Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #364503   vava
 19 Bal 2012 15:56
Šioje temoje lauksime Artūras- laimikių ir žūklės aprašymų
 #376438   Artūras-
 27 Geg 2012 18:44
Sveiki.. gėda man neparašiau nei vieno reportažo dar šiais metais, :oops: bet atėjo laikas kai pagaliau pavyko pagauti ir taip pat laikas kai atsirado ką parodyti, nors ir neįspudingai.

05-18 Kai išvažiuoji karosu gaudyti, o pagauni...
5 valanda ryto - aš atsisėdu į mašiną ir sužinau, kad į žūklę važiuosime ne dviese su broliu, bet prisidės vienas jo draugas. Tik atvažiavus visų pirma maišau 1 kilogramą Gutkiewicz karosas-lynas pašaro su vandeniu, sumaišius ir laukiant kol jis išbrinks: įstatomi kuoliukai, prie lengvo fyderio primontuojama ritė, valas perkišamas per žiedelius, pririšama sistemėlė, uždedamas lengvas svarelis, ir pavadėlis. Pašarui išbrinkus ir jį pertrinus per sietelį į jį dedami trinti baltos duonos džiuvėsiai ir puse konservuotų kukurūzų skardinės. Žuvis šeriama iš rankos ir į tą vietą kur buvo šeriama numetamas skanėstas karosui arba karpiui, kuris nuskęsta svarelio pagalba, įtempiamas valas ir patogiai įsitaisius akys įsmeigiamos į jautrią fyderio galūnę.
6 valandos praleistos be kibimo, tik pora.. nu ką čia pora.. pora trejetų nubėgimų padėti broliui ištraukti ar tai karosą, ar tai karpiuką su graibštu. VISKAS! NEBEGALIU! Imu UL ir žingsniuoju link šalia tekančios Minijos. Čia visi mėgina vilioti kuojas.. taip ko gero jas. Nutraukiu mykriką. Nutraukiu antrą. Dedu sukrę - nieko. Uždėjau Salmo Hornetą tai ešeriukai pradėjo atsivejinėti. Užstriginau jį medyje. Ištraukus iš medžio - srovėje nebedirbo. Grįžau prie kanalo.
Tfu pugžlys.. ir ką man su juo daryt? Kadangi pradžioje išsirinkau netinkamą vietą šėrimui ir žuvys buvo sulindusios į mažuosius kanalus, nes buvo gana šalta visą dieną tai išsitraukiau fotika ir pradėjau pyškinti. Pirmoji auka buvo TAS pugžlys- Paveikslėlis

Antroji auka- Paveikslėlis

Atsidėkojant už fotosesija - laisvė.

Kai kas kažinkodėl labai stipriai užsimojęs bandė ko gero permesti kanalą ir kabėjo čia ne vienas toks valo gniužulas- Paveikslėlis


Patogiai įsitaisęs fyderiukas- Paveikslėlis


Paslaptingoji plaukianti sala kuri vėliau atsirado kitame krante- Paveikslėlis


Mėnesio ženklas- Paveikslėlis


Ir kitas būtinybė reportažui- Paveikslėlis


Reziume- neteisingai pasirinkta vieta neatneš visiškai jokio laimikio. Reikėjo gaudyti plūdine.




05-26 Karosai Plūdine ir dar viena neišmanėlio klaida

Vėl ta pati istorija - 5 ryto, važiavimas pasiimti trečiojo žvejo, sustojimas parduotuvėje, ėjimas iki kito kanalo. Šįkart nebedarau tos pačios klaidos- pasiėmiau dvi plūdines, bet kadangi oras įšilęs, tai metimai vyks taip pat kaip praeita kart- į vidurį kanalo. Taigi statau kėdę, pakuoju teleskopą, dedu slieką, reguliuoju gyli, užmetu. Bepakuojant antrąjį pasirodė labai gražus akiai po truputi nardinamos plūdės nešimas į šoną, po to sekė kirtimas- ir žuvis nesunkiai pritraukiama prie kranto ir be graibšto pagalbos iškeliama.. eh smagu. Tiesiu tinklelį, metu jį į vandenį, į tinklelį - karosą. Užmetu abi meškeres, išsimaišau pašarą, viską padedu šalia savęs, išgaudau pabėgusius sliekus ir patogiai įsitaisęs laukiu kibimo. Girdisi įvairiausiu paukščių čiulbėjimai, gegutės kukavimai, varliu kvarksėjimai. Taip pat kartas nuo karto kažkas suraibuliuoja vandens paviršiuje.. eh kaip gera. Neilgai viskuo pasidžiaugus seka antras kibimas toks pats įpatingas plūdės nešimas į šoną, kaip ir visi kiti. Pasigrožėjus - kirtimas. Vėl karasikas, tik šis sužeistas lyg nuo tinklų, bet gyvybingesnis už pirmąjį. Garsiai nusijuokiu sakydamas: Kas šįkart ką apgaudys? Gaunu atsaką: dar ne vakaras..
Ir kam gi man reikėjo tyčiotis ? '''bum po pašaro sumetimo nebepagavau nieko, bet kibimu buvo. Aš jau apgaudytas abiejų priešininku, vieno tik 1 žuvimi ,o brolio - n skaičiumi karosų ir 2 karpiais. Negailestingas jis. Supratau kitą savo naujoko klaidą (ankščiau klaidų tiesiog nesuprasdavau) jaukas per garsiai tėškėsi į vandenį ir karosai pasidarė atsargūs. Kimba sprindinės kuojūkštės, pakilo vėjas, ką aš darau? Ogi išsitraukiu savo fotoaparatą, gal jums bus įdomiau skaityti įliustruotą reportažą?

Viena iš sprindinių- Paveikslėlis

Pamatė ištrauktus pusbrolį karosą už manęs ištrauktą iš vandens- Paveikslėlis


Kanalas- Paveikslėlis



Gėlytė- Paveikslėlis



Visi paršeliai (išvis ~5,5kg) Paveikslėlis


Du maniškiai- Paveikslėlis



Ir pagaliau aš kai čiūrka prisimerkęs- Paveikslėlis

Tai tiek šiam kartui, tikiuosi kita žvejyba bus su spiningu Minijoje, mėginsiu ieškoti karkvabalių, gal dar šiandien. Atsisiūsiu pintą valą, nusipirksiu vobleriukų ir jamsiu Miniją, bet dar neprižadu, kad jau kitą savaitę.
Tikiuosi nepabodo skaityti, jai išvis skaitėte ir iki kito karto ::hai-bai

P.S. Buvo paimti 2 karpiai ir 4 karosai, visa kita keliavo atgal. Dar gi padariau tų savo pagautų karosų paleidimo video, bet tik savo nes kiti paleisti ankščiau laiko
http://youtu.be/MfizkZ8F8xU
 #378457   Artūras-
 03 Bir 2012 17:45
Birželio 1 diena, laisvadienis
Pagaliau atėjo visų taip ilgai laukta ir išlaukta vasara. Kas baiginėja nepabaigtus darbus, kas jau pabaigė ir atostogauja, o aš sėdžiu mašinoje ir laukiu kol po sodo darbų galėsiu naujais įrankiais ir masalais pamėginti suvilioti pirmą savo šapalą spiningu..........
Darbai atlikti ir aš jau prie Minijos kranto rišu nedideli segtuką prie valo, dedu vobleriuką ir skubu apsižiūrėti aplinkos.
Krantai statūs, bulkų nei matosi, nei girdisi, tik džiugina kartkartėmis iš debesų gniaužtų išsilaisvinanti ir mane pašildanti saulutė.
Stoviu šalia Minijos posūkio tačiau apmėčius aplink, kibimo nesulaukiu, keliauju toliau. Pastebėjau, kad vobleriuko trišakiukai susikabinę todėl nuėmiau pirmąjį trišakiuką.
Apmėtęs keletą perspektyvių vietų ir sulaukęs keleto kibimų tik vobleriukui įkritus į vandenį ir vieno ešerio (ne ešeriuko) atsivijimo - tyliai prieinu prie nedažnos vietos, kur galima nusileisti arčiau vandens ir užmesti. Plukdau Salmo Tiny palei krantą ir nuplukdžius į vietą pradedu iš lėto traukti. Akimis ieškodamas vobleriuko ir netikėtai gavęs per nagus kertu. Prisitraukta šalia šapalą lydi džiaugsmo šūksniai, bet kaip man jį iškelti ? Šaukiu brolį, rašau jam SMS. Žuvis muistosi vandenyje,o aš manydamas, kad niekas neišgirdo mano pagalbos šauksmo ir bijodamas, kad bekeliant nutrūks 0,14 valas guluosi ant žemės ir bandau pasiekti bent vobleriuką. Sugriebiu valą labai arti jo ir pagaliau saugiai pasiekęs patį vobleriuką iškeliu šapalą iš vandens. Girdisi šūksnis: kur tu ? Ir pareina mano brolis su graibštu, pavelavęs.
Išsitraukęs fotiką pamatau, kad jis vėl prabuvo įsijungęs ir jau baigia išsikrauti, tačiau spėju padaryti vieną šapalo foto-

Paveikslėlis


Šapalą staigiai leidžiu atgal, net nepagalvojęs, kad tą procedūrą reikia nufilmuoti. '''bum
O brolis dėl neaiškios priežasties skuba namo, todėl susitariame už pusvalandžio susitikti prie mašinos. Jam nepasisekė žolynuose
rasti ką kabinti ant kablio, todėl bandė batoną, o kai atėjo paprašė manęs paskolinti panašų vobleriuką į tą su kurio pagavau, paskolinu.
Einu į tą pačią vietą- šįkart kitoje upės pusėje matau šapalą kažką raškantį nuo nusvirusios medžio šakos.
Metu ten ir kai masalas garsiai tėškėsi į vandenį matau kažką energingai atakuojantį mano masalą, iš pirmo karto pakirsti nepavyko, bet žuvis buvo labai arši ir iš antro mėginimo pakirtau.. prisitraukiau piktąją aukšlę, nukabinau, ir įmečiau atgal.
Sulaukiau dar keleto stiprių smūgių, tačiau nepakirtau, spėju dėl mažo galinio trišakio. Grįžus prie mašinos dar paprašau nufotografuoti mane ant tilto su mėnesio ženklu su sąlyga, kad muilinė dar veiks-
Paveikslėlis


Grįžtant namo brolis pajuokauja, kad pagaliau aplenkiau jį :ruko
Tai štai taip atidariau vasaros sezoną ir kartu pagavau pirmąją žuvį naujais įrankiais. Iki greito ::hai-bai

P.S. Vėl norėjau trumpai, o gavosi kaip visada :lol:
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė