Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #376608   vava
 28 Geg 2012 16:14
Šioje temoje lauksime Mr. Nobody laimikių ir žūklės aprašymų
 #377107   Mr. Nobody
 30 Geg 2012 12:27
Sveiki kas tik beskaito šią mano rašliavą, pasistengsiu pasidalinti šio savaitgalio įspūdžiais. Jau gal prieš kokią savaitę su bendraklasiu buvome suplanavę važiuoti į mano kaimą pasiplaukioti su valtim, gal net ir žuvį rankose palaikyti :) Šeštadienį sėdam į autobusą ir lekiam į Kupiškio marias, mus pasitinka mano senelis ir pabaigia vežti iki kaimo, manau, daugeliui kupiškio mariose žvejojančių žvejų žinomą Palėvenėlę. Nieko nelaukę einam vilkti valtį į vandenį, paruošinėti sekančiai dienai, ir vis mintyse prašiau visų įmanomų dievų, kad sekantį rytą būtų lygios marios ir rūkas, ties šia diena daugiau neišsiplėsiu. Sekmadienio rytas. Išsiridenam iš lovų 5 ryto, po nuostabių 4 valandų miego (Eurovizijos dėka) tyliai renkamės mantą stengdamiesi neprikelti senelių. Pamatęs marias suprantu, kad mano maldos buvo išklausytos, marios lygios kaip stiklas. Apie pusę šešių pajudam link mano pamėgtos vietos, tikėdamiesi pagauti vieną kitą dryžuotuką. Marios kaip visada negaili rytinių vaizdų:
Paveikslėlis
Po pusvalandžio tūščios žūklės, pajauciu, kad užkabinau kažkokia žolę, kol ji nepradeda plaukti tolyn :) Kadangi labai retai kažką tokio pagaunu norėjau pasimėgaut, po minutės kovos ištraukiau:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
lygiai 1,4 kg :) Po truputį atsliūkino mano kitas prašymas - Rūkas:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Dar po pusvalanduko mėtymo pajaučiu dar vieną smūgį, kur kas aktyvesnį, vėlgi po minutės kovos ji jau valtyje :)
Paveikslėlis
Netveriu džiaugsmu, neužtenka to, kad pagavau antrą pagal dydį žuvį mano gyvenime, bet dar ir antrą nors ir kiek mažesnę, pirmą kartą pagaunu dvi lydekas per vieną žūklę :)
Kam kibo žuvys, o kam kas kitas :grin:
Paveikslėlis
O ir štai pats kriauklių medžiotojas :grin:
Paveikslėlis
Reziumuojant: Smagi žūklė atsipalaidavimui prieš 10 klasės matematikos patikrą :)
Iki kitų įspūdžių :/braj;
 #378158   Mr. Nobody
 02 Bir 2012 10:08
Sveiki ir vėl, ką tik grįžau nuo lėvens :)
Pradėsiu viską nuo pradžių, vakar vakare pagalvojau, kad visai nieko būtų nulėkti su motoroleriu iki lėvens vienam, pirmą kartą pabandyti upėje kažką pagauti (Taip, pirmą kartą), bet taip ir neapsisprendžiau galutinai. Rytas, atsikeliu apie septynias su vienintele žvej'o'holiška mintimi - šiandien turiu pažvejoti ir kažką pagauti. Greitai viską susikraunu, sugalvoju įdomų būdą spiningui vežti - į kuprinę, ir dar su izoliacija apvyniojant, kad neiškristų, ir išlekiu. Dabar pagalvojau kaip aš kvailai turėjau atrodyt, iš kuprinės apie metrą išsikišęs spiningas kaip kokia antena, aš visas juodas su guminiais ir motoroleriu lekiu patenkinti žvejo poreikių :[anuol
Greitai atsiduriu prie vandens. Vėjas gan žvarbokas, bet man kaip ir nelabai tai rūpi, prie vandens pasitinka ančių šeimyna
Paveikslėlis
Nors gal ir nelabai tesimato šioj nuotraukoj. Visiškai nežinodamas vietų patraukiu prieš srovę, tikėdamasis pagauti šapalą, tiesiog niekad nesu jo rankose turėjęs, norėjau realiai jį pačiupinėti :grin: Beeidamas pastebėjau, kad antys sugalvojo su manim slėpynių pažaisti, kol einu paupiu jos kartu plaukia tik kitam krante, vos sustoju, jos į krūmus neria slėptis, vėl pajudu, vėl seka.. Iš to žaidimo, net nepastebėjau kaip viena žuvis pasirašė su mano masalu, ištraukiu, o ten lydžiokas nelegalas
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Po kankinančios fotosesijos iškeliauja atgal
Paveikslėlis
Patraukiu atgal, bet daugiau nieko :) Užteko man ir vienos, nuotaiką visai dienai pakėlė + pirma žuvis upėje ;-var-var.
Iki kito karto :/braj;
 #380805   Mr. Nobody
 12 Bir 2012 16:51
Kupiškio marios: Antras dublis

Sveiki dar kartą, paskutines tris dienas praleidau prie savo mylimų Kupiškio marių.
Atvykome vėlokai, apie 12 valandą, tingėjom vidurdienį beplaukti, tad luktelėjome vakaro.
Apie 9 vakaro išplaukėme į bene man labiausiai žinomą vietą kur bent kartais ką nors pavyksta ištraukti, po kelių minučių kibimas ir dryžius valty:
Paveikslėlis
po keliasdešimties minučių dar vienas panašaus dydžio dryžius:
Paveikslėlis
Ir... Viskas, pradėjo temti, tad teko patraukti link kranto.

Sekanti diena:
Atsikeliam 4 ryto, saulė dar nepakilus, bet mes ant vandens atsiduriame antri. Vėl irkluojam link tos pačios vietos, beplaukiant užmetam masalus ir taip bevelkiaujant prieš pat pasiekiant vietą vienu metu abiems su draugu pasirašo du dryžuotukai, rytas labai apniukęs, man kimba labai vangiai, draugui kartas nuo karto pasirašo vienas kitas ešeriukas, pakeičiu masalą kuris man pagerina visus reikalus, per trumpą laiką 7 dryžuotukai
Paveikslėlis
Paveikslėlis
ir tuomet smulkus krapenimas pavirto į rimtą liūtį, gaudome toliau, sakoma nėra prasto oro, yra prasta apranga... Deja mūsų apranga ir buvo prasta, kiaurai permirkus pasidaro vėsoką, tad patraukiame link kranto...

Pratesiam dar žūklę nustojus lietui, ruošiant valtį mano "išmanusis" dar sugalvoja parodyti savo nardymo režimą, ačiū dievui išdžiovinus jis toliau puikiai veikia, kitaip sakant nardymo rėžimas veikia :grin: Maždaug apie 5 valandą vakaro išplaukiam jau link kitos vietos, mėgint medžiot ešerio pusbrolio starkio. Po valandos žūklės, keičiant vietą ir palikus masalą vandeny pasirašo vienas nelegalas:
Paveikslėlis
Ir iškart keliauja atgal pakviesti tėvus
Paveikslėlis
Tuo ir baigiasi antros dienos žūklė, dar vakare, prieš einant miegot marios padžiugina nuostabiu vaizdu:
Paveikslėlis
Trečią dieną išmanusis po skendimo sugalvoja išjungti žadintuvą, tad atsikeliam vos 10 valandą ir nusprendžiam, kad nebeapsimoka plaukti. :oops:
Tad tiek, iki kito karto :/braj;
 #389497   Mr. Nobody
 15 Lie 2012 17:05
Bandymas pagauti lašišą
ARBA
Nuotykiai už Atlanto

Sveiki, po nemažos pertraukos, rašau vėl. Toji pertrauka įvyko dėl to, jog jau nuo Birželio 29 dienos esu už Atlanto :)
Taigi prie žvejybos: Penktadienį pajudėjome iš Columbus, Ohio link Mičigano ežero, po 8 valandų kelionės be radijo ir su 4 metų vaiku atsiduriame prie viešbučio
Paveikslėlis
Prieš naktį dar einame pasivaikščioti, surandam savo laivą
Paveikslėlis
Bei šiaip pasivaikštom
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Sekantį rytą, atsikeliam apie 4-ą, išplaukiam apie 5, išplaukę iš uosto į ežerą pamatom amerikietišką "turgų" aant vandens, koks šimtas laivų švieselių :) po 20 minučių, už 7 mylių nuo kranto laivas sumažina greitį iki minimalaus ir kapitonas su savo padėjėju pradeda mergti sistemas į vandenį, bemerkdamas trečią meškerę kapitonas ramiai paklausia: Kuris pirmas? Aš, kaip tikras lietuvis naglai užlendu pirmas, aš atsipalaidavęs paemu, meškerę negalvodamas, kad čia kažkas sunkaus bus irrr... pajaučiu tuos lašišos smūgius greitai atstumas iki žuvies paasikeičia nuo 170 iki 300 pėdų, ji pasportavus nutaria pailsėti, na ką gi, laikas man sportuot
Paveikslėlis
Per kelias minutes, man nespėjus ištraukti, užkimba dar dvi ir mes jau stovim tryse
Paveikslėlis
Per geras 10 minučių žuvis atsiduria valty. Nu jooo... Kai gyvenime didžiausia pagauta žuvis buvo beveik nesipriešinusi lydeka, tai čia atrodo kaip koks jūrų monstras
Paveikslėlis
Viskas greitai įsivažiuoja ir per valandą ar pusantros mes jau turime 17 žuvų, tada trumpa pertrauka ir ačiū dievui, nes jau po keturių žuvų su ta ranka kuria meškerę laikiau nebegalėjau sumuštinio iki burnos pakelti ir aš nei kiek neperdedu, tik adrenalino dėka sugebėjau toliau žvejoti, o tada jau buvau ištraukęs 6 žuvis, po pasėdėjimo netrukus vėl kelios žuvys
Paveikslėlis
Paveikslėlis
ir taip pasiekiam limitą - 5 žuvys žmogui, mūsų buvo 4, krikštomama po dviejų žuvų pavargo ir gaudžiau už ją, baigus žūklę nuotaikos tokios -
Paveikslėlis
Tada kapitonas su padėjėju pradėjo vynioti meškeres, bevyniojant pastebėjo, kad dar viena užkibo, vėlgi meškerę man padavė, po 10 minučių valty
Paveikslėlis
Štai ir visas rezultatas dienos:
Paveikslėlis
Ir taip, nieko nepaleidom, nes tiesiog jos neišgyventų, kaip kapitonas sakė jos visas jėgas atiduoda kovodamos ir paleidus jas neišgyventų, nors sako kai vanduo būna labai šaltas paleidžia mažus.
Tai tiek. Iki kito karto :)
P.S. Visos kiek dabar yra nuotraukos iš kelionės yra čia: http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 13744b3927
Taip pat yra daugiau nuotraukų ten ir iš žvejybos, o jei kam nors dar įdomu ir pasiskaitinėt ką rašau apie ameriką - štai čia - http://uzdarbis.lt/t229532/kelione-i-usa/
 #397774   Mr. Nobody
 19 Rgp 2012 20:33
Irrrrr sveiki dar kartą. Pagaliau po visų skrydžių maratonų gavau galimybę atsipūsti Kupiškio mariose.
Atvykus gan išgasdino vaizdas... Vanduo gal 20 centimetrų nusėdęs, atsitraukęs nuo kranto vietomis per metrą, vietomis mažiau, kadangi kur laukė mūsų valtis nuolydis yra labai mažas tai valtis buvo pilnai ant kranto, ir ne kokia lengvutė vonios dydžio plastmasinė valtelė, o 3 metrų ilgio, pusantro metro pločio stabili pusiau medinė pusiau skardinė valtis... tai truputi pasportavom dviese kol ją išvilkom, pusę šęšių atsiduriame vandeny, kaip visada pasitinka tekanti saulė kurios man kaip ir užtenka, kad žvejyba būtų nusisękus.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
po gero pusvalandžio vandens plakimo išvilioju pusės metro gyly... starkį, dydis gan pradžiugina taip sakant...
Paveikslėlis
Auga toliau kol užaugs iki 200 gramų ir koks išalkęs žvejys jį ištraukęs vos ne vietoj praris...
Paveikslėlis
Su gera nuotaika pradedam baidyti žuvis plakant vandenį jau vobleriais ir po valandos to proceso padarinys yra šis neklaužada
Paveikslėlis
Greitai plaukiam iki kantro jo pasverti su kvaila mintimi, kad jis galėtų pelnyti didžiausios žuvies titulą
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Nors ir paleidom, bet kažkaip abejoju jog jis išgyveno, nes dėl nuotraukos aš jį pakankinau 5 minutes ne vandeny irrr... kažkaip sugebėjo voblerio galinio trišakio visi trys kabliai įsisegti jam į akį.. Nelabai kas liko tenai iš tos akies, bet jeigu pagausit kada vienakį piratą kupiškio mariose, žinokit, kad jis nebe pirmą kartą pasimauna ant kablio :)
Iki kito karto :/braj;
 #401168   Mr. Nobody
 29 Rgp 2012 14:24
Manasis Grande Finale
Turbūt..

Sveiki, tai tikriausiai mano paskutinis reportažas, liko vos pora dienų iki visuotinio nuosprendžio paskelbimo žmonėms nuo 7 iki 18 metų 9 mėnesiams kalėjimo, be galimybės būti paleistam anksčiau, tad prieš pat nulėkiau išvalyti galvos eilinį kartą į kupiškio marias.
Iš vakaro nuplaukiau tiesiog pasiplaukiot pagrinde, nes su spiningu tikiu tik į rytinę žūklę, visu kitu paros laiku man nesiseka :)
Nors vidurdienis nebuvo ypatingas, tačiau į vakarą oras ypatingai išgražėjo, marios lygios, dangus giedras, pasaka...
Paveikslėlis
...Tik be žuvies. :-D

Na, bet man tokie vaizdai atstoja bet kokią žuvį. ;uolrait

Kitą rytą atsikeliu apie pusę penkių, žiūriu, kad vis dar tamsu, nutariu palaukt, bet po valandos neiškenčiu ir išsiruošiu, beeinant iš namų mane pasigauna tėvas, nutaręs bent kartą prisijungti, einant pakalne pasitinka stebuklingas vaizdas kuris priminė vieną gerą dainą
http://www.youtube.com/watch?v=zUwEIt9ez7M
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Žinau, kad čia per daug nuotraukų su gamta ir ne su žvejyba, bet man tiesiog per daug stebuklingai jos atrodo, kad neįkelčiau jų.
Na ir saulei bekylant...
Paveikslėlis
...abiem su tėvu kibimai vienu metu, man ašarukas
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Ištraukęs žiūriu su kuo tėvas besikauna, nepagalvojas daviau jam 0.06 Nanofilą, nors reikėjo duot tvirtesnį. Žuviai priartėjus, ji nepasididžiuoja ir parodo savo šoną, greitai įvertinęs sumetu, jog bent 2 kilogramai... Tiek mes ją ir tematėm, kai tik mums ji tą šoną parodė, išspjovė masalą ir nuplaukė savais keliais, tėvas iš nervų vos meškerės nesulaužė tėkšdamas į valtį ir puolė į depresiją. Taip su ta lydekaite pasibaigė mūsų kibimai, po poros valandų sėdėjimo grįžom į krantą.
Taigi, tikriausiai iki kitų metų, jei dar bus tokios smagios varžybos ir jei leis man kas dalyvauti :/braj;
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė