Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Mėgėjiškos žūklės taisyklės, komentarai apie jas

 #39518   spiridonas
 01 Spa 2007 18:55
pirmajame sios temos puslapyje atnaujintos taisykles. Senosiose nebuvo yrasyta , kad galima ir lasisa pagauti baltijos juroje. :roll:

 #39577   x-rap
 02 Spa 2007 11:14
niekaip nerandu, kur parasyta, kiek galima naudoti skrituliu?

 #39578   Mike
 02 Spa 2007 11:17
Taisyklėse ir nėra parašyta kiek galima naudoti konkrečios rūšies mėgėjiškos žūklės įrenkių, yra tik nurodyta,kad bendras naudojamų įrankių skaičius leidžiamas ne daugiau nei 4. Išvada - 4 skrituliai, 3 skirutliai ir 1 spiningas, 2 skrituliai ir 2 dugninės, 1 skritulys ir 3 spiningai :grin: .

 #39612   Mike
 02 Spa 2007 14:36
Išmesk tą knygutę :lol: , arba į lentyną įsidėk, o naujas iš www.lrs.lt portalo išsitrauk.

 #42131   Mike
 06 Lap 2007 14:54
Paskaitinėjau Bangos forume, kad tauta ginčijasi dėl žvejybos Dubysoje Raseinių rajone. Nu ir man cekava pasidarė kaip ten yra iš tikrųjų. Pas mane ant Raseinių raj. leidimo parašyta, kad "draudžiama žvejoti Dubysos upėje nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d. spiningu arba masalui naudojant gyvą žuvelę. Lašišų apsaugai svarbi teritorija." Nu, galvoju reikia išsiaiškinti kaip ten iš tikrųjų yra, nes jokiam teisės akte apie tokį draudimą neminima. Skambinu į Raseinių raj. aplinkos apsaugos agentūrą, klausiu. Mes nežinom, sako, mes su tuo niekuo nesusiję :shock: , skambinkit į Dubysos regioninio parko direkciją, ten gausit visą informaciją. O man, kas, telefonas tai valdiškas. Skambinu į direkciją, atsiliepia moterėlė, sako, kad jie irgi nieko nežino, ir jie su tuo visai nesusiję, bet viską turėtų žinoti Raseinių raj. medžiotojų ir žvejų draugija, duoda telefono numerį. Skambinu į draugiją, o jos telefonas išjungtas :-D . Karuselė sukasi. Tai vat aš ir galvoju, kaip gali Raseinių raj. gamtos apsaugos agentūra su visu tuo nebūti susijusi ir nežinoti, jeigu tik jie ir gali nubausti tokį nedorėlį, pažeidinėjantį kažkokias taisykles. Man, beje, tas teisės aktas, kur toks draudimas įvardintas, labiausiai ir rūpi. Sakau, reiks paskambinti Raseinių raj. gamtos apsaugos agentūros vadui, pasiklausti gal jis ką žino daugiau už savo pavaldinius. Pranešiu...

 #45712   gelmės
 20 Gru 2007 07:48
Na, blyn, ką daryt :donknow'
Nuo 21 dienos (nakties 00 val ;-) ) galiu gaudyti su bilietu ir Latvijoje. Tik va. Pas mus nuo sausio 1 d dienos ant gyvos lydekų nebemožna, o pas Latvius "yes" Upė pasieniu teka :shock: :!: Tai įsibridęs Lietuvos pusėje esu, o mėtau latviukų pusėje. Jei pagaunu lydžioką ir namo noriu neštis, vis gi savo šalies teritorijoje nešiu. O čia bast ir GA. Aš gi nešiojuosi gyvas žuveles ir dar lydį :?:
Gal kas turėdamas laisvo laiko pasidalins nuomonėmis ;-) :?: Tinka ir rimtos ir nelabai. ;-) Juk artėja šventės. Moderiukai neužpykit, jei kas rašis, tai rimtas mintis palikit. ;-) :/braj;

 #45716   Mike
 20 Gru 2007 08:34
Manyčiau, kad tuo atveju, jei buvo gaudoma iš Lietuvos pusės (nesvarbu kur masalas skrenda), tai būtų pažeidimas, gaudant iš Latvijos pusės - pažeidimo nebūtų, tačiau reikėtų turėti Latvijos leidimą.
Tuo atveju jei inspektorius pagautų Lietuvoje su savimi turintį gyvų masalinių žuvelių ir lydekų, paaiškinus, kad gaudyta iš Latvijos pusės ir parodžius Latvijos leidimą, problemų būti netūrėtų, nebent paprašytų paaiškinti kokiu būdu patekai į tą Latvijos pusę (neperbridai upės juk). Kilus ginčui gelbėtų vadinamasis "nekaltumo prezumpcijos" principas, t.y. jei nėra galimybės nustatyti kur iš tikrųjų gaudei, bausti negali. Jei inspektorius ir nubaustų, be problemų nuobaudą panaikintų teismas.
Į absoliučiai teisingą klausimo paaiškinimą nepretenduoju, tiesiog čia mano nuomonė.

 #45733   Vitolis
 20 Gru 2007 11:50
Nuo penktadienio, mes Shengeno erdveje. Varyk pas zirga galva ir gaudyk ramia dushia. Paskui gryshi namo vezinas keletu shciupoku ir tiek :grin:

 #45736   Kairys
 20 Gru 2007 12:02
Aš tai tiksliai nežinau, bet lyg kažkur mačiau, ar ne Edosiaus rašyta, kad pas latvius gyva žuvele ištisus metus negalima gaudyti. O kaip iš tiesų yra? :!: :!:

 #45738   Skumbrotas
 20 Gru 2007 12:16
Vitolis rašė:Nuo penktadienio, mes Shengeno erdveje. Varyk pas zirga galva ir gaudyk ramia dushia. Paskui gryshi namo vezinas keletu shciupoku ir tiek :grin:
Na tą galima buvo daryti ir iki šiol. Niekas ir po penktadienio nesikeis - galima žvejoti bet kurioje šalyje, tik nereik užmiršti laikytis tų šalių taisyklių bei nusipirkti jųjų žvejo bilietą ar tai licenziją.
P.S. Iki kito rudens esu pilnateisis Katalonijos žvejų draugijos narys, turiu laminuotą pažymėjimą :cig. :!: Visa procedūra truko 30 min. ir kainavo 10 EUR.

 #45741   gelmės
 20 Gru 2007 12:56
Kairys rašė:Aš tai tiksliai nežinau, bet lyg kažkur mačiau, ar ne Edosiaus rašyta, kad pas latvius gyva žuvele ištisus metus negalima gaudyti. O kaip iš tiesų yra? :!: :!:
Edošius suklydo.
Man , vis viena įdomu, jeigu GA sustabdo mane su tom gyvom žuvelėm ir lydžiu. :?: Kaip jiems įrodinėti, kad gaudžiau latviukų pusėje :?: Nepažystantys Nemunėlio nežino, jog jis perbrendamas, ir ne vienoje vietoje. Mes anksčiau, prie sovieto, taip ir darydavome. Latvijos pusėje gražių viecikių yra.

 #45742   starkis
 20 Gru 2007 13:18
Gelmes... pagaves sciupoka latviuku puseje...nueik i Latvijos...istaiga kuri turi stempeli ...ir paprasyk kad ant lydekos uzdetu antspauda..."pagauta Latvijoje" :ruko ::liux !yeee! Jeigu gryztant namo patikrys musiskiai...galesi parodyti antspauda....ir jiems...parodyti... ;;'plim :nujau-ne :mhu

 #45743   žVYNAS
 20 Gru 2007 13:22
Pasakysi, kad i Latvija vaziavai pro Germaniskio pasienio posta, ten yra kameros, jei jiems reikia irodymu tegul vaziuoja ir ziuri ;-) , arba per kuri nors kita posta, tau uztenka tik pasakyt o issiaiskinti cia jau ju problema

 #45746   Mike
 20 Gru 2007 13:38
Šiaip jau ne asmuo turi įrodinėti, kad nepadarė pažeidimo, o valstybės institucija turi įrodyti, kad asmuo jį padarė. Jei yra kažkokių neaiškumų, viskas turi būti lenkiama asmens naudai.

 #45749   pypkorius16
 20 Gru 2007 13:48
Mike rašė:Šiaip jau ne asmuo turi įrodinėti, kad nepadarė pažeidimo, o valstybės institucija turi įrodyti, kad asmuo jį padarė. Jei yra kažkokių neaiškumų, viskas turi būti lenkiama asmens naudai.
Jo ypac su GA. :lol: Gal daba kas ir pasikeite per pora metu, nes nebuvau susidures su jais tiek laiko, bet seniau arba pasirasai protokola ir moki bauda, arba paima visus irankius, ir paskui vaziok pas juos aiskintis. O savo irankiu gali ir neberast :lol:

 #45752   tuomahaukas
 20 Gru 2007 14:02
O ką jiems reiškia įrodyti ?- gaudei LT pusėje, štempelio nuo latvių nėr. Gal verčiau bauda iš GA, nei sienos kirtimas be doc. ?
Mano nuomone, Mike anksčiau viską teisingai išdėstė, išskyrus "nekaltumo prezumpciją", nes galimybė nustatyti tikrai yra, t.y. Gelmes pasako "gaudžiau LT, kaltas dėl brakanierstvos" arba "gaudžiau Latvijoj, nekaltas dėl brakanierstvos, kaltas dėl sienos kirtimo", čia jau pačiam rinktis. Žuvis tikrai ne iš dangaus nukrito, o nieko nepasakyti negali.

 #45762   Skumbrotas
 20 Gru 2007 15:11
tuomahaukas rašė:....Gal verčiau bauda iš GA, nei sienos kirtimas be doc. ?
...... kaltas dėl sienos kirtimo", čia jau pačiam rinktis.......
Taigi nuo rytojaus galėsi per tą sieną vaikščioti, braidyti, plaukioti ar rėplioti kur tik panorėjęs, kaip savo kieme :!: Nei postų nei patrulių nebebus, visiška laisvė :!: Dėl to ir ši diskusija kilo. Otstalyj odnako... :-D

 #45769   Mike
 20 Gru 2007 15:48
pypkorius16 rašė:
Mike rašė:Šiaip jau ne asmuo turi įrodinėti, kad nepadarė pažeidimo, o valstybės institucija turi įrodyti, kad asmuo jį padarė. Jei yra kažkokių neaiškumų, viskas turi būti lenkiama asmens naudai.
Jo ypac su GA. :lol: Gal daba kas ir pasikeite per pora metu, nes nebuvau susidures su jais tiek laiko, bet seniau arba pasirasai protokola ir moki bauda, arba paima visus irankius, ir paskui vaziok pas juos aiskintis. O savo irankiu gali ir neberast :lol:
Dėl įrankių irgi toks dalykas yra, kad negali šiaip be nieko paimti įrankių. Turi rašyti daiktų (dokumentų) poėmio protokolą. Net įsivaizduoju kaip jie mano krepšį su vobleriais paima ir kiekvieną voblerį mano reikalavimu aprašinėja tame protokole :lol: . O įstatymas juk liepia taip daryti, bo aš paskui galiu pasakyti, kad tame krepšyje 99900000 Lt buvo, o jei protokolas nesurašytas, tai vėlgi skųsti tokius veiksmus galima, nes administracinio teisės pažeidimo teisena pažeista buvo.

 #45773   Agis
 20 Gru 2007 16:18
Logiskai mastant, tai jeigu suprantame, kad lietuviskos lydekos apsaugotos draudimu del didesnio isnersimo, tai sakau ir apie latviskas verta taip pat pagalvoti :lol:

 #45776   tuomahaukas
 20 Gru 2007 16:26
Skumbrotas rašė: Otstalyj odnako... :-D
Ne otstalyj, o tupoj- datas praveizėjau :oops:

 #45782   Skumbrotas
 20 Gru 2007 16:46
Lydekų gaudymas ant gyvos žuvelės iš vis yra nehumaniškas ir nesportinis užsiėmimas. Ypač su skrituliais. Dėl vienos paprasčiausios priežasties - žuvis traukiama palaukus kol įris masalą. Tuo momentu žvejys nežino, kokia lydeka masalą ryja - legali ar ne. O ištraukus būna šaukštai po pietų - jei peiliukas, vis vien sužalojama nepataisomai.
O sportine žvejyba apskritai nekvepia, mėsos paruošos ir tiek. Kaip ir žvejyba įmerkus tinkliuką. Arba kaip ir žvėrių medžiojimas kilpomis.
Čia mano IMHO.

 #45786   Vegys
 20 Gru 2007 17:53
Skumbrotas, nepatinka ir man zukle skrituliais (neydomu man), nebegaudau, bet turiu pasakyt, kad kiek as zvejodavau anksciau, tai nepamenu kad nelegale buciau pagaves. Pamenu kai sugavau 900 g lydekaite, tevas ilgai stebejosi "kaip tokia maza cia tau uzkibo" .... Tiesa, mes skritulius per viduri ezero leisdavom (gylis 10+) beigi zuveles dedavom nuo 15 cm. Mazesnes nebent tada, kai nepagaudovom normaliu.

O del nelegaliu - su pludine kitaip ? Tas pats. Vistiek daugeliu atveju leidzia iryt ir is kart nekerta.

Del sportiskumo : o karpiu zukle - argi ne tas pats ? Ten irgi ner sportiskumo :) Uzmeti meskeres ir geri ... tfiu, ty lauki kibimo.

O del humaniskumo : slidus reikalas. Kazin ar zvejyba apskritai galima vadint humaniska. Kazin ar zuviai patinka kai kablys atiduria jos nasruose ir po to dar atitinkama kieki ji yra traukiama.

 #45791   VirTus
 20 Gru 2007 19:42
žVYNAS rašė:Pasakysi, kad i Latvija vaziavai pro Germaniskio pasienio posta, ten yra kameros, jei jiems reikia irodymu tegul vaziuoja ir ziuri ;-) , arba per kuri nors kita posta, tau uztenka tik pasakyt o issiaiskinti cia jau ju problema
kiek suprantu,tai nuo rytdienos neliks nei Germaniskio,nei kokio kito posto su Latvija.Juo labiau kameru... ;-) .Nereiks nei ziema ant ledo zvejojant registruotis nei valtim plaukiojant po Nemuneli kazkam ataskaitas dalinti...

 #45794   Sokratas
 20 Gru 2007 19:59
Tai jau aišku, taip turėtų būti. Sienos gi nebėra.

 #45813   Agis
 21 Gru 2007 03:55
Ir vel tautu draugyste, tik kitoje sajungoje :lol:

 #45815   gelmės
 21 Gru 2007 07:27
Cituoju :
Tuo momentu žvejys nežino, kokia lydeka masalą ryja - legali ar ne. O ištraukus būna šaukštai po pietų - jei peiliukas, vis vien sužalojama nepataisomai.
O gaudant su spiningu reiškias žinoma(legali ar nea :shock: ) kokia lydeka masalą griebia :?: :!:
Drysčiau ginčytis, (99 %)kad "peiliukai tikrai nenuryja žuvelioko taip, kad nebūtų galima jo paleisti.
O dėl gaudymo gyva žuvele.... Vieniems vienas būdas labiau patinka, kitiems kitas.
Na ir mano klausimas visai ne apie tai buvo. :e:e Bet juk šventės artėja. ../;nzv Ne tas galvoje... ;-) ;-) ;-)

 #46800   Judokas
 03 Sau 2008 19:37
man pasistojo toks klausimas...kazkur man atmintyje svieciasi kad jei esi LMZD narys tai galima gaudyti visose Lietuvos upses be atskiro to rajono leidimo...ar kazka as ne taip nuklauses buvau?? na as nesneku apie vietas kur reikia atskiru leidimu arba kur is viso negalima zvejoti...

 #46833   Vitolis
 03 Sau 2008 22:19
Judokas rašė:man pasistojo toks klausimas...kazkur man atmintyje svieciasi kad jei esi LMZD narys tai galima gaudyti visose Lietuvos upses be atskiro to rajono leidimo...ar kazka as ne taip nuklauses buvau?? na as nesneku apie vietas kur reikia atskiru leidimu arba kur is viso negalima zvejoti...
Galima zvejoti visoje shalyje tuose telkiniuose, kurie priklauso LMZD. Telkiniu sarashas turetum susirasti pats
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 142
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė