Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Guminės, PVC, plastikinės, medinės valtys; varikliai, naudingi priedai; echolotai, GPS
 #421957   NerijusMu
 12 Lap 2012 13:41
as metau viksrinio traktoriaus viksro dali viena. Dantukai susmenga i grunta, tai dar nebuvo kad nelaikytu :) su juo mariose inkaruojuos kai vejas nemazas buna.
 #432005   kaledusenis
 17 Gru 2012 10:18
na pas manes irgi ne hi-tech'as - traukinio vagono ratukas. laiko normaliai, kai nebelaikys normaliai eisiu nusipirkt kazka.
vat klausimas iskilo, kaip tvirtinti, uz kur tvirtinti kad minimaliai sumazetu tas efektas kai trauki masala ir valtis sukasi i ta puse is kurios trauki? dar su valtim nekazka praktikos turiu.. :?
 #432006   Tadunce
 17 Gru 2012 10:19
Išmesti du inkarus skirtinguose valties galuose :)
 #432029   Vitolis
 17 Gru 2012 10:54
kaledusenis rašė:na pas manes irgi ne hi-tech'as - traukinio vagono ratukas. laiko normaliai, kai nebelaikys normaliai eisiu nusipirkt kazka.
vat klausimas iskilo, kaip tvirtinti, uz kur tvirtinti kad minimaliai sumazetu tas efektas kai trauki masala ir valtis sukasi i ta puse is kurios trauki? dar su valtim nekazka praktikos turiu.. :?
Jei toks, tai turi laikyt :-D :grin:
Paveikslėlis
photo sharing sites
 #432141   kaledusenis
 17 Gru 2012 16:21
taigi ne lokomotyvo :lol: kazkoks skriemulys greiciau, uztad "traukinio rata" lengviau ir greiciau isivaizduot.
be 2 inkaru daugiau sprendimu ner? gal tvirtinti kazkurioj specifinej vietoj? nes kartais tarkim kokio eserio ieskant reikia daznai keisti vieta, o as kaip tinginys nuo prigimimo ieskau praktiskiausio budo.
 #432197   vytiocha
 17 Gru 2012 19:56
Mano inkarai tai 8ir 6 kg hanteliukai.Liko belekur glotnus nekampuoti atlieka inkaro funkcija 10 balu viskas.
 #464447   jebus
 06 Bal 2013 10:08
Jei kalbama apie stovintį vandenį, tai imk lengvesnį, kokių 3kg bus per akis. Vistiek inkaruojantis paliekamas šioks toks virvės galas. 5kg inkarą mažoje valtelėje plėšti iš dugno bus tikrai nelengva.
 #467979   Egidijus
 16 Bal 2013 18:25
nu ko čia taip stebėtis-skubėjau, sumaišiau skiltis. Parašysiu temoj, kur apie valtis... prašau moderatorių pašalinti mano rašliavą, kol neįžeidžiau ko mirtinai :ruko
 #483643   Domas
 03 Bir 2013 14:35
Aš naujas valtininkas, tai labai nebauskit...
Iškilo ir man klausimas kokios formos ir svorio inkarą pasirinkti. Paskutinėj žvejyboj (Kauno mariose, maždaug vidurį), tai naudojau du susuktus stabdžių diskus :oops: (svoris 6kg), vienoj vietoj lyg ir panešė kelis/keliolika metrų, bet šiaip laikė neblogai. Nežinau ar panešė dėl per mažo svorio, ar dėl netinkamos formos (toj vietoj dugnas buvo be žolių, kai kur šiek tiek dumblėtas, kai kur švarus/kietas).

Norėčiau nusipirkt normalų inkarą, tik klausimas kokios jis formos turėtų būti, kad būtų universaliausias, t.y. tiktų ir plokčiam dugnui ir žolėtam? Taip pat koks svoris pakankamas 340cm pripučiamai PVC?

Kiek matau, čia populiariausas ir labiausiai naudojamas šito tipo:
Paveikslėlis

Bet toks inkaras kaip suprantu labiausiai tinkamas žolėtam dugnui?


Gal universalesnis būtų tokio tipo:
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Negi jis neįsikabins į žolėtą dugną? Ir ar toks inkaras nebus geresnis ant kieto ar dumblėto dugno be žolių (kadangi gula plokštuma)?
Paskutinį kartą redagavo 1 Domas. Iš viso redaguota 3 kartus.
 #483648   Sokratas
 03 Bir 2013 14:42
draugas naudoja tokį savos gamybos, buvau nustbęs kad vaktį 3,6m PVC su mum dviem laikė be problemų, inkaras lengvutis lengvutis:
P1030896.JPG
 #483829   Domas
 03 Bir 2013 22:35
bobis rašė:draugas naudoja tokį savos gamybos, buvau nustbęs kad vaktį 3,6m PVC su mum dviem laikė be problemų, inkaras lengvutis lengvutis:
P1030896.JPG
Na taip, bet kažin ar jis laikytų plokščiam kietesniam dugne, ar dumblėtam dugne be žolių... Taip pat neatrodo ir labai kompaktiškas, transportuot nelabai patogu :)
 #483839   Domas
 03 Bir 2013 22:54
Dar vienas klausimas, ar jūs inkaruojatės "taisyklingai", t.y. pagal tokią formulę:

Paveikslėlis

Dabar pagalvojau, galbūt todėl mane ir neša, kad aš tiesiog nuleidžiu inkarą tiesiai į dugną, o pagal šitą schemą gaunasi, kad virvės reiktų išleist 10 kart daugiau nei gylis..
 #483844   savas
 03 Bir 2013 23:07
Tulpe - universalus inkaras. Antras tavo nurodytas - per zoleta dugna slysta, bet smeletam grunte laiko geriau esant mazesniam inkaro svoriui. O kaip inkaruotis - gali pasimokint youtubej http://www.youtube.com/watch?v=8MwEW93RRtc
Ai, dar vienas dalykas reikalingas tulpei - pagrindinis virves mazgas risasi uz apatinio inkaro ziedo, o prie virsutinio tvirtinasi atsilenkianciu ziedu. Tai daroma tam, kad uzkabinus kokia atomine podvodke, galetum istraukt inkara - labai stipriai patraukus, virve atlenkia virsutini zieda ir tada traukiant uz apatinio, tulpe issilaisvina. ;-)
Paskutinį kartą redagavo 1 savas. Iš viso redaguota 3 kartus.
 #483845   Sokratas
 03 Bir 2013 23:11
Domas rašė:
bobis rašė:draugas naudoja tokį savos gamybos, buvau nustbęs kad vaktį 3,6m PVC su mum dviem laikė be problemų, inkaras lengvutis lengvutis:
P1030896.JPG
Na taip, bet kažin ar jis laikytų plokščiam kietesniam dugne, ar dumblėtam dugne be žolių... Taip pat neatrodo ir labai kompaktiškas, transportuot nelabai patogu :)
aš pats turiu prisirišęs labai kompaktišką, kilnojimo gyrą`, svarmenį gal 8-ių kg. na bet kai reikia išlupt iš dumblo, tai vos valtį nepaskandinu... :lol:
 #483848   Sokratas
 03 Bir 2013 23:18
nu kad tokią gyrą teradau ant smūgio metalo laužo supirktuvėj. Patogi pririšti buva, tai ir pasiėmiau :)

kai jachtą įsigysiu, perrišiu ant jos, jei, žinoma, nepaskandinsiu :-D
 #483851   Domas
 03 Bir 2013 23:24
Savas, dėkui už video ;)
Dėl "silpnos jungties" tai žinau, ir šitą būdą galima taikyt ne tik "tulpei", bet ir kitiems tipams:
Paveikslėlis

Tai sakai tas mano pavaizduotas inkaras ("Hall" arba "Stockless") tikrai žolių nekabins? Sakykim jei 6kg paėmus?

Nu tada reiks turbūt "Grapnel" tipo (tulpę) imt, universalumo dėlei. bet jis lygiam kietam dugne tai turbūt be šansų kad laikys?
 #483854   savas
 03 Bir 2013 23:30
Laikys normaliai, nebent dugne asfaltas butu. Nepamenu kiek mano tulpe sveria, bet zinau, kad antras dydis nuo mazejimo puses - 3,5 metro valties dar nenunese nei Kursmariu srove, nei tuo pat metu tos pacios krypties vejas beveik audros lygio. Na tiesa, dar ir antras savadarbis maziukas buna nuleistas...
 #483856   Domas
 03 Bir 2013 23:36
Tai jei antras nuo mažėjimo, tai pas tave tik 2,5kg, galvojau kad tiek tikrai per mažai, aš mąsčiau kokių 6 kg imt..
 #483857   Sokratas
 03 Bir 2013 23:38
savas rašė:Cia savo nelaimingam Nyrokui?
Na taip, tai ir sakau, kad vos nepaskandinu, kai reikia išlupt iš dumblo :-D

Reiks tikrai pradėt naudot gyrą pagal paskirtį, o pasiieškot ko lengvesnio...
 #483861   savas
 03 Bir 2013 23:53
Domas rašė:Tai jei antras nuo mažėjimo, tai pas tave tik 2,5kg,
Gal ir sunkesnis, Gal kokie 4 kg - bijau sumeluot - tingiu dabar i garaza belstis. Pagal mazuma buvo pardej kai pirkau kazkur pries 8 metus :grin:
 #483862   Domas
 03 Bir 2013 23:59
Tai jei per 8 metus neįkabinai, reiškia ta "silpnos jungties" sistema gerai pasitvirtino :)
Ai dar vienas dalykas - ar kabini kažkiek grandinės tiesiai už inkaro, ir kiek maždaug m?
 #483865   savas
 04 Bir 2013 00:05
Tai, kad nebuvau dar ikabines mirtinai, o naudoju tik virve be jokiu lenciugu - ir taip to svorio uztenka valtyje. Ne kruizinis laivas gi...
 #483867   Domas
 04 Bir 2013 00:22
Suprantu kad ne kruizinis :)
Aš kiek domėjausi, tai grandinė ne tiek dėl svorio, kiek tam kad padėtų inkarui efektyviau įsikabint - skestant, ji guldo inkarą horizontaliai, na čia pavaizduota šiame paveiksliuke:

Paveikslėlis
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė