Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Brakonieriavimas, GA veikla, nacionalinių ir regioninių parkų taisyklės, kritika, idėjos, pasiūlymai
 #616911   SauliusM
 06 Kov 2015 11:46
skauda tai cia tau, uztai kituose nuoskaudas ir matai, plius supratimas tavo, tai kazkokio visiskai nuskriaustojo :-D
jei paciam labai rupi but svarbiu ir reiksmingu, tai nereiskia, kad ir kiti sitaip i gyvenima ziuri ir nereiktu tau kitus pagal save vertint. nes sitie nuskriaustojo ir neivertinto luzerio papurkstavimai tai is taves jau ne pirmi metai pastoviai tryksta fontanais.
 #617479   Slovak
 09 Kov 2015 19:36
SauliusM rašė: labai geras pavyzdzys, kad dabartine tvarka ir dabartiniai istatymai tiesiog neveikia situo klausimu. ir toliau prisiimkim strucio pozicija ir slepkim galvas smelyje su isivaizdavimu, kad viskas gali but prieiinama visiem ir nemokamai. finale rezultatas gaunasi niekam nieko.
Tai, kad jie neveikia kasmet aiskeja vis labiau, bet kaip spresti problema ?
Nes istatymai lyg ir leidzia, o praktika... . Ka nauji istatymai pakeis ?

Kokia tavo asmenine pozicija, nes is to ka rasai irgi dvelkia krastutinumu.
Kaip ir oponentu nuomone krastutine "взять все, да и поделить" (С).

Kokia LiMS pozicija ?
 #617484   SauliusM
 09 Kov 2015 19:57
Slovak rašė:
SauliusM rašė: labai geras pavyzdzys, kad dabartine tvarka ir dabartiniai istatymai tiesiog neveikia situo klausimu. ir toliau prisiimkim strucio pozicija ir slepkim galvas smelyje su isivaizdavimu, kad viskas gali but prieiinama visiem ir nemokamai. finale rezultatas gaunasi niekam nieko.
Tai, kad jie neveikia kasmet aiskeja vis labiau, bet kaip spresti problema ?
Nes istatymai lyg ir leidzia, o praktika... . Ka nauji istatymai pakeis ?

Kokia tavo asmenine pozicija, nes is to ka rasai irgi dvelkia krastutinumu.
Kaip ir oponentu nuomone krastutine "взять все, да и поделить" (С).

Kokia LiMS pozicija ?
LiMS pozicijos situo klausimu nera. O mano asmenine pozicija yra tokia, kad civilizuotam uzsieny vakaruose yra pilna realiai veikianciu pavyzdziu. bet visuose teigiamuose uzsienio pavyzdziuose privati nuosavybe yra gerbiama.
 #617527   Urlys
 09 Kov 2015 22:31
O kodėl neužsiminate apie suomiu deklaruojama visų žmonių teise į gamtą? Ar suomiai jau nebecivilizuoto pasaulio dalis? Kodėl verslo negalima daryti šalia gamtos, kokiu pagrindu vienos šalies pilietis įgyja išskirtines teises į gamtą? Kodėl tokioj šalyje aš turėčiau jausti lygiaverčiu piliečiu ir ją ginti? Padėkite man rasti įtikimus atsakymus į šiuos klausimus, busiu dėkingas.
 #617529   kablys
 09 Kov 2015 22:41
Urlys rašė: Kodėl tokioj šalyje aš turėčiau jausti lygiaverčiu piliečiu ir ją ginti? Padėkite man rasti įtikimus atsakymus į šiuos klausimus, busiu dėkingas.
Visu pirma,pries koki nors svaiciojima apie ginyba, privalu laikytis tos salies istatymu,kurioje gyveni ir jai bent jau nekenkti,tada gal ir i klausimus apie ginyba daug atsakymu paaiskes savaime...
 #617531   Urlys
 09 Kov 2015 22:57
Gerai ypatingai jautriems, patikslinsiu klausimą, kaip jaustis pilnaverčiu piliečiu šalyje kur viskas matuojama ir įkainuojama pinigais? Ir į kokius įstatymus aš pasikėsinau? Gal Tamsta pyksti, kad aš nejaučiu motyvacijos ginti kažin kieno tvoras? :lol:
 #617532   Aqua v.
 09 Kov 2015 22:58
Ne, nu cia gi primityvas, privati nuosavybe nera jokia prigimtine zmoniu teise... joks absoliutus geris absoliuciai negincijamas...
gal ir zmones pardavinekim i nuosavybe, pypiec, kaip uspaskichas kedainiuose tvarka padarytu, seimininkas taip sakant...
Nuosavybe yra varzoma visiems, ir maziems, ir dideliems (biski :) ), ir turi but varzoma. Kitaip kelias isbandytas, ir jo nenori net didziausi turtu valdytojai (nebent jaunas kvailas prisivoges proletariatas - va tinkamas hipio sugalvotas uzvadinimas :) ). Tas kelias trumpai: nelygybe dideja (monarchija, feodalizmas, diktatura, oligarchija ar pns)->nepasitenkinimas dideja->bardakas, smuta, karas-> chujova visiems->.....

Aisku, nera ir nebuvo Didziosios Teisybes dar niekad,
nu bet jei kazkas aiskina, kad man, LT gamtai reikia kapitalisto savininko - tai as tokiu 'jegu' ar 'organu' tikrai nepalaikysiu, kaip galesiu kritikuosiu, ir visiems pabresiu, kad cia ne ju interesai ginami, ne del ju daroma.....
 #617536   kablys
 09 Kov 2015 23:31
Bet tai kodel iskart imami kazkokie krastutinumai,tipo arba viskas privatu,arba viskas visu ir uz dyka. Vat tipo zvejot gales tik privilegijuoti ir t.t.,o ka jei as nei joks turcius nei ka,bet man geriau jau vietoj 5 zvejybu uz "dyka" kolchoze pasitaupyt ir pazvejot 1 karta niekeno netrukdomam,kazkieno normaliai priziurimose valdose? Ir isviso,cia tiek kalbu apie kazkieno tvoras,kad toks vaizdas,kad visi Lietuvos ezerai ir upes tyvuliuoja kazkokiuose istisiniuose kolektyviniuose soduose.
A, ir Urly,as tikrai nepykstu,kad tamsta neturi motyvacijos gint kazkieno tvora,bet akivaizdu,kad ta tvora apmyzt,padegt ir t.t. tai motyvacijos kazkodel kupinas.
 #617537   Aqua v.
 09 Kov 2015 23:50
Ne apie krastutinumus, ir mes cia ne is skirtingu pasauliu, tiesiog su savom nuomonem, ir savais interesais.
Del pagarbos privaciai nuosavybei, tai blin, kaip ir daug kas cia, pats turiu zemes prie Nemuno (lasiam tiesa neprieinama :) ), ir keliai ir takeliai per ta zeme eina, ir t.t. ir pns. Bet net nekyla minciu gailetis, verkt del istrypto takelio, ar gal kas malka is misko pavoge lauza kurendamas zvejyboj..... Ir nera dideliu problemu, ir nesureiksminu 'sventu' savininko teisiu.
Tai va, kai kovoji pries zvejus verslininkus - gini savo interesus pries konkurentus, bet konkurentai nera negincijamai neteisus. Kai nori pazvejot brangiai, ir mane isstumt (nes as to nenoriu) - taip pat nereiskia, kad tavo pusej negincijama tiesa, nes tipo yra aksioma 'privati nuosavybe - absoliutus geris, ir tik privatininkai gali gerai valdyt visuomenes turta'. As ginu savo interesa, manau, kad yra daugiau tokiu, kuriem nafig nereikia, kad bureliai isvaikytu 'neasocijuotus' ribokus nuo upiu ruozu. Toliau galima gincytis ir diskutuot, bet tik ne is pozicijos, kad kazkas iskart 'modernus', kazkas 'is LTSR'....
 #617542   arturas_merk
 10 Kov 2015 08:12
Aqua v. rašė:Ne apie krastutinumus, ir mes cia ne is skirtingu pasauliu, tiesiog su savom nuomonem, ir savais interesais.
Del pagarbos privaciai nuosavybei, tai blin, kaip ir daug kas cia, pats turiu zemes prie Nemuno (lasiam tiesa neprieinama :) ), ir keliai ir takeliai per ta zeme eina, ir t.t. ir pns. Bet net nekyla minciu gailetis, verkt del istrypto takelio, ar gal kas malka is misko pavoge lauza kurendamas zvejyboj..... Ir nera dideliu problemu, ir nesureiksminu 'sventu' savininko teisiu.
Tai va, kai kovoji pries zvejus verslininkus - gini savo interesus pries konkurentus, bet konkurentai nera negincijamai neteisus. Kai nori pazvejot brangiai, ir mane isstumt (nes as to nenoriu) - taip pat nereiskia, kad tavo pusej negincijama tiesa, nes tipo yra aksioma 'privati nuosavybe - absoliutus geris, ir tik privatininkai gali gerai valdyt visuomenes turta'. As ginu savo interesa, manau, kad yra daugiau tokiu, kuriem nafig nereikia, kad bureliai isvaikytu 'neasocijuotus' ribokus nuo upiu ruozu. Toliau galima gincytis ir diskutuot, bet tik ne is pozicijos, kad kazkas iskart 'modernus', kazkas 'is LTSR'....
retai rašau, 100% palaikau.
yra feodalinės kapitalistinės sistemos su privatizavimais ir giliom tokio požiūrio tradicijom, pvz. UK, yra labiau socialinės, visuomeninės, valstybinio valdymo sistemos Skandinavai, Kanada, JAV.
Mano galva, teiginys "privatininkai valdo geriau" yra nei teisingas, nei neteisingas. tiksliau - niekinis. nes ir uab'ai bankrutuoja ir valstybinės įm. būna pelningos...
Dar vienas aspektas: valstybinė įmonė ar organas turi daug didesnius išteklius ir prieinamumą patirčiai kaupti ir sistemai sukurti nei privatus (šioje srity). klausimas yra motyvacija... taip pat svarbus klausimas yra privatininko mytvacija ir kokiais fin ištekliais paremta..? tuo tarpu valstybei nebūtinai turi būti tikslas "+" galutinėj eilutėj, priešingai nei privatininko.
antravertus, faktas kad yra labiau aktyvių žvejų, visuomenės veikėjų, kurie turi daug iniciatyvos ir matydami netvarką kelia privataus valdymo idėja. tai čia galbūt būtų pagrindinis klausimas kaip šias abi puses suintegruoti, t.y. valstybinių institucijų ar departamentų atskaitomybę (normalią, o nepakazūchinę, kokia buvo rudenį Kauno GA). paprastas pvz. Vokietijoje policija nėra privati, bet tik pabandyk numest nuorūką pro automobilio lango...
 #617543   SauliusM
 10 Kov 2015 08:48
Urlys rašė:O kodėl neužsiminate apie suomiu deklaruojama visų žmonių teise į gamtą? Ar suomiai jau nebecivilizuoto pasaulio dalis? Kodėl verslo negalima daryti šalia gamtos, kokiu pagrindu vienos šalies pilietis įgyja išskirtines teises į gamtą? Kodėl tokioj šalyje aš turėčiau jausti lygiaverčiu piliečiu ir ją ginti? Padėkite man rasti įtikimus atsakymus į šiuos klausimus, busiu dėkingas.
toj pacioj Suomijoj yra pilna pakranciu, po kurias ne tik vaiksciot, bet ir su valtim priplaukt negali.
Pasiziurekit visa vakaru Europa su senaja demokratija (Vokietija, Prancuzija, Anglija), pasiziurekit JAV. Na vakarietiskas pasauli i prieki varancias salis, ten apie tokius marazmus kaip viskas visu niekas nekalba ir privacia nuosavybe gerbia. O i ka jus norit lygiuotis? I komunistu partijos ideologija?
 #617544   SauliusM
 10 Kov 2015 08:50
Aqua v. rašė:Ne, nu cia gi primityvas, privati nuosavybe nera jokia prigimtine zmoniu teise... joks absoliutus geris absoliuciai negincijamas...
gal ir zmones pardavinekim i nuosavybe, pypiec, kaip uspaskichas kedainiuose tvarka padarytu, seimininkas taip sakant...
Nuosavybe yra varzoma visiems, ir maziems, ir dideliems (biski :) ), ir turi but varzoma. Kitaip kelias isbandytas, ir jo nenori net didziausi turtu valdytojai (nebent jaunas kvailas prisivoges proletariatas - va tinkamas hipio sugalvotas uzvadinimas :) ). Tas kelias trumpai: nelygybe dideja (monarchija, feodalizmas, diktatura, oligarchija ar pns)->nepasitenkinimas dideja->bardakas, smuta, karas-> chujova visiems->.....

Aisku, nera ir nebuvo Didziosios Teisybes dar niekad,
nu bet jei kazkas aiskina, kad man, LT gamtai reikia kapitalisto savininko - tai as tokiu 'jegu' ar 'organu' tikrai nepalaikysiu, kaip galesiu kritikuosiu, ir visiems pabresiu, kad cia ne ju interesai ginami, ne del ju daroma.....
o visa esme yra tokia, kad tai ka cia surasei tai yra tik tuscia filosofija be neivieno realiai realiam gyvenime igyvendinto ir normaliai veiikiancio pavyzdzio. tiesiog pasvaiciojimai jeikitais zodziais.
 #617546   SauliusM
 10 Kov 2015 08:57
arturas_merk rašė: Dar vienas aspektas: valstybinė įmonė ar organas turi daug didesnius išteklius ir prieinamumą patirčiai kaupti ir sistemai sukurti nei privatus (šioje srity). klausimas yra motyvacija... taip pat svarbus klausimas yra privatininko mytvacija ir kokiais fin ištekliais paremta..? tuo tarpu valstybei nebūtinai turi būti tikslas "+" galutinėj eilutėj, priešingai nei privatininko.
ir vel tuscia teorija. sunku pastebet, kad realiai tai neveikia niekur ir tokiu realiu pavyzdziu nera.
arturas_merk rašė:paprastas pvz. Vokietijoje policija nėra privati, bet tik pabandyk numest nuorūką pro automobilio lango...
jau rasiau, tokie malonumai kainuoja pinigus. ir joks politikas neateis ir is sventos dvasios to nepadarys. o valstybiniu pinigu pas mus tam ir taip nera.
 #617547   Wytux
 10 Kov 2015 09:20
SauliusM rašė: toj pacioj Suomijoj yra pilna pakranciu, po kurias ne tik vaiksciot, bet ir su valtim priplaukt negali.
Pasiziurekit visa vakaru Europa su senaja demokratija (Vokietija, Prancuzija, Anglija), pasiziurekit JAV. Na vakarietiskas pasauli i prieki varancias salis, ten apie tokius marazmus kaip viskas visu niekas nekalba ir privacia nuosavybe gerbia. O i ka jus norit lygiuotis? I komunistu partijos ideologija?
Cia tipo siektinas pvz kad priplaukt/prieit negali ? Nelabai matau prasmes, kam lygiuotis i tai kas man ( ir galbut ne man vienam ) yra nepriimtina? Ar jau tipo viskas kas kitose salyse yra tai tik geris ir tik geris?
O privacia nuosavybe vienaip ar kitaip gerbia visose salyse kol tu toj privacioj nuosavybej laikaisi istatymu ir taisykliu. Ir pats zinai, kad net privacioj nuosavybej negali daryt visko ko nori- visur valstybe reguliuoja istatymais ir taisyklemis. Vienur ju daugiau, kitur gal maziau, bet esme ta pati - zeme vistiek priklauso visu pirma valstybei, o privati nuosavybe tau tik suteikia teisa ja naudotis pagal istatymus- naudosiesi kitaip- neteksi tos privacios nuosavybes ir niekam nepasiskusi. Kaip dar tu Sauliau neprotestuoji prie Seimo kad pvz negali uzsinorejes pasistatyti viezbucio bulviu lauke ....... juk tokia nepagarba privaciai nuosavybei.
 #617552   SauliusM
 10 Kov 2015 09:56
Wytux rašė: Nelabai matau prasmes, kam lygiuotis i tai kas man ( ir galbut ne man vienam ) yra nepriimtina?
tik kad neduodat nei vieno realaus pavyzdzio, kur realiai veikia tai, kas butu priimtina, o tik sapaliojat fantazijas utopines kazkokias prasilenkiancias su realybe ir tiek. O pavyzdziu, kur privatus asmenys plius normalus regioninis planavimas veikia tobulai pasaulyje yra pilna. Tai gal biskuti reiktu iseit is pasaku ir fantaziju pasaulio ir pasimokyt is tu, kas realiai susitvarkyt sugebejo?
 #617554   Wytux
 10 Kov 2015 10:12
SauliusM rašė:
Wytux rašė: Nelabai matau prasmes, kam lygiuotis i tai kas man ( ir galbut ne man vienam ) yra nepriimtina?
tik kad neduodat nei vieno realaus pavyzdzio, kur realiai veikia tai, kas butu priimtina, o tik sapaliojat fantazijas utopines kazkokias prasilenkiancias su realybe ir tiek.
na man priimtina kaip LT 5-7 metrai pakrantes visiems man geriau nei tai kad negaletum prieit/priplaukt.

edit: daug daug simtu kartu priimtiniau.
 #617556   SauliusM
 10 Kov 2015 10:26
Wytux rašė:na man priimtina kaip LT 5-7 metrai pakrantes visiems man geriau nei tai kad negaletum prieit/priplaukt.
kitais zodziais dilgelem apaugusios, apsiktos ir bambaliais numetytos pakrantes ir gaujos kabliautoju jose yra geriau nei susimoket kelis litus uz tvarka privatininkui.

plius jokio jau realiai veikiancio priimtino pavyzdzio taip ir neisgirdau.
 #617557   Aqua v.
 10 Kov 2015 10:33
Wytux rašė:.....na man priimtina kaip LT 5-7 metrai pakrantes visiems man geriau nei tai kad negaletum prieit/priplaukt.
edit: daug daug simtu kartu priimtiniau.
Plius, jei apie lasius, absoliuciai jokios apsaugos nebus sukurta, jei kazkuriuose ruozuose bus brangesni bilietai. Tai tik privilegiju klausimas, jokios gamtosaugos.
Ir apskritai, pritariu Wytux, mes sitoj vietoj tikrai siuo metu esam geresnej padeti, nei dauguma kitu saliu, kur tenka ispirkinet pakrantes. Tai gal negriaukim, ka turim gero.....
  • 1
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 132
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė