Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Atviro ir poledinės žūklės sezonų reportažai telkiniuose, kuriems nėra sukurtos temos

 #133574   Edosius
 11 Rgp 2009 19:12
Visada bobi taip būna - arba palieki fotiką namie, arba anas išsikrauna arba kaip tavo atveju remonte, visada tuomet kimba. A šiaip gerą žūklę apturėjai, galėjai ir gražiau suraityti, juk tikrai moki ;-)

 #133579   Sokratas
 11 Rgp 2009 19:24
ne visada gaunasi gražiai, ne visada būna įkvėpimas... :)

Dar nepaminėjau, kad ir viena raudė gražuolė, gal kokių 300 gramų papuolė ant žiogo...

 #133916   alkanas
 13 Rgp 2009 08:01
vakar paskutine atostogu diena su bicu nuvaziavom paspiningaut, biciulis kazka uzsizaide , metimas ir matyt buvo pintuko kilpa ant bugnelio uzsimetus, zodziu isvaizavo tik kokie 2 m valo ir kusiukas , na jis bando ispainiot vala, jo guminukas imestas i vandeny, sedim 3 m gylyje, o as metau masaliukus, dairaus, ziurau jo vala kazko nesa sonan, na galvoju vejas nesa valtele, ir staiga is vandens issoka lydekike sprindine su guminuku dantyse :shock: :lol: as bicui sakau trauk, paeme, jis rankom uz valo, iseme ta lydekiuka, atkabino ir paleido, na tokiu fintu :lol: kad paimtu ramiai kabaliojanti guminuka nesu mates ir girdejes :lol: labai fainiai atrode, ir kai paleido ta lydekiuka, jis pagulejo kelias sekundes ant pavirsiaus, tik opa dar zvake :lol: ir nunere :-D grazu , o bicas ir pasakoja man, sako painioju as ta mazgiuka, kazkas nervina sako tampo vala, sako nervai ima nesuprantu kas dedas, mat kaip buna... na o kadangi tas kibimas buvo tik isplaukus, galvojau kad siandien jau prilupsim kaip reta, tai kur tau- bicui tai buvo vienintele lydekike ir man 2 tokio pat dydzio teuzkibo ir kibimu mazai tebuvo , bet ta bajeriuka ilgai prisiminsiu :lol: dar juokavom po zukles, kad nemokam zvejot, reikejo lydekom guminukus ant dugno kaip donkem uzmest ir laukt kol uzkibs nesidavus visur po zoles ir gylius :-D

 #134125   Rolas
 13 Rgp 2009 22:15
Tikriausia ne jums vieniems taip yra nutike. Mano istorija irgi labai panasi. Buvo velyvas ruduo, vanduo nuskaidrejes visas tvenkinio dugnas kaip ant delno. Pirmas metimas buvo nevykes. Valas nuejo su kusiuku.Guminukas nuskrido netoli, ryskiai geltonas, matau kaip guli ant dugno, Narplioju barzda visas susinervines.... irgi lyg kazkas vala tampo...paziuriu i dugna , dinges mano guminukas, timteliu ranka vala kazkas spurda...Ir kaip su museline, surinkinedamas vala, istarukiu tokia pusiau legalia... Moral u basni takova - pradedu tiket, kad anglai ne pasakose ant negyvo masalo lydekas gaudo...

 #146128   BenasS
 13 Spa 2009 20:53
Jo toks nutikimas ir man buvo ;D. uzmeciau paviniojau kelis kartus rite ir padejau spininga ant valties ir emiau sumustini kasti ir tik ziuriu kazko galune suudejo dar ir dar as tim kertu, akurat yra :D. 900g isiryt buvo spejus iki siknos :cry:

 #147967   Sokratas
 23 Spa 2009 12:32
Šį rytą, viename nedideliame upelyje N

Paveikslėlis Paveikslėlis

 #147972   Vitolis
 23 Spa 2009 12:49
Grazus laimikis.
Rankena gal nulakavai, kad taip blizga :?: Ar da vis su cielka gaudai (su celofanu ant kamshcio :grin: )

 #148001   Sokratas
 23 Spa 2009 14:18
jo cielkutė tebėra. Pirmą kart su tuo spinu gaudžiau, tai nelupau, galvoju jei nepatiks vsai, nešiu pakeist į kitą kokį. Ale žiūriu, kad kentėt galima, reiks ,,durt" tą cielką :)
Nors labai zyzia žiedeliai, gaudant su pintu. Ne keramikiniai jie, kažkokio metalo balto. Gal žino kas kokių vaistų tam?
Tiesa, dar viena lydekutė nusinešė sukrę 4-o numberiaus.... Vis tatai, per tingėjimą uždėt pavadoką.

 #148019   Vitolis
 23 Spa 2009 15:50
A tai kas per kots? Gal GL vienadalis?
Va tik dabar pasdidinau nuotrauka ir padabojau, kad tai Laruso kotelis. Nu ash tokiu nemaciau. Va GL tai teko paciupint,

 #148035   Sokratas
 23 Spa 2009 17:41
jo, Larus, net 5-ių dalių, kelioninis toks... žadėjau dėt į lėktuvą kažkada, bet persigalvojau

 #148140   Sokratas
 24 Spa 2009 18:04
Šiandien vėl tas pats upelis N, po piet

Paveikslėlis

 #148294   diego
 26 Spa 2009 08:45
mantas rašė:pirma zvejyba apmiztoi pelkei kur perspjaut galima ir 3 pagauti vaivorikstiniai upetakiai ir pabeges didelis karpis :oops:
kas tau ten leido zvejot, man idomu??? :twisted:
 #190792   Wytux
 24 Bal 2010 11:05
Na vakar pagaliau isauso ilgai laukta diena.... ta diena kai jamsiu ziobrius ''plot . Dar is vakaro niekas nezadejo gero oro...... lietuviu 'saitai' dar rode kazkiek saules protarpiais, taciau rusiskas gismeteo buvo negailestingas ... lis nakti, lis ryte, lis diena, lis vakare...vejas :superšokas ....
Nakti miegojau neramiai :mėlynvarla , kaskart prabusdamas girdejau kaip palanges skarda barbeno nuo stogo lasantys lasai. Ryte suskamba skambutis ... isjungiu ir isiklausau- lasai toliau barbena :( nors ir nestipriai. Zmona, pajautusi mano dvejone, bando paversti mane ant sono... .. tipo:" miegok durniuk, kur tu vaziuosi per toki ora...". Ieskau priezasties, nors menkiausios priezasties vaziuoti prie upes... Pasiziuriu pro langa, zeme slapia, bet baluteje negaliu iziureti lietaus intensyvumo .... "turbut nelyja"- pagalvojau :liež-uvis . Ziuriu i kita indikatoriu- medzius... jie dar be lapu ir siubuoja '''bum absoliuciai nieko gero nezadantis reiskinys ankstyva ryta ...... Prisimines, kad " U prirody niek plohoj pogody" greitai rengiuosi ir pro duris ...vistik nesveikas noras pazvejoti nugali sveika prota...... fotikas ,deje, lieka namie- iki geresniu laiku....
Smagiai lekdamas tusciais keliais matau viska, kas manes siandiena laukia- oras keiciasi kas kilometra- tai viskas normaliai, tai lietus ... poto pradeda pustyti su 5 centu didumo snaigemis, veliau - krusa ...... o uz posukio vel viskas ramu ...vaziuodamas tiltu per Sventaja viltingai pasiziuriu i upe, lyg noredamas ten pamatyti manes laukiancius ziobriu burius :-kvankt ..... upe lyg ir vagoje...kas yra gerai. Posukis i kaire i zvyrkeli ... .ziurim ka turim ....pries mane jau vaziavo 3-4 automobiliai shyryt..... bet dar tolokai iki 'galutines stoteles'.... Viena po kitos pries mane vaziavusiu masinu 'vezios' suka is kelio is sonus, todel atvaziaves prie upes esu pirmas .... pirmas sioje puseje, nes kitoje jau mosikuoja 4 zvejai ... tiksliau trys mosikuoja, o vienas jau 'vedzioja' ziobri prie pat kranto ...tai ir dar trys sieteliai vandenyje pranesa, kad zuvies yra :) O su tokiu dziaugsmu atrandu masinoje nuo ziemos sezono uzsilikusias pirstines ''plot - jos tikrai siandiena pravers. Negailestingas vejas privercia apsirengti viska ka turiu- net ir 'ploscius' nuo lietaus atsiduria ant kupros......
Traukiu matcha ir prie upes :che-he: ..... zinau sita ruoza :cool: dugnas svarus, smeletas, po truputi 'kylantis'.... tik vanduo "is akies' ziurint dar aukstokas, noretusi geru sprindziu zemesnio, nes srove gana stipri...uzmetu ..... plude neuzilgo nyra... svelniai kertu .... yra ... zoliu kuokstas :evil: ...Kitas pravedimas pareiklauja kabliuko, dar kitas - vel pavadelis neatlaiko ir upe pasiima savo duokle..... joooo... .ziema pakoregavo 'mano' ruoza.....praeina gera valanda, kol 'issivalau' ir atrandu 'takeli' kuriame pagaliau 'svaru' .....Gaila tik ,kad per daug svaru, nes niekas nesidomi matyliuku kuokstu .....o kitoje puseje po truputi traukia ziobriukus, bet jiems geriau, pas juos duobe ..... a man niekaip nesiseka suletinti pravedimo ka bedaryciau ar bekeisciau ..... Pasivaiksciojimas palei upe irgi neduoda rezultato- visur truputi per daug vandes, truputi per stipri srove :cry: ...o dar orelis '''bum .... reikia kazka daryti ....nes vienas strepeciukas ir vienas kuzabukas manes netenkina..... 'na jei nenorit geruoju...gausit svino didesne doze " :twisted: .. traukiu fydery ...... ne mano 'arkliukas', bet reikia pameginti....jau visai pradeda idienoti, o kibimas diena aplamai lieka labiau teorinis..... Kazkas suvirpina virsuneles ir minimalus strepeciukas vel manes anaiptol nedziugina :? dar po 10 minuciu kotas gerai nusikrato ir velku kazkokia malka ''plot Prie kranto ana atgyja ir pradeda spardytis ..... po neilgos kovos ziobris jau ant smelio ...grazuolis ... tiksliau ... grazuole .... kokia 500gr. ;-var-var. Sezonas atidarytas ''plot sekantis pusvalandis padovanoja dar viena ziobri ir kelis strepecius, o vidurdienis ispranasauja zvejybos pabaiga .....
 #192375   alkanas
 30 Bal 2010 08:27
vakar pasiziuriu oru prognoze, rodo jog sekancia diena staigus oru atsilimas, geresnes progos surasti preteksta zvejybai nerasi ... sustyguoju visus darbus, tiesa sakant viska palieku rytojui, kraunuos zvejybine amunicija ir permastau visus imanomus variantus kur vaziuot :roll: vejas didelis, rekyva man atkrenta, siauliu jura irgi, ir kadangi toli vaziuot niekur nenoriu kaip ir visada, pasirenku talsa...
isplaukiu 14.00 val, masalas - 7cm naturalios spalvos riperis su ofsetiniu kabliu ir 4gr galva, sukuoju pries svendres, nieko, mesteliu tiesiai i aki tarp ju, kliuvineja masalas, bet kazkokiu budu lydekaite isigudrina ji pagaut, istraukiu, legali, tikrai virs 45 cm, paleidziu ... zvejoju toliau, nekimba, pasikeiciu masala, uzsidedu 7cm zalia riperi su paprastu 6gr galvakabliu ir toliau nuo svendriu juostos ties dugno slenksciu sulaukiu dar vieno kibimo, vel tokio pat dydzio lydekaite, ji irgi iskeliauja atgal ezeran... zveoju toliau, vel kibimo ner, ne capt, vel keiciu masala, sykart jau dedu 5cm tvisteri geltona su 6gr galvakabliu ir po kurio laiko vel kibimas traukiant netoli svendriu juostos, virs dugno zoliu sokdinant tvisteri, vel standartine, kaip nulietos, gal sakau ta pati lydekaite smaginosi :lol: ka darysi, paleidziu ja jau trecia karta ir plusu toliau su viltim kad nebetapati uzkibs, vel ner kibimo, daryk ka nori, keiciu masala vel i naturalios spalvos 7 cm riperi su 6 gr galvakabliu (mazesniu svoriu sunkiau gaudyt, vejas lenkia lanku vala, neislaikau jo itempto) metau visur gilyn, prie svendriu, ir sulaukiu kibimo vel toliau nuo svendriu pagal dugna, virs dugno zoliu, tik sy kart buvau izsiinkaraves netinkamai, ty ant pat irkluotoju trasos troso, ir uzkibo kaip tik isilgai jo traukiant, na ir ka, lydekaite pajutau kaip uzplaukia uz troso, pabandziau pertraukt inkara i kita vieta, atlaisvinau matyt tuo metu vala, ir zuvis apsuko vala apie jy, bandziau ir tempti ir atlaisvinti, niekaip neatsipainiojo, tik paplaukia tolyn nuo valties ir tiek ziniu, troso nedasiekiau, teko nutraukt vala...
na ir toliau prasidejo nesekmiu zona, praganiau tris masalus viena po kito, kibimo ner ka bedaryciau, ir vel, metimas, vel kliuvinys, (ten zinau uz ko kliuna, ten palikti ant dugno seni trosai nuo trasos, bet jei uzkabini kur nors per vidury, jo pakelt neina) nu blyn, kaip taip gali nesisekti, bet jauciu jog sy kart kliuvinys pasiduoda po truputi, priplaukiu artyn, jo, kyla, iskeliu- buciukas :shock: jame net zuvies yra, 2 gyvi lyniukai, vienas nudveses, pabales jau, ir vienas apipuves gerokai, bei apipuves vezys :evil: sukarpau buciuka nepataisomai ir laimingas isgelbejes zuveles traukiu namo , 18.00, siai dienai uzteks :grin:
 #195050   alkanas
 10 Geg 2010 07:02
siandien nuo 5.30 as jau valtyje salu, drebu, kibimo ner, kol galu gale apie 8.30 val isprasau pirmaja nelegalia lydekele, po to antra jau 46 cm ir dar viena mazesne, visos paleistos, na ir paskutinis akordas ~41 cm http://yfrog.com/07eserys1j 1030 gr .
10.30 visas susales, bet laimiingas pagaves savo rekordini esery baigiau zukle. siandien gaudziau vien riperiais 7 cm , pasiteisino mans zalias juoda nugara, ant jo visi laimikiai.
 #195073   gelmės
 10 Geg 2010 08:27
Jopštvairogės. Gražus šarikas. Labai gražus.
 #195099   alkanas
 10 Geg 2010 10:40
gyvai jis daug ispudingiau ir didesnis atrodo nei foto http://yfrog.com/edeserysj man kaip nezvejojanciam eseriu eldoraduose tai ;uolrait sis mano rekordinis, pries tai buvo kiek mazesnis, 39 cm ir 980 ar 960 gr nebepamenu, ps eserys jau isnerses buvo
 #211418   Wytux
 02 Rgp 2010 10:08
Ir vel karstas sekmadienis...lietuvaiciai tik velai vakare jams auksa ''plot .....tai nelabai yra kas veikti ,o ir gerai issimiegojus norisi kazko paprasto ir mielo sirdziai......prisimenu vaikyste, kai vasara su bambuku laksciau pievomis ..ehhh.....geri laikai buvo .... reiketu pakartoti......bambuka keicia matchukas... is dezes issirenku sapalines pludes, kurioms jau n metu .....triju turetu pakakti ....i kisene issimetu kabliuku pakeli, spule pavadelinio valo , peiliuka ( del visako) ir dezute ziogams. Pasiruosimas baigtas...brangiausioji pavezeja apie 10 km 'pries srove' ...sutariam, kad atvaziuos pasiimti tada ir ten kur isslysiu ant kelio ::hai-bai Sio upes ruozo nezinau, bet planuoju daeiti iki man zinomu vietu.....bus zvalgyba kaip sakant....Nusileidziu prie Sventosios .. .apacioje pievele, o tiksliau pieva su zole iki keliu, cirskia ziogai, belieka tik prisigaudyti :twisted: ... per 10 minuciu perprantu 'ziogu gaudymo ypatumus aukstoje zoleje' :ruko ir po 20 minuciu turiu pakankama kieki sokliu dezuteje. Cybrinu tiesiai prie upes .... vanduo poaukstis, atsistojes po medziais kabinu pora ziogu ir leidziu po sakomis ....plude neuzilgo sudreba.... auksles :-ug ....dar kiek toliau pro plude praplaukia juodauodegis...sirdis iskarto suvirpa .... neuzilgo plude ryztingai neria po vandeniu. "Vairuodamas" tarp palinkusiu saku virs vandens ir virs galvos siaip netaip iskeliu sapaliuka ... nedickas . .. koks 250 gr bet pats tas malonumas ......tokie man patinka ..greiti ir ysiute :-D zuvis ir ziogas paskui ji lekia i vandeni ....uz sakos toje pat vietoje kaip ir pries tai plude pajuda i gyli ....... vel yra ... vel toks pats .....liapota ''plot Reiskiasi viskas tvarkoje, zuvis gana aktyvi , ziogus vis dar myli :/brazasista ......
pasileidziu upe pasroviui ...kadangi labiau prates prie Nemuno ir zvyruotu/akmenuotu jo pakranciu pratinuosi prie naujo veido ....takeliu palei upe nera, tenka brautis pro krumynus :-niak' .... na bet kam dabar lengva :ruko Isbandau viena kita perspektyvesne vietele, pavyksta pagauti po 2-3 sapalus is vienos vietos .... standartiniai 250-300 gramu....neuzilgo viduryje upes randu ilga sekliu .....matosi smeliukas ir zoliu kuokstai .....zole 'pats tas'- vos vos nesiekia vandens pavisiaus ....seklis ilgas, o gale jau is tolo maciau, kad kazkas aktyviai vaiko zuvytes ....atsistoju pradzioje ir lengva plude vos vos pavyksta uzmeti iki sekliaus ..pludei palietus vandeni pasidoro ratilai.....sapalai kaip sunys bando apkandzioti mano plude :shock: vienas kita apsiziojes nutempia po vandeniu ..... nekertu, nes nera prasmes, o ir baidyti zuvies nesinori ...... bet vaizdas maloniai nuteikia gomuri ;uolrait 'pazaide' su plude ir nieko nepese 'prisikabina' prie ziogu ir suteikia man malonumo istraukti standartini storasprandi .. vel metimas ... ir vel jie prie pludes lenda ......apkandzioja apkandzioja o poto jau imasi ziogo .... suprates reikalo esme imuosi kitos taktikos ... tik uzmetes patraukiu plude pusmetri ( per pavadelio ilgi) , kad pludes tekstelejimo vietoje atsidurtu ziogas .... veikia :gutgut .... kibimas iskarto ;-var-var. Pradioje sekliaus kibimas aprimsta, tada kimba 5 metrus zeniau paleidus, poto dar 5 metrus zemiau , poto dar zemiau ........ ir tada vel pradedam viska is pradziu :lol: skaitliukas sukasi greitai .. .keliolika ... dvidesimt keli...... O sekliaus gale kazkas vaiko zyvytes ... palauk galvoju, baigsiu cia ir tavo eile ateis .... taip besimegaujant sapalu kompanija is uz posukio pasirodo baidares :-ug sitie pastoviai ne laiku ir ne vietoje ....nors ir stengiasi praplaukti nevisai viduriu upes kur seklius, bet dauzomu i baidares sonus irklu garsas :-ug :-ug :-ug priartejus pirmai baidarei prie sekliaus galo vandens pavirsiuje didelis ratilas isduoda, kad stovejusi didziule zuvis kaip torpeda sove upe zemyn .... net ir is taip toli pamaciau kaip atsidare vieno baidarininko zabtai :-niak' ... jei rukyciau, tai buciau surukes pora ........ beliko ispresti dilema- ar eiti zemyn upe, ar lukterti ir dar padubasinti sapaliokus....... nusprendziau palaukti 10 minuciu ..... jau po 5 min saplai vel buvo kovinese pozicijose :twisted: dar pazaides gera pusvalandi turbut tol, kol visi sekliaus saplai jau buvo pabuvoje mano rankose ir jau daugiau nelindo nei prie pludes, nei prie ziogo, nusprendizau zingsniuoti toliau....per ta laika zuveliu vaikytuvas taip ir nepasirode '''bum , o pasiziurejes, kiek cia praleidau laiko ir kad nuejeu tik kokius 500m is planuotu 10 km, paspartinau zingsniuka ... vienur bei kitur pristodavau ir patampydavau viena kita sapalioka, kol griaustinis is uz misko nepriverte permastyti siandienos planu .....nors debesu is uz medziu nesimate, bet griausmo kiekis ir daznis nieko gero nezadejo ....... kadangi buvau 'vienmarskinis" tego griebtis -:tel- ir kviesti kavalerija :-grazi?
 #219082   diego
 08 Rgs 2010 18:05
sian nuvykau i razvietka Drevernoj :) mariniu eseriu dar ne kvapo... vietiniu yra, tik labai jau nedicki.. didziausias ne delno nesiekia :-D
nieko nesitikejau,tiesiog apziurejau, gal greit bus judesio..
 #285289   alkanas
 30 Geg 2011 06:46
sekmadieni spiningu sturmavau talsos ezera tikedamasis, jog kaip nors pavyks siemet atidaryt sezona, ne apie silkes zinoma galvojau :grin: anos tai kimba ir kolkas ne problema, taigi rezultate viso 8 lydekos, is ju 7 nu tokios silkes, tos paleistos, ir viena galu gale pramuse - 3.2 kg :grin: tiesa sakant ne tik as buvau nustebes tokia ten pagaves bet ir kiti kas mate, sake jog ner cia zuvies :roll: tikiuos ne paskutine is ten istraukiau
 #290997   GinTavas
 26 Bir 2011 22:41
Sveiki man 14metu nesenei pagavau savo didziause lydeka.Manau daugeliui pasirodys kaip labai maza zuvis bet mazdaug svere apie 1kg.Sunkiai istraukiau nes labai lindo po valdim kuri buvo ant kranto,o uzkobi iš pirmo metimo ant berkley tamsiai vijoletinio ir su juoda nugara lygtais koke 7-8cm dydzio.Stai foto :D. http://www.part.lt/img/66df34c9c7c57ec5 ... 14c871.jpg
 #300184   RamaZ
 23 Rgp 2011 13:44
Vakar nuo 16.00 iki šiandien 01.30 val su kolega vaiksčiojom, o paskui sėdėjom prie Daugavos upės. Pirmas tikslas buvo lydekos, antras - šamai.
Pirmieji rezultatai ne kokie - pas mane 1 vnt lydekos (vos virš latviškos legalumo ribos) ir 2 vnt ešerių
Pas kolegą - 1vnt ešerių ir 3 lydekų kibimai.

Vėliau sėdom (vos vos susiradę laisvą vietą) į kėdutes ir sumetę dugnines pradėjom laukt šamukų. Pradžia visai linksma - kokią valandą, kaip pašėlę kibo ešeriai. Ant kolegos meškerės net "dupletą" ištraukiau, kol jis "laikinai pasišalinęs" buvo :-D .
Gamta visiškai nedžiugino - nuo 19.00 iki 01.30 buvo gal kokia valanda max be lietaus. Kibimų gana nemažai, bet pasirodo, kad čia "sausarūrių" darbas '''bum .
Tik sutemus, pirmas rimtesnis kibimas ir 51cm šamukas krante. Vėliau štilis. Apie 24.00 vėl sujudimas - kibimas kolegai ir 56cm krante. Vėl man kibimas - "buožgalvis". Įrijęs nesveikai - po kablio išėmimo operacijos - atsisakė gyvent. Vėliau vėl plakiai, kuriė ėdė viską - ir naktinuką, ir dirvinius sliekus, ir bedantės (moliusko) mėsą :evil:
Kadangi kibimas negerėjo, o ir lietus "užkniso juodai" apie 01.30 susivyniojom meškeres ir namolio. Bet mes ten dar ne sykį sugryšim ;-)
P.S. 51cm jau turi "naujus namus" ;-)
 #357372   diego
 01 Bal 2012 21:18
drevernoj kolhozas. kuojos kimba tikrai gerai. Tik nereik patinget pasisert tinkamai ;) kuojos ne mamkos bet tikrai smagios. kukuruzas/muslerve. Kas pasiilgot kibimo - geros zukles ;)
 #358619   Artūras-
 04 Bal 2012 19:31
diego rašė:drevernoj kolhozas. kuojos kimba tikrai gerai. Tik nereik patinget pasisert tinkamai ;) kuojos ne mamkos bet tikrai smagios. kukuruzas/muslerve. Kas pasiilgot kibimo - geros zukles ;)
o pats ten zvejojot? eitu su fyderiu pasedet, ar tik pludine ?
 #387344   gelmės
 05 Lie 2012 07:44
Vakar nuo 17 iki 23 val vienol baloj bandžiau karšį imt. Nei vieno. Ale raudonsparnės gražios.
 #398589   Sokratas
 21 Rgp 2012 21:23
šiandien kibo labai, apie 10 lydekų, o ešerių - be skaičiaus.
Žvejojau nedideliame upelyje, tai ir žuvys nedidelės, tai nėra ką rodyti... Visos paleistos atgalios.
Užmačiau ir šapalų neblogų jame, tokių net pusmetrinių gal, bet jie iš kart suprasdavo klastą ir pasišalidavo....

Re:

 #497442   livija7
 01 Rgp 2013 08:16
eLPi rašė:Jonines ....... su usais

Vasara su visais jos malonumais isibegeja. Viena is linksmiausiu jos svenciu – Jonines. Siais metais kaip niekad nebuvo jokiu konkreciu planu kur ? kaip ? kiek ? su kuo ? ir t.t. Jau penktadienio popiete, paskutine darbo diena pries sia svente, lekiu Rusnes tiltu link Klaipedos, staiga suskamba telefonas, anam gale girdziu Agio balsa: “Labas, kokie planai Joninem ?” Kaip ir jokiu… “Tai gal prie kokios balos su seimom nakciai ?” Super ! Po pusvalandzio as jau pas Agi, aptariam veiksmu plana rytojui su keliais variantais. Nutarta Joniniu diena, apie 13-14 val. patraukti link zemupio.
Prabundu anksti ir jau vos parduotuvems atsidarius pradedu vairuoti diiiideli pirkiniu vezimeli tarp lentynu: mesyte saslykeliam, darzoves, suris, duonyte, skysta duonyte, vynas, Grants’as, repelentai nuo kraujasiurbiu ….blin, o reikalingu matmenu pripuciamu didelis čiužinių pasirinkimas i palapine tai nera ! Jau riedant link kasu, sutinkam Agi – jis tik pradejo krauti. Laikas nenumaldomai bega, o dar tie ciuziniai …. Prabego dar dvi valandos, aplankytos keturios parduotuves, bet ciuziniu tai nera ! Perku kas yra ir strimgalviais lekiu namo, nes laiko pasiruosimui jau beveik nera … Pjaustau sasla ir tam darbui ipusejus skamba telefonas – uz pusvalandzio sutariam susitikt ir dar isgirstu, kad siek tiek keiciasi planai. .. Greiciau, greiciau … Vis tiek veluoju, o cia dar kaip visada gelezinkelio pervaza uzdaryta, pries musu auto dar letapedis, kaip toj dainoj “sunkvezimis rieda”, niekaip negaliu tokiam siauram kely aplenkt …. Pagaliau atlekiu i sutarta vieta, Agio seimyna jau laukia. Sukam link zemupio. Apie trecia po piet mes jau numatytoje vietoje, renkames, kraunames, o tu daiktu daikteliu …. Apziurejus kranta, Agis suabejoja ar sugebesim istraukti didesne zuvi be “sacioko”, as ji nuraminu – samti turiu, iskelsim. Praejus gerai valandelei, palapines pastatytos, ciuziniai pripusti, meskeres uzmestos, stalelis paserviruotos, jau galima ir salto alelio isiurbti…
Paveikslėlis
Dangumi plaukia debesys, pro kuriuos karts nuo karto nusisypso saulute, musu damos smagiai gurksnoja vyna uzkasdamos suriu su pelesiais, o musu dugniniu virsuneles smagiai signalizuoja, kad “Kretingos grudu” pasaras pagardintas priedais jau veikia … “Liapota”….
Paveikslėlis
Ypac aktyviai linguoja Agio meskeres. Kol kas masalus bando smulkme – vos uzmeti, tuoj ir prasideda… Naktiniu sliekeliu tenka atsisakyti ir juos palikti vakarui, kabliukus mazinti ir ant ju kabinti smulkesni masala: meslinukai, muses lervos, konservuoti kukuruzai … Po keliu valandu Agis iskilmingai pranesa: “jau turim sesiu rusiu zuvies, o gerai zuvienei uztenka tik penkiu …” Valio, zuviene bus ! Tinklelyje spurda eseriokai, kuojos, plakiai, karsiukai, auksles, raudes … o jo didenybes pugzliai (kaipgi be ju) keliauja atgal. Kokia neteisybe, jie gadina musu sliekus, o mes juos paleidziam. Nors ir sako, kad jie ypac tinka zuvienei, bet kad jau tokie mazi, tokie mazi …. Palieku sunaus prieziurai meskeres ir einu arciau stalo. Agis, pasirinkes teisinga zvejybos vieta, darbuojasi net susiles. Nespeja dvieju meskeriu priziuret, o treciaja, pritaises skambuti, uzmete siek tiek i sona “ant didesnio zveries”. Kol kas ji tyli. Man priejus, susizvalgom ir kvieciam kapitona “Grants’a” pasiaiskinti…
Vakaras, temsta, lauzas, sklinda kepamos mesytes kvapas, nenuilsadami ciauska pauksciai, zmonos pina joniniu atributus – vainikelius ir leidzia juos pasroviui. Is kazkur ataidi dainos zodziai : “… zeeeemyn upeeee, zeeeeemyn upeeee ….” Ech, kaip gera tokia nakti su seima ir draugais ….
Vel kabinam naktinius sliekus, ant dugniniu meskereliu galiuku kabinam sviestukus ir prasideda didziosios zuvies laukimas. Agio zodziais tariant :”as vis tiek ja sianakt paimsiu !” Smagiai bega laikas… Staiga suskamba ... neeeee, ne telefonas, o treciosios (tos kur uzmesta sone) meskeres skambutis. Agis soka prie jos, kerta …. As klausiu: “ka turi ?” Tyla. Kartoju klausima… Isgirstu atsakyma : “turiu kazka rimto, nesk samti !”. Griebiu uz lempos, kita ranka stveriu graibsta ir begom link vandens. Sulekiam visi, nes norim pamatyti ka gi ten Agis ikirto. Is tamsos i lempos sviesa iskyla galva, gelsvas sonas - karsis ! Puikus egzempliorius. Agis priveda arciau kranto, bandau pasiekti ir iprasyti zuvi i graibsta, bet …. Pirmas kartas pro sali ! Dekui dievui, kad zuvis nenusipurte, antras bandymas – zuvis ant kranto ! Is akies apie 1,5 kg ! Super !
Paveikslėlis
Sios zuvies likimas staigiai apsprendziamas – Agio zmonos pasiulymu ji bus vezama mylimai jo uosvienei. Agis kabina naktinuka ir vel svysteli i tamsius vandenis, kur jo zodziais tariant: “yra duobe”. Vel laukimas, lauzas, pauksciu giesmes, antras kapitonas Grants’as… Prabegus ne daugiau kaip 20 min. vel suskamba tos, paslaptingosios treciosios meskeres, skambutis. Vel visi entuziastingai puolam link Agio, kuris vel papraso samcio. Svieciu i vandeni, iskiles valas visai nebetoli kranto, bet zuvies nesimato …. Bet kas gi tai ? Is vandens isnyra baltas …. usas ! Po to pasirodo placios ziotys ir antras usas ! Nejaugi tai …. Taip, tai samas ! Dziaugsmas begalinis, nes daugeliui is musu tai pirma pazintis su siuo upiu valdovu. Zinoma jo dydis ne tas, kuri butu galima isivaizduoti po zodziu “samas”, bet uztai usai, usai …
Paveikslėlis
Cia tik samukas, tokio dydzio jie paprastai vadinami “buozgalviais”, bet koks jis grazus: balti ilgi usai, dideli zabtai, marmuriniai sonai, atrodo toks minkstas, svelnus …. Foto sesija Joniniu naktyje …. Dar nenuslugus euforijai po samuko istraukimo, mano sunus irgi kazka turi. Si kart zmona griebia uz samcio, as uz lempos ir vel visi lekiam link vandens. Nors kova neilga, bet mano vaikiui adrenalino per akis ir samtyje spurda geltonsonis, ispudingu matmenu karsis. Is akies apie 2 kg. Smagu !
Paveikslėlis
Tai buvo dovana mano sunui uz kantrybe (turejau tokia slapta minti, visgi Joniniu stebuklai….). Vel uzmestos meskeres, vel laukimas, bet musu masalais jau niekas nebesidomi. Pamazu musu gretos reteja, bandom numigti. Snuduriuodamas isgirstu kaip lietaus lasai pradeda barbenti i palapines virsu, vis stipriau ir stipriau. Zaibo blyksniai viska nusviecia kaip diena, griaudi. Agis, ne juokais issigandes “gelbeja seima” nuo visuotinio apsemimo ir perkrausto juos miegui i masina, mes liekam savo palapinei … Lietus staigiai prapliupes, taip pat staigiai ir baigiasi. Nezinau kodel, bet i mano telefona besnaudziant atejo dvi zinutes is mobiliojo rysio operatoriaus su palinkejimais “geros keliones” …
Auso rytas, vel trumpas ir stiprus lietus bando musu kantrybe. Kylanti saulute parodo nemazas vandens balas. Taaaaip, lietaus tikrai buta nemenko … Vel bandom zvejoti, vel musu siulomais masalais domisi ta pati vakarykste smulkme.
Paveikslėlis
Velgi Agio zodziais tariant: “rimtu laimikiu cia galima tiketis tik nakti”. Taip tares Agis imasi seimininkauti ir paupiu pasklinda verdamos gardzios zuvienes kvapas. Ir vel “liapota…”
Paveikslėlis
Apie piet pradedam ruostis kelionei namo. Kazko daiktu samzejo, jie palengvejo …. Paleidziam smulkme,
Paveikslėlis
karsiokai keliauja i saldytuvus, na o samukas …..samukas islaike pusvalandzio kelione ir savo dienas leis mano tvenkinyje, kur jam draugija ( ir manau ne tik) sudarys karpiai, amurai, eseriai, raudes, kuojos ir ju mailius….
Paveikslėlis
Stai taip mes “jamem” 2007 Jonines, stai taip mes ieskojom ir radom paparcio zie…. tfu, samuko Jonuko usa. Nei zvyno, ...


2007 06 24
Klaipeda

Labai super rašliava, smagu buvo paskaityti :)) dėkui Elpi :)
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė