Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Guminės, PVC, plastikinės, medinės valtys; varikliai, naudingi priedai; echolotai, GPS

 #7136   Skumbrotas
 06 Geg 2006 11:17
HELP :!: :!: :!:
Iki pilnos laimės trūksta GPS'-o. Kadangi nusimato žvejybos dideliuose vandenyse, tai norisi nusipirkti rimtą daiktą. Reikia gerų patarimų kokį išsirinkti. Gal kas naudoja, gal kieno draugas turi? Reikia info į kokias funkcijas labiausiai reikia atkreipti dėmesį, kokios yra tik bereikalingi pribombasai, kokios firmos geriau pasirinkti, ir t.t.. Mąstau apie Garmin produktą, bet neatmetu ir kitų firmų gaminių jei tik bus geros rekomendacijos.
Iš anksto dėkoju.

 #7139   spiridonas
 06 Geg 2006 13:08
O neperseniausiai Agis siule kazkoki GPSa :roll:

 #7148   Agis
 06 Geg 2006 22:22
Siuliau sita
http://www.garmin.lt/lt/disp.php/lt_pro ... pping/2577
Uz labai juokinga kaina, tai turbut daug kam ir keista buvo.Pabandysiu paklausineti ir jei dar jis yra horizonte parasysiu privatan.

 #7505   spiridonas
 15 Geg 2006 09:05
visgi isigyjau si HUMMINBIRD Matrix`a 17 ,zvejybos sistema su GR4 GPS`u. Dabar iskilo klausimas. kur ieskoti 12v saltinio, kokiose parduotuvese Klaipedoje, nes tampytis masinini akuma nelabai noretusi. kiek as isivaizduoju turetu buti nedidelis 12V akumuliatorius, kuri galima butu pakrauti is rozetes :roll:

 #7513   Agis
 15 Geg 2006 09:41
Maciau naudojant yvairius saltinius.Vieni naudoja nuo rankiniu graztuvu, tie akumai kainuoja nuo 30 lt.Kiti pasidaro dekl;us akumuliatorinem batareikom, kaip fotikuose, kiti naudoja vienkartinius, kurie parduodami spec.darbo rubu parduotuvese arba kur parduodamos signalizacijos yranga.
As tai tavo vietoj naudociau nedidely masininy akuma, nes jis butu skirtas ir signalinem sviesom prie valties.Savaitgaly maciau kaip beprociai temstant Atmatoje pradeda gryzti is mariu, tai pagalvojau, kad be signaliniu sviesu tikrai nerizikuociau polaukioti.As pagalvojau, kad ir man reikes kazka prisabacinti, tipo tokias mirgsincias kur prie dviraciu deda.

 #7522   Skumbrotas
 15 Geg 2006 10:30
Aš pasiėmiau akumą Hobio centre kažkur apie 12Ah, nedičkis, nesunkus, sveria kokius 5-6kg, sakė medžiotojai naudoja. Kaina 49lt atrodo. Dabar darau "obkatkę", pirmus tris pilnus ciklus "pakrovimas-iškrovimas". Iškraudinėju pajungęs auto perenoskę su 4V lempute - šviečia pakol išsikrauna apie 18 val..
Paskutinį kartą redagavo 1 Skumbrotas. Iš viso redaguota 15 kartus.

 #7540   Vitolis
 15 Geg 2006 13:31
spiridonas rašė:visgi isigyjau si HUMMINBIRD Matrix`a 17 ,zvejybos sistema su GR4 GPS`u. Dabar iskilo klausimas. kur ieskoti 12v saltinio, kokiose parduotuvese Klaipedoje, nes tampytis masinini akuma nelabai noretusi. kiek as isivaizduoju turetu buti nedidelis 12V akumuliatorius, kuri galima butu pakrauti is rozetes :roll:
Pasiteirauk meistru, kur deda signalizacijas (pastatuose o ne auto) ar tu kurie vedzioja interneta. Jie naudoja 12v akumus. Talpa gana padori. Man pvz. echolotui uztenka 1-2 kartus per sezona pakrauti. Dirba puikiai. uzdari, nesunkus visai, telpa i delna. As ju turiu keleta. Jei butum arciau dovanociau bent viena ir vargo nematytum. Kraunasi paprastai iš rozetes. Siaip tai tokius maciau Romadoj. Jie ten kainuoja iki 50 lt. As is Utenos. jei busi kur netoliese, gali uzsukt. Mano tel. 8-698-15661

 #7552   Vitolis
 15 Geg 2006 14:32
Skumbrotui

Tai ar jau isrinkai GPSa? koki galvoji pirkt? Man irgi iki pilnos laimes (siemet) GPSo tetruksta. Juk ne vien zvejobai jis butu skirtas. Didelis megejas grybauti. Be to uosviai turi nemazai zemes, tai jau uzkniso kiekvienais metais lakstyti su sieksniu po laukus norint ismatuoti visus paselius ir juos deklaruoti. Taigi as galvoju pasirinkti Meridian EXplorist -400. Gal kas jau tokio naudojates/ butu idomu isgirsti nuomone.

 #7555   giedriuzzz
 15 Geg 2006 14:44
Gal cia paklausiu truputi ne i tema, bet kazkiek tai susije :oops: :roll:

Gal zinote is kur gauti programa Akis 2006 :?:

 #7566   Skumbrotas
 15 Geg 2006 17:06
Čia aš anksčiau biški nugrybavau su savo nusipirkto akumo parametrais :oops: . Taigi patikslinu: talpa 12Ah, matmenys h 95mm, plotis 95mm, ilgis 150mm, svoris 3.8kg. Buvo šiek tiek ir mažesnis. Kol kas neaišku, kiek echolotas ims energijos, niekur nerašo.
Vitoliui :arrow
Paėmiau Garmino GPSMAP-60CSx. Šių metų modelis, praktiškai visos funkcijos. Dar iki galo neperkandau, bet jau naudoju treniruotės interesais - jau matosi, kad naudingas daiktas ne tik žvejyboje ar plaukiojimui. Yra integruotas žemėlapis, važiuojant rodo kelius, gatves, jų pavadinimus, mastelis keičiamas nuo 50m iki tokio, kur matosi trečdalis Europos, galima pasižymėti bet kokį tašką, apskaičiuoti atstumus ir t.t.
Yra ir ploto skaičiavimas, kompasas ir įvairios naudingos funkcijos prie jo, aukštimatis, rodo tikslų judėjimo greitį (pasitikrinau spidometrą - paklaida apie +5km/h, todėl ir nestabdo policmenai :lol: ), tikslų laiką, mėnulio fazes, saulės tekėjimo ir saulėlydžio laiką, ir daugybę kitokių parametrų. Yra net gylomatis...

 #7582   spiridonas
 15 Geg 2006 21:45
Skumbrotas rašė:Aš pasiėmiau akumą Hobio centre kažkur apie 12Ah, nedičkis, nesunkus, sveria kokius 5-6kg, sakė medžiotojai naudoja. Kaina 49lt atrodo. Dabar darau "obkatkę", pirmus tris pilnus ciklus "pakrovimas-iškrovimas". Iškraudinėju pajungęs auto perenoskę su 4V lempute - šviečia pakol išsikrauna apie 18 val..
toki varianta ir as apziurejau, 12v ir 12Ah pas mane parduotuveje astuonesdesimt keli lt, (siandien tik suzinojau, kad tokiu pricindalu turime :lol: )
man labai patiko Sacioko echoloto variantas. maitinimo saltinis sudetas i dezute nuo irankiu, kai pasinaudoji echolotu, ekrana nuemi nuo stovo ir taip pat isidedi i deze, galetu is nufotografuoti koki karta
Paskutinį kartą redagavo 1 spiridonas. Iš viso redaguota 16 kartus.

 #7585   spiridonas
 15 Geg 2006 22:33
pasiskaiciau ka patare bangieciai:

.. "As nusipirkes kazkoki 4,5 Ah akuma (matmenys mazdaug 8x12x10cm, svoris ~1kg), tai pernai po kokiu 7 ar 8 zvejybu tik pradejo aliarmas echoloto degt kad zema itampa (buvau nustates ant 10,5V). kainavo atrodo 26Lt plius pakrovejas tiek pat. Kiti patarinejo pirkt 7Ah, tai gerai kad nebovo tokio tada " Mantesas
....
"Ko gero teks nufotkint savo kuryba ... Po echoloto stovu sumontavau nedidele hermetiska el. paskyrstymo dezute su akumu nuo ups'o vidui. Dezutes isoreje isvesti du kistukai - pakrovejui ir RS232 (GPS'ui ir softo update'ui). Dezutes apacioj 2 varztai skirti prisukti echolota prie valties suolelio (galima su strubcina , bet man nepatiko). Echolotas pailgejo 7 cm... visoj konstrukcijoj liko tik vienas nepatogumas - jungimo laidas , kuri tenka issisukinet/susukinet kiekviena karta sumontuojant valtyje... 1.2Ah akumo uztenka tikrai daugiau negu dienai - kiek, tiksliai negaliu pasakyti , dar nekarto nesugebejau nusodynti iki galo... "
.....

:roll:

na, manau, 12Ah tikrai nereikes..

 #7587   Agis
 15 Geg 2006 22:42
Spiridonai, ar neapkaltins informacijos vagyste :roll: Gal geriau kita karta linka permesk, o tai siame internetiniame gyvenime jau daug ko teko prisiklausyti :lol: :lol: :lol: Kaip sakoma "Nera to blogo, kas nepapultu in interneta" :lol:

 #7588   spiridonas
 15 Geg 2006 22:53
del to as ramus :cool: ... naudinga informacija dalinuosi, beje savo iniciatyva ir uzklausiau sia tema tiek siame forume, tiek aname, o atsakiusieji rimti asmenys, nusiteike pasidalinti gerais patarimais , o ne intrigu ieskotojai, bandantis prikibti prie bet ko uz bet ka ;-) :roll:

 #7593   mantesas
 16 Geg 2006 07:39
Kas liecia gps u rodoma absolitu auksti virs juros lygio tai yra visikas netiesa ka jie ten rodo. na bent apytiksliai galima pasaskyti ant kokio aukscio bet pasikliovimo intyervalas mazdaug koki 20m, mnes toki naudoju kordinaciu nustatymui ta darba jis atlieka gerai bet kai ziuri auksti pakalneje ir kalno virsuj rodo ta pati. cia didelis siu daiktu minusas

 #7595   Skumbrotas
 16 Geg 2006 07:45
Jei akuma skaičiuoti vien tik echalotui tai gal ir nereikia 12Ah, bet įvertinus tai, kad jis labai pravers naktinėje žvejyboje arba, kaip Agis minėjo, pasijungti borto šviesas, arba žiemą stintų žvejyboje - tai toks pats tas. Be to žiemą šaltyje bet koks akumas ir taip "nusėda", tai manau, kad imti trigubai silpnesnį akumą esant kainų skirtumui tik 23lt tikrai neapsimoka. Bet čiau jau kiekvienam savas sprendimas.

 #7596   Skumbrotas
 16 Geg 2006 07:52
mantesas rašė:Kas liecia gps u rodoma absolitu auksti virs juros lygio tai yra visikas netiesa ka jie ten rodo. na bent apytiksliai galima pasaskyti ant kokio aukscio bet pasikliovimo intyervalas mazdaug koki 20m, mnes toki naudoju kordinaciu nustatymui ta darba jis atlieka gerai bet kai ziuri auksti pakalneje ir kalno virsuj rodo ta pati. cia didelis siu daiktu minusas
Tai gal nesusikalibravęs esi savo GPS? Kalibruoti reikia po kiekvieno elementų keitimo. Aš kiek bandžiau rodo gan tiksliai, na bent kokio 1m tislumu tai tikrai.

 #7617   tuomahaukas
 16 Geg 2006 12:14
Skumbrotai, paaiškink man, durniui, kaip tas gylomatis GPS'e veikia ? :roll:

 #7619   Skumbrotas
 16 Geg 2006 13:01
tuomahaukas rašė:Skumbrotai, paaiškink man, durniui, kaip tas gylomatis GPS'e veikia ? :roll:
To dar neišsiaiškinau, bet jei yra tokia funkcija tai kažkaip ji turi veikti :lol: . Kai išsiaiškinsiu parašysiu. Dabar treniruojuosi su praktikoje reikalingesniais dalykais. Aukštimatis veikia fiksuodamas pokyčius pagal kalibruojant įvestą žinomą aukštį arba žinoma atmosferinį slėgį, o jei šie duomenys nežinomi - tai pagal palydovų nustatytas koordinates kalibravimo metu. Manau, kad kažkaip panašiai turėtų veikti ir gylomatis - pagal palydovų fiksuojamas dugno aukščio koordinates ir jų skirtumą su įvestomis vandens paviršiaus koordinatėmis. Bent aš taip galvoju, bet tą dalyką dar reiks pastudijuoti.

 #7648   pypkorius16
 16 Geg 2006 21:36
to <Skumbrotas>
Rasai kad paemiai Garmin GPSMAP-60CSx, jei jau bandai ji tai pasakyk kiek tiesos aprasyme kad elementai laiko 18 val. Siaip Garmino www. pristato kaip taupu, bet senesnis modelis be x reklamoj buvo 28 val. Nesueina galai.

 #7661   Skumbrotas
 17 Geg 2006 07:20
pypkorius16 rašė:to <Skumbrotas>
Rasai kad paemiai Garmin GPSMAP-60CSx, jei jau bandai ji tai pasakyk kiek tiesos aprasyme kad elementai laiko 18 val. Siaip Garmino www. pristato kaip taupu, bet senesnis modelis be x reklamoj buvo 28 val. Nesueina galai.
Sunku pasakyti, kaip ten iš tikro, ne nupirkau su kažkokiais iš pažiūros ne naujais kraunamais elementais. Dabar esu sudėjęs stalčiuje surastas "ekonomizer" batareikas, kurių galiojimo terminas buvo pasibaigęs dar 2003 metais, tai "laikymo" laikas artėja prie 18 val.. Šiaip reklama yra reklama, ne visada galima ja tikėti. Šis modelis yra su spalvotu ekranu, kas savaime ryja daugiau energijos, iš kitos pusės - elementai yra įvairūs pagal savo kokybę, taip pat ir kraunami elementai yra visokių talpų, be to priklauso kaip aparatą naudosi - yra įvairūs ekrano apšvietimo režimai, gali nusistatyti ir labai ekonomišką ir daug energijos reikalaujantį. Naujame modelyje yra žymiai galingesnė antena, be to daugiau pribombasų - o jie, veikiant aparatui, dirba visi, nepriklausomai ar yra įjungtas jų rodymas, ta informacija galima prireikus pasinaudoti bet kuriuo momentu, ir tai savaime naudoja daugiau energijos. Dėl to, matyt, ir sutrumpėjo deklaruojamas elementų darbo laikas nuo 28 iki 18 val.

 #7769   Skumbrotas
 18 Geg 2006 08:45
Išsiaiškinau dėl GPS "depth" funkcijos. Pasirodo, kad ta funkcija veikia tik keliais atvejais:
- jei yra pajungtas papildomas sonaro daviklis (į komplektą neįeina, reikia pirkti atskirai),
- jei GPS yra sujungtas su echolotu,
- jei esamos vietovės taške įvestuose į GPS žemėlapiuose yra nurodytas gylis (čia matyt daugiau taikoma ne žemėlapiams, bet jūrlapiams).
Taigi ta funkcija su daug "jei". Aišku, galima pasižymėti ir įvesti į atmintį įdomius taškus, jų aprašyme pasižymint gylį pagal echoloto parodymus - su laiku susikaups nemaža "biblioteka". Naudinga ir tuo atveju, jei neturi savo echoloto, o pvz. pasiskolines dienai prašukuoji kokį ežerą, susižymi visas perspektyvias duobes ir seklumas, ir paskui gali naudotis tais duomenimis tiek vasarą, tiek žiemą.

 #12928   spiridonas
 20 Rgs 2006 08:23
is kur galima parsisiusti detalius zemelapius, arba jau bent nusipirkti? Reikia ne man, klause vienas pazystamas. Jam reikalingas maskvos miesto detalus zemelapis GPS`e :roll:

 #13024   Diaboliq
 21 Rgs 2006 16:47
Agis rašė:Siuliau sita
http://www.garmin.lt/lt/disp.php/lt_pro ... pping/2577
Uz labai juokinga kaina, tai turbut daug kam ir keista buvo.Pabandysiu paklausineti ir jei dar jis yra horizonte parasysiu privatan.
Kokia gi ta "juokingoji" kaina :?: :roll:

 #13882   Vitolis
 09 Spa 2006 19:30
Skumbrotui,
Na pasidalink savo patirtimi kaip ar patenkintas savo GPSMAP60cxs? Klausimelis cia man pasistojo toks... Ar nezinai kaip priristi sssr karinius zemelapius ir galimybe juos perkelti i GPSą. ? Kokia programa naudojiesi pakraudamas zemelapius? Ar perkant buvo naudojimo instrukcija Lietuvių kalba? Man ant dienu turi parvezti GPSMAP60cx. Tai dabar landzioju po visa ineta ir ieskau puslapiu sia tema. Tik kad mano kalbu zinojimas labai ribotas. Gimtoji ir zinoma Rusu. Nei viename is puslapiu neradau instrukcijos suprantama kalba. Radau ir persipumpavau zemelapiu diegimo programa OZIEKSPLORER. Bandziau perkelti Rusisku Genstabo zemelapiu koordinates, nesekmingai. Gal ka patarsi?

 #13886   Skumbrotas
 09 Spa 2006 20:24
Kadangi savo GPS pirkau iš rankų papigiaja, tai jokių instrukcijų ir programų aišku nebuvo. Kažkokią instrukciją iš kažkur parpumpavau, bet dabar neprisimenu net kokia kalba, reiks žvilgterėti, gal kur dar mėtosi. Yra meniu lietuvių kalba, tad ir taip labai aišku. Programų kol kas neprireikė, nes įdiektas EU bazinis žemėlapis, rodo gan smulkiai visokius keliukus (išskyrus visiškus šunkelius), mieste - gatvies ir jų pavadinimus, žvejyboje - upes, ežerus. Klaipėdoje žinau koordinates, kur galima kreiptis visokiais programų ir gedimų klausimais, bet dar nebuvo reikalo.
Šiaip labai patenkintas aparatu, tų esamų funkcijų ir taip per akis. Šiaip praktiškai naudojamos "darbinės" funkcijos - kelio žymėjimas, labai naudingas vandens telkiniuose, jei nori pvz pakartoti dreifą per kokią patikusią žuvingą duobę, taškų pasižymėjimas - pvz kibių vietų, povandeninių duobių ir pnš, atstumų pasiskaičiavimas, kelionėje nežinomame mieste padeda lengvai orentuotis. Tų funkcijų daug, tik dauguma mažai naudojamos, šiaip įdomios - pvz pasitikrinti realų auto greitį ir palyginti su spidometro parodymais (naudinga, bet vieną kartą pasitikrinai ir žinai paklaidą).
Dėl techninių klausimų bandyk kreiptis į Garmin atstovybę, gal ką pagelbės. O kam tau reikalinga sukelti tuos karinius žemėlapius?

 #13951   Vitolis
 11 Spa 2006 15:29
Dėkingas už išsamų atsakymą. Jei yra jame įdiegtas Lietuvos žemėlapis, tai praktiškai atpuola būtinybė kelti į jį Rusiškus karinius. Aš tik pagalvojau, kad jei reikėtų dar pirkti Lietuvos žemėlapius LKMŽ 2, kurių kaina tikrai kandžiojasi (400Lt), tai jau geriau ieškoti galimybės įdiegti karinius. Šiaip apie šį modelį pasiskaičiau nemažai ir apsisprendžiau įsigyti. Turėsiu ką veikti ilgais vakarais kol išstudijuosiu, o po to pritaikysiu praktikoje. Manau kad neturėčiau nusivilti. Tuo labiau, kad yra funkcija žemės plotui paskaičiuoti. Nors pagal instrukciją paklaida ne tokia jau ir maža (jei matuoti mažus plotus), tačiau pakoregavus į - kokiais 3% turėtų būti gerai.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 76
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė