Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Guminės, PVC, plastikinės, medinės valtys; varikliai, naudingi priedai; echolotai, GPS
 #37884   ruginukas
 03 Rgs 2007 13:33
susipazines su eile tvirtinimo variantu, pasirinkau sekanti :
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Paveikslėlis
naudoju Plano 1612 deze http://www.planomolding.com/content/ind ... partid=123
virsutiniame dangtyje isgreziau dvi skylutes varzteliams ir viena staciakampe akumuliatoriaus laidui
dezeje telpa echolotas, akumuliatorius,pora riciu ir t.t.
siuo atveju echolota galima lengvai perstatyti i bet kuria valties vieta,
visi reikmenys vienoje vietoje, nesimeto ...
... papildziau navigacija, davikli prisukau prie dangtelio
::hai-bai
Paskutinį kartą redagavo 1 ruginukas. Iš viso redaguota 17 kartus.

 #37905   tomoshius
 04 Rgs 2007 06:34
:roll: mano irgi viskas taip pat ,tik echolota tvirtinu dezutes viduje..

 #37935   tuomahaukas
 04 Rgs 2007 10:40
ruginuk, čia pirktinis laikiklis echolotui ? Kažkur tokį matęs jau esu :roll:
Jei pirktinis, kiek kainuoja ?
Sprendimas manau kad labai :gutgut

 #37937   Edosius
 04 Rgs 2007 10:53
tuomahaukas rašė:ruginuk, čia pirktinis laikiklis echolotui ? Kažkur tokį matęs jau esu :roll:
Jei pirktinis, kiek kainuoja ?
Sprendimas manau kad labai :gutgut
Laikiklis pirktinis, Vilniuje Algirdo gatveje berods 79lt mokejau. Kad :gutgut nepasakyciau, turiu ir isbandes. Minusai tokie - lekiant su benzu greitai (15AG) labai jau varo vandeni nuo to vamzdzio i sonus, greitai atsisuka varztai ir jis linksta tai i kaire tai i desine, bet cia dar baikis, prisivezi ir toliau... Kursmarese gaudziau per labai dideles bangas, plaukiau i kranto puse, sakau pakelsiu echolota kad daviklis nesibraizytu i dugna, tik atsukiau siek tiek varzta, o tas is kitos puses varztas tik pliumt ir i vandeni, viso gero.. Kur beieskociau tokio niekur nera, kas prekiauja siais laikikliais prasiau kad ta varzta uzsakytu, bet... Jauciu teks ieskotis kazkokios naujos alternatyvos. Taigi kaireje puseje esanti varzta kazkaip siulau visiems prisirizti kokiu pintu valu ar plonu kapronu kad nebutu kaip man.. ;-)

 #37950   ruginukas
 04 Rgs 2007 13:20
tuomahaukas rašė:ruginuk, čia pirktinis laikiklis echolotui ? Kažkur tokį matęs jau esu :roll:
Jei pirktinis, kiek kainuoja ?
Sprendimas manau kad labai :gutgut
klausiate apie laikikli echoloto davikliui - taip pirktinis (LARUS uzrasyta ;-) bet yra tokie patys ir Jaxon ir ...)
http://www.szczupak.pl/index.php?site=s ... fo&id=1095
plaukiojant viskas ok :roll: , glisuojant - nesunkiai pasikelia ;-)
varztas uzsisuka kokius penkis pilnus apsisukimus, atleidimui uztenka vieno - dvieju apsisukimu, pilnai neatsukus - nepasimeta :roll:

 #37993   Vitolis
 04 Rgs 2007 22:22
Edosius tiesa sako. Nuo to tvirtinimo (kai plauki didesniu greiciu) vanduo ciurkshle tiesiai i valti varo. Pakeli aukshciau, daviklis jau gaudo nuo transo galo atsrandancius oro burbuliukus ir ekrane matai nesamones. Shiaip, plaukiojant negreit, gerai. Taciau kai reikia pvz Drukshiuose plaukiot ir ieshkot esheriu, "tai mazu gazeliu ir pirmu begeliu" uztruksi visa diena, kol apiplauksi keleta sekliu. Vadinasi reikejo ir man ieshkoti kitos daviklio tvirtinimo vietos, kuria pasirinkau prisukdamas prie valties transo apatines dalies taip, kad jo darbine dalis butu zemiau paties transo. Nors visai ishvengti oro burbuliuku ir nepavyko (glisuojant), taciau jau nors vandens i valti nuo koto nebepurshkia. Valtis PVC jeigu ka. O del varzto apsaugos nuo pateriojimo, Edoshius teisus. Reikia paprastai pergrezti vienoje vietoje ir nors jau su pintu valu pritvirtinti. Ideja gera ir artimiausiu metu tai padarysiu su variklio pasvirimo kampo nustatymo fiksatoriaus apsauga, nes karta ji jau buvau nuleides i vandeni, taciau tai buvo prie pat kranto ir buvo suzvejotas.

 #88403   blight
 30 Gru 2008 22:41
Na ka ziema, laiko bishki daugiau atlieka, tai galima pasigirt ka vasara pasidarem :roll:
Taigi echalotas PiranhaMax 220, priesh tai shiek tiek devetas Edoshiaus bet gerai ishlaikytas, dabar atsidures pas mane. Kadangi ekraniukas linkes braizytis, del viso pikto uzklijavau spec plevele (skirta notebook'u ekranam, kaip tik atlikusios turejau). Keli burbuliukai shone gavosi, bet nelabai anie maisho:
PaveikslėlisPaveikslėlis
Dabar reikia sutalpint i deze. Pradine ideja shiek tiek nusishperinau nuo Xrapo :/brazasista . Imam pacia paprasciausia deze ish senuku uz 7.90lt. Tada bandom matuot, ar sutilps ekraniukas, daviklis su laidais ir akumiukas:
Paveikslėlis
Telpa tiesiog idealiai, viskas OK. Tada pjaustom porolona (galima ir iprastais budais - peiliuku, lazeriu ar ikaitinta viela) :-D :
Paveikslėlis
Pasidarau atsargini laida - prailgintoja jei reiktu jungt nuo didziojo akumo (prie kurio pajungtas el. variklis):
Paveikslėlis
Dedu akumuliatoriuka i deze, aplink paminkshtindamas, prie jo jungiu shiek tiek perdarytus maitinimo laidus, ant "+"sinio laido jungiu 1A saugikli (kuri paskui paslepiu porolone):
PaveikslėlisPaveikslėlis
Kloju viska ish eiles. 1 sluoksnis - maziausiai naudojamas - atsarginis laidas pajungimui nuo didziojo akumo:
Paveikslėlis
2 sluoksnis - plonas sluoksnis porolono, daviklis su padaryta pastovia "ausim" (paruoshta isriegiavimui i laikikli) idedamas i ishpjauta porolonine forma, kad nenusilankstytu laidas silpniausioje vietoje, tvarkingai susukami daviklio ir maitinimo laidai:
PaveikslėlisPaveikslėlis
Ir 3cias sluoksnis - dedu ekraniuka taip pat ant spec ishpjauto porolono (sorry kazkaip jo foto nepadariau, tai idedu ishkirpta kur netycia papuoles i kadra):
PaveikslėlisPaveikslėlis
Shi sezona prazvejojau ekraniuka tiesiog laikydamas dezeje atremes staciau su porolonu, bet kartais (pvz per lietu) taip nepatogu, todel per kaledini maratona :'blud;/ pasitiuningavau.
Imam vyrius. Juos shiek tiek apipjaunam kampiniu shlifuokliu (liaudishkai flexu), uzapvalinam kampus su abrazyviniu disku (liaudiskai shmirgeliu), ishgreziam kur reikia skyles ekrano tvirtinimui ir prikniedijam prie dezes dangcio, ish vidaus padedami poverzles ir patepdami "skystais vinim" (liaudishkai "meshkos sh..u") arba kitu hermetiku. Vidinej dangcio pusej taip pat idedu porolona (matosi priesh tai buvusiose nuotraukose):
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Ir viskas. Pritvirtintas ekranas atrodo taip. Ish dezes palikta tik nedidele skylike maitinimo laidui, todel nuo lietaus praktishkai apsaugota patikimai:
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

 #97261   tekila
 16 Vas 2009 01:38
sveiki .gal patarsit ar yra skirtumas ehalotas pirktas lietuwoi ir anglijoi.

 #97578   Edosius
 17 Vas 2009 21:17
tekila rašė:sveiki .gal patarsit ar yra skirtumas ehalotas pirktas lietuwoi ir anglijoi.
Jei klausi temoje apie tvirtinimą - tai su tvirtinimu viskas tas pats. Skirtumas gali būti kad pirktas anglijoj gyli rodys ne metrais, o pėdomis.
 #164700   pypkorius16
 11 Sau 2010 20:47
Su irankiu deziu panaudojimu echolotui viskas labai grazu, isskyrus viena niuansa. SANDARINKIT nesimo rankena. Gal man buvo sutapimu virtine, bet buvo:
Visada sudedavau visus galus i deze krante, bet viena karta chebra ilgai krapstese su meskerem, tai susidejau dar juroi. Bangavimas buvo neblogas, parplaukiant pribloske vandens i valti , tuo paciu ir i echoloto deze, per rankenos skyles. Krante aisku nieko neziurejau, jau temo. Kita diena atidarau.......... :superšokas . Dezei apie 1 cm vandens (juros , suraus) , o laidas nuo akumo neatjungtas. Tai ta fiske kur i galva kisasi melyna , vieno kontakto NERA. vienzo ivyko elektrolize.
Visu pirma rekomenduoju VISADA ATJUNGTI laidus nuo akumo . Uzsandarinti rankenos tvirtinimo skyles.
Uzsandarinau paprastai: ispjoviau plastmases juosteles ir is vidaus prilydziau , galima su karstais klijais.
 #465097   Ignelis
 08 Bal 2013 13:10
dar pernai baiginedamas sezona, prie naujo hondos motoriuko, priciupau humminbird 858c DI combo. per ziema paglosciau, reikia kazhkokiu budu dabar man ji primontuoti prie katerio... :roll:
Paveikslėlis

kokiu budu man ta sonara prie aliuminio tvirtinti? epoksidkes ar dar kokios medziagos pagalba? kaip vieta tiksliau ishsirinkti, ar tai turi labai didele reiksme?
transas toks pat kaip sio laivukoPaveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #465302   Ignelis
 09 Bal 2013 01:08
o net pats nemaciau... :lol: cia kazkoks suomis nacis rimtai apsirupines :-D nuotrauka is google. i transa reikia ziuret ir pasakyt kurioj vietoje mazdaug ta sonara prisabacint reik :roll:
 #465340   Vitolis
 09 Bal 2013 08:59
Ignelis rašė:o net pats nemaciau... :lol: cia kazkoks suomis nacis rimtai apsirupines :-D nuotrauka is google. i transa reikia ziuret ir pasakyt kurioj vietoje mazdaug ta sonara prisabacint reik :roll:
Na Igneli, iš patyrusio žvejo tokių vaikiškų klausimų nelaukiau :-D
 #465472   Xrapas
 09 Bal 2013 15:23
Ignelis rašė:... nuotrauka is google. i transa reikia ziuret ir pasakyt kurioj vietoje mazdaug ta sonara prisabacint reik :roll:
Googlė kelis variantus išmetė:

Paveikslėlis
 #465525   Ignelis
 09 Bal 2013 17:48
Vitolis rašė:
Ignelis rašė:o net pats nemaciau... :lol: cia kazkoks suomis nacis rimtai apsirupines :-D nuotrauka is google. i transa reikia ziuret ir pasakyt kurioj vietoje mazdaug ta sonara prisabacint reik :roll:
Na Igneli, iš patyrusio žvejo tokių vaikiškų klausimų nelaukiau :-D
ant guminukes man nebutu kile tokiu klausimu ;-) bet google ishskaiciau. kad kateriuose reikalinga i daugiau faktoriu atsizvelgt, neuztenka tik i vandeni imerkt.. ;-) neveltui turbut ir servisai tokia paslauga teikia. tad ir klausiu bandziusiu. ar neshtis liniuote ir matuot milimetrus reikia nuo variklio kojos, kylio, ir ten tu ale stabilizavimo juosteliu., ar tiesiog uztenka tvirtint ten kur mano nuomone turetu maziau visokiu sukuriu formuotis ir pasipriesinimo but.
Googlė kelis variantus išmetė:
bet tai kad tie keli variantai visiskai skirtingi... :roll: nes viename sonaras ishsikises is uz remo. o kitame virs.... tame ir kalusimas. gal vienas variantas butu labiau tinkamas kokiam kruizeriui. kuris per bangas nesokineja, ir turi gan nemaza grimzle. nu zodziu perdaug tu "gal" kad pasiryzciau klijuot... nes nusileidinet ir vel is vandens ishsikelinet..., ne pusvalandzio darbas plius kainuoja... :roll:
 #492347   Tadelis
 08 Lie 2013 12:04
Na ką, įsigyjau ir aš echolotą pagaliau, nebereikės kaip aklai vištai po Marias klaidžiot ir perkritimų ieškot "iš akies" ;-var-var. Mano pirmas žaislas, tai bus idomu :)
Tik va iškilo klausymėlis dėl sonaro tvirtinimo: instrukcija kaip ir aiški daug maž, bet trumpai iš praktikos gal kas kokių patarimų duosit, kokiame aukštyje tikslinigiau jį būtų pritvirtinti prie 3,20m. PVC valties, t.y. panardinti i vandenį kažkiek giliau, ar kaip pagal instrukciją taikyt, jog pusiau būtų paniręs, o pusiau virš vandens.
Dar klausymas tiem, kas transportuojat tokias valtis su priekaba: sonarą kaskart nuimate, kad nenumušt vežant, ar paliekat ant valties jo nejudinant?
p.s. Echolotą įsigyjau Lowrance Mark 5x Pro ;-)
 #492355   Ignelis
 08 Lie 2013 12:25
ant gumiaskiu nera ko perdaug sukt galvos, nusiperki ta aliumini laikikli ir kaip nori taip jau pasireguliuoji ta sonara. spiningaudamas. nereika ne skyliu grezt nei pravodiu daryt... nes viskas yzi :gutgut aisku geriau nuimti ir sonara ir spininga ishsiimti is valties kai transportuoji... :/braj;
 #493625   Kaimynas
 14 Lie 2013 20:59
kas gebat meistrautis,siūličiau pasigaminti patiems sonaro laikiklį :ruko ir litai tauposi,ir smagu kai matai jog daiktas kurį pasidarai puikiai dirba savo darba ''plot maniškis atrodo štai taip:
Nuotrauka0315.jpg
Nuotrauka0315.jpg (44.35 KiB) Peržiūrėta 21598 kartus(ų)
Nuotrauka0318.jpg
. Šiandien buvo išbandytas,priekaištų neturiu,viską ko aš iš jo norėjau gavau ;-var-var. ir gylis reguliuojasi ir atstumą iki valties borto galima pareguliuot. ''plot gaminau iš uosio medienos kurią impregnavau.
 #493638   Sokratas
 14 Lie 2013 22:17
na kad jau veikia, žmogus rašo, ir patenkintas...
 #493643   Ignelis
 14 Lie 2013 23:44
mano ir tokia nekokia nuomone buvo, nepraktiska..., bereikalinga vieta uzima sone, suole, plaukiant kreip valti turetu. o dar ir konstrkcija sudetingesne.
 #493646   Kaimynas
 15 Lie 2013 05:58
,,
ku2002lt rašė:labai grazu ir miela, bet ne velnio nepraktiska
daryk tvirtinima prie transo, nes sitas "tureklas" tikrai neveiks
,,

Ar tau visai '''bum , juk ne visos valtys turi transus.Šis ,,turėklas,, skirtas valtims be transo,o jei ką aš ir neleidžiu jo į masinę gamybą,pasidariau sau,kaip alternatyvą kinietiškiems gaminiams.,,Turėklas,, išbandytas ir valties tikrai nekreipia,nors nelabai įsivaizduoju kas galėtų tą valtį kreipti... :shock: salone vietos neužima nes viskas yra šalia valties borto ar už jo, ;uolrait ,viskas išsiardo atskiromis dalimis,tai galima labai kompaktiškai viską susipakuoti. Manau reikės įkelti daugiau vaizdo medžiagos,kaip atrodo ant valteles... ::hai-bai
 #493729   Vitolis
 15 Lie 2013 09:25
Gražiai pagamintas :gutgut Matosi, kad rankas ir irankius turi. Bet irgi abejoju jo praktiškumu. Vien todėl, kad mediena. Paprastai pūstinukei nelabai ką ir prigalvosi. Nors Agio buvo parodytas variantas. Man jis patiko. Turiu ir aš pasidaręs savo mažyliam nyrokui labai panašų į taviškį, bet panaudojau tuo laiku dar deficitinį PVC storasienį vamzdelį ir alkūnines jungtis. Tik jos pas mane suklijuotos su vamzdeliais. Prie suolo tvirtinasi per el. kabelio antgalį. Vamzdelio galas įsistato standžiai į vieną antgalio galą ir pragręžus skylutę sutvirtinama kniede. Kitas antgalio galas suplotas ir su skyle. Beliko tik suoliuke padaryt skylę ir pritvirtint. Tvirtumo užtekdavo, nes su irklais ant gliso nebandžiau išeit :-D Kažkur sodyboj voliojasi, nes nebenaudoju.
 #493733   Rapolas
 15 Lie 2013 09:34
:gutgut Man patiko, vien todėl, kad mediena :-D
Kadangi viena dalis ilgai mirks vandenyje, tai dar patariu impregnuoti skystais klijais (cianoakrilato pagrindu )ir nulakuoti. Viena, kad ženkliai sustiprinsi medieną, antra- nepraleis drėgmės. Tvarkingai elgiantis (nu taip tvarkingai kaip ir pagamintas laikiklis :D) gali tarnauti ir labai ilgą laiką ;)
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė