Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #197199   logotipas9
 18 Geg 2010 13:45
mhm kaip pagaunu botas-meskere be rites? Jei taip , tai mano mekstamiausias zukles budas. Meskere lengva ir su ja zuvi gaudyti tikrai idomu ir sportiska. Ne vien auklsles na bet kad jau tema auskle tai trumpai apie ja mano patirtis: mano pirmosios zuvys ir buvo auksles jas gaudyt yra gana smagu , bet daznai pabosta. Laikosi sios zuvys labai arti pavirsiaus 20cm nuo pavirsiaus. Masalas nepakeiciamas yra "dzikas'' kabliukas pats maziausias valas pats ploniausias. Kita vertus jei gaudai auksles ir zinai kad jas gaudai tikslingai! O nezinomoj vietoj uzmetus meskere su kuria net negalesi duoti valo nusiplonint nereiktu. 16mm pagrindinis 14mm pavadelis tinks puikiai :) Pasaras aukslem - gryna nesamone pirkti ji is pardotuves. Nebent visiskai neturi laiko ir tik greit meskere uzmest nori ir tada pati pigiausia... Dazniausia pasara gaminuosi pats taigi cia greitas receptas: dziuveseliai/smulkinti dziovinti kukuruzai, truputi islydito medaus(ideti i sauksta medaus ir palaikyti prie ugnies). Na ir maza paslaptis valerijonas ji taipogi dedu pries zukle sumaisius su vandens telkinio vandeniu. Ir biski kapotu slieku/dziku (nedaug). Serti reiktu mazais kiekiais tik pradzioje 2-3 teniso kamuoliuko dydzio jauko rutuliai. O poto kibimui apstojus maza pasaro rutuliuka. Zuvele maza ir greit pavalgo todel geriau maziau nei daugiau.Na apie vietas as jas gaudau upese ir jokiu budu ne sroveje geriausia nedideles ilankeles kur jos gali pasislepti nuo sroves ten ju buna pilna. Jei nerasit tokiu vietu kaip ir visos zuvys jos laikysis ties nuvirtusiais medziais ir betkokiu atveju stenkites kad nebutu sroves. Irankiai: meskere be rites 4-6meturu geriausia.Match tipo meskerykotis tik kliudys ir bus nepatogus ir jis pranasumu netures. Plude 0,5-3g priklauso nuo sroves bet is esmes kad antenele butu plona ir jautri. Su 4m meskere per val Ventoje pagaunu per 60-80auksliu
 #197341   Dziedas
 18 Geg 2010 17:12
Turiu lenkišku receptu jauko aukšlem,jei reikia galiu atsiust i privata.
 #197394   Raupsuotas
 18 Geg 2010 19:24
Dzedas rašė:Turiu lenkišku receptu jauko aukšlem,jei reikia galiu atsiust i privata.
Busiu dekingas.Lauksiu :/brazasista Paveikslėlis
 #197493   Saugirdas
 18 Geg 2010 21:23
Norėčiau ir aš receptuką gauti. :/brazasista
 #197522   liorenas
 18 Geg 2010 22:22
Na pasiduosiu ir as bandos jausmui... :-D lauksiu receptuku...is anksto dekui... :/brazasista :grin:
 #197553   Dziedas
 19 Geg 2010 07:23
Tiek norinčiu-prašau. čia dar ne visi,yra tokiu kur reikia retesniu komponentu.

Saldus
40% kukurūzu miltu
20% pieno milteliu
15% maltu sausainiu
15% džiuveseliu
10% cukraus pudros


Paprastas
Džiuveseliai
Kukurūzu miltai
Sėlenos
Žiemes riešutu miltai


1kg kukurūzu miltu
1kg džiuveseliu
0,5kg selenu
Anyžių kvapas


30% maltu sausainiu
30% kukuruzu miltu
25% džiuveseliu
10% linu sėmenų kepintu ir sumaltu
5% kakao

Džiuveselius, maltus sausainius ir sėlenos reikia persėjot per smulku sieta
.Tokiu būna pirkt senukuose ir kitose pard. Kvapas tinka visoks .Pieno
milteliai būna veterinarijos vaistinėse. jos dažnai kvepia vanile.
Sausainiai irgi būna su vanile, tai reikia tik pastiprint
 #197555   Dziedas
 19 Geg 2010 07:28
P.S. Aš 4 metus Gluke panašius nauduojau.Gaudant savo malonumui tinka labai. Kiek pigiau, kaip pirkt , tik reikia padirbet. O pirkt nelabai buna.Žvejo takas iki šiol neatvezia....
 #197633   Raupsuotas
 19 Geg 2010 11:10
Pas mane toksa klausimas dar.Jei tai lenkiski receptai kaip rasiai tai produktai lietuviski kazin ar tiks :?: Aciu, Dzedai, uz atsakyma :/brazasista Paveikslėlis
 #197639   Dziedas
 19 Geg 2010 11:34
Manau tiks ,sėlenos kažin ar kitaip gaunamos Lenkijoj :)Sausainius su vanile buna visur,reikia tik psiknist parduotuvese,džiuveselu irgi.Selenu maišas kainuoja apie 20lt-25kg.,po sejojimu liks apie 15kg . :gutgut Šitus receptus radau vakar lenkiškose puslapiuose apie aukšlius, o savo mes su kaimynu gaminom nuo 2005m. Veikia gerai, Gluko aukšle įrodimas. Dar turiu express receptą, kada reikia greitai turėt jauko. Jamu gerai kvepiančio –skirto mekšram ,persijoju, drėkint galima ir su pienu-pirmyn :grin: Ka tik iš skurdo nesugalvosi :-D P.S.kukuruzu miltai dažniausia buna IKI pard.
 #197651   Antas
 19 Geg 2010 12:04
butinai kukuruzu miltai, ar galima kitokiu miltu deti, nes jie brangiausi is visu miltu ?
 #197693   Raupsuotas
 19 Geg 2010 14:23
Dzedai, tu teisus - tokie savadarbiai pasarai labai gerai veikia kada naudoji juos megejiskoje zvejyboje :gutgut :ks> Nes viskas ko siai zuvytei reikia yra, belieka dadeti "mesos" ir zvejok sau i sveikataPaveikslėlis
 #197739   Dziedas
 19 Geg 2010 16:34
Antas rašė:butinai kukuruzu miltai, ar galima kitokiu miltu deti, nes jie brangiausi is visu miltu ?
Kukuruzu miltai nera brangus-nekainuoja triju litu kilas.Rusiškose receptose rašo,kad tinka ryžiu miltai. Geru receptu yra Stepono Pučinsko knigoje "Šiolaikine žukle".
 #198256   Antas
 20 Geg 2010 21:49
nuejau i romada siandien konektoriu, tai isdurnino, kad tokie dalykai isvis nenaudojami virsunems, tam yra skirta kilpeles ir ju pilnai uztenka, kad jie skirti tik gumoms tvirtinti ir pasiunte toli toli ( is akiu matesi). cia kalbu apie mindaugo gatves romada. ten 3 pardavejai, 2 normalus 3 visalaika .....Is Raupsuoto paveikslelio man tiktu 2.3 mm konektoriukas ( slankmatis rode 2.1-2.2 mm). aisku kotas pigus, aukslems per galva gerai bus padauzyti, paskui su sieteliu isgriebsiu :)
Paveikslėlis
p.s. gal kas is vilnieciu zino kur dar konektorius pardavineja? Algirdo gatveje tik iki 2 mm buvo
 #198281   Antas
 20 Geg 2010 22:09
dar gera receptuka kazkur skaiciau. spec skirtas auksliu gaudymui.
receptas toks, nueini i parduotuve nusiperki paruosto jauko, pvz kuoja, lynas karosas, vienu zodziu baltai zuviai ir visa mase permali su kavamale :) gaunasi pudra

dar klausimas ar naudojate kepintas ir sumaltas saulegrazas? pvz vietoje semenu seklu
 #198883   mode26
 23 Geg 2010 18:57
nu jus cia apie auksliu gaudyma,o as paklausiu,ka daryt,kad nekibtu kos.ne tik,kad ant pludes kimba,be dar ir ant feederio ir patikekit duoda,atrodo,kad kitam gale belekokia zuivis,ka daryt,kad nekibtu,nebeisivaizduoju.upe zuvinga,karsiu,kuoju,ziobriu,bet tos nachalkos supuolo ir vsio zvejybos neber.o beto ir masala koki tik bedetum ant tokio kimba,neiasivaizduoju ka daryt.
 #199022   Raupsuotas
 24 Geg 2010 06:06
Kabliuko didinimas, masalo stambinimas tai tie "vaistai" kurie tikrai turetu veikti.Na ir, aisku, jokio jaukinimoPaveikslėlis
 #199036   dima
 24 Geg 2010 07:50
man kaskaip pasiteisino ant muses lervos vadinamo dikuno bet cia upej o ezere nezinau ar toks pats efektas bus
 #199847   Antas
 25 Geg 2010 21:43
dima rašė:man kaskaip pasiteisino ant muses lervos vadinamo dikuno bet cia upej o ezere nezinau ar toks pats efektas bus
tai kad visi ant musiu, pinku lervu gaudo :) masalas nr 1
 #200866   Raupsuotas
 30 Geg 2010 18:19
logotipas9 rašė:Žieminė pludė yra kitokia. Kiek suprantu tai be antenos ir tokia nedidelė kartais žiema žmonės gaudo su tokiom.
:-D :-D :-D 'viarkt :gutgut Ne nu jus pavarote kai kas ''plot O tai auksline plude turinti keliamaja galia 0.2g - 0.4g didesne ar mazesne uz ziemine :?:
P.S.Butu idealu pamatyti "ziemines" pludes foto ir suzinoti jos keliamaja galia :ks> Paveikslėlis
 #200882   logotipas9
 30 Geg 2010 20:28
mhm turiu aš dar senų 20~metų senumo žieminių pludelių tik labai jau nepaslenku dėti čia foto iš esmės 1-2g pludė su ryškia antena yra gera. Galbut ir žieminė yra gera tiesiog nematau reikalo pakeisti paprasta pludę i žieminę.Svarbu kad būtu jautri , lengva ir gerai matytus
 #201022   Raupsuotas
 31 Geg 2010 11:20
Nu jo pasikalbam mes cia gerai :gutgut Ziemine plude iki 1-2g ir plius dar su antena :ks> Jei toliau juokauti tai kas paneigs kad tokia "plude" negalima zvejoti (kas netinka ar trukdo) vasara kuojas, auksles ar karsius :) Ir dar kaz kas minejo, kad "ziemines" yra be antenu tai cia nuotraukoje antena lyg styro, o gal as neiziuriu :-D Zodziu, vyrai, ziemine, vasarine - tikrai jokio skirtumo nematau.As puikiai suprantu issakoma pacia minti tik skirtumo pludese nematau :ks> Terminas "ziemine" man primena kaip ir kota vadina "sportine meskere".Nera jokiu sportiniu, zieminiu ar megejisku - profesionaliu pludeliu ar kotu.Tiesiog yra preke pagal kiseniu ir tiek.As galiu klysti, pataisykite mane :ks> Paveikslėlis
 #201164   Dziedas
 31 Geg 2010 20:14
Teisingai, sportine čia taip vadinama meškere be rites. Ogi vyrai, Aš su tokia žvejojau daugiau kaip 50metu prieš. Tiesiog sovietu valstybėje ričių nebuvo :( ,kaip ir kitu daiktu kurie žmonėm gyvenimą pamalonina. O geri daiktai kurie naudojami senei yra klasika. O sportininkai jų naudoja gal todėl kad su ja daugiau pagauna, tiesa ir su rite sportininkai pagauna... :lol: Nu o plūdes - kur ir kada naudoju ,taip ir vadini. Tik yra blogos plūdes ir geros. :lol:
 #201167   Wytux
 31 Geg 2010 20:23
O tai gal gaidei su tikiu iiiiilgu bambuku .. kokiu 7 metru ?
 #201211   Raupsuotas
 01 Bir 2010 07:07
Bambukines meskeres buvo jega nes turejo du didelius privalumus - atlaikydavo gerai pakirstos zuvies pasipriesinima ir buvo itin lengvos.Dazniausiai zvejodamos 2-4 daliu kotais kuriu ilgis siekdavo apie 5metrus.Tiesa kiek deformuodavosi per ilgesni laika taciau ant zvakes pakaitinus vel isitiesdavo kaip styga.Beto ir kaina ju buvo nedidele.O rites bent as prie ju pritaisydavau pacias prabangiausias - Oriona :gutgut Jei ne ju didelis svoris (visgi visa is metalo) ir auksta kaina (50 rubliu) tai didesnes kritikos kaip ir nebudavo ju adresu :ks> Kas liecia auksliu zvejyba tai bambukine man ne itin patikdavo zvejoti- pirmumas budavo ~4metru lazdynas.Ispiaudavom, nuskusdavom, isdziovindavom ir impregnuodavom, o kol vaikai buvom tenkindavomes zaliu lazdynuPaveikslėlis
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė