Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Brakonieriavimas, GA veikla, nacionalinių ir regioninių parkų taisyklės, kritika, idėjos, pasiūlymai

 #50503   Agis
 13 Vas 2008 08:39
As manau, kad kalba apie legaliai pagautu laimikiu paleidima ar pasiemima ir pagyros apie nelegaliai pagauta zuvy ydedant jos nuotraukas rasinejant del ko jinai paimta yra visiskai skirtingi dalykai.
Finaz, visi mes ne sventieji, taciau mano manymu, tuo, kas prasilenkia su Zvejybos taisyklemis, tikrai nereikia viesai girtis, juo labiau, kad ir forumo taisykles draidzia talpinti tokia informacija.Ta slakiu-lasisu tema Klaipedoje tokia astri, kad kur tik bepajudintum, kalbos apie tai visada islys.As jau rasiau, kad apie tai turiu savo nuomone, bet nesistengiu buti kazkieno sazines lavintoju ar patareju, patys sprendziate kaip elgtis ka zvejoti, ka ant sumustiniu deti, taciau kalbas ar nuotraukas apie draudziamus laimikius visada trinsiu.

 #50510   Urlys
 13 Vas 2008 09:15
As pilnai palaikau Tamochauko nuomone, Jusu pasiskaicius susidaro nuomone, kad daugelis zvejoja ne pamario kraste arba neisivaizduoja verslines zvejybos/prekybos sviezia zuvimi niuansu jos realiu apimciu. Kitaip sakant svarstome apie uodo igelimo zala kai dramblys ant galvos lipa :grin: . Zinoma zvejo kultura svarbu ir principas pagavai - paleisk, nesiukslink tai tik kulturos pozimiai, kuo daugiau teigiamu principu tuo geriau.
Kas liecia draudimus lankytis prie vandens telkinio, mano nuomone tai bloga ideja. Pats esu ne karta ir nedu vaikes tinklininkus iskundes juos gamtos apsaugai. Brakonieriui draudimai negalioja. O MZT tai visuomeninis susitarimas kurio turetu laikytis bet kuris save gerbiantis visuomenes narys kitaip sakant tai teisiniai nuansai, o kultura tai jau visai kas kita jos per jiega brukt negalima, reikia aukleti...

 #50514   Skersnukis
 13 Vas 2008 09:32
Labai teisingai Agi, 100% palaikau tave yra netoleruotinu dalyku, jeigu kazkas nori pazeidineti taisykles tai nereikia erzinti ar vilioti kitu su nelegaliu laimikiu nuotraukomis nesvarbu kad paskui paleidzia. Na suprantu kad kartais noretusi pasigirti jeigu gaudant lydekas ikabintum kokia 10kg lasisa, bet nezinau ar labai grazu tuo girtis -juk gaudet lydekas tai laimikis kaip ir atsitiktinis.
Beje P. Korsako sioje vietoje nesuprantu - viesai toleruoja toki nelegaliu zuvu gaudyma nesvarbu kad paleidzia. Kas idomiausia ir kai kuriu zukles parduotuviu pardavejai siulo ar reklamuoja masalus slakiams ar lasisoms vietoje to kad siulytu licenzijas ar priesingai primintu kad siu zuvu zukle yra draudziama.
Manau tokiems reiskiniams reikia didesnio visuomenes spaudimo - nepakantumo, nes kitu atveju prasideda ispindejimas ir issidirbinejimas.

 #50531   Agis
 13 Vas 2008 12:20
Ispindejimas ir issidirbinejamas pervadinamas kitaip, tipo tu nepagauni, tai ir pavydi, keli bangas, vaidini sventuoly.Ir kaipgi as galiu pagauti, jei ju nezvejoju, jos nekimba ant mikriku, mazu sukriu skirtu eseriams, nekimba ant guminuku, kai starkiai gaudomi, neuzkimba nei ant dugnines ar pludines gaudant ziobrius, lydekas iki balandzio draudziama gaudyti, reiskiasi ir stambiu masalu neverta naudoti, tai tada kaip ja atsitiktinai pagausiu :lol: .Nu rudeny kiti niuansai.Zinoma yra isimciu, taciau manau kad ne viena sugauta prirasoma atsitiktiniam laimikiui, nors zvejojama su ryskios, provokuojancios spalvos masalais ziema upeje, kai galioja lydeku draudimas :lol:
Zinoma, cia jau gavosi viskas ne y ta tema ir diskutuoti apie tai galima iki begalybes.
Finaz, as nekalbu apie tavo konkretu atvejy, as kalbu aplamai, nes ir tavo draugai ir pazystami ir mano draugai ir pazystami uzsiima tokia zvejyba, bet apie tai viesai neskelbia ir visa tai nugula ju sazines sluoksniuose.

 #50549   Gedasas
 13 Vas 2008 15:09
Skersnukis rašė:Bent jau as nepastebejau siame forume kad kas nors butu parases blogu zodziu apie tai kad kazkas pasieme upetaki ar dar ka nors..
kai viena didesni upetaki idejau i foruma, tai kai kas net palinkejo, kad daugiau tokiu nepagauciau :lol: nes buvo suvalgytas :cool: :lol:

 #50550   tuomahaukas
 13 Vas 2008 15:09
Įdomi finaz pozicija: gaudžiau neturėdamas licenzijos, taikinys- ne šlakis, užkibo netyčia, sužalota (tarkim nėra tikimybės kas išgyvens), paėmiau... Kaip ir suprantama- negi mesi į krūmus arba bėgsi į atrimiausią GA skyrių: "vyrai, būkit žmonės- įsūdykit man baudą " ?Atsiklaupei paupyje, sukalbėjai 3 "Tėve mūsų", 2 "sveika, Marija", nusiėmei kepurę ir padėjai šlakį terbon.
A vot toliau nesuprantama: grįžai namo, nufotografavai ir įdėjai foruman... pasekoje net sugebi piktintis, kad esi blogai suprastas... O kaip kitaip tave suprast, kai elgiesi kvailai ir pats kvieti audrą ant savęs ? Kvailai ne todėl kad pagavai (tarkim netyčia), bet užteko proto visus priešpastatyti prieš faktą. Tokia mano nuomonė. Būtent nuomonė, o ne moralas.
O grįžtant prie temos "P-P: propagavimo darkart pasikartosiu: tai yra kiekvieno asmeninis reikalas, nepriklausomai nuo pasak Alvydo : "negaliu nusisukti nuo tu zveju kurie gyvena is pasalpos ar pensijos", - esmė ne socialinėje padėtyje, o pasirinkimo laisvėje, kurią sau leidi nesipykdamas su įstatymais.

Kaip elgtumėtęs su žmogum, kuris pabeldęs į jūsų duris išbertų tiradą:

- kiekvieną rytą būtina pasisveikinti su sutiktais namo gyventojais, nesvarbu kokia koja išlipote iš lovos.
- būtina pagirti kaimyno šunį.
- draudžiama lifto kabinoje storai moteriai sakyti "vaje, liftas atlaiko 600 kg... kaži ar pakilsime kartu viršun ?"
- jeigu matote kad aš esu nulūdęs, turite mane paguosti. Jei esu labai nuliūdęs - pabučiuoti.


Gal į dantis duot, gal pasiųsti po velnių ? O gal mandagiai uždaryti duris, nepasakius nei žodžio ? - kiekvieno asmeninis reikalas, priklausomai nuo charakterio, nuotaikos ir t.t.
Kodėl mane tai nervina ? Ogi todėl kad "P-P" yra tik kai kurių žvejų principas, kuris dažnai mėgstamas kožnam brukt panosėn. Ne šiaipsau įdėjau pvz. su žmogum, kuris beldžiasi į tavo duris ir bando keisti tavo nuostatas, kuriom neprieštarauja nei įstatymai, nei , po velnių, vidiniai įsitikinimai ! Kas dėl žuvies- tai nesikerta su MŽT, ir, pabrėžiu jog tai nesikerta ir su žvejo etika, kuri kai kurių suprantama imho iškreiptai.
Skersnukiui atsakysiu kodėl jis neranda komentarų dėl paleidimo- nepaleidimo. Todėl, kad tai dažniausiai vyksta specializuotose temose, kuriose kalbama apie konkrečias žuvis/ laimikius. Moderatoriai pasilieka teisę po tam tikro laiko pratrinti pranešimus, kurie yra neinformatyvūs, aiškiau tariant- pezalai. Pvz. "kodėl nepaleidai ?", "aš tai ne dėl mėsos žvejoju" ir pan.

 #50558   finaz
 13 Vas 2008 15:30
Ha,ha,ha,nu jus cia pavaret,tai tipo man reikejo ta suzalota slaki paleisti atgal i upe,kad ten nugaistu,neuzmirst nufotkint paleidima,bei cia ikelt?Ar pasiimt ta zuvi ir vaziuoti nusipirkt licenzija,bei jums numeri parasyt?Vistiek yra tokiu kurie rastu prie ko prikibt..,be to,jis buvo pagautas vasaros pabaigoj,tai kad jokiu draudimu,nei lydekoms,nei slakiams nera.O kad slakio nesi pagaves,tai jau tavo problema,su juo pakovoti,o po to paleist-nenusakomas kaifas.. :beer'2

 #50565   Agis
 13 Vas 2008 15:47
Zinau, kad tai mano problema ir tikiuosi kada nors ja isprest :beer'2

Ir vel tu ne viska perskaitei :lol:

Finaz, as nekalbu apie tavo konkretu atvejy, as kalbu aplamai

 #50570   tuomahaukas
 13 Vas 2008 16:08
Finaz, verčiau skaityt akimis, o ne pasturgaliu... ir ne kas trečią eilutę ... :roll:

 #50771   plexniauskas
 16 Vas 2008 16:18
Tai kad isgyvena vos 30% paleistu zuvu, visiska nesamone. Esu pagaves lydaka be puses apatinio zandikaulio :shock: , kita su trikabliu skrandyje, visi trys kablei buvom kiaurai isline ir gerai surudije, is ko aisku kad nebepirma savaite su juo gyvena.
Kas liecia pagavai paleisk, kiekvieno asmeninis reikalas, svarbu kad tik butu legali. Kad tik visi imtu tiek kiek suvalgo.....
Del manes galetu buti draudimas imti zuvis nuo tam tikro svorio. Literaturos apie tai, kad kuo zuvis didesne tuo maziau nersia, ar kokias nors "menopauzes" naradau, vadinasi kuo stambesne tuo daugiau ikru, o kuo daugiau ikru tuo daugiau palikuoniu. Tad ir durnam aisku kad 10 kg lyeka atstoja 10 lydeku po 1 kg. Be to dideliu zuvu kulinarines savybes tragiskos. Rekordines zuvis gerbt reikia jas paleidziant, o ne namo tempt.
cia tik mano nuomone

 #50772   Vegys
 16 Vas 2008 17:27
plexniauskas rašė:Esu pagaves lydaka su <...> trikabliu skrandyje, visi trys kablei buvom kiaurai isline ir gerai surudije
Senelio brolis tokia sugaves buvo. Didziulis trisakis buvo skrantyje, dar vienas burnoje. Abu surudije. Svere berods 9 kg.
plexniauskas rašė:Kas liecia pagavai paleisk, kiekvieno asmeninis reikalas, svarbu kad tik butu legali
Visiskai teisingai !
plexniauskas rašė:vadinasi kuo stambesne tuo daugiau ikru, o kuo daugiau ikru tuo daugiau palikuoniu. Tad ir durnam aisku kad 10 kg lyeka atstoja 10 lydeku po 1 kg.
Buves klasiokas yra ichtiologas. Jis minejo, kad kuo senesne zuvis, tuo daugiau nevaisingu ikru (ar kazkas tokio). Todel sakyt kad 10 kg daugiau atveda palikuoniu nei kad 10 lydeku po 1 kg gal ir ner teisinga.
plexniauskas rašė:Be to dideliu zuvu kulinarines savybes tragiskos.
Apsoliuciai nesutinku. Nezinau ne vienos zuvies, kuri didele butu neskani. Kuo didesne - tuo skanesne. Bet - cia skonio reikalas :)
plexniauskas rašė:Rekordines zuvis gerbt reikia jas paleidziant, o ne namo tempt. cia tik mano nuomone
As su tuo sutinku. Bet - cia kiekvieno asmenine nuomone.
Beje, kazkuriam zurnale skaiciau, kad berods Amerikoj yra ne tik minimalus dydis, nuo kurio galima imt zuvi, bet ir maksimalus. Ty monstru imt negalima.

 #50773   plexniauskas
 16 Vas 2008 18:08
Tai ir turejau omeni, kad monstrai turi gyvent kol patys nugais.

 #50776   cesius
 16 Vas 2008 19:00
Reikejo pridurt dar - IR KITA NUDZIUGINS :!:

 #50777   Vladivostokas
 16 Vas 2008 19:28
Aisku del skonio nesigincyjama, bet kuo didesne zuvis tuo "neskanesne" :-D
Lydeka 1-2kg liuks, toliau jau nebekas :)

P.S del skonio nesigincyjama :-D

 #50781   plexniauskas
 16 Vas 2008 21:44
remiantis statistika Lietuvoj milijonas zveju. Idomu kiek is ju bent karta paleidzia viena kita zuvelioka?. Bent jau ten kur as gyvenu nepazystu nei vieno :( , o kai pamato kad paleidziu rodo ;;'plim

 #50788   Agis
 17 Vas 2008 08:48
Tas, kuris nusipirko meskere parduotuvej per akcija, tai dar ne zvejys.Taip pat daugumai, zvejyba tik pretekstas isvaziuoti i gamta, pasedeti su seima, su draugais ar tiesiog pagerti ir ju laimikiai buna tikrai menkaverte zuvis.Tu kurie tikslingai zvejoja ir vaziuoja tik tam, kad pazvejoti manau yra tikrai daug maziau.Spaudoje vyraujantys skaiciai apie zveju milijonus reikalingi tam, kad butu liaudziai persama nuomone, jog del ju kaltes taip mazeja zuvies.Taciau tai jau kita tema, o norint suprasti apie tai, manau pirmiausia vertetu paskaityti siu metu 1 numerio Zukle+ redaktoriaus R.Zilinsko straipsny.

 #50791   Vegys
 17 Vas 2008 09:52
Sutinku su Agiu. Milijono ner. Jei butu, reiskias kas 3 LT zmogus butu zvejys. Grubiai tariant - bent jau 1 zvejys seimoje. O to tikrai ner (ale gal ir gerai kad ner :) ).

 #51162   tuomahaukas
 21 Vas 2008 17:22
Vėlgi krypstama nuo temos...
Žūklaudomas kokiam pvz. Tarpupio ežerioke nematau būtinybės paleidinėti cigaretinius ešeriokus, kurių ten tuntai. Lydekų praktiškai nėra, ji labai retas laimikis, vietiniai nuomojantys valtis mielai ją išnuomos ir juoksis bežiūrėdami kaip su spiningu atvykėlis smaukosi. Konkurencija tarp ešerių didelė, retas užauga iki delno dydžio. O kuojų ikrų paėst visi gudrūs. Todėl ir nepaleidžiu- skavaradon, aliejaus, sviesto ir čirškinu.
Bad boy or not ? :roll:

 #51165   Lydekiuks
 21 Vas 2008 17:52
Jokio blogumo su tais eseriokais cia nera. Paleidinejimas irgi turi tureti prasme ir saika. Lydekaites, upetakius paleidziu dazniausiai ir as. Bet ten kur kimba mazi matroskinai, juos mielai pagaudau ir pasicirskinu. Gaudo vaikai, tevai, seneliai, bet kur tu eserioku sausakimsa ju visiems uztenka o ir dideli jie neuzauga :cry:
Paskutinį kartą redagavo 1 Lydekiuks. Iš viso redaguota 21 kartus.

 #51166   Vegys
 21 Vas 2008 17:52
Mes krypstam nuo temos, o tu krypsti i krastutinumus :)
tuomahaukai, ar daug zinai telkiniu, kuriuose yra per daug zuvies (rusis nesvarbu) ? Manau kad ne daug. Paemei isskirtini atveji. Gal geriau kalbam apie vidutiniska telkini ?

O del to "Bad boy or not ?" - bent jau sioje temoje tikrai kad niekas nesako, kad imt zuvi blogai, niekas to nesmerkia. Tik yr zmoniu, kurie mano, kad zuvies paleidimas, P&P (nebutinai 100%) propagavimas yra skatintinas dalykas.

 #51167   tuomahaukas
 21 Vas 2008 18:31
Tarp žodžių "skatintinas" ir "visiems prikišinėjamas" yra didelis skirtumas. Siūlau paskaityt mano pirmą žinutę, ten pozicija aiškesnė... Būdamas normaliu žveju, visiškai nepriimu pareiškimų "ėst neturi ko ?" ar pan.

 #51171   Vegys
 21 Vas 2008 19:30
tuomahaukas rašė:Tarp žodžių "skatintinas" ir "visiems prikišinėjamas" yra didelis skirtumas.
As kas nors sioje temoje del to priestarauja ? :roll:

 #51175   tuomahaukas
 21 Vas 2008 21:02
Ne.
Nes tyli, užuot užsiėmę "P-P" vėliavų kilnojimu. Jei pasiskaitysi forumą atidžiau, pamatysi kas tyli...

 #51187   Agis
 21 Vas 2008 23:25
Tuos kas tyli, labai greitai galima isjudinti kitoje temoje "Naikink lydeka-issaugok upetaky" :lol:

 #51213   tuomahaukas
 22 Vas 2008 09:07
Taiklus šūvis, Agi :gutgut
Neabejoju kad tarp "p-p" proklamacijom užsiimančių pvz. upėtakininkų yra tokių, kurie juos be abejo paleidinėja... tuo pačiu mielai nusukdami sprandus atsitiktinai pagautoms lydekaitėms, idant "nelįstų kur nereikia".
Jokiais būdais negalima gamtai leisti tvarkytis savaip ! :dark:

 #51269   plexniauskas
 22 Vas 2008 20:21
Jokiais būdais negalima gamtai leisti tvarkytis savaip !

:/bd-d/el '''bum :jop-mat

Kas per..... Jokais būdais negalima leisti kištis i gamta!

Tipo paleidziam tik tai kas mus domina? Vieni karpius, kiti savo mylimus upetakius. O jai mane lidekos zavi ar eseriai? Pagaunu upėtakį, maisan kad ir kokio dydžio būtu, daugiau vietos mano "saugom" žuvim liks?!
Reikia su brakonieriais kariaut o ne su zuvimis!

 #51276   Vegys
 22 Vas 2008 21:17
plexniauskas rašė:Tipo paleidziam tik tai kas mus domina? Vieni karpius, kiti savo mylimus upetakius.
O tai blogai ?
plexniauskas rašė:O jai mane lidekos zavi ar eseriai?
Cia tavo reikalas. Jei viskas legalu - tavo reikalas imt ar paleist.
plexniauskas rašė:Pagaunu upėtakį, maisan kad ir kokio dydžio būtu
, daugiau vietos mano "saugom" žuvim liks?!
Mes nekalbam apie "bet koki dydi" ar kitoki brakonieriavima.
plexniauskas rašė:Reikia su brakonieriais kariaut
Man atrodo si tema ne apie tai ...

 #51299   Arunasbaze
 23 Vas 2008 01:16
Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo 1 Arunasbaze. Iš viso redaguota 15 kartus.

 #51332   Agis
 23 Vas 2008 21:46
kai pagalvoji, kol mes cia is tuscio i kiaura pilstome, kiti elgiasi kaip jiems patinka ne tik su leistino dydzio laimikiais, tuo didziuodamiesi ir priedo dar uzsivadine, kaip garsi zveju laida :evil: Blemba, kad tokius supakavus, kaip ta kaimo erely, kur zmona prilupo, juk viskas akivaizdu :evil:
http://ru.youtube.com/watch?v=FmybMVwIt ... re=related
http://ru.youtube.com/watch?v=8c52Xx9j8 ... re=related
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė