Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #74572   Agis
 06 Spa 2008 13:45
Taigi Labai alkanas, prašome savo mintis apie aukšlių gaudymą dėstyti čia.
Paskutinį kartą redagavo 1 Agis. Iš viso redaguota 8 kartus.
 #74868   Raupsuotas
 08 Spa 2008 11:22
Srovinė aukšlė (Alburnoides bipunctatus (Bloch.) paplitusi visoje Europoje į šiaurę nuo Alpių kalnų ir į rytus iki Uralo kalnų masyvo, Biskajos įlankos, Egėjo, Šiaurės, Baltijos, Juodosios, Kaspijos jūrų baseinų upėse, tačiau Skandinavijos pusiasalio vandenyse šios žuvys negyvena.
Nuo savo artimos giminaitės paprastosios aukšlės (Alburnus alburnus (L.)) skiriasi šoninę liniją supančiomis dviem taškelių juostomis, dėl ko ji atrodo dviguba. Gyvena tik upėse ar protakose tarp ežerų, kartais įplaukia ir į tvenkinius. Upėse mėgsta sūkuriuotas vietas žemiau slenksčių, rėvų, medžių išvartų, būriuojasi po palinkusiomis virš vandens medžių šakomis, kur kas rečiau plauko atviruose ramesnės tėkmės upių plotuose. Suaugusios žuvys dideliais būriais plaukioja arčiau vandens paviršiaus, o jaunikliai būriuojasi sekliuose upių pakraščiuose, kur smėlėtas ar žvirgždėtas gruntas.
Daugelyje Europos šalių srovinės aukšlės yra labai retos ir saugomos; mat, sureguliavus upių nuotėkį, ištiesinus vagas, sunaikinus natūralią pakrančių augmeniją, kartu buvo sunaikintos ir specifinės šių žuvų buveinės. Be to, srovinės aukšlės labai jautrios ir vandens taršai bei deguonies trūkumui. Lietuvoje srovinių aukšlių vis dar gausu: jos gyvena daugelyje švaresnių, sraunesnių upių Neries, Nemuno, Šventosios ir kitų didesnių upių baseinuose. Tačiau neverta jų ieškoti ten, kur lėta srovė ir uždumblėjęs dugnas, nėra jų mažuose šalto vandens upeliuose.
Srovinės aukšlės subręsta 2-ais gyvenimo metais, užaugusios iki 5–7 cm ilgio ir 2–3 g svorio. Neršia gegužės–liepos mėn., vandens temperatūrai pakilus iki +15–16o C. Tiek patinai, tiek patelės tampa ryškesnių spalvų, išryškėja šoninė linija, pelekų pamatai pasidaro rausvi. Neršia srovėje, ant žvyruoto ar akmenuoto grunto, ikrus leidžia porcijomis. Vislumas priklausomai nuo žuvies dydžio būna 400–3000 ikrų. Jie apvalūs, lipnūs, oranžinės spalvos. Embrionai vystosi 4–6 paras. Iš ikrų išsirita skaidrios
5,5–7,0 mm ilgio lervutės. Kurį laiką jos vengia šviesos ir beveik nejudėdamos guli ant dugno. Iki 8–9 mm paaugusioms lervoms rezorbuojasi trynio maišelis ir jos pradeda plaukioti. Mailiumi virsta būdamos 16–20 mm ilgio.
Srovinės aukšlės minta planktoniniais vėžiagyviais, smulkiais vabzdžiais ir jų lervomis, dugno bestuburiais, jaunikliai kartais minta ir žiedadulkėmis bei planktoniniais dumbliais.
Srovinės aukšlės – trumpaamžės žuvys, gyvena 5–9 metus. Auga lėtai. 1-ais savo gyvenimo metais pasiekia 2–5 cm ilgį ir 0,5–1,0 g svorį, 2-ais metais būna 4,0–7,5 cm ilgio ir 2–5 g svorio. Literatūros duomenimis, gali užaugti iki 16 cm ilgio ir 32 g svorio. Lietuvoje didžiausia sugauta srovinė aukšlė buvo 8 metų amžiaus, jos ilgis siekė 13,0 cm, svoris – 31 g.
(išrašas iš Lietuvos enciklopedijos)
Paskutinį kartą redagavo 1 Raupsuotas. Iš viso redaguota 8 kartus.
 #74871   Raupsuotas
 08 Spa 2008 12:02
Paprastoji aukšlė(Alburnus, alburnus).Tai nedidelė, pailga iš šonų suspausta žuvis.Jos kūnas padengtas plonais, silpnai besilaikančiais žvynais.Aukšlės burna pakreipta į viršų.Jos nugara būna pilkai žalia, šonai ir pilvas - žvilgančios sidabrinės spalvos;žvynų spalva priklauso nuo guanino kristalų, iš kurių galima gaminti dirbtinus perlus.Nugarinis ir uodeginis pelekai būna pilki, kiti pelekai šviesūs, akys - pilkos.Priklausomai nuo vandenų pobūdžio, aukšlės kūno bendroji išvaizda
gali būti šiek tiek skirtinga.
Paprastosios aukšlės nugaros peleke būna 3tvirti ir 8-9 minkšti, pauodeginiame 3 tvirti ir 15-20 minkštų, uodeginiame - 19 mikštų spindulių.Šios žuvies šoninėje linijoje būna 43-54 žvynai, nugurkaulyje 42-44 slanksteliai.Jos rykliadančiai visada esti dvieiliai(2.5-5.2).Santykis tarp liemens ir viso kūno sudaro 0,82.
Paprastosios aukšlės ežeruose ir upėse paplitusios žuvys.Jų gyvenamosios vietos pasklidusios beveik visoje Europoje nuo Volgos iki Prancūzijos.Jų taip pat yra apysūriuose Baltijos jūros pakraščiuose.
Lietuvoje paprastosios aukšlės gyvena Kuršių ir Kauno mariuose, beveik visuose ežeruose ir upėse.
Aukšlės mėgsta būriuotis ir laikytis labiau įšilusiuose viršutiniuose, visų pirma lėtai tekančiuose vandens sluoksniuose, kur nėra augalų.Pakilus stipriam vėjui, paprastosios aukšlės ieško vietų, kurios galėtų pasislėpti.Tokiu metu jos dažnai susiburia tarp augalų, netoli pakraščių.Paprastosios aukšlės labai baikščios ir smalsios žuvytės:pajutusios mažiausi pavojų, jos vikriai išsislapsto, bet tuoj sugrįžta pažiūrėti kas jas pabaidė.
Šios žuvys lytiškai subręsta trečiaisiais metais, išaugusios iki 10-12 cm ir pasiekusios 10-15g svorio.Jos neršia nuo gegužės pabaigos iki liepos pradžios, kai vanduo įšyla iki 15-16 laipsnių.Neršia ežerų pakraščiuose, įlankose, upių žiotyse.Patelė keliomis porcijomis ant augalų, rečiau ant akmenų, apie 0,5m gylyje padeda 4-12tūkst. lipnių rausvai geltonų ikrelių, iš kurių per 7-14 dienų išrieda mailius.Neršia triukšmingai.
Aukšlių jaunikliai minta vėžiagyviais ir smulkiomis vabzdžių lervomis.Paūgėjusios ir suaugusios aukšlės esti gana rajos ir maitinasi vėžiagyviais, uodais ir kitais vabzdžiais, kuriuos čiumpa ne tiktai nuo vandens paviršiaus, bet tai pat gaudo juos iššokdamos iš vandens, ypač rytais, vakarais arba priš lietų.Paprastosios aukšlės sunaudoja daug maisto, kuriuo minta vertingesnės žuvys, kaip stinta, seliava bir kt.
Per pirmuosius metus paprastoji aukšlė išauga iki 7cm ilgio ir 3g svorio, ketvirtaisias metais iki 13cm ir iki 30g svorio.Retkarčiais pagaunama ir stambesnių aukšlių, turinčių 8, o kartais 9 metus, ir pasiekusių 16-22cm ilgio.Lietuvos rekordas-22,5cm ilgio aukšlė.Ją 1991 metais Neryje sugavo jonavietis Gediminas Abromavičius.IGFA rekordinių žuvų sąrašuose aukšlių kolkas nėra.
Paprastųjų aukšlių daug išgaudo lydekos, sterkai, vėgėlės, ešeriai ir vandeniniai paukščiai.
Aukšlės žuviena yra kaulėta ir nepasižymi geru skoniu, tačiau ten, kur jų yra daug, jos turi tam tikrą verslinę reikšmę.
Žvejui mėgėjui aukšlė vertinga kaip lengvai pagaunamas masalas plėšrioms žuvims gaudyti, o pradedančiajam aukšlė - pirmoji meškeriojimo mokykla.
(išrašas iš "Medžiotojo ir žvejo vadovas" ir iš R.Adamonio knygos"Žūklė plūdine meškerė)

 #74877   audrutis
 08 Spa 2008 12:59
As Nevezyje auksles gaudau tik Kedainiuose, nes ten uosvija mano. Labai daznai uosviene prie darinejimo darbu pristatau :-D Tai reiks butinai pamegint ir tuose tvenkiniuose, kur dideles gyvena. Dekui uz info ;-)

 #74883   Fiskius
 08 Spa 2008 13:42
Man irgi auksle viena skaniausiu zuvyciu. Tik kad labai daug darbo jas nudarineti. Nors skusti mielacius, su pirstu perbraukei ir ner zvynu, bet vistik kokia 50-aja darinejant jau pradeda imti tingulys :roll:
O gerai ant aliejaus pakepinus, vartojama vietoj traskuciu.

Audruti, bent pries kokius 5 metus, tai tu didziuju auksliu nemazai budavo dubuliu tvenkiny ;-) Gaudydavau pludine kuojas, kartais koki karsioka pavykdavo suvilioti. Tik meti, ziuri plude nespeja atsistot, ir vel gulasi :? Aisku auksle pagavo besileidzianti masala ;-)

 #74891   Raupsuotas
 08 Spa 2008 14:02
Kadangi pažystu ne viena panevežietį-žveją tai apie Dubulių tv. teko ir man girdėti.Sako jis tikrai žuvingas.
Dar yra tokios Kupiškio marios.Ten panevėžiečiai mus kviečiasi pasivaržyti.Tai kas įdomu, kad aukšlės ten irgi labai stambios, bet gudrios rupūžikės nes stovi toli nuo kranto.Varžybų metu bandžiau prisišaukti jas arčiau tai niekaip nesiduoda sukalbamos.Su matchu eina pasiekti, bet kažkaip mėtyti apie 20-30m. nuotoliu nei šis nei tas.Nebent šiaip mėgėjiškai.Žodžiu kaip Dievulis sake:
-Vaikai, ieškokite ir rasite ;-)

 #75048   Raupsuotas
 09 Spa 2008 13:50
Visi tik karsius, kuojas, lydekas gaudo, kaip tarkim ta pacia auksle sekasi zvejoti? Ar greit randate kalba su sia zuvimi? Tarkim esu keleta kartu dares eksperimentus.Pavyzdziui su viena muses lerva esu istraukes 169 auksles.Zvejojau, pamenu, virs dvieju valandu.Arba kiek auksliu sekasi suzvejoti per 1val?
Buna zvejoji, zvejoji, o ji ima ir"pabega".Arba ima vangiai kibti.Ka darote, kaip gelbejates is padeties?
Klausiu nes zinau, kad kai kas jas zvejoja valgymui, malonumui, sportiniam azartui arba kaip gyva masala?Butu idomu isgirsti nuomone?

 #75055   Algirdas
 09 Spa 2008 14:20
as tai su malonumu gaudau aksles pajurio sventojoj paciam miesteli , parsisiunciau specialiai tam net 10 kg sensaso aukslinnio, siaip rudeni jei jaukinuos pastoviai tai ir kimba pastoviai, skoniu tai ji man asmeniskai tikrai skanesne uz lasisa, o dziovinta tai isvis super :!:

 #75970   Dziedas
 16 Spa 2008 08:38
Neturint kantrybes laukt dideles žuves ,aukšliu gaudimas yra pats gerausias budas praleist laika.Aukšliu yra daug kur ,tik ne visur eina pagaut.Kai kur reikia valtes.Aš labai megstu jos gaudyt.Jaukus dažniausia gaminu pats,pirkt ju nera,tiksliau reikia ješkot po visa valstybe :grin: Sensas yra sensas,,bet geri ir lietuviški-Žvejo tako, .Aukšle kaprizinga žuvite,be jokios prežastes pasitraukia,ir daryk ka nori-žveyba baigta.Vienam ežere pakeli iš 4m. į paviršiu,puse valandos "balius',po to vel dingsta . :( Versekos užtvankoje iš vis nereagoja i jaukus, lig ir ne žuvis,nors yra daug ir nemažu. Klausimu aukšles užduoda nemažai,o kulinariniu atžvilgiu -puiki žuvyte :!:

 #76790   Dziedas
 20 Spa 2008 18:45
Tik pradejo vyrai kalbas apie aukšles ir nutylo :shock: Ežeriose jau sunku pagaut ta žuvyte,upeje dar ejna. Nu ka, ikipavasario AUKŠLITES :?: :grin: o pakalbet dar galima,ar ne Siguti? Kaip Kaune ,jos valgomos?

 #76909   Dziedas
 21 Spa 2008 10:09
Atleiskit,gal per "suktai"parašiau,bet neko nenorejau ikast. Tesiog rašau šiek tiek su humoru, ir tiek. O aukšliu gaudyme aš dar žalias,tik 4metus jos gaudau rimčiau.O vaikisteje upeje dažniau papuldavo srovines aukšles,o tikros buvo atsargesnes,bet tai buvo jau virš 50m. atgal :grin: Apie aukšliu gaudymo perskaičiau nemažai straipsniu,ju rekomendaciu galima priimt už pagrinda,bet kai kurie teiginej ne visai teisingi.Pavz. rekomendojama kabliukai N 16-20. Gaudant savo malonumui-taip,bet jos atkabinimas užtrunka.Naudoju N14-mustad su ilgu kuoteliu, ir per greita gaudyma pasiteisino, daug rečiau reikia nauduot atkabikli. Tai tiek. Atleiskit dar karta :lol:

 #76967   Agis
 21 Spa 2008 15:10
Zvejojant Smiltyneje nuo krantiniu, maciau tuntus auksliu.Tokios riebios, marines :lol: Su vietiniais pakalbejau, sakau a kodel niekas cia ju negaudo, juk ir aukslininkai varzybas galetu surengti, ir patogu ir visiems salygos vienodos.Anie porina, kad cia jos praktiskai nekimba, sako pabandyk, ysitikinsi, kad nieko gero, nenori jos cia nieko.As zinoma nebandziau, bet gal kas bande ir nusivyle, o gal vietiniu amunicija ne aukslems skirta tai ir nekimba :lol:

 #76968   audrutis
 21 Spa 2008 15:14
Netikiu, kad auksle nekibtu and paciu maziausiu kabliuku, gaudant 0,1 mm ir plonesiais pavadeliais, o ant kabliuko uzmovus dzika, perline kruopa ar kazka imantresnio. Tiesiog netikiu. Manau vietiniai bande jas zvejot dugninemis, naudodami 3 unciju svarelius, 0,25mm pavadelius ir naktini slieka kaip masala :-D Aisku cia suhiperbolizavau, bet visgi manau vietiniai nelinke nusiplonint valu bei nusimazint kabliuku :roll:

 #76979   Raupsuotas
 21 Spa 2008 16:18
Dzedas rašė:Pavz. rekomendojama kabliukai N 16-20. Gaudant savo malonumui-taip,bet jos atkabinimas užtrunka.Naudoju N14-mustad su ilgu kuoteliu, ir per greita gaudyma pasiteisino, daug rečiau reikia nauduot atkabikli. Tai tiek. Atleiskit dar karta :lol:
Drįsčiau prieštarauti dėl kabliuko dydžio.N14 tikrai visais atvejais per didelis.Lyg šiolei gaudydavau gamakatsu firmos serijos LS-1050N arba LS-1110N kabliukais.Ilgas kotas ir labai tvirti.Beto atšimpa negreitai.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Tačiau pastebėjau, kad Rusijos rinktinės nariai žvejoja truputį geresniais kabliukais.Tad užsisakiau ir draugas man tokių pačių atvežė iš Italijos.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Truputį abejoju, gal 20-to numerio būtų geriau, bet išbandysiu ir bus aišku.O didesniais(kaip 14-to numerio)arba 16-to aš žvejoju karšius ir kitą rimtą žuvį.

 #76984   Dziedas
 21 Spa 2008 17:56
Kabliuko tinkamumas -kote.Jei 16-18n. turetu tokio ilgio kota kaip 14,butu gerai,bet taip nebuna.Tas pats Mustadas n16 ir jau kas trečiai aukšlei atkabint reikia pagaliuko.O tinkamu kabliuku yra, bet jos reikia ješkot,Lietuvoj nelabai buna. :( Kartoju,gaudant taip sau tinka visi mažesni,kad tik butu aštrus :!: Ir dar vienas dalikas,ne visi venuodai kieti. Pavz. Mustadas atlaiko 100-150 aukšliu,o toks pats pagal forma ir dydi VMC 50aukšliu, po to tik išmest :neutral:

 #76985   Vegys
 21 Spa 2008 18:03
Dzedas rašė:Pavz. Mustadas atlaiko 100-150 aukšliu,o toks pats pagal forma ir dydi VMC 50aukšliu, po to tik išmest :neutral:
Cia rimtai ? :shock: Ar mes kalbam apie varzybas ar megejiska zukle ? Ar apie ta ir ta ?

Klausimai gal ir kvaili ziurint is sportininku puses, ale as ne toks, as tik megejas :) As kabliukus naudoju kol jie surudija arba kol pametu ;-)

 #76988   Dziedas
 21 Spa 2008 18:28
Gal daugiau apie sporta,bet ir kitais atvejais ,kap jau negali dzika užkabint nesuplešes ,tai toki kabliuka deja reikia atlaist iš darbo :lol: Aukšliu burna ipač gadina kabliukus, kitos žuvis netaip. Čia aš žinau iš praktikos.Megstu aš ta žuvyte ir dažnai gaudau taip sau,aišku stengiosiu palaikit tempa. :)

 #76994   Kairys
 21 Spa 2008 19:16
Retai gaudau kokią nors žuvį tikslingai, dažniausiai gaudau tokią kokia kimba, juk esmė procesas. ;-) Aukšlės dažniausiai pradeda kibti tik pajaukinus žuvį, tos pirmos apipuola, žvalgybininkės taip sakant. Ir jei užmetus kiek toliau nuo kranto plūdė ilgiau nei įprastai neatsistoja (paprastai gaudau dviejų - trijų metrų gylyje), tai jei ko ir galima tikėtis, tai pirmiausia aukšlės, nes tos besileidžiantį masalą labai dažnai puola. Smagi žuvelė, ima godžiai, dažniausiai konkrečiai, ir priešinasi smagiai, ir kaip žuvis graži, grakšti, žodžiu, mūsų vandenų silkutė.
Likę smagūs prisiminimai iš paauglystės laikų, kai netingėdavau lašalų gaudyt. Tada plūdę traukdavau kokį metrą pusantro nuo kabliuko, šviną prie plūdės, ant kabliuko lašaliuką arba kartais kokį kitą aplink besitrainiojantį sparnuotį, ir pirmyn, į vandenį. Super vaizdelis būdavo, kai žuvis nuo ramaus vandens paviršiaus kaldavo. Tik dingo vabaliukas, kerti, pareik ant švenčių. Žinoma, ne visada pasikirsdavo, bet smagus būdas, turbūt kažkas panašaus į museliavimą. :-D Mėtant į gylį dažniausiai paimdavo aukšlės, jei arčiau, tai ir raudė kokia susigundydavo. Žodžiu, aukšlės yra gerai, smagios žuvelės, kad ir nedidelės, bet kartais su jom pasibovyt visai įdomu.
Beje, dėkui Labai Alkanam, išsamiai apie aukšlikes papasakojo. O prie progos pasikonsultuosiu, nes lig šiol neišsiaiškinau, kokias žuvis kartais į ežerą įtekančiame upelyje sugaudavau, pagal kūno ir pelekų spalvą lyg aukšlė, pagal kūno parametrus kaip ir mekšras. Gaila, kad foto tų žuvelių neturiu, nes senokai ir bežvejojęs tame upelyje esu. Bet gal apie tai kada vėliau. ;-)
Paskutinį kartą redagavo 1 Kairys. Iš viso redaguota 22 kartus.

 #77011   Raupsuotas
 21 Spa 2008 20:50
Dzedas rašė:Kabliuko tinkamumas -kote.Jei 16-18n. turetu tokio ilgio kota kaip 14,butu gerai,bet taip nebuna.Tas pats Mustadas n16 ir jau kas trečiai aukšlei atkabint reikia pagaliuko.O tinkamu kabliuku yra, bet jos reikia ješkot,Lietuvoj nelabai buna. :( Kartoju,gaudant taip sau tinka visi mažesni,kad tik butu aštrus :!: Ir dar vienas dalikas,ne visi venuodai kieti. Pavz. Mustadas atlaiko 100-150 aukšliu,o toks pats pagal forma ir dydi VMC 50aukšliu, po to tik išmest :neutral:
Taip dėl VMC (prancūziškų) kabliukų jūs visiškai teisus.Jie ypač ploni ir aštrūs, bet greitai atšimpa todėl varžybom nelabai tinkami.Arba reikia turėti jų prisirišus daug.O dėl mustad gal nesupratau.Gal mustad firmos mažesni ir netinkami, bet jei kalbėti abstrakčiai tai pasikartosiu, didesniais nei 16 numeriu joks aukšlininkas nežvejoja per varžybas.N16;18 arba 20 priklausomai nuo firmos.

 #77013   Raupsuotas
 21 Spa 2008 20:56
Vegys rašė:
Dzedas rašė:Pavz. Mustadas atlaiko 100-150 aukšliu,o toks pats pagal forma ir dydi VMC 50aukšliu, po to tik išmest :neutral:
Cia rimtai ? :shock: Ar mes kalbam apie varzybas ar megejiska zukle ? Ar apie ta ir ta ?

Klausimai gal ir kvaili ziurint is sportininku puses, ale as ne toks, as tik megejas :) As kabliukus naudoju kol jie surudija arba kol pametu ;-)
Mėgėjiškai žūklei taip, bet sportiniai žūklei kabliukai nuolat keičiami nes atšimpa.Tą galima suprasti kada varžybų metų nukrenta dvi trys aukšlės.Tuomet reikia skubiai keisti kabliuką.Beje, retai kada varžybom naudoja musės lervas.Beveik 100 procentų naudojamos pinkos(mažos musės lervos) specialiai tam dalykui auginamos ir importuojamos iš Austrijos.

 #77022   Jara
 21 Spa 2008 21:34
Snekant apie auksliu zukle, gal kas bande zvejot auksles ant mazu, juodu vabaliuku, kurie gyvena ant neaukstu alksniu lapu? :roll: Kaip jie lietuviskai vadinasi nzn :oops: o per google galima ju foto rast davus uzklausa '' Alder Leaf Beetle (Agelastica alni)[/i] ". :idea:
 #77110   senelis
 22 Spa 2008 08:56
sarunas rašė:tik gaila kad airijoj ju ner ir neaisku kodel,kaipir dauguma kitu :?: :?: :?: :donknow'
laimingi zmones tie airiai :roll:Mano,kaip zvejo karjera irgi nuo auksliu prasidejo...Koks azartas suimdavo vaikysteje,kai poilsiaudamas Anyksciu raj. prie Sventosios senvages gaudydavom gana dideles auksles,o pacioje sventojoje srovines auksles. Bet dabar tai jos mano didziausias priesas :evil: Kablikai 16-20 numerio sakot? Tos padlos sugeba apzioti 8-10 nr kabliukus su kuokstu slieku arba 7 -8 muses lervom arba 2 konservuotus kukuruzus ir dar 8-9 metru gylyje,kai bandai gaudyti karsius... Ir dar sugeba numesti dugnine nuo stoveliu,kai pajama :evil:
zverys o ne zuvys... :? Kartais net neviltis jama - nezinai net kaip nuo ju apsiginti :donknow'

 #77151   Dziedas
 22 Spa 2008 10:02
Skirtingu firmu ,venodo N. kabliukai skiresi.Mustad n14 ir Gamakatsu n16 pagal išlenkima vienodi, tik tai mustado kotas ilgesnis 1,5mm. Patikrinau vizualei, (gamakatsu ls1110N) . Ir ko gero svarbiausias dalikas-kas prie ko priprates :lol: :lol: :eek:

 #77218   Raupsuotas
 22 Spa 2008 15:14
Seneli, noriu pastebėti, kad aukšlė ne "padla", o taip pat gerbtina žuvis kaip ir likusios.Dar noriu pasakyti, kad norint išvengti aukšlių kibimo žvejojant plūdine mes dedame kiek sunkesnes plūdeles ir švino svarelius.Tuomet sistema greičiau"pramuša" vadinamą aukšlių sluoksnį ir nusėda ant dugno.
Kitas variantas, tokiu atveju, reikia keisti masalą į kukurūzą, kruopą, kvietį ir tuomet kibimas sumažės iki minimumo.O tavo "prisiminimai" apie 7-8 dzykus, du kukurūzus ar koto numetimas nuo stovelio man primena jaunystės prisiminimus.Dėl pavienių kibimo atvejų galiu sutikti, bet dėl masiško kibimo arba dėl stovelio tai čia iš pasakų pasaulio.Dėl gylio taip jos laikosi įvairiuose sluoksniuose.Esu su 9m botu žvejojęs Trikojo ežere ir iš 8m gylio padaręs savotišką rekordą - 147 aukšles per valandą.Tiesa žuvis buvo itin smulki 8-10g.Baigdamas noriu pasakyti, kad visi žvejai truputį svajotojai, o kaip kitaip............. :)

 #77219   Raupsuotas
 22 Spa 2008 15:19
Dzedas rašė:Skirtingu firmu ,venodo N. kabliukai skiresi.Mustad n14 ir Gamakatsu n16 pagal išlenkima vienodi, tik tai mustado kotas ilgesnis 1,5mm. Patikrinau vizualei, (gamakatsu ls1110N) . Ir ko gero svarbiausias dalikas-kas prie ko priprates :lol: :lol: :eek:
Sutinku.Net gamakatsu kabliukai kitos serijos akivaizdžiai skiriasi tarpusavyje savo dydžiu.Tačiau kalbant apie sportinę aukšlių žvejybą pripratimas netinka.Ten reikalingas rezultatas ;-)

 #77222   senelis
 22 Spa 2008 15:48
LABAI ALKANAS rašė:Seneli, noriu pastebėti, kad aukšlė ne "padla", o taip pat gerbtina žuvis kaip ir likusios.Baigdamas noriu pasakyti, kad visi žvejai truputį svajotojai, o kaip kitaip............. :)
Gerbiamas LABAI ALKANAS,as noriu pastebeti irgi,kad tamsta su humoro jausmu turite dideliu problemu,taip pat noriu pastebeti,kad apie Jusu mylimas auksles ir ju gaudymo ypatumus bei subtilybes jau galejome pasiskaityti kituose zveju forumuose,kuriuose irgi tuo paciu pamokanciu tonu is savo,kaip didzio sportininko aukstybiu isdestete. Kas del auksliu rajumo ir galingu kabliu,ant kuriu jos puola,taip pat kuokstu slieku ir musiu lervu tai as kalbejau visiskai rimtai,nes nerimtai kalbu tik blevyzgose.Taip pat ir apie auksliu kibima is 8 metru gylio. Siame forume yra zmoniu,kurie kartu zvejojo ir,reikalui esant gali apie tai paliudyti.
Jei kazkuo izeidziau Jus ar Jusu gerbtina zuvi,prasyciau atleisti man,paprastam zvejui,nesportinykui... Kur jau man iki tokiu subtilybiu,kaip kad didesnio svorio svareliu naudojimo,kad masalas greiciau nugrimztu... Linkiu Jums ir toliau simtais gaudyti sias puikias,atsargias ir protingas zuvis,turincias puikias kulinarines savybes.
Pagarbiai,
senelis

P.S. as atrodo pradedu suprasti Arunasbaze,kuri Jus,atrodo,uzknisote savo didziojo sportinyko-mokytojo pamokanciu tonu.
Dekoju uz demesi dar karta.

 #77224   Dziedas
 22 Spa 2008 15:51
O Trikojo ež. kartais ne prie Veiseju? Tenai buvo labai daug plakiu ir nemažu. O dabar apie kabliukus tiksliau,po matavimo.Mustad n16 ilgesnis už Gamakatsu 1,5mm. Mus. n14-3mm. Išlenkimo didis skiresi mažai. Deja ir man teko pagaut aukšle ant kukuruza,bet čia ne taisikle o išimtis. ... Ir ekonominant laika -mažesnis kablis ,dažniau ima,didiesis -greičiau atkabint. :grin: Каждому свое :cool:

 #77231   Raupsuotas
 22 Spa 2008 16:59
Dzedas rašė:O Trikojo ež. kartais ne prie Veiseju? Tenai buvo labai daug plakiu ir nemažu. O dabar apie kabliukus tiksliau,po matavimo.Mustad n16 ilgesnis už Gamakatsu 1,5mm. Mus. n14-3mm. Išlenkimo didis skiresi mažai. Deja ir man teko pagaut aukšle ant kukuruza,bet čia ne taisikle o išimtis. ... Ir ekonominant laika -mažesnis kablis ,dažniau ima,didiesis -greičiau atkabint. :grin: Каждому свое :cool:
Taip, prie Veisėjo.Beje Trikojis labai nusiaubtas tinklininkų ir paliko slogų įspūdį, o Veisėjas anaiptol, labai patiko.Teko žvejoti tiek vienam tiek kitam.Aukšlių beje Veisėjuje nepagavau ;-)

 #77558   blight
 24 Spa 2008 08:31
Na kadangi peshtis del "padlu" jau baiget (shutka jei ka :roll: ), pabandysiu ir ash isikisht.
Dabar gal ir juokingai atrodo, bet budams mazgius vis niekaip nepagaudavau tos pirmosios zuvies. Vat tau ir lengviausiai pagaunama zuvis galvodavau. Aisq gyvenom "pagerintai", tais laikais meshkeres pacios augdavo vos keli zingsniai nuo namu (na tos kur dar rieshutus uzaugindavo), bereikdavo tik pavasari nueit nusirezt ir zieve nuskust. Apie tu metu elitini iranki, bambuka, ne pagalvot negalejau :roll: Ish kamshcio (ne to musu) ishsidroziau pludike. O visa kita, tai prisipazinsiu - buvo palepej tokia dedes tashike stebuklinga, ash taip patyliukais kabliuka viena kita nuknakcindavau, shvino atsipjaudavau, ir valo buvo kazkokio ish VDR parsivezhes ../;nzv (na ir ne tik - buvo paskui man bishki :-byta: , ale q daryt). Zodziu bandziau ash ta pirmaja zuvi pagaut Nemune ilgai ir nuobodziai, bet vis pergudraudavo, tai teshla nuneshdavo, tai nelaiku kibdavo, tai reakcija pavesdavo, tai... Galiausiai pagalandus kabliuka ir patobulinus teshlos recepta pridedant vatos - kazkokiu stebuklingu budu ishprashiau savo pirmaja zuvi. Kiek buvo laimes, lekiau ishkart trobon namishkiams pasigirt :cool: :oops:
Po to aukshles tikslingai gaudydavau daznai. Ypatingai smagu pavasari - prisigaudai kanike riebiu aukshliu, ir skaniai triaushki vakare paskrudintas (jei katinas kanikes dangtuko nenukelia kol prisiruoshiu skust) :-D
Shiaip del aukshliu "padlumo" tai susiduria turbut kiekvienas. Nemune tai problema kvieciu, kukuruzu lengvai ishsprendizma. O va vienoj negilioj uzhtvankikejkur gaudau jos tikrai kartais "daknisa". Net ir su dugnine atseka karmushke, ir sudoroja drasiai ir kukuruza, ir slieku kuokshta. Va ten tos problemos niekaip neishsprendziu, nei masalu, nei kablio didinimu :roll:
Na apie technika daugelis jau pashnekejo, cia keletas straipsniuku "pa rusky":
http://club-fish.ru/content/view/5340/290/
http://kaliningrad-fishing.ru/rog/pr-06 ... -0182.html
Kelinti metai vis ieshkau pludes-adatos (balta), gal kur matet pirkt? :roll: :
PaveikslėlisPaveikslėlis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė