Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Guminės, PVC, plastikinės, medinės valtys; varikliai, naudingi priedai; echolotai, GPS
 #693473   PelkiuSenis
 29 Kov 2017 11:05
Siaip daug rasem siomis temomis....
Kur laikysi tu ta valti? Garaze? Bute? Ir/ar pan? Leidzia sveikata nesioti daug ir toli, ar ne, kam prioritetai? patogiai stoveti ar sedint gerai, nugara nepaskausta ir pan? Pvz man nuo sedejimo buna nugara paskaudineja, tai labai gerai pastoveti, prasimankstinti ir t.t.
Pabandyk paskaityti kokias 5-10 puslapiu atgal, rasi tikrai naudingu izvalgu tiek nesiojimo, sandeliavimo, tiek zvejybos metu -/+ :)
 #693481   PelkiuSenis
 29 Kov 2017 13:52
Komfortiskiausia stovet ant kieto bus, bent as taip manau.
3.3m dviese jau visai neblogai, 3.6m man dviese patogu. 3m dviese glausciau jau gaunasi, komforto mazai kai daugiau irangos. Vienam 3m visai gerai :gutgut
 #693662   Vitolis
 31 Kov 2017 19:14
Jei naują Airdekinę, tai sakyč už 700 be šansų beveik. Dėvėtą-taip. Bet irgi loterija. Maniškė 271 Suzumaras ir tai 40kg. sveria. Bet tik vienam. Dviese, gemarojus diiiiidelis. :-D Jei būt kietu dugnu, tai ne mažiau 3 mertinė jei dviems. Bet jau svoris bus ką tąsyt. Na jei dalimis, atskirai suoliukai, dugnas, irklai ir atskirai skūta, tai da pusė velnio. Geriausia išeitis su tampymu, tai tik Airdekinė, arba pripučiamu dugnu žemo slėgio. Bet ir tų ir tų kainos gražios. Be to padorios pripučiamu dugnu Lietuvėlėje nelabai gausi. Nors yra kas atveža. Pavartyk skelbiu.lt, viens bičas uteniškis veža jas.
 #693689   minBOAT
 01 Bal 2017 12:24
Į Airdeck pripūtus ir 0,8 bar, vis tiek jis bus minkštesnis už aliuminio ar fanerinį dugną. Jau turėjau daug Zodiac su Airdeck ir aliuminio dugnais. Tai stabilumas labai skiriasi. Apie žemo slėgio dugnus nekalbu. Ten be papildomo pakloto geriau tik sėdėti arba būti ekvilibristu ir nuolat gaudyti lygsvarą
 #693694   robke13
 01 Bal 2017 15:55
Tubausis rašė:Tai galim stovet nornaliai ir tvichint ant air decko ar ne?
Normaliai- ne, as uzsimetu faneros lapa, tada - taip. Airdekas tik del lengvumo nusinest, daugiau jokiu privalumu pries kietadugne. Mano nuomonė.
 #693702   Vitolis
 01 Bal 2017 19:44
Tubausis rašė:Tai galim stovet nornaliai ir tvichint ant air decko ar ne?
Soviu, tvičinu spakainai. Tik nugarą atremiu į savo sosto atkaltę. Kitaip jau nein, nugara mano neleidžia. Senatvė blyn. Trumpai drūtai: nori lengvos ir su kiliu, kuo mažiau knisalynės su surinkimu ir supakavimu- perki Airdekinę. Jei nori komfortiškiau stovėt ir nesvarbus svoris, negąsdina knisimasis surenkant, išardant- imi su kietomis grindimis ir kiliu. AMEN.
 #693764   Tukas
 02 Bal 2017 21:29
Siandien isbandziau savo komplekta su nauju motoriuku t.y. suzuki 4hp 2T, valtis zodiac cadet 260s, max greitis 22km/h,
as pats 85kg na ir smutkiu minimaliai ~5kg, daugiau krautis nebandziau. Pagal visus reikalavimus variklio kavitacine plokste stovi per zemai, kazkur apie 5-6cm zemiau valties dugno, buvau sukeles 27mm, jokio skirtumo nepajauciau, dar zaidziau su variklio kampu bet irgi kazko geresnio neisspaudziau. Ryskiai jauciasi, kad valtis per trumpa, nes ilgokai reikia laukti kol priekis nukrenta ir pradeda slysti...


Kaip atrodo visas veiksmas

https://youtu.be/snEcjnC4KJ8

https://www.youtube.com/watch?v=WF3y6uam90k


O cia kam idomu per kiek laiko ir kaip susirenka 260 valtis su kietu dugnu, kuriame nesideda stringeriai

https://www.youtube.com/watch?v=h2z8AbhKmTQ
Prikabinti failai
20170402_131140.jpg
 #693788   Pfk
 03 Bal 2017 12:02
gavau siandien nauja zaisla honwave t30-ae. issipakavau, apciupinejau detales, pusti nepuciau. is karto kilo klausimelis. kiek transportavimo krepsiu turi buti komplekte? valciai yra didelis krepsys. kazkur miglotai pamenu buvau skaites, jog turetu buti ir atskiras krepsys dugno segmentams sudeti.
gal yra savininku butent tokio modelio, kaip ten yra is tikruju? o gal tiesiog galima papildomai isigyti? p.s. pirkta is oficialaus dilerio.
 #693846   Vitolis
 03 Bal 2017 21:09
Tukas rašė:Siandien isbandziau savo komplekta su nauju motoriuku t.y. suzuki 4hp 2T, valtis zodiac cadet 260s, max greitis 22km/h,
as pats 85kg na ir smutkiu minimaliai ~5kg, daugiau krautis nebandziau. Pagal visus reikalavimus variklio kavitacine plokste stovi per zemai, kazkur apie 5-6cm zemiau valties dugno, buvau sukeles 27mm, jokio skirtumo nepajauciau, dar zaidziau su variklio kampu bet irgi kazko geresnio neisspaudziau. Ryskiai jauciasi, kad valtis per trumpa, nes ilgokai reikia laukti kol priekis nukrenta ir pradeda slysti.
Visų pirma,komplektukas kai saldainiukas ;-var-var.
O dabar ( pagal mane)
1. Nedapūsta valtikė. Pirk padorią pompą su manometru. Slėgį damušt reik iki NORMOS. Tai būtina.
2. Kai filmavo operatorė (kiek supratau) :grin: Reikėjo prieš kamerą paimt startas ir iki išėjimo glisan. Tada aiškiai būtų matyt kokia pas tavo valtį "kobra". Nors reik tikėt ką rašai. Išeitys yra dvi ir jos kartu yra labai svarbios tokiai trumpukei valtelei.
a) hidro sparnas,
b) transo pakėlimas, kad koja būtų lygi transo apačiai, arba žemiau per 2-2,5cm.,
c) isigyk vairalazdės prailginimą, tada be vargo galėsi pasiekt vairalazdę ir svoris bus daugiau į priekį permestas.
Tiesa, o su operatorium kartu plaukėt? koks greitis tada buvo? ar jau neišlipė į glisą?
 #693848   Vitolis
 03 Bal 2017 21:18
Pfk rašė:gavau siandien nauja zaisla honwave t30-ae. issipakavau, apciupinejau detales, pusti nepuciau. is karto kilo klausimelis. kiek transportavimo krepsiu turi buti komplekte? valciai yra didelis krepsys. kazkur miglotai pamenu buvau skaites, jog turetu buti ir atskiras krepsys dugno segmentams sudeti.
gal yra savininku butent tokio modelio, kaip ten yra is tikruju? o gal tiesiog galima papildomai isigyti? p.s. pirkta is oficialaus dilerio.
Pas mane buvo vienas krepšys. Bet tas buvo jau seniai. Dabar negaliu pasakyt kaip ten su jais.
 #693851   Tukas
 03 Bal 2017 21:33
Vitoli, tam video kur is valties filmuota, galima izvelgti kiek laiko buna ta kobra +-, dviese net negalvoju apie glisa.. greitis dviese 9-10km/h. Hydro sparna idomu gal butu ismeginti, bet nesinori grezioti kavitacines ploksteles ir seip tada dar griozdiskesnis variklis gautusi.
Sukelus 27mm, panasiai 2.5cm ir budavo skirtumas tarp dugno ir kavitacines ploksteles, ant posukiu oro negaudydavo :) O skirtumo greiciau nelabai jautesi, nu buvo vienu metu 23km/h :D

p.s. kodel sakai, kad valtis nedapusta? Nu ir pompa tikrai ne kokia pas mane, reikia rasti kuri pompa yra geriausia ir nusipirkti, nes siaip tai jos man visos vienodai prastos atrodo :roll:
 #694050   minBOAT
 06 Bal 2017 16:15
p.s. kodel sakai, kad valtis nedapusta? Nu ir pompa tikrai ne kokia pas mane, reikia rasti kuri pompa yra geriausia ir nusipirkti, nes siaip tai jos man visos vienodai prastos atrodo :roll:[/quote]

Donatai, neįsismagink su tuo oru. Tavo pūslei leidžiama Max 0,24 bar slėgis. Jei pripūsi daugiau, gali kas nors atsitikti. O tada ir aš jau būsiu piktas :)
 #694063   DomasD
 06 Bal 2017 19:14
minBOAT rašė:p.s. kodel sakai, kad valtis nedapusta? Nu ir pompa tikrai ne kokia pas mane, reikia rasti kuri pompa yra geriausia ir nusipirkti, nes siaip tai jos man visos vienodai prastos atrodo :roll:
Donatai, neįsismagink su tuo oru. Tavo pūslei leidžiama Max 0,24 bar slėgis. Jei pripūsi daugiau, gali kas nors atsitikti. O tada ir aš jau būsiu piktas :)[/quote]

Sveiki, koks slegis priklauso mano larusui? Kiek kylis pucias?
 #694069   alkanas
 06 Bal 2017 19:42
Ką blogo galite pasakyti apie bush dinghy valtis ? Kaip suprantu su L raidė bus ir kylis ?Renkuosi atsarginį variantą jei nepavyks nusipirkt ką issirinkau. Naudojamas bus ir dideliems ežerams pvz Rėkyva su benzininiu motoru.
 #694072   Vitolis
 06 Bal 2017 19:50
Ko čia siusiojat dėl to slėgio. Ant kiekvienos valties yra duomenų lentelė, kurioje ir nurodytas leistinas slėgis tiek balionuose, tiek kilyje. Dar negirdėjau, kad pučiant su "dumplėm" kam nors būt sprogusi valtis :-D Negi taip sunku įsigyt tinkamą manometrą? Pirštu pamaigius tikrai nenustatysi tikslaus slėgio.
Vitoli, tam video kur is valties filmuota, galima izvelgti kiek laiko buna ta kobra +-, dviese net negalvoju apie glisa.. greitis dviese 9-10km/h. Hydro sparna idomu gal butu ismeginti, bet nesinori grezioti kavitacines ploksteles ir seip tada dar griozdiskesnis variklis gautusi.

Nebūtina gręžt. Pasidaryt nuimamą visai nesunku:
20170406_191734.jpg
20170406_191802.jpg
20170406_191826.jpg
Tik reik tiksliai pagal kavitacinės plokštės storį nustatyt tarpą tarp sparno ir tų dviejų pavažų. Jos tvirtinasi varžtais įleistom galvutėm ir veržlės turėtų būti nušlifuotos, kad kuo mažiau išsikištų į lauką. Užraktas, apkabinantis koją, padarytas iš motociklo stipino ir jis užsisega už tam tikslui primontuotos kilpos su nemaža jėga. Pats stipinas spyrokliuojantis ir niekad neatsikabins.
 #694255   Mike
 09 Bal 2017 18:35
Ant airdekinio dugno noriu pakloti kokią dangą, kad nesugadinti airdeko pvc. Norisi plonos, lengvos, lengvai paklojamos, neįgeriančios vandens. Į ką žiūrėti?
 #694315   alkanas
 10 Bal 2017 12:06
minBOAT rašė:Apie žemo slėgio dugnus nekalbu. Ten be papildomo pakloto geriau tik sėdėti arba būti ekvilibristu ir nuolat gaudyti lygsvarą
Apie ndnd dugną rašoma ?
 #694331   alkanas
 10 Bal 2017 14:29
Išbandyti eksperimentui "latka" rusiški klijai ant intekso matraso, laiko pradurtoj vietoje, tepiau keliose vietose, kur uzmozojau nelaiko, bandysiu ant kito čiužinio, kaip suprantu jų reikia išspausti ant norimos vietos ir palikti ramybėje netaisant, tipo guzas gaunasi ir nebelendi prie jo, jei laikys, visai neblogas produktas
  • 1
  • 215
  • 216
  • 217
  • 218
  • 219
  • 248
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė