Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Brakonieriavimas, GA veikla, nacionalinių ir regioninių parkų taisyklės, kritika, idėjos, pasiūlymai
 #538773   martiz-zz
 19 Sau 2014 19:30
taigi, mum siandien nutiko labai idomus dalykas. kadangi niekur neradom saugos ledo atsidurem ant butrimonių tvenkinio. iskart pastebejom, kad kitame tvenkinio veiksmas, apie 8 zmoguciai laksto po bala... nueinam o ten vieni ant kranto sedi susistate veleveliu kruva, kiti ragatkes stato... apsisukom ir isejom. skambinam 112, paaiskinam, kas yra duoda numeri 868649176 kurio niekas nekelia. skambinam vel i 112, si karta atsiliepia kitas ir viska issamiau isklausineja, sako perduos GA viska, ok zvejojam toliau. po kurio laiko skambina 861131454 numeris, pakeliam ir zmogus klausia "kas yra, ko norit" paaiskinam,kad brakoneriauja ir t.t.. atsako, kad juk galima lydekas gaudyti... mes nesuprate klausiam ar jis bent zino MZT, isgirdes si klausima atsake, kad reikia i GA skambint o ne i policija ir iskart numeta rageli. is pokalbis labai itartinas, tikrai atrode, kad kalba neblaivus asmuo. mes nesuprate paskambinam vel 112, mum atsako, kad visaks gerai, jie perdave jau GA... tai va tokia keista istorija... aisku nieks neatvyko
 #538774   giedriuzzz
 19 Sau 2014 19:42
Pastoviai grynas.delfi.lt/ yra skelbiami telefonų numeriai kuriais reikia skambinti.

Pastebėję gamtosaugos pažeidimus, skambinkite šiais telefonais:
Vilniaus regionas: 8-5 2102567, 8 614 40072
Kauno regionas: 8 37 409797, 8 686 03706
Alytaus regionas: 8 315 56745, 8 686 59494
Marijampolės regionas: 8 343 97806, 8 615 97870
Klaipėdos regionas: 8 46 367034, 8 618 38833
Šiaulių regionas: 8 41 596 423, 8 682 51876
Panevėžio regionas: 8 45 508962, 8 686 92859
Utenos regionas: 8 389 69264, 8 686 48407


Ar bandėte skambinti šiais numeriais?
 #538946   Vytenisnl
 20 Sau 2014 09:55
Vilniaus RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, tel. 868649176 iš http://www.am.lt/VI/article.php3?article_id=12691 . Taigi priskambino tikrai iš ten, kur reikia. Kitas klausimas dėl pačių RAAD`ų darbo :)
 #538956   martiz-zz
 20 Sau 2014 10:33
giedriuzzz- juk parasiau, kad 112 dave vilniaus , ir cia esanti numeri 868649176 , kuris nekele ragelio
 #538957   martiz-zz
 20 Sau 2014 10:34
Vytenisnl rašė:Vilniaus RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, tel. 868649176 iš http://www.am.lt/VI/article.php3?article_id=12691 . Taigi priskambino tikrai iš ten, kur reikia. Kitas klausimas dėl pačių RAAD`ų darbo :)
ne, mum si numeri dave 112, bet jo niekas nekele, nors skambinom ne viena karta.
o atskambino neaiskus pilietis is 861131454nr.
 #538962   giedriuzzz
 20 Sau 2014 10:43
Šiaip verta būtų turėti visus paskelbtus telefono numerius.
Tada praskambinus visiems, gal koks vienas ir atsilieptų :roll:

P.s. Tai vat šiandien paskambink tuo numeriu kuriuo niekas neatsiliepė ir jeigu atsilieps paklausk: Ko vakar ragelio nekėlei? :-ug :lol:
 #538965   martiz-zz
 20 Sau 2014 10:52
mintis gera :gutgut tai katik skambinau vel duotu tel nr 868649176. skambinau 3 kart visus kartus po kurio laiko numesdavo rageli :shock:

taigi atskambino, isklause, paklause numerio, kuris skambino mum ir t.t... atsakyma gavau labai aisku paprasta ir liudna, "neturim tiek ekipazu, kad galetumem reaguoti visur..." tas tvenkinys toli nuo vilniaus, tai sake nebent kas vazuos kur netoli, patikrins..
tai vat :)
 #538976   kablys
 20 Sau 2014 11:56
Murziuruoniui reik skambint,pats sake,kad jam skambint,jei kazkas nenori reaguot i pazeidimus...
 #539021   martiz-zz
 20 Sau 2014 14:40
na, ka parasau kaip baiges, paskambino katik is salcininku GA, visgi nuvyko, rado du piliecius, kuruos vijos, bet pabego, nurinko visa galybe ragatkiu. na dziugu, kad bent atvaziavo :)
 #546574   eLPi
 20 Vas 2014 10:50
Vakar uždarėm poledinį stintų gaudymo sezoną. Stinta šniokštė visą dieną. Tik motorinės rogės užkniso juodai '''bum .
Ledas arčiau kranto prie Purvynės pusės trūkęs dviejose vietose - apie 10 cm. Ir šiaip gerokai patirpęs, tad gerai pagalvokit ar dar verta ant jo lipt. Prie kranto, mašinų stovėjimo aikštelėj, prisistatė GA. Patikrino žvejo bilietus.
 #546605   ramkis
 20 Vas 2014 11:31
eLPi rašė:Prie kranto, mašinų stovėjimo aikštelėj, prisistatė GA. Patikrino žvejo bilietus.
Na mašinų stovėjimo aikštelėje tai jie gali tik mano akių spalvą patikrinti :-D Na dar ar tepalai ir kiti skysčiai nesisunkia iš auto, o žvejo bilietą, tai taip sakant...atsiprašau, bet mašinų aikštelėj ne jų reikalas :-D Bet vat bėda, kad didesnė dalis tautiečių tai toleruoja, ir laižo, daugiau mažiau, pareigūnų pasturgalius, užuot parodę jiem jų vieta. Kitą dieną, jie įsigudrins ir tikrins žvejo bilietus gal dar kelte? :-D :-D :-D
 #546610   Martiz
 20 Vas 2014 11:49
Eilini karta lietuviui vel viskas blogai :?
netikrina - blogai, nedirba darbo savo...
patikrino - dar blogiau, nes ne ant ledo patikrino....
baigiat nuzmoget kai kurie, jej bogu :liež-uvis
 #546613   hipy
 20 Vas 2014 11:53
nu o as prie kranto nusileses perduosiu savo iranga ir laimiki moteriai iki masinos datempt ir ja ten patikrins? o jei brakonieriu su dviguba norma ir be bilieto patikrins ir jis pasakys, kad poros nusilesusiu draugeliu daiktus nesa?
 #546620   eLPi
 20 Vas 2014 12:00
Šitą mintį (kad tikrina ne vietoj) aš jau po to kolegom važiuojant namo mašinoj išsakiau :-D
O kad tikrina ir išvažiavus iš kelto, čia ne pokštas, nes pernai taip jie darė tikrindami net žvejų tašes, tipo ar neturi nelegalaus dydžio starkių :roll:
 #546644   Pfk
 20 Vas 2014 12:25
ramkis rašė:didesnė dalis tautiečių tai toleruoja, ir laižo, daugiau mažiau, pareigūnų pasturgalius, užuot parodę jiem jų vieta.
aš nesuprantu, kame čia problema ir kame čia laižymas? jeigu esi žvejys ir ruošiesi eit žvejot, parodei tą bilietą. jeigu ne - paaiškinai kad nežvejosi ir kad nieko jam nerodysi.
rankos nukris kad ištrauksi bilietą aikštelėj, o ne ant ledo? o gal pykti ant inspektorių laikai?
 #546677   pensininkas
 20 Vas 2014 13:09
blyn paprase GA bilieto - nu tai ir duodi, jei viskas pagal taisykles tai kam vypendrivatsa?
o siaip, jei ir ant ledo patikrins ir pamatys aplink tave styntu 2X norma primetyta, tai pagal kazkieno logika gali pasakyt, jog zuvedros tau sunese. Nu ir neirodys ta GA, jog visas laimikis tavo
 #546689   sonca
 20 Vas 2014 13:35
Rankoj grąžtas, ant peties žvejo dėžė, joje meškerės ir laimikis tai GA gali tikrinti, kad ir Maximoj. Kodėl jie turi tikrinti tik žvejybos vietoje? Turi su savim žvejybos yrangą ir kas svarbiausia laimikį - vadinasi žvejoji ir taškas.
 #546697   hipy
 20 Vas 2014 13:51
pensininkas rašė:blyn paprase GA bilieto - nu tai ir duodi, jei viskas pagal taisykles tai kam vypendrivatsa?
o siaip, jei ir ant ledo patikrins ir pamatys aplink tave styntu 2X norma primetyta, tai pagal kazkieno logika gali pasakyt, jog zuvedros tau sunese. Nu ir neirodys ta GA, jog visas laimikis tavo
nu jei 5 metrus aplink neapsirenki zuvedru sunestu siuksliu - bauda :lol:
 #546698   hipy
 20 Vas 2014 13:52
sonca rašė:Rankoj grąžtas, ant peties žvejo dėžė, joje meškerės ir laimikis tai GA gali tikrinti, kad ir Maximoj. Kodėl jie turi tikrinti tik žvejybos vietoje? Turi su savim žvejybos yrangą ir kas svarbiausia laimikį - vadinasi žvejoji ir taškas.
o jei eini gedo prospektu su nepilnamete, turi preziku kisenej ir "iranki" kelnese - isprievartavimas?
 #546705   Pfk
 20 Vas 2014 14:00
hipy rašė:
sonca rašė:Rankoj grąžtas, ant peties žvejo dėžė, joje meškerės ir laimikis tai GA gali tikrinti, kad ir Maximoj. Kodėl jie turi tikrinti tik žvejybos vietoje? Turi su savim žvejybos yrangą ir kas svarbiausia laimikį - vadinasi žvejoji ir taškas.
o jei eini gedo prospektu su nepilnamete, turi preziku kisenej ir "iranki" kelnese - isprievartavimas?
tokiu atveju reikėtų pateikti čekį, kur nepilnametę įsigijai :lol:
 #546717   ramkis
 20 Vas 2014 14:13
sonca rašė:Turi su savim žvejybos yrangą ir kas svarbiausia laimikį - vadinasi žvejoji ir taškas.
na laimikio gali ir neturėti :-D Tuomet pagal tokią logiką, asmuo prekiaujantis meškeriojimo įranga irgi turi turi kiekvienam GA pareigūnui parodyti žvejo bilietą, nors jam tas meškeriojimas visiškai pofig :shock: Atsipeikėkit, čia panašia būtu, jei man vaikštant po automobilių stovėjimo aikštelę, budrus policininkas paprašytu vairuotojo teisių :-D Jei bohu, juokinga. Pats jų buvimo faktas tenai yra sveikintinas, bet reikalavimas jų yra tikrai, kaip čia geriau išsireiškus, tikriausiai neteisėtas. Nesileisiu į diskusijas kas ir kaip ir kodėl, bet paskaitykitę žvejo kortelės, bilieto ar licenzijos apibrėžimą, kąjis reiškia ir panašiai.
P.S. aš nelaikau jokio pykčio ant GA inspektorių, priešingai aš juos palaikau ir padedu jiem kiek tai leidžia mano galimybės. Bet vat tokio išsidirbinėjimo aš nepateisinu ir nesuprantu. Pasitaisysiu, tai yra ne tik, kad neteisėtas veiksmas, bet ir įgaliojimų viršijimas.
 #546720   hipy
 20 Vas 2014 14:17
sonca rašė:Nenusišnekėk hipy.
grynai tavo stiliuku pavariau, nepatinka konkurencija? :lol:
 #546725   sonca
 20 Vas 2014 14:24
Kalbėjimas telefonu už vairo. Jei automobilis stovi kelkraštyje, su užvestu varikliu ir vairuotojas kalba telefonu tai yra traktuojama kaip kalbėjimas be laisvų rankų vairuojant, tas pats yra jei girtas pilietis sėdi užvestame automobilyje tam, kad pasišildyti - yra traktuojama kaip vairavimas išgėrus.
Baikit vieną kartą akivaizdžią situaciją statyti prieš faktą.
P.s. jei laimikio neturėsi ir būsi ne prie vandens tai kaip ir negali tikrinti, bet jei turėsi laimikį - tai faktas, kad meškeriojai, meškeriojai - rodyk leidimą.
P.p.s. kai brekai taip vartosi - tai reakcija, kad GA skystaklyniai, silpnai dirba ir pan. kai ne brekai tai GA tingi dirbt ir viršyja įgaliojimus. Juokinga odnako :) tokios kalbos.
 #546732   Mike
 20 Vas 2014 14:29
Manyčiau taip.
Kadangi taisyklėse nurodyta, jog "10.6. draudžiama būti vandens telkiniuose ar arčiau kaip 25 m nuo jų su mėgėjų žvejybos įrankiais, jei tuose vandens telkiniuose žvejyba draudžiama ar tuo metu draudžiama, ar neturint mėgėjų žvejybos leidimo, suteikiančio teisę žvejoti tame vandens telkinyje ar nemokamos žvejybos teisės, taip pat būti su povandeninei žūklei skirtais šautuvais vandens telkiniuose ar arčiau kaip 25 m nuo jų, jei tuose vandens telkiniuose povandeninė žūklė neleidžiama;", tai vertinant taisykles kaip vientisą aktą, reikėtų daryti išvadą, kad ir gamtos apsaugos inspektorius bent jau 25 m nuo vandens telkinio žvejybos leidimą be jokių kalbų turi teisę tikrinti. Čia jeigu įstatymo raidę pažodžiui skaityti.
O jeigu vertinti logiškai, tai jei žvejys akivaizdžiai grįžta po žvejybos nuo ledo, tai aišku, kad ir žvejybos leidimą privalo turėti, ir gamtos apsaugos inspektorius jį turi teisę paprašyti parodyti.
Kažkaip visuomenė labai gudri jaučiasi. Tuo atveju, jei naudinga "atsisėdo už vairo su 0,43 promilės, kad kieme automobilį perstatytų į kitą vietą" - rėkia "ką aš čia pažeidžiau, taigi ir durnam aišku, kad pavojaus nesukėliau 5 metrus pavažiuodamas", o kai nenaudinga "inspektorius pamatė nuo ledo grįžtantį prie automobilio ir paprašė leidimo", tai jau tada pažodžiui taisykles skaitom.
Reikėtų vieną kartą apsispręsti, ar iš pareigūnų norim rezultato, ar buko taisyklių (pažodžiui) laikymosi.
 #546747   ramkis
 20 Vas 2014 14:48
Mike, tu čia viską teisingai surašei. Bet visame tame,10.6punkt, yra keletas niunsų,kuriuos sunku pastebėti bet jie pastebimi :-D
taigi aptarkim šitą klausimą detaliau:
Mike rašė:raudžiama būti vandens telkiniuose ar arčiau kaip 25 m nuo jų su mėgėjų žvejybos įrankiais, jei tuose vandens telkiniuose žvejyba draudžiama ar tuo metu draudžiama
taigi, šiuo atveju Kuršių marios neįeina :-D
Mike rašė:ar neturint mėgėjų žvejybos leidimo, suteikiančio teisę žvejoti tame vandens telkinyje ar nemokamos žvejybos teisės
o čia būtu kaip ir kabliukas, bet...o tačiau. Vėlgi siūlau pasiskaityti apibrėžimus :-D https://alis.am.lt/docs/help/L09_ALIS_epaslauga.pdf
Jei rasi atsakymus suprasi kodėl GA pareigūnai šituo atveju buvo neteisus ir kodėl jie viršijo savo įgaliojimus :ks> :ks> :ks>
Tai niekaip nesusiję su teksto skaitymu paraidžiui, ar laikymosi paraidžiui. Tai susiję su tuom, kad nereikėtų ar netgi neturėtų taip būti, kad pareigūnai galėtu piktnaudžiauti savo padėtimi.
 #546949   Urlys
 20 Vas 2014 20:28
Na tai kaip čia išeina? Be licenzijos žvejybai aš su savo laiveliu nebegaliu plaukti į Upaitį nakvynei? Jeigu laikiklyje yra meškerė, triume povandeninės medžioklės šautuvas, o kišenėje tik žvejo mėgėjo bilietas? Ką čia Upaitis taip išeitu, kad net į Nemuną nebegaliu įplaukti, nors žvejoti visai neketinčiau (nes pakeliui iki Nemuno jau būsiu ešerių prisigaudęs). Tai ką man dabar daryti jei povandeninės medžioklės šautuvas, valas kabliukai ir kt. ... pas mane yra išgyvenimo komplekte? Kažkas čia su tuo taisyklėm ar jų išaiškinimu negerai :shock: .
 #546977   ramkis
 20 Vas 2014 21:39
Urly,o Upaitis yra kas? Draustinis? Ar jame yra išduotas leidimas žūklės plotą? Klausiu nes nežinau. Jei neigiamas atsakymas į abu klausimus tavo sriūbavimai neturi prasmės. Pasiskaityk viską įdėmiai. Jei atsakymas - taip. Tuomet viskas verčiasi pagal tą konkretų punktą.
 #547205   Urlys
 21 Vas 2014 14:41
Upaitis yra Nemuno deltos parko teritorijoje, kurioje galioja licencinė žūklė ir neleistina povandeninė medžioklė. Norėdamas praplaukti šią teritoriją ar joje pasilikti nakčiai, kas savaime nėra man draudžiama, aš rizikuoju būti nubaustas nors ir nežvejosiu. Nes laivelyje turėsiu ir šviežios žuvies ir paruoštas žvejybai meškeres ir povandeninės žvejybos šautuvą ir būsiu pačioje upėje (net ne 25 m. atstumu). :?: Klausimas ar aš neturiu teisės plaukti upe, ar GA neturi teisės bausti vadovaudamasi aukščiau įvardintais kriterijais?
Jeigu GA tikrintu Nemuno delta praplaukiančias jachtas, visose rastu žvejybos priemones, o daugelyje būtu ir šviežios žuvies. :?: Klausimas ar aš privalau leisti tikrinti savo laivelį, jeigu nebuvo užfiksuotas žvejybos faktas?
 #547212   ramkis
 21 Vas 2014 14:59
Urlys rašė:Upaitis yra Nemuno deltos parko teritorijoje, kurioje galioja licencinė žūklė ir neleistina povandeninė medžioklė. Norėdamas praplaukti šią teritoriją ar joje pasilikti nakčiai, kas savaime nėra man draudžiama, aš rizikuoju būti nubaustas nors ir nežvejosiu. Nes laivelyje turėsiu ir šviežios žuvies ir paruoštas žvejybai meškeres ir povandeninės žvejybos šautuvą ir būsiu pačioje upėje (net ne 25 m. atstumu). :?: Klausimas ar aš neturiu teisės plaukti upe, ar GA neturi teisės bausti vadovaudamasi aukščiau įvardintais kriterijais?
Jeigu GA tikrintu Nemuno delta praplaukiančias jachtas, visose rastu žvejybos priemones, o daugelyje būtu ir šviežios žuvies. :?: Klausimas ar aš privalau leisti tikrinti savo laivelį, jeigu nebuvo užfiksuotas žvejybos faktas?
Nenu curva ir *PYP*, susinervinau. Urly, ar tu skaityti moki, ar tik šiaip iš konteksto ir savo pasamonės ištrauki visa tai? Nu pasiskaityk ką aš parašiau, nuorodą perskaityk, pasigilink truputį. Ar tai yra taip sudėtinga? Ar reikia viską ant lėkštutės padėti? Antram poste beveik viską paaiškinau, o tu visiteks tą pačią giesmę giedi :shock: Teisus buvo tautų vadas - MOKYTIS, MOKYTIS IR DAR KARTĄ MOKYTIS. Šituo atveju mokytis skaityti, ir suprasti ką perskaitei. Ne nu tikrai, bendriau ko aš čia nervinuos? :v-ar
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 27
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė