Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Viskas apie žūklę tolimame ar artimame užsienyje, galiojančios taisykles ir kita.

 #39012   žVYNAS
 23 Rgs 2007 18:28
Salau siandien giliukus ir maudziau blizges saltame vandenyje, tikslas-jokio, pazvejot ir pagaut kokia zuvi. Vieta pasirinkau is vieno norgo patarimo, kad ten daznai zvejojama ir pagaunama slakiu ir lasisu, patikejau :-D

Paveikslėlis

nors gal tai ir perspektyvi vieta, kol as zvejojau, kokias 3 valandas tikrai, atvaziuodavo norgai, vien vyrai, islipdavo is masynu ir ziuredavo i jura ir mane, fig zino ka jie ten matydavo :roll: :?:

Paveikslėlis

per tiek laiko turejau 5 kibimus, bet jautesi, kad dauzo mazos zuvys, istraukiau viena maza saidyte ir uz kupros pakirtau kazkoki slieka, jis myre
Paveikslėlis

 #39402   mantesas
 30 Rgs 2007 16:22
Gal kam teko kada pietryciu vokietijoj zvejot pvz dresdeno apylinkese? ar kur prie cekijos lenkijos ir vokietijos sienu susikirtimo? pasiglemze mane vokietija sesiem menesiam tai reik kazka daryt

 #39406   x-rap
 30 Rgs 2007 18:24
mantesas rašė:Gal kam teko kada pietryciu vokietijoj zvejot pvz dresdeno apylinkese? ar kur prie cekijos lenkijos ir vokietijos sienu susikirtimo? pasiglemze mane vokietija sesiem menesiam tai reik kazka daryt
atsipalaiduok

 #39430   Agis
 30 Rgs 2007 21:39
Mantesai, pasidairyk cia.Kazkada buvo uz akiu man uzkliuve, jog pas juos problemos su leidimais o ir leidimu kainos :shock: Kaip pavyzdys, jeigu man reiktu zvejoti pas Dzukus, tai su savo Zemaitijos regiono bilietu negaleciau ten zvejoti.Tureciasu vaziuoti i Alytu, isklausyti kursus, nuo zuvu sandaros, ju populoacijos,kokie parazitai jas puola.... zodziu puse ichtiologijos kurso.Po to laikyti tenai egza.Ir tik islaikius po kazkiektai dienu gauni leidima.Kitais metais pratesia tik tuo atveju, jeigu nepadarei pazeidimu, jeigu ju turi, tai vel lankai kursus.......kaip sakoma Ordnung ist Ales :lol:
http://www.rybolov.de/forum

 #39461   Edosius
 01 Spa 2007 10:08
Sveiki kolegos ::hai-bai
Turbut pamenat mano pasakojima apie Airijoje praleista diena prie ezeriuko....
Po dvieju dienu nuvaziavau jau isbandyti upelio, na apie ji irgi rasiau kad plocio 3 metrai ir yra kelios duobes.
Tai va. Prasibasciau po ta upeli irgi kokias penkias valandas. Kibimu turejau panasiai kokiu 10, bet saudykles dauze, pasitaike 2 ir nesaudykles.
Stai cia, sitoje duobeje.
Paveikslėlis
Kaip dabar pamenu, diena buvo ganetinai sauleta, smarkokas vejas, na tikrai neideali diena plesruniu zvejybai. Draugai siame upelyje nera pagave didesnes kaip 1.5 kg, man gi pasiseke...
Gal kokiu 20 metimu is pacios doubes vidurio isvilioju pirmaja.. Vel lydekos rode savo sokius virs vandens, ir ne po viena ir ne po du..
Si gi is akies sukosi apie 3kg..
Paveikslėlis
Pasidziauges tokiu laimikiu leidau sau papietauti, poto susiruosiau paziureti upeli, kulniavau koki kilometra labai jau neiprastu upelio krantu (vien akmenys). Kibimu buvo, bet kaip minejau saudykles. Nieko nepeses grizau vel gi i ta pacia duobe, nes sioje vietoje susitariau kad mane pasiims draugai. Laukti dar teko gera valanda. Vel pasiemiau spiniga ir droziau ta duobe, bet kad ir "drozti" ten nebuvo laiko, gal is kokio 10 metimo vel pajutau smagu pasipriesinima. Kaip dabar atsimenu, saulute kaip tik nusviete ten kur is gelmiu pasirode mano priesininke. Pirmiausia pamaciau jos galva ir supratau, kad tai dar didesne zuvis. Neuzilgo pasirode visu grazumu ir ore, vel vandenyje, vel ore... Pintas valas pjove zoles, lydekos pelekai suko ratilus, o as su kovojau, smaginausi, ziurejau ir turbut is jaudulio drebejau.. Keista, jau prabego beveik dvi savaites, bet ta jausma prisimenu, net ir vaizdai like atmintyje. Galu gale ranka paliete ir lydeka, bet kad labai trumpam.. islydo.. tiksliau nesugraibiau, nes ranka mano ne is placiuju, bet antra syki prisitraukes jau paemiau. Paemiau! Ji krante, tarp zoliu ziopciojo visa pavargusi ir nesuprantati kas ja nugalejo. Apsidziaugiau kad tokia isvilkau. Koks svoris spresti jums, bet mano akis jai dave labai arti 5kg, gal daugiau gal maziau..
Paveikslėlis
Suprates kad pagavau iki siol didziausia savo lydeka nelabai norejau ja paleisti, tiksliau paleisti man buvo vienas juokas ir malonumas, bet norejau ir nuotraukos kartu su ja, tad atsisedes galvojau ka cia daryti :ruko Atsiminiau kad uz kokiu 20 metru buvau uzkliuves uz kazkokio tai sniuro. Susiradau ji. Susirisau dviguba, graziai lydekai perveriau per ziaunas ir prisirisau ja vandenyje. Laukiau draugu. Jie atvyko. Nustebo. Kartu ir apsidziauge. Nusifotkinom.
Paveikslėlis
Na o po foto sesijos, ja filmuodami paleidom, te gyvena ir dziaugiasi!
Na o mes kiek pamenu dziaugiames ta vakara pergale pries kroatus :beer'2
Na ir visos zinios is Airijos apie mano zvejybas. Tikiu kad kazkada dar ten nuvyksiu..
Nei zvyno visiems ;uolrait

 #39464   audrutis
 01 Spa 2007 10:36
Toje nuotraukoje, kur tu ja laikai, tikrai atrodo didesne nei 5kg :) Bet gal cia optine apgaule. Bet kuriuo atveju saunus laimikis, as tokios dar nesugaves niekada :(

 #39505   Sokratas
 01 Spa 2007 16:26
Graži lydekaitė. Mano svarstyklės rodo 4,9 kg :). Pas mus ilgai reikia tokios ieškoti, o tenais gal ir ne...., nežinau...

 #39537   Agis
 01 Spa 2007 23:35
Kazkaip neberandu tai nezinau ar praziopsojau ar Donis nebuvo Norgeje zvejoti :roll: :!erzina:!

 #39539   rokas
 02 Spa 2007 00:58
sveiki,
sedziu Norvegijoje Bergene, studijuoju. gal galite kas patarti ka ir kaip nuo kranto gaudyti norvegijos ezeruose? keleta kartu apsilankiau poroje - keli upetakiukai nedidelio upeliuko ziotyse, zodziu praktiskai upeje :shock: o daugiau nieko... spiningavau, dzigavau, pavirsiukais, sukriukes, guminukus, vartikles, netgi pilkeriu pabandziau susinerbvines :grin: !:nujop...!
nieko.
dabar tikiuosi castmasteri is Lt parsisiusti - gal musele kas pavyks.

kitas klausimas - unguriai Norvegijos ezeruose :)
visiskai nieko nezinau... nei kaip ezera atskirti, kuriame ju esti, nei kur jame ieskoti ir kaip gaudyti. o juk sedziu tokioj vietoj, geda neisbandyti ;-)
na tik speju, kadu ezeras turetu tureti nebloga susisiekima kokiu upeliu su jura-visx:)

dekui !-kliovas-!

p.s. Bergen apylinkese pasirodo ezeruose jokiu leidimu nereikia ;-)

 #39549   Vegys
 02 Spa 2007 08:09
labas Rokai, as manau kad niekas geriau tau nepatars, kaip kad Bergeno zukles parduotuviu pardavejai.

Lauksim zukles aprasymu ;)

 #39565   Dusia
 02 Spa 2007 09:42
Jo Sekmadieni vakare ir as jau busiu Norgej,dabar vat lauzau galva ka is irankiu ir masalu pasiimt, ir kaip nusivezt,nes teks skristi su trimis persedimais.Bandysiu zvejot juroi nuo kranto :-D :?:

 #39736   rokas
 04 Spa 2007 00:17
Dusia, pabandyk susirasti kranta su gan staciu gilejimu ir "pabaksnoti" skardi su guminuku kairen desinen tiesiai, bent 4-5 m gylyje - as taip pagaunu lyru, gegutiniu lupociu :-D - tiesiogiai isvertus ("eserys" vietinis) ir viena menke teko.
siaip spiningu zvejoti (bent pas mane bergene) gana sunku - priejimu nedaug ir kimba inoringai kaip kada.
dugnine cionais laimikiai sako pastovesni. pats gaudziau dar nedaug, bet teko ir su vienu unguriu taip jau susipazinti :cig.
tiek patarimu is mano skurdzios patirties :oops:
!-kliovas-!

 #39737   rokas
 04 Spa 2007 00:25
beje tiesiai mesdamas ir dzigaudamas dugnu arba su kokia vaktikle nedidele vid. sluoksniuose nepagaunu Nieko, nezinau kodel :shock:
na kai kuriose vietose ir dugno aisku nepasiekiu :lol: bet nemazai kur metimo nuotoliu esti tik gal 10-15m. pas mane.
bet kodel niekas gumio dugnu velkamo neatakuoja niekaip nesuprantu - pagaunu tik palei kranto skardi.

beje vietinis man vakar sake kad skumbriu metas jau kaip ir baigesi - traukiasi gilyn, taigi tiketis turbut maziau vilciu. bet jei gera srove yra, kodel ne :)

 #39742   Dusia
 04 Spa 2007 07:56
Aciu uz patarimus,bandysiu visais budais :grin: Tik reikia isspresti irankiu klausima,kaip juos nusivezt ir kokius :?:

 #39790   rokas
 04 Spa 2007 18:55
na galiu parasyt ka as naudoju :!erzina:! bet ir vel cia bus tik mano skurdus zinojimas is gal tik desimties zukliu cia :fingal:
as turiu teleskopini spininga 2,70m 10-30g. - cia man irgi pirmas toks, emiau, kad patogu atsivest butu, bet nesiskundziu ir meta neblogai ir zuvi gerai laiko :)
jei specializuociaus gaudyti taip palei skardzius, vaiksciodamas manau nepasibodeciau ir 3,5-4,0m spiningo. butu isties patogiau.
o siaip spiningaut 2,70 pats tas, jei noretum toliau numest, gal ir kiek ilgesnis tiktu (medziai kokie cia pas mane krantuos tikrai netrugdo :-D ).
del gramacijos - nezinau. mano salygom pakanka. daznai naudoju gumius su 20g galvute, kaip kur gerai 14g, kaip kur butu gerai ir sunkesni, bet kaip minejau dar nelabai susitariu su toliau plaukuojanciom zuvim :-byta:
tiesa, nuo kranto ne taip toli ir numesi - stovi ant fijordo krasto, jauties kaip nykstukas tai ir metimas tas spininginis nikstukinis atrodo :roll:
ot taip pustinuke pasistumt 100m :-D

zodziu 2,70, kokiu 10-40g - gal labai ir neapsiriksi, cionyksiuos krantuos.
naudoju 4000 shimano rite. vala naudoju 0,30, paprasta monofilamentini uz 3,50lt - per akis man. ir zoles vietines kol kas nulupu, bet plonesnio jau niekaip nenoreciau (storesnis maziau numesi). susidevejimas del juros vandens kolkas man rupesciu dar nekele (nebrangu ir atsargini turet).
kita iseitis pintas - metimas iskart kitas bus, bet kaip nutraukt ikabinus i akmenis...truks dar per viduri, nezinau :)

dugnine bene nieko dar negaliu pasakyti.
beje nepasibodek pasiimti mazesniu, tamsiu masalu ir mazesniu kabliuku dugninei. nuo kranto dideliu ir baisiai piktu zuvu nelabai pasieksi, bent pas mane:) taigi sunervinti kibti kartais labai pravercia ir 5cm tvisteriukas su sunkiausia galvute, o ant balto didelio tvisterio dar isvis kibimu neturejau - tik ant bene tepalo spalvos.
pagavau ir ant vartikles (lyru, saidu, skumbre). per daug lankstytos nereik manau, kaip kur man cia tiktu ir sunki salatine:)
pagavau ir ant sunkiu sukriukiu 3-4nr. bet kol kas geriausia guminukai man.

tai va. tiek mano skurdzios patirties. tikiuosi kilo bent siokiu tokiu naudingu minciu ;-)

 #39795   žVYNAS
 04 Spa 2007 20:06
na cia jau tau patare, as apie Bergena vietu nezinau tai parasysiu ka pats naudoju, nuo kranto kur didesni giliai, ne iki isprotejimo, gaudydavau paprastu spiningu 270, pintas valas ir guminukai su 28, 21 gr. galvomis, dzigaudavau grynai kaip starkius, kibdavo menkes, ledjurio menkes, gubanai ir dar fig znajet kas, dabar daugiau laiko skiriu seklumose, atsirandi negilia vieta, geriausia ko nors pasiklausti, nes vandens cia nesveikai daug ir pats visu neisbraidysi, siulyciau atkreipt demesi i upiu zemupius, nes daugiausia jie buna smarkiai seklesni tai va, suzinai kur yra netokia gyli vieta ir metai isibrydes ar nuo kranto blizges, voblerius, gali pasisekt pagaut lasisa ar slaki. jei plauksi laivu i jura tai jau reikia jurines pilkerines meskeres, multiplikatoriaus, daug pinto valo ir daug pilkeriu, plius dek visokias sistemeles, tipo kreveciu, tvisteriuku ir t.t., ant ju nesveikai kabinasi skumbres, jei menkiu nerasi nors su jomis pasizaisi. dugnine, gerai, ant krevetes ar zuvies porcijos gali ir pagaut visokios zuvies, ypac kartais papuola geru pleksniu ir uotu, bet man sis budas malonus tik vasara, kai silta, atsisedi ir lauki, lukstendamas krevetes. del irankiu transportavimo, tai juos priduodi i specialu bagaza, tik tiek labai uzknysa Osle, kad vel reikia atskridus visa bagaza pasiimt, perejus patikrinima vel viska is naujo terminale priduot tolesniam skrydziui. jei kas konkreciai domina-klausk, kuo galesiu tuo padesiu ;-)

 #39851   Dusia
 05 Spa 2007 13:14
Na va,nusipirkau teleskopini spina 5-25gr.bet jis toks kietokas manau turetu laikyt,pasiimu deze gumu su galvom,isimesiu kelis voblerius ir vartikles,manau uzteks.Valas pintas 0,3 dabar galvoju kad gal ir per storas,pasiimsiu dar paprasto pavadeliams.Dar klausimelis del dugnines,kokius svinus naudojat,gal teks pabandyt :?: Aciu :/brazasista

 #39855   saciokas
 05 Spa 2007 13:36
Imk karpinius kotus, jei beachcastu neturi, ir centneri svinu :grin: saratai ir "vorai" apie 100gr turetu normaliai laikyt. 5 uncijos jauciu riba. Kazin ar sunkesniu reikia. Aisku priklausys snuo salygu, jei busi giliai fiorde tai ir poros unciju uzteks.

 #39916   žVYNAS
 06 Spa 2007 19:57
As naudodavau dugninei 2-3 unciju svarelius, laikydavo ir tokie, kaip jau rasiau, naudodavau masalui krevetes ar zuvies porcija ;-)

 #40831   Dusia
 20 Spa 2007 22:06
Sveiki.Na va jau antra savaite sedziu Norgej,zuvys kimba nuo kranto po truputi,bet nieko ispudingo.

 #48558   Dusia
 21 Sau 2008 08:57
Rasytojo talento neturiu tai imesiu tik keletos laimikiu foto :-D
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo 3 Dusia. Iš viso redaguota 21 kartus.

 #55406   Spoil
 30 Kov 2008 18:43
Gal kas yra waziawes zvejoti suomijoje waziuoju liepa WRC ziureti i Jyväskylä nes internetas tushcias apie ta wieta wos radom kur apsistoti :) siaip ezeru nemazaij gal kas buwo aplankes letuosius kaimynus :)

 #56211   diego
 05 Bal 2008 17:49
Sveiki.
Pasidalinkit ispudziais (jei kas buvot ir zvejojot) Egipte... Konkreciai nuo kranto, spiningu, dugnine ar museline.
Dekui

 #56212   senelis
 05 Bal 2008 17:56
DIEGO rašė:Sveiki.
Pasidalinkit ispudziais (jei kas buvot ir zvejojot) Egipte... Konkreciai nuo kranto, spiningu, dugnine ar museline.
Dekui
Tai Egipte ilsekis nuo zvejybos,gulek sau bamba isvertes,niuniuodamas "No,woman,no cry" ;-)

 #56213   diego
 05 Bal 2008 18:11
senelis rašė:
DIEGO rašė:Sveiki.
Pasidalinkit ispudziais (jei kas buvot ir zvejojot) Egipte... Konkreciai nuo kranto, spiningu, dugnine ar museline.
Dekui
Tai Egipte ilsekis nuo zvejybos,gulek sau bamba isvertes,niuniuodamas "No,woman,no cry" ;-)
tikek manim senelis, labiau pavargciau guledamas ant saules ir kepdamas, nei pamosaves spiningiuku ar su muse pazaides ;-)

Jei rimtai, vyrai (gal ir moterys), bent jau pasamprotaukim, gi imanoma butu ten nuo kranto bandyt kazka ane? :roll: koralinis rifas gi visai salia... :cool:

 #56580   DainiusM
 08 Bal 2008 19:16
Labas dienas, kolegos. Taip va gavosi maloniai, kad geguzes pradzioj ismaunu i alandus paspiningaut. :cool: Gal kas buvot ar draugai buvo kieno nors? Zodziu praverstu labai visokio plauko patarimai, bo pirma karta spiningu mojuosim ne lietuvoj... :ruko

 #56582   pypkorius16
 08 Bal 2008 19:35
DIEGO rašė:Sveiki.
Pasidalinkit ispudziais (jei kas buvot ir zvejojot) Egipte... Konkreciai nuo kranto, spiningu, dugnine ar museline.
Dekui
Man rodos kad Raudonojoi j. zvejot nuo kranto draudziama, viskas del tu paciu koralu.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė