Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Įranga, apranga, žūklės įrankiai, masalai, įvairūs priedai
 #1182   tuomahaukas
 28 Vas 2006 13:05
Šį sezoną parduotuvėse pastebėjau ICE SPORT balalaikas. Ilgai krapščiau nosį, ale kai 5 LT kaina- smalsumas nugalėjo. Na ir ką- visai patenkintas- tikrai geriau nei įprastinės. Dėka paprasčiausios minkštos tarpinės labai padogu susireguliuoti ritelės prasisukima- su anom būdavo, jei savaip "patiuninguot" nesi linkęs. Kadangi visur plastmasė- nereikia nei parduotuvėj nuodugniai žiūrėt kaip eina ritelė (ot būvau mėgėjas- pardavėjams nuo manęs būdavo, kai penktą iš eilės balalaiką reikdavo įšpakuoti), taip pat nereikia nei vidaus prašlifuoti putplasčio, kad smagiau eiti, nei ką. Tiesa, mėgėjai kabliukus susmeigti į korpusą turės dėti ant strypelio kembriką, ant korp. klijuoti porolono šmotelį ar kaip kitaip susimislyti. Priedo, jei žūklėje po kelių žioplumo ar kt. apraiškų nutraukto valo galas atsiduria pačiame būgnelyje- putplastinėse man sunku paprastai jį būdavo prakišti pro skylutę- tarp visokiu "fintikliuškų" voliodavosi ir adata. dabar tokios problemos nėra- pagalaiu padabną skylute padarė.
Vienu žodžiu čia nei reklama, nei ką- daiktas paprastas kaip 3 kapeikos, nieko daug neišmastysi, bet tie paprasti patobulinimai paliko gan neblogą įspūdį.
Paskutinį kartą redagavo 2 tuomahaukas. Iš viso redaguota 20 kartus.

 #1193   spiridonas
 28 Vas 2006 14:03
jau buvau anksciau rases apie sias ICE SPORT balalaikas:
paminesiu du pagrindinius trukumus: vis delto man asmeniskai ,patogiau "patiuninguoti" balalaika is poliplasto, uzdedant minkstos medziagos ant asies tarp bugnelio ir verzles. taip gaunasi normalus valo atleidimo mechanizmas. o siose plasmasinese meskerelese valo atleidimo mexanizmas labai jautrus, truputi atsuki ir jau per laisva , vos vos priverzi ir valas nebeatsileidzia normaliai.
antras trukumas tai, kad ji man buvo uzsalusi ir gana stipriai. nesakau ,kad kitos neuzsala, bet kalbant su pardavejais sake, kad sios neuzsalancios.
privalumas tas, kad mazesne tikimybe, kad pagaus vala sukti aplink asi, nei poliplastinese balalaikose

 #1200   spiridonas
 28 Vas 2006 15:11
kalbant apie Ice Sport balalaikos uzsalima, tai ji man buvo uzsalusi kai zvejojau prie -18 (elikuose per LC). kol meskerele sausa problemu nekyla. taciau kai pradejau keitineti meskereles( tuo metu valas pilnai susukamas i bugneli) ji pradejo strigti. beje ir vala siai meskereliai buvau parinkes storesni, kas, mano nuomone, itakoja didesni dregmes kiekio patekima i korpusa. taip pat greitai keiciant vieta nuo 4metru ir pereinant prie 1,5m dali valo susuku. ilgiau pagulejusi dezeje ji man taip uzstrigo kad teko ilgokai sukineti uz rankeneles ir pusti i bugneli. Strigo ir poliplastines balalaikos, bet ju "pramankstinimas" kur kas greitesnis.
beje dar vienas meskereles uzsalimo "pagalbininkas" yra sniegas prilipes prie korpuso, kai balalaika metama i sali uzkibus zuviai. paemus ja i delna sniegas tirpsta ir dalis vandens vistiek pakliuna tarp bugnelio ir korpuso.
Teko su Ice Sport zvejot ir prie -6. tuo metu jokiu problemu nekilo.
Nezinau kaip kitiem, bet man tiek pusplastines tiek sios plasmasines balalaikos laikosi gana smagiai.

o del valo atleidejo, jis prie didelio salcio ilgiau pabuves "be veiksmo" taip pat nesuveikia, siuo atveju manau pranasesne "patiuninguota" poliplastine balalaika
 #46887   Tadas
 04 Sau 2008 10:38
gal gali ydet tos meskereles nuotrauka?? :roll:

 #47358   tuomahaukas
 08 Sau 2008 23:31
Judokas rašė:Nors truputi ne i tema, bet.... keiciant "balalaikos" virsunele reikia tikrai labai gerai pasverti ar to reikia, ir ar gerai pavyks...kartais, nusipirkus is parduotuves virsunele, norint kad ji nebutu per liauna paliekamas storasis jos galas, o jis net buna dar kietesnis nei tas kuris jau buna su "balalaika". (man taip yra buve) Tad pries keiciant reikia gerai pagalvoti kokia is to bus nauda ir ar jums to reikia...

 #47360   tuomahaukas
 08 Sau 2008 23:33
Agis rašė:Man tai ilgesne virsunele smagiau del to, kad nereikia rankos kratyti o tik smiliumi graziai baksnoji i virsunele, o ana juda, su trumpa taip nepavyksta.As irgi dejau stiklo pluosto nuo kazkokio tai pikerio, tik bisky padroziau i plonuma.

 #47361   tuomahaukas
 08 Sau 2008 23:34
Judokas rašė:na kiek reikes judinti ranka tai daug priklauso ir nuo sargelio...kaip jis gerai subalansuotas ir aisku nuo jo kietumo...

 #47362   spiridonas
 08 Sau 2008 23:39
taip pat labiau patinka gaudyti su ilgesne antenele, nei buna parduotuvese. Vienintelis ilgesnio stripelio trukumas pasireiskia per stipresni veja, kai sudetingiau valdyti sargeli.

 #47368   Judokas
 08 Sau 2008 23:46
na bet tam yra iseitis ypac kai storesnis ledas...kai isgrezi skyle, iskeltas ledas ant eketes krastu padaro kalniuka, na kaip vulkana...o tada ta ilgaja antenele, ar virsunele, nesvarbu kaip ja vadinsime, reikia ikisti i to vulkano vidu...ten vejas nepucia...

p.s. as irgi megstu ilgesnes virsuneles, bet su ilgiausia virsunele as gaudau maziausia avizele..kur reikia labai smulkiu virpesiu labai delikataus gaudymo..
 #163430   Edosius
 07 Sau 2010 16:36
Viena balalaika nebeužsiveržia, kita stringa, sunkiai sukasi, valą abi susuka ir t.t...
Ka patartumėt normalesnio įsigyt, arba ką patiuninguot :?:
 #163432   Skridžas
 07 Sau 2010 16:48
Esu nuspirkes su plastykiniu bugneliu ir plastikiniu vidiniu korpusu,o išorė putoplastas,tiesa inai dar perdirbta atseyt sportynė už jia 20 lt mokėjau,bet mačiau su tokais korpusasi yra ir kaina vos kelais litays brangesnė už iprastas...Aš irgi pastebėjau kur bugnelis kontaktuoja su putoplastu šuds gaunas a vo kur plastykas su plastiku viskas ok :ruko
 #163465   rolandas99
 07 Sau 2010 17:52
Kai dar nebuvo silikono, labai gera priemonė trinčiai sumažinti ir pagerinti slydimą yra minkštas grafitinis pieštukas. Pridrožei su peiliuku dulkelių, subėrei į vidų, suglaudei su ritele, pasukai, paveržei, vėl pasukai. Jei paviršiai lygūs, prisitrina vienodai. Likusias dulkeles iškratai, vynioji valą ir pirmyn į mūšį.
 #163589   Raupsuotas
 08 Sau 2010 08:05
Pats žvejoju balalaikom.Turiu jų keletą.Vidus putoplasto, o ritelė plastikinė.Jei kliūna, stringa ir pn. bandykite švelniai pašlifuoti iš vidaus putoplastą ir atydžiai apžiūrėkite tą vietą kur kišamas valas.Aš tą esu padaręs vienai ir dvie "gitarom", dabar dirba keli sezonai geraiPaveikslėlis
 #163598   Arunasbaze
 08 Sau 2010 09:35
Edošius rašė:Viena balalaika nebeužsiveržia, kita stringa, sunkiai sukasi, valą abi susuka ir t.t...
Ka patartumėt normalesnio įsigyt, arba ką patiuninguot :?:
Patarciau ismest ir daugiau nepirkt ir paaprasyt,kad nieks nedovanotu to sportininku sudo.......Yra normaliu atvira rite suomiu gamybos meskereliu,tik aisku ne kiekvienoj pardej rasi,nes mazai veza,pataikauja tautai,o tauta nori piguvos :-D
 #163639   Arunasbaze
 08 Sau 2010 11:01
Skridžas rašė:Arunai gal nepatyngėtum imesti foto :ruko
Vienas is variantu. ::hai-bai bet yra dar geresnis su kamstine rankena
:/braj;
Paveikslėlis
 #163642   Edosius
 08 Sau 2010 11:05
Meškerytės galas perdirbtas, ar aš klystu Arūnai :?:
 #163646   Arunasbaze
 08 Sau 2010 11:10
Edošius rašė:Meškerytės galas perdirbtas, ar aš klystu Arūnai :?:
Strypelis tas pats,tik sargelis uzdetas :/braj;
 #164634   Tanius
 11 Sau 2010 17:38
kaip suprantu vienintelis tokios minusas, pries balalaika, tai, kad negali apimti visu delnu, ir patogiau ar ymantriau virpinti?
 #164640   Wytux
 11 Sau 2010 17:50
Kitas minusiukas turbut tas , kad daugiau vietos dezeje uzima.
 #164644   Raupsuotas
 11 Sau 2010 18:13
Tanius rašė:kaip suprantu vienintelis tokios minusas, pries balalaika, tai, kad negali apimti visu delnu, ir patogiau ar ymantriau virpinti?
Jei galvosime logiskai tai atsakymas butu toks.Kadangi sportininkai naudoja balalaikas vadinas ir virpesius isgauna butent su jom geriausiai :ks> Su balalaika gana smagiai zvejojasi iki 4-5metru, o giliau negaliu pasakyti nes nepraktikuoju.Cia Ruginukas sitoje srityje profesorius, klauskite jo :gutgut Paveikslėlis
 #167059   pensininkas
 20 Sau 2010 10:04
Del patogumo, tai stengiuos su paprasta meskerele iki 3-4 m, nes poto tas palaidas valas uzknisa, juolab jei dar vejas pucia. Jei giliau - imu spiningeli su baltiems zmonems pritaikyta rite :)
 #167074   gelmės
 20 Sau 2010 11:45
Nebūtinai tik 4-5 metrai. Mačiau, kaip žuviuks sėkmingai gaudė ir didesniame gylyje. Svarbu atytaikyt avižos masę ir virpasių dažnumą.
 #167116   Raupsuotas
 20 Sau 2010 16:03
gelmes rašė:Nebūtinai tik 4-5 metrai. Mačiau, kaip žuviuks sėkmingai gaudė ir didesniame gylyje. Svarbu atytaikyt avižos masę ir virpasių dažnumą.
Visiskai jum pritariu :-ou-je , o ypac paskutiniam sakiniui :gutgut Paveikslėlis
 #247822   Tanius
 12 Sau 2011 16:30
Bent jau mano nuomone, trumpesne tankesniam virpinimui, su mazike aviza, bet seip kuri labiau patinka ta ir dedi, skonio reikalas, as asmeniskai ilgesne iklijaves esu
 #247833   Kleckas1978
 12 Sau 2011 17:24
ismeti tas plasmasines s.... virsuneles ir nusiperki uz lita stikline virsunele ;-var-var. nepalyginsi ir amortizavimo ir stndumo poziuriu - tos plastikines linkusios sulinkti ir nebeatsitiesinti ir t.t.

Galima deti ir angline bet jos kaina jau 10-15 lt - bet tada kibimas net i ranka jauciasi ;-var-var.
 #247839   Vardas.Pavarde
 12 Sau 2011 17:51
Gal galetum idet foto tos stiklines virsuneles
P.S Pastebejau kad tos virsuneles kaip uzlenki neatsistato nebet atgal lenki
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė