Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai
 #250332   Sukriuke
 21 Sau 2011 10:19
Raupsuotas rašė:Kita vertus mane irgi šypsena apėmė kada jauni žvejai domisi kabliuko užrišimo mechanizmu :) Jei esi įgudęs tai užriši bet kokį kabliuką su bet kokiu valu (aišku, išlaikant santykį).Kiekvienas juk mąstome ir galvojame pagal save, ir tai natūraluPaveikslėlis
Cia turbut man sakei,na pagal staza zvejybos ne toks ir jaunas,kabliukus visus surisu bedos nera,bet man tik siaip pasirode idomus dalykas,tai ka dometis negaliu?o jei tas pricendalas man leis 10 kabliuku suristi per pus greiciau,ir kokybiskai?o tai ko tokiu daiktu nepasinaudojus?nes kad ir 14 nr kabliukus ne taip lengva sugraibyti. :lol:
 #250345   Raupsuotas
 21 Sau 2011 10:43
Visų pirma tai nemaniau kad "ji" yra "jis".Antra 14numerio kablys, tarkim, sportininko akimis žiūrint labai didelis.Aš turėjau mintyje 20-22 numerius :-D Trečia, labai susireikšminai nes tai buvo rašyta abstrakčiai.Ketvirta mano žvejybos stažas 50m ir abejoju ar turėsi bent 10m tą stažą už mane vyresnį :-D Nepriimkite nieko asmeniškai.Tiesiog diskusija tokia išsirutuliojo.Kam plūdės, kad kabliukai :oops: - vieni klausia, kiti bando atsakytiPaveikslėlis
 #250347   Edmis
 21 Sau 2011 10:47
Sukriuke rašė:Cia turbut man sakei,na pagal staza zvejybos ne toks ir jaunas,kabliukus visus surisu bedos nera,bet man tik siaip pasirode idomus dalykas,tai ka dometis negaliu?o jei tas pricendalas man leis 10 kabliuku suristi per pus greiciau,ir kokybiskai?o tai ko tokiu daiktu nepasinaudojus?nes kad ir 14 nr kabliukus ne taip lengva sugraibyti. :lol:
Jei gaudai su dideliais kabliukais ir 14 dydis tau jau "mazas",tai tas uzrisejas nelabai ir reikalingas.Cia jei tikrai moki rankomis risti kabliukus ir ne batraisciu. O jei gaudai ir mazesniais kabliukais,tai zinai,kaip "sugraibyti" ir uzristi 18-22 nr.kabliukus :) Menkas malonumas.Tada tikrai suprasi,kad tas Stonfo uzrisejas gali buti labai naudingas ir reikalingas.Butent maziems kabliukams ir nusipirkau ta uzriseja.Nezinau ant kiek laiko pasparteja kabliuku uzrisimas su siuo prietaiseliu,bet,kad su juo zymiai maloniau raisioti mazus kabliukus-galiu garantuoti.
 #250366   Sukriuke
 21 Sau 2011 11:27
Edmis rašė:
Sukriuke rašė:Cia turbut man sakei,na pagal staza zvejybos ne toks ir jaunas,kabliukus visus surisu bedos nera,bet man tik siaip pasirode idomus dalykas,tai ka dometis negaliu?o jei tas pricendalas man leis 10 kabliuku suristi per pus greiciau,ir kokybiskai?o tai ko tokiu daiktu nepasinaudojus?nes kad ir 14 nr kabliukus ne taip lengva sugraibyti. :lol:
Jei gaudai su dideliais kabliukais ir 14 dydis tau jau "mazas",tai tas uzrisejas nelabai ir reikalingas.Cia jei tikrai moki rankomis risti kabliukus ir ne batraisciu. O jei gaudai ir mazesniais kabliukais,tai zinai,kaip "sugraibyti" ir uzristi 18-22 nr.kabliukus :) Menkas malonumas.Tada tikrai suprasi,kad tas Stonfo uzrisejas gali buti labai naudingas ir reikalingas.Butent maziems kabliukams ir nusipirkau ta uzriseja.Nezinau ant kiek laiko pasparteja kabliuku uzrisimas su siuo prietaiseliu,bet,kad su juo zymiai maloniau raisioti mazus kabliukus-galiu garantuoti.
Va Edmis to ir klausiau kazkada,na buna mazesnius kartais kabliukus naudoju,bet tiesa retai,dazniausiai pavasari ar velu rudeni,na jei sakot didesniems kabliukams nereikia ir greiciau kabliuku nerisa tai viskas tada aisku,nera reikalo pirkti,kas nepalengvina darbo,tik kad pasirode demesio vertas daiktas.
Raupsuotas viskas gerai,matai man tik paciam 33 metai taip kad iki tokio stazo tai jau toli :lol: ,bet 20 metu rimtesnes zvejybos tai yra,nekalbu kai tevas dar kuojikes uzkabindavo man nematant :lol: :lol: :lol: ,
 #250439   Agis
 21 Sau 2011 15:13
Siguti, ale aš vistiek gryšiu nuo pradžių :-D
Kalba buvo apie bolonkę, tai variantas slankiojančiai plūdei netinka, vat kur šuo pakastas :lol: Tai ir galvoju ar susidėt viską į krepšelius ar darytis labai įįįįlgąąą sistemėlę :roll:
Gal ir durna ta mano mintis, bet kas draudžia svajoti :-D
 #250460   Raupsuotas
 21 Sau 2011 15:47
Gal ko nesupratau, bet pasikartosiu.Jei ant bolonkės dedi slankiojančią plūdę tada be problemų naudoji trukerio variantą, o jei žvejosi fiksuota tada irgi nedidelė bėda nes bolonkė juk susistumia, o matchas ne.Vadinas jei žinai iš anksto kur žvejosi visą sistemą susirenki namuose, o jei teks keisti tada lieka mano variantas - nupiauti apačioje valą su visa sistemėle ir "užsimesti" naują sistema su kita plūdės keliamąja galia.Bent aš taip darau nes man tai priimtiniausia :ks>
P.S.Darytis ilgą sistemėlę teoriškai galima, bet tai jau greičiau primins teleskopinių meškerių variantus kur mes susukę laikome ant lankteliųPaveikslėlis
 #250522   trukeris
 21 Sau 2011 19:32
nesupprantu ir as,bolonine slankiojanti plude,tokio ciudo kiek kur teko buvot nemates.
As tik pasiuliau savo varianta,kad zvejybos metu nereiktu [kai nedamatau] ir laiko gaist nervuotis keiktis berisant,vel is naujo reguliuotis plude svarelius,o dar tuo pat metu jau ant dugnines kibimas [nes dauguma musu einam sukeliom meskerem,daugiau zuvies bus :tia-tau ].Mano variantas-nesvarbu ar matchas ar pludine visa esme zemiau pludes
 #250602   Agis
 21 Sau 2011 22:27
Aš tikėjausi geresnio pasiūlymo, o ne susirišus ir susistūmus kaip su gariuniniu kotu važinėti :neutral: Karoče, supratau, kad sudurtnės meškerės be ritės (štekerio) sistemėlės principo panaudoti ant bolonkės ar matcho dar niekas nebandėt :-D tai ir paistaliojat čia man visokius vėjus :-D
 #250611   Wytux
 21 Sau 2011 23:04
Na as ne megejas namie sistemu risti, bet siulyciau toki varianta- namie susibalansuoti pagal pludes sistemas, o prie vandens, ant pagrindinio valo uzverus norima plude pririsame subalansuota sistema (sistemos gale balansuojant paliekamas suktukas, per kuri ji pririsama prie pagrindinio valo) .... nu papeckiojau kaip tai mazdaug turetu atrodyti ..... ka manot? :ruko


Paveikslėlis
 #250613   trukeris
 21 Sau 2011 23:12
Agis rašė:Aš tikėjausi geresnio pasiūlymo, o ne susirišus ir susistūmus kaip su gariuniniu kotu važinėti :neutral: Karoče, supratau, kad sudurtnės meškerės be ritės (štekerio) sistemėlės principo panaudoti ant bolonkės ar matcho dar niekas nebandėt :-D tai ir paistaliojat čia man visokius vėjus :-D
viskas ok.,kai sugalvosi ka idomesnio butinai pasipasakok
 #250616   Edmis
 21 Sau 2011 23:15
Wytux rašė:Na as ne megejas namie sistemu risti, bet siulyciau toki varianta- namie susibalansuoti pagal pludes sistemas, o prie vandens, ant pagrindinio valo uzverus norima plude pririsame subalansuota sistema (sistemos gale balansuojant paliekamas suktukas, per kuri ji pririsama prie pagrindinio valo) .... nu papeckiojau kaip tai mazdaug turetu atrodyti ..... ka manot? :ruko
Taigis tapati varijanta jau anksciau Trukeris aprase.Nu gal ne visi teisingai suprato jo mintis,nes lietuviska gramatika tikrai ne is lengvuju ir suprantamai viska isdestyti ne kiekvienas sugeba ir moka....
 #250621   Saugirdas
 21 Sau 2011 23:19
Nesijuok Agi, darom su match'ais tokius pribumbasus, greitą sistemų perišimą, o kaip su balonine aš nesidomėjau ir pats tokio dalyko nebandžiau, nes boloninės neturiu... :)
 #250625   Saugirdas
 21 Sau 2011 23:27
Wytux rašė:Na as ne megejas namie sistemu risti, bet siulyciau toki varianta- namie susibalansuoti pagal pludes sistemas, o prie vandens, ant pagrindinio valo uzverus norima plude pririsame subalansuota sistema (sistemos gale balansuojant paliekamas suktukas, per kuri ji pririsama prie pagrindinio valo) .... nu papeckiojau kaip tai mazdaug turetu atrodyti ..... ka manot? :ruko


Paveikslėlis
Wytux, lt maladiec, parišai ir ant lapo surašiai viską pasakiškai, ;uolrait iapč del Agio match'o :grin: ''plot :lol:
Kas kam neaišku??? :-D
Jei dar kaikam kaikas neaišku rytoj fotoreportažą kaip sisirištigreit perišimą sistemą. ;-)
 #250644   Raupsuotas
 22 Sau 2011 07:26
Agis rašė:Aš tikėjausi geresnio pasiūlymo, o ne susirišus ir susistūmus kaip su gariuniniu kotu važinėti :neutral: Karoče, supratau, kad sudurtnės meškerės be ritės (štekerio) sistemėlės principo panaudoti ant bolonkės ar matcho dar niekas nebandėt :-D tai ir paistaliojat čia man visokius vėjus :-D
Taigi kito varianto ir būti negali.Kodėl rašai, kad paistaliojame :donknow' Dabar jau aš nustebęsPaveikslėlis
 #250809   Agis
 22 Sau 2011 21:53
Tiek jau to, ačiū už stengimąsi išaiškinti tai, ką aš ir pats žinojau ir kelis kartus Jums aiškinant tikrai supratau.Rodos aiškiai pasakiau, kaip pabandyti prisabačinti sudurtinės meškerės sistemėlę VISĄ.Kaip prisabačinti, tai aš žinau, tik vat galvojau, kad kažkas jau naudoja,nes turiu abejonių dėl ilgio, sujungimo mazgų, pasirodo nea, o kodėl irgi niekas nepaaiškina.Visi Jūsų patarimai iki plūdės :!: nesigilinot į manio klausimą ir skubėjot kartoti tą patį per tą patį kelis kartus, net su paveiksliukais, žinoma ačiū :/brazasista bet tas man aišku.Tiesiog norėjau sužinoti ar kas naudoja jau namuose surištą sistemėlę su svareliais, plūde,( irjgi ne kartą kartojau)galu valo lygiai taip kaip sudurtinėj meškerėj (štekerį) kai valas pririšamas prie galo meškerės :!: Kaip Jūs nesugebat įsigilinti ko klausiama.Jeigu taip nežvejojate, arba tai yra visiška nesamonė, tai taip ir rašykite, o ne trynę lazankes vis apie tą patį, kaip sudėlioti viską žemiau plūdės.

Net pasitikslinau ar tikrai to klausiau :-D

Nu sudurtinėm meškerėm tai prisiraišioja sistemėlių su svareliais, plūdėmis susideda ant laikiklių su įvairiais svoriais, išdėstymais...A su bolonine meškere verta tai daryti, ar kas naudoja tokią pačiaą praktiką, kad vietoje nedelsti laiko užrišinėjant perrišinėjant, ar čia tik sportininkai tuom užsiima, o gal tiesiog susidedate rinkinukus į krepšelius kur pagal plūdę jau parinkti svoriai....

Gal čia mano klaida, kad iš karto nepaminėjau "sudurtinėm sportinėm meškerėm (štekeriais) , kai valas rišamas gale koto..."
Bet galvojau, kad plūdininkai supras.

O gal aš klaidingų filmukų prisižiūrėjęs, kai pas sportininkus sistemėlės dėžėse jau su plūdėmis sudėliotos, gal iš tikrųjų jas tik vietoje užsideda :roll: Žodžiu visus neaiškumus išsiaiškinsiu pats.Ačiū už išsakytas mintis ir kantrybę :/brazasista :-D
 #258626   Mike
 22 Vas 2011 13:00
O koks tikslas naudoti pintą valą pavadėliui plūdinei? Nebent žolynuose lynus gaudant. Nurodyto valo deklaruojamas išlaikymas apie 3,5 kg. Tai kokį tada pagrindinį valą naudosi? Išlaikantį daugiau - bus per storas, išlaikantį mažiau - kliuvinio metu ne tik pavadėlį, bet ir visą sistemą nuplėši.
 #258668   shimano 26
 22 Vas 2011 14:39
na tarkim climax savo skaidru vala rekomenduoja naudot,kaip pavadelius,kazkur buvau skaites straipsni apie tai,kad pranasumas pries paparasta fluorcarbona tas,kad gerokai tvirtesnis pintas,bet lygiai toks pat nematomas vandeni. tai jei tas fluorcarbonas tik 0,038 stiprus,plius nematomas,tao ko jo nenaudot kaip pavadelio,negi skirtumas ,jei mano pavadelis laikys 3,5 kg,o pagrndinis 0,18 truputi daugiau arba panasiai.as jokio skirtumo nematau tam. kur parasyta ,kad pagridinis turi but stipresnis ne pavadelis? o del sistemos nuplesimo kur as maziausiai imu i galva,nors mano praktikoj tai lb mazai buve tokiu atveju,bet jei ir butu,kas cia tokio,uzsidesi kita sistema.
 #258671   Edmis
 22 Vas 2011 15:14
shimano 26 rašė:na tarkim climax savo skaidru vala rekomenduoja naudot,kaip pavadelius,kazkur buvau skaites straipsni apie tai,kad pranasumas pries paparasta fluorcarbona tas,kad gerokai tvirtesnis pintas,bet lygiai toks pat nematomas vandeni. tai jei tas fluorcarbonas tik 0,038 stiprus,plius nematomas,tao ko jo nenaudot kaip pavadelio,negi skirtumas ,jei mano pavadelis laikys 3,5 kg,o pagrndinis 0,18 truputi daugiau arba panasiai.as jokio skirtumo nematau tam. kur parasyta ,kad pagridinis turi but stipresnis ne pavadelis? o del sistemos nuplesimo kur as maziausiai imu i galva,nors mano praktikoj tai lb mazai buve tokiu atveju,bet jei ir butu,kas cia tokio,uzsidesi kita sistema.
Is kur istraukei(skaitei),kad Climax pintas valas "toks pat nematomas,kaip fluorokarbonas"??!?!?!?Jei cia turi mintyse Climax Ghost,tai jis niekur lyg ir nebuvo rekomenduojamas kaip pavadelinis valas.Nebent spiningaujant mikromasalais....,bet ne pludinei.Beto tas valas nera"nematomas",kaip ,kad tu galvoji.Kai gamintojai ji sukure,tai aprasymas buvo mazdaug toks: pagal sviesos laiduma labai artimas monofilamentiniam valui.Taigi kazkiek maziau matomas,nei,kad paprastas pintas valas ir ne geriau nematomas uz monofilamentini vala.Su fluorokarbono valu jo net nelygino.Kad tas pintas valas tau tiktu pludines pavadeliams,tai pagrindinis valas tures buti kazkur 0,25 realaus storio,kad atlaikytu 4 kg..Mano nuomone tokia ir tokiu bajeriu-deti 0,18 vala,kuris realiai neatlaikys deklaruojamo ant pakuotes svorio(su rizika prarasti visa sistemele)-nedaryciau.
 #258679   shimano 26
 22 Vas 2011 15:27
edmi,jei nori visa straipsni imesiu,o dbr idesiu citata is to straipsnio..''Beveik nepastebimas vandenyje skaidrus pintas valas labai pravers spiningautojams, žvejojantiems „ultralight“ klasės įrankiais ir masalais, o plūdininkai ir dugnininkai gaus į rankas slaptą ginklą – nepaprastai plonus, beveik nepastebimus, tačiau labai tvirtus pavadėlius, kuriuos galima pasigaminti iš naujojo valo. Na, ir suprantama, kad „Climax Ghost“ puikiai tiks visiems tradiciniams žūklės būdams''
 #258680   Edmis
 22 Vas 2011 15:42
shimano 26 rašė:edmi,jei nori visa straipsni imesiu,o dbr idesiu citata is to straipsnio..''Beveik nepastebimas vandenyje skaidrus pintas valas labai pravers spiningautojams, žvejojantiems „ultralight“ klasės įrankiais ir masalais, o plūdininkai ir dugnininkai gaus į rankas slaptą ginklą – nepaprastai plonus, beveik nepastebimus, tačiau labai tvirtus pavadėlius, kuriuos galima pasigaminti iš naujojo valo. Na, ir suprantama, kad „Climax Ghost“ puikiai tiks visiems tradiciniams žūklės būdams''
Na panasiai sakiau.Ir su fluorokarbonu jo nelygino.Gerai,sakykim tinka jis pavadeliams.Tai kokio storio pagrindini vala desi?Ant dugnines gal labiau tiktu,ten storesni valai naudojami,o pavadelis plonas butu gerai.O,va,pludine jau kas kita.Jei zvejoji kur kliuviniu nera,tai gerai,nebus gaila per sezona vienos sistemeles nutrauktos.Pabandytum Nemune,ar kitur su dugno kliuviniais,pazvejoti,kai labai daznai uzsikabina kabliukas ir tenka per jega traukti.Tada suprastum,per diena kokias 6 sistemas perrises....Siaip,tai gali isbandyti savo varianta realiai.Idomu,kaip sektusi skaidriuose vandenyse zvejoti.Tiesa,dar pintas valas zymiai labiau painiojasi,nei monofilamentinis.Tai,jei desi ilga pavadeli,kazin,ar nesusipainios viskas.Ta suzinosi ,tik pats realiai isbandes.Sekmes ieskojimuose!
p.s.Climax Ghost pats turiu 0,10 ant spiningo.Nepasakyciau,kad vandenyje jis man nematomas.Kaip zuvims-nezinau.
 #258682   shimano 26
 22 Vas 2011 15:54
na nzn ar as ji bandysiu,bus matyt.tai ir fluorkarbonas matosi,kiek esu merkes i vandeni,tik maziau ne monofilamentas,bet matosi.o tarkim imerkus 0,04 ta ghost skaidru vala,kazin kaip tada,nes jis uz tavo 0,10 daugiau ne dvigubai plonesnis.As kai zvejoju tarkim didesnes zuvis buna,kad 0,16 fluorkarbonas ir neatlaiko,o storesni uzristi negaliu,nes suprasteja kibimas.arba buna istrauki kelias didesnes zuvis ir turi keist pavadeli,nes jis susilpneja,ir buna,kad kertant arba traukiant kokia 5 ar 6 zuvi tiesiog nutruksta pavadelis,o keitaliot irgi nesinori ten istisai,kas kelios zuvys..tai sakau gal tas ghost butu visai nieko,reiketu isbandyt isbandyti,visgi jei 0,04 laiko 3,5 kg tai manau pakankamai tvirtas jis.
 #266702   AntanasM
 23 Kov 2011 09:14
Sveiki,
nusipirkau tokį "daiktą" kuris tipo skirtas plūdėms švinukams parinkti. Toks kur prisegi plūdę už galo įdedi į indą, ir tipo švinukus dedi. Bet ar jis koks brokuotas ar kaip, nes jį vieną įdėjus į indą jis jau pats lengvai skęsta. Plūdė 3gr, uždedi 2,5gr ir visa sistema paskęsta
Aš manau kad tas daiktas turėtų būti taip išsvertas kad pats neskęstų
Ar kaip čia yra,
Siguti paaiškink?
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #266736   kriukelis
 23 Kov 2011 11:14
kur pirkai man irgi tokio reikia
 #266859   Raupsuotas
 23 Kov 2011 19:03
[quote="AntanasM"]Sveiki,
nusipirkau tokį "daiktą" kuris tipo skirtas plūdėms švinukams parinkti. Toks kur prisegi plūdę už galo įdedi į indą, ir tipo švinukus dedi. Bet ar jis koks brokuotas ar kaip, nes jį vieną įdėjus į indą jis jau pats lengvai skęsta. Plūdė 3gr, uždedi 2,5gr ir visa sistema paskęsta
Aš manau kad tas daiktas turėtų būti taip išsvertas kad pats neskęstų
Ar kaip čia yra,
Siguti paaiškink?
Paveikslėlis


Būtent taip ir yra AntanaiM.Aš irgi tokiu naudojuosi.Nebrangus, o ir labai patogus kada nori subalansuoti iš anksto plūdeles.
P.S.Patikslinu tik parduotuvės adresą.Kaunas, Jonavos 254 Paveikslėlis
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė