Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Guminės, PVC, plastikinės, medinės valtys; varikliai, naudingi priedai; echolotai, GPS
 #434331   alkanas
 28 Gru 2012 19:06
nezinau kaip kam, as plaukioju su minkotiniu akumu jau na gal 3 metus, bus kogro 4 ir jokiu bedu turiu 110 ah ir as su savo pusle eseriukuose jo neiskraunu per 12 val spiningavima, plaukiant 2- 3 [avara, aisku mano ir puslike minimali tokiom pelkem, taip kad jauciu bus vel ziniu daug is varkutiu, turi ziuret pats kur plaukiosi ir su kuo, tada pats prii,si sprendima, as nesigailiu , nes su benzu as neturiu kur plaukiot ir tt
 #434338   Domas
 28 Gru 2012 19:41
Tai aš ir sakau, praktiškai už vieno MK kainą gali du Jenox paimt, tai kaip ir ne taip gaila jei ir kiek trumpiau tarnaus.. Man tik Minn kota akumas atrodo mažesnių gabaritų (galbūt ir svorio), bei turi patogią rankeną.

Pigiausiai Minn Kota akumą tai radau už 489Lt:
http://www.auviras.lt/Akumuliatoriai/Tr ... orius.html

Kitur tai visu 100 ir daugiau, brangiau - gal sakau jie čia kokius numirusius išpardavinėja? Arba man jau paranoja.. :)
 #434348   HIPIS
 28 Gru 2012 20:03
Nelabai tie minkotinei, vien vardas ir tiek..jei lygint kaina ir atidirbima uz ja..Paprasciausias Snaideris, panasiu parametru, atidirba lygei ta pati..o kaina per pus lyginant su minkota..Nematau prasmes permokant..
Juolab jog parduotuviu savininkai, kur minkotom prekiauja..nelabai grazei apie ju akumus atsiliepia..
 #434359   Domas
 28 Gru 2012 20:33
HIPIS rašė:Nelabai tie minkotinei, vien vardas ir tiek..jei lygint kaina ir atidirbima uz ja..Paprasciausias Snaideris, panasiu parametru, atidirba lygei ta pati..o kaina per pus lyginant su minkota..Nematau prasmes permokant..
Juolab jog parduotuviu savininkai, kur minkotom prekiauja..nelabai grazei apie ju akumus atsiliepia..
Snaideris tai čia turbūt taisyklingai "SZNAJDER"? - SZNAJDER MARINE 100Ah akumuliatorius

Beje, kokios realiai reikia akumo talpos su 30lbs motoru? Dauguma sako imt 100Ah, bet gal apsidraudimui imt talpesnį? (čia paskaitinėjau kad daug kam akumo užtenka vos 4 val., tai man pasirodė kiek mažoka...)
 #434443   Airis
 29 Gru 2012 08:03
4val cia 5 pavara su 100akumu pastoviai plaukiant,velkiaujant 2 pavara visa diena galesi plaukioti, o didesniem atstumam tik benzas
 #434454   Rolas
 29 Gru 2012 10:59
Matai, cia irgi visokiu "sudedamuju" daug. Kaip priziuresi akuma, dakrovinesi, ir t.t. ir pn. Yra toks mano gyvenimiskas pavyzdys. As pirkau minkotini akuma ir su juo sekmingai praplaukiojau 4 metus. Per tuos metus sita akuma buvau galybe kartu damuses iki galo, pakrautas jis vel mane kuo puikiausiai plukde. Dabar plaukiu su benzu, bet manau, kad dabar dakrovus dar koki pusdieni pratemciau ir su tuo akumu. O mano kolega kuris "taupe", ir atkakliai ieskojo kainos ir kokybes , per vienus metus "sugrojo" Jenoxa, per antrus Snaidera, o dabar jau net nezinau su kokiu plaukioja. Manau, kad geriau viena karta per 4 metus nupirkti viena akuma, nei kas metai lakstyti po parduotuves ieskant naujo ir "pigaus" akumo...
 #434460   viktas
 29 Gru 2012 11:57
Masininiams akumams duodamos garantijos, kaip su el. varikliu akumais???, nes jei pirkt uz 300/400lt,ir kas met keist tai 'viarkt
 #434463   Domas
 29 Gru 2012 12:12
Minn Kotoms kiek mačiau visur 1 metų garantija, bet dar pagooglinus, radau kad yra kažkokie lenkiški S.I.A.P., beveik tiek pat kaip Minn Kota, bet rašo kad atseit jie vieninteliai traukos akumuliatoriai mūsų rinkoje, kuriems suteikiama 2 metų garantija. (http://valtys.puslapiai.lt/echolotai.htm)
 #434473   chrysler
 29 Gru 2012 13:49
Domas rašė:Minn Kotoms kiek mačiau visur 1 metų garantija, bet dar pagooglinus, radau kad yra kažkokie lenkiški S.I.A.P., beveik tiek pat kaip Minn Kota, bet rašo kad atseit jie vieninteliai traukos akumuliatoriai mūsų rinkoje, kuriems suteikiama 2 metų garantija. (http://valtys.puslapiai.lt/echolotai.htm)
Tie lenkiski pagal gamintojo aprasyma , manau kad tai ne reklama, turetu buti liuks daiktas. Ir islaidos turetu atsipirkti su kaupu. Bet su su akumais pas mus yra kai kokiu niuansu. Esu pirkes Vilniuje specalizuotoj pard. Porse caenui 100 ah akuma. Akumas naujas is pard. yra garantija, veikiantis, bet namie pamatavus talpuma jo lygis sieke tik 40-50 %. Pilnai pakrovus talpumas praktiskai nepadidejo. Del sito manau garantija negalios, nes jis pilnai veikiantis ir savo funkcija atlieka. Del jo man neaktualu sukti galva. Garantini laikotarpi jis atitarnaus, gal kiek ir daugiau. Bet naudojant el. varikliui toks akumas/nesvarbu automobilinis ar traukos/ tarnaus perpus o gal ir dar maziau, be to su tokiu akumu kiekviena syki plaukiosi perpus trumpiau, todel gaunasi busi apsigaves, nesvarbu ar akumas bus is brangiu ar is pigiu. Taip pas mus buna todel, kad tie akumai kol parsiduoda ilga laika uzsiguli gamintojo sandeliuose, kuri laika yra transportuojami, po to guli didmenininku sandeliuose, po to keliauja i mazmena ir ten taip pat laukia savo galutinio seimininko. Tokiu atveju nuo pagaminimo iki pirkejo praeina neribotas laiko tarpas per kuri akumas savaime sensta. Dar svarbus faktorius yra tai jog per ta laika neaisku kokiom salygom jis buvo saugojamas ir ant kiek per ta laika jis ilgai buvo issikroves. Ji galabija saltis ir dregme, ir issikrovus , laiku ir teisingai nepakrovimas. Minetus lenkiskus pavizdziui krauti butina, kad pirminio pakrovimo srove butu 16amperu, o tai reiskia kad daugumos isgirti ctek pakrovejai nera tinkami. Aisko ir jie pakraus, bet juos naudojant akumas praras savo talpuma ansciau laiko ir pokeliu sezonu liksi nusiviles. Reziume tokia, kad skirtingi gamintojai skirtingai kuodoja pagaminimo ir uzpildimo data ir ja sunku suzinoti. Pard. jei akumas senas pardavejas nepasakys kada jis pagamintas, pasakys nezinau. Perkant akuma as butinai pamatuociau jo talpuma ir mokeciau pinigus tik jei b utu maksimali talpa. Jei jis butu savaime kazkiek issikroves susitarciau pamatuoti po pakrovimo. Pirkciau tik toki kuris aptarnaujamas, nes kitam nepamatuosi.
 #434488   Rimasx
 29 Gru 2012 15:51
Airis rašė:islyginau propeleri, ziuresim ar pagelbejo. negalejo angliukai taip staigiai pareit saibom
Pas mane irgi atsiradusi vibracija ,o kaip ta propeleri isligint,ar isbalansuoti,ir ar turi buti isilginis asies laisvumas,pas mane kaskur apie 1,5 mm juda. :!:
 #434491   Domas
 29 Gru 2012 16:26
Rimasx rašė:
Airis rašė:islyginau propeleri, ziuresim ar pagelbejo. negalejo angliukai taip staigiai pareit saibom
Pas mane irgi atsiradusi vibracija ,o kaip ta propeleri isligint,ar isbalansuoti,ir ar turi buti isilginis asies laisvumas,pas mane kaskur apie 1,5 mm juda. :!:
Nežinau ar gali padėt toks dalykas, bet Minn Kotos instrukcijos knygutėje rašo:

If you experience prop vibration during normal operation:
• Remove and rotate the prop 180°. (See removal instructions in Propeller Replacement section)
 #434511   Vegys
 29 Gru 2012 17:33
Airis rašė:su 100akumu pastoviai plaukiant,velkiaujant 2 pavara visa diena galesi plaukioti
A čia rimtai ?
Su plastikine, 100 akumu, varikliukas nepamenu, bet tikrai ne 30, gal koks 40+, ežeras ramus kaip stiklas - po 4 val jau vieną padalą terodė. Akumas / variklis Minkotos. Kalbu TIK apie velkiavimą.
Kaip čia yr ? Valties svoris / forma iškrauna greičiau akumą ? Galingesnis variklis iškrauna greičiau ? Ar vis tik sakydamas "visą dieną" kalbi kažką nutylėdamas (kad pvz kartais sustojat pamėtyt ir tt) ?
 #434525   Domas
 29 Gru 2012 17:53
Vegys rašė:A čia rimtai ?
Su plastikine, 100 akumu, varikliukas nepamenu, bet tikrai ne 30, gal koks 40+, ežeras ramus kaip stiklas - po 4 val jau vieną padalą terodė. Akumas / variklis Minkotos. Kalbu TIK apie velkiavimą.
Kaip čia yr ? Valties svoris / forma iškrauna greičiau akumą ? Galingesnis variklis iškrauna greičiau ? Ar vis tik sakydamas "visą dieną" kalbi kažką nutylėdamas (kad pvz kartais sustojat pamėtyt ir tt) ?
Na kiek aš klausinėjau, tai visi kaip susitarę sako, kad kuo galingesnis variklis, tuo greičiau iškrauna akumą. Manau tavo patirtis kaip tik tą ir paliudija - tavo variklis 40+ lbs, o akumas 100Ah, o turint omenyje, kad Minn Kota jau 30lbs varikliukui rekomenduoja bent jau 105Ah akumą, tai ką bekalbėt apie 40+ lbs motoriuko energijos sąnaudas (ir dar su mažesniu akumu nei rekomenduojama 30-iniam motorui).
 #434535   Vegys
 29 Gru 2012 18:02
a labai skiriasi 100 nuo 105 ? :)
Kiek tiksliai - 100 ar 105 ar pan - nepamenu. Žinau, kad nemažiau 100.
Variklis / valtis ne mano, todėl info tokia ne tiksli. Tik sakau, kiek mes žūklėje praplaukiojom.
 #434538   Domas
 29 Gru 2012 18:09
Tai žinoma kad nelabai, bet viską susumavus, pagalvok: lyginant su 30lbs, akumas silpnesnis nei rekomenduojamas, o variklis galingesnis daugiau nei 25% - tai manau laisvai galimas daiktas kad dėl to ženkliai ir sutrumpėja veikimo laikas.

Įdomu kokią Minn Kota oficialiai rekomenduoja akumo talpą 40lbs motorui (pas mane 30lbs knygutėje tai parašyta kad rekomenduoja "at least 105 Ah")
 #434564   Airis
 29 Gru 2012 18:51
Vegys rašė:
Airis rašė:su 100akumu pastoviai plaukiant,velkiaujant 2 pavara visa diena galesi plaukioti
A čia rimtai ?
Su plastikine, 100 akumu, varikliukas nepamenu, bet tikrai ne 30, gal koks 40+, ežeras ramus kaip stiklas - po 4 val jau vieną padalą terodė. Akumas / variklis Minkotos. Kalbu TIK apie velkiavimą.
Kaip čia yr ? Valties svoris / forma iškrauna greičiau akumą ? Galingesnis variklis iškrauna greičiau ? Ar vis tik sakydamas "visą dieną" kalbi kažką nutylėdamas (kad pvz kartais sustojat pamėtyt ir tt) ?
na neturejau omenyje,kad nuo ausros iki sutemu.
siaip 40lbs variklis zymiai greiciau sueda 100 akuma ir kitas dalykas ,plastikines valties svoris didesnis, nei 30kg
 #434588   Andrius0522
 29 Gru 2012 19:32
46 Lbs variklis pas mane,ir 144 amperu akumas,dvi dienos velkiavimo,su labai jau mazom pauzem,bet diena tai Jo,turi buti grazi,kievienas vejo gusis stabdo valti ir automatiskai daugiau sukiu reikia...
 #434606   Kleckas1978
 29 Gru 2012 20:26
Kleckas1978 rašė:http://www.zvejys.lt/market/index.php?d ... t_id=13423

parasyta aiskiai:
1 pavara 16 A 147 W
2 pavara 18 A 167 W
3 pavara 34 A 270 W
4 pavara 38 A 290 W
5 pavara 72 A 365 W


3 pavara tas pats kas su minkota 30lbs 5 pavara plaukioti :-D
velkiaujama dazniausiai 2 pavara = 18amperu taip kad 100 akuma per 5 val nudusinsi :-D

su galingesniu greicio didesnio nebus nes sraigtai sudeti grynai "krovininiai" kad kuo didesne stumimo jega turetu ir tiek taip kad tik be reikalo akumus gausi 2x100ah tampyti kur su 30lbs butu uzteke ir vieno.

O per audras ir vejus po >10m/s turbut kasdien plaukiojate :-D
Stai sena mano zinute tai pasiskaitinekit info apie plaukimo atstumus laika ir t.t. buvau nemazai rases - cia yra info outland elektriniu varikliu - kiek su kuria pavara su tam tikru galingumu - pasiziurekit ir paskaiciuokit ir baiksis visi gincai nes ziuriu kazkas biski perlenke apie akumu sugebejimus laikyti ilgiau nei is tikro gali:
http://www.zvejys.lt/market/index.php?d ... t_id=13423
http://www.zvejys.lt/market/index.php?d ... t_id=13420
http://www.zvejys.lt/market/index.php?d ... t_id=13421
Pasiskaitinekit ir paskaiciuokit
Nors cia ne minnkota bet bus tas pats s... pagal amperu sunaudojima.

Jei primesti kad minkota 30lb 2 pavara ima kokius 11 amperu tai logiska kad naujas 100 ah akumas atlaikys kokias 8 valandas, o jei imti kokia 3 pavara ir 15 amperu sunaudojima plauksit maksimum kokias 6 valandas, nes nepamirstam kuo didesniu galingumu iskrovinejem tuo greiciau nudusta + krintant Voltazui dideje amperazas ir t.t.
Dabar jei ziureti koki 46 lbs minkota nu tai dauginam 30lbs suvartojima is 1.5 ir turim rezultata
2 Pavara kokie 16-17 amperu - na ir tik apie 5.5 valandos plaukiojimo belieka.
3 pavara jau visi 23-24 amperai bus - stai ir rezultatas 3 pavara ir 4 valandos ir ne daugiau su 100AH akumu :-D
o su 46lb minkota ziurek pilnu gazu 100Ah akumas ir 2 valandu neistrauks nes kaip minejau kuo didesniu galingumu iskrauni tuo greiciau nudusta akumas :!:

is praktikos Shakspeare lyg 44lbs tai 100 ah vos ne nauja akuma nuo 6 val ryto iki 11.30 pilnai nudusino be jokiu problemu (iskaitant kad 1/3 laiko sustojai dar kaikur spiningavom o ne tik velkiavom) - palukimas 2-3 pavara vyko kaip kur, valtis 5m medine, namo teko irkluoti :/nek
 #434609   Vegys
 29 Gru 2012 20:37
Kleckas1978, bet gi dar valties svoris turėtų turėt įtakos ar ... ?
 #434611   Domas
 29 Gru 2012 20:41
Va kur neblogas variantas, jami du 100Ah ir taip sujungi:
Norint padidinti talpą junkite akumuliatorius lygiagrečiai. Toks jungimo būdas nedidina įtampos. Pavyzdys:
Paveikslėlis
Gaunasi 200Ah, tai manau per akis :)
Tai turbūt jau geriau toks variantas, nei pirkt vieną labai brangų Minn Kota kokių 140Ah... Be to ir tampyti būtų du mažesnius patogiau nei vieną didelę 140Ah "karvę".. :)
 #434614   Kleckas1978
 29 Gru 2012 20:53
Vegys rašė:Kleckas1978, bet gi dar valties svoris turėtų turėt įtakos ar ... ?
valties dydis, bangavimas, vejo pasipriesinimas turi itakos - plaukimo greiciui
kuo didesnis pasipriesinimas tuo letesnis greitis - tuo didesne pavara jungsi tuo daugiau amperu naudosi.

kiek pamenu variklis reguliuojasi per varza - kaip masinu koks peciuko ventiliatorius, kokia pavara ijungsi tiek amperu ir naudos ir tiek - tik skirtingais pasipriesinimo variantais turesi skirtinga sraigto sukimosi greiti ir valties plaukimo greiti ir tiek ;-)
 #434685   Kleckas1978
 30 Gru 2012 07:02
Pas endura serija iatriu kad paprasta varza ir tiek:
http://www.fish307.com/mk_parts/2009/tr ... a%2030.pdf
52nr detale - kazkada pats ardziau 30lb minnkota - tai jokiu stebuklu neradau ir elektronikos ten.
ta detales nr52 dezute gan maza ir i vidu ten nieko neprikisi elektronikos + varza gan patikimas variantas tuo labiau kad maks galingumas 30-32 amperai. Tai ir ko noreti kai variklis su atvezimu i LT ir t.t. 400lt tekainuodavo.

O stai pas traxxis (su maximaizeriu) kazkas mandresnio sugalvota - del to ale akuma taupo.
http://www.fish307.com/mk_parts/2009/tr ... s%2040.pdf

Pas traxxis greiciausiai bus kad parenka pagal pavara apsukas, o ne junge per varza tiesiai ir tiek greiciausiai, del to pavejui, pasroviui ir pan maziau amperu gali naudoti, bet stebuklu nebuna taigi,del to kad kazkiek variklis nuplauktu turi kazkiek ir energijos iseikvoti, man tai ta maximaizer sistema kvepe kazkokiu durninimu, nebent jie idejo jam zymiai efektyvesni varikli, kitu poziuriu nematau as ten jokiu jam privalumu.
 #434687   Airis
 30 Gru 2012 07:38
ta 52 detale,paprasciausias kontaktinis perjungejas,ten jokiu varzu nera.
1 pavara pajungiamas juodas laidas,2- juodas prie pliuso,o geltonas sujungiamas su raudonu.
3- juodas +, ir geltonas +. 4--geltonas +, ir juodas su raudonu kartu.
5 pavara--visi prie pliuso. cia i prieki plaukiant

taip,kad arba varzos kazkur prie variklio, arba suzaista apviju skaiciumi.

traxxis tai grynai elektroniskai padaryta
 #434690   Kleckas1978
 30 Gru 2012 09:01
Visko gali buti kad ir apvijom kokiom ir t.t.
nebuvau iki galo visko isardes ir tai kai ardziau buvo pries 3 metus, pardaviau as ta varikli paplaukiojas 1 karta ir nebereikia man jo, nebent kaip pagalbini atsistumti nuo kranto ir pan, nebezvejoju as uzdaruose vandens telkiniuose kur elektros reiktu, nes aplink Klp neber ten ka gaudyti - zveju ten daugiau nei zuvies :/nek
P.S. ar varzom ar apvijom vistiek endura serija ima nustatyta amperu kieki ant tos pavaros ir tiek - niekur nedingsi, pas traxxis gali ten pasiislinkti keliais amperais i viena ar kita puse - bet faktas kad is oro sraigtas nesisuks ir jam reikes vistiek akumo :-D
 #434761   Pauliussc
 30 Gru 2012 16:28
matau apie S.I.A.P kalba ejo, turiu toki. 120ah. Vasara dviem dienom spiningavimui uztekdavo. Nebuvau iskroves ne karto. Gi rudeni talpa ryskiai krenta, net ant pacio akumo parasyta, kad prie 5 laipsniu tera 90ah. Tai grubiai nuo 8-9 ryto iki 2-3 dienos iskraudavau. Reikia paminet, kad velkiaujant. Neblogas jis, ziuresim, kiek laikys. Sunkus zaraza
 #434852   alkanas
 30 Gru 2012 20:46
cia yra rasoma apie santykinius dydzius del plaukimo laiko ir atstumo kaip pvz isivaizduojama valtis, svoris, plotis, o taip pat ir kitos ivairios salygos, todel teigti kad viena ar kita kazkurio rasanciojo tiesa yra tikra negalima, na galiu kaip savo pvz pateikt, tai as savo valtele net ir plaukiu greiciau nei kolega su tokiu pat motoru bei akumu, ka jau bekalbet apie plaukiojimo laika, tikrai zymiai ilgiau galiu plaukiot, dabar tik bijau pameluot keliom valandom jam uztenka akumo, bet as praspiningauju 4 dienas po 6 val drasiai, ir perplaukineju is vietos i vieta, tikrai vienam taske nemiegu, kaip bebutu biciuliui toli iki to
 #434866   Domas
 30 Gru 2012 21:32
alkanas rašė:cia yra rasoma apie santykinius dydzius del plaukimo laiko ir atstumo kaip pvz isivaizduojama valtis, svoris, plotis, o taip pat ir kitos ivairios salygos, todel teigti kad viena ar kita kazkurio rasanciojo tiesa yra tikra negalima, na galiu kaip savo pvz pateikt, tai as savo valtele net ir plaukiu greiciau nei kolega su tokiu pat motoru bei akumu, ka jau bekalbet apie plaukiojimo laika, tikrai zymiai ilgiau galiu plaukiot, dabar tik bijau pameluot keliom valandom jam uztenka akumo, bet as praspiningauju 4 dienas po 6 val drasiai, ir perplaukineju is vietos i vieta, tikrai vienam taske nemiegu, kaip bebutu biciuliui toli iki to
Gal gali primint kokia pas tave "kombinacija"? Akumas MK 110Ah; Varikliukas kiek lbs? Valtis kokio ilgio/tipo/dugno?; "Turinio" masė/žmonių kiekis?

Tiesiog šiaip įdomu pasidarė, tikrai gana neblogai rezultatai :)
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 34
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė