Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Įranga, apranga, žūklės įrankiai, masalai, įvairūs priedai
 #89399   Vitolis
 06 Sau 2009 18:54
Mano ziema naudojamas spiningelis. Blankas blizgiavimui ish stiklo pluoshto. Ziedeliai Sik Ritele TICA Cetus LF500 vala naudoju Stroft 0,14- 0,18 priklausomai,kur ruoshiuosi blizgiaut. Jei nesitikiu klumpiniu esheriu, dedu 0,14.
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Zvejojant avizelemis, dedamas anglinis blankas.

 #89429   Laukinis
 06 Sau 2009 22:08
super a kur toki dalika galima gaut uz litus ir kiek maksija?

 #89431   Vitolis
 06 Sau 2009 22:24
laukiniskarpis rašė:super a kur toki dalika galima gaut uz litus ir kiek maksija?
Cia musu vieno auksarankio gamyba. Pardavime ju nerasi

 #89432   Edosius
 06 Sau 2009 22:34
O po blatų nusipirkt arba dovanų tokių gaut neišeitų? ../;nzv

 #89457   Skridžas
 07 Sau 2009 00:51
Gražus daiktas....Čia matyt možnėtu pasidaryt pačiam kas rankas turi..But gerai pačiupinėti kad pamatc keip kas ten sudėta.. :roll:
 #158824   dariusx
 11 Gru 2009 14:04
sveiki zvejai, norejau paklausti patarimo kokia meskerele rinktis zvejojant balansyru, balansyro 5cm dydis.ar rinktis 50cm kieta meskerele vadinama "kuolu" ar naudoti lankscia tokia kaip Vitolis aprases ? dar apie pavadely , ar jis butinas ? koky pasirinkti,ilgis.vala pagrindiny naudoju 0,16 fluoracarbon
 #158899   Rukis
 11 Gru 2009 20:28
dariusx rašė:sveiki zvejai, norejau paklausti patarimo kokia meskerele rinktis zvejojant balansyru, balansyro 5cm dydis.ar rinktis 50cm kieta meskerele vadinama "kuolu" ar naudoti lankscia tokia kaip Vitolis aprases ? dar apie pavadely , ar jis butinas ? koky pasirinkti,ilgis.vala pagrindiny naudoju 0,16 fluoracarbon
Kas del meskeres kietumo,tai vienareiksmiskai geriau kietesne,su liaunu spiningeliu vienas vargas bus,o ne zvejyba,sunkiau ir kontakta su masalu jausti bus,jei naudosi minksta meskerele. As asmeniskai renkuosi ilgesnius spiningelius,kadangi daugiausia gaudau staciomis. Balansyra naudoju pradzioje zukles,kai reikia surasti eserius,kai randu tada juos is eketes efektingiau damusineti blizgute ar avizele. Siaip kiek jau esu isitikines,kad esant pasyviam eseriui,balansyras nelabai efektyvus. Kas liecia dydzius,tai kuo giliau gaudai tuo didesni ir sunkesni balansyra naudoji,net maziukai eseriukai,esant kibimui godziai griebia 7cm balansyra. Valu per daug neploninu,gaudau su 0,2 gija,masalo darbui neigiamos itakos nepastebejau,o su pavadeliu kiti reikalai,geriau jo,kad nebutu. Balansyra risu paprastu rapalos mazgu ir jokiu karabinu.Aisku,siokia tokia rizika yra,kad neteksi masalo,bet ka padarysi,kas nerizikuoja...
 #159971   Ignelis
 16 Gru 2009 19:18
planuoju isigyti ziemini spiningeli... :) tik nezinau kokio reikai ir i ka dairytis, reikalavimai ish mano puses butu tokie kad ir sargeli uzmontuot eitu arba kokia jautresne virshune jei tokiu buna... :lol: ;-) mokeciau iki kokiu 120lt nu jei laabai grazhus butu gal dar pasispausciau ;-)
 #159974   Ignelis
 16 Gru 2009 19:19
beje gaudyciau naudodamas balanzyra, vertikalia gal tjp kokia avizha stambia ant vegeles... tikiu kad liadas bus :cig. :)
 #159986   Skumbrotas
 16 Gru 2009 19:34
Igneli, aisėj yra Jakšto darytų spiningėlių su įvairaus kietumo koteliais bei įvairių atsivežtinių. Kainos 6 - 20lt. Pradžiai nusipirk tokius kelis, išbandysi ir bus aišku ko norėti iš krūtesnio daikto ;-)
 #159988   Bratka
 16 Gru 2009 19:36
na jei tiek paklot susiruosei,tai pirk daiwa,jie yra gal keturiu rusiu pagal ilgi ir liaunuma,as pries 3metus apie 80lt mokejau,geras daiktas
 #160002   Ignelis
 16 Gru 2009 20:05
nu esu ash tu pigiu medinem rankenom kilnojes bet jei amn tjp nelimpa prie rankos... :? o cia nuotrauku prisiziuriu visokiu madingu tj net seiles varva.... :cool: o ir taip jau laikas atejo kazhka isigyti, pabodo su balalaika blizge tampyt. nors jei atvirai paemus visa ta laika kiek esu ziemine blizgute zhvejojes tai kox 85proc viso laiko buvo gaudyta ne nuo ledo o siltuoju metu, nuo tiltu, is valciu ir t.t... net norgei nuo prieplaukos sprindines menkutes traukaiu :lol:
 #162804   savas
 04 Sau 2010 19:51
Vitoli, kaip ten zieda prie sargelio prilipinai, ar jis aplamai butinas ar uztenka ir paprastos vielutesPaveikslėlis
Ir nuo kokio svorio pradeda linkti spiningelio galas (gal yra galimybe pakabint koki konkretu "hanteli"), tada matytus ir spino akcija... Daba kaip tik slifuoju virsune, ale kaip kieta, taip kieta - tuoj nuploninsiu iki tokios, kad nematysiu ant ko sargi maut.
 #162821   Vitolis
 04 Sau 2010 21:05
savas rašė:Vitoli, kaip ten zieda prie sargelio prilipinai, ar jis aplamai butinas ar uztenka ir paprastos vielutesPaveikslėlis
Ir nuo kokio svorio pradeda linkti spiningelio galas (gal yra galimybe pakabint koki konkretu "hanteli"), tada matytus ir spino akcija... Daba kaip tik slifuoju virsune, ale kaip kieta, taip kieta - tuoj nuploninsiu iki tokios, kad nematysiu ant ko sargi maut.
Ziedeli paimtas nuo to paties blanko (tulpe) su koteliu. Kotelis i spyruoklini sargelio gala iklijuotas su 2komponenciais moment klijais. Laikosi ;-var-var. Pas mane yra du blankai, kurie reikalui esant keiciami. Esheriams naudojamas stiklo pluoshto standesnis blankas. Kupriu, kai reikia pakirst ish kokiu 15m., tai reikia gana standaus. Kai reikia jautresnio, ar jau pavasariop, kai ne tiek shalta (nes anglis shalcio bijo) dedu anglini. Ju yra parduotuvese su visais ziedeliais. Jei gerai atmenu, tai apie 20 Lt tas blankelis atseina. Pashildau su zibintuveliu tulpele ir ji lengvai nuo blanko nusimauna. Kai iklijuoji ta tulpele i sargeli, tada paimi reikiamo diametro termo kembriko gabaleli atsimataves kiek reikia, uzmauni ant sargelio antro galo, o kita ant blanko virshuneles ir atsargiai pakaitini. Atves ir bus ciki. Blanko virshunes nei stiklo audinio, nei anglies, neploninau, o parduotuveje ju yra nemazas pasirinkimas ir ishsirenki reikiamos akcijos.
 #162830   savas
 04 Sau 2010 21:47
Paveikslėlis
blankai stikliniai, ilgis kolkas 70cm., ant abieju kaba po 1,5 uncijos. Virsutinis (kietesnis) - pilnaviduris, gaudyt is valties, padarytas is seno luzusio spino galunes. Apatinis tusciaviduris - dabar ji ir kankinu, labai noretusi liauno - minkstucio, ale matyt tada be zuvies teks apsieit, bo pakirst bus neimanoma ?
 #162885   Vitolis
 05 Sau 2010 12:13
savas rašė:
blankai stikliniai, ilgis kolkas 70cm., ant abieju kaba po 1,5 uncijos. Virsutinis (kietesnis) - pilnaviduris, gaudyt is valties, padarytas is seno luzusio spino galunes. Apatinis tusciaviduris - dabar ji ir kankinu, labai noretusi liauno - minkstucio, ale matyt tarl]da be zuvies teks apsieit, bo pakirst bus neimanoma ?
Na cia matau nepatingejai pademonstruot :grin: Malacius. Tik ash tavo vietoj rinkciausi standesni. Visvien ritele desi turbut ne koki shuda, o rimtesne. Na pvz. Tica. Svarbu, kad shaltyje gerai ana suktusi ir kad frikcionas dirbtu uztikrintai. Tada ir vala galesi det zymiai plonesni, nebijant, kad pakirtimo metu gali viska nuraut. O ta liaunesni, dek, kai vaziuosi i ne tokius gilius telkinius. Na iki kokiu 5m.
 #234634   Tadunce
 20 Lap 2010 14:13
Iskilo dabar toks klausimas..
Kadangi ant ledo lipsiu pirmus metus, tai...

Ant spiningelio butina deti sargeli, ar galima kibima ir be jo pagalbos pamatyti? :)
 #234642   Wytux
 20 Lap 2010 15:29
Manau kad sargelis siek tiek padeda kai kabinejasi nedideli ir atsargiai. Bet pas mane kietas spiningelis, su minktu galu gal ir nereikalingas sargas.
 #234645   Tadunce
 20 Lap 2010 15:31
Pas mane, manau, kad liaunas, bet is kur zinot kaip yra is tikruju? :(
 #234647   Wytux
 20 Lap 2010 15:38
Kaip bratka sake- pagaudysi suprasi .....kai eserys kala per blizge tai ir be sargelio gerai, bet kartais buna, kad nepataiko ant kabliu, o tik prisiliecia svelniai- tai sargelis suvirpa, o be sargelio nezinau kaip bus.
 #234649   Tadunce
 20 Lap 2010 15:50
Tai jei nepataiko ant kabliu, tai tokie manes nedomina - man reikia tu, kur isalke ir kala :-D
 #234655   AndriusK
 20 Lap 2010 17:27
Is praktikos Pvz gaudant balansyrais tai su sargeliu zymiai geriau, nes buna kad tarsi balansyra patempia zemiau( toks ispudis) be sargelio nesuprasi, sargeli tik paeda kerti ir yra. o be sargo nesimato, ir nelb jaucias, jei i spiningeli neziuri, arba stacias stovi.
 #234765   saulux
 21 Lap 2010 19:58
Mano darytas spiningelis is nezinomos meskeres tusciavidures virsuneles. Darbines dalies ilgis 60cm, rankena 20cm. Uzkabinus 40g svareli, galiukas nulinksta 7cm, taigi kaip manot (ziauriai kvailas klausimas), kietas jis ar minkstas?
Paveikslėlis
 #234788   Wytux
 21 Lap 2010 21:21
Tadunce rašė:Tai jei nepataiko ant kabliu, tai tokie manes nedomina - man reikia tu, kur isalke ir kala :-D
Tokiu 'kalanciu' toli grazu ne visada bus :-D kartais tiks stuksens jei ne taip blizgute ar balansyra sokdinsi - tipo sakys: " Ka cia shuda mali...." ... su sargeliu matysi, kad eseriu yra , bet jie nepatenkinti tavo darbu, tai zinosi, kad reikia taisytis ir daryt kazka. O jei sargelio nebus- tiesiog pagalvosi, kad eseriu sitoje eketeje tiesiog nera....
 #234789   Tadunce
 21 Lap 2010 21:25
Ai va, savaitgali mazus ~3cm balansyriukus meginau kibire, tai normaliai, kai nusileidzia, spiningeliu jauciu, na, ne koks kuolas, kad nesijaustu visai mazo masaliuko judesiu :)
Aisku, kibire ne ka ten ir paziuresi.. :-D
 #234792   Wytux
 21 Lap 2010 21:46
Tai bent vonioje reikejo :-D o siaip gi turi brydkelnes tai galejeai kokioje baloje isibrides pameginti .....
 #234793   Tadunce
 21 Lap 2010 21:53
Tai prie manes yra bala su lieptu, bet tingejau nestis as ten spiningeli, dar kas pamates butu, gandai greit sklinda mazam miestelyje - prarasciau autoriteta :-D
 #234795   Wytux
 21 Lap 2010 21:58
Tadunce rašė:... prarasciau autoriteta :-D
Cia taip kalba tas zmogus kuris gaudo ...kibire ? :-D
 #234796   Vegys
 21 Lap 2010 22:02
:-D
o ką gali pamatyt bandydamas kibire ? :roll:
Dėl sargelių - aš už tai, kad gaudyt su sargeliais. Nebent labai jautrų spiningėlį turėt ar pintuku gaudyt ... Aš su savo spiningėliais be sargelio ne visus kibimus jaučiu ... Su sargeliu man geriau.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 44
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė