Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Viskas apie žūklę tolimame ar artimame užsienyje, galiojančios taisykles ir kita.
 #231751   MINDULE
 10 Lap 2010 01:33
Marti, imk muselka, kazhka vaikystek kai tevai po karpatus vezhiojo, ju kalnu upsese buvo gyvybe...

Be to US Arkanzase buvau urvuose vanends ishgrauzhtuose, kur po shiai dienai mazha srovele teka, kazhkur po zheme ir vistiek gidas vezhi su prozhiku parode...

Tik priesh bandydamas zhvejoti vieshbutyje ar kur pasidomek ar galima :)
 #231798   Skumbrotas
 10 Lap 2010 11:27
martiz-zz rašė:sveiki, metu meitais is eiles varant slidineti stebiu tuos upelius tekancius tarp kalnu ir galvoju ar yra juose kokios gyvybes? tie kalnu upeliai ir nera tokie mazi ir seklus bet ju vanduo kaip asara ir gan sraunu... tai gal kas netycia zinot? :shock: ar ten tik akmenukai gyvena? :ks>
Marti, kai keliaujant po Norvegiją pasikėliau Trollstigene į kalnus virš debesų ir pavaikščiojau sustojęs, tai nustebino daugybė muselininkų ir spiningistų, žvejojančių tose aukštybėse srauniuose upeliuose upėtakius. Aplinkui sniego buvo daugiau nei nutirpusių plotų - o laikas tai buvo rugpjūčio pradžia :!: Paskui dar vienas muselnikas pasiprašė pavažamas iki kaimelio slėnyje, tai jis teigė, kad ten viršuje žymiai smagesnė žvejyba nei vasariškuose slėniuose :!:
O Karpatų kalnų upėse senesniais laikais pats žvejojau, tai upėtakių ir kiršlių tan buvo neįtikėtini kiekiai :!: Vietiniai guculai net nesivargindavo su meškerėm žvejot - pora trotilo šaškių ir visas kaimas puotauja :twisted:
 #232180   Ignelis
 11 Lap 2010 18:12
nevisur kur vanduo teka yra gyvybe... ;-) ir nevisur jei ji visdelto yra, puola kisht i burna pirma pasitaikiusi masala... cia faktas 100procentinis. kiek man yra teke gyvenime (uzpoliarej) plakti sukrem ir siaip stebet vandeni, bemetant visokius shapaliukus tai dazniausiai tuose permyzhamuose, sekliuose, super shaltuose ir srauniuose, upeliukuose jokios gyvybes neteko matyt. taspats leicia ir siaurineje svedijoje esancias balas, 0.5ha dydzio, ziemomis jos turbut ishala iki dugno, ir viskas jose ishdvesia. o ne simtametes lydekos gyvena ir nusishere musiu nemate kirsliai... :roll: bet jei nepabandysi tai ir nezinosi... :gutgut
 #232181   martiz-zz
 11 Lap 2010 18:26
Ignelis rašė:nevisur kur vanduo teka yra gyvybe... ;-) ir nevisur jei ji visdelto yra, puola kisht i burna pirma pasitaikiusi masala... cia faktas 100procentinis. kiek man yra teke gyvenime (uzpoliarej) plakti sukrem ir siaip stebet vandeni, bemetant visokius shapaliukus tai dazniausiai tuose permyzhamuose, sekliuose, super shaltuose ir srauniuose, upeliukuose jokios gyvybes neteko matyt. taspats leicia ir siaurineje svedijoje esancias balas, 0.5ha dydzio, ziemomis jos turbut ishala iki dugno, ir viskas jose ishdvesia. o ne simtametes lydekos gyvena ir nusishere musiu nemate kirsliai... :roll: bet jei nepabandysi tai ir nezinosi... :gutgut
na cia su uzsalimu tie upeliai nieko panasaus neturi, nes varant ir ziema jie buna visad neuzsale ir netruksta vandens, o masala tai manau nedaug kur kala tik pakisus :-D
 #232299   MINDULE
 12 Lap 2010 05:22
Kas del sukriu ir zhvejybos uzhsienyje - nieko nesu pagaves ant sukres vandenyne... Nu niekaip... Jei ne guma, tai balta metaline blizge ivairiu formu, todel pilnai sutinku, kad ne visur puola pirma pakishta masala...
 #232331   Ignelis
 12 Lap 2010 11:01
vandenynas ir jo zuvys pernelyg nutole nuo upeliai/ezeriukai, kad juos butu galima lyginti :roll: i pusmetrio gylio vaga juk nemetysi blizges ar gumu :lol: kuomet akivaizdziai matosi kad ten, upetakines kirshlines vietos... :roll: idealiausias variantas patikrinti ar yra gyvybes manau butu paternosteris su slieku... ;-var-var.
 #233215   Angler
 16 Lap 2010 00:00
:/braj; Pries keleta dienu grizau is atostogu Kanaru salose,o konkreciau Fuertoventura.Berods Bobis pameges tuos krastus,bet jei ne klystu jam neteko ten zvejot.Nors i tas vietas vaziavau jau ne pirma karta,pazvejoti ten bandziau tik dabar :) .Pabandysiu papasakoti kaip man sekesi ir kokios informacijos sukaupiau ateiciai,gal kazkas sau ras naudingo,tuo labiau zinau,kad lietuvaiciai vis dazniau vaziuoja ilsetis i tuos krastus.
Tik nusipirkes sia kelione pasamoneje save jau maciau zvejojanti Kanarose :cool:,visa laika svajojau pazuvaut egzotiskoje salyje,pagauti kazko naujo nematyto.Taigi grieztai nusprendes,kad skirsiu saulaiko zvejybai liko isspresti techninius klausimus,tokius kaip:ka zvejosiu?kur(nuo kranto,is laivo ar siaip kokioje kudroje :)? kokiais irankiais?ka naudosiu masalui?
Visu pirma pasidomejau kiek man kainuos nusivezti irankius i salas,sioje vietoje teko nusivilti :( . Skriziui naudojausi ryanair paslaugomis,ju tinklapi aiskiai parasyta sporto inventoriui gabenti iki 20kg i viena puse kainuoja 40euru,vadinasi pirmyn ir atga 80euru,o tai i mano atostogu bendra biudzeta neitilpo(finansiniu poziuriu).Pasirinkau kita buda,su savim veztis tik rites,pasiimti kelis dirbtinus masalus,kelias pludes,kabliuku,svareliu ir t.t.,zodziu viskas kas reikalingiausia elementariai zvejybai ir tuo paciu neuzimtu per daug vietos,daug nesvertu ir tilptu i lagamina :gutgut.Kur nusipirkti ar issinuomoti meskeres susiradau pagooglines internete,kadangi kaip minejau,kad i Kanaru salas vaziavau jau ne pirma karta ir zinojau vietines kainas,todel tikejausi meskerem daug neisleisti.Deja googlas rado visoje Fuertoventuroje tik viena parduotuve,tas gero nezadejo. :roll:
Po keliu savaiciu nekantraus laukimo stovejau ant vandenyno kranto,kaitinant saulei apie 28C silumos ir okeanui spigiginanciam akis,dairiausi vietiniu zveju :koliorava,akimis radus juos nuotaika dar labiau pakilo :grin: Jau kita diena nusprendziau netempti gumos ir susirasti zukles parduotuve kuria dar namie buvau susirades internete ir nusirases jos tiksu adresa,nuo ten kur apsistojau iki parduotuves buvo 40km,kadagi buvau issinuomaves masina,todel 40km iveikiau su vejaliu
Iejes i zukles parduotuve lengvai nustebau,irankiai buvo aukstos kokybes,dauguma firmu zinomu ir garsiu brendu,nesitikejau tokio kontrasto po to ka teko matyti gatvese,kineciai prekiavo visokiu sudo,tarp jo ir meskeriu,bet apie kokybe net nenoriu kalbet.Taigi po lengvo shoko :shock: pradejau vaikstineti tarp stovu ir bandziau kazka rasti sau tinkamo ir prieinamo.Galu gale issirinkau 3.13m pakankamai geros kokybes,tvirta teleskopa,man nezinamos KALI firmos meskeryte,kuris puikiai tiko netik pludinei,bet ir reikalui esant panaudoti kaip spininga.Kas dar tenkino,tai kad sustumus teleskopa ilgis tebuvo 60cm ir puikiai tilpo i mano lagamina.Kaina buvo 52eurai(cia vienas is pigesniu),paverkslianes pardavejui :cry: nupirkau uz 40 euru :grin:.Dar nusipirkau mazu kalmaru,masalui,taip patare pardavejes patikines,kad sis masalas geriausias siom vietom.
Trecia diena atostogu jau stovejau isisiepias ant kranto su meskere :-D ,deja neturejau nei kibimo :( .Padariau isvadas,kad pervertinau savo galimybes,teko gerokai susiploninti valus,susimazininti kabliukus.Ir tai sudirbo,nes kita diena jau traukiau pirmus zuveliokus,pirmas laimikis buvo sis,mazas kaip akvariumine zuvele,bet dziaugsmo sukele daug :-D
Paveikslėlis
Ta pati vakara pagavau dar kelias zuvis.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Taigi kaip pirmam kartui man uzteko,nors kibo ivairi smulkme zvejyba likau patenkintas :gutgut .Nuotaika sugadino ruosiantis namo ir surinkinejant meskere sulauzytas virsutinis ziedelis(tulpanas).
Nepasakosiu kaip kita diena laksciau po visa sala jieskodamas naujo ziedelio.Pusdieni praleidau vazinedamas is vienos parduotuves i kita(pasirodo ten ju pakankamai daug,tiesiog internete reklamuojasi tik viena)ir niekaip negalejau rasti to ko man reikejo,kaip kazka bandziau klijuoti kazka remuotuoti kazka pritaikyti :) .Po ilgu vargu susitvarkiau :koliorava
Kita vakara vel stovejau jau ant pamegto molo,atejus pamaciau vietini ispana gaudanti neiprastu budu,masalui jis naudojo gero delno didzio muleta(gyva,ispanijoje leidziama naudoti masalui gyva zuvi) ji tiesiog prikabines prie valo galo viensakiu persmeiges ties apatiniu peleku,nei pludes nei svareliu nebuvo :roll: .Vargais negalais pusiau gestai pandziau isiaiskinti kokia zuvi jis cia bando pagauti,viena zodi supratau Baracuda antra pavadinima isidemet negalejau,kazkas panasaus i Siera ar dar kazkaip.Begaudydamas ivairia smulkme viena akimi stebejau naujai sutikta vietini zveja ir vis sau galvojau:nejaugi tarp visos tos meses smulkmes cia imanoma pagauti baracuda :shock: .Deja ta vakara nieko panasaus matyt neteko,niekas baracudu ar dar kazko panasaus nepagavo.Bet tik vietiniams susirinkus meskeres ir isejus namo as nusprendziau paspiningauti,pagalvojau jeigu imanoma kazka pagauti ant gyvos reiskia kazka imanoma pagaut ir ant dirbtino ;-) .Ir jau po 20min ant molo spurdejo man nepazystamas draugelis :koliorava
Paveikslėlis
Kitomis dienomis nusprendziau tik spiningauti tikedamasis sugauti kazka dar rimtesnio :cool: .Taciau niekas mano vobleriu,sukriu ir silikoniniu masalu nenorejo valgyti :( .Kadangi jau zvejybos troskuli buvau numarines,nusprendziau pasidairyti aplink,pasiziureti kaip kitiem sekasi.Kas nustebino,tai,kad Fuertoventuroje daug papludimiu,taciau neteko matyti,kad kas nors zvejotu surfais.Daznaiusiai vaizdeliai buvo tokie
Paveikslėlis
Pats nelipau zvejoti ant olu,nenorejau susizeisti tuo sugadindamas sau ir savo antrai pusei atostogas. Dar labai populiari muletu zvejyba kuriuos vietinei gaudo tokiu budu:
Paveikslėlis
Virs sios ziaurios "sistemeles" deda bulves dydzio plude meta kuo toliau i vandenyna ir laukia kol kokia beesdama bulkos gabala zuvis uzsikabina uz sono,pradeda nesti plude i sona ir zvejys net nekirsdamas parsivelka zuvi i kranta.
Paveikslėlis
Ten ju tiek daug kad su lengva palaidine ant dziko centnerius priluptum,bet kaip sakoma pas visus savo metodai ir savo tradicijos :neutral:
Visdelto priejau tokia isvada,kad pati geriausia zvejyba Kanaru salose yra is laivu,teko sutikti anglus kurie giresi buvo iseje i vandenyna ir dviese per 5val pagavo 7 tunas sverencias po 20kg.Ten ir baracudas gaudo ir ryklius ir dar visokias dideles vietines zuvis.Teko su vienu vietiniu pabendrauti kuris organizuoja tokias zvejybas
Paveikslėlis
Jie sedi tokiose kioskeliose kurie praktiskai yra prie kiekvieno didesnio uostelio ir siulo ivaires vandens pramogas tarp ju ir zvejyba vandenyne.Zvejybos kaina 50euru i kaina ieina irankiai,draudimas ir gaivieji gerimai uz 60euru dasides maistas.Zukle trunka nuo 8.30 ryto iki 14 po piet.Galioja ir paskutines minutes pasiulymai kurie kainuoja 40euru.
Pasizadejau sau jeigu dar kada grisiu i tuos krastus butinai isbandysiu zvejyba vandenyne,o tai jau bus kita istorija :/braj;
 #234073   Sokratas
 18 Lap 2010 12:36
Jo, įdomu buvo paskaityt...
Mačiau ne kartą, kaip žvejojo ir su dugninėmis, bet ir ne kas ten jiems buvo. Mačiau, kaip dažnai nutraukdavo ne dėl žuvų, o gal dėl nelygaus dugno...
Dar teko matyti, kaip žvejojo su ilgu teleskopu, įsibridę, nenaudodami jokios plūdės. Traukė žuvytę po žuvytės, nedideles....
O pagrinde tai taip ir žvejoja, kaip aprašei.... Tą batoną, aš mačiau, prismaigstytą ne tokiais galingais trišakiais, o mažiukais kabliukais. Žuvis jį ragaudama, įtraukia ir kabliuką.
Aš vis neišdrįstu nusipirkt koto dėl kelių pažvejojimų....O vežtis irgi per brangu...
Tenerifėj parduotuvė galinga yra Los Cristijanos. Kitur matyti neteko. Kainos kandžiojasi...
 #234102   Angler
 18 Lap 2010 13:28
Tai va as irgi paskaiciavau,jeigu veztis savo irankius iki 20kg pirmyn ir atgal kainuos apie 80€,o jeigu skrendi is Lietuvos su persedimu,tai dar tiek pat dasimeta :roll:.Jeigu planuoti kazka pirktis vietoje(kaip buvo mano atveju)taip pat brangiai gaunasi :roll: ,pats matei bobi kokios kainos(bet reikia pripazinti irankiai geri).Kaip minejau jeigu grisiu kada i tuos krastus mesiu tuos 50€ ir plauksiu i vandenyna karteli,konors stambesnio pavaikyt :-D ,tai nors ispudziu bus tiek,kad prisiminsi visa likusi gyvenima :gutgut
 #234718   RamaZ
 21 Lap 2010 10:04
Iš penktadienio į šeštadienį bandėm Latvijos pajūrį (Ziemupė, palei Liepoją). Per tris žvejus - 4vnt. plekšnių. Šeštadienio rytą labai padidėjo srovė - nebelaikė 120g "burbulas" - per 5 minutes sistemėlė jau būdavo prie kranto, pradėjo nešt žoles. Žvejų, kiek matėsi, tai nemažai, bet niekas nepagauna :e:e . Per visą naktį nei vienos (net ir atsitiktinės) plekšnės.
Žvejai migruoja - atvažiuoja- išvažiuoja, bet rezultatai visur artimi 0.
Gaudėm nuo kranto. Norėjom važiuot ant Liepojos molo, bet šeštadienį ryte iš ten atvažiavo latviukų ekipažas su beveik tokiais pačiais rezultatais kaip ir mūsų, tai likom ant kranto. Koks skirtumas kur nepagaut... :lol:
 #241003   Sokratas
 16 Gru 2010 08:29
Kanaruose nuo kranto ant duonos kimba tokios:

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Na, o žvbejybą iš laivo tikrai ne kiekvienas gali sau leisti. Reklaminis bukletukas skelbia: 2 valandos žvejybos- 320 eurų. O pagausi nepagausi, kaip sakoma, jau tavo problemos.
 #241159   Angler
 16 Gru 2010 15:15
bobis rašė: Na, o žvbejybą iš laivo tikrai ne kiekvienas gali sau leisti. Reklaminis bukletukas skelbia: 2 valandos žvejybos- 320 eurų. O pagausi nepagausi, kaip sakoma, jau tavo problemos.
Na nezinau bobi koki tu lankstinuka vartei,o gal tai viso laivo kaina :roll: ,kur man teko buti siais metais kaina zmogui 60€ su maistu ir gerimais http://www.chris4fish.co.uk/
 #241224   Sokratas
 16 Gru 2010 18:29
Nesiginčysiu, rašau ką mačiau, o ir laivukas nufotkintas, vienas iš tų mažyčių, kur dažnai praplaukia, o gale matosi 2-3-4-ios meškerės perlinkusios nuo velkiavimo. Tokią kainą pamatęs irgi pagalvojau,kad už visą laivą, bet ne, buvo aiškiai parašyta- vienam žmogui...
Tikiu, kad ir už 60 galima rasti. Kainos, kaip žinia, skiriasi labai, pvz kad ir mašinų nuomos. Galiama išsinuomot už 25 eurus dienai, o prabangesnėj firmoj už lygiai tokią pačią paklot ir 50-70.
Arba pvz gerus polaroidinius, UV spindulių nepraledžiančius akinius, kur kaina buvo parašyta 120 eurų nupirkau žmonai už 23 eurus ir dar priedo futliarą pridėjo... Koks anglas ar vokietis už juos būtų tiek ir atidavęs kiek parašyti. Na, reikia pridėti, kad pirkau aš juos panašiai valandą :lol: , bet ten juk niekur neskubam, ypač kai lietus lyja, o jo šį kartą tikrai paragavom nemažai, iš 7-ių dienų tik 2 paskutinės buvo saulėtos...
 #241306   Sokratas
 16 Gru 2010 21:36
kas čia žino, nebandęs nežinosi... dabar, kai siaučia krizė, visko gali būt, žmonės juk, pats matei kokie, senukai, pensininkai tuščiom kišenėm :lol:
 #241330   Sokratas
 16 Gru 2010 23:25
gal ir taip, bet pažįstamas latvis ten dirbantis jau keli metai, dar prieš mėnesį trynė rankom, kaip gerai yr, dabar gi, paklausus man ,,kak diela", atsakė- ,,chužė niekuda".
Baigėsi srautas žmonių iš rytų, baigėsi ir visi bizniai...
 #241492   Angler
 17 Gru 2010 15:06
Manau laikinas reishkinys,atsigaus europa atsigaus ir salos ;uolrait .Dar manau,kad ryanairas senai galejo paleisti tiesioginius reisus is LT,LV ir EST tikrai nemazai turistu dasidetu,kanaru salos butu stiprus konkurentas Baltijos pajuriui :roll:
 #245152   Intras
 02 Sau 2011 20:59
Gal kas nors yra tikslingai vaziaves zvejoti y Lenkija<ezeru ten nestinga tai pat kaip mus ir netoli sienos.Ydomu kokiu ten reikia leidimu,ar tai pat kaip mus valstybinio,o gal kazkokeis regijonais yra suskirstyta? Nu zinancius prasau pakomentuoti.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė