Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gružlys, am. lašiša, nėgė, seliava, muskie... vėžys
 #11025   tuomahaukas
 07 Rgp 2006 10:47
Eidamas Neries pakrante, prie įtekančio upelio pastebėjau nemažai šių žuvelių, laikėsi nedideliame gylyje, smėlėtoje atkarpoje. Keista, bet šalia stovėjęs žvejys porą vienetų lydekiniam masalui sugraibė per 20 min., :roll: nors žuvelių buvo gan tiršta. Todėl suintrigavo, kame čia kampas ir ką jis darė blogai ? :roll: ... savas išvadas iš anksto daryti bijau :oops: ;-)
Nesu jų žvejojęs. Kokiais masalais ir kokiu metu jas geriausia vilioti ? Kiek supratau, toli nuo kranto jas vilioti nėra tikslo, geriau ieškoti kiek kietesnio priekrančių dugno ?
Kokiais jaukais geriau jaukinti ?
Kur jų ieškoti rudenį, vėstant orams ? Ar skiriasi masalai vasarą ir rudenį ?

 #11030   Agis
 07 Rgp 2006 11:43
Griausias ir lengviausias budas ju pasigauti, tai ysibrendi virs kelienu, kur smeletas dugnas ir su kojomis rausi pamazu smeliuka.Tie smelio debeseliai juos privilioja arciau ir jie praranda atsarguma.Praktiskai gali gaudyti su pludinuke kokie 3-5 m. nuo saves.Masalas zinoma mazas sliekutis.

 #11045   Svečias
 07 Rgp 2006 21:30
na manau kad geriau ne sliekas, o apsiuva ar matylius.. o gaudyt tai daug proto nereik, leidi pasroviui kad masalas dugnu riedetu ir kimba jie, siaip visai linksma zvejyba..

 #11049   spiridonas
 07 Rgp 2006 22:04
tarp kitko... labai senai kai buvau jaunas :lol: gruzliai buvo pagrindinis masalas eseriu ir lydeku zvejyboje pas mane kaime. tai viska darydavome kaip Agis rase. isibrendame iki keliu i tvenkini toje vietoje kur visi maudydavosi- maudykloje. ir su kojomis sukeldavome drumzles nuo dugno, dar net imesdavome keleta sauju smelio i vandeni. masalui naudojome maza sliekiuka. kai vanduo susidrumscia net jausdavome kaip zuvytes plaukioja aplink kojas ir ir net atsitrenkia i jas.
P.S. gruzliu (kilbuku) zvejyba kaimo griovyje as ir pradejau savo zvejo karjiera. dar atsimenu nenulaikydavau bambukines meskeres, o uzkibusi kilbuka pusbrolis padedavo istraukti...

 #11051   Donis
 07 Rgp 2006 22:12
:lol: pacanas :lol:

 #11058   tuomahaukas
 08 Rgp 2006 07:53
Ar augalinius masalus ignoruoja ?
Upėje buvau pastebėjęs tokių labai mažų dėliukių- ar naudojate jas masalui ?

 #11061   spiridonas
 08 Rgp 2006 08:08
tuomahaukas rašė:Ar augalinius masalus ignoruoja ?
Upėje buvau pastebėjęs tokių labai mažų dėliukių- ar naudojate jas masalui ?
Eilini syki bandai israsti vienarati su kvadratiniu ratu ir kaproniniu lenciugu... :lol: . kiek esame bande gaudyti gruzlius ant suspausto batono, si masala jie ignoruodavo. geriausiai buvo sliekiukas, net muse buvome uzkabine, bet vistiek sliekai buvo ze best! ;-)

 #11064   tuomahaukas
 08 Rgp 2006 09:18
Šįkart nieko nebandau išrasti, nes nieko nežinau :lol: ... aš tik klausiu , info renku ;-)

 #11066   Mike
 08 Rgp 2006 09:46
Šiaip, kiek prisimenu, nespjauna jie ir į augalinius masalus. Kažkada vaikystėje esu gaudęs gružlius ant tešlos. Bet, vis tik, sutinku su likusiais. Geriausi masali yra sliekelis, apsiuva, uodo trūklio lerva.

 #62537   Wildcat
 11 Bir 2008 15:33
Gruzlys - jis dar liaudyje vadinamas Kilbuku (siaip lyrinis nukrypimas)

Geriausiai kimba ant mazo slieko, leidziate palei srove prilaikydami, tik stenkites buti nematomi (nuosaliau)

 #62591   Agis
 12 Bir 2008 00:34
Drysciau priestarauti, bent jau man, kai buvo galimybe gaudyti kelbus geriausias kibimas buvo ysibridus ir kojomis judinant grunta.Tada anie priplaukdavo per pora-trejeta metru nieko nesibijodami.

 #62614   blight
 12 Bir 2008 08:44
Agis rašė:Drysciau priestarauti, bent jau man, kai buvo galimybe gaudyti kelbus geriausias kibimas buvo ysibridus ir kojomis judinant grunta.Tada anie priplaukdavo per pora-trejeta metru nieko nesibijodami.
Aha ash kai perskaiciau irgi lygiai ta pati prisiminiau - vaikestej po namu langais gaudant juos specialiai brizdavom ir drumzdavom, o tada mesdavom lazdyna tiesiai po kojom :-D Bet tada kiti laikai buvo, dabar tie gruzhliai ishvis kazkur dingo :(

 #79124   Dziedas
 31 Spa 2008 19:01
Didžausius gružlius teko gaudyti Naručio ež. Baltarusija,kaškur 1965m. ir venam iš kolukiniu tvenkiiu Varenos rajone,apie 25m atgal.Dabar ju yra daug kur ,bet smulkiesni.Tinkamai paruošus -skanu. :lol:

 #79132   Vegys
 31 Spa 2008 20:16
blight rašė:Bet tada kiti laikai buvo, dabar tie gruzhliai ishvis kazkur dingo :(
Keista, bet ne is pirmo girdziu "gruzliai dingo". Mano megstamam ezere Prapunte irgi dingo. Vaikysteje ju buvo pilna pakrasciuose, plaukiodavo grupemis. Mazgiai - pakrasciuose, didesni siek tiek - 0.5-1 m gylyje. Jau nemazas laiko tarpas kai ju nematau ... :roll: Sako, jie megsta svaru vandeni. Ale gi tai manau kad vanduo dabar svaresnis nei kad buvo 20 m atgal. dabar juk niekas tiek trashu nebarsto. Kaip cia yr, kodel dingo gruzliai ?

 #79160   Dziedas
 01 Lap 2008 09:16
Varenos juroi vanduo neskaidrus,bet žuvis gyvena ir daugynasi sekmingai,to labiau -atsirado vežai.Nežinau kokie,bet nesenei vienas pagautas ir apgyvendintas akvariume žukles parduotuveje.Gružliu pagaunam iki 10cm.ir mažesniu. labai daug "baltos" žuves,del ko tur but susmulkejo. Solidžiu laimikiu jau buna retai,bet kvalifikacia palaikit tinka :grin:

 #79172   gelmės
 01 Lap 2008 16:26
Sunkus atvejas su jais ir pas mus. Anksčiau (na, prieš kokį 15-20m) jų būdavo net mažiukuose upeliukuose, kuriuos vasarą perlipdavai, o rudenį ir pavasarį, kai jie patvinsta, peršokdavai. :-D Dabar mačiau jų tik Nemunėlyje, Levenyje. Aišku, kitose aplinkinėse upėse labai ir neieškojau. Levenyje ties brastomis jų galima pagauti ir dabar. Pas mus jie daugiau kilbais, ar kilbukais vadinasi. Jei ką. ;-)

 #79179   Dziedas
 01 Lap 2008 17:57
Tai va. seniau ,viena kart klausidamas Lenkijos radijas,išgirdau tokiu teiginiu.Ežerai kaip ir žmones , buna jauni,brandus ,ir sensta.Sutinku ,turiu irodymu,mano teviškiej yra ežeras,-buvo krantai laisvesni, dabar nekur nepriejsi,nendrinai iki puses ežero, ir po kokiu 50m iš ežero liks pelkies.Keičiasi ir gyvunija.Daug kas gali pasakit ,va ankščiau buvo taip ir taip....žuvis neišnyko,tik pasikeite jos rušys ir gal amžius, del to ir maža... Ir patikiekit visam šitam reikalui LABAI TRUKDO ŽMOGUS. O mažiuku gružliuku dar yra.Glebo ež. Labai liekštas,100m. nuo kranto-iki bambos,tik pastovek rameji ,ir jauti kaip gružliukai kutena kojas. :)

 #79243   Raupsuotas
 02 Lap 2008 19:10
Na Nemune ju pagauti jau ne naujiena.Kai pastate valymo irengimus tai ties Pastuvos km.Nemune dabar ju ne viena sugaunu.Ir kitose balose sugaunu.Bent mano nuomone, kad jie labai atsigauna, veisiasi ir sekmingai plinta.

 #152065   antoska
 12 Lap 2009 19:22
pas mus trg yra toks prudelis.. tai ju ten b..biu neversi ir tokiu geruliu yra...su tinkliuku rajui gaudyt per 15-20min gali 50-100vnt pritraut :grin:

 #152324   cesius
 13 Lap 2009 19:23
antoska rašė:pas mus trg yra toks prudelis.. tai ju ten b..biu neversi ir tokiu geruliu yra...su tinkliuku rajui gaudyt per 15-20min gali 50-100vnt pritraut :grin:
Nu ir koks tas prudelis , kokioj vietoj :?: :roll: Gerai but rajaus :-D

 #152369   antoska
 14 Lap 2009 09:47
Bagdono prudas jei zinai toki...is Vytauto gatves puse kur upeliukas iteka :cool:

 #152699   vladka
 16 Lap 2009 14:19
na pasisakysiu ir as :) buvau pastebejes kad jie is tikruju buvo dinge kakzur... anksciau tai buvo pats megstamiausias masalas ant lydeku ir eseriu vienam tvenkiny. bet sia vasara noredamas pasigaut mailiuko su mailine po vienu traukimo nustebau - mailiaus nulis o gruzliu gal 2o buvo... tai net apsidziauge sirdis, kad pagaliau jie vel po biski atsiranda ;)

 #152799   cesius
 16 Lap 2009 20:10
antoska rašė:Bagdono prudas jei zinai toki...is Vytauto gatves puse kur upeliukas iteka :cool:
Zinojau kad te karosus grazius gaudo, bet kad gruzlius :roll:
 #186468   Catan
 13 Bal 2010 12:52
O jūs pamėginkit jų pasigauti, išdoroti ir išsikepti, neišpasakytas skonis ../;nzv
 #209883   Arcia
 22 Lie 2010 13:01
Ju galim pasigauti prie sernu tilto, ju nemazai ten maciau :)
 #217196   Zafas
 02 Rgs 2010 08:14
Tie upiniai gruzliai nereliai skanus :) buna dideliu ju gan...
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė