Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Guminės, PVC, plastikinės, medinės valtys; varikliai, naudingi priedai; echolotai, GPS
 #46992   valtininkas
 05 Sau 2008 11:59
"Valtys, varikliai, priedai" tema daug apimanti ir issipletusi. Nors cia ir "karaliauja" PVC , pasidalinkime nuomone apie "standesnes" valtis. Penkti metai turiu profesiniu reikalu su ivairiomis plastikinemis (kiek maziau su fanerinemis, medinemis ar aliumininemis) valtimis ir kol ziema, galesiu pasidalinti savo patirtimi pasirinkimo, eksploatacijos ar remonto klausimais, suzinosime ivairiu nuomoniu, kurios pasitarnaus jums ir man.

 #46993   Skumbrotas
 05 Sau 2008 12:18
Na gerai, jei jau sakai turi "profesionalių reikalų" tai ir užduodu aktualų man klausimėlį. Kokias šiuo metu LT, kur ir kokiomis kainomis galima būtų įsigyti vienvietes plastikines valteles :?: Reikėtų lengvos, kad vienam lengvai būtų kokiu šlaitu nusileist/užsitempt, ir pakankamai stabilios. Ir kad kaina nesikandžiotų... Aišku per daug noriu, bet gal yra toks variantas :?: :grin: Inete nedaug ką randu ir visur kainos kandžiojasi...

 #46994   pypkorius16
 05 Sau 2008 12:26
Skumbrotas dar atkreipk demesi : vieno sloksnio ar dveju.
Dveju buna su oro tarpu ir su putplascio uzpildu. Kainos ir svoris atatinkamai aukstyn :grin:

 #47004   valtininkas
 05 Sau 2008 13:55
Esu vienas is tu randamu inete, tik kitoje Lietuvos puseje nuo Klaipedos. Kas ka gamina ar parduoda ir po kiek Lietuvos mastu - rasliava labai ilga gautusi, o gal dabar ir ne viska zinau, nes tokios info jau nerenku.
Jei norime islosti mazesnio svorio prie didesniu valties ismatavimu - renkames viensluoksne valti. Lengva vienviete (iki kokiu 40 kg) - apie kazkoki ypatinga stabiluma nereikia galvoti ir plaukti i didelius ezerus nerekomenduociau. Kuo platesne, plokstesniu dugnu - tuo stabilesne. Vieni zvejai patenkinti tokiomis "mikro" valtimis (patogu vezt, patogu nest), kiti keicia i didesnes. Viskas priklauso kokiomis salygomis ir kokiems poreikiams naudojamos, taip pat labai svarbus faktorius - zmogaus mase. Kuo didesne valtis tuo geriau jausites zvejyboje, tik reikia ziureti, koki svori galite "iveikti" jos transportavimui. 50 kg valti (tokioje gali tryse paplaukyti, o dviese zvejoti) be ipatingu pastangu patempsite per zole, 30 kg valti ant ar i auto ar priekabos reikes tik uzstumti ar istumti ir daznokai tam prireikia spec. prisitaikymo. Reziume ir ispejimas - gerai apsvarstykite ar jus patenkins mazoji vienviete.

 #47064   Skumbrotas
 06 Sau 2008 16:02
Šias teorijas mes jau daug sykių išdikutavom ankstesnėj temoj.
Aš klausiau konkrečiau - KĄ ir KUR aš galėšiau pačiupinėti ir nusipirkti.

 #47124   Xrapas
 07 Sau 2008 10:28
Toje ankstesnėje temoje buvau rašęs:
"...Radau vieno Sirijaus savininką- supeikė šią valtį dėl silpno plastiko: per sezoną dukart pralaužė dugną, vieną kart užplaukęs ant aštraus akmens, kitą kart iš vidaus, kai išsprūdo inkaras...Dar minusas- akustika kaip sėdint būgne :roll:..."
Atsiprašau :oops: , bet informacija kiek nekorektiška: kiek pavyko sužinoti, aprašyta valtelė yra labai panašios konstrukcijos, bet ne nurodytame puslapyje pavaizduotas SIRIJUS 290

Gal

 #54105   Tomazas
 20 Kov 2008 21:37
Sveiki ! Gal galite patarti krę valtį geriau pirkti . Mane domina 3 vietu valties pavadinimas KARPIS1 IR KARPIS 2 . Gal žinote apiejes kanors gero ar blogo ar labai pavojingos nes mane daug kas pertare tipo tos plastikines šūdas labai varčios . http://www.valtys.puslapiai.lt/prekyba.htm
 #54126   Tomazas
 21 Kov 2008 08:10
Ar įra šitam forume gyvų ? :lol: :shock:

 #54127   Agis
 21 Kov 2008 08:14
Tikriausia forumieciai neplaukioja su tokiais ciudais :lol: tai ir nemakaronina nesamoniu ;-)

 #54133   Vitolis
 21 Kov 2008 08:41
Ash kazkada jau rashiau. Turejau, plaukiojau, sekmingai pardaviau, daugiau nepirksiu. Viskas. Bliudas ir yr bliudas

o

 #54139   Tomazas
 21 Kov 2008 09:08
O ar jos ištiesų tokios varčios vienu žodžiu ar ištiesų jos toks šudas kaip visi apie jes kalba ?

 #54140   pypkorius16
 21 Kov 2008 09:10
Nuo 2001 metu turiu 3,2 x 1,3 lenku gamybos , dveju sloksniu , su oro tarpu plastika. Nors daba paemiau 3,5m PVC , plastiko neatsisakysiu. Liuks valcike. Minusas tik oro tarpas. Zadu grezt skyles ir pusti makroflexa.
Buvo vienintelis extremalus atvejis. Kursmares, bangos 0,5-0,7m. Gerai pasikrovus (dvi galvos, el. variklis ,akumas, 5 aj merkuri, manta, ant buksyro 3 m PVC), einant pavejui , per gala ibloskus vandeni jis papuola i tarpusluoksni, nedaug , bet juo issemt is karto neina. Transo aukstis 38 cm , taip kad tokiom salygom vandeni ibloskia visoms valtims su tokio aukscio trancu.
Vat ir vienintelis minusas. O daugiau vieni pliusai.
Apvirtes nebuvau nei karto

 #54143   pypkorius16
 21 Kov 2008 09:15
Is nuotrauku niekas tau nieko nepasakys. Man rodos tie gamintojai , pas juos atvaziavus duoda isbandyt ant vandens . Atsimink ne visi uzpakaliai minkstame fotelije jauciasi gerai :grin: kiekvienam savo :grin:
 #54146   Tomazas
 21 Kov 2008 09:26
Taiva kame ir reikalas čia darugelis turi aliumine 2 vietu tai ilgaiu kaip dvieju val neatlaikai ir užpakalis pradeda tirpti ir kojos labai nepatogi sedeti žema . O del šitos valties tai kažinau tiek kad ta fyrma Molėtų rajone o aš gyvenu Už marijempoles ir sujeis susiskambinau tipo atvežtu nes jiem pakeliui varo jie į lenkus medžegų parsivežti Tai šis dalykas man tiknka kad jie atvežtu aišku būtų nieko ir išbandyti.

o

 #54149   Tomazas
 21 Kov 2008 09:38
Onusipirkti šūda ir paskui važiuojant žvejoti drebeti kad neišsiverstai tai kaškas ir nelogiška užtai aš taip įkyriai ir apiejes domiuosi .

 #54154   Skumbrotas
 21 Kov 2008 09:58
Nuo pavojaus išsiversti yra vaistai - prie bortų iš abiejų pusių prisabačinti po dešrą iš putplasčio. Svorio ne kažinkiek prideda, o stabilumo tai labai daug, atsistojęs drąsiai gali spiningauti.

 #54306   valtininkas
 22 Kov 2008 19:49
Visos valtys turi pliusu, minusu ir kategoriski pasisakymai be argumentu duoda mazai naudos klausianciam. Negalima paneigti, kad pripuciamos valtys turi tokiu privalumu - stabilios, surenkamos. Bet tai ne vieninteliai ir visiems reikalingi kriterijai darant sprendima ka pirkt. Tokie epitetai apie nepripuciamas valtis kaip "bliudas", "ciudas" ir pan. atrodo nerimti, tiesiog reikia tinkamai pasirinkti, o pasirinkimas ivairus ir platus. Yra tam tikra amplitude - siauresne, aptakiu dugno formu valtis gerai plaukia, ja lengva irkluoti, mazesnio galingumo varikliu plauksite greičiau. Tačiau ji bus maziau stabili, su didesnio galingumo varikliu bus linkusi keltis piestu. Bet yra valciu 1,5m ir didesnio plocio, "kirstas" platus galas, beveik plokscias dugnas galineje dalyje ir kam pasirodys tokia valtis nestabili, tam ir ant lieptelio vaikcioti bus pavojinga. Tokia valtis geriau tiks galingesniam varikliui (nesikels piestu) ir lengvai plauks tik glisuodama. O tarp siu dvieju krastutiniu pavyzdziu yra tarpiniu variantu. Tai cia diskutuojant tik apie stabiluma. Manau, kad Tomazo pasirinkimas optimalus, is 3m valteles "islauzta" viskas kas imanoma.

 #74141   Skumbrotas
 02 Spa 2008 10:26
Gal kas esat plaukioję ar sėdėję tokioj Sportyak valtelėje:
http://www.bicsportas.lt/valtys/sportyak
Kokie būtų atsiliepimai dėl spiningavimo ramiuose vandenyse :?:

 #74201   ogis
 02 Spa 2008 18:06
Skumbrotas rašė:Gal kas esat plaukioję ar sėdėję tokioj Sportyak valtelėje:
http://www.bicsportas.lt/valtys/sportyak
Kokie būtų atsiliepimai dėl spiningavimo ramiuose vandenyse :?:
Tokioi nesedejau,bet sedejau biski didesnei :donknow' .Man tai pasirode mazoshizmas,dar sedejau aliumininei,panashus jausmas.Dabar turiu Fregata 3.05m,tai ramiai galiu zvejot :ruko ir judet nebijodamas,kad apsiversiu :wh.flag: ::liux :/brazasista

 #78069   valtininkas
 25 Spa 2008 17:01
Tokią valtelę ir panašią didesnę bandžiau. Kažkaip nepatogios paimti, nešti. Didesnėje jaučiausi saugiau, šioji panaši į pliažo žaislą. Borto žemumas ir valties mažumas suteikia nesaugumo jausmą.

 #78072   Vitolis
 25 Spa 2008 17:37
Teko plaukt viena karta. Draugas turejo nusipirkes. Taciau nuskrido nuo auto bagazines pervezant. Ir aciu dievui. Anonizmas ne valtis. Jokio stabilumo. Kai baleikoj. Patariu, net neziurek ton pusen. Jau dau geresnes Kauno Plastolito valteles. RS-93. http://www.plastolitas.lt/valtys.html
Ja naudojausi gal penkis metus. Mazuose telkiniuose, esant ramiam orui tikrai vertos demesio. Tik dabar nezinau ju kainos. Kai tada pirkau, mokejau 1600 Lt.

 #98040   Marius
 19 Vas 2009 14:19
Valtininkas, jei teisingai supratau, tai ish jusu kontoros mes pernai ir pirkom AGA 310 su priekaba Tiki treiler 450 el varikliu ir akumu. Viskas kol kas labai neblogai, ziauriai gerai eina su irklais, su varikliu irgi. man tik klausimelis ishkilo: kam tas kamshtukas gale apachioj atsukamas?
Ir dar reikalingas patarimas del inkaru sistemu: ruoshiames paimti, tik neaishku kas butu geriau ish jusu siulomu.

 #152472   dainux
 15 Lap 2009 00:12
valtininko yra pacios geriausios valtys :?: kam tiek pagyru :-D

 #152917   Vegys
 17 Lap 2009 08:58
Sveiki,

Kokie atsiliepimai būtų apie šias valtukes : http://www.skelbiu.lt/skelbimai/plastik ... 90108.html

Paveikslėlis
Kaip išmatavimai žvejybai tarkim dviese ? Kaip stabilumas ? Kaip kaina ? Kaip apskritai ... ?

Arba šios : http://www.skelbiu.lt/skelbimai/valtys- ... 07862.html

O gal apskritai kur nors Lenkijoj pasiieškot ? Kažkur viena ausim firdėjau, kad ten lygtais pigiau ....

 #152944   dainux
 17 Lap 2009 11:14
galiu pasiulyti daug pigesni varianta,ilgis 3.1 plotis 1.4,plastikine,du dugnai bet ne visa dviguba,prieky gale oro tarpai,valtis neskesta.kaina1100,atsiusk el pasta,atsiusiu foto

 #153561   pypkorius16
 18 Lap 2009 21:26
Vegy , panasia valt turiu nuo 2001m. , tik manoji buvo be tarpo uzpido , pernai pats pripuciau Makroflexo.
Mano nuomone 2 ribokams pats tas, didesnes nereikia. Spinigaujant ir 5m bote galima kotus X . Manosios svoris 72 Kg , bet vienas uzsikeliu ant auto spec remo.
Nors isitaisiau 3,5m PVC (Baltijos jurai) , bet plastika tebeturiu, (nors ir buvo kupciu) , ezeruose geriausiai su plastiku. Vienareiksmiskai!!!!

 #153669   Marius
 19 Lap 2009 09:12
Skelbimo fotkese dvi truputi skirtingos valteles. Ash turiu ta, kur zalias vidus ir mazesnis bagazines dangtis, tik spalvos pas mane atvirkshtines. Nu, galiu pasakyt - super. Zvejojam ir dviese, trise jau sunkiau, bet imanoma, jei be variklio. Teko but ir didesniuose ezeruose prie didesniu bangu- jokiu problemu. Jos dugnas beveik plokshchias, taigi, labai patogu gaudyt stovint. Sysiuku per borta nedarau, turim bambali budinti :D
Plaukem 4iese Merkiu nuo Varenos iki Perlojos - irgi labai super. Naudoju su priekaba, tai visas pasiruoshimo zuklei laikas sutrumpeja iki minimumo, ypach, jei patogus privaziavimas prie vandens. Jei ne - per zole valtele viena ranka galima nusitempt iki vandens.

 #154396   rimosius
 22 Lap 2009 17:51
Karsiuk, nepaskubek valtys keiciamos daug reciau,nei automobiliai ir kai busi visas karsis tau ji tikrai bus per maza juk noresis retkarciais pasiimt ir karsiene su karsiukais,ar pora plakiu kurie dar neturi savo laivo,kad surengt mini varzybas.As jau 20metu kaip naudoju 4,2m ir jeigu jos netekciau tai ieskociau ne maziau 5 m.Vienviete valtis kaip ir vienvietis auto ir nuveza,ir parveza,bet tai greitai praeina.Didele valtis turi vieninteli trukuma-reikalinga priekaba,bet toliau vien tik pliusai:ir jokie vejai nebaisus,ir mantos i ja gali prisikraut,ir dar pora geru draugu pasiimt su salyga,kad jie pakraus i valti priekaboje keleta glebiu malku ir 3 dienos pralekia akimirksniu.
 #159054   mindaugas999
 12 Gru 2009 22:14
sveiki, atejus ziemai nusprendziau restauruoti savo valtele, ir man kilo klausimas :gazieta: kuom skiriasi plastikine valtis nuo stiklo pluosto valties ? kaip atskirti ? ar tai viena ir ta pati medziaga ? ir koki spakliu geriausia naudoti uztaisant ibrezimus ? aciu uz atsakyma .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė