Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #265048   vava
 16 Kov 2011 12:49
Šioje temoje lauksime Mr.Nobody laimikių ir žūklės aprašymų ::hai-bai
 #276366   Mr. Nobody
 21 Bal 2011 10:00
PAGALIAU KOMPIUTERį SUTAISE!!!
Reportažą šį kartą pabandysiu pateikti oficialiau, panašiai kaip ugniaska :-D
Taigi
Vieta: Kupiškio marios, palėvenėlės kaimas
Laikas: 2011-04-(15-18)
Įrankiai: 1. 5 m. ilgio botas, ant jo pagr. valas - 0.16 sufix, pavadėlis: 0.10 Stroft, kabliukas 16 dydžio, plūdė: 1gr. caralusso.
2. 3.60 m. ilgio "feeder'is", pagr. valas: raudonas 0.25 mistrall, pavadėlis 0.10 stroft, kabliukas 16 dydžio, šėryklėlė - spyruoklinė :oops: .
Masalai: Pinkai (smulkios musės lervutės)
Jaukai: ~4 pakeliai po 750gr Traper "kuoja" sumaišyti su dvigubai tiek gražaus, puraus, gryno juodžemio ir dar įberta maždaug viena porcija kokonų.
Aprašymas:
Taigi penktadienis.. :[anuol nors ir žinodamas, kad nuveš tik sekmadienį į žūklę, vistiek sėdžiu laimingas, apžiūrinėju kątik gauta "Traper'io" siuntą, įkeliu porą foto čia, šiaip skaitinėju forumą, tik staiga į "skaipą" ateina žinutė iš pusbrolio, kad šiandien nuveš i žūklę, po 30 minučių būk pasiruošęs.. Pirmas 5 sekundes džiaugiausi... O tada perbalau prisiminęs, kad viskas pas mane išmėtyta, nesukrauta, masalų irgi neturiu.. Net nežinau kokiu greičiu lėkiau, bet sukursavau iki žvejybos reikmenų parduotuvės ir atgal per 3 minutes :[anuol , tada prasidėjo staigus daiktų pakavimas ir bebaigiant krautis daiktus ateina sms'as, kad jau laikas eiti :shock: Tai ir tenka pusiau pasiruošusiam išeiti. Išėjus vyko antras perbalimas, kai pamačiau su kokia mašina važiuosim... Opel Astra.. Miniatiūrinė mašina pagalvojus, kad ja važiuos 5 žmones, iš jų 3 su žvejybine įranga, o vienas iš žvejų su platforma :superšokas Na bet šiaip taip susigrūdom :[anuol pusbrolis pasiėmė savo platformą ant... kelių :-D tarp mano kojų buvo prikrauta meškerių kurios rėmė vienam pakeleiviui galvą :D Štai pora foto, kad vaizdžiau būtų:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Pirma žūklės diena:
Atvažiavus jau buvo vėloka, bet dar sugalvojom nueiti plūde įmerkt "ant durniaus" :-D Paveikslėlis Buvo keletas kuoju, bet gaudėm be sietelių, tai paleidinėjom viską kątik pagavom :)
Antra žūklės diena:
Kėlėmės gan lengvai 6 ryto, kaip visada prieš pačią žūklę atlikom "rytinius ritualus" : kalbėjom prie puodelio arbatos apie kokios taktikos imsimės, kokį jauką ruošim ir t.t. baigus pajudam, nors iki vandens 20 metrų, bet teko paprakaituot kol viska nusinešem :-D O nuėję pamatom tokį grožį:
Paveikslėlis[/URL]
Tada teko ruošti visą įrangą, paruošt meškeres, sukaišiot stovelius, ieškot kurmiarausio jaukui, ir pagaliau ruošt jauką: į kibirą su sietu pilu jauką, jį prasijodamas, kad atskirti didesnes daleles (pavasarį žuvys greit prisivalgo ir nebesimaitina), tada pilu kurmiarausį, jį maišau su jauku, kol jie tampa vienalyte mase, o ne viršuj jaukas, apačioj žemė :-D, galiausiai sudrėkinu ir dar kartą prasijoju, dėl purumo, geresnio jauko pasiskleidimo. Viską baigus praėjo maždaug pusvalandis ar valanda, pagaliau įmerkiu plūdę, paruošiu tradiciškai šešis apelsino dydžio jauko rutulius ir metu taikydamas i plūde ir laukiau... Pagaliau po kokio pusvalandžio plūdę pradeda vos vos tempti į šoną, kertu, KUOJA!!! Vėliau antra ir.. Nustojo kibti.. '''bum Padarom išvadą, kad dar peršalta ir žuvys laikosi toliau nuo kranto, greitai botą keičiu fyderiu, pirmas metimas ir... netenka laukt nė 10 sekundžių ir galūnė jau virpa!! Kertu ir kuoja jau čia, po jos kita, po jos dar kita, ir nei vienos netenka laukti ilgiau nei 30 sekundžių, atrodo geriau sektis nebegali... Taip, negali 'viarkt , tada užpuolė plakiai.. Situacija maždaug tokia: 10 nepakirstų kirtimų, 1 pakirstas, ir vėl 10 nepakirstų... Tuomet atplaukė pasisvečiuot gulbė :)
Paveikslėlis
nustebau, pamaniau gera proga prasiblaškyt, greit nubėgam namo, kol ji nenuplaukė, pasiemam pusę kepalo batono ir padedam gulbei kęsti ankstyvą pavasarį, baigus grįžtam prie meškerių. truputį pakeičiam masalą iš mini musės lervos + pinko, į pinkas + pinkas ir ką jūs manot? PLAKIų KAIP NEBūTA!!! Vėl tesiam žūklę, žiūrim plaukia kažkas stambaus vandeniu, geriau pažiūrėjus matom kaip paneria lyg bebras ar ūdra (tikiuosi bebras...) ir tęsiam žūklę, dar pagaunam keletą kuojų, eilinį kartą užmetu fyderiuką, kertu, jaučiu, kad kažkaip stipriau žuvis priešinasi, ištraukiu.. KARŠIS!! PAVASARIO PRADŽIOJ!
O po jo vėl plakiai užpuolė.. Vienu momentu girdžiu kažkokį šnarėjimą, atsisuku, ogi žaltys išlindo apsižvalgyt :-D , po jo kitas, visai patiko juos stebėt, bet po 10-to jau jie įgriso :neutral:
Paveikslėlis
Galvoju, kiek dar pamatysiu zoologijos sodo atstovų.. Pažiūriu į dangų - vanagas skrenda :-D o po kelių minučių dar ir driežą lekiantį kažkur užmatau :-D
Antros dienos laimikiai:
Paveikslėlis
Na o dabar tūrėtų suskambėti būgnai bei fanfaros, Ponas Niekas Atskleidžia Savo Tapatybę :/braj; !!!
Paveikslėlis
Tai tiek iš Antros dienos..
Trečia žūklės diena:
Šį kartą patingėjom ir kėlėmės vos 7.. Vėl tas pats ritualas, ruošimasis ir t.t. Pagaliau susiruošę sėdam prie fyderių, tikėjaus nors šiandien ramiai pažvejoti, be žalčių ar gulbių :-D Na bet kaip visada mano noras neišsipildė, toliau sėkmingai žalčiai šliaužinejo aplink mane, vieną už valo pusbrolis pagavo beplaukiantį :-D o dar + vėl plakiai užpuolė, gerai, kad nors kelios kuojos pro juos prasibrovė ir pačiupo masalą :)
Trečios dienos rezultatai:
Paveikslėlis
P.S. Atsiprašau už tokį "pavargusį veidą" - mažai miego + Karštis :-D
Laukite kito reportažo, nes šį kartą biški labiau pasiruošęs, apsipirkau truputį kaune : Paveikslėlis

Pagarbiai, jūsų Ponas Niekas -:saliut
 #278564   Mr. Nobody
 01 Geg 2011 21:45
Nioliktas reportažas arba Pirmieji Kupšmarių karšiai
Perspėjimas: šiame reportaže bus Daug nuotraukų :-D
Nežinau kodėl, bet visada reportažą pradedu pasakodamas kaip aš sėdžiu namie ir pasakoju kaip galvoju apie žūklę... Na dabar ne išimtis :-D
Taigi Šeštadienis: eilinį kartą nardau po ŽT ieškodamas ko nors įdomaus, žinau, kad šiandien vakare važiuosiu į žūklę, nors ir nedaug vienai dienai, bet užteks atsipalaiduot.. Apie 11 valandą grįžta tėvas ir pareiškia, kad jam nuobodu sėdėt be jokio darbo, užsiėmimo, važiuojam į kaimą visam savaitgaliuj, aš negalėjau nesutikt :) Viskas jau senai sukrauta, neskubu. Apie 12 susidedam viską ir pajudam.. Gailiuosi truputį, kad buvau per daug "atsiputęs" nes tik baigiant atvažiuot prisiminiau, kad masalų neturiu... :superšokas nei sliekų, nei dzikų... Na nieko galvoju, sliekų pasikasiu... Nuvažiavęs taip ir padariau, nustebau jų gausa, vienu kasimu gal kokių 10 gražių "mėšlinukų", baigęs nuėjau prie vandens su plūdinuke, pamačius marias teko grįžt... Atsistojęs prie pat vandens pasijutau kaip jūroje: Bangos milžiniškos, vėjas kaip papludimy, bangos besidauždamos į krantą pakyla virš manęs, o dar ir ošimas kažkur girdėjos.. Taigi pasiemu Fyderiuką, savąjį Larus Ežerų Vanagą 360 :-D pasiruošiu jauką, pirmas metimas ir... Paveikslėlis
plakiūkštis.. Truputį nusivyliau... Bet trečiuoju metimu mane pasveikino ir kuoja ''plot Paveikslėlis
Dar po kelių metimų pakertu kažką stipresnio, viliuosi,kad kuoja ar karšis... ištraukiu - Plakis Paveikslėlis
:superšokas Pasportavęs toks, gan sunkiai traukės, o ir jau galim sakyt didelis kaip plakis :-D
Dar keletą tokių ištraukiau ir viskas, eilinis šeštadienis...
Šeštadienio Rezultatai:
Paveikslėlis
Gal 20 kartų kartojau su savimi ir žuvimis, vis kažkoks susiraukęs buvau :liež-uvis
Paveikslėlis
Anksti baigęs žūklę dar nutariau pasivaikščioti pakrante + aprodysiu porą mano siūlomų vietų ŽT Kupiškio marių meet'ui, jei ji dar griežtai neparinkta:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
apsižvalgiau ir keliavau toliau, nemažai kadrų radau, bet daug ir kažkodėl neleido iškelt :mėlynvarla
Išradingi žmonės sugeba ir į medį elektrą įsivesti :-D
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Slaptas lietptelis :cool:
Paveikslėlis
Šitos valtys tikriausiai nebelabai vandenį pajaus.. :(
Paveikslėlis
Ech... Pavasaris, viskas žaliuoja.. ;-var-var.
Paveikslėlis
Beeidamas aptikau vietinių jaunių varžybas ;-var-var. Dirba išsijuosę,, tik žuvų pagailo paliktų pūti :-ug
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Čia tikriausiai Darytojai 2011 nesilankė...
Paveikslėlis
Vanduo buvo skaidrus, užmečiau į jį akį, ogi kuojos ner
šia :)
Paveikslėlis
Palikau jas ramybėj, tegu neršia,, grįžau takeliu atgal...
Išganingasis Sekmadienis:
Kėliausi 6 ryto, bet ir tai jau pervėlai, nes saulė išlindusi jau buvo, bet viskas tvarkoj, svarbu, kad išvis atsikėliau ;uolrait
Einu į tą pačią vietą mane pasitinka nuostabus vaizdas:
Paveikslėlis ir mano talismanai (Edošius turi varną, aš katinus :-D ). Susipažinkit: Marekas:
Paveikslėlis
Ir Murka:
Paveikslėlis
Šį kartą isidrąsinau pasiimti plūdinuk Pradėjau ruošt jaukus ir sugalvojau padaryt šiokį tokį pradžiamoklį apie jaukų ruošimą, gal kam pravers,
Taigi jums prireiks 2 kibirų: Paveikslėlis
Sietas taippat beveik būtinas paruošt normaliam jaukui (~29 Lt) : Paveikslėlis
Pirma jums reiktų susirasti kurmiarausių ir prasijoti žemių iš jų maždaug tiek kiek jauko, nors aš naudoju dvigubai tiek kiek yra jauko:
Paveikslėlis
Pilam jauką pro sietą ir prasijojam, likusias stambias detales išmetam ir maišom kol gausim vienalytį, vienspalvį jauką: Paveikslėlis
Tada jei naudojat kokį skystą kvapą jį atskieskite su vandeniu:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Ir išmaisykite iki vienspalvio skysčio
Paveikslėlis
Ir tada jį pilam į jauką ir maišom kol pajusime, kad jis pakankamai sudrėkintas, jei nesugebat nustatyti, kada jis pakankamai sudrėkintas iš jauko bandykit suformuoti rutulį, jei jis lengvai susiformuoja, reiškia viskas tvarkoj, jei jis labai sunkiai susiformuoja - dar drėkinkite, jei jis tešlos pavidalo - labai skystas, perdrėkinote..
Gautą masę dar kartą persijojame į kitą kibirą likusias dalis kurias nelenda sijokite spausdami su ranka ir štai jaukas paruoštas naudoti!
Grįžtam Prie žūklės.. Sumečiau jauko rutulius, užmečiau plūdę, nespėjus rankų nusišluostyk nuo jauko plūdė dingo, kertu - KARŠIS ''plot ''plot ''plot po jo dar vienas, tada raudžių banga, ir vėl karšiai ''plot
Sekmadienio rezultatai:
Paveikslėlis
Paskutinėj nuotraukoj pamiršau plūdes :oops:
Paveikslėlis
Pavalgius žuvies galima ir pailsėti :lol: :
Paveikslėlis
Tai tiek šį kartą, laukite daugiau
Paslaptingasis Ponas Niekas :/braj;
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė