Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Guminės, PVC, plastikinės, medinės valtys; varikliai, naudingi priedai; echolotai, GPS
 #478509   Mangiz
 17 Geg 2013 09:48
Na kolkas daug nenaudojau to minkotos, bet nuvyles nebuvo :) Visa diena atplaukioju su 3 pavara ( 70% ) ir 5 pavara ( 30% ). Tai jokiu mirimo zymiu nesimato. Aisku spiningauju o ne velkiauju, velkiaujant gal ir nudustu..
pas mane 115ah
 #478510   Mangiz
 17 Geg 2013 09:50
Kleckas1978 rašė:akumui labiausiai kenke pilni iskrovimai ir iskrauto stovejimas - geriau lai stovi pilnai pakrautas nei pustuscias.
Gamintojai raso kad islaiko pvz 300 iskrovimu pilnu ir pakrovimu ir praranda ten kazkiek % talpos.

Tai va jei iskrausi nepilnai ir pakrausi tai per tuos 300 ciklu tavo akumui zymiai maziau % sumazes talpos - t.y. tavo akumas nepilnai iskraunant ir vel pakraunat pilnai - gali atlaikyti ir 2x ir 3x daugiau iskrovimo-pakrovimu ciklu nei kad tu iskrautum kaskart pilnai akuma.
Na jo, as iki mirties neiskraunu, gryzes iskarto pakraunu. Bet tai klausimas, kiek jis gali stoveti "neissibezdeti" po to pilno pakrovimo?
Ar jei neplauksiu 2 savaites tada pries isplaukiant pakrauti, ar po menesio tik pakrauti?
 #478512   Andrius0522
 17 Geg 2013 09:52
Mangiz rašė:Na kolkas daug nenaudojau to minkotos, bet nuvyles nebuvo :) Visa diena atplaukioju su 3 pavara ( 70% ) ir 5 pavara ( 30% ). Tai jokiu mirimo zymiu nesimato. Aisku spiningauju o ne velkiauju, velkiaujant gal ir nudustu..
pas mane 115ah
as nesakau,kad jie blogi,bent jau visi,gal kazkas papuola ant kokio nusistovesio prekyvietese ar pan.bet viena fakta zinau kurio man pakanka,ir butent jo as nepirkciau,koki kita apie kuri neina legendos kad pasitaike blogesnis ar pan gal ir surizikuociau,bet pas mus Taurage masinu miestas,tai masinini akuma gauti koki100-120 amperu nera dideliu problemu,pasukai pazystamui,sukeitei kad kurtusi jam masina aiksteleje ir pasiemei kita,bet va draugas antri metai 95 ar 85 amperu masinini naudoja,dar bedu neturejo...
 #478515   Kleckas1978
 17 Geg 2013 10:00
Minnkota gi pati negamina akumu - uzsako velnias zino pas ka - pagamina ir tiek - del akumu greito nudusimo gali buti kaltas ir pakrovejas ir pats naudotojas trinktelt stipriau kur ir parduotuvej gali buti stovejes 2metus nekrautas - as irgi imciau koki masinini rimtos firmos-aukstesnes klases dideles talpos ir galvos nesukciau.

aisku yra po 350-400lt 90-100ah normaliu firmu spec akumu - tikrai neverta uz minkotos varda moketi papildomus litus.
kaip pvz:
varta 90ah, exide 95ah
http://www.juta.lt/shop/index/index/typ ... kgVHJhdWs=
SZNAJDER ENERGY PLUS 961-00 110Ah akumuliatorius
http://www.auviras.lt/Akumuliatoriai/Tr ... orius.html

ir t.t.

P.S. stai kaip atrodo rimtos firmos aprasymas akumo ir t.t.
Sonnenschein-Exide-A412-100-A-100Ah
http://www.auviras.lt/Akumuliatoriai/Tr ... orius.html
Ciklų skaičius: 600 ciklų prie 60% DOD (IEC 896-2) - tai va ir viskas aisku mazdaug +- o ne taip kad uzraso is lempos 300 ciklu ir psio galvok ka nori ar akumas bus mires ar liks ten 30% talpos tiktai.
Paskutinį kartą redagavo 2 Kleckas1978. Iš viso redaguota 17 kartus.
 #478516   Mangiz
 17 Geg 2013 10:00
na jo, man pirma kai atveze kazkoki ( uzsisakinejau, o ne is pardes pirkau ) tai kazkoks jau vizualiai net parejas buvo. Pasakiau kad pakeistu, tai va nuliova ir atveze :) Nebenorejo trecia karta vesti is kauno jei ir tas blogas butu:)
 #478526   Domas
 17 Geg 2013 10:19
Na, geriausia išeitis tai turbūt visą laiką nenaudojant laikyt pajungus ant CTEK'o (pulsinio palaikymo režimo), bent jau aš taip planuoju daryt.
O šiaip įdomu kiek laiko, po akumo pilno pakrovimo galima "sandėliuot" akumą, kol jis jau pradeda rimčiau nusėdinėt? Pvz. pirkau neseniai naują akumą, bet galvoju pabandysiu pilnai pakraut dėl viso pikto - tai krovė ne tiek trumpai, daugiau nei pusę dienos (įdomu kiek jis laiko sandėly stovėjęs).
 #478529   Kleckas1978
 17 Geg 2013 10:24
sandeliuojant rekomenduojama dakrauti kas 2 menesius.
yra akumu su maza vidine varza tai tuos galima dakrauti tik kas 6men.

istisai laikyti ant stek nematau tikslo - ypac naudojimo sezono metu - nes vistiek bent 1 karta i menesi isplauksi :idea:
 #478531   Mangiz
 17 Geg 2013 10:30
Domas rašė:Pvz. pirkau neseniai naują akumą, bet galvoju pabandysiu pilnai pakraut dėl viso pikto - tai krovė ne tiek trumpai, daugiau nei pusę dienos (įdomu kiek jis laiko sandėly stovėjęs).
As tai manau kad jis tiesiog nebuvo pilnai pakrautas :)
 #478532   Domas
 17 Geg 2013 10:30
Kleckas1978 rašė:istisai laikyti ant stek nematau tikslo - ypac naudojimo sezono metu - nes vistiek bent 1 karta i menesi isplauksi :idea:
Nu jo, užteks turbūt rudens/žiemos sezono metu laikyt pajungus.
 #478599   Karalaitis
 17 Geg 2013 12:25
Domas rašė:
Karalaitis rašė:
Na, ar jau išbandei? Įdomu kiek maždaug % greičiau plaukia, ir kaip tai atsiliepia akumo resursui. O kokie konkrečiau draugo atsiliepimai? (taip pat būtų įdomu sužinot su kokio galingumo varikliu ir kokia valtimi plaukioja).
Bandziau, greiciau neplaukia, o ar toliau eina plaukt nzn, nes siuo metu laiku nevelkiauju.
+ praktiskai nera vibracijos ir tylenis darbas, matosi sraigtas puikiai isbalansuotas.
+ kazkodel labai galingai veikia atbulinis 3-ias begis :grin:
- manau siam sraigtui per silpnas 30lbs variklis
- syla laidai( pakeisti i zmoniskesnius nei originalai) ir akumuliatoriaus gnybtai - plaukiant ilgesni laika 5 -u begiu
Reziume - dar sunku pasakyt visus jo pliusus, mazai plaukiojau, nebuvau papuoles ant rimtesnes bangos ir vejo. Idomu kaip jis pasirodytu uzdetas ant 40lbs variklio.
 #478616   Diver
 17 Geg 2013 13:29
pazistamas skundesi, kad kausta pavadu perjungejas. variklis minkota 30 lb. uzdedi ranka ant korpuso kur idetas perjungejas tai sako salta diena gerai. galima pasisildyti. :D
ar tai normalu?
 #487511   dzukielis
 16 Bir 2013 11:28
Sveiki,

Noriu padėkoti už visų forumo dalyvių pasisakymus, radau daug įdomios, reikalingos ir nereikalingos informacijos, tai padėjo apsispręsti prieš įsigyjant elektrinį variklį su akumuliatoriumi. Taigis:
Nusipirkau Pro Marine 40 lbs SE . Tam, kuris super yra priekabus išvaizdai ir išorinei padarymo kokybei - tai ne tas pirkinys, rinkitės Minnkota. Valdymo rankena, variklio greičio žymeklis surinkti ir padaryti šiaip sau , nėra tikslumo greičių sužymėjime, valdymo rankenos inžinerinis įrengimas šiaip sau, ji kliba, sukiojasi nelabai maloniai . Asmeniškai man tai dzin , svarbu tai kaip šis variklis veikia. Apatinė variklio dalis atrodo kokybiškai , viskas patogu ir reguliuojama paprastai . Kaina 470 lt.
Kadangi negaliu šiuo metu skirti pinigų įsigyti rimto akumuliatoriaus skirto specialiai šitam reikalui pvz.
http://www.auviras.lt/Akumuliatoriai/Tr ... orius.html
, tai nuspręndžiau padaryti kaip daro mano pažįstamas ( plaukioja su 100 Ah mašininiu akumuliatoriumi ) . Nusipirkau du automobilinius akumuliatorius po 62 Ah, pasigaminau kokybiškas jungtis akumuliatorių jungimui lygiagrečiai, taip gaunant bendras 124 Ah. Manau iškart norėtumėte paklausti kodėl du akumuliatoriai? Ogi dvi priežastys: pirma-labai smagu ir patogu nusinešti iki valties, nes abi rankos turi vienodą svorį , o antra priežastis-kadangi tai mašininiai akumuliatoriai , tai bent vienas nusodinimas iki dugno ir jie iškeliauja anapilin, su dideliu amperažu aš tokią tikimybę sumažinu, plius turiu šansų, jog du sezonus gal atlaikys, nes neiškraudinėsiu jo iki tokio lygio, kad greitai pasidarytų pakenkimai talpai. Mano akumuliatoriai:
http://pigu.lt/autoprekes/akumuliatoria ... id=3431027
Kainavo 344 lt.
Toliau įspūdžiai nuo vandens. Yra medinė valtis ( sunki,nemaža, apie 200- 250 kg. ) - su ja ir išbandžiau. Jei kas turite iliuzijų,jog sunki medinė valtis bus kaip uoga su elektriniu varikliu , tai taip galvoti naivu . Velkiavimo greitis buvo 2 , dažniausiai 3 pavara ,nes vėjukas priešinis. Daryti tolimesnius perplaukimus 3 greičiu vargas, reikia naudoti 5 bėgį, bet jo naudoti negaliu,nes užmušiu akumuliatorius ... aišku pabandžiau aš maks greitį , tai jau užtenka ,greitis labai panašus kaip pats stipriai irkluotum. Norint su medine valtimi išnaudoti šį variklį reikia Heavy Duty tikrojo gilaus ciklo akumuliatoriaus su tikrai didele talpa, kokia 200 Ah, kad galėtum ramiai daryti perplaukimus nemažais atstumais. Na ir šiaip jei telkinys didelis, tai bangos didelės, vėjas nemažas , tai didelis amperažas būtinas. Po 5 val. plaukiojimo 2-3-4 greičiais, akumuliatorių talpos matuoklis ant variklio rodė, jog akumuliatorius pasėdo per vieną padalą , kas tikrai nustebino ,bet manau kad bišk melavo, įtariu busiu išnaudojęs truputį daugiau nei pusė akumuliatorių galimybių , kaip sakant viskas pagal planą - tausoju akumuliatorius kurie tam neskirti. Akumuliatorius kraunu su šiuom daiktu, veikia puikiai:
http://www.auviras.lt/Akumuliatoriai/Ik ... ram=absaar

Be abejo turiu ir guminę trivietę valtį su el. variklio variklio tvirtinimu , jos svoris maks 15 kg. Tad su 40 lbs varikliuku eis kaip žvėris ( kuom neabejoju ) , kitą savaitę ar dar kitą išbandysiu. Kitais metais pirksiu jau spec. gilaus iškrovimo akumuliatorius , be abejo ne vieną o du ( aukščiau poste paaiškinau kodėl ) .

Tai tiek. Ačiū.
 #489220   dzukielis
 23 Bir 2013 11:40
Kaip ir žadėjau, išbandžiau Pro Marine 40lbs variklį su savo gumine valtimi-Holiday maks 280 kg. Iš pradžių bijojau, kad dėl akumuliatorių svorio plius variklio svoris valtis gali labai norėti verstis aukštyn kojom, bet viskas stabilu netgi ir gale atsisėdus.
Pats variklis veikia tvarkingai, jokie laidai nekaista, tik man rodos, jog sraigtas nėra idealiai išcentruotas ir yra toks mušimas-vibracija. Čia man rodos galėtų pagelbėti koks trimentis sraigtas arba aftermarket kokybiškas dviejų menčių sraigtas , bet net nežinau ar tokių būna būtent Pro Marine varikliams...jei žinote tai patarkit man su nuorodom.
Automobiliniai akumuliatoriai : žvejybą pradėjau 05.30 , baigiau 12.30 , lygiai 7 valandos velkiavimo , krante variklio indikatorius rodė visdar pilnas padalas, bet esu tikras, kad būsiu jau gerokai išnaudojęs juos, bet norint nusodinti, manau dar pora valandų buvo galima plaukioti.
Kaip diena ir naktis skiriasi plaukimas lyginant medinę valtį ir guminę. Velkiaut galima 2 bėgiu netgi ir prieš nedidelį vėjuką , valtis juda lengvai, be jokių marazmų. Greičio perplaukimams per akis, įkalus 5 pavarą ...vajė, smagumėlis chebryte, tik kad akumai nėra gilaus iškrovimo, tai to džiaugsmo naudota labai mažai . Per tas 7 val. nuplaukiau man rodos kokius 9-14 km maždaug, grįžtant atgal jautėsi , kad propelerio sukimas silpnesnis. Jei vėlyvą rudenį tie du automobilini ai akumuliatoriai leis visdar velkiauti 6 val. tai bus super . Susidariau nuomonę, kad renkantis akumuliatoriaus talpą, reikia negailėti ir įsigyti su geru rezervu, tada gali ramiai žvejot nebijant vėjo ar nemažo nuplaukto atstumo ... tyliai svajoju apie super dedikuotus akumus kokių 150 Ah šitam reikaliukui .... tada grįžti namo kad ir 5 pavara bus malonumas ir greitis.
Na o pabaigai, pasidalinu vakar dienos velkiavimo rezultatu:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Senos svarstyklės rodo 2950, numetam paklaidą ir turim 2800 gr. Kova truko 15 min. , velkiaujant masalas vobleris ešerio imitacija, gylis 2 m. , pintas valas 0,15, kibimas 06.00.

Tai tiek, tikiuosi info naudinga.
 #491582   Andrius0522
 04 Lie 2013 10:12
kiek kalbeta buvo apie LBS kieki (variklio galinguma)nusipirkau 30 lbs minnkota -jau kai esu plaukes su 46 tai galiu pasakyti niekam nereikalingi 30 lbs :) atbuline pavara tai vapsie mirusi,y prieki dar galima kenteti,bet nebuvau papuoles y vejus didesnius,manau iki pirmu veju plauksiu su juo ir atsidurs skelbimuose,nes kaip jau sakiau atbuline pavara mane y kapus nuvarys :)nebent deti 3 menciu sraigta,tada ziureti,bet nemanau kad stebuklus isgausiu...
Paskutinį kartą redagavo 1 Andrius0522. Iš viso redaguota 4 kartus.
 #491585   Andrius0522
 04 Lie 2013 10:20
dzukelis : Susidariau nuomonę, kad renkantis akumuliatoriaus talpą, reikia negailėti ir įsigyti su geru rezervu, tada gali ramiai žvejot nebijant vėjo ar nemažo nuplaukto atstumo ... tyliai svajoju apie super dedikuotus akumus kokių 150 Ah šitam reikaliukui .... tada grįžti namo kad ir 5 pavara bus malonumas ir greitis.

apie 120 ah per akis guminei valtelei,144 amperus turejau,tai dvi dienas nekraudavau,bet numire maniskis,nes jau emiau nezinau kiek naudota laiko,ir pats 2 metus atidroziau,db su 80ah masininiu Baneriu droziu,dar neissikrove nei karto.
 #491610   p.arturas
 04 Lie 2013 11:43
dzukielis rašė:Kaip ir žadėjau, išbandžiau Pro Marine 40lbs variklį su savo gumine valtimi-Holiday maks 280 kg. Iš pradžių bijojau, kad dėl akumuliatorių svorio plius variklio svoris valtis gali labai norėti verstis aukštyn kojom, bet viskas stabilu netgi ir gale atsisėdus.
Pats variklis veikia tvarkingai, jokie laidai nekaista, tik man rodos, jog sraigtas nėra idealiai išcentruotas ir yra toks mušimas-vibracija. Čia man rodos galėtų pagelbėti koks trimentis sraigtas arba aftermarket kokybiškas dviejų menčių sraigtas , bet net nežinau ar tokių būna būtent Pro Marine varikliams...jei žinote tai patarkit man su nuorodom.
.
paklibinktas yvores, kur pasivercia variklis, na plastike buna asale biski issimala tai siokia tokia vibracija tam tikrais greiciais buna.
 #493042   Evaldas Z
 11 Lie 2013 07:33
permeciau cia akim rasliavas ir toks klausimelis trumpas ir konkretus: minnkota 30LB ir 34LB zenkliai skirsis energijos sanaudos ?
 #493096   Kleckas1978
 11 Lie 2013 10:10
kiek lb tiek ir amperu mazdaug +- ima.
Tai mazdaug 4 amper i 1h skirtumas plaukiant 5 pavara o jei plauksi 2-3 tai ziurek bus tik 2 amperai skirtumas - vienu zodziu jokio apciupiamo realaus skirtumo nematau.
 #493100   Evaldas Z
 11 Lie 2013 10:37
tai gal ir koki patikrinta akuma tokiam aparatui rekomenduotumet prie to pacio iskart :)
 #493230   HIPIS
 11 Lie 2013 21:48
Beje ir plaukime nekazi ka ten tarp siu dvieju motoriuku tepajusi..
Nelabai matau prasmes permokant..
 #493315   Xrapas
 12 Lie 2013 12:02
HIPIS rašė:...nusidevejimo dar nepastebejau, neteko iskraut iki galo..
Sznajderis man "numirė" 4- am sezone.
Dabar naudoju Marathon firmos, parašyta, kad pagamintas Portugalijoj:
http://ruspromenergo.ru/market/akkumuly ... NT_ID=3152
Mažesnio, nei šnaideris talpumo, bet sunkesnis ir ženkliai ilgiau laiko. Plaukiojam dideliam ežere medine valtim, dažniausiai dviese, velkiaujam. Variklis- MinnKota 32 lbs.
 #493325   Sokratas
 12 Lie 2013 13:13
o aš plaukioju su Jenox 100 Ah

reikėtų, forumo pagalba, atgamint, kada aš pirkau tą komplektuką elektrinį...5- 6-7 gal metai, vis dar plaukia...

Tiesa, nevelkiauju ir dažnai labai jau neišplaukiu...
 #494659   Sokratas
 19 Lie 2013 08:57
sorry, galiu patikslint , beveik 5-is metus JENOX 100 Ah atlaikė

Va čia pasižiūrėjau kada aš čia viską dariau ir pirkau:

http://www.zvejotribuna.net/forumas/vie ... 7&start=30

2008-ų pavasaris buvo...

O vakar sutiktas pensinikas (ne mūsiškis, ne) prie Ventos, sako i metus po akumą pakeičiu...
Bais nusistebėjau, parodė dabartinį, toks mėlynas, nu bais gražus, neįsidėmėjau pavadinimo, tik pastebėjau kad 110 Ah, 40 kg besveriantis...

Klausiu, o tu stebi skysčio lygį, sako, tai kad jie neaptarnaujami... Nu nixrena sibie, sakau... Nu sako, tai ir pardavėjai man ta aiškina, ir sako, nereik prie jų kišt nagų...
Sakau, būčiau pardavėjas, ir aš taip sakyčiau, kad tu kievienais metais po 500-800 lt man atneštum .

Nereikėjo nei peilio, užkišau nagą, ir pakėliau plokštelę, kuri slepia kamščius... Labai liko nustebęs žmogus...
Na, o kad vandens reikia dapylinėt destiliuoto, jau nebereikėjo aiškint, pagal profesiją sakėsi, elektrikas esąs....
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 34
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė