Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kas, kur, ant ko šiuo metu kimba ir kt. aktuali informacija
 #240939   Ignelis
 15 Gru 2010 19:50
tapati ir ash manau... ;-) 0.35 plonesnio nesu naudojes, o esu torejes ir tokiu kur vietoj valo gal 1.5/2mm storio shniuras kaproninis buvo... ;-) ir tai versdavo, tiek kad gal kiek mazhiau negu tuos ant kuriu valas budavo ;-)
 #240963   pensininkas
 15 Gru 2010 21:25
nu jo, gal ir tiesa. reikes biski padidinti valo kieki m. nu kaip sako, gyveni ir mokais :) juolab, kad pirma karta zvejosiu lydekas nuo ledo :)
 #241005   Edosius
 16 Gru 2010 08:30
Vegys rašė:Nelabai supratau Edi tavo reakcijos. Per storas ? Lydekoms manau dzin valo storis.
Man tai tikrai per storas :mėlynvarla Pas mane 0,28 ant vėlevėlės, o ant balansyro 0,25. Man per akis :ruko
 #241021   Vegys
 16 Gru 2010 09:31
gyvai žuvelei manau storas valas netrugdo, o va spiningui - kiti kriterijai. Nauduju vasarinį spiningo valą, ty 0,2 mm

p.s. koks būtent pas mane suvyniotas ant skritulio - nepamenu, ale jei pirkčiau naują, tada orentuočiausi į ~ 0,4mm
 #241023   Donatelo
 16 Gru 2010 09:40
Man optimaliausias variantas skrituliams manau 0.30mm.. Bandziau 0,4mm, ale nepatiko ne del to, kad pastebeciau jog maziau kibimu, bet del to, kad man jis net neissitiesdavo normaliai, nuleidus vala i ekete jis kazkokiom baronkom eketej budavo :grin: o bandziau ir 0,25mm,, velgi,, kibimams ir istraukimams nebuvo problemu,, bet toks valas pjaudavo pirstus traukiant koki rimtesni lydekioka ar gera zuoliu kuoksta :grin:
 #241037   Edosius
 16 Gru 2010 10:23
Kaip reik traukt lydeką, kad pjautų pirštus valas :mėlynvarla Juk galim gražiai neskubant atleidinėjant ir t.t..
 #241040   Donatelo
 16 Gru 2010 10:32
Na gal mano pirstai pergrubus, nerangus, bet tikrai kazkaip patogiau man ziema atsalusiom rankom lydeka traukti siek tiek storesniu valu... Ir tikrai buvo ne viena karta kai isipjaudavau ranka valu... Reiskia kazka darau ne taip :donknow'
 #241043   Edosius
 16 Gru 2010 10:37
Susišlapink pirštus prieš traukdamas, kad valas slystu, manau problemos išssispręs ;-)
 #241055   Edosius
 16 Gru 2010 11:00
ramkis rašė:A tu supratai ka parasei, ziema juk uz lango :-D :-D :-D
Supratau ;-) Aš visai rimtai kalbu apie susišlapinimą :cool:
 #241228   RamaZ
 16 Gru 2010 18:42
Rankoms stipriai sušalus (sugrubus), išsausėja oda, todėl valas ją lengvai pažeidžia.
Ne iš vieno esu girdėjęs patarimą, kas reik daryt jei labai greitai nušala rankos: tik joms pradėjus šalt, rankas sušlapinti ir leist apdžiūt. Tada maunamės pirštines ir rankos kurį laiką nešala. Pats nebandžiau, nes pas mane (bent jau kol kas) nėra rankų šalimo bėdos ;-) . Kaip tai atsiliepia, ar gali atsiliepti, sveikatai - istorija nutyli
 #243299   pensininkas
 27 Gru 2010 10:40
vakar buvo tokia situacija. problema pagaut mailiu skrituliams ... visiems, zvejojusiems tame ezere ... pragreze draugelis ekete, gylis ~ 50 cm, vanduo skaidrus, zaidzia su avizelem ziuri ju darba, priplaukia mazyciai eseriukai, stebi stebi, po kazkur 15-20 sek apsisuka ir nuplaukia. gal kas is patirties gali papasakot ka, kokias spalvas naudot kad vistik iserzinti juos? bandyta spalvu gama: baltos, gelvos, raudonos, geltonos, zalios, slapvu mixai. mazos dideles avizos, su svarovskiais ir be ju. niekas nepadejo.
 #243322   Mike
 27 Gru 2010 11:48
Labai maža avižėlė ant labai plono valo. Spalva gal geriausia tokiu atveju juoda. Bet pabrėžiu - labai maža avižėlė. Jei neima ir taip, tai tada esant 50 cm gyliui ant plono valo (0,06 mm) su paprastu kabliuku (kabliukas kokio 18-22 Nr.) 1 matyliuką bandyt skandinti, kad laisvu sklendimu grimztų ir po to ant dugno pagulėtų.
 #243330   pensininkas
 27 Gru 2010 12:04
Dekui. Zvejojom didesniuose gyliuose, cia sakau, tiesiog pabandymui prie upelio prasigreze paziuret kaip avizeles dirba, na ir bemeginant ir tampant pro ekete pastebejo zuvies poziuri i musu siulomus motylius :)
 #243403   Vaidis
 27 Gru 2010 14:23
Vieno motyliuko teorija buvo ir mum pasiteisinus :gutgut Sykį mariose prie Ventės rago gaudėm, nekimba nors tu ką, viską išbandėm ir mankes ir tešlas ir dzikus ir motylius, nieko :!: tuščia :!: Paskui viens iš mūsų kompanijos vieną klumpinę, antrą, trečia :shock: , mes tuoj apspitom jį, kame diela :!erzina:!, tas sako eikit :aina-sikt , žvejot nemokat -liežvis, sako kabinkit vieną motyliuką :!: nu ir akurat :!: pradėjo valai grot :cool:
 #243453   Mike
 27 Gru 2010 16:29
Kalbant apie vieno matyliaus naudojimo atvejus. Ant mažos avižėlės tik vienas matyliukas. Kitaip mažos avižėlės netenka privalumų. Su maža avižėle, ant kablio primovus daugiau matylių, jų nepavyks išpurtyti, nes per mažas avižėlės svoris. Be to, mažą avižėlę su vienu matyliuku daug greičiau galima nuleisti į didesnį gylį (jei tas greitis rūpi). Be to, esant vangiai žuviai, kada nori griebti tik mažą masalą - maža avižėlė su vienu matyliuku irgi paskutinis išsigelbėjimas.
 #243465   pensininkas
 27 Gru 2010 17:18
Supratau, reikes uzlekt mini avizu prigriebt. o del valo ploninimo, biski sunkesne uzduotis, kadangi ezere daug zoliu, nors jos ir papuvusios, bet vistiek, beveik kiekvienoj eketej dirbant uzkabindavai zoles. siek tiek timpteleti reikedavo, ale 1 aviza vistiek palikau ...
 #243652   Mike
 28 Gru 2010 08:46
Su storesniu valu vėlgi nepavyks išpurtyti mažos avižėlės. Ir nuleisti į didesnį gylį. Viskas turi būti suderinta, pradedant nuo sargelio, po to valas ir avižėlė. Beje, gaudant savo malonumui, mažą labai avižėlę naudoju tik tuo atveju, kai kitaip nėra galimybių masalinės žuvelės pasigauti. Ir tik gyliuose iki 2 m. O vargti su tais super duper plonais valais ir super duper mažom avižėlėm, esant didesniam šaltukui ar pučiant vėjui yra super duper vargas.
 #245245   Skridžas
 03 Sau 2011 09:43
Pradėjau spiningauti,pažiūrėjau žerbakovo filma.Ir bandžiau taikyti jo metodą kai griežiama 5-10 ekečiu ir visur po penkolika mostėlejimu ,paskui vėl 5-10 ekečiu,bet pradedama nuo senuju tik pakeitus masala ir taip ,kartojasi ir kartojasi...Tarpas tarp žvejybos ir ekečiu grežimo ilgėjia ir ilgėjia...sušalau..bet ne apei tai...Mane domina kaip rasti kur yra ešeriai lydekos,kaip esant ant viršaus tay yra ant ledo kaip supratsy kur jie...

Vakar pasirinkau toki tarpa kur gilis nuo kranto eina gylin tai buvo apie 3-9 mėtrus tai va tokoj teritorijoj ir žvejojau...

Aišku vakar žvejyba truko trumpai 3 val išbubinau gal tik 30 ekečiu gal ir nėra ko norėti,bet va klovo normalaus taip ir nemačiau -liežvis
 #245247   vava
 03 Sau 2011 09:47
Skridžas rašė:..Mane domina kaip rasti kur yra ešeriai lydekos,kaip esant ant viršaus tay yra ant ledo kaip supratsy kur jie...
ieskot reikia :) kolegos po kelis simtus ekeciu isgrezia ir neranda
 #245250   Vaidis
 03 Sau 2011 09:53
Skridžas rašė:pažiūrėjau žerbakovo filma.Ir bandžiau taikyti jo metodą
bandžiau ir aš pagal tą metodą ieškot, ale :!fig! gavau, ko gero žuvys valgyt nenorėjo tądien :roll: nes ekečių prasukiojau gal 5 kartus tiek kiek tu :lol:
 #245274   toshys
 03 Sau 2011 12:49
Sveiki. Noriu sužinoti apie šią žvejybą. Kas perspektyviau Nemune? Avižėlė ar patraukimas? Kaip rišama? Dėkui
 #245443   pensininkas
 03 Sau 2011 22:25
Kokias sistemeles patartumet naudoti sroveje? Srove nedidele, ~0.500 km/h kazkur, gylis kazkur tarp 3.5 - 4.0m. Tikslas - is pradziu ismokt, poto ieskot baltos zuvies. Kaip tokiu atveju su serimu? Nuleidziama seryklele kugio formos tiks?
 #245474   Vegys
 04 Sau 2011 00:37
Pas mane klausimas - ar kas nors gaudo tikslingai karšiokus >500g (ty kalbu ne delninius ir ne atsitiktinai užkibusius) žiemą ? Jei taip - kaip žvejojat, kokia žūklės technika, kokie valai, pašėrimai, plūdė ar balalaika ir tt , ty išduokit visas paslaptis, tik vietų galit neišdavinėt :) Domina tik žūklė stovinčiuose vandenyse.
 #245502   Antas
 04 Sau 2011 09:40
pensininkas rašė:Kokias sistemeles patartumet naudoti sroveje? Srove nedidele, ~0.500 km/h kazkur, gylis kazkur tarp 3.5 - 4.0m. Tikslas - is pradziu ismokt, poto ieskot baltos zuvies. Kaip tokiu atveju su serimu? Nuleidziama seryklele kugio formos tiks?
paziurek Makaules laidas, praeitu metu vienoje laidoje snekejo apie zuvies gaudyma upeje pasiseriant
 #246031   tukasG
 05 Sau 2011 20:43
Vegys rašė:Pas mane klausimas - ar kas nors gaudo tikslingai karšiokus >500g (ty kalbu ne delninius ir ne atsitiktinai užkibusius) žiemą ? Jei taip - kaip žvejojat, kokia žūklės technika, kokie valai, pašėrimai, plūdė ar balalaika ir tt , ty išduokit visas paslaptis, tik vietų galit neišdavinėt :) Domina tik žūklė stovinčiuose vandenyse.
Labai susidomėjau šią žiemą galimybe suviliot kažką truputį "rupesnio". Kol kas patirties beveik nėra. Pastebėjau tik tai, kad į pašarą įmaišius stambesnių kruopų (pav. perlinių) ir tokiu pašaru pastoviai šeriant pora savaičių laimikio "kalibras" pastebimai stambėja.
 #246039   Vegys
 05 Sau 2011 21:00
Info šiek tiek gavau iš kitur.
Vienas žvejys pasakojo, kad tikslingai gaudo ir sugauna normalių karšių. Jo manymu esmė - tinkama vieta ir ilgalaikis 2-3 savaičių kasdienis pašėrimas. Šeria savos gamybos pašaru (džiuvėsiai / saulėgražų išspaudos, etc) po ne daug + matilius, žvejoja 0,1-0,14mm valu, tinkamas oras - atlydys su saulute ir pastoviu slėgiu. Gylis berods ~ 6 m minėjo. Nors manau ir didesnis gali būt. Sakė, max 2,8 kg. Beje, jis pasisakė prieš kruopas.
TukasG, o sustambėjęs kalibras - tai čia koks ? Po kiek šeri ?
 #246060   tukasG
 05 Sau 2011 21:23
Šerta buvo gruodžio mėn., kasdien, apie dvi savaites, pora ekečių, toj pačioj vietoj, negausiai (po du tris kumščio dydžio rutulius), masalas apie 10 vnt. matiliaus, valas 0,1 Stroftas, avižėlės bandytos įvairios, vidutinio dydžio, atlydžio nebuvo, slėgis nukritęs bet pastovus, gylis apie 6 m, ryški duobė (pagilėjimas beveik ant 1,5 m lyginant su aplinkiniu dugnu). Didžiausias 0,5 kg, kiti 200 - 300 g. Smulkesnių nebebuvo. Nustojus šert ir šiandien pabandžius vėl po 2 sav. pertraukos, pašėrus tik standartiniu pirktiniu pašaru maždaug 150g buvo stambiausias :( . Toje vietoje rudenį ant dugninės draugas buvo vieną 2 kg įkirtęs. Vadinasi tokių ten esama, tik kažkaip prakalbint juos reikia :). Lauksiu atlydžių :).
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė