Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #266683   vava
 23 Kov 2011 00:03
Šioje temoje lauksime ugniaskos11 laimikių ir žūklės aprašymų ::hai-bai
 #272879   ugniaska11
 11 Bal 2011 18:52
Reportažas Nr. 2

Data : 2010-04-10
Telkinys :Stepanionių tv., Ėriškiai, Panevėžio r. sav.
Laikas : ~13h
Žvejojimo laikas : ~13h-19h (apie 6 val.)

Įrankiai :
Teleskopinė meškerė : "Spro" 3,6m ilgio
Ritė : Luxfish Bingo 320 FD
Pagrindinis valas : 0,18mm Sufix
Pavadėlis : 0,12mm Mikado Dino Ultra, apie 30cm
Pludės : 2~5g
Kabliukas : Kamatsu Nr.6 (kuoja)

Jaukas : Still (0,75kg), saldūs kukurūzai.

Aprašymas :
Artėja 12 val. dienos. Vėjas didelis, bet išlenda saulė . :) Nutariu kad reikia bandyti vėl, atidaryt sezoną, ir suviliot kokia kuoja. Greitu sutariu su kaimynu, kad jis mane pametės iki Dubulių kaimo, Stepanonių tvenkinio (ankščiau, palei krantą ten gyveno Panevėžio banditėliai, kol visų neišgaudė :grin: ). Parlekiu namo, grebiu meškerę, kibirą, įrankių dėžę, kėdute, ir pro duris. Nusileidžiu, kaimynas jau laukia mašinoje. Prieinu, viską sudedu į bagažinę, ir pajudam. Štai mes jau pakelyje, 20-25min kelio, ir mes jau prie tvenkinio. Parodau kaimynui, kad apvažiuotų tvenkinį, kad pasiklausinėt žvejų, kas kimba, ir kur kimba. Pamatau pirmus žvejus, sustojame, išlipu pasiklaust. priėjęs, užkalbinu žvejus, pasako kad sėdi jau apie 2val., kad kolkas niekas nekimba, sakė kad buvo vienu metu užėję pūgžliai, bet dabar tylu. Vienas jų žvejojo dugnine, kitas plūdine. Taip pat pamini, kad prie salos žvejų labai daug, neįmanoma prieit. :stop-; Grižtu, sėdu į mašiną, pajudam link tos minėtos salos. Žvejai nemelavo. :( Palei gatve, pamtau apie 10-12 mašinų, nusidrėkusiu per gatvę. :shock: Sustojame. Nutariu viską pasiimti, ir eiti pabandyti paieškot vietos, netoli salos. Po 5 min ieškojimo, randu vietą, ganėtinai nepatogia, šalia krūmo, bet nutariu bandyt čia, nes visos vietos jau užimtos. :mėlynvarla Išsitraukiu jauką, jį šiek tiek padrėkinu, pramaišau ir palieku brinkt. Tuo metu kol jaukas brinkia, nutariu nueit pasiklausinėt žvejų, kaip kimba. Žvejau parodo kuojas ir raudes, pora iš jų net plakius, per visą delną. :!: Grižtu į savo vietą, ir pastebiu kad netoli manęs žvejys baigia viską susipakuot, ir po 5 min. jis išeina, palikęs man geresnę vietą priėjimo prie vandens. :lol: Greit viską susirenku, persinešu, ir štai aš jau to žvejo vietoje. Išsipakuoju meškerę, užsirišu 3gr. pludę. suktuką, pavadėlį ir kabliuką. Viską susirišęs, dar kartą permaišau jauką, įpylu kukurūzų, dar kartą permaišau. Suformuoju 3 jauko rutulius apelsino dydžio. Sumetus juos į vandenį, ir užmetu plude, išsimatuoju gylį. Šiek tiek trugdo vėl 11m/s pučiantis šiaurinis vėjas, bet vistiek bandau žvejot. Nustatęs kad gylis apie 2 metrus, maunu muses lervą, ir darau pirmą metimą. Padaręs 3-4 metimus, pastebiu kaip kažkas kibina mano pludę, šiek tiek luktelėjęs kertu. Valio !! ''plot Yra ! ''plot Pirmoji šių metų atviro vandens žuvis, ir tai yra kuoja ! ''plot Šiek tiek pasispiriojus, ji jau krante !

Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Permaunu dziką, ir štai vėl kibina !! ;-var-var. "Pagaliau sulaukiau" pagalvojau :) Kibimų buvo vis daugiau, bet per bangas buvo sunku suprast, tad pamaniau pasisunkint plude, ir užsidėjau 5gr. pludę. Kibimų nuo to nepamažėjo, bet dabar tapo aiškiau, nes mažesnės bangos nebe nuversdavo pludės. Štai, po keliasdešimt užmetimų (permetinėju dėl to, kad yra nesmarki srovė, plius vėjas) užkimba dar viena kuoja ! :grin: po gerų 3 val, turėjau jau net 8 kuojas. ;-var-var. Bet staiga, saulė dingo ir kibimai sumažėjo.. Pasedėjęs panašiai iki 18 val. vakaro, pagavau dar 4 kuojas. Nutariau kad šiandienai užteks, nes jau ryt į mokyklą, o pamokos dar neruoštos. Susikrovęs, paskambinau kaimynui, ir už 20min. jis jau buvo vietoje, pasitiko mane. Dar 20 min kelio, ir štai aš jau namie. Tokia mano antroji, šių metų žvejyba jau su laimikiais :

Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

O čia pridedu savo nuotrauką, į aplinką nekreipkit dėmėsio, čia tik dėl vaizdo :)

Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us


Iškart atsiprašau už klaidas, jei kylo klausimų dėl mano žvejybos, rašykit, pasistengsiu atsakyt ::hai-bai

Tai pat už tai, kad nuotraukos darytos ne gamtoje. Tą dieną jo neturėjau, o su telefonu gaunasi neryškios fotografijos. KItą kartą pasitaisysiu ! :[anuol

Dėkuj už dėmėsį , visada Jūsų, Ugnius. -:saliut
 #275451   ugniaska11
 18 Bal 2011 23:16
Reportažas Nr. 3

Data : 2010-04-18
Telkinys :Ekrano marios, Pajuostis, Panevėžio r. sav.
Laikas : ~13h
Žvejojimo laikas : ~13h-21h (apie 8 val.)

Įrankiai :
Teleskopinė meškerė : "Spro" 3,6m ilgio
Ritė : Luxfish Bingo 320 FD
Pagrindinis valas : 0,18mm Sufix
Pavadėlis : 0,10mm Žieminis, apie 30cm
Pludės : 5gr.
Kabliukas : Kamatsu Nr.12

Jaukas : Jaukas kuojoms, 2kg.

Aprašymas :
Artėja 13h, susiruošiam su draugu išvažiuoti į ektano marias pažvejoti, pasiemu meškerę, kibirą, jauką, įrankių dėžutę ir viska kita, ko reikia žvejybai :tia-tau

Paveikslėlis

Einame į autobusą, sėdame, ir jau po 20 minučių mes jau vietoje, kurioje žvejosime. ;uolrait

Paveikslėlis

Išsitraukiu jauką, viską supylu į kibirą, ipylu vandens, vėl maišau kol gaunu reikiama konsistencija ir ją prasijoju. Dadedu avižinių dribsniu (naudoju juos tam, nes jie veikia kaip klijai).(Pabandykit !!) ;-var-var. Dar kartą praimaišau, ir palieku brinkimui. Kol jaukas brinksta, išpakuoju meškerę. Pradžiai naudojau 0,16mm pavadėlį, ir 6 dydžio kabliuką (dabar pagalvojus, koks aš kvailas buvau :superšokas ). Jaukas išbrinko,suformuoju apelsino dydžio rutulius, užmetu į jaukinimo vietą ir užmetu meškerę.
Ilgai neteko laukti. :cig. Po pirmų 5 minučių, pamatau pludės kilstelėjimą į viršu, greit kertu, ir štai pirmoji kuojytė jau pas mane. ''plot Tik užmetęs iš naujo meškere, pludei nespėjus atsistot, žaibu neria dugnan, ir biški didesnė kuojykė vėl tupi pas mane. ::liux

Paveikslėlis

Ir staiga pasibaigė visi kibimai. :shock: Pamaniau kad reikia dar pajaukint. :neutral: Bet niekas nesikeičia. :!fig! Pradėjau mastyt, kas čia gali būti ne taip. Pradėjo pintis įvairios mintis, gal pavadėlis per storas, gal kabliukas per didelis, gal išvis netaip maunu dziką.. :?:

Paveikslėlis

Praėjus valandai apmastymų, nesulaukus nei vieno krustelėjimo, nutariau nusimažint viską. :!: Užmoviau mažą suktuką, pavadėlį uždėjau tik 0,10mm, o kabliuką net 12 dydžio :!:
Ir ką jus manot :?: Maunu dziką (dzikas uždengia beveik visą kabliuką :grin: ), darau metimą, ir tik pludei atsistojus, ją pradeda nešt :!: Ištraukiu mažą kuojytę, darau vėl metimą, ir vėl tas pats :!:

Praėjus dar valandai, jų tapo apie 15 tokių didesnių, poto vienu metu pradėjo eit kaip ir strimėlės, ar kažkas tokio, kurios keliavo atgal namo :)

Paveikslėlis

Po mažu kibimai vis rimo, iš šono pasirodė gan šaltas Vakarų vėjas, vanduo pradėjo banguoti.. Pasedėję dar iki vakaro, aš sulaukiu dar kelių kuojų kibimų, ir jau betemstant pradėjo pakuotis. Susikrovę viską į kuprines, pasieme meškeres į rankas, pajudėjome link autobusų stotelės.

Sulaukę autobuso, parvažiavę namo, parnešiau močiutei parodyt savo skupius laimikius, kuri mane pastiko tarpdury, ir paprašė pavedžiot šunį. Kol pavedžiojau šunį, nutariau nufotkint savo žuveles, ir parašyt jum savo reportažą. Bet.. :mėlynvarla Kol aš vedžiojau šunį, močiutė spejo nulaupit pusę žuvų :grin: :grin:

Paveikslėlis

Ir štai tos, kurios dar nepapuolė po močiutės galustuvu :grin:

Paveikslėlis

Šeip, tokias mažas stengiuosi paleist, bet močiūtė mėgsta tokias mažas žuveles pasikept, ir suvalgyt :) Pats ragavau, labai patiko ;-var-var.

Tad ir jums visiems linkiu Nei žvyno, nei uodegos !

Iškart atsiprašau už klaidas, jei kylo klausimų dėl mano reportažo, rašykit, pasistengsiu atsakyt ::hai-bai

Dėkuj už dėmėsį , visada Jūsų, Ugnius. -:saliut
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė