Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #363975   vava
 18 Bal 2012 22:41
šioje temoje lauksime Gedcka V laimikių ir žūklės aprašymų
 #371974   Gedcka V
 12 Geg 2012 17:42
Sveiki :/braj; Pagaliau atitolau nuo mokslų, tad galėsiu aprašyti savo žūkles.

Penktadienio vakaras

Laukiu aš jo ir nesulaukiu. Saulė kepina iš visų jėgų, o taip norisi pažvejoti, tenka laukti vėlaus vakaro. Neiškentęs, po kiek laiko, susiruošiu meškeres ir judu. Priėjus ežerą, nuotaika kiek susigadina. Vėjuota ir karšta, o kas blogiausia, jokio debesėlio :roll: .
Netoliese kažkas išvaiko žuveles, numanydamas, kad ten gali būti lydekutė, nueinu ten. Pirmas metimas, bumbt. Nieko nelaukdamas kertu ir jau jaučiu kitam gale, kažką tokio, kad vos partempiu :-D
Paveikslėlis
Ir, aišku, keliauja atgal vaikytis mailiaus
Paveikslėlis

Vėliau, paėjus kiek toliau, ties žolių juosta, ištraukiu dar tokių pora lydekaičių. Paskui, po tuščios valandos mėtymo, prieinu vietą kur įteka upelis į ežerą. Pasikeičiu guminuką, įsitaisau į poziciją ir metu. Traukiu, traukiu aš tą guminuką, jau noriu ištraukt iš vandens ir vėl permest, tik, kaip šoks iš po kojų šaudyklė, taikydamasi į guminuką, kuri taip ir nepagriebė, ir nuplaukė parodydama špygą :tia-tau . Keičiu spalvą, ir vėl metu. Ir vėl, tik prisitraukus guminuką prie kojų pagriebė, kertu, yra. Prigriebiu graibštą, ir įtempiu aš ją :gutgut .
Paveikslėlis
Pamatuoju, ilgis 46cm. Imama, bet tiek to, griebta jau vargšė, ir taip jau prisikentėjus, paleidžiu tą pamaivą.
Netoliese, kažkas išvaiko mailių. Prisėlinu prie tos vietos, metu. Suku rankenėlę ir kažkas lyg ir bando griebt už uodegos, aš jau noriu kirst, bet pagalvoju jei ragauja ir kablio neliečia apžios daugiau. Ir teisingai padariau, griebė, kertu ir jaučiu agresyvų muistymąsi. Prisitraukiu, ogi čia spygliuotasis ponas ešerys :-D
Paveikslėlis
Papozuojam, pamatuojam(16cm.) ir paleidžiam. Per daug gražus, kad būtų paimtas :cig. .
O štai ir vakaras atėjo, saulė nuriedėjo, lova migti kviečia, laikas pėdinti namo. ::hai-bai
Paveikslėlis

Šeštadienio rytas
Žadintuvas skamba, žvilgtelnu koks oras pro langą, o ten lyja... :? . Dar tik 6h ryto, pagalvojau, kad pamigsiu valandėlę kitą. Miegu, bet kažko žadintuvas neskamba. Pasižiūriu, ogi neužstatytas :neutral: , staigiai rengiuosi rūbus, sumuštinį į ranką, vandens atsigeriu ir šaunu pro duris. Oras :gutgut , debesuota, šioks toks vėjas pučia, tik tiek, kad daug vėsiau nei vakar. Termometro stulpelį rodo tik 9 laipsnius. O man nė motais, žingsniuoju link ežero.
Paveikslėlis
Dedu praeitos dienos 'žudiką' ir švystelnu masalą ties nendrių juosta. Bumbt, per kotą. Kertu, yra. Traukiu, prisitraukiu ešerys, įrijęs iki vidurių mano guminuką. Jo laimei, iškabinu. Bet įmetus į vandenį, situacija pasikeičia. Pilvu aukštyn ir viskas, kad ir kiek judinčiau jei judesio. Tenka dėtis į sietką, kurią prigriebiau manydamas, kad ką gero pagausiu šiandien. Po poros metimų vėl ešerys, ir vėl įrijęs iki vidurių. Paskui pratraukęs dar porą sykių ir nieko nepagavęs, judu tolyn :v-ar .
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paviršiuj lynai čepsi, raudės plaukioja, bet lydekų nematau. Po šių žodžių, netoliese kažkas stiprokai išvaiko mailių. Tyliai prieinu prie tos vietos, metimas, griebia. Kertu, irrr nepakertu :-D . Antras metimas, vėl bumpt per nagus. Kertu ir vėl nepakertu :neutral: . "Kažkas ne taip",- pagalvoju. Keičiu spalvą, metu ir vėl traukiu. Prie tos vietos kur kibo, lėtinu masalo judėjimo tempą, ir tai pasiteisina. Griebia užtikrintai lydeka, kertu. Dabar jau tikrai nepabėgs. Jau atrodo pavargo, tempiu link savęs, susigrabalioju graibštą, ir jau noriu įtempt margašonę, o, kad ji man į orą su tuo guminuku, tik kaip šoks. Laikau valą įtemptą, vairuoju spiningą. Vėl tempiu link savęs ir įvelku ją. Išeinu, ant kranto, nes buvau įsibridęs, pamatuoju ilgis netoli 65cm. :gutgut
Sučirškia telefonas, reikia eit namo. Ir jau pačiam krašte ežero, dar užmetu guminuką, ir kad šoks iš vandens su tuo guminuku, net širdis suvirpa. Kertu, jaučiu kitam gale pasipriešinimą. Vynioju valą, stabdį atleidinėju, bandau žaist aš su ja. Po kelių minučių įvairuoju į graibštą ir tempiu į krantą. Pamatuoju, 50cm. Susipakuoju daiktus ir lekiu pietų :v-ar . Grįžus pasveriu, didesniąją lydeką, svoris 1,5kg. Nedidelė, sekantį kartą, teks ieškoti didesnių :cool: .
Paveikslėlis
Paveikslėlis

O pavasaris jau visu gražumu... :gutgut
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Kaip sakoma, penkialapė alyva pildo norus. Aš jų matau trejetą ;-)
Paveikslėlis
Iki kito karto, žvejai ::hai-bai
 #376443   Gedcka V
 27 Geg 2012 19:02
Labas vakaras,

pagaliau susitvarkęs dviratį(kuriam sulūžo 'simpleksė'), galėjau išvažiuot savo pirmųjų sterkų pagaudyt. Prie vandens aš jau ~4:30h. Krantai ramūs, jokio vaikymosi. Tai ir šukavau vieną po kito dugno plotelius. Po tuščio svaidymo, priėjau gan įdomią vietelę. Kranto dugnas kietas, akmenuotas, vietom išsimėtę dideli akmenys. Galvoju čia tai guli, tikrai :ruko . Dedu ryškesnės spalvos guminuką, ir toliau šukuoju. Taip besvaidant, kelintu metimu, gaunu galingą smūgį per kotą :gutgut . Kibimas kaip ir starkio, staigiu mostu keliu spiningą į viršų, o tada kažkas kitam gale kratosi lyg išprotėjęs. Nenoriu prisimeluot, bet kelių minučių tarpe buvo iškilęs į paviršių sterkas, pirmas mano gyvenime, bet gerą ūpą nuliūdina tai, jog kablys įsmigęs jam visiškai per lūpos kraštelį, ir ko aš labiausiai bijojau, pakratęs gumą, ją išspjovė :neutral: . Lieku išdurtas, kaip koks durnelis :-ug
Keliauju tolyn, o ten didelė įlanką su šiokiu tokiu dumblo sluoksniu. Pagalvojęs, kad ten gali būti lydekaičių, neapsirinku, praktiškai kas antru metimu šaudyklė.
Paveikslėlis

Pakilus saulei, sušyla vanduo, kur laikosi mailius, o paskui jį ešeriai. Kadangi, jau buvo gan per vėlu gaudyt sterkus, nutariau paieškot ešerių. Kaip ir pirmai su lydekutėmis, neapsigaunu, randu būrį ešerių kurie vaiko mailių. Atrodo, pasisekė, bet taip nėra... Netraukia jų mano guminukai, vobleriai ar sukriukės. Išbandžiau viską, net valgomą gumą, kol galiausiai gryžau vėl prie guminukų :-D . Pirmas metimas ir džigaujant krentantį masalą griebia plėšrūnas. Po poros minučių rankoj jau laikiau ešerį. ~28cm., ~300g. turėtų būt
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Vėliau bandžiau gaudyt ešerius, nors jie ir griebia guminuką, bet neužtikrinai, kažkodėl. Atrodo visad spėju pakirst, dažniausiai palaikau porą sekundžių ir atsikabina.
Pabaigoje žūklės, dar prieinu tą pačią vietą kur gaudžiau ešerius, pagaunu legalią lydekutę. Kuri keliaus kartu su ešeriu ir manimi.
Paveikslėlis

Spėju, kad čia bus mano paskutinė šio mėnesio žūklė, nes neturiu tiek laiko, kad spėčiau ir mokyklos reikalus susitvarkyt, ir spėti pažvejoti :roll:
Paveikslėlis
 #378491   Gedcka V
 03 Bir 2012 20:13
Sveiki Tribūniečiai :!: ,
visų pirma, sveikinu visus su pagaliau atėjusia vasara :gutgut , tačiau be vasariškų orų... :/nek
Jau kelinta diena lyja, stiprus vėjas pučia, o pagaliau ir išlaukta diena, su pragrieduliais danguje :) . Šiandien pora paleistuvių ir ešerys, beveik pagautas :-D, kuris nusipurtė krante. '''bum . Buvo ir smagių epizodų, kai vos tik užmetus voblerį prie švendrų linijos, iššoka torpeda į orą kartu su juo :gutgut , buvo ir nesmagių epizodų, kai vėl besikartojantis lydekos šokis į orą, bet tąsyk netikslus, perpjovė pintuką. O kas dar įdomiau, kad gaudžiau su pavaduku, bet nukando dar 0,5m. toliau nuo pavaduko :lol: , dar taip nematęs... :roll: Bet dar gerai, jog buvau su bridkelnėm, tai bent vobleriuką radau :[anuol
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Tai tiek, iki kito karto :/braj;
 #379117   Gedcka V
 05 Bir 2012 16:10
Labas vakaras,
Pasistengsiu daug nerašyt, vien dėl to, kad pilna emocijų, o kita ...
Nelaimių diena 06-04
Taip, tai ta diena, kai viską ką darai juda bloga puse... Oras, vakar, buvo geras: debesuota, silpnas vėjelis, šilta :) , atrodo tik ir diena kibimui. Tikėjausi starkį suviliot guminuku, vienam senam ežere, kartu su tėvu. Tad susiruošiu spiningą, pirmas metimas ir... Valas man paruošė staigmeną , nutrūko brangus voblerėlis :roll: . Susinervinęs, vėl užsirišu pavaduką, pakabinu guminuką, švyst ir.. Ne nu, vėl! :evil: . Dar labiau susinervinęs parbrendu į krantą, permetu per akis valą, nu lyg ir viskas OK. Permetu akį per kotą.. :neutral: skilęs žiedelis, FUJI žiedelis!. Neįsivaizduoju kokiu būdu jis galėjo skilt...
Paveikslėlis
Beje, kotelis SHIMANO CATANA CX. Šiandien nuvežėm su tėvu pas taisytoją, kurį rekomendavo pardavėjas. Jis pasakė, kad lūžt turėjo arba užspaudus, arba atsidaužt stipriai į kažką.

Nenukrypus nuo temos, vakare, apie 22h. valandą, tėvas kažką įkerta. Permetus akį per jo kotą, pasidaro aišku kodėl jis išsigandęs. Kotas perlinkęs pusiau, sako jis starkis! Ogi pasižiūriu į vandenį, starkis kokio dar nematęs.. Apie 3kg. Graibštas ant kranto, tad teko bėgt, skrist, link ten. Graibštas jau rankoj, bėgu atgal, žiūriu galva starkio išlindo virš vandens. Nu ir kaip dažniausiai būna papurtė galvą, ir ramus sau nuplaukė... :neutral: . Kojos, rankos dreba. Starkio jis nebuvo pagavęs jau gerus 6metus, o dar tokio! Aišku, kaip išprotėję sprunka keiksmažodžiai į orą. Atrodo viskas buvo gerai, guminuką jis buvo įrijęs giliai, pakirstas net pora kartų, bet vis tiek pabėgo :-ug .
Kita diena 06-05
Šiandien labai tingėjau keltis po vakar vakaro. Atsikėliau tik pusę šešių, todėl prie vandens buvau tik po gero pusvalandžio. Šiandien nieko įspūdingo: keletas lydekučių ir ešerys. Pora žuvelių pakibo ant savadarbio :)
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Mėnesio ženklas. Šita ant savadarbio,
Paveikslėlis
Ir šitas :)
Paveikslėlis

P.s. Lydekutės paleistos, tik tas, dryžuotas, ne :tia-tau . Jeigu kam įdomu, kaip toliau gaudžiau su lūžusiu žiedeliu, tai pasakysiu taip: Tiesiog nepervėriau per žiedelį ir tiek ;-) . Iki kito karto ::hai-bai
 #381079   Gedcka V
 13 Bir 2012 15:21
Laba diena,

Beieškant pirmojo starkio 06-12

Šį kartą, neįprasta žūklė, buvo seniai planuota: starkio gaudymas naktį. Dar niekad nebuvau šios žuvies sugavęs, nors ir daug kartų bandyta, tačiau tik vienam ežere :-D .
Taigi apie 20h. privažiuojam su tėvu prie vandens, tikėdamiesi pagaut tą gelmių šunį. Susiruošę, išsiskirstom į skirtingas puses. Vandenį veiksmas vyksta, vietomis kažkas pavaiko mailių, tik tiek, kad tose vietose kur prieit neįmanoma.
Po geros valandos tuščio mėtymo, netoliese manęs, susidaro vandens sūkurys. Nieko nelaukęs užmetu masalą. Pratraukus porą metrų valo, kažkas nestipriai bumpteli. Pakirtus, jau numaniau kas tai gali būti. Neklydau - ešerys :) .
Paveikslėlis

Vėliau iki 22h kibimų nesulaukiau. Susitinku su tėvu, jis per tą laiką sugebėjo lydeką su didesniu ešeriu suviliot. Šiek tiek susinervinau, apgaudė mane :) .
Toliau paėjus, randu nedidelę duobę. Užsidedu didesnį guminuką, tikėdamasis ko nors didesnio. Prasukus ritės rankinėlę kelis kartus, besileidžiantį masalą kažkas stipriai pagriebia. Kertu dideliu mostu ir atrodo stipriai pakertu. Po poros minučių, prie vandens paviršiaus pasirodo nemenka lydeka. Jau atrodo tuoj, tuoj aš ją pasieksiu, o ji man :tia-tau , iškėlus galvą pakratė į šonus ir išspjovė guminuką :? . Netoli 2kg. buvo.
Nusiminęs ir pasižiūrėjęs kiek jau valandų(o tada buvo 23h), einu į starkių buveinę(tėvas papasakojo, kad ten dažniausiai jam kibdavo starkiai).
Lauke jau tamsu, valo beveik nematyti, o džigaujant tai trūkumas - nematau kada nusileidžia guminukas. Ir po eilinio pasukimo, besileidžiantį masalą kažkas stipriai trinkteli. Kertu dideliu mostu, antrą kartą užkertu. Jaučiu anam gale nemenka žuvelė, o tokio muistymosi dar nejautęs ir galvoju kas ten per žuvelė plaukia. Po gerų poros minučių, pamatau kas ten mano guminuką įrijęs :cool: , tėvas paėmęs graibštą ją įvelka :) . Pirmas mano gyvenime :ruko :gutgut , 1,5kg. 51cm.
Paveikslėlis

Kai norėjau išimt guminuką, nustebau. :lol: . Radau papildomą kablį su segtuku, o pačio guminuko su galvakabliu - ne :roll: . Buvo išties keista, segtukas buvo užsegtas :?: . Nu nieko daugiau nebegalvojau, svarbiausia pirmas starkis pas mane ;-var-var. .
Tuo ir baigiau žūklę :)
Paveikslėlis
Lydeka 53cm. 1,3kg. ešeriai 24 ir 16cm.
Iki kito karto ;-)
 #381985   Gedcka V
 17 Bir 2012 18:51
Sveiki,

06-16. Sekantis starkio ieškojimas
Po praeito pasirodymo, užeina noras vėl gaudyti starkius. Susitariu su tėvu ant nakties pabandyti sugaut didesnių.
Prie vandens atsirandam netoli 21h. Oras nepasakiškas... Didokas vėjas, saulėta. Išsiskirstom ir einam 'šukuot' vandenį.
Susirandu ramesnę įlankėlę, gylis gal 0,5m., pamanau gal kokią šaudyklę suviliosiu :roll: . Užsidedu mažą vobleriuką ir į trasą. Pirmu metimu, nieko nesitikėdamas, lėtai tvičinu. Priartėjus masalui žolių kuokštą, pradedu stipriau sukti ir iš ten jį ištraukti. Bet man gražuolė lydeka tam sutrukdė, griebė mano masaliuką, tačiau nepataikė :? . Neišmastau kodėl. Tokio mažo masaliuko, tokia lydeka :?: Nu, jau ne tokia tokia, bet pusantro kilogramo buvo :) . Bandau sekančiais metimais aš ją sugundyt, bet taip ir nepagavau. Pasikeitęs vobleriuką į kitą, ir užmetęs į tą pačią vietą, kažką pakabinu. Atrodo, jog žolė, bet spurda :?
Paveikslėlis
Sekančiais metimais irgi pora pasikabina:
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Ir, aišku, visos keliauja atgal, kaip ir ši :)
Paveikslėlis
Vėliau, kai apstojo vėjas, parėjau atgal. Sutikęs tėvą, sakė jog, irgi tik pora šaudyklių pagavo.
Prieinu pirmą duobę ir kažką randu, pirmu metimu :gutgut
Paveikslėlis
Prieinu kitą duobę ir vėl kažką randu :)
Paveikslėlis
Aš ieškau didesnių, todėl, kaip ir visas, nepasigailėdamas paleidžiu..
Paveikslėlis
Ateina ir laukta 23h. Vėjas pakilęs, debesuota, o ir naktį žadėjo lyt. Daug nesitikim, vis tik oras keičiasi ir manau, kad žuvims nepatinka. Mėtėm į gylius ir nieko neradom. Aš, kaip mėgstantis paeksperimentuoti, užmečiau už savęs, į krantą, vot tyčia :roll: Ir kažkas bumpt per kotą, ir tas pažįstamas bumpt, kaip tada, kai starkį pagavau. Nieko nelaukdamas kertu ir jaučiu svorį anam gale :gutgut . Mažesnis nei praeitą kartą, pamatau jo galvą, kai pasikratė prie vandens. Tėvas traukiasi jau graibštą, aš jam vedu žuvį, bet kas blogiausia - nematau kur?! :-D Tamsu, aplinkui beveik nieko nematyt. Staiga, jaučiu kyla žuvis į viršų. Galva antrą sykį išlindo pasikratė ir atsikabino. :roll: Šiek tiek susinervinu, mažesnis nei praeitą kartą, bet vis tik starkis!
Tuo ir baigėm žvejybą, nes jau, tikrai, nieko nesimatė :)
Paveikslėlis
Aš su mėnesio ženklu rankoje :roll:
 #383482   Gedcka V
 21 Bir 2012 19:38
Sveiki visi dar kartelį :/braj;
06-20,21. Susipažinimas su fyderiu.
Pirmą dieną buvom nuvažiavę su tėvu šiaip pasisėdėti prie vandens su plūdinėmis pagaudyt ir aišku kažką sugauti :) . Bet gaila, atvažiavus ir susidėjus daiktus pradėjo lyti, ale sėdėjom toliau. Kibimų nesulaukėm ilgai, kol pirmasis plūdės nėrimas nesutrugdė :cool: 16cm. aukšlė :)
Paveikslėlis
Vėliau dar pagavom porą aukšlių ir viskas, baigėm žvejyba, palikom iki kito karto...

Kitai dienai Šulija pradėjo žadėt, jog vakare bus lietingi orai, tad reikėjo dar kartelį pažvejoti. Vis dėl to nutariau paimt dugnines meškeres ir mačą. Bet prisiminęs, kad su fyderiu dar nė karto nebandžiau pasiėmiau jį vietoj 'donkinių'.
Šį sykį važiavau vienas. Todėl reikėjo kuo mažiau daiktų pasiimti su savimi, nes keliavimas dviračiu ne itin patogiausias būdas patekt prie vandens. Susidėjęs daiktus, noriu išeit, bet atsisukęs į langą pamatau ne to, ko tikėjausi - lyja. Teko laukti kol nustos. O nustojo tik apie 10h. :/nek
Pagaliau atvažiavau, išsikroviau daiktus, susiruošiau pašarus (o tai truko dar valandą). Paskui, viską susidėliojęs į vietas, ramiai atsisėdu ant savo kėdutės ir laukiu kibimų. Ant mačo, kaip ir tikėjausi, pradėjo kibti smūlkios raudelės ir kuojukės, pakliūdavo ir viena kita didesnė, bet paleidinėdavau. Taip begaudant mazgius, kažkas atleidžia mano fyderio viršūnėlę ir staigiai pradeda kratyti į priešingą pusę. Nieko nelaukdamas užkertu ir jaučiu padoresnį svorį :) Žuvelė nekilo ilgai, o ir traukt reikėjo ilgai, vis dėl to buvau toli užmetęs. Bet kai priartėjo prie kranto, supratau kas ten. Ogi pirmas šių metų 31cm. karosas ;-var-var.
Paveikslėlis
Laimikis išties neblogas, ypač kai pirmas ant fyderio :) :gutgut . Susitvarkau fyderį ir vėl užmetu į maždaug tą pačią vietą. Praeina kažkur apie 15min., kažkas labai gražiai nardina plūdę. Pakentėjęs pora sekundžių, kertu. Yra :gutgut , ir ne raudelė :). Žuvis bando įplaukt į žolynus, bet šiaip ne taip išlaikau ir neleidžiu įplaukti į juos, ir prisitraukiu ją prie savęs. Pirmas nedidukas 23cm. lynukas šiais metais :cool: , tokį jau visai ir smagu traukti, o dar su 0,10 pavadėliu traukt reikėjo atsargiau... O ir kabliukai 20nr. kuriuos laimėjau labai patiko! Prieš žvejybą maniau, kad man jie bus per maži ir tik kada ant 'prikolo' pabandysiu, dabar - visada su jais gaudysiu :gutgut .
Paveikslėlis
Užmetus plūdinę, iškart kažkas bando pagriebt mano masalą. Bet tuo pačiu ir kažkas ant fyderio krutina :neutral: . Nespėju sukinėt akių, bet neištvėręs pakertu plūdinę, jaučiu, kad maža žuvelė ir greitai ištraukiu, o tada staigiai užkertu fyderį. Dabar ant fyderio ne maža žuvelė, kaip ant plūdinės, bet didesnė. Po poros minučių pamatau ir fotografuoju ją.
Paveikslėlis
Pagavus pora tokių karosų fyderis mane kuo toliau, tuo labiau žavi :-D . Užmetus abi meškeres, toliau laukiau kibimų. Truputį pasišėriau prie plūdės, patraukiau porą žuveliokų. Ir po sekančio metimo, plūdė vėl gražiai groja vandens paviršium. Palaukiu kelias sekundes ir tą akimirką, per kurią man atrodė kad laikas užkirsti, pakertu. Yra :) ir didesnis, negi vėl lyniokas? Prisitraukiu prie kranto ir pamatau, jog tai tikrai jis, šįsyk kiek didesnis už praeitą :cool: . Dedu į sietką ir toliau laukiu kibimų. Bet man jų laukti sutrukdė tas nenuorama lietus. Gerai, kad dar turėjau neperlyjamą striukę... Bet sumasčiau geriau, buvo pietų pertrauka dirbantiems, tad paskambinau mamai ir paklausiau ar negalėtų parvežti, galėjo. Ir gerai, kad galėjo, vėliau pradėjo lyti kaip iš kibiro...
Greitai nufotografuojam žuvis ir paleidžiu :)
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Tai tiek, iki kito karto ::hai-bai
 #384042   Gedcka V
 24 Bir 2012 18:55
Labas vakaras ,
atsigavęs kiek nuo joninių, radau pora laisvų valandėlių plūdę įmerkti ir pabandyti vėl kokį karosėlį ar lynuką pagaut, tad pasidalinsiu keliais šios dienos įspūdžiais.
Pora valandėlių po pietų buvo nieko įspūdingos. Kaip ir visada mailius kabinėjasi, viena kita didesnė kuoja, kokia ten didesnė, delninė :) . Kartas nuo karto pasišeriu, permetinėju plūdę. Kai kiek aprimo, apsižvalgiau aplinkui - žvejų vienas kitas. Atsisuku į žvejojimo vietą ir kažkas ne taip. Plūdės nėra :? . Pamaniau, už dugno užsikabino, tai aš taip nestipriai kilstelėjau, o kažkas anam gale suspurdėjo.. :gutgut . Mano mačas sulinkęs pusiau, žuvis veržiasi į šonus. Bet man jos toki veiksmai juokingi. Su tokia įranga, jokia žuvis nepabėgs :) :-D . Ištempiu ant lėkšto kranto - karosas :cool: .
Paveikslėlis
Ir paleidžiam :)
Paveikslėlis
Vėliau kibimų nesulaukiau, tad daugiau nebelaukdamas baigiau savo nedidelę žvejybėlę.
Paveikslėlis
Tai tiek šiandien, iki sekančio karto ;-)
 #385880   Gedcka V
 29 Bir 2012 21:07
Sveiki :) ,
06-29. Paskutinė lydekų žvejyba.
Šį rytą buvau lydekų. Vandens temperatūra žema, todėl ieškojau seklaus ežeriuko, didesniuose ežeruose, nuo kranto, ne ką pagaučiau :? . Saulė jau lindo iš už horizonto, o aš jau judėjau link vandens. Oras gal ir nieko buvo: saulėta, bet didelis rūkas. Nesitikėjau, kad ką nors didesnio pagausiu jei rūkas greit išsisklaidys. Nieko nelaukdamas, susiruošiu spiningą ir į trasą. Telkinį, kuriame gaudžiau, buvau gal vieną kartą, prieš porą metų. Vanduo ramus, jokio vėjelio nėra. Tai vienur, tai kitur pasirodo raudžių paviršiuj. Beje, gylis ten ne koks, iki 1m. pasitaiko duobių, o ir dugnas visas žolėtas, tad ir dar reikia atimti bent 20cm. :) . Pradžioje bandžiau guminuku, tačiau siekdavo dugną, neidavo lėtai traukti. Vėliau bandžiau sukres, tos kiek gražiau plaukdavo, bet pakabindavo žolių vis tiek. Galų gale priėjau prie voblerių. Užsidėjus poperį prasidejo vaizdai :ruko .
Paveikslėlis
Šaudyklių daug, visos kaip patrakę imdavo mano masalą, buvo ir tokių vaizdų, kad išlėkdavo su visu 'bulksiu'. Gaila, nespėdavau nufotografuoti, ot būtų buvę gražių vaizdų! :gutgut . Taip bemetinėjant, pamatau didesnį sūkurį kuris artėja link mano masalo. Kaip koks krokodilas, lydeka iškišo galvą, pagriebė masalą ir kaip šovė į krūmus. Traukt jau buvo smagiau tokią žuvelę :) . Staiga sustojo. Bandau aš ją ištempt (iš nežinau ko :?: ), bet bijau prarast žuvį. Gerai, kad ji buvo netoli, galėjau nueit iki tos vietos kur įsikabino. Priėjęs pamatau, jog įsisukus į šakas. Gylis mažas, pasiekiau ranka, kitaip nebūčiau ištraukęs...
Einu toliau. Žuvys pradingo, nesimato nei mailiaus, nei kokio kitokio veiksmo. O ir rūkas pradėjo sklaidytis. Prieinu gražesnę mano akiai vietą, prisiminimai sakė, kad ten duobutė yra, tad pasiėmiau giliau plaukiantį voblerį. Metimas, ir kažkas kerta per mano meškerykotį :gutgut . Kertu ir pakertu lydeką. Žuvis mažesnė nei praeita, bet vis vien smagiau žuvį traukt, nei kokią šaką arba nieko nepagaut...
Rūkas jau baigia sklaidytis. Saulė vis labiau šviečia, o man ir lydekom to nereikia. Grįžtu į pradinę vietą iš kurios atėjau. Ir pamatau vaizdialį - lydeka vaikosi delnines lydekutes :) :gutgut . Nutariau, kad tai gali būti viena iš mamučųi(nesupraskit klaidingai - ne mamutų, bet lydekų :-D ), kurios kiek pamenu, ten gyvendavo. Vėl užsidedu poperį ir šukuoju paviršių. Betraukiant lydeka vėl išsivaiko, jau pamaniau, kad griebs, bet ne :neutral: . Neprarandu vilties, toliau mėtau ir bandau pagauti. Ir jau kažkuriuo metimu, padarius vieną BULK, lydeka sugriebė mano masalą. Kertu ir jaučiu nemenką svorį :gutgut . Lydeka iššoka į viršų ir išspjauna mano masalą :neutral: . Susinervinu kaip reikiant. Nesiseka man su didelėmis lydekom. Šįmet jau antra tokia pakimba, bet vis tiek pabėga! :evil: . Iš tų nervų, pratraukiu dar kelis kartus pro tą pačią vietą. Užmetus ateina kažkodėl tokia mintis "bus smūgis". Kaip nekeista ant tų žodžių ji vėl man griebė ir vėl nepakirtau!! Pratraukiu dar porą metrų vėl griebia ir dabar sugrieba. Kertu iš jėgos, nenoriu, kad tokia pabėgtų. Šuolių buvo nesuskaičiuojamai. Meškerė visada susilenkus, o apie ritę išvis nekalbu :-D . Pratraukus geras 5min. jau ir ranką paskausta. Ant ritės ir valo mažai jau belikę. Nesuvaldau aš jos. Valas plonas 0,13mm. bijau, kad nenutrūktų. Ir atrodo jau po biškį prisitraukiu lydeką, o ji man staigmeną paruošė. Išlėkė į orą visu gražumu. Nekenčiu to vaizdo, kai jos išspjauna :x . Atsikabino... Tiek pratraukus ir nuvarginus lydeką ir vis tiek... :roll: . Vėliau, kiek aš bemėčiau nieko nesulaukiau. Todėl tuo ir baigiau žvejybą.
Čia tokios žuvelės prieš tą kurią pabėgo nepalyginsi...
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Tai tiek šiandien, susimatysim liepą ::hai-bai
 #386701   Gedcka V
 03 Lie 2012 12:24
Sveiki :/braj; ,
07-03. Liepos atsidarymas dugninėm.
Tik ką po žvejybos, po 'puikaus' oro. Vakar orų prognozės žadėjo jog šiandien bus giedra diena, todėl šiandien, jau ne vienas, nuvarom su tėvu į vieną tvenkinį, netoli miesto.
Paveikslėlis
Oras, kaip ir žadėjo, visai neblogas :gutgut saulėta, jokio vėjo, vietom rūkas. Atvažiavom gan vėlokai tik prieš penkias, todėl reikėjo viską tyliai ir paskubom susiruošt. Sumetam dugnines ir laukiam. Pirmas kibimas po pusvalandžio, man. Kertu, bet jaučiu tik silpną muistymąsi.
Paveikslėlis

Iškabinu kabliuką ir be abejo paleidžiu :) . Vėliau tik užmetus, po poros minučių vėl kibimas :cool: , tik šį syk laukta žuvelė, nes mes labiau lyno tikėjomės.
Paveikslėlis
Bet mažas ir iškart paleidžiu
Paveikslėlis
Paskui kibimai ilgam apstojo. Permetinėjom dugnines, a nei papt! :? . Bet pasidarė aišku kodėl...
Paveikslėlis
Debesiukas vis artėjo, bet kibimai prasidėjo :) Gaila maži ir ne lynai :-D , kuojų būrelis užpuolė. Paskui vėl apstojo kibimai. Po kiek laiko dar vienas kibimas ir jau imamas lyniokas :gutgut
Paveikslėlis
Užmetus dugnines ir atlaisvinus akį buvo galima pamatyt va tokį vaizdą :shock:
Paveikslėlis
Tamsu pasidarė, kaip vėlam vakare po saulėlydžio.Na, o po tokio reginio pradėjo krapnoti, o ir griaustinis artėjo, todėl krovėmės daiktus ir ruošėmės keliaut.

Nors žuvys ir mažos, bet tiesą sakant svarbiausia smagiai prasibūt, kaip ir dabar :)
Paveikslėlis
Tai tiek šį kartą ir iki kito susitikimo ;-)
 #388865   Gedcka V
 12 Lie 2012 11:31
Sveiki,
liepa jau įpusėja, o aš dar be žuvies :-D . Vis dėl to karščiai padarė savo. Vanduo sušilęs, žuvys vangios. Tad pasiėmęs pora dugninukių su plūdine, sau ramiai 07-11 ėjau link ežero.
Atsikėlęs nuo 4h ryto, tikėjausi bent kokio karšiuko ar taip didesnės žuvies. Bet kol susiruošiau meškeres, pašarus atėjo ir pusė šešių :) . Dar rūkas kiek uždengė saulę, todėl tuo pasinaudodamas skubėjau sumesti meškeres ir laukti kibimo. Ant plūdinės kibimų ilgai laukti nereikėjo. Kuojos ėjo viena po kitos, deja ne didelės. Užsidėjau pora kukurūzų ir kibimai apstojo, pagaliau galėjau pasėdėti prie dugninių. Užmetus lengvą ir sunkias dugnines iškarto matosi kuri geresnė :) Fyder'is pirmauja. Aukšlės nė neleidžia nuskęsti masalui, griebia iškarto. Nusileidus ant dugno kuojų būrys susirinkęs, matyt, ir stveria mano masalą viena po kitos. Kuojos po truputį didėjo..
Paveikslėlis

Rūkas išsisklaidė, saulė jau išlindo, bet kibimai aktyvėjo. Ant sunkios dugninės kažkas patampė masalą ir paliko. Aš net neatkreipdavau į tokius smulkius kibimus, o paskui kaip šovė į kotą sargelis, tai ir nušovė nežinia kur. Kirtau iš jėgos, pamaniau gal karpis koks netyčia ant naktinio :?: :!: . Žuvis priešinosi stipriai. Muistėsi, plaukė į šonus. Ir staiga, valas judėjo ne į priešingą pusę nuo manęs, tačiau į mane. Tada pamaniau gal karšis geras :?: , bet labai apsigavau. Valas laisvėjo sekundėm, stengiausi sukti kuo greičiau, bet atsikabino. Prisitraukus sistemą, viskas labai greitai išaiškėja. Valas nukastas lydekos, likę žymės. Tokių nutikimų buvę man jau ir ne kartą, praeitais metais ant kuokšto dzikų pagavau... Beliko tik pasijuokti iš tokio lydekos poelgio :lol: . Berišant kabliuką, kažkas stipriai palinguoja mano fyder'io galūnėlę. Kertu ir jaučiu, kad ten nebe kuoja, kurios kibo kaip patrakę. Žuvis priešinasi, po truputį artėja link manęs. Galų gale pamatau kas ten per... Dabar jau ne lydeka, bet ešerys :-D , užkibęs ant poros mėšlinukų.
Paveikslėlis

Vėliau kibimų dar buvo, bet tik kuojūkščių, karšių nė nebuvo matyti.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Tad apie vienuoliktą viską susidėjau ir per karštį pėdinau namo.
Iki kito karto ;-)
 #389322   Gedcka V
 14 Lie 2012 09:53
Sveiki :) ,
šiandien lyg ir planavom karosų pabandyt, bet gavosi taip, kad išvažiavom lynų. Kėlėmės jau 3-ią, o sumetus meškeres buvo apie 4h ryto. Oras: debesuota, kartais nestipriai nulyja. Pakilo ir vėjas, gerai kad atsisėdom į užuovėją, nes būtų buvę prastai.
Kibo, bet ne lynai. Karšiukai, jei ne jie tai raudės :/nek ... Neleido lynams prieiti prie jiems paruošto stalo. Bet pagaliau uždėjus 4 sliekus, kažkas stipriau patampo sargelį :gutgut
Paveikslėlis

Tokių lynukų vėliau pagavom dar tris ir kibimai apstojo. Keitėm masalus, keitėm pavadžius - nė papt! Galų gale po poros valandų vargo, pakimba ir didesnis lynukas :-D
Paveikslėlis
Po šio raudonakio išlindo saulė ir visa žuvis lyg prasmegus. Nesimatė nei vaikščiojimo paviršiuj, nei mailiaus.. :? . Supratę jog viskas, susidėjom ir išvažiavom .
Taigi tokia trumpa šiandieninė žūklė :roll: .
Iki kito karto :/braj;
 #392449   Gedcka V
 28 Lie 2012 22:08
Sveiki :/braj; ,
senokai jau čia bebuvau, savaitei buvau išlėkęs pailsėt pas senelius, tad prigriebiau ir pora meškerykočių, bandydamas sukurti nuotraukų reportažams :) . Viskas prasidėjo šeštadienio rytą, t.y. 07-21, su pabandymu pagauti "baltos žuvies". Jau pajudėjus link ežero, apima nuojauta, kad mano mėgstamiausioje vietoje gali būti koks žmogėnas su bonkele rankoj. Kai atėjau, pamačiau ko ir tikėjausi, sėdi, o gal tiksliau miega, prie meškerių. Na teko eiti kitur. Pasirinkau nuošalesnę vietą, kur mažiausiai lankosi visokiausi poilsiautojai. Greitai susimaišiau pašarą, išsivyniojau meškeres ir šveičiau kiek tik eina toliau nuo kranto. Susidėjau ant kuoliukų meškeres, pajungiau signalizatorių v.ž. niekur neskubėdamas viską susitvarkiau. Sėdžiu, laukiu ir nieko nesulaukiu :? . Praeina pusvalandis, dar pusvalandis, bet nė papt! :roll: . Galvojau "kas čia gali būti negerai?". Permečiau dugnines ir išsivyniojau plūdinę, pamaniau bent su žuvų vaikų vaikais pažaist. Buvau užsirišęs mažą kabliuką, tad užmoviau vieną musės lervą ir užmečiau netoli švendrų. Jau maniau, kad kibs tai kibs :) , pasirodo klydau :-D . Nekibo nė mažos žuvelės. Tai ką, laukiau toliau, gal koks pasikabins? Buvo praėję jau pora valandų nuo tada, kai atėjau. Bet vis dėl to, mane pasiekė laimė ir pagaliau kibimas ant dugninės ''plot . Prisėlinęs tyliai, kertu per lūpą ir kažką turiu! Parsitraukiau aš monstriuką ir grožiuosi aš juo. Pirma žuvis tą dieną - karšiukas :) . Ne, ne toks kaip nemuninis. Čia ežerinis, kur daug sunkiau pagaut didesnį karšį. Ypač ten kur jų daug nėra...
Permetus dugninę, kibimas iškart. Partraukiau karšiuką, gal pora centimetrų mažesnis.
Paveikslėlis

Vėliau tupėjau iki 11 tačiau jokio kibimo nebuvo matyt, o ir poilsiautojai pradėjo rinktis...
Grįžęs namo kritau ant lovos ir taip iki vakaro neatsikėliau.
Kitą dieną neturėdamas ką veikt pasižiūrėjau kokių nuotraukų turiu, verčiau verčiau nuotraukas, bet niekaip neradau savęs!! Nuotrauką lyg ir padariau, bet nerandu '''bum . Kitą dieną vėl ėjau ir tąsyk patikrinau ar yra visos reikalingos nuotraukos :!: Tikiuosi labai nesupyksit ir suprasit mane :gutgut . Iki greito ::hai-bai
 #392450   Gedcka V
 28 Lie 2012 22:09
<Tęsinys, kitas reportažas>
Taigi ta diena buvo sekmadienis (07-22). Rytas buvo giedras, bet vėsus. Mėgstamiausioje vietelėje žmonių nebuvo, tai ir nuėjau ten. Kol viską susiruošiau praeina pusvalandis. Manydamas, kad vėl kibimo teks laukti ilgiau, išsitraukiu plūdinę anksčiau. Užmetu ir ką Jūs manot? :) Iškart tik užmetus mane užpuola kuojukių būrys. Po kokio gero pusvalandžio, ištraukiu dugnines ir uždedu naktinių sliekų. Jei jau kibs, tai bent ne mailius :gutgut . Vėliau įsitaisau patogiai ir toliau lupu mekšrus.
Paveikslėlis

Kuojos visos keliavo atgalios. Taip betraukinėjant, ateina aštunta valanda. Karštis pradeda daryti savo. Šuntu kaip pirtį, o dar saulė tiesiai į akis... Kuojos apstojo kibti. Prasidėjo kitos, dar parazitesnės - aukšlės. Šitų tuntai susirinkusių paviršiuj nė neleidžia masalui nusileisti ant dugno, per tą laiką ji jau būna spėjus užkibt :v-ar
Paveikslėlis

Bet ateina laikas ir dugninėm :gutgut , kažkas stipriai papurto fyderį ir aš kaip žaibas lekiu pakirst :-D . Pakirtus žuvis agresyviai priešinasi ir iš to galima nuspręst kas tai per žuvis. Po gerų poros minučių, dryžuotasis jau kruta rankose. Šis plėšrūnas, dzikų kuokšto užsimanė :) . Užmetu fyderį vėl ten pat ir nereikia ilgai laukt. Galūnėlę vėl virpina. Pribėgęs užkertu ir ištraukiu vėl ešerį, tik šis per pus mažesnis :-D
Toliau praeina geros dvi valandos, bet naktinių daugiau niekas neužsimano, tik ant plūdinės aukšlės tebekapoja dzikus :) . Šįsyk nuotrauka su manim tikrai yra :gutgut
Paveikslėlis
Kitą dieną nebepajėgiau nieko daryti tik tinginiauti, todėl tik antradienį žvejybą įrašiau į dienotvarkę
 #392451   Gedcka V
 28 Lie 2012 22:10
<Tęsinys, kitas reportažas>
Atėjo ir lauktas antradienis (07-24). Rytas dar šviesesnis, tik jau šiltesnis :gutgut . Bet ir tingėjau keltis anksčiau, nepajėgiau atkelt akių. Atsikėliau tik pusę šešių, bet kai pamačiau kiek valandų, nušoviau kaip kulka prie vandens :) . Kaip ir anksčiau sumečiau dugnines ir plūdine begaudžiau.
Paveikslėlis
Pirmas kibimas ant fyderio apie 8h. Kažkas nestipriai, bet vingiuoja galūnėlę. Nujausdamas, kad pasikabino užkertu. :cool: :gutgut . Žuvis ne iš mažųjų. Galvojau gal karšis koks didesnis, bet jis taip nesimuisto agresyviai. Žuvis ir valo paprašė ir pasivaikščiot teko, bei sušlapt kol ištraukiau šį gražuolį :cig. . Iš to džiaugsmo rankos drebėjo, nėjo nė normaliai nufotografuot... :-D
Paveikslėlis

Po valandos vėl kibimas ir vėl ant fyderio. Dabar kibimas agresyvus viršūnė kratėsi pirmyn-atgal. Užkirtau ir dar vieną monstriuką. Šis jau mažiau valo paprašė, o ir išsitraukus matyt, kad mažesnis. Nuotrauka ir vėl neryški gavos, matyt dar nuo praeito ešerio :lol:
Paveikslėlis
Vėliau dar pakentėjau pora valandų, neiškenčiau to karščio ir dar per kurį reikėjo pareit namo pora km...
Paveikslėlis

Paskui, per fotografiją, rankos nedrebėjo tai ešerys jau gražiau išėjo :cool:
Paveikslėlis

Parėjęs namo, susiradau rūsį svarstykles ir pasvėriau didžiausią. Masė - ~750g. Tai - didžiausias mano pagautas ešerys ;-var-var. .
Paveikslėlis
Nuotrauka su manimi ir žuvimi :)
Paveikslėlis
 #392452   Gedcka V
 28 Lie 2012 22:11
<Tęsinys, kitas reportažas>
Vakare buvau paspiningauti, tai įspūdžiai prasti.
Paveikslėlis
Viena šaudyklė. O visa kita būtų tik tuščias pasakojimas, nes atplaukė narų, o trukdyt jiems nenorėjau. Tiesa, radau šiurpų vaizdą. Niekad nemaniau, kad tokių žmonių atsiras kurie žuvies galvas ant šakų kabins...
Paveikslėlis

Na, o čia šioks toks vaizdialis, nuramint po šiurpaus reginio.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Trečiadienį galvojau kur nueiti, bet karšta ir vėjas dar buvo...
 #392453   Gedcka V
 28 Lie 2012 22:13
<Tęsinys, kitas reportažas>
Ketvirtadienį 07-26 buvo bandymas sugaut karšį. Bandymas ne koks, bet sugauti žuvies pavyko ;-) . Viską susiruošęs prie vandens jau buvau 6h ryto. Dugninės buvo užmestos ant naktinukų, todėl beliko laukt kibimo. Tuo tarpu plūdine gaudžiau raudukes, kurios vis pradžiugindavo kai nekimba :) . Aišku pakliūdavo viena ar kita kuoja, kurios tikdavo nebent katinui. Taip praėjo 5h nekibimo. Saulė jau buvo aukštai, bet ją dar kiek dengė debesys, tad nebuvo taip labai karšta. Pagalvojau, kad dar truputį palauksiu. Ir sulaukiau! Pagaliau po tiek valandų kibimas! ''plot . Greitai fyderį užmoju aukštyn ir užkertu kažką anam gale. Ilgai traukt nereikėjo, bet rankoje spurdėjo neblogas ešerys :) , ale pikc kaip velnias... :shock:
Paveikslėlis

Tuo ir baigiau savo tos dienos žvejybą, jau nebekentėjau ilgiau. Beje padaręs šitą nuotrauką, pamaniau, kad pagavau starkį be dantų, kol nepamačiau ryškių pelekų. Panašus į starkį labai :gutgut
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Su manim atrodo toks mažiukas tas ešerys.. :-D
Paveikslėlis
 #392454   Gedcka V
 28 Lie 2012 22:15
<Tęsinys, kitas reportažas>
Tą pačią dieną(07-26) miegot dar nesinorėjo, todėl vakare pagriebiau plūdinę, bridkelnes ir nužingsniavau link kito ežeriuko. Kažkuriam reportaže pasakojau apie seklų ežeriuką, tai vat. Buvau tam pačiam, tik plūdine ten dar niekad negaudžiau. Tiesą pasakius nustebau :gutgut ! Mačiau didelių lynų, lydekų išsivaikymų. Bevaikščiojant, teko ir į bebrų urvus įlįst, tuo pačiu ir sušlapt. Tik atėjus pakibo pora raudukių, tik tokio dydžio kokio buvau pagavęs, dar nesu. Gal 5cm. masalinės žuvelės :) . Į vakarą pradėjo rinktis vabzdžiai, kuriuos kaip mačiau labai mėgo didelės raudės. Bebraidžiojant radau ir jų susirinkimo vietą kur jų daugiausiai sukiojosi, todėl ten pasišėriau ir gaudžiau. Ilgai laukti nereikėjo, plūdė jau skrido vandens paviršium, kol nesutrugdžiau aš pakirsdamas žuvelę. Kai iškilo pamačiau, jog visai nemaža delno dydžio raudukė. Tokių gal dar dešimt per pusvalandį pagavau. Vėliau pasidarė dar įdomiau... Buvo apie pusę devynių, kai susirinko tikrai nemenko dydžio raudės :gutgut . Kelios net iš vandens iššoko :) :gutgut . Užmečiau granuliuoto pašaro žuvim ir tik užmečiau plūdė, ši iškart paniro! Kertu ir jau mačiau jog tai nebe delninė. Traukėsi smagiai jau tokia :gutgut Paveikslėlis

Ilgis buvo netoli 30cm. Gaila, kad daugiau nebe pagavau tokių. Visa buvo net kitokios spalvos, tamsaus aukso atspalvio ir ryškiai raudonais pelekais, kaip skyrėsi nuo kitų :cool: :gutgut .
Paveikslėlis
O vėliau paleidau dar didesnei užaugti :cig.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Viską baigiau ir lėkiau miegot :)
 #392455   Gedcka V
 28 Lie 2012 22:16
<Tęsinys, paskutinis reportažas iš "Savaitė pas senelius" :-D >
Paskutinė žvejybą kaime buvo 07-28. Niekur per daug nesiruošdamas susiruošiau karosų. Tikėjausi bent vieną pagaut. Pirmas kibimas po valandos atėjimo :
Paveikslėlis

Prabuvau gal 3h valandas, bet pagauti tik šie du
Paveikslėlis

Per visą tą laiką, buvo dar keli geri kibimai, iš kurių du pavyko pakirst, bet ištraukt ne - pabėgo lynas gal 0,5kg. ir kažkas nutraukė pavaduką... :roll:
Tai tokia, buvo mano savaitė. Iki kito karto ::hai-bai
 #393716   Gedcka V
 03 Rgp 2012 17:09
Sveiki :/braj; ,
na ką, teko pabuvoti dar kartą kaimialyje, tuo pačiu ir pora kartų pameškeriojau. Tiesa, reportažai bus ir rugpjūčio, bet mėnesio ženklas liepos, tai jei galima, tai te lieka reportažai liepos mėnesiui :gutgut :) .
Pirma diena 07-31. Ramų vakarą, vėjas tylėjo, o saulė švytėjo kai lynas ant kabliuko kabėjo!. Visa tai galima pavadinti trumpu eilėraštuku, kuris apibūdina mano žvejybą tą dieną.
Eidamas tikėjausi kokių raudžių pagauti ar ešeriuką kokį pakabinti, v.ž. smagiai prabūti. Ėjau į tą pačią vietą, kur praeitą kartą gerų raudžiu pagavau :) . Pasišėriau ir kaip įprasta, laukiau kibimo :gutgut . Po kokių 10 minučių pasirodo pirmosios raudės. Nedidelės, visos keliauja atgal. Vėliau pradėjo kibti ir didesnės kurios krito į sietką viena po kitos :cool: . Praėjo gera valanda ir kibimas apstoja. Po kiek laiko plūdė panyra ir dingsta :) . Kertu ir ištraukiu dydelį dydelį ešerį, kurį paleidus kiauriai pralenda sietką :) . Permetus plūdinę plūdė labai labai lėtai pradėjo plaukti. Pamaniau gal vėjas :?: , dar kiek palaukiau ir nestipriai pakirtau. Anam gale kažkas rimčiau suspurda :gutgut . Dar kartą ir stipriau užkertu ir laukiu kas iškils į paviršių. Žuvis priešinasi, nepasiduoda. Mačas linksta smagiai, seniai taip belinko :cool: . O, paviršiui pasimato bangelė, žuvis po truputį kyla į paviršių. Greitai užmetu akį, o ten lynas :!: , šitas didžiausias šiais metais. Prisitraukiu prie rankos, čiumpu už sprando ir laikau užspaudęs, kad neišslystų. O kabliukas... Įlindęs tiek, kad vos matosi ir dar 16nr. Pirštais nepasiekiu, tenka neštis į krantą ir ieškotis šakučių. Susiradęs ir kiek pabadęs į kablį išimu ir lynas jau sietkoj :ruko . Smagu buvo tokį traukt :gutgut , tikrai. Jėgos turėjo šitas, o svert tai netoli 1kg. turėjo :roll: , stambus pasitaikė. Turbūt nuo lydekų pasportuoja :-D . Tik kiek mačiau, tai šitas lynas mažesnis nei visi tie kuriuos teko matyt prie krantų pavasarį, neblogų egzempliorių mačiau... Vėliau, po šio įvykio, dar kiek paieškojau lynų, bet radau tik raudžių. Tos keliavo pas mus į prūdą.
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Na, o namie lynas keliavo į "pirtelę" ir visai pamiršau su krūmo šakele nufotografuot.. tai liko tik šitą padaryt
Paveikslėlis
:-D
 #394896   Gedcka V
 08 Rgp 2012 20:30
Sveiki,
per tokius orus, na nežinau kaip kitur, bet Marijampolėj lijo daug, nieko neina pagaut. Žvejojant trukdo vėjas, bet ir lietus gali užklupt ir lietus. Bet vieną Rugpjūčio 7 dieną...
Paveikslėlis

Buvau pabraidžiot su plūdine, na nors ką pagaut. Tada buvau ką tik po lietaus, dangus buvo giedras, tad nieko nelaukdamas išlėkiau iš namų su meškere ir pora sliekų :) . Bebraidžiojant porą valandų, tarp kurių teko pralaukt pusvalandžio lietų :roll: , tepagavau raudžių ir kelias kuojas.
Paveikslėlis

Bet galų gale, ešerys jama mano slieką!
Paveikslėlis

Paveikslėlis
O vakare pasirodė ši :)
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Vėliau, artėjo dar vienas, bet jau skubėjau namo..
Paveikslėlis

Iki sekančio ::hai-bai
 #395922   Gedcka V
 13 Rgp 2012 11:29
Sveiki,
po tokių orų, sunku ko tikėtis. Lyja vos ne kasdien. O šiluma, kaip rudenį...
08-12 Rytas šaltas. Atsikėlęs 5 ryto, lauke randu debesuotą dangų ir 8 laipsnius šilumos. Prisirengęs kaip žiemą, žingsniuoju prie dviejų, vieno šalia kito esančių, tvenkinių. Geras pusvalandis kelio ir aš prie jų. Vanduo šiltas, daug šiltesnis negu lauke :) . Apklausinėjau gaudančių, tai pasirodo per naktį gaudę, te pagavo vieną lyną, ir tai iš vakaro. Prastai... Bet logiška, kodėl nekimba. Slėgis žemas, šalta, brr... Tikėjausi bent ką pagaut, jeigu tušti rezultatai ir per naktį. Nu ką, pasiruošiau pašarą, sumečiau dugnines, plūdinę. Laukiu. Laukiu valandą, laukiu dvi - nulis. Laukiau toliau. Belaukiant kibimo, pasirodo ir lietus. Iš pradžių silpnas, o paskui stiprus. Gerai, kad bent medžių buvo, tai pasislėpt buvo galima. Atėjus lietui, sukruta dugninės. Pypt, pypt signalizatorius - tyla. Ant kitos dugninės pypteli, ir patraukia. Kertu ir atrodo, kad nieko neturiu. Traukiu traukiu, prisitraukiu, o ten ešeriukas kablį prarijęs, tiek kad nematyt. Lietus kuo toliau, tuo labiau įsijautė. Visi rūbai šlapi. Bet kažkur už medžių protarpiai tarp debesų ''plot . Apmąstęs susipakuoju ir einu prie kito tvenkinio. Paskambinu tėčiui ir paprašau, kad už valandos ar vėliau atvažiuotų pasiimt. Lietaus debesys vis pro šonus dar slankiojo, todėl nenorėjau per lietų važiuot dviračiu namo. Kitam tvenkinį visai kas kita. Aplinkui medžiai, todėl gaunasi užuovėja ir ten susirinkę žuvys. Ten susimetęs meškeres, jau pirmais metimais pagaunu nemažą raudę ir karosiukų :gutgut . Ant dugninės pagaliau lauktas kibimas. Pypt, pypt ir važiuoja :cool: . Užkertu užtikrintai, ir jaučiu anam gale žuvį. Žuvis stipri, priešinasi aišku. Bet nekyla. Plaukia link manęs ir vos spėju valą vyniot. Kiek pavarginęs iškeliu tą žuvį. Nors kokia ten žuvis :-D gal puskilio, o gal mažiau karosas :)
Paveikslėlis

Vėliau kibimai nesustoja, bet didesnių nematyt. Saulė išlindo, bet tėtė jau atvažiavo. Baigiau žvejybą ir paleidau karosą :) :gutgut .
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Iki kitų kartų ::hai-bai
 #397209   Gedcka V
 17 Rgp 2012 11:50
Sveiki :/braj; ,
Atšventus žolines, kitą dieną t.y. 08-16 ruošiausi spiningauti ešerių. Ryte nebeturėjau jėgų, tad spiningavimas prasidėjo vakare. Žvejojau tik pora valandėlių, nes su šeimyna ir draugais šašlykus valgėm :)
O dabar smulkiau. Veiksmas prasidėjo septintą valandą vakare, kai po visų valgių buvau laisvas. Apsimoviau bridkelnes, prigriebiau spiningą ir išėjau vaikytis ešerių. Žmonių buvo kaip neįprasta daug. O žvejų panašiai. Pasigirt jie nelabai turėjo kuo. Vieni salačiukų pora, kiti šaudyklių, vienas kitas didesnių. Bet ešerių niekas nepagavo. Arba jų niekas tikslingai negaudė :roll: . Pirmais metimais susigundo nedidelė lydekutė. Vėliau dar viena, dar viena ir dar. Tokių lydekučių 100-500g. pagavau dešimtis. Po tokių atakų mano mikriukai nelabai gyvi liko :-D . Ėmiausi kitų priemonių - voblerių. Dar galvojau sukriukes pabandyt, bet laiko neturėjau, tad skubėjau ir vobleriais labiau tikėjau. Ir neklydau :) . Jau po kelių metimų nedidelis ešerys susigundė Jaxon vobleriuku. Šiokia tokia pradžia jau buvo :) . Tarpais, bebraidžiojant prie švendrynų, matydavau gražių salačių vaikymųsi. Vienas, išvaikęs aukšles, kurios pažiro vandens paviršiui, į orą išlėkė visu gražumu saulei šviečiant, pasaka... :cool: . Bandžiau juos pagaut, bet kaip visada nepavyksta man jų sugaut.
Žvejybos beliko viena valanda. Nuskubėjau prie lapūgynų, kur dažniausiai man pavykdavo jų sugaut. Bet kibo tik "silkutės". Pasitaikė ir pora stipresnių priešininkių, bet gerai neužsikirsdavo, manau dėl agresyvaus tvičingavimo. Galų gale man pavyksta išprašyt 3 ešerius, nedičkus, bet vis šioks toks laimikis :gutgut .
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Tai tiek šį kartą, ir sakau iki sekančio karto ;-)
 #397226   Gedcka V
 17 Rgp 2012 13:01
O ką, tau niekad nepabėga? :-D . Neperdedu nei kiek. Juk aš ne kaltas, kad man atsikabina, ar ne? :roll: . Aš suprantu, kad atrodo keistai ar neįtikinamai, bet aš pats nervinuosi, kad pabėga. Visi galvoja "Ai vaikėzas išsigalvoja" ir dėl to, dar labiau nervinuosi. Ypač tada kai pabėga dideli egzemplioriai.
 #397236   Edosius
 17 Rgp 2012 13:22
Viskas gerai ;-) Visiems pabėgdavo, pabėga ir pabėgs.. dar nesutikau to kuris viską sugauna ir nieks nepabėga :lol: :lol:
Taip ir toliau GedckaV :gutgut
 #398113   Gedcka V
 20 Rgp 2012 16:03
Sveiki,
sekmadienį ir pirmadienį buvo suplanuotos žvejybos, kurias atpasakosiu. Taigi pirma buvo 08-19. Prasidėjo viskas ne nuo gero. Tėvui perpūtė sprandą ir vakar vos pakrutindavo. Šiaip ne taip nuvažiavom prie tvenkinio, kur nebuvę gerus 8 metus. Atvažiavę pamatom tvenkinį apaugusį žolėm, ir net nelabai yra kur prieit. Apvažiavę tvenkinį, susitikom su čia buvusiai per naktį meškeriotojais. Pasikalbėt neišėjo, visi miegojo :-D . Vėliau susiradom nuošalesnę, bet labai perspektyvią vietelę. Didelė įlanka, medžiai užstojo vėją, o gylis buvo nedidelis, bet toliau numetus su dugninėm pasisekė rast nedidelį skardį. Gavosi taip, kad gaudžiau vienas, nes tėtei sukiotis nelabai ėjo, taigi sėdėjo ir padėjo man stebėt kibimus :) .
Sumečiau vieną, kitą dugnines ir nespėjus numest trečios jau kimba ant pirmosios :gutgut :-D . Vadinasi viskas gerai, žuvys juda :gutgut . Sargelis pakyla iki meškerykočio ir kirtimas! Traukiam, traukiam ir kažkas palengva kyla aukštyn.
Paveikslėlis
O ten "tvenkininis" karšiukas spardosi :gutgut
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Kaip sakoma "Gera pradžia - pusė darbo" ''plot . Vėliau pagaliau užsimečiau visas dugnines ir laukiau kibimo.
Praeina pusvalandis ir galvoju reikia permest. Dar truputėlį pasėdėjau ir išgirstu kaip mano signalizatorius supypsi. Atkreipiu dėmesį ir matau, kad mano masalą kažkas pasiėmęs ir po truputį plaukia link manęs. Leido, leido sargelį ir sustojo. Kiek kilstelėjo ir pradėjo gražiai kilt, o tada jau kirtau. Net atsistojau :D. Bet pasirodo nebuvo labai ko ten stotis... :)
Paveikslėlis

Vėliau ruošiu meškerę metimui, ir žiū jau ant kitos kimba.
Paveikslėlis

Pakertu kitą ir vėl traukiu kažką.
Paveikslėlis

O ten dar vienas karšiukas, bet mažesnis perpus
Paveikslėlis

Sumečiau dugnines ir vėl laukiam. Ant vienos ilgai laukt nereikėjo. Kibimas, bet vos matomas. Sargelis vos vos kyla įsigreitindamas aukštyn. Kirtau ir užkirtau, lyg :? . Traukiu, bet nesijaučia nieko.. Kai iškilo į paviršių kaip pradėjo taškytis :-D
Paveikslėlis

Vėliau pakibo ir ešerys 300gr.
Paskui vėl, ruošiu mest dugninę ant kitos vėl kimba. Greitai pribėgu :v-ar ir kertu. Partraukiu karšiuką. Ir taip visus kitus kibimus. Ištrauki vieną, jau tuoj kimba ant kitos :-D . Žvejybą baigėm ir svėrėm su naujom svarstyklėm, kurias tik dabar nusipirkau, tikėdamasis pagaut per kitą savaitę kažką įspūdingo... :? :-D
Paveikslėlis

Didžiausias tos dienos
Paveikslėlis

Ir mėnesinis ženklas su žuvimis :)
Paveikslėlis

Didelių nepagavom karšių, bet žvejyba tikrai buvo smagi ir pagaliau laukti karšiai sujudo. Iki sekančio karto ::hai-bai
 #398121   Gedcka V
 20 Rgp 2012 16:32
Sveiki dar kartą :) ,
antra žvejybos diena t.y. 08-20 buvo kitokia. Kitokia ta prasme, kad tėvas jau galėjo gaudyt ir išsiskirstėm į skirtingas ežero puses - lažinomės kas didžiausią tos dienos pagaus.Gaudėm ryte. Beje tądien buvom jau kitam telkinį, t.y. ežere.
Pasidalinę masalus nuėjom žvejot. Pasiruošiau žvejybos vietą ir jau metu fyderį tolyn ir girdžiu labai pažįstamą ir nekenčiamą garsą kai nutrūksta. Nesupratau kodėl nutrūko... Bet nutrūko irgi taip įdomiai. Nutrūkęs kablys ir šerykla :lol: . Pasiimu kitą meškerę į rankas ir užmetu. Susirišu ant fyderio paternoster'į ir užmetu, tąsyk švariai :-D . Kibimai pirmi prasidėjo ant fyderio. 2 kartus kibo ir tų dviejų nepakirtau. Ištraukdavau tik tuščius kabliukus.
Paskui kibo ir ant kitos dugninės. Tik ką buvau užmetęs fyderį ir įtempinėjau valą. Baigiau tempt ir atsisuku į kitą dugninę, o ten sargelis prilipęs prie koto :lol: . Greitai, vos neapsiversdamas, kertu ir užkertu. Jaučiu sėdi "bahūriukas" smagiai priešinosi. Pritraukus arčiau kranto dar pasispardo, bet jau gavo oro ir po truputį plaukė link manęs. Pagriebęs laikiau rankose karšį.
Vėliau atvažiavo netoli manęs pora žmonių. Vienas, toks diedukas, pasisveikino. Papasakojo kas kaip ir kur ten kimba. Dar paklausinėjo kas kimba ant ko pagavau :-D . Baigęs klausinėt nuėjo pas savo draugelį. Galvojo gal žvejot atvažiavo. Bet kuuur tau. Atsivežė šiukšlių, purvinų rūbų ir spėkit ką jie darė :lol: . Vienas degino šiukšles ir rėkė ant kito, kad nemest šlapių šakų.. O paskui atėjo ir skalbė rūbus... Pas mane krante... Nu jau negalėjau nesijuokt :lol: . Gražiai paprašiau, kad eitų kur kitur, tai jis tyli. Vėliau kiek nemandagiau paprašiau, kad išeitų. Bet tas tylėjo, tik lyg ir tyliau skalbė. Baigęs skalbt, atsisuko jis į mane ir sako "čia mano krantas ir nežinojau, kad čia kas atvažiuos žvejot". Paskui pradėjom pyktis, kol neatėjo tėvas nesupratęs kas čia vyksta. Pasikalbėjom mes su tuo diedu, paprašėm kur toliau važiuot(pilna tuščių krantų buvo). Na, jie baigė skalbt, bet degino šiukšles tai kokias dar 15min. Kol pradėjo lyt ir išvažiavo, pagaliau... :roll:
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Vėliau dar pora valandų pagaudžiau, tarp kurių dar nutrūko viena sistema ant dugninės ir paleidau mažesnius karšiukus. Baigę žvejybą susitikom ir svėrėm kurio didesnė. Pasirodo mano didesnis 70g. :)
Paveikslėlis

Išviso pagavom 7 karšius ir ešerį 150.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Tiek šį kartą ir iki sekančio ::hai-bai
 #400532   Gedcka V
 27 Rgp 2012 20:27
Sveiki
pagaliau grįžau nuo jūros, šiokias tokias atostogas padaręs. Bet ilsėtis grįžus nebuvo kur. Radęs laiko važiavau žvejot :) Prieš kiek daugiau nei savaitę, karšiai buvo sujudę, bet išvažiavus nebuvo kur dingt, turėjau laukt kada pargrįšiu. Gaudžiau pora kartų tai 08-25,26 dienom. Pirmą dieną, vakare, gaužiau su dugninėmis ir per visą vakarą pavyko pagaut tik vieną karšiuką ir ant gyvos ešerį. Fotografuot nesinorėjo, žuvys tikrai nebuvo įspūdingos. Bet kaip parodė kita diena, reikėjo fotografuot ir tą porelę žuvų...
Taigi kitą dieną, ryte, nuvažiavęs prie to pačio ežero, kur karšius praeitą kartą gaudžiau, radau didelį rūką ir pora žvejų su valtelėm. Kiek laiko praradau dėdamas kuoliukus. Vis dėl to mediniai, o sukišt į kietą dugną juos nėra taip lengva. Šiaip ne taip susitvarkęs, sumečiau meškeres ir laukiau kibimo.
Paveikslėlis

Laukiau, laukiau ir nieko nesulaukiau. Kibimo buvo 0 :/nek . Palyginus su praeitu kartu, visai nepanašu, kad būčiau ten pagavęs žuvų :-D . Tylu buvo kaip šulinį...
Paveikslėlis

Rūkas neišsisklaidino, kaip buvo taip buvo. Jį mačiau iki pat žvejybos pabaigos. O oras buvo irgi nelabai koks. Slėgis krito, vėjas buvo pietų. Tam ežere tokios sąlygos jau ne pirmą kartą padaro savo. Nekimba nors tu ką. Vėliau neiškentęs ir susimažinęs valus bei kabliukus, pavyksta išvilioti bent kokią žuvį. Tai aukšlė tai kuoja pradžiugina savo kibimais :) . Bet keisčiausia, kad kibimai buvo tik ant dugninių, ant plūdinės nė papt :?
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Tiek šį kartą, ir atsisveikinu iki kito karto ;-)
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė