau, bet draugelis zyst pradėjo, kad namo nori :DD

Aišku su bučiukais patogiau nes užmetus giliau kuri jei dieną slepiasi, nebūtina laukti nakties, bet vis gi ar pavyks pagauti su bučiuku, matyt, nuo daugelio faktorių priklauso, bet man su jais visiškai nesiseka.

Bet gaudyti vakare su prožektoriumi, man labiau patinka, smagiau ir įdomiau. Kai jie pradeda eiti į prie kranto tai jų gaudymas man tampa lyg siemkų lukštenimas toks negali sustot kol viso pakelio neišlukšteni :D

O gal matomumas tau prastas buvo, ar bangavo labai arba prožektoriaus geresnio reikia? :)
 #565147   bigzzz
 04 Geg 2014 10:57
Kai gaudai su bučiukais yra vienas labai didelis niuansas. Kepenų ar žuvies gabaliukas turi buti ne įdėtas ar įmestas į bučiuką, o dailiai su kokia viela turi buti pakabintas pačiame bučiuko centre. Liaudiškai tariant- kad būtų pakabintas ore. Ir kai skandini bučiuką- turi daryti tai švelniai, kad ėdalas liktų toje pačioje vietoje pakabintas. Tada bus 100proc. rezultatas. O jeigu tiesiog įmeti gabalą į bučiuką ir bet kaip įmetį ji į vandenį- vežiui tiesiog nereikės į jį lįst, jis tiesiog prie jo prieis ir pradės krapštyt iš jo ėdalą. :D
 #565148   pjonas7
 04 Geg 2014 10:59
Vat būtent, kad aš ir įrišu tą kepenų gabaliuką ar žuvį į bučiuko centrą viduje, bet jie vistiek nelenda, į kranta eina, o į bučiuką ne :D Pasidarysiu samteliu didesnių daugiau, bus efektyviau.
 #565413   bigzzz
 05 Geg 2014 08:31
Hm... Tada tikrai nežinau ką net parekomenduot :D Vakar istraukiau 5 bučiukus. Kiekviename buvo po vėžį. PAradoksas tame, kad nei vienos patelės. Tik patinai į juos lenda :D Kas per bajeriai, nesuprantu...
 #565445   pjonas7
 05 Geg 2014 09:38
O aš kaip tik gaudydamas juos nakti pakrantėje pagaunu daugumą patelių su ikrais :D Čia net keliariopa nauda lietuviškųjų vėžių atžvilgiu :) Bet vistiek 5 bučiukai ir tik 5 vežiai? Kiek laiko bučiukus mirkei?
Aš to ežeriuko pakrante eidamas (vėžaiuju 50 m. pakrantės ruože) per vieną ėjimą 5 - 6 pagaunu t.y. per kokias 10 min :)
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 18
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė