Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Guminės, PVC, plastikinės, medinės valtys; varikliai, naudingi priedai; echolotai, GPS
 #483860   savas
 03 Bir 2013 23:48
Taigi pasistumejom su darbais i prieki. Jau perdarytas transas, perklijuotos transo detales, kuriu pagalba jis tvirtinasi prie balionu, ir priklijuota viskas i vieta... Vaizdelis kazkiek neiprastas is pradziu buvo, pripratus prie ilgos valties, bet ir trimetrine bus gerai, svarbu tvarkinga ir oro bei vandens neleidzianti. Apturejau vargo su transo "pagilinimu" - Klaipedos "Gulbej" nusipirkau epoksidinius klijus katrie nedziusta net maisant paciom idijotiskiausiom proporcijom. Teko sugaist pusdieni, kad nuvalyt brokuota chemija nuo klijuojamu detaliu ir krapstyt pinigelius naujai kliju porcijai. Na, bet dabar jau viskas kaip turi but ir ryt bus klijuojamas dugnas. Savaitgaliui reiks dauzt sampana i borta.
Prikabinti failai
DSCF5496.JPG
Paruosta azuoline detale laukia klijavimo ir nezino kiek man reiks su ja vargt.
DSCF5495.JPG
Nuimtas transo pasvirimo kampas, kad patogiau butu pritaikyt "pagilinimo" detale
 #483882   savas
 04 Bir 2013 06:46
Stai taip valtis atrodo siandien 7'30 val.
Is galo padeta viena is 5-iu dugniniu ploksciu. Dabar tilps tik keturios. Valtis siek tiek patrumpejo :-D
Prikabinti failai
DSCF5504.JPG
 #483909   Egidijus Saikauskas
 04 Bir 2013 07:52
vacys2 rašė:Mieli likimo broliai, ir visgi kokia derva labiausia tinkama faneros klijavimui.Visuose rusų portaluose rašo fanerai epoksidinę naudoti. Topplastas prekiauja poliesterine ir epoksivinilesterine.Ar pastaroji tinka valties gamybai.Gal naudojote kitų firmų dervą,kietiklius.Jei taip tai kokia dervos markė.Būsiu labai dėkingas už informaciją ir patarimus.Pavasaris ant nosies fanera supjaustyta o dervos...

P.S. Ar būtina klijuojamoj vietoj nuskusti dažus nuo drėgmei atsparios faneros.
Pirmai pradžiai siūlyčiau perskaityti forumą, nes kokia prasmė kartotis apie tą patį?
 #483911   Egidijus Saikauskas
 04 Bir 2013 07:57
Liveris rašė:Epoksidinė derva yra nuodinga ir manau pas mus jos nelabai gausi. Todėl visi pardavinėja polisterinę. Imk iš Toplasto ir nesuk galvos. Jei klijuosi fanerą, tai BŪTINA nuimt dažus o dar geriau nušlifuot kampu, kad butu tik faneros sluoksniai, kažkas tokio kaip aš dariau
http://smail.lt/users/liveris1/valtis/cimg6371.jpg

Kokie tavo gaminamos valties brėžiniai, kas per dydis?
Gal nereikia skubėti su patarimais, jei neesi tikras dėl informacijos. "Epoksidinė derva yra nuodinga ir manau pas mus jos nelabai gausi. Todėl visi pardavinėja polisterinę." Kuom grindžiate tokius teiginius? Poliesterinė tai jau nenuodinga? Bent jau lyginant kvapų intensyvumą tai epoksidinės dervos tarsi gamtos dovana :lol: Kiek man teko susidurti, tai epoksidinės dervos trūkumas prieš poliesterinę yra tik kainoje, ji bent tris kartus brangesnė. Kiek teko domėtis forumuose, tai vakariečiai stipriai rekomenduoja epoksidą, rytiečiams matyt per brangu gaunasi, tai "nesuka galvos" ir naudoja poliesterį...
 #483912   Egidijus Saikauskas
 04 Bir 2013 08:00
Liveris rašė:Kad gaminys butu elastingas, i derva dedama gelkauto, gal tiksliai netaip vadinas bet kazkas panasaus. Litras kainuoja ~11 lt.
Kam tos sapalionės? Jei nežinai, neklaidink kitų. Gelkautas, tai kitaip sakant dažai, jokios reikžmės elastingumui neturi.
 #485335   honWave
 09 Bir 2013 03:48
Labiausiai juoka sukelia tai zmoniu mastymas kuri derva kensmingesne tik galiu pasakyti kad kenksmingumas vienos ir kitos tai praktiskai nelabai kuom skiriasi o fizines savybes turi gera skirtuma.
 #493509   kuldyga
 13 Lie 2013 19:41
Sveiki, gal kas zinot koki meistriuka is Kauno, reikia sudeti grindis i aliumine valti progres2 :ruko
 #554194   Patrick
 21 Kov 2014 18:23
Sveiki forumiečiai! ::hai-bai

Pradėjau gaminti fanerine valtele (prikabinu faila su dabartiniu vaizdu).
Valtelė kolkas sutraukta su plastmasinėmis juostomis.
Turiu keleta klausimu ir tikiuosi pagalbos.

Ketinu naudoti poliesterine derva ir stiklo audini, visa aptraukti iš išorės o siūles iš vidaus.
Kol neužsisakiau dervos ir audinio iš topplasto norėčiau vidines siūles išklijuoti. Ar šiam reikalui tiktu ŠI DERVA sumaišyta su medienos dulkėmis taip kaip parodyta šiame video?
http://www.youtube.com/watch?v=Wuoy1dGOxFI 27:40
Ar tiesiog tepti derva vietoj klijų (be dulkiu arba glaisto) ? :)
Prikabinti failai
valtele1.jpg
valtele1.jpg (46.82 KiB) Peržiūrėta 10657 kartus(ų)
 #554200   Sokratas
 21 Kov 2014 18:37
kelių sluoksnių čia faniera?
Turbūt pirkai tą brangiąją, kur lakštai suklijuoti vandens nebijančiais klijais?
 #554202   Patrick
 21 Kov 2014 18:43
Taip, tai drėgmei atspari fanera :)
-Del stuoksniu tiksliai negaliu pasakyti, manau 2-3, bet tai 4mm fanera :oops:
Paskutinį kartą redagavo 1 Patrick. Iš viso redaguota 21 kartus.
 #554205   Sokratas
 21 Kov 2014 18:50
liko neatsakytas pirmas klausimas :)
 #554209   Egidijus Saikauskas
 21 Kov 2014 19:08
Aš manau, kad tas poliesterinis glaistas netinka siūlių glaistymui. Kiek yra tekę naudoti panašų glaistą, jis yra trapus. Iš principo, stitch and glue metodui rekomenduojama naudoti dervas epoksido pagrindu.
 #554217   Sokratas
 21 Kov 2014 19:21
na , kad ne dviejų sluoksnių tai čia tikrai, manau, net nematęs dvisluoksnės fanieros aš, kad 3-jų, irgi abejočiau, nors....gal..., jei tik 4 mm storis
 #554218   Patrick
 21 Kov 2014 19:24
Na daugelis naudoja poliesterine ir gaunasi, epoksidinė ženkliai brangesnė. O kaip pats faktas dervos maišymas su medienos dulkėmis? Gausis šitokia masė? :)
Prikabinti failai
Photo8s.jpg
Photo8s.jpg (13.43 KiB) Peržiūrėta 10632 kartus(ų)
 #554269   Egidijus Saikauskas
 21 Kov 2014 20:50
Naudoja ir poliesterinę, žinoma, kad gaunasi, tik manau, kad skirtumas ilgaamžiškume ir stiprume. Glaistą gaminti galima tiek su mikrosferomis, tiek ir su medžio dulkėmis, tik su medžio dulkėmis sunkiau tepti, ji ne tokia vienalytė. Manau, kad savo projektui sunaudosite apie 3 kg dervos, taigi, sutaupysite 60 litų. Kokią dalį projekto sąmatos tai sudarys ir ar verta?
 #555456   moonstone
 26 Kov 2014 08:33
aš jau rašiau kitame forume, kadangi tema ta pati, padarysiu copy/paste :)

Sveiki visi, smagu, kad ir pas mus yra tokia tema kur galima pasidalinti žiniomis apie valčių konstravimą.
Kiek skaičiau įvairių forumų apie valties gamyba iš faneros "stitch and glue" metodu pasidariau sau tokias išvadas (čia tik mano asmeninė nuomonė):

1 pačiam valties korpusui gaminti naudoti tik aukščiausios rūšies jūrine fanera, nes visos šakelės laikui bėgant pasimato iš po dažų sluoksnio ir gadina bendra vaizdą
2 Susiuvimui naudoti varinę 1,5mm viela, privalumas prieš plastikinius bantus, kad bet kada viela galima atleisti jei prireiktu koreguoti valties geometrija, be to varine viela nebūtina ištraukti (čia nėra vieningos nuomonės) valties vidinėje pusėje kiek galima įlenkti į kampa, išorinėje nukirpti ir pašveisti.
3 Medsraigčius geriausia naudoti bronzinius arba žalvarinius, :shock: bet tiks ir nerūdijančio plieno (yra wurth prekyboje)
4 Konstrukcinėms siūlėms naudoti epoksidinius klijus, gera agdezija su fanera plius šioks toks plastiškumas.
5 Skiediklis mažina epoksidinių klijų tvirtuma, todėl siūlėms geriau nenaudoti
6 Epoksidiniu klijų sutirštinimui kurie bus naudojami siūlėms naudoti tik medžio dulkes, idealiausias variantas yra aerosilas, stiklinės sferos 15-20% mažina epoksidkės tvirtuma, sferos gerai naudoti epošpakliaus gamybai ir kur nėra dideliu apkrovų.
7 Visos valties nebūtina dengti stiklo audiniu, išauga savikaina ir svoris, plius pažeidus stiklo audinį laukia didelis remontas nes po audiniu pradeda kauptis drėgmė ir paprastas „pašpakliavimas“ čia nebe padės.
Gerai paruošta, nugruntuota ir nudažyta valtis tarnaus ilgai, tik reikia ją prižiūrėti. Čia vėlgi priklauso nuo pačios valties konstrukcijos, špangautų kiekio ir t.t.
8 Dėl dažymo neturiu nuomonės, kaip kas išmano taip tas ir daro, medžiagų pasirinkimas didelis, būtu malonu sužinoti kaip ir kokias technologijas naudojate Jūs .

Anksčiau turėjau galimybe apsipirkinėti Vokietijoje, bet deja žmogus ten nebegyvena, todėl norėčiau paklausti - kur Lietuvoje gauti epoksidinių klijų, stiklo juostos ir aerosilo už protinga kainą.
 #555497   Patrick
 26 Kov 2014 11:06
moonstone - ačiū už informacija ;uolrait

Turiu dar vieną klausimą. Teko skaityti, kad prieš tepant poliesterine dervą ant faneros reikia fanerą nugruntuoti. Ar tai tiesa? Koks poveikis be grunto?
 #555655   moonstone
 26 Kov 2014 20:45
Patrick rašė:moonstone - ačiū už informacija ;uolrait

Turiu dar vieną klausimą. Teko skaityti, kad prieš tepant poliesterine dervą ant faneros reikia fanerą nugruntuoti. Ar tai tiesa? Koks poveikis be grunto?
aš sau valties iš faneros poliesterine dervą jokiu būdu neklijuočiau, gaila darbo, ji skirta kompozitams, bet kiek žinau, reikia gruntuoti nes prie faneros blogai limpa. Jei trumpiau, tai epoksidinių dervų suderinamumas su fanera yra 100%, poliesteriniu dervų nesuderinamumas su fanera irgi 100% :)
 #555703   Patrick
 26 Kov 2014 22:33
Tech-Coat atrašė, kad stiklo audiniu neprekiauja. Taigi man stiklo audini reikia pirkti iš TopPlasto o Epoksidine derva(epoksidini laka EP-TP) iš Tech-Coat?
Sumaišėt jau mane :oops:

P.s. Kiek dervos reikia padengti 1m2 audini (300g/m2) ?
 #555722   Egidijus Saikauskas
 26 Kov 2014 23:29
Patrick rašė:Tech-Coat atrašė, kad stiklo audiniu neprekiauja. Taigi man stiklo audini reikia pirkti iš TopPlasto o Epoksidine derva(epoksidini laka EP-TP) iš Tech-Coat?
Sumaišėt jau mane :oops:

P.s. Kiek dervos reikia padengti 1m2 audini (300g/m2) ?
Bijau suklaidinti, jau gerai nepamenu, bet aš berods maišydavau pusę audinio svorio plius dar apie dešimt procentų. Tarkim, audinys sveria 400 gramų, tai jam reikės 200 gramų dervos, bet kadangi dervos liks taroje ir ant įrankų, bei šiaip gali nulažėti, tai maišyčiau kokius 220 gramų. Jei audinys 300g/m2, tai vienam kvadratinam metrui audinio reikės 150g dervos. Stiklo audinio esu matęs ir lytagroje. Kiek man teko susidurti su toplasto tiekimu, tai jei perki nedaug, tai sunkiai bendrauja. Aš audinį pirkau iš kiniečių, užsakiau visą ruloną, bet tai nebuvo geras sumanymas.
 #555867   moonstone
 27 Kov 2014 15:31
Egidijus Saikauskas rašė: Aš audinį pirkau iš kiniečių, užsakiau visą ruloną, bet tai nebuvo geras sumanymas.
Įdomu kodėl? Kas netenkino? kaina, kokybė ar dar kas, aš irgi tokių minčių turėjau..
 #555878   Egidijus Saikauskas
 27 Kov 2014 16:01
moonstone rašė:
Egidijus Saikauskas rašė: Aš audinį pirkau iš kiniečių, užsakiau visą ruloną, bet tai nebuvo geras sumanymas.
Įdomu kodėl? Kas netenkino? kaina, kokybė ar dar kas, aš irgi tokių minčių turėjau..
Aš turėjau minčių daugiau gaminti, bet kol kas tik savoms reikmėms gaminu :) Maniau, kad vienas iš būdų rasti tiekėją, atsisiunčiant pabandymui vieną ruloną. Pagrinde problemos kilo dėl muitinės tarpininko klaidos, jis klaidingai nurodė HS kodą, ko pasekoje muitinėje kilo įtarimų, kad prekė gali būti kita, o tada ir prasidėjo, muitinė pareikalavo išankstinio užstato galimai bandomiems nuslėpti mokesčiams, po to sekė laboratoriniai tyrimai, viskas ne taip jau ir greitai vyko, už krovinio saugojimą reikėjo mokėti, žodžiu sąskaitos tik plaukė ir varė mane į neviltį.. :grin: Paskui visus užstatus man grąžino, bet nuostolis vis viena buvo, jau nekalbant, kad kinas pasitaikė jei ne melagis, tai bent nesakantis visos tiesos, pristatymą suorganizavo taip, kad lyg ir buvau iš anksto sumokėjęs, bet dar vietiniai gerai nureketavo. Atsidūriau tokioje padėtyje, kad privalėjau mokėti tiek, kiek sąskaitoje parašyta. Savikaina to audinio rulono gavosi analogiška kaip vietinių tiekėjų. Na, bet dabar konstruoju kitą laivelį, tai bent audiniu rūpintis nereikia :lol:
 #555880   moonstone
 27 Kov 2014 16:18
Egidijus Saikauskas rašė:
moonstone rašė:
Egidijus Saikauskas rašė: Aš audinį pirkau iš kiniečių, užsakiau visą ruloną, bet tai nebuvo geras sumanymas.
Įdomu kodėl? Kas netenkino? kaina, kokybė ar dar kas, aš irgi tokių minčių turėjau..
Aš turėjau minčių daugiau gaminti, bet kol kas tik savoms reikmėms gaminu :) Maniau, kad vienas iš būdų rasti tiekėją, atsisiunčiant pabandymui vieną ruloną. Pagrinde problemos kilo dėl muitinės tarpininko klaidos, jis klaidingai nurodė HS kodą, ko pasekoje muitinėje kilo įtarimų, kad prekė gali būti kita, o tada ir prasidėjo, muitinė pareikalavo išankstinio užstato galimai bandomiems nuslėpti mokesčiams, po to sekė laboratoriniai tyrimai, viskas ne taip jau ir greitai vyko, už krovinio saugojimą reikėjo mokėti, žodžiu sąskaitos tik plaukė ir varė mane į neviltį.. :grin: Paskui visus užstatus man grąžino, bet nuostolis vis viena buvo, jau nekalbant, kad kinas pasitaikė jei ne melagis, tai bent nesakantis visos tiesos, pristatymą suorganizavo taip, kad lyg ir buvau iš anksto sumokėjęs, bet dar vietiniai gerai nureketavo. Atsidūriau tokioje padėtyje, kad privalėjau mokėti tiek, kiek sąskaitoje parašyta. Savikaina to audinio rulono gavosi analogiška kaip vietinių tiekėjų. Na, bet dabar konstruoju kitą laivelį, tai bent audiniu rūpintis nereikia :lol:
Su Lietuvos muitine yra teko susidurti, apgailėtina, už kelias smulkmenas iš Kinijos užsiprašė 90lt muito, toks ubagavimas tikrai juokingai atrodo, arba jie savo darbe yra profanai. tiesa muito taip ir nesumokėjau, o jie ir nebeprašė, matyt gėda pasidarė.

O kiek gramų į m2 tavo stiklo audinys ir kaip austas ir koks rulono aukštis, man reikia kažkaip pasigaminti 70metru 5sm pločio stiklo juostos atraižų.
nes pačios juostos kaina kandžiojasi Lietuvoje.
 #556481   Arvidys
 29 Kov 2014 20:45
Kad poliesterinė derva blogai limpa prie faneros tai čia mitas... Pats pirkau Topplaste tai ten net patare valčiai geriau imti poliesterine derva. Su medzio dulkėm sumaišius irgi viskas gaunasi gerai. Dirbant su audiniu irgi jokiu problemų. Nematau jokiu poliesterines dervos minusu.
 #556511   Egidijus Saikauskas
 29 Kov 2014 22:33
Kiekvieno laisva valia, ką pasirinkti. Ko gero vakariečiai yra naivūs neišmanėliai, kad naudoja brangesnę epoksidinę, o ne poliesterinę dervą. Jokioje knygoje apie medinių laivų statybą nerekomenduoja poliesterinės dervos. Gal trūkumai pasireiškia laikui bėgant? Topplastas rekomenduoja, kas jiems patogiau, o ne kas geriau. Buvau nusipirkęs iš jų epoksidinės dervos, o kai reikėjo sekantį kartą, tiesiog neturėjo ir siūlė "geresnę" alternatyvą, t.y. poliesterinę dervą.
 #556514   Arvidys
 29 Kov 2014 23:05
Nu dėl laiko tai bus matyt, bet aš netikiu kad bus kažkas blogai... Pažistamas padare fanerinė valti iš tokiu komponentu: Parasta fanera, Merlius(vietoi stiklo pluosto audinio), Lipalas atsparus vandeniui. Valtis naudojama ne dažnai, bet jai jau 13metu ir nieko. Nesubirėjo. Pas mane irgi daryta viskas biudžetiškai. Tai valties kaina gavosi tik Poliesterinė derva, stiklo pluošto audinys, dažai. Vat idomu apie kokia literatūra kalbi? Gal turi ja kompiuteriniu pavidalu ir norėtum pasidalint? :?: Plius jei naudot gera fanera, epoksidke nu ir viskas kaip parašyta kaip manai kiek tokia valtis tarnaus? :roll:
 #558498   kkipsas
 05 Bal 2014 20:47
Noriu parodyt valtike , kuria padariau - Mini Ekstock , skandinavisko tipo valtis .
Ilgis - 2,24 m. borto aukstis 45 cm. svoris - apie 30 kg. Foto praeitu metu .
Paveikslėlis
 #559229   slezutis
 08 Bal 2014 21:51
sveiki.noriu pasigamint vatoke valcike bet ziuriu brezinu ka ir nesuprantu gerai kaip gaut dugno ir sonu ilgius nera jie nurodyti.pagelbekit nemoksai ;-)
Prikabinti failai
valties planas
(797.49 KiB) Atsisiųsta 412 kartus(ų)
 #559237   Egidijus Saikauskas
 08 Bal 2014 22:24
slezutis rašė:sveiki.noriu pasigamint vatoke valcike bet ziuriu brezinu ka ir nesuprantu gerai kaip gaut dugno ir sonu ilgius nera jie nurodyti.pagelbekit nemoksai ;-)
Ruošinys 2440mm ilgio, o tarpai tarp skersinių matmenų 610mm.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė