Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Atviro ir poledinės žūklės sezonų reportažai telkiniuose, kuriems nėra sukurtos temos

 #47209   RamaZ
 07 Sau 2008 21:18
Vakar (t.y. sekmadieni) su kaimynu nulekem pazvejot i Rasu ezera (Rokiskio raj) eseriu. Ledas geras (nuo 6 iki 15cm), nors per ezera ir prateka Sventoji. Man sitam ezere ziema tenka pazvejot jau gal 14m, o kaimynas jame gaudo gal18-19m, taigi ezeras atrodo gerai pazystamas...
Nuvaziuojam apie 8.30val. Vejas :superšokas , ant pliko ledo be sipu pastovet butu buve sunku, o dezes geriau nedet :grin: . Iki 12.00val - pas mane 1 eserys, pas kolega -0. Pragrezem gal po 100-150 ekeciu.
Apibendrinat : eseriu kibimas - :!fig! . Per diena 7vnt imamu sugraibiau, kuriu bendras svoris 1,8kg, kolegos rezultatai panasus. Kas keisciausia - nepagavom nei vieno mazo eseriuko :?

 #47224   Vitolis
 08 Sau 2008 08:46
RamaZ rašė:Vakar (t.y. sekmadieni) su kaimynu nulekem pazvejot i Rasu ezera (Rokiskio raj) eseriu. Ledas geras (nuo 6 iki 15cm), nors per ezera ir prateka Sventoji. Man sitam ezere ziema tenka pazvejot jau gal 14m, o kaimynas jame gaudo gal18-19m, taigi ezeras atrodo gerai pazystamas...
Nuvaziuojam apie 8.30val. Vejas :superšokas , ant pliko ledo be sipu pastovet butu buve sunku, o dezes geriau nedet :grin: . Iki 12.00val - pas mane 1 eserys, pas kolega -0. Pragrezem gal po 100-150 ekeciu.
Apibendrinat : eseriu kibimas - :!fig! . Per diena 7vnt imamu sugraibiau, kuriu bendras svoris 1,8kg, kolegos rezultatai panasus. Kas keisciausia - nepagavom nei vieno mazo eseriuko :?
O vat mano biciuliai sheshtadieni Rashuose labai gerai pamedziojo. Kai kas suzinojes vare ir sekmadieni, taciau nors buvo tose paciose vietose gavo tik :!fig! !:fak! Diena dienai nelygi. Na bet jau nors savo pamegtame ezere pabuvai. O kurioje vietoje? mazu prie siurblines?

 #47246   gelmės
 08 Sau 2008 10:02
Ale, kad prie siurblinės gylio gero nėr, arba gelmės ;-)
Vitoli, įsitikinau 100 procentu, kad vietas nurodyti nereikia. Norės- parašys į asmeninį. Aš nei karto nesu užpykes, jei man irgi neparašo kur žvejojo. Nesvarbu ar žiemą , ar vasarą.

 #47247   Vitolis
 08 Sau 2008 10:10
gelmes rašė:Ale, kad prie siurblinės gylio gero nėr, arba gelmės ;-)
Vitoli, įsitikinau 100 procentu, kad vietas nurodyti nereikia. Norės- parašys į asmeninį. Aš nei karto nesu užpykes, jei man irgi neparašo kur žvejojo. Nesvarbu ar žiemą , ar vasarą.
Na ar ash gi pykstu? jokiu budu. O gylis berots pats didziausias shiame ezere butent netoli siurblines. Sutinku 100% kad vietu tiksliai negalima atvirai rashyti. Tik va ziema tai daznai buna, kad nors per metra ne ten ekete ishvarei ir vietoje ;-var-var. !-kliovas-! ulovo gauni tik didele :!fig!

 #47920   pikeris
 12 Sau 2008 22:27
Siandien buvom Alause Utenos raj. labai jau neaktyvus eseriokai buvo. ledas kokia 15 cm. stai laimikis :shock: Paveikslėlis Zvejojau tik ant blizges

 #47972   Mike
 13 Sau 2008 17:35
Sugalvojau pasidaryti sau ekskursiją ir pasibovyti ežeriukuose palei Vievį (Trakų rajonas). Ten kažkada visas vaikystės vasaras praleisdavau, tai porą ežeriukų kaip nuluptus žinau, kur koks akmuo guli, kur koks kelmas paskendęs. Ale niekad nebuvau ten žiemą nuo ledo gaudęs. Nu ir nuvažiavau šiandien. Pirmas sustojimas Naručionių ežere. Ledas apie 15-17 cm, skaidrus, tvirtas. Kliovo nėra. Per dvi su puse valandos pagavau vieną ešeriuką ir dar porą kartų sargelio linktelėjimą mačiau. Sekantis ežeriukas Skynimų. Per valandą kokią dvidešimt ekečių išgrežiau, ir giliau, ir sekliau. Anei bakst. Nu galvoju, važiuoju dar į vieną Vievio ežero įlanką pabandysiu. Įlanka tokia didelė, gal 150 m iki kito kranto, ir gili. Kiek iš vaikystės prisimenu tai tos įlankos dugnas akmenuotas buvo, dėdė mane ten vesdavosi ešerių rugpjūčio mėnesį gaudyti. Randu šiaip ne taip pravažiuojamą keliuką, nuvažiuoju, įnakka užšalusi, ale ties jos atsivėrimu į ežerą vanduo tyvuliuoja, paukščių būriai plaukioja. Aš atsargiai palei krantuką skylutes grežioju, bandau, bet nekimba niekas. Ledas kokia 10 cm, skaidrokas, tvirtas. O nuo pat kranto ir gilu. Pragręžiau kokia 15 skylių, anei bakst. Žiūriu vidurį įlankos, taip daugiau link kito kranto lyg dėžė ant ledo guli. Čia dabar kas, galvoju? Tiesiai link to daikto eiti kažkaip nedrąsu, bo toliau nuo kranto ledas kažkoks nepatikimas atrodo, tai aš aplink įlanką ir pėdinu. Iš kitos pusės jau matyti ne tik dėžė apvirtus, bet ir grąžtas gulintis. Kažkokia negera nuojauta apėmė. Žiūriu, eketės link tos vietos einant gręžtos kas kokia 20 m. Nu, galvoju, jei čia žmogus jau praėjo, reik ir man bandyt arčiau tų daiktų nueiti, pažiūrėti. Nu ir priėjau kokia dvidešimt metrų, arčiau kažkaip pabijojau. Guli ant ledo dėžė, grąžtas ir pusiau iš vandens išlindęs Roksas batas. Iš lūžio vieta, ledo skeveldrų aplink pilna, turbūt bandė kapanotis įlūžęs. O ta vieta, kur įlūžęs, matosi tokia kur pereinanti tarp vienos ir kitos dienos užšalimų, kur vieną naktį jau buvo užtraukta, o po to toje vietoje banga į ledą skalavosi. Grįžau atsargiai iki kranto ir gelbėjimo tanybas iškviečiau, palaukiau kol atvažiavo, situaciją papasakojau, bo atvažiavo nepasiruošę, be valties ir kitų panašių dalykų, tai turbūt jau tik rytoj vių darbų imsis. Gal ką iki vietos nusigavę ir konkretesnio sužinos, gal žmogus ir išlipo, o daiktai jau ne galvoj buvo, sėdo į mašiną ir šildytis išvažiavo. Tai tokia ir ekskursija po vaikystės ežerus gavosi.

 #50815   pikeris
 17 Vas 2008 20:26
Buvom siandien zalyvuose :roll: (Antalieptes marios) jos mus pasitiko baisingu veju ir puga taip pat ir nekliovu. Vis delto radau pora auksiniu eketeliu ,kuriose ir suzvejojau savo dienos laimiki zvejojau ant blizgutes
Paveikslėlis

 #50911   Mike
 19 Vas 2008 10:23
Buvom vakar šalia Kauno ant Vaišvydavos karjero. Ledas apie 10 cm, šiek tiek korėtas, toks adatėlėm nuėjęs, bet lyg ir tvirtas, visai netraškėjo. Pakraščiukais ir vaikščiojom. Vanduo skaidrus kaip ašara, dviejų metrų gylyje dugnas ir šalio jo virpanti avižėlė be problemų matosi. Kibaliojosi cigaretiniai ešeriukai, bet tik ant pačių mažiausių avižėlių su vienu trūkliuku. Vis pramoga. Tik kitą savaitgalš ten jau nedrįsčiau lipti.

 #50972   lydekiukstis
 19 Vas 2008 20:09
Sekmadieni nusidanginom i Moletu raj ezerioka. Matyt paskutini syki i poledine zukle si sezona... Oras tragiskas, puste, snaiges drebe. Ledas 8 -12 cm. Ryte kabinejosi tik pugzliukai, keletas eseriuku. Supratau, kad nieko doro nebus, tad nusprendziau likusia dienos dali tik blizgiauti. Pavyko sugauti tik keleta eserioku ir...pugzli. Vistik dydziu jie buvo nors jau skutami, tad is dalies neprasoviau. ;-) Blansyrai tylejo, zaide tik "kibs" pjautinuke pol. zuklei.

 #87972   VirTus
 25 Gru 2008 23:19
Taip jau gavosi,kad kuciu diena reikalas prispyre pabuvot Utenos automobiliu turguje(brolis pirko auto)...jau is vakaro susiskambinau ir suzinojau,kad broliukas sekmingai lipa ant vieno Zarasu raj.ezeriuko.
Turguje sutvarkius visus reikaliukus susiskambinau su Vitoliu ir gavau info-kur galima nusipirkt "motyliaus".
Tai gi apie 11val.jau pirmieji nedrasus zingsniai ant ledo.Pasirodo viskas puiku ir galima drasiai vaikscioti po visa ezeriuka(bala apie 4 ha)...As su nekantrumu lupu is dezes balalaika,o kolega su kuriuo kartu atvaziavom traukia veliaveles(zuvyciu net is birzu zmogus buvo atsivezes)...taigi leidziu avizele pirmon eketen ir prasideda taip ilgai lauktas ir svajotas sargelio virpinimas.Ilgai laukt nereikejo...linkt ir pirmas matroskinas keliauja ant ledo.Kokia palaima :roll: ...na ziemines zukles megejai mane supras,ka reiskia tas pirmas,taip ilgai lauktas sargelio virptelejimas ;-) ...na o toliau,toliau beveik kiekvienoj eketej tas pats:2-3 eseriokai,nedideli,bet vis vien kaifas :cool: .
Kolega sustates veliaveles taip pat sekmingai gaudo sarikus blizgute.Zodziu veiksmas vyksta.Pora kart kyla veliavos,bet kibimai tusti.
Isegu ir visai padoru kupriu 200-250gr....atvaziuoja brolis su pietumis.Pavalgom,pasisnekam,aptariam naujaji pirkini.Nuotaika puiki,aplink miskas,be musu daugiau nei gyvos dvasios...per ta laika kolega pagauna dvi nelegalkas...staiga susisgrimbam,kad jau laikas namolio.Kucios-sventas reikalas,reikia silkute kirsti prie stalo su artimaisiais.
Berenkant veliaveles issauna paskutinioji ir stai ji-kaledine lydekaite kolegai sypsosi ir merkia aki(apie 1 kg.),taciau ji laiminga,kadangi zino_kaledos stebuklu metas ir ji neuzilgo plaukios ten,kur jai ir priklauso buti.
Ranku paspaudimai,paskutiniai aptarimai sekmingos pirmosios poledines zukles ir ...iki...mielas ezereli.Mes dar tave aplankysim .

 #88798   Raupsuotas
 03 Sau 2009 19:37
Siandien pirma karta uzlipau ant ledo vienoje is pakaunes balu.Ledas storas ~10-12cm.Sako per atlydi geriau zvejoti balta zuvi, o slegiui kylant plesria.Is karto noriu sugriauti sia teorija.Siandien eseriukai (~80g standartiniai) kibo kaip pasele tik spek traukti.Pazvejojau sauniai.Sugavau ne viena kilograma.O stai namo grizinejau net 2 valandas (iki namu ~30km) nes iskrites sniegas (~50cm) padare savo.Furistai uzkirto skersai viabaltija kelia ir nors tu ka.Veliau dar iki garazo teko 100m kastis.Nu vienu zodziu ekstrimu begales.Taciau masinukas jau stovi garaze, o eseriukai paruosti kepimui.Stai ir suprask ta zuvi kada ji geriau kimba per slegio kilima ar kritima.Zvejyba si sezona pirmoji, bet tikrai smagiPaveikslėlis

 #88833   Raupsuotas
 04 Sau 2009 07:44
!!!metaliukas!!! rašė:kuo viliojai eseri? :shock:
Čia vėl gi įdomus dalykas.Nuo ryto pabandžiau baltą avižėlę tai sugavau greitai 5 ešerius.Poto 15-20min. pauzė.Žvejojau 1m gylyje, pačioje balos pradžioje.Perėjau truputį į šoną už kokių 5m nuo senos skylės ant 1.20m gylio ir su kita "balalaika" kuri buvo jau su auksine avižėle vėl pradėjau žvejoti.Ir iš čia jau užpakalio nepakėliau iki žvejybos galo.
Nuėjau pas vyrus kurie buvo balos centre suradę duobę ar tai pagilėjimą ir žvejojo ~4 metrų gylyje.Kybis irgi nerealiai geras, bet jei pas mane visi ešeriai tai čia jau buvo ir pūgžlių ir kuojų keletas.Jie gi žvejojo arba ant bronzinės arba ant juodos avižėlės.Va ir suprask žmogau.Man kaip žiemą itin retai žvejojančiam taip ir liko neaiškus žuvų elgesysPaveikslėlis

 #88938   Gedasas
 04 Sau 2009 18:36
LABAI ALKANAS rašė:.Jie gi žvejojo arba ant bronzinės arba ant juodos avižėlės.Va ir suprask žmogau.Man kaip žiemą itin retai žvejojančiam taip ir liko neaiškus žuvų elgesys
siaip tai pirmas dalykas kaip pagaut zuvi, veikia avizeles darbas, po to spalva..., as jau trecia zvejyba zvejoju skirtingose vietose su tom paciom avizom (tingiu perisisnet) :lol: pagaunu tiek pat kaip ir kiti, arba daugiau ..., siendien gi zvejojau netoli vievio nedideliame ezere, kibo kuojytes 7 m. gylyje, bet kibo ziauriai... atsisedo salia kitas rybokas, jam nulis, po to as jam uzleidau savo ekete, jis toje eketeje vel nieko nepagavo :lol: As zvejojau su viena pagrindine juoda volframine aviza ir auksciau buvau parises mazyte juoda su variniu veidrodeliu avizele..., is pradziu jame tik ant mazos, po to tik ant dideles ... va taip ir suprask tas zuvis...

 #89104   saciokas
 05 Sau 2009 13:54
na siek tiek apie savaitgalio zvejybas. Penktadienis - vienas dzukijos ezeriukas. garsus savo eseriais, atvaziavom keturiese, ledas normalus. Zinom, kad reikia gaudyt ant 1-1.5m tai ir ieskom. sedim gaudom vieni blizgute kitu marmalu. Niekam nieko. Keista, nes pasak legendos turejom lupt viena po kito. Po kazkiek laiko isveleju viena apie 100gr. Ir tuscia, valkiojames po ezera ir nieko. Skambina rekomenduotojas ir pasakoja, kad reikia gaudyt 5 metrai nuo meldu. Bandau ir akurat ileidi kibimas ir eserys ant ledo. Saukiu kitus sakau varykit prie meldu. Ateina nepagauna, risa tokias kaip mano avizeles ir vel nelabai. Man kimba. Apibendrinimui as pagaudziau gerai, kiti vidutiniskai.
sestadienis is pasakojimu lekiam ant ariogalos karjero, nes neblogai kabinasi 100gr eseriai. Ir vel mistika pagauna pirmas visai nebloga eseri ir jau galvoju, kad primusiu, bet tik taip atrode is pradziu. Po kiek laiko suprantu, kad s.. skyle pagausiu siandien. Mike net kibimo neturejo. kamstukas kazka turejo. tai vaikstom po eketes ieskom ir nieko. kazka palaikau virs dugno ir atsikabina, Mike pradeda zyzt, kad lektumem namo. kamstukas isibrauna tarp senioku ir pasakoja, kad jie neblogai pagauna. Seda pradeda gaudyt ir jauciamas kibimas, bet mike nenurimsta ir ikalbina mus lekt namo. Tai va 10 ekeciu vienas eserys. Nelabai idomu. Tie seniokai gerokai primuse pasak kamstuko. Tai va ir zinok zmogus, ka joms pasiulyt ir kur ju ieskot.

 #89590   LAURUX
 07 Sau 2009 13:35
snd bandem gaudyt prienlaukio ezere :? deja jau po pusvalandzio buvom uzpustyti, todel teko rinktis smutkes. per ta laika spejau aptureti keleta kibimu :!fig! gryzdami uzsukom i tvenkiny silavote, ten bandem gaudyt eserius blizgute. rezultate 1 nedickas eserys. dar buve 2 zvejai pagavo nemazai eseriu irgi su blizge, bet sake ilgai ieskojo kol rado keleta laimingu ekeciu :/bd-d/el

 #89651   jashas
 07 Sau 2009 16:29
Sveiki,
Pirma karta savo gyvnime issiruosiau i poledine zukle, bandem netoli klaipedos esanciam tvenkiny. Atvaziavus oras nelepino taciau idienoju oars taises netgi buvo isldindus saulute. Ledas tvirtas apie 10cm ir dar ~15cm sniego, jei nedaugiau. Rezultatai kiekvienas nuo 12 iki 16 apie 15 eseriu, visi daugiau maziau sprindiniai, tik viena pavyko pagaut ~300gr.Manau kaip pirmai zvejybai visai neblogai. Siaip veiksmas vyksta randi ektej 3-4 pagauni vel nekimba ir taip ieskai. Dar draugas dvi raudes ir viena plaki pagavo.

 #98130   LAURUX
 19 Vas 2009 17:35
snd. gaudziau gaizenu uztvankoj. nieka gera nepavyko suzvejot-2 plotkutes, karsiukas ir aserys. tebunie sykart kaltas zemas slegis ;-)

 #98132   Raupsuotas
 19 Vas 2009 17:42
Ne slėgyje esmė, o baloje.Ten žiemą niekada žmoniškai nepažvejosi.Yra ir be Gaižėnų tų balų.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Vienos skyles laimikis :oops: Tegul nedideli ir nedaug, bet nors veiksmas yraPaveikslėlis

 #98143   Edosius
 19 Vas 2009 18:11
Labai prašome dėti tokio dydžio nuotraukas kaip pavaizduota pas mane. Su tapačia talpykla tikrai galima, idedu kaip įrodymą. Neužilgo keisis forume nuotraukų talpinimo taisyklės (vien tik dėl dydžio), tad būtų malonu kad pasitreniruotumėt ir neužmirštumet.
Paveikslėlis
Paveikslėlis

 #101818   spiridonas
 08 Kov 2009 09:57
Vakar su makaule uždarinėjome žiemos žvejybos sezoną, na ir kagi, ne iš karto, bet vis dėl to uždaryti sezoną pavyko! Jau gerokai išaušus atsidūrėme prie Gėgės. Vaizdelis kiek suglūmino, vietomis matėsi vanduo "ant ledo", o ir krastai atšutę. Ant ledo užsikabarojome ir ruošėmės paejėti truputi.... kur tau :shock: , ten ne vanduo ant ledo, ten susidare ezereliai :!: Visgi vietomis ledas storas tad ir grezeme eketes nerizikuodami ir labai daug nevaiksciodami. Po desimties min makaule ivaldo pirma eserioka - grazus rainius 150 -200 gr. Paejes siek tiek i sona irailioju grazia kuoja, na galvojam prasides, bet veliau tik plakiokai viena kita smulki kuoja ir vsio. Nutareme ilgiau neuzsibuti, o ir kazkoks diskomfortas del ledo bukles buvo jauciamas. Nusprendeme palekti iki Ramuciu. Ant tvenkinio ekeciu beveik nera, net keista. pakrasciai atšute, bet toliau ledas tai apie 25 cm. Tik ileidus avizeles vel prasidejo smulkiu plakiuku ir kuoju ataka. Makaule, uzsere kelias eketes ir lauke didesniu fanieros lakstu, as nutariau sugadinti leda - ji grazioti ir bandyti surasti drizuotoju piratu :-D. Na man su eseriais visai nesiseke, makaule dar sugebejo kelias didesnes lenteles istraukti. Po 14 val pervaziavome i kita vieta - salia pacios uztvankos. Is pradziu nenoriai, bet veliau apie 16 val visgi pavyko surasti eseriuku burelius 2 m gylyje, salia ilankeles. Pasitaike ir delninuku. Galiausiai nusprendeme , kad uzteks. Prazvejojes visa diena , prigreziojes tiek skyliu ir visgi surades ta paskutini ziemos eseriu bureli tikrai jauciausi, kad žiemos žūklės sezona tikrai uzdariau ;;yel
P.s. jeigu pradet pasakoti apie kelius, kuriais teko pravaziuoti norint pasiekti Gėgę ar tą patį ramučių tvenkinį- tai tektu rašytį dar tokį patį straipsniuką. Trumpai tariant esu ŽIAURIAI ( :!: :!: :!: ) nustebintas SUBARU outback'u :shock: :shock:. Žvėris, o ne mašina. NIekada nebuciau pagalvojes, kad imanoma su lengvuoju auto, tokius kalnuotus - duobetus teslinus pravaziuoti :roll:
 #160749   Rukis
 20 Gru 2009 16:17
Ka tik nuo ledo,susalem juodai :(. Eseriukai kibo,ne patys didziausi,bet pasitaike ir padoriu. Gaudziau balansyru,draujelis-avizele. Rezultatai panasus,gaudeme nedideleje uztvankeleje Kretingos rajone. Buvom paplavokus sudeje,bet nieko. Per ziopluma nepasikeiciau fotike batareiku,tad si karta be nuotrauku :)
 #160762   AndriusK
 20 Gru 2009 17:20
katik parlekiau nuo ledo ir as, ir kaip visad fotikas namie lieka, nepriprantu pasiimt vis.. '''bum
:mėlynvarla
Tauragno ezeras 25 eseriai didziausias kazkur 250gr. gaila be foto.. zuvys atiteko senoliam.. ''plot ;uolrait :[anuol
 #160767   Pulsaras
 20 Gru 2009 18:10
AndriusK rašė:katik parlekiau nuo ledo ir as, ir kaip visad fotikas namie lieka, nepriprantu pasiimt vis.. '''bum
:mėlynvarla
Tauragno ezeras 25 eseriai didziausias kazkur 250gr. gaila be foto.. zuvys atiteko senoliam.. ''plot ;uolrait :[anuol
O koks ledo storis, ir ar visas ežeras normaliai užšalęs?
 #160769   AndriusK
 20 Gru 2009 18:15
deja tik is galo, ten galuozere kaip mes vadinam.. o toliau visas tyvuloja, bet per sianakt turetu stot visas jau.. :[anuol ''plot
 #160790   Sukriuke
 20 Gru 2009 19:25
makaulė rašė:vakar-panika 17 dryzuotu,100-250gr.Siandie pasitaisiau apie 50 shtukyciu,200-500 gr.marmyshkinau Tenenys-Sakaciai.
Ogo gerai cia pavariai,sveikinu :) ,nors manau tau iprasta,o mes siandien Siauliuose Rekyva sturmavom,tokia nekiba pirma karta sutikau gaudem avizelem balansyriais,ir blizgutem viso labo trys nedideli eseriai :(
 #160793   makaulė
 20 Gru 2009 19:49
neperezhyvai-dabar shokas eseriam,ba 9 menesiai buvo shviesu shviesu-ir staiga PYST-Tamsa!!!! nu tipo ledas,dar uzsnigo....tuoj tuoj po 5-6 dienu jie adaptuosis,...nurims i kibs tuoj Rekyvoj zjbs :ruko
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė