Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Brakonieriavimas, GA veikla, nacionalinių ir regioninių parkų taisyklės, kritika, idėjos, pasiūlymai

 #4205   Sir_Limon
 30 Kov 2006 18:16
tuomahaukas rašė:Sir_Limon, Mende :arrow: Whats up ? Banas kažkam ? :twisted:
Man Bangoj už lydekų žudymą :grin:
Savaitei :roll:
Suskis kukoc :evil: :grin: :grin: :grin:

 #4207   tuomahaukas
 30 Kov 2006 18:18
Sir_Limon: a tu rimtai nori pakalbėt šia tema, a pablevyzgot ? Aš turiu tam tikrą nuomonę tuo klausimu... :roll:

 #4227   Sir_Limon
 30 Kov 2006 19:57
tuomahaukas rašė:Sir_Limon: a tu rimtai nori pakalbėt šia tema, a pablevyzgot ? Aš turiu tam tikrą nuomonę tuo klausimu... :roll:
Kalbek :)Bet negalvok,kad mano nuomone pasikeis :)

 #4250   tuomahaukas
 30 Kov 2006 20:56
Sir_Limon rašė:
tuomahaukas rašė:Sir_Limon: a tu rimtai nori pakalbėt šia tema, a pablevyzgot ? Aš turiu tam tikrą nuomonę tuo klausimu... :roll:
Kalbek :)Bet negalvok,kad mano nuomone pasikeis :)
Aš visai nesiruošiu keisti tavo nuomonės. O štai duoti pastabas turiu pilną teisę, kaip ir visi ;-)
Tiesiog manau kad vandens telkiniuose turi tvarkytis pati gamta, o ne žmogus (šiuo konkrečiu atveju- tu :!: ) reguliuoti. Jei manai kad lydeka yra gavno gabaliukas, o upėtakis- dieviškosios apraiškos simbolis, siųstas mums žuvies pavidalu, kuriam reikia melstis ir visom išgalėms saugoti- nesutinku. Naikint vieną žuvų rūšį, idant tegyvuotų kita- man skamba kaip absurdo viršūnė :!: Suprasčiau kad taip būtų reguliuojama privačiame vandens telkinyje šeimininko, kuris mato kad pareina chana ir reikia kažką daryt kitaip (komerciniais ar pan. tikslais). Bet čia, tamsta, man rodos kad lendat visai ne į savo darža :!: :evil:

 #4255   Sir_Limon
 30 Kov 2006 21:05
tuomahaukas rašė:blablabla...blablabla
;;'plim
Esi gaudęs upėtakius geram,gausiai gerų upėtaakių turinčiam upeliuke :?:
Ir po metų pertraukos atėjęs ir radęs visose duobėse tik lydekuikščius,kurie tokio dydžio upelyje iki imamo dydžio niekaip neišaugs dėl mitybinės bazės stokos :?: :evil: Mąstykit Ixtiandrai :!: :!: :!:

 #4258   tuomahaukas
 30 Kov 2006 21:37
Sir_Limon :arrow:
PERSPĖJIMAS :!: :!: :!:

Iš mėgėjiškos žūklės taisyklių:
12. Draudžiama žvejoti:
13.3. Mažesnes nei šių dydžių-
Lydekas (Esox lucius L.)- 45 cm.

Nuo manęs: propaguoti tai, ką draudžia mėgėjiškos žūklės taisyklės, laikau grubiu forumo etikos taisyklių pažeidimu :!:

 #4285   spiridonas
 31 Kov 2006 07:33
Laba ryta! Doni ,blin, is kur pas tave pavasaris? pas mene lyja :evil:

Del upetakiniu upeliu palaikau limoon`a. Turiu taip pat vieno upelio gyva pavyzdi. Na tas upelis nera toks sraunus kaip kad kiti , todel jo aukstupyje , kur seniau pasigaudavo upetakiai, ju vietas okupuoja lydekeles. , kas idomiausia , kad jei uztinki duobe, tai is jos istrauki 2-3 vnt. Mazuose, srauniuose upeliuose nesu uztikes lydeku.
beje, dar vienas pastebejimas... kai gaudai upetakius mazame upelyje, masalas taip pat ne is didziausiu. o tokiuose upeliuose kur mazai maisto tos lydekeles ima ta masala "garantuotai" iki siknos , labai retai kada lieka funkcionalios po kablio istraukimo. :roll:

 #4310   SenasVilkas
 31 Kov 2006 10:04
geras atsakymas

tuomahaukas rašė:
Tiesiog manau kad vandens telkiniuose turi tvarkytis pati gamta, o ne žmogus (šiuo konkrečiu atveju- tu :!: ) reguliuoti. Jei manai kad lydeka yra gavno gabaliukas, o upėtakis- dieviškosios apraiškos simbolis, siųstas mums žuvies pavidalu, kuriam reikia melstis ir visom išgalėms saugoti- nesutinku. Naikint vieną žuvų rūšį, idant tegyvuotų kita- man skamba kaip absurdo viršūnė :!: Suprasčiau kad taip būtų reguliuojama privačiame vandens telkinyje šeimininko, kuris mato kad pareina chana ir reikia kažką daryt kitaip (komerciniais ar pan. tikslais). Bet čia, tamsta, man rodos kad lendat visai ne į savo darža :!: :evil:

 #4314   tuomahaukas
 31 Kov 2006 11:44
spiridonai, kad tu selekcija užsiimi tai nesitikėjau... turbūt irgi turi įgaliojimus iš aukštybių ? :roll:

 #4388   spiridonas
 31 Kov 2006 19:34
Ne, selekcija neuzsiimu. Galiu papasakoti kaip viskas vyko is tikruju. Viena vasaros pabaigos diena su zveju "x" isvareme i nedideli upeli "y" paupetakiauti. kai tik nuvaziavome prie upelio, kuri parode "x"- labai nustebau. rodesi , kad upelyje greiciau surasi karosu o ne upetakiu. vanduo stovintys, palei kranta auga meldai. pradejome zvejyba. bridome "pries srove"(link upelio aukstupio). is pradziu zukle buvo nerezultatyvi. ir tik upeliui siek tiek susiaurejus ir atsiradus siokiu tokiu protaku tarp upes duobiu pasirode pirmieji upetakiai. ta diena mes pagavome (abu) isviso 10 upetakiu nuo 20 iki 35cm ir 10 lydekeliu . Visos iki 30cm. is 10 upetakiu tik vienas buvo iryjes tiek, kad teko zvejui "x" ji pasiimti namo( beje tai ir buvo tas 35 cm upis)visi kiti upetakiai gryzo i savo duobes. kadangi as siame upelyje zvejojau pirma karta tai man budavo tos duobes parodomos ir pasakoma kad cia gyvena arba gyveno upetakis. bet kaip mes nustebome kad keliose is duobiu mes aptikome ne upetakius o tas iki 30cm lydekeles. ir is duobes paeiliui istraukdavome po dvi ar tris.
is 10 pagautu lydekeliu tik 3 sekmingai gryzo atgal. berods pora paleidome i sale tekanti kanaliuka kitos buvo ant tiek isalkusios kad mepsiuka rydavo tiesiog i skrandi.
kaip sake zvejys "x" seniau tose duobese gyveno upetakiai, bet matyt dabar ju vieta uzeme lydekos.
kaip bebutu , dar asmeniskai nesu paemes lydekos ir gyvos, nesuzeistos ismetes ant kranto vien del to kad ji gyvena upetakiniame upelyje. bet manau, kad LT per mazai upetakiniu upeliu ir taip, o jei dar juose lydeku privys.... :roll:
Paskutinį kartą redagavo 1 spiridonas. Iš viso redaguota 1 kartus.

 #4391   Donis
 31 Kov 2006 20:38
Kai pries kokius keturis metus pagavau 500g lydeka upetakiniame upelyje ir jos skrandyje radau du mazus upetakiukus :evil: ,taipat pradejau imti visas neskaitant ju dydzio,taipat ir eserius,pritariu Spiridonui,kad LT mazai upetakiniu upeliu,beje skandinavijos salyse tai taipat toleruojama,neziurint i tai kad pas juos karalisku zuvu istekliai zymiai didesni.

 #4407   spiridonas
 01 Bal 2006 06:57
Beje upetakiniu upeliu nevadinu tokiu upiu kaip Minija ar Veivirzas, nors ten upetakiu tikrai yra ir pagavus jose lydekiukus butyna paleisti. Mano isivaizduojami upeliukai kur kas mazesni

 #4522   tuomahaukas
 03 Bal 2006 09:08
Nieko kito aš panašiuose pasisakymuose (ypač Sir_Limon) nematau kaip bandymą skirstyti žuvis pagal savo interesus. Politikoje yra labai tikslus apibūdinimas panašių dalykų: viešųjų ir privačių interesų konfliktas. Matyt ne vienam lemta susipainioti net nebūnant seimūnu- užtenka turėti meškerę :twisted:
Nesistebiu kad būtent upėtakininkams tie reikalai užkliūva- išeina taip, kad spjaukim į visą gamtos sutvarkytą mitybinę grandinę ir pareguliuokime savaip :!: Nes taip kaip yra- blogai :shock:
Dar būtų galima suprasti spiridono gerokai nuosaikesnę poziciją... Bet, gerb. pone Sir_Limon, man tamstos žūklės panašesnės ne į tikslinę upėtakių žūklę, o į tikslingą mažų lydekaičių žudymą. Priedo spjaunant į galiojančias taisykles ir viešai tai pareiškiant. (Tuo pačiu turėk omenyje kad spjauni ir į tuos, kurie jų laikosi :!:)
Tai kvepia savęs iškėlimu virš visko: virš kitų, virš tvarkos, virš gamtos... :'viau

 #18609   Vegys
 17 Gru 2006 11:10
As pritariu tuomahaukui. Noretusi aisku, kad upetakiu butu daugiau, bet nemanau kad lydekos yra pagrindines kaltininkes del ju mazejimo. Lydekos neatsirado siandien ar vakar. Jos gyvena velnias zino kiek laiko ir per ta laika neisstume upetakiu. Kodel manot kad jos isstums juos butent dabar ? As speciau kad lydekaites tiesiog uzima laisvus plotus (gera vieta tuscia nebuna) ir tiek. O del to kad jos maitinasi upetakiais - didesnis upetakis maziuka irgi griebia.

Zmogus, o ne lydekos, yra didziausias upetakio (ir apskritai zuvies) priesas.

 #18613   lauris u
 17 Gru 2006 11:46
O kokia didžiausia lydeka esat pagave upėtakiniame upelyje :?:
beto , kokiu didžiu šapalai plaukioja mažuose upeliukuose :?:

 #18621   Donis
 17 Gru 2006 13:21
lauris u rašė:O kokia didžiausia lydeka esat pagave upėtakiniame upelyje :?:
beto , kokiu didžiu šapalai plaukioja mažuose upeliukuose :?:

Esu pagaves viena virs 3kg, dar viena draugeliui apie 5kg atsipurte :evil:

 #18634   Magnumas
 17 Gru 2006 14:55
nelegaliu lydeku emimas yra baudziamas dalykas :evil:

 #18635   Donis
 17 Gru 2006 15:10
Mazu upeliu ir upiu aukstupiuose joms ne vieta :evil:

 #18637   mende
 17 Gru 2006 15:46
Donis rašė:Mazu upeliu ir upiu aukstupiuose joms ne vieta :evil:
kodel? gal galite ponas pagrysti savo nuomone :ks> :lol:

 #18638   Magnumas
 17 Gru 2006 15:53
Donis rašė:Mazu upeliu ir upiu aukstupiuose joms ne vieta :evil:
na jau ...na jau...kodel?

 #18640   Donis
 17 Gru 2006 16:00
pilnai suprantate patys :evil:

 #18643   mende
 17 Gru 2006 16:20
Donis rašė:pilnai suprantate patys :evil:
nesuprantame !:nujop...!

 #18645   Magnumas
 17 Gru 2006 16:29
jei nori pasakyt kad lydekos naikina upetakius, tai as asmeniskai nesupratau, kodel reikia naikinti lydekas :roll:

 #18648   mende
 17 Gru 2006 16:40
Donis rašė:du bukiai :evil:
tipo upetakis karaliska zuvis :roll: kad karpius i normalius ezerus prileidzia tai tikrai sakyciau nesamone nes sugadina naturalu balansa :roll: o seip pasakyk ar uspaskyho ir lanzbergio gyvybe vertingesne uz anupro is kalabybiskio :roll:

 #18649   Donis
 17 Gru 2006 16:44
kalabybiski,tu pirma paziurek kiek yra lydeku ir upetakiu,nieko jos man nemaiso,tegu plaukioja upese ir upeliuose,taip gamta sutvere,bet ju aukstupiuose kur isirita mailius,jos tikrai nereikalingos :evil:

 #18655   alkanas
 17 Gru 2006 17:25
Donis rašė:kalabybiski,tu pirma paziurek kiek yra lydeku ir upetakiu,nieko jos man nemaiso,tegu plaukioja upese ir upeliuose,taip gamta sutvere,bet ju aukstupiuose kur isirita mailius,jos tikrai nereikalingos :evil:
na jei butu kokia galimybe atitverti aukstupius nuo gruobuoniu, tada butu gerai, bet kaip tada zuvys iplauks nerstui ... ir siaip, manau kad geros vietos ilgai tuscios nebuna, pagausi lydy, i jo vieta atplauks kitas- manau kad pasaka be galo, kova su vejo malunais - ir taip blogai ir taip negerai - ir upetakiu, ir lydeku gaila :cry:

 #51404   žVYNAS
 25 Vas 2008 02:10
Siaip cia labai idomi tema, gaila, kad ji kazkiek primirsta, as pilnai palaikau Toma ir mende, kiek kartu tik zmogus prikiso nagus, bandydamas reguliuot gamta, tiek viskas eidavo suniui ant uodegos. Man asmeniskai upetakis nera kazkokia mistine zuvis, jis turi teise gyvent tiek pat kiek turi teise gyvent ir nedidele lydekaite ar eserys. Siaip perskaicius kitus forumus tikrai susidaro nuomone, kad smarkiai mazeja lydeku, o va upetakiu jau pagauna zymiai daugiau, gal dabar cia mada tokia upetakius dusint, nezinau, idomu ka pasakytu ichtiologai siuo klausimu?

 #64413   ensteinis
 07 Lie 2008 13:12
As kjp didis ichtiologas, ir mylintis upetakiu zukle akyciau tjp, lydekoms vieta stovinciame vandenyje arba didziuosiose upese bet tik ne upetakiniuose upeliuose :) pagauni ir ant pagalio o cia tie idiotai kurie vejus sneka kad reikia jas paleisti taij net nezinau turbut nesate gyvenime gaude tokios grazios bei stiprios zuvies, dar kai kas ako motina gamta atrinks ne velnio lydekos visus upetakius isrinksi ir tuom viskas baigsis :) pavyzdis vienos upes galetu buti agluona lydeku sociai o upetakiu? seniau buvo bet db turbut nulis :cry: stai jums ir motinos gamtos antranka...

 #64417   Agis
 07 Lie 2008 13:36
Kiek zveju, tiek ir nuomoniu.Tik kitaip mastantis ar kitokias zuvis gaudantis zmogus negu pats tamsta, nebutinai yra idiotas :!:
Man keistai atrodo zmones, kurie pando pazaboti, pakeisti tvarka gamtoje, kol galu gale supranta, kad ju padariniai tampa zudantys ne tik gamtai, bet ir paciam, taciau gerbiu ju nuomones.

Kad jau save laikote didziu ichtiologu, tai tikriausia ir mokslus nemenkus kandote, bet tai tik dar karta pakartoja teorija, kad mokslas duoda tik zinias, bet ne prota ir kultura
;-)

 #64422   Arunasbaze
 07 Lie 2008 14:06
ensteinis rašė:As kjp didis ichtiologas, ir mylintis upetakiu zukle akyciau tjp, lydekoms vieta stovinciame vandenyje arba didziuosiose upese bet tik ne upetakiniuose upeliuose :) pagauni ir ant pagalio o cia tie idiotai kurie vejus sneka kad reikia jas paleisti taij net nezinau turbut nesate gyvenime gaude tokios grazios bei stiprios zuvies, dar kai kas ako motina gamta atrinks ne velnio lydekos visus upetakius isrinksi ir tuom viskas baigsis :) pavyzdis vienos upes galetu buti agluona lydeku sociai o upetakiu? seniau buvo bet db turbut nulis :cry: stai jums ir motinos gamtos antranka...
Kalbi kvailai-bet kaip tikras muselininkasPaveikslėlis
Turejau as toki buvusi drauga-verslo partneri-muselinika.Jis labai gerbdavo upetakius,kirslius,tiesiog su meile akyse i juos ziuredavo.Net buvo pries kelis metus papuoles ant Meskeriotojo zurnalo virselio su visa muselinko apranga ir atribucija :roll: Bet pagaves lydeka ar eseri vietoj upetakio,nesvarbu kokio dydzio :evil: demonstratyviai nusukdavo spranda ir mesdavo i sali,burbedamas-ech tu debiline kvaila zuvie negaudysi man daugiau mano karalisku zuvyciu :?: Salia jo du sunus viska matydavo ir mokesi,kaip reikia elgtis su vienos rusies zuvimis. :'viau ... !:nujop...!Cia tai turbut auksciausias lygis,ane ensteini :-D
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė