Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #285077   vava
 28 Geg 2011 14:16
Šioje temoje lauksime ToOmas laimikių ir žūklės aprašymų
 #285085   ToOmas
 28 Geg 2011 15:19
Gegužės 26 diena, Ketvirtadienis.

Iš mokyklos grįžau anksčiau, nei įprasta (nebuvo dviejų pamokų). Parėjau, persirengiau, pasiruošiau eiti žvejoti (tai iš anksto buvau suplanavęs). Danguje vartaliojasi saulė - giedra, šilta diena. ;uolrait Atėjęs prie upės neradau nė vieno žvejo. Pradėjau gan siaurame upės ruože. Žvejojau baltu guminuku su raudona galva (vartyklių tą dieną nenorėjau imti, o prieš sukres esu 70% nusistatęs, nes ant jų man niekas nekimba :-D ) Paėjęs keliasdešimt metrų nusprendžiau pasikeisti guminuką (pasiimti guminuką pilku kūneliu su blizgučiais ir taipogi raudona galva). Mėčiau gal kokias 2h - nieko. Nuėjau, palyginus, neilgą upės ruožą, nes vienoje vietoje mėgstu užsibūti :grin: Priėjau dar neišbandytą upės ruožą. Vieta pasirodė gan nepalanki - toje pusėje, kur stovėjau, karklai buvo pasvirę į vandenį, taigi buvo gan sunkoka užmesti masalą. Po 10 minučių, praleistų nepalankioje vietoje, :-D pajutau, kad guminukas kažkur užsikabino (galvojau, kad žolės, nes jau n-tąjį kartą guminukas toje vietoje kabinosi). Dėl viso pikto staigiai truktelėjau meškerę į priešingą pusę (pakirtau). Įtempiu valą, žiū - juda! Huraaa! :-D ''plot Karštligiškai ėmiau traukti žuvį. Už poros metrų vandenyje švystelejo pailga, balta papilvė. "Lydeka" - iš karto supratau. Dar kelios sekundės, ir jau vilkau ją į krantą. Keletą kartų guminuką pravedžiau pro tą pačia kibimo vietą. Stukt! Vėl užkibo. ;-var-var. Ištraukiau panašaus dydžio lydeką, kaip ir pirmoji. Na, iš tos laimės sugebėjau įvelti guminuką į karklus (prie jų krapščiausi gal 20 min) :-D . Nuėjau gal 300m pasroviui, bet beveik nežvejodamas, o šiaip vaikščiodamas (pagavus laimikį daugiau nebesinorėjo žuveliaut, tiesiog drožt namo ir viską parodyt šeimynai :-D). Taip ir nusprendžiau padaryti.

Štai mano lydekaitės:
Paveikslėlis

Pirmoji lydeka (svoris - 1kg, ilgis - 50,5cm):
Paveikslėlis

Antroji Lydeka (svoris - 1,1kg, ilgis 56 cm):
Paveikslėlis

Na ir žvejys su savo laimikiais :-D :
Paveikslėlis

O dabar rubrika "CSI Virvytė" :-D :
Paveikslėlis

Kaip manot, kas galėjo nutikt šiai lydekai? Aš ją tokią ištraukiau iš upės, taigi nežinau kas jai galėjo nutikt.

Ačiū, kad skaitėte! ::hai-bai Lauksiu komentarų, ir jeigu kas netaip - kritikos :)

Sėkmės ir jums žvejyboje! :)
 #286971   ToOmas
 06 Bir 2011 14:01
Birželio 5 diena, Sekmadienis, vakaras.

Visiškai atsitiktinai atradęs pamestą ritės dalelę ir ją susitvarkęs, nusprendžiau eiti pažvejoti. Užsikabinau dar laimikių neatnešusią ir mažokai bandytą bei paties pagamintą ir pavadintą šaukštablizgę :grin: Apsipurškiu purškalu nuo uodų, pasiimu kelis papildomus masalus ir išžingsniuoju prie upės. Nuėjęs suprantu - pareisiu raudonomis kojomis (kadangi buvau su bridžais, o paupys yra vienas didelis dilgėlynas :-D). Pirmieji metimai, skirti apšilti, skrenda ne ten, kur aš norėjau. Paeinu prasimėtydamas, grožiuosi saulėlydžiu. Vakaras nuostabus - nėra vėjo, giedra, gana vėsu. :gutgut Perdaug užsisvajojęs švysteliu šaukštablizgę per toli, ji nukrenta kitoje upės pusėje :-D Viskas gerai, neužsikabino. Trūkteliu valą, šaukštablizgė skrenda į vandenį ir... Kibimas, po kurio seka du mano kirtimai (nebuvau tikras, ar pirmąjį kartą gerai užkirtau). Lydeka gana stipri, maloniai čirškia mano ritės stabdis. :grin: Po trumpos kovos žuvis jau krante. Einam toliau. Priekinėje upės atkarpoje pamačiau kaip kelis kartus suraibuliavo vanduo - žuvys aktyvios. ;uolrait Kitoje upės pusėje iš namo girdėjau sklindančią muziką, taigi tą upės atkarpą įveikiau su lietuviška estrada. :-D Na, toliau paėjęs gal 100m ir, pasižiūrėjęs į laikrodį, nusprendžiau, kad jau reikia eiti, visgi rytoj kontrolinis... Paskutinį kartą mestelėjęs žvilgsnį į upę, apsisuku ir patraukiu namo...

Laimikis:
Paveikslėlis

Nei žvyno. :/braj;
 #294392   ToOmas
 15 Lie 2011 16:10
Sveiki, noriu ir vėl jus sutrugdyti savo reportažiuku :/braj;

Liepos 11 diena, pirmadienis.

"Dušna" diena, saulė plieskia negailestingai. Ačiū Dievui, nors vienas kitas debesėlis kartais sukuria pavėsį. Sumanęs pažvejot, nieko nelaukiu, renkuosi daiktus, rengiuosi, čiumpu spiningą ir lekiu prie upės. Kadangi debesuotumas buvo mažas, iš pradžių nusprendžiau išbandyti perlamutrinį guminuką su juoda nugarėle ir raudona uodegėle. Pirmieji metimai apšilimui ir jau pradedu įsijausti. Sekliose vietose nuspredžiu ilgai nesiterlioti ir po truputį artinuosi prie duobės. Priėjęs žolių juostą išvis norėjau ją aplenkti, bet kažkas mane sustabdė - visgi reikia pabandyti. Keli metimai ir kibimas, graži lydeka pasikabino ant guminuko, bet kai ją pritraukiau prie kranto, nusipurtė :-niak' . Už kokių 10 minučių kitoje vietoje vėl kibimas. Na kibimu šį puolimą nelabai pavadinsi. Lydeka puolė guminuką, buvo jį beapžiojanti, bet pamatė mane ir šovė į šoną. Vynioju meškerę ir einu į kitą upės atkarpą. Šioje atkarpoje nuo pavasario esu turėjęs tik 2 kibimus, tačiau 1 iš tų kibimų buvo klumpinis ešerys :) Persiorientuoju ant ešerių, imu mažą sukriukę ir bandau juos vilioti. Nieko. Iš paskos seka armijos mailiaus, bet didesnių žuvų nesimato. Saulė kaitina visu pajėgumu, kaklas dega, aš visas šlapias nuo prakaito :grin: Vynioju meškerę ir einu link vietos kurios gylis apie 30-40cm, ji apaugusi meldais. Vienas žvejys sakė, kad ten turėtų kibti ešeriai. Nueinu - nė grybšt. Nusivylimas mano veide. :mėlynvarla Bet bandau nenukabinti nosies ir einu toliau. Prieinu tiltą, pereinų į kitą pusę, kur patogesnis priėjimas į vietą, kurioje nesenai man pasirašė keletas lydekaičių. Čia irgi nieko. Visiškai surūgęs lendu po tiltu, kad nebūtų taip karšta, ir svaidau guminuką į žoles. Staiga pamatau, kad mano masalą parsiveja 3 ešeriai - 1 mažas, 2 didesnis, o 3 dar didesnis :grin: Aš sustingstu, valdau tik meškerę. ešeriokai mano guminuko nepuola, tik kartas nuo karto puola galvakablio galvą. Reginys superinis. Mane užplūdo geros emocijos :) Visas šou truko gal 2 minutes. Paskui ešeriai išsigando ir nuplaukė tolyn. Sužinojęs, kad čia yra ešerių, imu pačią mažiausią savo sukriukę, beto rastą visai čia pat, prie tilto. Keli metimai - niekas nebeseka sukriukės. Nukabinu nosį. Staiga stukt - pamatau lydeką. Atrodo apie 1kg svorio. Išvelku į krantą, prieinu arčiau... lydis apie 2kg :superšokas Gal tiek nesveria, bet aš jau 100% garantuotas, kad pagavau didžiausią savo gyvenime žuvį, kolkas :ruko Kaip pirmus metus spiningaujančiam pacanui, neblogai, ar ne? :-D Susikaupusios emocijos trugdo žvejot, padarau dar kelis metimus, ištraukiu vos vos už sukriukę didesnę lydekaitę ir žingsniuoju namo.
Pareinu, pasveriu lydeką - 2kg 50g, ilgis 67cm :grin:

Nelabai vykusi, bet vistiek fotografija su žveju :-D :
Paveikslėlis

O štai žuvis su mėnesio ženklu:

IMG_1515.jpg - 5.0 Mb
 #295377   ToOmas
 23 Lie 2011 18:12
Sveiki meškerės broliai! :/braj;

Aš čia su savo trumpu bet emocingu žūklės reportažu.

Liepos 23 diena, šeštadienis, pavakarys.

Visą dieną pūtė gana smarkus vėjas, kuris būtų trugdęs man žvejoti. Pagaliau vėjas truputį aprimo ir aš, sukirtęs gerą gabalą arbūzo čiupau kelias riekes batono, skardinę kukurūzų, meškerę ir išbėgau prie savo prūdo. Prūdas už 15m nuo trobos, tereikia įveikti sodelį, todėl ilgai nereikėjo bėgti :-D
Štai prūdas:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Greitai išsitiesiau naujają plūdinę meškerę Larus Explorer 410 cm ilgio, vandenin įmečiau kelias riekes batono, ant kabliuko užvėriau 3 kukurūzus, užmečiau ir atsisėdau laukti.

Paveikslėlis

Batoną judina maži karosiukai, kartas nuo karto jį patalžo ir didelės žuvys. Apie 10 min prasėdžiu nesulaukęs kibimo, mailius atakuoja mano plūdę. Kadangi vėjas nupūtė plūdę, reikėjo permest. Vos tik užmečiau plūdę, nespėjau net dorai atsisėsti, kai plūdė ėmė timpčioti. Du nedideli timptelėjimai ir plūdės nebėra :superšokas Staigiai čiumpu meškerę, kertu, yra! Iškart ant vandens paviršiau pasirodo pailgas kūnas. "Amūras" - iškart dingtelėjo. :che-he: Bet žuvis matyt iš manęs tik pasityčiojo ir nėrė gylyn. Bandau traukti - nelabai išeina :/nu/n/x Traukiu gana švelniai, kartas nuo karto pareguliuodamas ritės stabdį. Vos tik pritraukiu amūrą prie kranto jis vėl metasi į gilumą. Bet jis priešinasi ne kaip visos žuvys (bent jau kiek aš esu traukęs), o stipriais smūgiais: bac, bac, bac, seka smūgiai vienas po kito ir žuvis nuo manęs tolsta. Pašaukiau mamą, kad pasikviestų tėtį ir ateitų pasižiūrėti pati mano kovos. Ateina ir brolis. Kai pagaliau pritraukiu žuvį prie kranto, mano tėtis įbrenda į vandenį ir ją ištraukia. Kai didumo! :-D Tokio amūro dar nesu pagavęs. ''plot

Pasveriu, pamatuoju.

Ilgis - 51cm, svoris - 1,5kg.

Štai žuvis su mėnesio ženklu:

Paveikslėlis

Žvejys su žuvimi:

Paveikslėlis

P.S. Nedidelis palyginimas - 2kg 50g lydeką traukiau apie 10 sekundžių, o su šiuo 1kg 500g amuru kovojau apie 3min 30sec.

Reziume žvejyba buvo trumpa bet nuostabi, pagautas didžiausias amūras.

Tai tiek, nei žvyno! :/braj;
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė