Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #270732   vava
 05 Bal 2011 08:10
Šioje temoje lauksime TailDancer laimikių ir žūklės aprašymų :/braj;
 #275205   TailDancer
 18 Bal 2011 11:50
Na ka, reikia ir man kazkaip pasireiksti :v-ar
Atejo pagaliau taip lauktas penktadienio vakaras :cool: Kaip ir visada, (beveik visada) su tevuku pajudame i kaima pailseti, nuo viso miesto triuksmo, skubejimo. :koliorava O kaip zinia, visai sale mano kaimo teka pati man mieliausia ir graziausia upe, t.y. Nevezis ;-var-var. Na ir kaip gi as galeciau praleisti tokia proga ir nepazvejoti ten. Tai stai cia, as ir pabandysiu aprasyti visus savaitgalio nuotykius, patirtus sioje upeje :)
Penktadienio vakaras. Jei jau esu kaime, tai kaip gi nenueisi prie upes su meskere, juk reikia kazkaip tai atidaryti atviro vandens sezona :roll: Paskubomis susirisu pludinuke, susimaisau pasara, prisikasu sliekuciu ir greitu zingsniu zygiuoju upes link. Upe mane mane pasitinka visai kitokia, nei as ja isivaizdavau, as galvojau, kad joje bus zymiai daugiau vandens ir tas vanduo bus purvinas, bet anaiptol taip nebuvo. ''plot Na ka greitai pasiruosiu savo zvejybos vieta, imetu kelis rutulius paraso, uzsimetu pludinuke ir laukiu, ir laukiu, ir laukiu, bet kibimo taip ir nesulaukiu ir tik staiga, kai jau buvau beveik prarades vilti toje vietoje kazka pagauti, pludyte lengvai prinere ir iskarto seka mano meskeres paimimas i rankas ir kirtimas !-kliovas-! , ko pasekoje greitai krante atsidure nedidele kuojyte, Valio sezonas atidarytas ;-var-var. Bet tai ir buvo paskutinis kibimas toje vietoje :!fig! Na ka, jei cia nekimba, reikia keisti vieta, pereinu sektiek toleliau, kur apsemti krumai ir kur matosi kazkoks tai veiksmas, kazkas rankioje vabaliukus nuo virsaus, kazkas mailiuka pravaiko, kazkas krumus judina ;-) Na kagi, pakeitus vieta, prasideda kibimukai, nors ir labai atsargus, bet vistiek kibimai. Taip per pusvalandi, kol saule nusileido, pagavau 4 kuojytes, vis siokia tokia pradzia. :koliorava
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Sestadienis. Po penktadionio zukles, sunkiai uzmigau, o kai uzmigau, kas valanda prabusdavau ir paziuredavau pro langa, ziuredavau kol prasvis, kol pirmi spinduliai prades sviesti man i akis, pro atviras uzuolaidas ;;yel ir stai siektiek po 6 valandos ryto prabundu ir pamatau kad saule jau kyla is uz horizonto, greitai pasoku is lovos, maisausi pasara, renkuosi daigtus ir vel skubu upes link, i vakarykste zukles vieta. Nevezis ir vel mane nustebina, taciau sykart ne geraja prasme. Upe per nakti nuslugo apie 25-30cm ir kur vakar laikesi zuvis, siandien jos ten nebera !:nujop...! Nu ka jau padarysi, reikia taikytis prie tokiu zukles salygu kokios yra. Ir vel viskas taip pat, jaukas skrenda i vandeni, meskere uzmesta. KIbimo vel laukiau ilgai. Ir tik staiga, kitoje uzutekio puseje pasirodo, Nevezio gyventojas, bei didis skulptorius, Bebras :) Greitai ieskau Fotoaparato, bet kaip dazniausiai, tokiais momentais buna, nepavyksta greitai jo issitraukti, bet bebras niekur neskuba ir leidziasi buti nufotografuojamas :gutgut
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Na ka, as ir toliau laukiu kibimo, praejo viena valanda, dvi ir stai pasirodo pirmasis kibimas, neilgai trukus ir antrasis. Baigiant zukle, kol kroviausi visus daigtus, paleidinejau tas varganas dvi zuvytes, pamatau, kad kazkas mano plude vel nori paskandinti ir stai tuo metu pakertu ir istraukiu eserioka, kuris jau greitu lauku turetu pradeti nersti, ir neveziui padovanoti daug eseriuku. :wh.flag:
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Tai stai, siam kartui tiek, nekoks is manes rasytojas, bet ka gi padarysi. :/braj; Na ir dar keletas nuotrauku is sio savaitgalio :) Pasimatysime kita savaitgali, kurio ispudzius pasistengsiu vel jus perteikti:)
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #277212   TailDancer
 25 Bal 2011 19:23
Sveiki visi žvejo tribūnos lankytojai ::hai-bai Visų pirma, norėciau visus pasveikinti su Šv.Velykomis ir beabejo pasidalinti savo šio ilgojo savaitgalio nuotykiais, patirtais su spiningu rakose :koliorava
Viskas prasidėjo nuo penktadienio, kai draugas mane pakviete pamojuoti spiningais, šalia esančioje uztvankoje. Susitinkame 6 valandą ryto ir pajudame link užtvankos, kur aš planavau atidaryti spiningavimo sezoną. -:saliut Ankstus rytas, mūsų nenudžiugino, nes pirmoji draugo lydekaitė užkibo tik apie 9 valandą, apie 11 jis pagavo dar vieną lydekaitę, po kurios visai mane apimė neviltis. Dėjau visas pastangas, stengiausi kaip įmanydamas, bet apie 12 valandą draugas pagavo ir dar vieną lydekaite :donknow' , o į žūklės pabaiga apie 12.30 sugundė ir dar vieną dantytąją plėšrūnę [Sv{in Vienu žodziu, prakišau kaip turi būti, 4-0 nemano naudai, dar taip nebuvo :wh.flag: Bet aš tvirtai tikėjau, kad šis ilgasis savaitgalis padovanos man kokią nors dantytąją plėšrūnę, nes jau keliatą metų išeilės, man pavyksta pagauti pirmąją lydeką Nevėžyje, nežinau kodėl, bet Nevėžis man būna ganetinai dosnus ;;yel
Šeštadienis. Kaip ir visada, lekiu į savo kaimą su didžiausiu nekantrumu, nes žinau jog Nevežis man turi padovanoti pirmąją žuvį spiningu. Dieninis nuėjimas prie upės man nedavė jokių rezultatų, todėl visas viltis dėjau vakariniui kibimui. Priėš 8 valandą aš jau stoviu prie man daugiausiai laimikių atnešusios upes atkarpos, pirmi metimai į kitą krantą, kur vasarą sužele lelijos, neatnešė rezultatų. Paėjus šektiek toleliau ir atsisėdus ant puraus smėliuko, toliau svaidau masalus į kitą krantą ir tik staiga smūgis per nagus, po kurio seka mano kirtimas !-kliovas-! spiningas susilenkia puslankiu ir dantytoji pasileidzia pasroviui, staiga pradeda kilti į paviršių ir pamatau kaip ji padare man žvake. ''plot Oho, kad ir nedidele lydekaitė, bet tikrai puiki šuolininkė, prisitraukus arčiau pamatau ir antrąją žvakę, po kurios ji atsargiai paimama į rankas ir keliauja į krantą trumpai fotosesijai, po kurios keliauja atgal :ruko Na ką, sezonas atidarytas ;;yel
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Sekmadienis. Išaušo Velykų rytas. Su tėvuku buvau susitaręs, kad jis mane nuveš į šalia esančia užtvanką paspiningauti. Susirenkame visus daiktus, užsidedame valtį ant stogo ir lekiame ieškoti plėšrūnių :v-ar Po 20 minučių jau valtis vandenyje, daiktai sukrauti ir pasileidžiu aš i plačiuosius vandenis. Geras tris valandas įsijuosęs bandžiau įsiūlyti šio telkinio aštriadantėms savo masalus, bet jos į juos net nežadėjo kreipti dėmesio. Jei jau lydekos nekimba, reikia traukti plūdinukę ir bandyti gaudyti taikę žuvį. Per daug neišsiplėtęs pasakysiu, kad raudytės kibo kaip išprotėjusios, per geras dvi valandas jų pavyko pagauti arti septynių dešimčių, nors pusė iš jų keliavo atgal. ;uolrait Na ir į zūklės pabaigą išsitraukiau spiningą, kurio pagalba pavyko pagauti ir vieną lydekaitę. Nuotaika puiki, emocijų po šios žūklės pasikroviau užtektinai, bet vis tiek nurimti dar negalėjau :/braj;
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Vakare vėl nuėjau iki Nevėžio paskalauti masalų. Gal penktu metimu, jaučiu, kad aname gale kažkas spurda ir visai nenori eiti pasisveikinti su manimi, bet dar netokia ji didelė, kad sukeltu man problemų. Kaip ir visada fotosesija ir namo. (dėja nepavyko įamžinti paleidimo, per daug greitai ji norėjo grįžti namo)
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
PO dvidešimties minučių išprašau ir dar vieną jos gentainę tik gerokai mažesnę. Tuo ši diena ir pasibaigė. :/braj;
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Pirmadienis. Vėl viskas kartojasi, valtis ant stogo, daiktai į mašiną ir už dvidešimt minučių apie 8 valandą aš vėl skalauju savo mėgstamos užtvankos vandenį. Pradžia nieko gero kaip ir vakar nežadėjo, lydekos nesidomėjo mano masalais. Apie 12 valandą nuplaukiau apžiūrėti kas dedasi šalia salos, nes šalia jos ne viena ir ne dvi lydekos mano buvo pagautos. Įsitaisau tarp vandenyje augančių žolių ir pradedu svaidyti savo masalus, po penkių minučių šalia valties pamatau kaip išlenda lydeka ir stveria mano masalas, aš ją pakertu, palaikau kelias sekundės dalis ir pamatau kaip ji atitrūksta ir skuodžia kuo toliau nuo manęs :-ug Nu velnias, graži lydeka buvo, bet jau nieko nebe padarysi. :liež-uvis Po penkių minučių, kai jau šiaktiek atslūgo adrenalinas pradedu toliau svaidyti savo masalus. Numetus šalia žolių masalą pamatau kaip link jo milžinišku greičiu atskuodžia ir griebdama masalą, net iššoka iš vandens lydekaitė. Po neilgos kovos, ji jau pas mane spurda valtyje. Trumpa fotosesija ir ji toliau vaiko žuveles, savo gimtuosia vandenyse.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Iki kito savaitgalio, atsisveikinu su jumis ::hai-bai
 #278480   TailDancer
 01 Geg 2011 17:14
Sveiki ir vėl visi žvejo tribūnos lankytojai :/braj; Šis reportažas bus šėktiek kitoks nei ankstesnieji, nes šįkart žūklei buvo skirta tik viena diena 'viarkt
Pradėsiu nuo to kaip ir visada, nes šeštadieni aš vėl pajudėjau kaimo link. Diena graži, nekaršta, vėjelis pučia gana stiprus, saulutė karts nuo karto tik pasirodo iš už debesų apkloto ../;nzv Labai nuostabus oras gaudyti lydekas ;uolrait Šį kart į žvejyba susiruošiu ne vienas, kartu su manimi važiuoja ir valties savininkas, kurią esu iš jo pasiskolinęs ../;nzv Į netoliese esančią užtvanką nuvykstame apie puse penkių. Nieko nelaukią, išplaukiama į visai šalia esantį žolyną, (kur aną savaitgali pavyko pagauti viena lydekaitę ir viena pabėgo :-ug ) dėja šįkart jis mums nepadovanojo laimikio. :nujau-ne Jei čia nekimba, reikia ieškoti kur kibs. ;uolrait Sukamės ir plaukiame prieš vėją iki pusiasalio, kur mano nuomone turėtų būti veiksmo, bet ir čia dantytosios mums nepasirodė. Irkluojame į užtvankos vidurį ir pradedame dreifuoti. Po kelių minučių, prie viduryje išlindusių žolių sulaukiu smūgio, dėja palaikęs ją kelias sekundes pajaučiu, kad ji išsilaisvino nuo kabliuko ir nuplaukė savo keliais. 1-0 dantytojų naudai :-niak' Dar po kelių minučių, matau kaip kolega turi kažką ikirtęs, bet ir ji neilgai trukus išsipurto kabliuką iš nasrų. 2-0 lydekų naudai !:nujop...! Po gero pusvalandžio pajudame link salos. Svaidome masalus palei kranto liniją, nuotaika nekokia, tik staiga smūgis, nepasikirto :-niak' Metu vėl ten pat, vėl smūgis, tik šįkart ji jau sėdi ant mano kabliuko ;-var-var. Ištraukiu pamatuoju 45cm, dar šiaktiek jai reikia paaugti :/braj; Truputi sušvelniname rezultatą, 2-1 lydekų naudai
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Nuotaika iškart pagerėja ;;yel Toliau svaidome savo masalus. Aplankome dar keliatą vietų, bet ir ten nesulaukiame kibimų. Grįžtame atgal, kur nusipurtė dvi lydekos. Svaidome palei žoles, nieko, paplaukiame truputį link kranto užsiinkaruojame ir pradedame vėl svaidyti savo masalus. Kolega įkerta lydeka, bet ji ir vėl po neilgos kovos išsipurto kabliuką iš nasrų :-niak' 3-1 !:nujop...! Keliatas metimų ir jaučiu, kad mano guminę virpę kažkas norėjo paragauti ir pasimovė ant kabliuko, neilga kova ir ji jau valtyje ;-var-var. Sušvelninu rezultatą iki 3-2, nuotaika dar labiau pagerėjo (bentjau man :grin: ).
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paplaukiame dar truputį tolėliau ir kolega įkerta lydeką, kuria šįkart jau jam pavyksta ištraukti ''plot 3-3, lygiosios :tia-tau Dangus niaukiasi, vėjas kyla ir mes jau nutariame, kad reikia plaukti namo, bet prieš tai man dar labai norėjosi patikrinti vietelę, nuo kurios pradėjome savo žūkle. Priplaukiame vėl prie tų žolių, mėtome savo masalus, aš švysteliu savo virpę už žolių linijos, kur iškarto ją net nepasiekusią dugno čiupo lydeka ir pasimovė ant kabliuko, greitai ji buvo ištraukta iš vandens ir pamatuota. 4-3 išsiveržiame i priekį. ;-var-var. Dar vienas metimas ir vėl virpei net nespėjus pasiekti dugno sulaukiu smūgio. Vėl neilga kova ir ji jau valtyje. 5-3 mūsu naudai, ir 4-1 prieš kolegą laimiu :tia-tau Padaręs dar viena metimą ir nesulaukęs kibimo plaukiu į krantą, nes dangus jau grasino padaryti mus šlapiais. Nuotaika labai gera, vaikštau visas laimingas kaip mažas vaikas gavęs saldainį. Seniai tokios žvejybos neturėjau. Lydekos nors ir neįspudingos (45,47,48,48 ir x cm), bet labai jau stiprios :/braj;
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Sekmadienis, diena be meškerių, bet su rimtais tikslais pasidaryti kelias patogias žūklavietes, nes jau atsibodo vandenį pasiekti nušliaužus ant užpakalio. Per daug neišsiplėsiu, patys viską pamatysite :)
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Šiam kartui tiek, iki kitų susitikimų :/braj; Ir pabaigai kelios nuotraukos ;uolrait
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #280008   TailDancer
 08 Geg 2011 20:10
Sveiki visi :) Iš karto prasitarsiu, kad šiame reportaže beveik nebus laimikių. :/braj;
Penktadienis.
Netikėtai pavyko atsidurti Nevėžyje ties Miežiskiais. Žinojau, kad laiko pažvejoti ten turėsiu nedaug, tai paskubomis pasiruošiu spiningą ir žygiuoju prie upės. Vandens ganėtinai nemažai kaip toje Nevėžio vietoje, be to dar jis purvinas. 1,5 valandos masalų svaidymo nedavė jokių rezultatų.
Štai kaip atrodo Nevėžis-grynas ''melioracijos griovys''. :fingal:
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Vakare dar pavyko nusigauti iki Ekrano marių, kurios taip pat man nepadovanojo jokio laimikio. :-niak'
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Šeštadienis.
Visą savaitę norėjau aplankyti vieną upės ruožą, kurį netyčia aptikai praeitą savaitgalį. Ir štai, po pietų aš atsirandu šalia tos vietos. Ramuma, nei vienos žmogaus pėdos, tik išminti žvėrių takai. Upė čiurlena sau įprasta vaga, paukšteliai čiulba, jokio triukšmo- ir ko gi daugiau gali reikėti žmogui? ;-var-var. Upė toje vietoje ypač graži- nėra šiukšlių kalnų, status šlaitas užstoja nuo vėjo, (tą karta užstojo :-D ) krantas bei upė padengta žvyriuku :) Dėja, bet čia niekas nesusidomėjo mano siūlomais masalais. Žygiuoju toliau ir staiga išlindęs iš už krūmo pamatau nudegintą pieva, ji tokia nyki, net trūksta žodžių man ją apibūdinti :mėlynvarla Žygiuoju toliau, braunuosi pro krūmus, karts nuo karto užmesdamas masalą į vandenį. Netikėtai, palei pat krantą pajaučiu, kad kažkas užkibo, iš smūgiu supratau, kad tai bus turbūt mano pati ''didžiausia'' šio sezono plėšrūnė, po ilgos ir varginančios kovos, man pasisekė ją ištraukti į krantą, gražiai atkabinu kabliuką ir paleidžiu. Pirmoji šio savaitgalio plėšrūnė :/braj;
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Po dvidešimties minučių į mano masalą vėl pasikėsino panašaus dydžio plėšrūnė, kuriai labiau pasisekė, palei pat kojas, bekeliant ją iš vandens jai pavyko išsipurtyti kabliuką :) Braunuosi toliau ir mano akys užkliuvo už didelio, vandens išplauto kranto, už kurio atsivėrė beprotiškai gražūs vaizdai ;-var-var.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Po šių vaizdų teko keliauti namo, nes žinojau, kad kelio iki namų bus daug, net gi labai daug :superšokas Keliauju sau ramiai per pievą, aplink nyku, juoda, tik kur nekur matosi žolių kupsteliai. Netikėtai už mano akių užkliūva po krūmu gulintis baltas daiktas, prieinu ir pamatau, kad ten mėtosi šerno viršutinis žandikaulis, -:kiwl šalia mėtosi keletas šonkaulių, bet apatinio žandikaulio man ir nebe pavyko surasti, gal koks usūrinis nusitempė į savo urvą. Kelionė namo neprailgo, nors teko keliauti net dvi valandas ../;nzv Beeidamas, netyčia nuveju dvi stirnaitės. Šalia namų dar pamatau bebrą plaukiojanti po senvagę. Gražus savaitgalis buvo, nors ir nepavyko susigrumti su stambiasne plėšrūne. Ačiū visiems uš sugaištą laiką. :)
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #280636   TailDancer
 10 Geg 2011 21:01
Sveiki ir vėl visi :/braj; Šiandien turėjau iškėlęs sau užduotį-t.y. pakrikštyti naująjį spiningėlį. Žuvies nepavyko pagauti, bet už tai pavyko pagauti keletą kadrų fotoaparatu. Upelis labai gražus, nors toje vietoje kur aš buvau, iki miesto ribos kokie 2km kelio :)
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #281543   TailDancer
 13 Geg 2011 13:34
Tikiuosi nesupyksite, kad ir vėl aš jus trukdau :/braj; Viskas prasidėjo nuo pirmadienio, kai sužinojau jog penktadienį nereikia į mokyklą ''plot Jau savaitės pradžioje su keliais draugais rengėme planą kur ir ką žvejoti, bet kaip ir dažniausiai būna tikslią vietą sugalvojome tik vakar iš ryto. Pradžioje abejojau ar važiuoti į žvejyba, bet likus 15 minučių apsisprendžiau, kad vis dėlto važiuosiu. Paskubomis susikraunu visus daiktus, ir pajudu į susitikimo vietą. Neilga kelionė ir mes jau vietoje, kraunamės daiktus, ruošiamės nakčiai, pjauname vandens augaliją.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Susimetame meškerias tik apie 8 valandą. Kibimų nėra nei man, nei dar dviems draugas. Ir štai apie 10h pirmas kibimas, šalia sėdinčiam draugui. Dėja bet ištraukti nepavyko, nors ir lyniuko dydis buvo kiek matėme labai jau juokingas, gal šimta gramų jis būtu traukęs :) Po geros valandos dar vienas kibimas ir vėl tam pačiam draugui, tik šykart lyniukas atsidūrė krante, šis jau papuolė zymiai didesnis didesnis už ankstesnyjį kuris nepasiekė kranto. Daugiau iki pat vėlaus vakaro nepavyko pagauti niekam nei vienos žuvies. tai patraukėme pogulio. ;;yel Žadintuvą buvau nusistatęs 4 valandai, bet kažkodėl tai jis manęs nepažadino, tai pavyko atsikelti tik prieš šešias. Lietus lyja, šalta, vėjas kyla, negerai, labai negerai :-ug Žvejojame toliau, prasideda kibimai, bet pakirsti nepavyksta. Apie pusę septynių, tas pats draugas pakerta lyną, beeidamas link jo pamatau, kad ir kitos jo meškerės plūdės nebėra, reikia man kirsti, nes įeis į žoles ir vargei tada mes jį būtume iškrapštę. Pakertu o aname gale pajaučiu, kad turiu, turiu pirmąjį šių metų lyną, bet tik ne ant savo meškerės pagautą. ;-var-var. Na ir kas, juk ne mėsos prilupti atvažiavau, o pabūti gamtoje, su gerų bičiulių kompanija. Iki pat vienuoliktos valandos dar pagavome truputį smulkmės. Ešeriukai rydavo mūsų sliekus be pasigailėjimo, pagavome ir kelis delninius karšiukus, kuojytes pastoviai tampydavo musų naktinius sliekus, bet niekaip joms nepavykdavo jų praryti. Na ir štai mūsų lyniukai(tiksliau draugo, nors su vienu ir aš pakovojau) :) Neperdidžiausi ( imamo dydžio), bet vistiek smagūs :)
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Na ir žvejybos gale nuvažiavome į vieną kuriame draugas norėjo pasižiūrėti ar yra gyvybės. Keli metimai ir draugas parsitempia lydekaitę. Užsinorėjau ir aš pamėtyti su spiningu, paimu jo spiningą, porą metimų padarau ir jaučiu kad aname gale ir man kažkas sėdi, su 0,12 valiuku ir jautriu spiningėliu vienas malonumas traukti, kad ir tokio dydžio lydekaites. :/braj;
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Šiam kartui tiek :) Nei žvyno... :/braj;
 #281886   TailDancer
 15 Geg 2011 13:39
Laba diena ir vėl tariu jums. :/braj; Turbūt jau pabodau aš jums su savo nerezultatyviomis žūklėmis, bet ką jau padarysi. Nesiseka man pagauti rimtų egzempliorių, bet aš neprarandu dar vilties, juk visas lydekų sezonas dar prieš akis :) Šis savaitgalis buvo truputį kitoks nei ankstesnieji, nes šį kartą teko pažvejoti ir Lėvens upėje, bet apie tai vėliau -liežvis
Šeštadienio rytas. Kamuoja nemiga ir aš jau apie puse 7 keliuosi iš lovos ir mąstau kur šįkart pažvejoti. Neužilgo atsikelia ir tėvukas, kuriam iš karto pasakau, kad šiandien žvejosiu ten ir ten. Apie pusė aštuonių keliame valtį ant stogo ir pajudame link užtvankos. Dvi savaites nesilankiau aš tame tvenkinyje, o jis per tą laiką labai pasikeitė, žolės užvaldė beveik visą tvenkinį :-niak' Jei jau atvažiavau tai reikia ir ruoštis žūklei ir bandyti suvilioti kokią aštriadantę. Pirma valanda nieko gero nežadėjo, nei vieno kibimo, keista :stop-; Pakeitus vietą, pirmi metimai ir smūgis, nepakertu :stop-; Guminukas kaip supjaustytas, dantys vos ne kiaurai perėjo per jį :shock: Toliau svaidau masalus, jau 10:30, saulė kepina, vėjas baisus. Maluosi po užtvanką, nei barkšt. Po kiek laiko sulaukiu dar vieno smūgio ir vėl nepakirtau, segė per galvakablį :stop-; Jau galvoje pradėjo suktis mintys, kad nieko gero nebus, bet vistiek dar truputį vilties turiu kažką iškrapštyti :) Į žuklės pabaigą pajudu link salos, keli metimai barkšt per meškerykoti, turiu, bet kad dydis nedžiugina. Svarbu nors vieną pagavau ir galiu ramei traukti namolio :/braj;
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Šeštadienio vakaras. Visą savaitę, gal netgi ir ilgiau nekantravau aplankytį šią upę. Nors ten laimikiai ir nedideli, bet vistiek įdomu jas ten pagaudyti ir pamokyti atsargumo. Laiko turiu nedaug, apie valandą. Greitu žingsniu skuodžiu prie upės, dedu pasiteisinusi guminuką šioje upėje ir svaidau jį. Keletas metimų, jaučiu sėdi Lėvens ''standartas''. Vaikštau toliau paupiu. Prieinu vietą, kur vasarą neprasibraunu, keliatas metimų sėdi, šįkart Truputį didesnė. Į tą pačią vietą dar keletas metimų ir dar viena sėdi. Smagu ;-var-var. Pasižiūriu į laikrodį-laikas jau namo. Neilgai teko pažvejoti, bet labai smagiai praleidau laiką. :/brazasista Šiam kartui tiek, tikėkimės kitą savaitgalį pavyks kažką rimtesnio suvilioti. Iki kitų susitikimų. :/braj;
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #283807   TailDancer
 22 Geg 2011 17:17
Hey, hey, hey, ir vėl aš čia :/braj; Pagaliau taip lauktas savaitgalis atriedėjo, bet su žvejybai visai netinkamu oru. Karšta be proto. Apvalus blynas kepina nuo pat ryto, iki pat vakaro. :-ug Dar per visą dieną, kai taip karšta turėjau darbų iki kaklo. Žvejybai laiko atsirado tik šeštadienį vakare. Blynas kuris visą dieną vertė mane lieti prakaitą, lėtai leidosi horizonto link. ;-var-var. Mano giliu įsitikinimu eiti spiningauti tiesiog beprasmiška, reikia sulaukti kol truputį atvės oras, kai dangumi pradės slinkti tamsūs debesėliai, kurie grasins lietumi, kuris kesinsis mane išmaudyti-štai tada ateis spiningo eilė. Nors ir taip, daugiausia praleidžiu laiko lakstydamas su spiningu rankose, ar plaukiodamas po plačiuosius vandenis. :tia-tau Antri metai, kai aš retai paimu plūdinukę į rankas, nors su ja taip pat labai įdomu susikauti su kokiu karšioku, ar Nevėžio galiūnu šapalu ;-var-var. Tikėdamasis karšių, šeštadienio pavakarę skubu prisikasti sliekučių, lekiu iki parduotuvės nusipirkti kukurūzų, bei maišyti pašaro. Greitai pavyksta susisukti ir aš skubu į ankščiau pasidarytą žūklavietę, kurios duobėje gyvena karšiai, bei kitos žuvys. Keli jauko rutuliai lekia į vandenį, po kurių iškart galima sakyti į jį krenta ir mano plūdelė. Keliatas pravedimų, tuščia. Sliekutį keičia kukurūzas, dar keletas pravedimų pludytė lengvai prinere, kertu ir pirmoji to vakaro kuoja keliauja į krantą. Uodai kanda kaip pasiutę, meškerę laikyti rankose jau pavojinga. Pasijaučiau ten sedėdamas kaip, kad būčiau pačiame mūšio įkarštyje, kur kulkos skrieja pro tave kars nuo karto įgeldamos, naikintuvai skraido virš galvų laviruodami, kad neįkristų i vandenį ir nepataptų storasprandžio vakariene. Darosi nejauku. Žvejoju toliau, bandau visokiomis priemonėmis gintis nuo uodų. Plūdyte lėtai plaukia pasroviui, vis kažkas bando praryti mano masalą, bet tam kažka nesiseka. Netikėtai plūdė panere į giliuosiu vandenis. Kažkas nutiko, dėl visako kertu ir dar viena kuojytė keliauja į krantą. Per pusę valandos 2 kuojytės, silpnai. Vos begaliu išsedėti-tie parazitai baigia mane išvaryti iš proto, bet stengiuosi laikytis. Vėl viskas nuo pradžių, plūde lėtai leidžiasi kartu su upe ir staiga sustoja, atsigula ant šono. Trinu rankomis ir laukiu kol pradės važiuoti, 99%, kad atplaukė išsvajotasis karšis. Plūde palengva pradeda važiuoti į šoną, kertu ir iškarto mane apima neviltis, kai pamatau į viršų iškilusę kuoja. Jomajo, tiek kantrybes pareikalavo iš manęs, kol laukiau plūdės važiuojančios arba neriančios, o čia mat sugalvojo pakvailioti kuojūkštė :-ug Sėdžiu toliau, šapaliukai rankiodami vabalus palaiko man draugiją. Saulė jau leidžiasi už horizonto, oras atšąla, darosi vėsu. Dedu kukurūza ir kaip niekad plūdę leidžiu toli, plūdė sustoja, kertu ir pirmas šiemet šapaliokas parskuodžia kranto link ;-var-var. Nebegaliu jau išsedėti mūšio lauke, kraunuosi savo ''Žaislus'' ir judu namų link. :/braj;
Iki kitų susitikimų. Ir pabaigai dar kelios nuotraukytes. :/braj;
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #285225   TailDancer
 29 Geg 2011 20:07
Sveiki visi, kurie skaitote mano rašliavas, kurias stengiuosi kiekvieną savaitė parašyti čia. Kaip ir visada noriu pasidalinti savaitgalio įspūdžiais praleistais prie upės su meškere rankose. :/braj;
Šeštadienis. Kaip ir visada atsirandu kaime, kuriame šiuo metu yra daug darbo, kuris trukdo man laiką leisti su meškere rankose. :-niak' Greitai nudirbu gautus darbus ir skubu ruoštis įrankiu, ieškotis karkvabalių. Karkvabalių dar ganėtinai daug, tai su jų prisirinkimu problemų kaip ir nebuvo. :tia-tau Viską susiruošęs skubu link upės prie nuvirtusio medžio, po kuriuo mano nuomone turėtų slėptis storasprandžiai bei meknės. Pirmas karkvabalio praleidimas palei šakas ir pirmas kibimas. Pirma šiūmetė žuvis pagauta karkvabaliu ;-var-var.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Dar kelis kartus praleidžiu vabalą palei tą medį kol mano ausų nepasiekia toks nemalonus garsas kaip irklų pliūkšėjimas po kurių seka ir pasisveikinimas. Ačiū dievui, kad tai nebuvo virtinė baidarininkų, o plaukė tik vienišas spiningautojas. Jau buvau išsigandęs, kad prasidėjo baidarininkų sezonas, dėl kurių vasarą net negali ramei pažvejoti. :-ug Dar kelis kartus praleidęs vabalą ir nesulaukęs kibimo patraukiau namo, nes buvau nesprendęs, kad vakare jais rimčiau užsiimsiu.
Greitai prabėgo laikas ir aš truputį po 8 valandos jau stoviu prie upės. Pirmas sustojimas prie suneštų šakų, užstrigusių kitoje upės pusėje. Šalia jų aš pagavau prieš porą metų savo didžiausią šapalą. Kupinas vilčių susikauti su dar didesniu gentainiu leidžiu savo masalą palei šakas, keli pravedimai ir pamatau kaip mano masalą nuo viršau su trenksmu paima meknė. Neilga kova ir ji jau krante. ;-var-var. Su puikia nuotaika keliauju toliau, svaidau savo vabalą tai vienur, tai kitur, bet niekas juo nebesidomi. Po truputį temsta, kyla rūkas.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Vabalą vis sunkiau pavyksta įžiūrėti. Vieno praleidimo metu, kai vos galėjau įžiūrėti vabalą į ji pasikėsino dar viena meknė. Vėl neilga kova ir ji krante. Dar kelis kartus pravedęs masalą susikraunu daiktus ir judu namų link, nes kelio buvo likę gana nemažai. (p.s. Tik šios dvi meknės keliavo į namus)
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Sekmadienis. Išsiridenti iš lovos visai nesiseka, tad atsikeliu tik apie aštuntą valandą. Šį kartą į žvejybą jau vykau ne vienas. Pamatęs vakarykščius mano laimikius kartu su manimi į žvejyba susiruošia ir sesės draugas. Žvejyba vėl pradedami ten pat, kur ir vakar aš ją pradėjau. Pirmi nuvirtę medžiai nedavė jokių rezultatų. Kompanionas nuskuba į priekį palikdamas mane užnugaryje. Vėl vabalas judu pasroviui palei šaką, kurios viršūnė iškilus iš vandens. Bamt kažkas per karkvabalį, nepaėmė. Praėjo gal pora sekundžių ir ta patį karkvabalį šapaliokas stvėrė jau kur kas rimčiau ir pasimovė ant kabliuko. Nedidukas, bet vis pirma tos dienos žuvis.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Judu toliau. Prieinu labai gražią vietą, bet su labai nedėkingu krantu, skardis. Nors ir nedidelis, bet paimti žuvį butų labai sunku neišsimaudžius. Bandau toje vietoje. Pirmi pravedimai ir karkvabalį praryja nedidelis šapaliukas. Gražiai atkabinu, bet nepavyksta gražiai paleisti ir tuo labiau to momento įamžinti.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Keli pravedimai ir vėl karkvabalis susilaukia šapalo dėmesio, tiksliau šapalo vaikio kuris bekeliant pats atsipurto. Gal ir gerai, nereikės purvintis rankų :) Pasiveju kompanioną, kuris neturėjo nei vieno pagavęs, nors kaip sakė penkis kartus kažkas kęsinosi į jo vabalą. Lietus lyja, jokio malonumo ilgiau sėdėti nebuvo, tai ta proga ir patraukėme namo.
Grįžęs namo pasistiprinu, čiumpu spiningą į rankas ir žygiuoju prie upės. Priėjęs prie upės stoju prie išėjimo iš duobės ir šukuoju vandenį. Padaręs kelioliką metimų pajaučiu, kad aname gale kažkas duodasi. Neskubėdamas parsitraukiu lydekaitę į krantą. Pagaliau ir vėl Nevėžis padovanojo man lydekaitę. Graži, stipri ir aišku norinti toliau gyventi. Išpildau aš jos norą ir leidžiu jei toliau plaukioti.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Toliau šukuoju Nevėžio vandenis, bet tuščiai. Pradeda ir vėl lyti. Kraunuosi daiktus ir judu link namų. Įspūdžių jau šiam savaitgaliui užteks.
Šiam kartui tiek. Sunkiai čia man šiandien rašosi tai atsiprašau dėl stiliaus klaidų. Iki kitų susitikimų:) Na, o pabaigai dar keletas nuotraukyčiu.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #286311   TailDancer
 02 Bir 2011 21:25
Laba diena :) Šiandien tik trumpas reportažėlis, nes nėra jėgų parašyti ilgo :-D
Šiandien kelioms valandoms buvome išlėkę visai netoli Panevėžio paspiningauti, su kolega iš kaimyninio forumo. Žūklė pradėjome kažkur apie puse 8. Per geras dvi valandas turėjau tris kibimus iš kurių tik vieną realizavavau, o kolegai nepasisekė, neturėjo nei kibimo. Tai tiek šiam kartui :/braj; Prisegu kelias nuotraukas.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #286844   TailDancer
 05 Bir 2011 22:04
Sveiki visi :/braj;
Pagaliau atėjo taip daugumos laukta vasara, kuri ateidama atsinešė ir nežmoniškai karštus orus. Žuvys tapo apatiškos ir visai nenorėjo kibti ant mūsų siūlomų masalų. Bet juk mes žvejai, mes iš tokių kurie nenuleidžia rankų ir vis bando įsiūlyti savo masalus, ir bando, ir bando... Prie tokių priskirčiau ir save, nes negaliu nurimti nepažvejojęs, nepabandęs pagauti žuvelės ar bent jau nepabuvęs ir nepasigrožėjęs gamta.
Kupinas įspūdžių po ketvirtadieninės žūklės, penktadienį kalbinu sesės draugą pažvejoti. Po neilgų įkalbinėjimų pavyksta su juo rasti bendrą kalbą ir mes prieš aštuntą valandą, jau skalaujame masalus mano mėgstamoje užtvankoje. Ji jau labai pasikeitus-visa apžėlusi lelijomis, dugnas pasislėpęs po žolių apdangalu. Žūklės sąlygos kaip niekad sunkios ir dar kaip tyčia savo dėžutėje neturiu Rapalos minnow spoono. :-ug Irklų pagalba judame į giliausias to tvenkinio vietas. Valanda darbo ''gylyje'' rezultatų nedavė. Keičiame taktiką. Judame į žolynus, kur dar matosi šioks toks veiksmas. Svaidome savo masalus, pravedinėjame juos kaip lenktynininkai, kurie turi apvažiuoti sustatytus kliūtis zigzagais. Taip besikankiname iki dešimtos. Vis dar ieškome masalų, kurie turėtų iššauti. Kolega savo dėžutėje netyčia aptinka dar neprakalbintą masalą, su kuriuo dar matyt žvejojo ir jo senelis.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Pirmas metimas, bamt ir sėdi peiliukas. Nespėju net išsitraukti fotoaparato ir lydekaitė jau plaukia atgal. Po kiek laiko mus aplanko ir bebras, o gal jaunas bebriukas, kuris nieko nesibaido, o tik plaukioja jam vienam žinomais keliais keleliais. Siu šiuo gražiu sutvėrimu atsisveikinę judame į krantą, nes jau saulytė žada su mumis atsisveikinti iki rytojaus.
Išaušo gražus šeštadienio rytas. Pačio ryto gražumo neteko matyti, nes iš lovos atsikeliu tik apie dešimtą valandą. Iškišęs nosį į kiemą iškarto pajuntu, jog saulutė mūsų neapleido ir toliau kepina, gal dar net stipriau nei vakarykštę dieną. Jokio noro sliūkinti prie upės su meškere. Kenčiu visą dieną nuo karščio, dirbu visokiausius man paskirtus darbus, kad tik vakare išlėkčiau pamirkyti meškerę. Ir štai visi darbai nubaigti. Apie penktą valandą sesės draugas jau ragina mane judėti kartu su juo pažvejoti. Ilgai nesispiriojęs sutinku su jo pasiūlimu ir keliauju krautis daiktų. Greitai susiruošeme, pakrauname valtį ant stogo ir keliaujame į vakarykštę žūklavietę. Žvejų pilną ir jie visi kaip ir vakar tyko lynų. Na, o mes kaip baltos varnos traukiame spiningus ir siūlome visokiausius masalus šio telkinio aštriadantėms. Voblerį keičia blizgė, blizgę keičia sukriukė, sukriukę keičia guma ir taip uždaras ratas. Kolega neekspermentuoja ir bando įsiūlyti gumą. Pirmo kibimo susilaukė kolega, kurio guminuko uodegėlę paragauja silkutė. Keičiu vėl masalus kaip pašėlęs, tuščia. Traukiame inkarą ir judame link perspektyvios vietos, kur šiais metais pavyko išprašyti kelias aštriadantes. Keli metimai ir palei pat valtį kolegos gumą atakuoja lydeka. Vėl nepakirto. Scenarijus kartojasi kaip ir ankščiau toje pačioje vietoje vykusioje žūklėje. Dar po gerų penkiolikos minučių vėl kolegai kibimas. Kelias sekundės jam teko pasigalinėti su lydekaite, kuri išsipurtė kabliuką. 3-0 lydekų naudai. Iki pilno kažkada vykusios žūklės scenarijaus man tereikėjo pradėti lydekas traukti kaip pašėlusiam. Keli metimai, bamt ir man smūgis-nepakirtau. 4-0. Nervai nebelaiko, saulė kepina. Ir štai, kaip tyčia suskamba telefonas, su reikalavimu grįžti namo, nes mat mano sesė labai rūpinasi savo draugu ir reikalauja, kad baigtume žūkle ir grįžtume namo, nes jinai sumastė, kad mes jau išalkome. Tenka paklusti reikalavimui ir krautis žaislus pačio kibimo metu. Iki saulėlydžio liko dar daug laiko, tai pasiėmęs meškerę nukulniavau prie upės. Beeidamas link jos pabaidau stirniną. Pabuvęs prie upės gerą pusvalandį ir nesulaukęs vietinių aštriadančių dėmesio kulniuoju namo. Staiga mano žvilgsnį patraukė už gero šimto metrų besigąnantis tas pats stirninas. Lėtai bandau prisėlinti prie jo. Uodai kanda kaip išprotėję, einu keliais kuo įmanydamas tyliau. Vos nešliaužiu žeme, stipriai laikydamas fotoaparatą rankose ir vildamasis, kad pavyks kokį gražesnį kadrą padaryti su savo senuku. Ir štai mane ir jį skiria vos dvidešimt metrų. Prie jokio laukinio gyvūno dar nesu taip arti prisėlinęs, jau vien dėl to mano širdis tiesiog dainuoja ;-var-var. Stengiuosi pasislėpti už krūmo ir padaryti kokį tai geresnį kadrą. Tik spėju nuspausti fotoaparato mygtuką, iš jo pasirodo akinanti šviesa ir stirninas kiek pastovėjęs bėga kuo toliau kaip įmanydamas. Aišku nuotrauka nepavyko,bet bent jau man pavyko jį apžiūrėti, apžiūrėti jo tikrai neblogus ragučius. ;-var-var. Saulė leidžiasi jau už horizonto ir man daugiau nieko nebelieka kaip tik patraukti namo. :/braj; Jau praėjo ir ši, pilna įspūdžių vasaros diena.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Išaušo ir dar viena puiki šio savaitgalio diena t.y. Sekmadienis. Šį kartą jau nieko nelaukęs čiumpu meškerę ir judu prie upės, pasigrožėti, pamėtytį spiningu. Beeidamas dar pabaidau ir stirna, kuri grakščiai pasileidžia per pievą. Malonus akiai vaizdas, kaip nuo pačio ryto tenka pamatyti per pievą lekiančią stirnaitę.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Nuėjęs prie upės vėl nesulaukiu nei kibimo. Saulė kepina, upės vandenėlis vėsina. Puikis derinys:tia-tau Pasinaudoju šiais abiem malonumais ir toliau laukiu dienos pabaigos, arba tiksliau kol vėl galėsiu pažvejoti. Ir štai ateina laikas, kai kraunamės daiktus ir judame vėl atgalios į gimtąjį miestą. Neilgas apsilankymas mieste ir lekiame prie Ekrano marių, kuriose turėsiu progą užmerkti meškerę. Neilga kelionė ir aš jau vietoje. Leidžiu valtį į vandenį ir pamojavęs ant kranto sėdintiems pasileidžiu ieškoti lydekų. Nors ir diena dar nežada eiti į pabaigą, aš vis tiek jaučiu, kad šis telkinys manęs neapvils, nors ir sutikti žvejai nieko neturėjo pagavę. Traukiu į žolynus, kuriuose visada vyksta veiksmas. Visą valandą prasvaidęs masalus, nesulaukiau nei kibimo. Staiga netoli valties kažkas pavaikė mailiuką, ranka inkstintyviai paleidžia masalą, į tą tarpelį kuriame kažkas sudrumstė ramybę. Guminukui net nespėjus pasiekti dugno jį stvere šaudyklė, kuriai tenka trumpam pabuvoti valtyje. Pagaliau pavyko išprašyti kažką tai į valtį. ''plot
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Dar gerą valandą siūliau to telkinio aštriadantėms įvairiausius masalus, į kuriuos jos visai nekreipė dėmesio. Išvargęs, po visos dienos praleistos saulėje patraukiu link kranto, nes jau nebesitikėjau kažką išprašyti pas save į valtį. Štai šiais žodžiais aš ir norėčiau atsisveikinti su jumis. Tikiuosi, neatsibodo jums skaityti šio mano nerezultatyvaus reportažo, bet yra kaip yra. Visiems nei žvyno... Susitiksime tikėkimės po kito savaitgalio, o gal netgi ir ankščiau. Iki. :/braj; Na ir pabaigai kelios akimirkos iš šio savaitgalio.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #287512   TailDancer
 08 Bir 2011 09:56
Labas rytas ::hai-bai
Vasaros atostogos jau po truputį įgauna pagreitį. 10-okai jau prieš savaitę baigė mokslus, 12-okai užsiėmę egzaminų laikymu, na o jaunesnieji asmenys vis dar mokosi, nors kiek jiems to mokslo ir beliko. Visi jie vienodai laukia vasaros, nes per ją galės veikti ką nori. Nebespaus jau jų sunki mokslo našta. Kaip žinia aš jau prie tų, kuriems mokslai baigėsi prieš savaitę, tai dabar turiu daug puikaus laiko, kurį galiu išnaudoti būdamas su meškere rankose. ''plot
Vakar vakare su kolega iš kaimyninio forumo nulėkėme pabandyti pagauti starkių. Nuvykus į vietą, mūsų žvilgsnius patraukė šalia tvenkinio stovinti rimta technika, tiksliau net gi labai rimta. :mėlynvarla
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Truputį pasigrožėję šiais žaisliukais pradedame žūklę. Oras tiesiog fantastiškas, saulutė tik karts nuo karto išlenda iš už debesėlių, vėjelis lengvai šiaušia vandens paviršių. Stuksename dugną, kibimo nėra, tik karts nuo karto užkabiname kokį tai kelmą, kurių toje vietoje apstu. Kolega, keletą kartų praveda savo gumą palei šalia esančias žoles, šalia kurių jam pavyksta sugundyti lydekaitę, kuri palei valtį nusipurtė. Toliau stuksename dugną, praėjo viena, dvi valandos anei stukt. Žuvis nejuda iš viso, tik aukšlės rankioja nuo paviršius visokius vabaliukus. Nervai nebelaiko, pabodo jau stuksenti dugną, tai traukiu fotoaparatą ir padarau keletą kadrų, nes vakaras tikrai labai gražus. Keičiam taktiką, bandom pagauti lydeką. Prašukuojame patikrintas vietas, anei barkšt. Pradeda temti. Apmėtome dar starkinį šlaitelį, nuo kurio pradėjome žūklę ir po truputį kraunamės daiktus, nes jau nuovargis daro savo.
Šiandien ryte, pavyksta pabusti po pirmo žadintuvo 4:30. Akys merkiasi, norisi dar truputį pasnausti, bet negaliu, nes žinau, kad šiandien lėksiu pamokyti lydekaičių atsargumo į Lėvenį. :/braj; Truputį prieš šešias aš jau stoviu prie upės. Vandens labai mažai, visą upę okupavusios žolės. Pirmas pusvalandis nieko gero nežada, ant kablio kabinasi tik žolės. Svaidau toliau savo masalus palei žoles. Vieno pravedimo metu palei krantą per guminuko uodegą kepšteli arti legalumo lydekaitė. Nuotaika iškarto pakyla. : :tia-tau Keliauju paupiu, šiukšlių pilni kampai, jokio malonu trainiotis ten. Judu toliau, karts nuo karto švysteldamas masalą i vandenį. Jau po septynių. Švysteliu guminą link kito kranto, kur auga lelijos, keletas ritės pasukimų ir pajaučiu, kad kažkas stuktelėjo per masalą ir pasikabino ant kablio. Greitai ištraukiu į krantą šimtagraminį peiliuką, kurį tuojau pat ir paleidžiu.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Dar keletas metimų, barkšt sėdi dar vienas, galima sakyti toks pat. Greitai jį įamžinu, bei taip pat paleidžiu atgalios.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Saulutė vis labiau kepina, darosi karšta. Iki pusės 9 dar paerzinu lydekaites, susilaukiu vieno kibimo ir traukiu namo. Tai tiek šiam kartui. Iki kitų susitikimų. :/braj;
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #288285   TailDancer
 12 Bir 2011 22:05
Labas vakaras :/braj;
Pagaliau pasibaigė alinantys karščiai, kurie jau daugeliui spėjo įgristi. Karščiams pasibaigus atklydo ir liūtys, vedamos žaibų ir perkūnijos. Šie gamtos reiškiniai lydėjo mane visą savaitgalį ir jaukė mano planus. Na, kaip ir ką buvau suplanavęs pabandysiu apžvelgti plačiau :)
Pagaliau atriedėjo taip mūsų visų laukiamas penktadienis. Nuo pačio ryto negalėjau nusėdėti vietoje, nes žinojau, kad prieš 16 valandą pajudėsiu į kaimą. Ir štai pagaliau atėjo tas laikas-kraunuosi daiktus, meškeres ir judu link kaimo. Tik pasiekus tikslą lekiu prie upės-metu į vandenį jauką, nes šio savaitgalio tikslas prisijaukinti žuveles į žūklės vietą. Buvau nusprendęs, kad eisiu žvejoti tik šeštadienį vakare, tai dar penktadienio vakarą ir šeštadienio rytą vyko jaukinimas į tą pačią vietą. Ir štai, šeštadienį per pietus lietus pradėjo lyti kaip iš kibiro-visas kiemas plaukia, daržo tarpuvagiuose pilna vandens, na, o upė pakilo ir tiesiog nusidažė šlyksčia ruda spalva. :-vimt
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Pasibaigus lietui skubu link upės pamirkyti meškerės. Šertoje vietoje plūdės užlaikyti nebeįmanoma, tai tokia ten ir žvejyba gavosi. Per pora valandų turėjau tik porą prisilietimų, bet nei viena žuvis nepasiekė kranto. :-ug
Judu link namų, nes galvoje dar kirbėjo mintis, jog būtų gerai pasėdėti lynų, netoliese esančioje užtvankoje. Kalbinu sesės draugą, kuris per daug nesispyriodamas važiuoja su manimi pagaudyti lynų. Prieš septintą, mes jau vietoje. Ruošiamės, jaukinamės. Žvejų kaip ir visada netrūksta, daugumą jų tyko linų, na, mažoji žvejų dalis gaudo kuojytes bei karšiukus, kurie čia kaip keista puikiai kimba. Niekur neskubėdami susiruošiame, susimetame meškeres. Iki pat 10 valandos, susilaukiu tik keliatos prisilietimų prie masalo. Po truputį jau darosi sunku įžiūrėti plūdę. Pats laikas pradėti kibti lynams, nes kiek pamenu visi kibimai būdavo tik tokiu laiku, prieš pat temstant. Ir štai plūdytė pradeda važiuoti į šoną, nieko nelaukęs kertu. Greitai lynukas parkeliauja į krantą, nes tokio mažumo dar neteko pagauti ir matyti lynų.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Sėdžiu toliau. Plūdžių jau beveik nebesimato, žvejai jau skirstosi namo, kurių tarpe esu ir aš, kraunuosi daiktus, vis akį užmesdamas į plūdes. Staiga plūdė panyra, skubu kiek galėdamis prie meškeres, kertu ir karšiukas parkeliauja į krantą trumpai fotosesijai.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Su šia žuvimi ir norėčiau pabaigti savo pasakojimą apie savaitgalio žūklę. Iki :/braj;
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #289559   TailDancer
 19 Bir 2011 19:11
Laba diena :/braj;
Štai ir praėjo, dar viena šios vasaros savaitė. Nors orai manęs, o gal ir jūsų nedžiugino vis tiek aš susiruošiau kelioms dienelėms pabūvoti kaime. Ir štai jau trečiadienio vidurdienį atsiduriu kaime. Kaip visada, laiką leidžiu su meškere rankose, tad ta proga ir norėčiau papasakoti savo žūklių įspūdžius.

Trečiadienis.
Kaip ir visada, nuvykus į kaimą reikia nudirbti visokius darbus, kad vėliau galėčiau visą laiką skirti žvejybai. Ir štai, visi darbai pabaigti ir apie 8 valandą žingsniuoju prie upės rankoje laikydamas savo mylimiausią įrankį- spiningą. Jau keletą metų iš eilės, dažniausiai spiningauju viename upės ruože, kuriame pavyko pagauti per savo trumpą žūklės stažą daugiausia lydekų. Ne išimtis ir šis kartas. Pirmas sustojimas prie upės, keletas metimų į vandenį ir kibimas. Deja nusipurtė. Dar vienas metimas, keletas ritės pasukimų ir sėdi ''peilis''.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Pradžia gera. Žingsniuoju toliau, mesteldamas guminuką į į gyliuosiu Nevėžio vandenis. Karts nuo karto, koks lydekos vaikis kepšteldavo per guminuko uodegą, bet taip nieko per tą laiką rimčiau ir nepavyko užkabinti. Gera valanda praleista prie upės ir ramia širdimi, numalšinęs kirminą kraunuosi daiktus ir judu namų link, nes žinau, kad dar žvejybai galėsiu skirti daug laiko.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Ketvirtadienis.
Išsimiegojęs pajudu link upės. Šį kartą norėjau patikrinti, prieš kelis metus aptiktą ruoža. Neilga kelionė ir aš jau prie upės. Vietos gražios, upė toje vietoje labai sekli, bet paėjėjus tolėliau nurimsta ir truputį pagilėja.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Žingsniuoju paupiu. Ramu, gražu, poilsiautojų nėra, baidarininkai irgi nedriumščia ramybės. Svaidau savo guminukus, raunu žoles, tačiau jokios dantytosios dėmesio nesulaukiu. Jau baigiu prakulniuoti gražų upės ruožą, na, o į kemsynus lysti šįkart nesinori. Paskutinė vietelė, upė daro posūki su pagilėjimu, šalia kranto nemažas gylis. Pirmas metimas, palei krantą, net nespėjus guminukui nusileisti ant dugno jį čiumpa lydeka. Lengvas kirtimas, patraukiu lydeką keletą metrų ir ji atsikabina. Dar 10 minučių pamėtęs masalus ir nesulaukęs kibimų patraukiu namų link.
Vakare vėl nužingsniuoju į žuvingąjį ruožą. Vėl pirma vieta, svaidau masalus, padarius kelioliką metimų susilaukiu lengvo stukt, tik šį kartą pakertu ir ištraukiu vėl lydekos vaikį.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Dar keletas metimų, pakeičiu guminuką į juodnugarį. Ganėtinai greitai pravedu virš žolių ir vėl susilaukiu lengvo stukt, bet šį kartą nepakertu. Toliau mėtau juodnugarį, padaręs keliasdešimt metimų dedu vėl Nevėžio topą mėlyna nugara guminuką. Keli metimai ir sėdi, ir vėl peilis, toks pat kaip ir prieš tai buvęs :-niak'
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Praėjęs vėl savo ruožą ir nesulaukęs kibimų patraukiau namo, nes jau temo ir jėgų toliau trintis paupiu nebebuvo. ::hai-bai
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Penktadienis.
Rytas.
4:30 nuskamba žadintuvas. Lauke jau šviesu, saulytė jau kyla iš už horizonto, mėnulis dar taip pat neatsisveikino su mumis.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Judu vėl link sekliojo ruožo. Gamta dar tik bunda, paukšteliai, jau čiulba savo rytines dainas, tiesiog širdis džiaugiasi keliaujant pamiške. Geros dvidešimt minučių ir aš jau vietoje. Rūkas užvaldęs visą vandens paviršių, saulė spygina ir šildo vis stipriau. Tarp žolių pasimato ir vorų sukurti šedevrai, kurių kūriniais aš labai žaviuosi. Atrodo mažas vabaliukas, bet tikrai puikus statybininkas kuris tikrai išmano savo amatą.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Svaidau savo masalus, keičiu juos, tačiau vis tik apsistoju ties mėlyna nugara guminuku. Vėl viskas kartojasi kaip ir ankščiau. Paskutinė vieta prieš krūmynus. Keli pravedimai, palei krantą timteli už guminuko uodegos peiliukas. Dar vienas pravedimas- vėl jis timteli už uodegos. Matyt jau labai jis norėjo pasisveikinti su manimi. Sviedžiu savo guminuką link kito, ties viduriu upės jį čiumpa truputį stambesnė lydekaitė, matyt ji norėjo pažiūrėti, kodėl jo mažesnysis broliukas ar sesutė taip įnirtingai atakavo šį sutverimą ir pasidavė melynnugario kerams. Lengvas pasimuistymas palei krantą ir štai peiliukas jau pas mane rankose. Greitai įamžinu jį ir leidžiu toliau jam vaikyti mailiuką plačiuosiuose vandenyse.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Akys vis dar merkiasi, tad nusprendžiau, jog šiam kartui užteks ir patraukiau link namų lengvai numigti.
Vakaras. Nusprendžiau, jog jau užteks peiliukams draskyti žandikaulių, tad ta proga nuvykau į Liberiškio užtvanką pagaudyti baltos žuvies. Žvejų kaip keista beveik nėra, nors jau ir penktadienio vakaras. Visi turbūt jau žino, jog šiemet su lynais ten labai, labai sunku. Tiesiu taikymu judu į patikrintą vietą, kur labai dažnai sėdi baltos žuvies gaudytojai, na, o šiandien kaip tyčia ten tuščia, tai ta proga prisėdu toje vietoje aš. Ruošiu kilogramą jauko, sumaišęs jį užmetu vieną meškere su kukurūzu. Pasilenkiu pasiimti kitos meškerės ir kaip visada kai tik nusisuki kimba, taip buvo ir šį kartą. Plūdytė lengvai pradeda važiuoti į šoną. Nieko nelaukęs kertu ir parsitraukiu į krantą karšioką. Pasiruošiu kitą meškerę, užmetu ją su sliekučiu. Sliekutis tyli, o kukurūzas tiesiog veda kuojytes bei raudytes iš proto, nors pusė iš jų net nesugeba praryti jo, bet nesvarbu, svarbu jog veiksmas vyksta. :tia-tau Kas penktą kibimą pavykstą realizuoti. Taip pasidžiaugiu geru kibimu apie keturias valandas, kol nusprendžiau, kad užteks šiam kartui, nes jau darosi vėsu, bei po truputį pradeda temti. ::hai-bai
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Šeštadienis.

Vakare pajudu į Liberiškio užtvanką, tik šįkart gaudyti lynų.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Apie 6 vakaro aš jau prie užtvankos. Žvejų jau pilna, vietą surasti jau sunku. Ieškau žūklės vietos, vis užkalbindamas kokį tai žveją. Visi skundžiasi, jog šiemet su lynais sunku, nors ir pats aš tai žinau, bet vis tiek linksma pasišnekučiuoti su meškerės broliais turinčiais daugiau patirties ir pamokančiais mane. ;-var-var.
Pagaliau susirandu žūklės vietą. Gylis kaip ir visur vyrauja apie pusę metro.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Neilgai pasėdėjus pradeda lyti visai linksmai, mano striukė kuri atlaiko silpną lietutį jau kiaurai permirkusi, vienkartinis ploščius per pažastis vis tiek leidžia vandenį. Sėdžiu visas šlapias. Aplinkiniai žvejai jau skirtosi, nes matosi, kad lietutis greitai nesibaigs lijęs. Mano sliekučius kartais pajudina raudytės, kurių dėmesį labai jau traukia mano mėšlinukų krūvelė užverta ant kabliuko. Keletą jų pavyksta ištraukti.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Naktinuką, karts nuo karto irgi pajudina raudytės, tik truputį stambesnės.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Taip visas šlapęs, sušalęs ir su raudyčių atakomis tebekovojantis išsėdžiu iki devintos valandos. Lietus vis dar lyja ir dar nesimato, kad nustotų. Ištaikęs akimirką kai lietus apsiramino išlendu iš po krūmo, greitai susidedu visus daiktus ir kiek įmanydamas lekiu namų link. Penkiolika minučių ir aš jau namuose. Visas šlapias kaip viščiukas. Ir gerai, kad išsiruošiau namo, nes lijo dar gerą pusvalandį, kurio aš turbūt jau nebebūčiau ištvėręs.
Tai tiek šiam kartui. Visiems nei žvyno... ::hai-bai
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #290904   TailDancer
 26 Bir 2011 17:55
Laba diena ::hai-bai Kaip ir visada, norėčiau jus sutrukdyti su savo šio ilgojo savaitgalio žūklių reportažu.

Ketvirtadienis.

Nors ir šią dieną visi švenčia Jonines, bet aš, kad jau atsiradau kaime, būtinai turiu nueiti iki upės, bent jau apsidairyti, pasigrožėti, ar net užmesti meškerėlę ir ką nors pagauti. Meškerės mano deja dar nebuvo atvykusios, tai teko pasiskolinto iš sesės draugo, nors man ir labai nepatinka žvejoti su svetimu spiningu, bet noras nors keletą kartu užmesti meškerę į Nevėžio vandenis nugalėjo. :) Dvi minutės kelio ir aš prie upės, gal dar net ir mažiau. Svaidau masalus, raunu žoles ir kitokią vandens augmeniją. Vieną žūklės vietą, keičia kitą, taip pat keičiasi ir masalai-tuščia, tik visur tos pačios žolės. Taip prasikankinu gerą valandą, kol nusprendžiau, kad jau užteks ravėti dugną ir pats laikas patraukti namolio. :/braj;

Penktadienis.

Sunki naktis, pora valandų miego, kol mano ištikimoji keturkojė manęs nepažadino penktą valandą ryto. Žvilgsnis iškarto užkliuvo už šviesos sklindančios pro užuolaidas. Nors ir akys merkiasi, keliuosi, rengiuosi ir mąstau kur šiandien pažvejoti. Į galvą toptelėjo mintis-Liberiškis. Bandau vyti tą kvailą mintį į šoną, bet taip ji manęs neapleidžia. Jei jau taip, tai nieko daugiau nebelieka kaip tik judėti iki jos. Geros dvidešimt minučių kelio ir aš jau vietoje. Keikiu save, kad važiavau čia, juk visą užtvanką okupavusios žolės, priėjimų nemažai, bet kad tose vietose tik lynus ar kokią baltą žuvį gali žvejoti netoli kranto. Bandau pravedinėti savo masalus, raunu vandens augmeniją. Karts nuo karto man pavyksta pravesti masalą neužkabinus kokios nors žolės. Lydekų nulis, žvejų irgi beveik nėra, tik kur, ne kur vienas kitas ligonis sėdi. Vieno pravedimo metu, kažką užkabinu, pakeliu į vandens paviršių, žiūriu dvi plūdės susipinusios. O, gerai, nors ne veltui atvažiavau. Einu toliau, užkalbinu vietinį žveją, kuriam tik kuojūkštės ir karšiukai kimba. Keikiasi jis, nes dar nei vieno lyno nepagavo šiais metais. :-ug Žvilgteliu į laikrodį jau beveik aštuonios, kraunuosi daiktus ir lengvai keliauju namų link. Sustoju dar prie užtvankos pažiūrėti kaip ešeriukai ir kuojūkštės laikosi. Kaip ir visada jų ten pilna, bet mano tikslas ne ešeriai ar ešeriukai, o lydekos. Taip truputį pasigrožėjęs žuveliokais, keliauju namo į lovą, nes akys jau lipte limpa.
Išsimiegojęs kalbimu sesės draugą kartu nueiti pavaikyti lydekaičių į Nevėži. Bet ir štai kaip visada gaunu darbo ir žvejybą tenka atidėti vėlesniam laikui. Apie pusę penkių čiumpame savo ginklus, kurie nepanašūs nei į ietis, nei į kalavijus ir dar be to padžiauti ant tvoros ir keliaujame prie upės.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Prieiname prie upės, taremės kur šį kartą žvejosime, į kurią pusę eisime. Po truputį svaidome masalus, rauname tas pačias žoles. Keičiame vietas, karts nuo karto įkirsdami kokį tai kelmiuką ar šaką. Ganėtinai greitai praeiname mano žuvingąjį ruožą, neturėję nei kibimo. :-niak' Judame toliau. Netikėtai išgirstu iš kolegos klausimą: ''Gal brendame į salą?''. Nieko nelaukęs sutinku. Lengvai judame link jos, nes gylio vietomis tik iki kelių. Pasiekęs sausumą pradedu svaidyti masalus, ravėti žoles. Netikėtai išgirstu kaip kolega įkrito į vandens išdraužtą duobę. Lengvai pasijuokiame iš jo ir toliau svaidome masalus. Mesteliu savo guminuką, pamautą ant 4 gramų galvos link kito kranto šalia nuvirtusio medelio. Guminukas lengvai juda link šakų. Viskas puikiai matosi, gylio nedaug, vanduo ganėtinai skaidrus. Baigiant pravesti palei šakas masalą, iš po jų lyg torpeda iššauna lydekaitė ir tvirtai čiumpa mano masalą. Lengvas pakirtimas, neilga kova ir jau spurda mano rankose ir prašosi kuo greičiau paleidžiama į laisvę. Kaip ir visada, stengiuosi aš jų norus pildyti. Greitai įsiamžinam ir... :tia-tau
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Kolega dar labiau stengiasi mane apgaudyti, bet jam po kolkas tai nepavyksta . Kiekvieną kartą kai tik nuvykstame į žūklę, mes su juo varžomės kas daugiau pagaus. Kaip pastebėjau, kai mes kartu žvejojame, pagauname daug daugiau žuvų, nei žvejotume atskirai.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Brendame į kitą krantą, braunames po dilgelynus, karts nuo karto užmesdami masalą. Staiga kolega gauna smūgį per meškerykoti, trumpai palaiko ir lydekaitė atitrunka. :tia-tau Paėjėjęs toleliau, svaidau palei savo krantą, kur gausiau auga vandens augalija. Kažkelintas pravedimas, mano meškerykoti supurto peiliukas, bet nepasikabina. Dar vienas metimas ir vėl gaunu smūgi, truputį patraukiu ir vėl atsikabina. Dar padaręs kelioliką metimų judu toliau link brastos, kur mes turėjome persikelti į savo krantą. Bandau bristi-dumblas. Visi kerzai sulenda į dumblą, eiti sunku, o dar vandens iki klyno. Taip besikankindami pasiekiame kitą krantą. Upės ruožas kurį mes buvome pasirinkę šios dienos žuklei baigiasi. Paskutinė vieta. Kitoje pusėje vešliai sužėlusios lelijos, vienoje vietoje išlindusios nuvirtusio medžio šakos. Švysteliu tiesiai į tarpelį tarp lelijų ir šakų. Keliatas ritės pasukimų ir pajaučiu lengva stukt-kertu ir parsitraukiu lydekos vaiką į krantą. Švelniai atkabinu ir toliau paleidžiu vaikyti muiliuką.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Dar pamėtę penketą minučių patraukiame link namų.

Šeštadienis.

Vakare trumpam nulėkiau iki Nevėžio paskalauti masalų. Pirmas sustojimas, keletas metimų ir sėdi peilis. Trumpa fotosesija ir namo.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Keliauju toliau-raviu žoles, šluostausi prakaitą, brendu pro dilgynes. Švysteliu karts nuo karto koki masaliuką į vandenį. Šukuoju duobes, seklumas-tuščia. Riperius keičia tvisteriai, karts nuo karto ir koks vobleriukas sulaukia savo eilės pasimaudyti. Tuščia kaip šulinį. Kankinuose taip iki sutemų ir daugiau nei barkšt. Saulė jau po truputėlį leidžiasi iš už horizonto, o aš po truputį kulniuoju namo nukabinęs nosį. :neutral:

Sekmadienis

Žadintuvas kelia mane jau penktą valandą. Kaip ir visada pirmojo net negirdžiu, bet antrasis jau mane galutinei išerzina ir aš noriu, nenoriu, bet pabundu. Vėl sunku keltis, bet žinau, jog šiandien aplankysiu seklųjį ruožą. Rytinės paukštelių simfonijos vedamas, apie pusę šešių aš jau vietoje. Rūkas šį kartą okupavęs ne tik vandens paviršių, bet ir visą pievą. Pradedu žūklę nuo posukio. Ir vėl mėtau, einu pakrante, keičiu masalus-tuščia, nei gyvos dvasios, nei prisilietimo prie masalo. :-niak' Žvilgteliu į laikrodį, jau truputis po septynių, o aplankyti liko tik dvi vietos. Atsistoju prieš paskutinėje vietoje. 5minutės, 10 minučių toje vietoje, palei pat krantą iš po žolių išlenda torpeda ir stvere masalą. Neilga, bet graži kova su visais galimais lydekos išsilaisvinimo būdais ir ji jau spurda rankose, žiūrėdama į mane ir prašydama, kad duočiau jei antrąjį šansą. Ne žuvies primušti aš ten atkeliavau, o gerai praleisti laiką, tai kaip ji man ir nėra būtina, tai nuspręndžiau, kad tegul plaukia ir aš naiviai tikiuosi, kad su ja susitiksiu po keletos metų, kai ji bus žymiai stipresnė. Tariu jei iki ir toliau žingsniuoju. ;;yel
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paskutinė vieta-maudykla, su ganėtinai gilia duobe. Visą duobę iššukavau, iščiupinėjau-tuščia. Švysteliu lengvai masalą į kitą krantą tarp žolių. Keliatas ritės pasukimų ir sėdi, bet iš karto jaučiasi, kad žymiai mažesnė nei prieš tai buvusi jos gentainė. Greitai ji atplaukia su manimi pasisveikinti, nusifotografuoti ir atsisveikinti.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Dar keletą minučių pamėtęs masalą patraukiu namo, nes manau, jog šiam kartui įspūdžių tikrai daugiau negu reikia.

Kaip ir visada tariu jums IKI. Tikėkimės bus ką parašyti ir kitą savaitgalį, nes manęs laukia dar nematyti žūklės plotai. :/braj;
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #292319   TailDancer
 03 Lie 2011 19:14
Laba diena :/braj;
Šį savaitgalį teko nuvykti į Zarasų kraštą, tiksliau į Antazavę keletai dienų pailsėti. O kaip gi įmanoma pailsėti be meškerės rankose? Niekaip. :tia-tau Tai kaip ir visada norėčiau apžvelgti savo žūkles, visai nepažįstamame ežere.



Penktadienį apie šeštą valandą dienos mes jau vietoje. Kraunamės daiktus, kuriamės. Mano žvilgsnis kaip ir kiekvieno žvejo(nors koks dar iš manęs žvejys :roll: ) krypsta link ežero. Greitai viską susiruošiame ir aš iš karto imu meškerę, rišu paternosterį ir žingsniuoju ant lieptelio. Pirmi metimai ir matau kaip iš po liepto atsiveja mano guminuką ešeriukai, bet negriebia. Keičiu spalvas-tuščia, net neliečia, tik vejasi. Po šitokios mano kantrybės išbandymo kilo mintis pratraukti palei pat lieptelį savo guminuką. Einu į liepto pradžią ir šveičiu guminuką link pabaigos. Svarelis vos pasiekia dugną, keli ritės pasukimai ir susilaukiu smūgio, stipraus smūgio. Pakertu ir ištraukiu tik svarelį. Velnias, užmiršau susireguliuot stabdį. :-ug Mėtau masalus toliau, vis tiek vejasi, bet nekimba. Po kiek laiko, atėjo dar ir debesis vaikų, tai teko kraustytis į kitą vietą, truputį tolėliau. Atsistoju ant seno lieptelio, dauguma lentų jau supuvusios ir sulaužytos, na o kitos dar visai neblogos būklės. Sėdu ant kaladės, kažkieno atsineštos ir svaidau savo masalus. Vedu masalus kur tik įmanoma, nei krepšt, jokios gyvybės ir net niekas nesiveja masalo. Gerą pusvalandį prasvaidau masalus toje vietoje, nei krepšt, na o daugiau priėjimų prie ežero niekur nesimato. Tai kraunuosi daiktus ir judu link stovyklavietės.
Apie devintą valandą pasiruošiu plūdinukę ir judu ant lieptelio pasėdėti. Iškarto už lieptelio, gylis apie pusketvirto metro, na o tolėliau, kur planavau žvejoti jau ir truputį virš 5 metrų- daugoka. Na, o pas mane tik stacionarios plūdes, meškerė tik 4 metrų, tačiau mane gelbėja poaukštis lieptelis. Kažkaip tai pavyksta užmesti plūdelę tolėliau nuo liepto ir iškarto vos tik nusileidžia dzikutis ant dugno, jį pačiumpa kuojūkštė. Nedidukė, bet pirma ir iškart po užmetimo. Kimba jos be perstojo, pasitaiko ir keletas plakiukų, bei aukšlių. Dauguma iš karto plaukia namo paaugti, nes labai jau smulkios. :superšokas Taip praleidžiu geras 2 valandas, kurios praėjo tiesiog akimirksniu. Susikraunu daiktus, nufotografuoju laimikį (kuris keliavo į tinklelį), paleidžiu jį ir judu pogulio, nes ryte jau buvau nusprendęs kad vos tik pradės švisti eisiu toliau ant lieptelio erzinti baltos žuvies arba gaudyti plėšrūnių, nes jau atvyko valtis.
Paveikslėlis
Bandau užmigti, nesiseka. Valandą prasivartęs kylu ir judu iki pažįstamų kurie sėdi per naktį su dugninėmis. Na, o aš kaip nemegėjas žvejoti dugnine meškere, palaikau jiems kompaniją. Nekimba jiems išvis, tik karts nuo karto kažkas timteli už slieko galo ir viskas. Taip besėdint ir belaukiant kibimo pradeda kilti saulutė. Einu, pasiimu plūdinukę ir pradedu traukti kuojūkštes, kurios labai neblogai kimba. Prie manęs prisijungė ir dugninės meškerės megėjai su plūdinukėmis, kuriems irgi ant jų pradeda smagiai kabinėtis kuojūkštės. Vis tiek nieko stambesnio, ta pati smulkmė kaip ir vakar. Pabodo kolegai ta smulkmė, tai jis apie 6 susiruošė spiningauti, na, o aš ir dar vienas kolega liekame ant liepto toliau gaudyti baltą žuvelę, kuri gerai kimba, net jaukinti nereikia. Sėdim toliau. Pagaunu vieną karšioką poros šimtų gramų ir sakau kolegai: ''Iki pilnos laimės betrūksta kokio puskilio karšioko'', pasijuokiame iš mano žodžių (nes tuo metu tai buvo tiesiog kažkas tokio, ko nesitikėjome, po smulkmės krūvos) . Metu meškerę su dzikučiu ant kablio į ta pačią vietą ir eilinis kibimas, pakertu. Meškerė sulinksta, stabdis žviegia, žuvis eina kur nori ir įlenda į žoles iš kurių jos nebepavyksta išlaisvinti. Prisišnekėjau ir ne kitaip :-D , tik manau jog žuvis buvo žymiai didesnė nei pusės kilogramo. Nuotaika pakyla. Žvejojame toliau, ta pati smulkmė kimba ir nieko stambesnio. Pradeda kilti vėjas ir mes baigiame žūklę, nes jau tikrai užteks smaugti tą smulkmę. Nusifotografuoju su savo laimikiu ir iškarto jį paleidžiu, nes nėra kur jo dėti ir dar be to nesimato vietinių ribokų-katinų, kurie turėtų paimti iš žvejų duoklę. :tia-tau
Paveikslėlis
Po kiek laiko grįžta ir kolega, kuris apiplaukė pusę ežeriuko ir nesulaukė nei kibimo. Imu aš spiningą į rankas ir plaukiu į kitą pusę, apmėtyti vieną įlankėlę. Keletas metimų, bamt sėdi kažkas, patraukiu kelis metrus, nusipurtė. Pradžia yra. :) Leidžiuosi vėjo nešamas per lelijyną, svaidau masalus-tuščia. Saulė jau visai įsišėlio, kepina kaip turi būti, jokio malonumo sėdėti ant vandens kai dar žuvis neaktyvi. Įriuosi į krantą, nes žinau, kad dar vakare pasėdėsiu ramiai su plūdinuke.
Pagaliau atėjo vakaras. Stiprus vėjas šiaušia visą vandens paviršių, su plūdinuke sėdėti man kaip nepatyrusiam plūdininkui sunku ir jokio malonumo ir dar ypač kai supasi visas lieptas. Metu šitą kvailą mintį sėdėti su plūdinuke, imu spiningėlį į rankas ir judu palei ežeriuką. Galiu pasakyti, kad teko sustoti trijose vietose, kur suradau priėjimą prie vandens, kitame krante irgi matėsi keli priėjimai, bet iki ten net neįsivaizduoju kaip reikėtų dasigauti. Tai apsiribojau tomis trimis vietomis. Išbandžiau visus masalus ką turėjau, kas penkis centimetrus dugną išariau-nei kibimo. Atrodo, kad lydekų ar ešerių ten nėra, bet tai netiesa, kolega ne vieną ir ne dvi lydekas ten pagavo. :tia-tau Padariau išvadą, kad ežeruose su spiningu aš gaudyti nemoku, nes dar nesu nei vienos lydekos iš ežero ištraukęs, bet ežere gal ir žvejojau tik kokius 3-4 kartus. :-D
Šeštadienio vakare krentu miegoti kaip užmuštas, užteko tik pridėti galvą prie pagalvės. Sekmadienį tik atsikėlęs čiumpu plūdinukę ir judu ant lieptelio bandyti laimės su balta žuvimi. Vėjas pučia gana stiprus, kibimą atpažinti labai sunku. Akių nenutraukiu nuo plūdės, stengiuosi pamatyti kibimą. Plūdė šokinėja per bangas ir staiga panyra, kertu. Aukšlikė greitai parkeliauja į krantą. Vėl metu vėl nyra, vėl aukšlė. Gylis toks pats kaip vakar, dzikas palei dugną raitosi, bet kimba tik aukšlės, nei vienos kuojos, plakiuko ar karšiuko nepapuolė. Tik aukšlės, kurios visuomet gelbėja nuo nekibos. Valandėlę pažaidęs su jomis, einu ruoštis, pakuotis daiktų, nes jau baigėsi šios mano mini atostogėlės svetimame krašte.
Ką galiu pasakyti, laikas praleistas labai šauniai, aplinka tiesiog fantastiška, net nesitiki, kad čia Lietuvoje ir dar kur kalnai žmonių gali būti taip tvarkinga, šiukšlių nulis, tik keletą mačiau parkelyje, kurių dabar jau nebėra. Tikrai dar kada nors aplankysiu tą vietą, nes labai gerą ispūdį susidariau.
Na, o dabar turiu atsisveikinti su jumis, iki kito karto. Ir pabaigai keletas nuotraukų, kurios Liorenui turėtų priminti magistrinį darbą. :-D
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #292929   TailDancer
 06 Lie 2011 23:12
Sveiki ir vėl visi :)
Jau beveik pusantros savaitės kaip nepavyko normaliai pažvejoti spiningu ir žinoma kažką pagauti, kad būtų ką jums parodyti. :-D Tai šį kartą pavyko pora dienelių pagaudyti spiningu, bet ne taip rezultatyviai kaip norėtųsi, bet vis šis tą pagavau, bet apie tai iš eilės. :/braj;

Antradienis.

Netikėtai gaunu pasiūlimą pažvejoti Ekrano mariose. Žinoma, tokios progos negalėčiau praleisti, tai ėmiau ja ir pasinaudojau. Apie šeštą valandą dienos jau stoviu ant kranto, kraunu daiktus į valtį, ruošiuosi išplaukti. Oras labai geras, apsiniaukia, karts nuo karto išlenda saulė, bet ir tai labai trumpai, silpnas vėjelis šiaušia vandens paviršių, tiesiog idealu. Išplaukęs, metu guminuką į vandenį ir pasileidžiu palei žolių liniją, kur mano manymų turėtų laukti manęs dantytoji. Pratempiu guminuką gerą kilometrą, nei barkšt-tuščia. Stoju apmėtyti duobės, kur beveik visada slepesi lydekaitė. Mėtau, keičiu masalus tuštuma visiškai, matyt su lelijos lapais akis užsidengusios sėdėjo, bijojo, kad neišerzinčiau. Na kaip jau norit galvoju, rasiu kokią išalkusią. Irkluoju toliau, stoju kur kažkadais draugui nusišypsojo laimė ir jis sugebėjo ten pagauti savo rekordinę lydeką. Ariu dugną visokiausiais guminukais, blizgėmis, tuščia kaip šulinyje. Sėdu ant irklu ir bandau irkluoti atgal, į žolymą kur daugiausiai lydekų esu pagavęs. Žinoma, guminukas ieško lydekos plaukdamas man iš paskos. Bebaigiant priplaukt žolyną, energingai meškerės viršūnę kažkas supurto, kertu-nėra, tik guminuko uodega vos besilaiko. Nuotaika iš karto pakyla, nes veiksmo kaip ir yra, nors rezultato kaip ir nematyti. Stoju, apmėtau tą vietą, nei barkšt. Irkluoju į žolyną, svaidau savo masalus į tarpelius tarp žolių, nei gyvybės. Vandens paukščiai kaip ir visada palaiko man kompaniją, o jų šį kartą kaip niekad daug.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Neprarasdamas vilties toliau erzinu lydekas. Žvilgteliu į laikrodį, jau beveik 10 valanda vakaro, o valtyje neturėjau dar nei vienos žuvies. :shock: Pats laikas judėti jau link namų. Aišku nuotaika nekokia, bet žinau, kad rytoj turėsiu dar vieną progą išlėkti prie vandens.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Trečiadienis

Tik atsikėlęs išgirstu, jog lietutis gerai drebina palangę. Bet ačiū Dievui jis truko neilgai ir truputį pasikrapštęs namuose apie 4 valandą judu į Lėvenį už Bernatonių. Oras nekoks palyginus su vakarykščia diena, bet nieko. Slenku palei upę, braunuosi krūmynais karts nuo karto užmesdamas masalą į visai apžėlusią ir nusekusią upę. Netikėtai išlendu į laukymę, kur iš karto žvilgsnis užkliuvo už nupjaustytų medžių palei upę ir išvažinėtos priekrantės. Nelabai kreipdamas dėmesį į tai judu toliau mėtydamas masalus. Beeidmas, savo kelyje pamačiau didžiulę provežuotą balą.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Bandžiau peršokti kur nedaug vandens, bet nevisai pavyko ir teko susmukti virš kelių į dumblą. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu, kojų tai ištraukti negaliu. :-D Rankų pagalba vos išsiropščiu, dumblinas iki alkūnių ir besiprausdamas keikiu visą sunkiąją techniką, kuri tai padarė. Atsikvėpęs pajudu toliau. Tik praėjus tą balą ir sustojus pirmoje vietoje, tik įmetus masalą ir padarius kelis ritės pasukimus, mano ranka pajuto užtikrintą pasikėsinimą į masalą, bet nepasikirto. Keletas metimų vėl tas pats, vėl nepasikirto, mėtau visokių spalvų guminukus- nebeima. Ai tiek to, paeinu truputį toliau. Svaidau vėl guminukus, nekimba. Užsidedu laimėtą blizgutę, pirmas metimas ir turiu, lengvai parsitraukiu, įamžinu ir toliau paleidžiu. Pagaliau pavyko prakalbinti ir šią blizgutę. ;-var-var.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Einu toliau, bemėtydamas masalus grožiuosi plaukiojančiais šapaliukais, bet taip nieko ir nebesuvilioju. Keliuosi į Sanžilę. Pirmas sutojimas prie tilto. Pirmas metimas palei žoles, keletas pasukimų ir sėdi lydekos vaikis kuriam leidžiama ir pačiam išsipurtyti kabliuką. Kaip sakoma, gera pradžia pusė darbo. :tia-tau Mėtau toliau, žvilgsnis netikėtai užkliūna į visai arti manęs plaukiojanti mailiuką, žinoma ir jį įamžinu.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Bandau toliau išerzinti kokią aštriadantę, bet nelabai pavyksta, dar kaip tik valtis su pora vaikų malasi būtent ten kur aš žvejoju. :-ug Baisiau nei baidarininkai. Bandau nekreipti į tai dėmesio ir prieinu gražų lelijyną kur šimtas procentų turi kažkas palaikyti tvarką. Pirmas metimas ir susilaukiu energingo smūgio, po kurio lydekaitė įlenda į žoles. Vos ne vos pavyksta pavyksta iškrapštyti ją, bet ir vėl prie kranto ji įsipainioja į žoles, šį karta jau teko rauti su viskuom, nes nesinorėjo šokti į vandenį. Ir šį kartą viskas pavyko gerai ir ji jau krante, trumpai papozuoja ir keliauja atgal. :/braj;
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Po šios lydekaitės, netikėtai mano ausis pasiekia nemalonus telefono džirzgimas, su paaiškinimu, kad jau pats laikas namo ir, kad atvažiuoja jau manęs pasiimti. Ai tiek to, susikraunu daiktus ir laukiu savo transporto. Beeidamas atsimenu, kad kaip nekeista visas žuvis ištraukiau pirmu metimu-kažkas ne to, matyt iš karto ant alkanų pataikiau.
Tai tiek šiam kartui, iki kitų susitikimų. :/braj;
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #293534   TailDancer
 11 Lie 2011 15:07
Sveiki visi
Kad ir kaip bebūtų liūdna, vasara jau baigia įpusėti, o man dar nepavyko pagauti nei vienos rimtesnės žuvelės. Tai šį savaitgalį pradedant penktadieniu, paskyriau skirtingų žuvų gaudymui ir naiviam tikėjimui pagauti ką nors rimtesnio.
Penktadienis.
Kaip keista, šįkart nevažiavau į kaimą, nors visa šeimyna ir nulėkė į jį. Na, o aš ramiai laukiu vakaro, nes žinau, kad galėsiu pora valandėlių pasėdėti valtyje su plūdinuke rankose, o po to ir į kaimą nukeliauti. Apie 18 valandą aš jau prie iki gyvo kaulo igrysusio telkinio, t.y. Ekrano marių. Bet ką gi darysi, kai valtis stovi ant kranto ir tiesiog prašosi, kad kas nors ją pairkluotų, pasiplaukiotu su ja, nes be manęs, su ja galima sakytis niekas nesinaudoja. Kaip sakoma, geras daiktas be darbo būti negali. Tai ta proga kraunuosi daiktelius į valtį ir irkluoju į gerai pažįstama sėklių. Vieta kurioje įsitaisiau labai perspektyvi, tarpelis tarp ajarų, su keliomis išlindusiomis lelijomis, kur tikrai turėtų slėptis žolynų gyventojai-lynai. Iš karto į vandenį krenta keli jauko rutuliai, iš paskos skrenda į tą pačią vietą ir kabliukas, papuoštas pora sliekučių. Laukiu 10,15,20 minučių-tuščia. Traukiu plūdinukę, rišu plonesnį pavadėlį, dedu mažesnį kabliuką, kurį papuošiu vienu mažiuku sliekučiu. Plūdytė vėl skrenda į tą patį tarpelį. Po gerų penkių minučių ji niurkteli ir pradeda važiuoti į šoną, kertu ir nedidelė kuojūkštė keliauja į valtį trumpai pasisveikinti. Metu vėl ten pat. Vos tik plūdytė pasiekia vandenį, pradeda šokti patį gražiausią šokį, tai niurkteli, tai truputį pavažiuoja, taip tampydama mano nervus. Vos pavyksta išlaukti, kol plūdytė truputį priners ilgesniam laikui, kertu ir vėl kuojūkštė valtyje. Po to seka, valandos tyla, kol ateina laikas plaukti į krantą. Paskutinės dešimt minučių, laukiu su viltimi sulaukti to, to žolynu galiūno. Praėjus porai minučių plūdytė pradeda šokti, tik truputį kitaip nei ankščiau, šįkart matosi kad žymiai solidesnė žuvis, užtikrintai ir lėtai nardina plūdę, neilgai trukus ir visai ji panėrė, kertu ir pajaučiu jog teeeeeen yraaaa ir visai nenori eiti su manimi pasisveikinti. Valai tikrai skirti ne lynų žūklei, pagrindinis valiukas vos 0,16, o pavadėlis tik 0,12, o dar iš visų pusių žolės. Kaip žinia lynas labai kovinga ir stipri žuvis, bet mane gelbėja graibštas ilgu kotu. Truputį pavarginęs, ir prisitempęs netoli valties, kišu graibštą į vandenį ir vos ne vos įvairuoju į jį žolynų karalių. Visas laimingas, pilnas adrenalino irkluoju į krantą ir judu į kaimą.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Šeštadienis.
Įkvėptas šapalų siaubo Bobio laimikių, jau šeštadienio vakarą lekiu į pieva gaudyti žiogų ir kitokių vabaliukų. O jų, kad ir daug pievoje, bet juos pagauti nėra jau taip ir lengva kaip atrodo, tenka ir pavargti, ir sukaisti begaudant juos ir dar ypač kai virš galvos stūkso apvalus blynas, kuris verčia mus prakaituoti. Pusę valandos prasikankinęs, prisigaudau žiogų, nes kitokių dalykėliu, kurie turėtų šapalui patikti nepavyko rasti. Žingsniuoju prie upės. Pirmi žiogų praleidimai, palei vandenžoles nieko nesuvilioja, keičiu vietą. Judu link posūkio, kur į vandenį pusiau įkritęs ir nuleidęs šakas į vandenį stūkso karklas. Pirmi praleidimai, šapaliukas pasikėsina į mano žiogus ir po neilgos kovos parkeliauja į krantą. Nedidukas, bet pirmas. Leidžiu vabalą vėl palei tas pačias šakas. Į žiogą vėl kažkas pasikėsina, bet šįkart nepasikerta. Metu vėl ten pat, vos tik pasiekęs vandens paviršių žiogas pradingsta, o gi pradingsta aukšlės burnoje, kertu ir ji jau parkeliauja į krantą. Nesuprantu kaip jį apžiojo kabliuką, bet ji tikrai nebuvo mano taikinys, o ypač kai ant kablio pamauti 4 žiogeliai. Keičiu vietą, judu į kitą medžio pusę, kur karts nuo karto matosi stambesnių šapaliukų bulktelėjimai. Metu vabalą prie pat šakų, vos tik vabalas pasiekė vandenį, jis pradingo šapalo proanūkio burnoje, kuris be fotosesijos keliavo namo. Kelętas metimų palei šakas, didelis bulkt- kertu, meškerė sulinksta, stabdis žviegia ir šapalas įlenda į šakas iš kurių jau jo nebe pavyksta iškrapštyti. Po tokio netikėto įvykio tenka trumpam prisėsti ant kranto, užsirišti kitą kabliuką ir truputį nurimti, nes tokio šapalo jau kokių pora metų neteko sutikti, vien tik mažyliai kibdavo. Truputį nurimęs vėl sėdu į tą pačią vietą, nes laiko jau nebe daug beliko. Keli pravedimai ir vėl šapalo anūkas pakimba. Porą metimų, dar padarau, kibimų nebėra, saulė jau baigia atsisveikinti su manimi, tai nuspręndžiau, jog pats laikas patraukti namo.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Sekmadienis.
Kylu iš lovos tik apie 11 valandą. Vos tik prabudęs susilaukiu pasiūlimo pasiplaukioti Ekrano mariose. Žinoma, tokio pasiūlimo atsisakyti negaliu, nors tikrai jau ne pats laikas mosikuoti spiningu, nes saulė jau senai įkaitinusi mūsų gimtąją žemelę. Apie dvyliktą valandą jau stoviu ant kranto, kraunuosi daigtus, bandau atrakinti valtį, bet nepavyksta. Geras dešimt minučių prasikankinęs pagaliau atrakinu valtį, ir iškarto irkluojo link kito kranto, kur vešliai sužėlusios lelijos. Pirmas, dešimtas, septiniasdešimtas metimas-tuščia. Svarbu kad įveikiau pirmąjį žvejų prakeiksmą-“Pirmu metimu pagavai – nesiseks‘‘. Apmėtęs žolyną sėdu prie irklų ir pradedu velkiauti, nes šį kartą į valtį pasiėmiau du spiningus. Irkluoju, prakaituoju ir laukiu kibimo. Beplaukdamas sutinku dar porą velkiaujančių vyriokų, kurie irgi niekuo pasigirti negalėjo, tik vienas peiliukas pabūvojo pas juos valtyje. Neprarasdamas vilties plaukiu toliau, kur dar neteko lankytis. Valanda, pusantros, dvi valandos jau kaip ant vandens. Pats laikas suktis ir plaukti atgal. Sukuosi plaukiu atgal, po geros valandos priplaukiu Pajuostės tiltą, stoju prie žolių. Keli metimai palei žoles, barkšt nėra, po poros sekundžių susilaukiu jau užtikrinto smūgio, po kurio iškarto veide atsiranda šypsena, nuotaika kyla, ypač kai lydekaitė netoli valties pradeda rodyti savo akrobatinius sugebėjimus, bando ir lysti po valtimi, visokiausiais būdais lanksto mano kotą. Visa piktą man ją pavyksta įkelti į valtį, nufotografuoti ir žinoma paleisti.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Toliau svaidau masalus prie žolių išlindusių vidurį tvenkinio, apmėtau jas iš visų pusių, apmėtau ir įlankas, duobes. Tuštuma visiška, niekas net mailiuko nevaiko. Žvilgteliu į laikrodį, jau 5 valanda, pats laikas traukti į krantą, nes jau kūnas jaučia malonų žvejybinį nuovargį, o ir saulutė nesimato, kad norėtų pasislėpti po debesimis.

Kaip ir visada savaitgalis praleistas fantastiškai, bei turiningai, žuvies kaip per tokį karštį pagavau užtektinai, tai ko gi daugiau reikia. Na, o dabar jau norėčiau su jumis atsisveikinti iki kitų susitikimų.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #294654   TailDancer
 18 Lie 2011 01:20
Laba diena. Šiandien vėl norėčiau jus sutrukdyti su eiliniu reportažu apie savaitgalinę žūklę.
Šeštadienis.
Pagaliau vėl pavyko įkalbinti švogeri kartu išvykti į žūklę. Iš karto nusprendėme, kad šįkart žvejosime dviem skirtingais būdais: iš pradžių lakstysime su spiningais palei Nevėži, kur kolegai dar neteko būti, na, o vakare gaudyti linų Liberiškio užtvankoje.
Galvoje jau pradėjau regzti planą nuvykti iki Murmulių dvaro ( http://lt.wikipedia.org/wiki/Murmuliai ), kur šį pavasarį teko pabuvoti, bet tik kitoje pusėje. Vietos ten labai gražios, vienoje pusėje žolynai, o kitoje ganėtinai gilios duobės. Susikrovę daiktus pajudame link tikslo, bet netikėtai jau pravažiavus Naujamiestį už akių užkliūna ženklas, jog kelias už 2300m. baigiasi, o apvažiuoti jį labai jau toli. Tai tenka keisti taktiką ir keliauti link Nevėžio, ties kur jo vandenis papildo dešinysis intakas Kiršinas.( http://lt.wikipedia.org/wiki/Kir%C5%A1inas)
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Apie šias vietas teko girdėti daug legendų: apie nutrūkusias, bei ištrauktas milžiniškas lydekas. Ten puikios vietos gyventi lydekoms: ganėtinai gilu, bei dugne daug paskendusių kelmų, šakų. Aišku tas vietas kadaise buvo pamėgę brakonieriai, kol nepradėjo dirbti GA ir į savaitę po kelis kart daryti reidų ir gaudyti brakonierių. Dabar jau ten gana ramu, brakonieriai jau nebelabai lankosi, GA irgi retai beužsukas į tas vietas, bet jas jau spėjo pamėgti poilsiautojai, bei žvejai: tai byloja laužavietės, bei paupiu išminti takai su prismaigstytais kuoliukais pasidėti žūklės įrankiams. Bemat prabėgo kelionė ir mes jau lipame iš mašinos, rišamės pavadėlius su masalais ir žygiuojame prie upės. Tiesiu taikimu lekiu ties Kiršino įtekėjimu į Nevėži. Aišku, vaizdas kurį išvydau prieš akis jau nenustebimo, nedaug gylio ir pilna žolių, bet žnau, kad tuoj prasidės gražios vietos.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Eilini kartą pavyksta nieko nepagauti pirmu metimu, o tai jau gerai-kaip sakoma gera pradžia pusė darbo. Apmėtęs šią vietą judu link kolegos, kuris truputį toleliau stovi. Priėjęs prie jo pamatau širdžiai mielą vaizdą, žolių tik palei krantus, na o viduryje gili duobė. Besišnekučiuojant, mus pertraukia gerai pažįstamas garsas-tai lūžtančios anglies garsas, kurį manau visi esate girdėję, bet ačiū visiems Dievams man pasisekė, lūžo ne mano meškerė, o kolegos. Gerai, kad visuomet vežiojuosi atsarginį spiningą, kuris šįkart papuls į svetimas rankas, nors kokios jau jos svetimos ir ankščiau teko kolegai mosuoti su šia karvės uodega. Pasiėmęs spiningą jis nujuda truputį toleliau. Matau kaip padarė vieną metimą, antrą ir staiga jo spiningas sulinksta ir jis pradeda kviesti mane į pagalbą. Lyg sprinteris skuodžiu link jo, pribėgęs pamatau jog kova jau baigėsi, kolega drebančiomis rankomis laiko valo galą, tuščią valo galą, be nieko. Bandau prakalbinti jį, bet matau jog adrenalinas jį visą užplūdęs, nes tokio traukinio dar jam neteko užkabinti. Nežinau ką aš būčiau daręs jo vietoje, nes gyvenime dar nesu pagavęs, nei vienos rimtos dantytosios apie kurią galėčiau ilgai pasakoti ir pasakoti, bet žinau jog nebūčiau taip ramiai sėdėjęs ir žiūrėjęs į tekantį sava vaga Nevėži. Truputį nuslūgus adrenalinui pradedame toliau svaidyti masalus ir erzinti plėšrūnes. Viena duobė keičia kitą, laikrodžio rodyklė atrodo juda kosminiu greičiu ir jau matome, kad pats laikas būtų važiuoti iki namų, krautis plūdinukes su visais daiktais skirtais sėsliai žūklei.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Kelionė ir vėl neprailgsta, nes iki užtvankos vos keli kilometrai. Atvykome į gerai pažįstamą vietą, kur jau antrą sezoną žvejoju, tik kaip keista judu truputį toleliau, kur įmanoma permesti žolytes. Aišku, pirma mintis kuri šovė į galvą užmetus meškerę buvo maždaug tokia: „Kaip reikės žuvį ištrauk jeigu kas nors užkibs?“. Nuvijęs šią mintį judu prie kolegos pasišnekučiuoti. Vos praėjus penkiolikai minučių kolega sušunka, kad nebėra mano plūdės, o mano kojos tik to ir laukė. Po šių žodžių lyg po signalo skuodžiu į finišą lyg bėgikas, kuriam reikia peršokti barjerus, o man reikia neįkristi į kokią tai nors duobę, į kurią jau prieš tai įkritau. Išvengęs visų kliūčių čiumpu meškerę ir parskraidinu nedideli karšioką į krantą. Gerai, kad nedidelis, neteko jo vaduoti iš žolių pinklių. Kolega, taip pat nesnaudžia, pagauna keletą kuojūkščių, kurios tiktų tik katinui arba gyvai žuvelei. Taip besišnekučiuojant pradeda po truputį temti, salos beržiukai apsišviečia, tiesiog būtų išėjęs puikus kadras, kurio per tingėjimą nepavyko padaryti. Ai tiek to pagalvojau, bus dar tų kadrų. Besigėrėdamas šiais vaizdais išgirstu vėl kolegos žodžius jog mano plūdės nebėra. Vėl viskas iš naujo, skuodžiu prie meškerės, pakertu ir pajaučiu jog kažkas rimtesnio. Jau beveik perkeliant per viduryje augančias žoles, prieš pat pabaigą žuveliokas įlenda į jas ir pabando mano nervus. Po neilgos išvadavimo operacijos, karšiokas jau pasiekia graibštą ir keliauja į katiliuką pas savo gentainį. Dar pasėdėję penkioliką minučių kraunamės daiktus, nes jau plūdžių įžiūrėti beveik nebeįmanoma. Nors lynų ir nepagavome, bet nuostabiai praleidome dar vieną gražų vasaros vakarą.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Sekmadienis.
Eilinį kartą gaunu pasiūlymą pasiplaukioti Ekrano mariose. Nors jau saulutė aukštai, žvejoti vis tiek norisi. Ir vėl neatsisakau šio pasiūlimo ir judu pasiirstyti valtele, bei pagauti kokią nors kuojytę ar lydekaitę. Kaip ir visada, žūklę pradedu velkiaudamas palei žolių liniją, nors dar nieko nepavyko šiais metais užvelkiauti aš tikiu, jog kažkada sėkmė užsuks ir į mano kiemą. Praplaukęs gerą gabalą kelio irkluoju į žolyną, pasėdėti su plūdinuke rankose. Pirmi metimai tuščia, pašaro tai neturiu, tenka ieškoti pačiam žuvies. Judu po truputį link kitos properšos. Joje irgi tuščia, metu į mažyti tarpelį tarp lelijų apkloto, vos tik akimirkai nusisukus pasidėti spiningo pamatau, jog plūdės nebėra ir nedidelė kuoja keliauja į krantą. Na, o tada ir prasidėjo, tik spėk kabinti batoną. Nors ir kas penktu metimu tik pavyksta ištraukti žuvį, o be to dar jos dydis visai vaikiškas, bet galiu pasakyti drąsiai, laikas praleistas puikiai.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Šiam kartui tiek, greitu laiku turėčiau vėl čia pasireikšti. Iki kitų susitikimų.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #294719   TailDancer
 18 Lie 2011 18:19
Laba diena. Kaip ir sakiau neužilgo vėl jus pabandysiu sutrukdyti, bet net negalvojau, kad jau sekančią dieną tai įvyks.
Šiandien orą pranešė labai karštą, tai net nebuvo minties apie žūklė, bet po pietų dangus apsiniaukė ir po truputį pradėjo rodytis, jog tuoj, tuoj pradės lyti. Pamatęs tokias gamtos išdaigas, pradėjau mąstyti apie žūklę-lydekų žūklę. Nieko nelaukęs jau kalbinu sesę, kad mane mesteltų iki Ekrano marių, kad galėčiau numalšinti kirminą ir gal ką nors pagauti. Ir štai prieš ketvirtą valandą mes jau pakeliui. Bevažiuojant pradeda lyti, o nuvykus į vietą lietus visai įsismarkavo, bet ačiū Dievui, kad neilgam. Greitai kraunuosi daiktus, semiu vandenį iš valties ir plaukiu iki kito kranto. Metu inkarą ties žolių linija ir mėtau link kito kranto. Lėtai pravedinėju guminuką, karts nuo karto jį paguldau ant dugno, šukuoju kiekvieną kvadratinį metrą, kiekvieną dugno neligumą iščiupinėju. Taip po truputį ir judu palei žolynus. Vienas sustojimas, antras, trečias. Keletą kartų masalas užkimba už kažkokio tai kelmo, pabandau palei pat jį pravesti masalą. Trečias pravedimas palei jį, bamt per meškerykoti smūgis, vos meškerės iš rankų neištraukė. Bandau prisitraukti prie valties, neišeina, spaudžiasi prie dugno nors tu ką. Žuvies nematui, galvoju, kad lydeką, bet, kad ji taip nesispaudžia prie dugno. Toliau bandau kovoti su žuvimi, pakeliu į viršų ir matau, jog ten visai ne lydeka, o starkis! Starkis, kokio dar neteko matyti savomis akimis, o dar labiau paturėti rankose. Neilgai teko palepinti akis tokiu maloniu vaizdu, starkis bando lysti po valtimi, bet stengiuosi jam to neleisti padaryti, nes inkaras tai vandenyje, o jo nepavyksta su viena ranka ištraukti. Vos ne vos, suvaldau aš šį monstriuką ir pabandau paimti su ranka, nors ir sunkiai gavosi, bet iš trečio karto įverčiu jį į valtį. Visas laimingas, sėdžiu ir žiūriu aš į jį, nemoku to jausmo pasakyti žodžiais, kiekvienas tai turi pats patirti. Dar pusvalandį, pačiupinėjas dugną, traukiu į krantą, nes emocijos tiesiog veržiasi per kraštus. Na, o krante jau linksmiausia dalis žuvies svėrimas ir fotografavimas. Pasirodo, žuvis visai neprasta, be kelių gramu du kilogramai keturi šimtai gramų! Didžiausia mano žuvis, per savo kaip žvejo karjerą.
Tiek šiam kartui iki kitų susitikimų.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #295710   TailDancer
 26 Lie 2011 10:11
Laba diena. Šį kartą reportažas kabėjo po dideliu klaustuku. Porą dienų mąsčiau ar jį pateikti jūsų teismui ar ne, bet kadangi turiu daug gražaus laiko, tai nuspręndžiau ką nors sukurti. Nors medžiagos turiu neperdaugiausiai, nuotraukos vos kelios, bet šios žūklės man suteikė daug teigiamų emocijų, ne laimikių kiekiu, bet gerai praleistomis valandomis su meškere rankose.
Nežinai, net kelintadienį susilaukiau skambučio iš senokai matyto draugo, kuris pasiūlė nuvykti į lynų, bei karosų naktinę žūklę. Jau dieną prieš žūklę žinojau, kad praleista naktis gerų draugų kompanijoje paliks daug gerų emocijų, nebūtina bus net pagauti žuvies. Naktis prieš žūklę kaip ir visada būna sunki, vos kelios valandos miego ir aš jau kraunuosiu daiktus, persirišinėju kabliukus, plūdes, po penkis kartus perdėstau svarelius, kol savo nuomone susirišu geriausia variantą. Kelis kartus peržiūriu ar tikrai viską pasiėmiau, ar nieko nepamiršau. Laukiu tos minutės, kada tetukas mestels mane į kitą miesto galą. Laikas slenka labai lėtai, bet vos, ne vos sulaukiau, sulaukiau kol pagaliau mane nuveš. Keliolika minučių ir aš jau pas draugą kieme, kraunuosi daiktus į tuščią bagažinę, nes draugas jokių daiktų dar krautis nepradėjo. Ai tiek to palauksiu, galvoju valanda ar čia, ar čia nieko nereiškia, bet kol visus daiktus jis susirinko, kol pasiėmė visus ekipažo narius praėjo 4 valandos. Turėjome išvykti 13 valandą, bet išvykome 17. Gerai tik tiek, kad kelionė neilga, vos pusė valandos kelio iki ežeriuko. Ežeriuko, kur dar nei vienas iš mūsų nėra buvęs. Mes tik žinojome, kad nuo kranto žvejybai vietos nėra, nes visi krantai užpelkėję ir apaugę švendrėmis. Neilgai trukus ir mes jau vietoje, leidžiame savo ‘‘geldeles‘‘ į vandenį, kraunamės į jas daiktus, bei ruošiame jaukus. Po geros valandos jau paliekame krantą ir per lelijų taką traukiame link atvirų vandens plotų ieškoti vietelės, kur jaukinsime ir bandysime pagauti žolynų karalių. Ežerėlis mus pasitinka ypač mažu gyliu, storu žolių bei dumblo sluoksniu, bei labai skaidriu vandeniuku. Gylis visame ežeriuke siekia vos 1-1,1m., o duobėse, net iki pusantro metro, kurie mums atrodo labai daug plaukiojant pievoje. Nieko nelaukęs traukiu spiningą ir pradedu ravėti dugną, kol kitas ekipažas ieško žūklavietės. Pirmas, penkiasdešimtas, šimtas septyniasdešint antras ir taip toliau-tuščia. Susitinkame su kitu ekipažu, pasirodo jie irgi buvo spiningus išsitraukę tai vieną peiliuką buvo išerzinę, kuris tik smūgiavo per masalą. Pasiskolinu iš kolegos negiliai neriantį dviejų dalių vobleriuką ir pradedu su juo erzinti plėšrūnes. Vobleriukas nardo ir po lelijynus, ir palei visokiausias vandenžoles nieko nesuviliodamas. Jei ten jau tuščia, keičiu taktiką ir judu į ežeriuko vidurį. Vėl šukuoju visą vandens paviršių karts nuo karto pasikabindamas vieną kitą žolytę, bet bebaigiant prarast viltį kažkas sudrebina mano spiningo viršūnę. Ištraukus paaiškėjo, kad trišakiukas užsikabinęs vos, vos už lupos kraštelio, bet ko gi norėti kai lauke +30 jei nedaugiau, svarbu atsidariau, žuvį pagavau. Bandau dar kokią vieną išerzinti, bet nelabai sekasi, o žūklės vieta jau paruošta. Keliasdešimt metimų padaręs, raginu valties kolegą irkluoti link kito ekipažo ir traukti plūdinukes. Priplaukę prie kolegų pamatome, kad vieta labai perspektyvi, duobė su švariu dugnu, o aplink vien žolės. Traukiam plūdinukes, metam kelioliką didelių rutulių į vandenį ir laukiam, laukiam. Valanda, pusantros, nei prisilietimo. Su kolega iš kaimyninio ekipažo nutariam, kad reikia plaukti į panašias žoles kaip ajerus ir ten bandyti laimę, nes prieš tai ten buvęs žmogelis neblogai pagavo. Kaip tarėm, taip ir padarėm, kolega peršoko į mano valtį ir mes išplaukėm į žoles, esančias beveik vidurį ežeriuko. Greitai randame akį, kur tilptume dviese ir pradedame jaukinti, žvejoti. Saulė jau baigia pasislėpti už horizonto, o nei vienas ekipažas dar neturime laimikių. Saulė jau visai pasislėpė, prasidėjo kibimai, gal ir jaukas suveikė. Kolegos jau pagavo tris lyniokus, o mes dar tušti. Karts nuo karto ir mūsų sliekučius kažkas patampo, bet nieko rimčiau. Po kiek laiko mano pludytę kažkas pradeda nešti link žolių, nieko nelaukęs kertu, pakeliu lynioką į paviršių, o jis ėmė ir atsipurtė. Ir gerai, nereikės rankose jo laikyti, vis tiek nedidukas. Praėjus neilgam laiko tarpui kolega ištraukia lynioką, ai sakau tingiu trauktis fotoaparatą iš ryto nufotografuosi kokį lynioką. Paleidžiam ir tą lynioką. Va tada ir prasidėjo, meti, trauki, paleidi ir taip visą naktį. Pradeda švisti, kibimus kaip ranka nuėmė, nuotraukų nėra, žuvies irgi. Sėdim, žiūrim į plūdes išvarvėjusiomis akimis, karts nuo karto kažkas mūsų nervus patampo, žiūri mūsų geležinius nervus, kurie po truputį pradeda silpnėti. Dar dvi valandas pasėdėję, su ištampytais nervais ir nebe pagavę nei vienos žuvies čiumpame spiningus ir pradedame mojuoti, erzinti lydekaitės, kurios naktį pastoviai vaikė mailiuką. Pirmas pusvalandis, nei barkšt, vandens paviršius ramut ramutėlis, vėjelis atsistojus vos, vos juntamas, bet jis neįstengia pašiaušti vandens paviršiaus. Įremės link lelijų juostos supamčios visą ežeriuką. Po kelių pravedimų mesteliu link lelijų liežuvio. Tik įkrito masalas, vienas pasukimas ir lydekaitė su vobleriuku dantyse iššoka į orą, nepakartojamas vaizdas, senai neteko to matyti. Lengvai parsitraukiu į krantą, įsiamžinu su žuvimi ir paleidžiu ją, kad paaugtų, kad vėliau praturtintų vandenis savo atžalomis. Nors jos likimas labai jau miglotas, bet jai dar daug reikia paaugti. Toliau bandome erzinti plėšrūnus, bet bergždžiai. Iki pat devintos valandos ryto, mūsų skalautais masalais susigundė tik ta viena lydekaitė. Plaukiam iki kolegų, su kuriais pasišnekučiavus supratome, kad ir pas juos ta pati situacija-iš ryto kibimą kaip ranka nuėmė, nors jie dar vieną, kitą ir iš ryto lynioką ištraukė. Persimetę keliais žodžiais visi patraukiame į krantą, nes jau visi tiek emociškai tiek fiziškai išsemti po naktinės žūklės, jau norisi paliesti tvirtą pagrindą po kojomis, kuris nesiūbuoja į šonus ir tvirtai mus laiko. Na, o po to ilgas daiktų krovimasis, įspūdžių dalijimasis ir sunki kelionė į namus. Nors ir nieko rimto nepagavome, bet bent jau man tikrai malonu prisiminti tą, atrodo tokią trumpą naktį.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Sekmadienį iš ryto netikėtai atsiduriu kaime. Saulytė gerai kepina, net nėra noro sėdėti prie upės ant saulės. Kaip ir visada, bemindamas dviratuku į kaimą, sustoju ant tilto paganyti akis į ten besigąnančias žuveles. Akis iš karto užkliūna už šapaliokų, kurių kaip keista buvo labai nemažai pasislėpusių už žolių, kurie domėjosi visais numestais dalykais. Karts nuo karto iš po žolių išlįsdavo ir vienas kitas šapaliokas perkopęs ir pusės kilogramo ribą. Pamatęs tuos vaizdus nuskubėjau iki namų. Prisigaudžiau žiogų, susirišau šapalinę sistemėlę ir dviratuko padedamas nuskubėjau po tiltu, į šapalų ‘‘eldoradą‘‘. Bandau pravedinėti žiogelius, bet niekas jo negriebia, tik apžiūri, bet neima. Uždedu ant kablio nebe tris, bet penkis žiogelius, kad kabliukas būtų visai užsimaskavęs. Vos tik jis pliumptelėjo į vandenį, su visu trenksmu jį čiupo nedickas šapaliokas, kuris po fotosesijos su telefonu (fotoaparatas pas sesę) keliavo namo. Bemaunant žiogus išgirstu kaip kažkas bando nusileisti nuo kalno. Atsisuku ir pamatau, kaip iš matymo pažįstamas vaikis su šypsena ligi ausų žingsniuoja link manęs. Iš pradžių nedrąsei uždavinėja man visokiausius klausimus apie žuvis, po to įsidrąsina ir prisėda prie manęs užmesdamas savo plūdinukę. Gera matyti tokį vaikį, turbūt su dar didesniu užsidegimu nei, kad aš jo metų būdamas gaudžiau žuvį. Kiekvienas plūdės niurktelėjimas jo veide atrodo, kad jam būtų pati didžiausia šventė. Pabandau prisiminti koks aš buvau pabaigęs dvi klases, kaip sedėdavau prie upės su sunkiu meškerykočiu rankose, kaip džiaugdavausi kiekviena aukšlyte (Nevėžis tuo metu buvo tuščias lyg šulinys, retai kas ką nors kitą pagaudavo. Elektrikai tada jį labai pamėgę buvo). Malonu prisiminti, pačias geriausias gyvenimo dienas, kai niekas tau nerūpi, kai negalvoji apie savo ateitį, tik gyveni šia minute ir ja džiaugiesi. Metęs savo šapalų viliojimą, prisijungiu prie jo. Persirišu savo meškerytę, išmainau kelioliką kabliukų į kelis sliekučius ir pradedu vilioti žuveles. Aišku, ne kiek į savo plūdę žiūrių kiek į jo, nes vaikiui dar sunku įsisavinti kada reikia kirsti. Po lengvos komandos kirsti, vaikis ištraukia karšiuką ir išpūstomis akimis man sako: ‘‘Kokia didelė aukšlė‘‘. Pamokau jį, paaiškino kokia čia žuvis, dar ir man tenka ištraukti kabliuką, nes labai jau giliai prarijęs buvo. Po šios žuvies seka ir man kibimas, nedidelis ešeriukas susidomėjo mano sliekučiu. Iš kart po jo ir dar vienas truputį didesnis pakibo. Truputį praėjus laikui, vaikis jau įsisavinęs pamoką apie kirtimą, nieko neklausęs ištraukė karšiuką, kurio pavadinimą irgi įsisavino. Viskas gerai, vaikis klausė ką jam sakiau ir šias pamokas puikiai išmoko, gal ir ką nors įdomaus iš manęs išgirdo, visko gali būti, juk kas man atrodo įprasta, gal jam tai nauja. Besišnekučiuojant man vėl pakimba ešeriokas, jau truputi mažesnis nei ankstesnysis, kuris kaip ir kiti praturtino vaikio žuvies krūvelę. Iš karto po šio ir vaikis ištraukia dar vieną karšioką. Tik užmetus meškerę, sudziržgia telefonas, su pasakymu, kad laikas jau namo. Bandau nufotografuoti mūsų su vaikio laimikį, bet kaip tyčia telefonas numirė, gerai, kad kitas trynėsi kišenėje senutis, su turbūt pačiu praščiausiu fotoaparatu, koks tik gali būti, bet ai tiek to, svarbu ligtais žuvis matosi. Taip nenorom susikraunu daiktus, dar vaikiui dovanų porą plūdyčių palieku, kad neminėtu manęs bloguoju, o, kad prisimintų mane ir patraukiu namo su šypsena veide, galvodamas, koks iš jo puikus, gamtą mylintis žmogus galėtų išaugti.
Tai tiek šiam kartui. Iki kitų susitikimų.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #298787   TailDancer
 15 Rgp 2011 17:15
Laba diena. Senai bebuvau aš pas jus užsukęs ir tuo labiau aprašęs kokią tai žūklę. Nors tų žūklių per dvi savaites buvo vos kelios, kurias būtų nesunku suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, bet viena iš jų pasižymėjo tuo, jog buvo pati geriausia šiais metais laikant rankose plūdine meškere.
Prieš kelias dieneles, važiuojant dviračiu per tiltą, akys užkliuvo už kuojų būrių. Nieko nelaukęs, suku savo transporto priemonę į miestelio pusę, greitai nulekiu į parduotuvę čiumpu kukurūzų skardinę ir skuodžiu namo, pasiimti savo plūdinukės. Viską pasiėmęs grįžtu vėl prie tilto, leidžiuosi į tą pačią vietą, kur nesenai mokiau mažąjį žveją žūklės subtilybių. Nedidelė saujelė kukurūzų iš karto skrenda į užutekėlį. Tik kukurūzams pasiekus dugną, prie jų iškarto prisistatė didelis burys aukšlių su kuojomis, bei keliais dėmesio nevertais šapaliukais. Nespėjus net meškerės susitvarkyti, kukurūzu jau nei kvapo nelikę, visi iki vieno surinkti. Metu plūdyte į tą pačią vietą, kur šėlo smulkmė. Kukurūzą iš karto apspito aukšlių būrys, kurios jį tik tampydavo ir neprileisdavo stambesnės žuvies. Netikėtai aukšlės prasiskirstė ir plūdė energingai panėrė, kertu ir jau legalus šapaliokas spurda mano rankose, bet šį kartą jo pasigailėjau ir paleidau jį atgal. Metu plūdyte vėl ten pat ir vėl tas pats aukšlių būrys neduoda man ramybės. Pabodus tokioms aukšlių išdaigoms, metu savo plūdyte į srovę ir ridenu kukurūza dugnu. Keli pravedimai ir plūdės nebėra, kertu ir pirma visai nebloga kuojūkštė keliauja į kibiriuką. Metu vėl ten pat, trečias ar ketvirtas pravedimas-vėl plūdės nebėra ir vėl kuojūkštė spurda mano kibiriuke. Kimba kaip išprotėjusios, trys, keturi pravedimai ir vėl kukurūzas pas kažką burnoje ir taip visą laiką, kol nepradėjo temti ir nebebuvo įmanoma įžiūrėti plūdės. Per pusantros valandos beveik 3 kilogramai žuvies ir sakyčiau visai ne smulkios. Didžiausia kuoja virš trijų šimtų gramų, turbūt mano rekordinė, nes nepamenu, kad būčiau pagavęs didesnę.
Tai tiek trumpai šiam kartui.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #300021   TailDancer
 22 Rgp 2011 20:12
Sveiki visi.
Vasara jau eina į pabaigą, atostogos taip pat. Gamtoje jau galima pamatyti pirmuosius artėjančio rudens požymius. Giliai širdyje laukiu rudens, tikrai ne todėl, kad pradėsiu eiti į mokyklą, o todėl, kad galėsiu pasidžiaugti gerai kimbančiomis lydekomis, bei tikiuosi turėsiu progą dar kartą pagauti kokį tai gėlųjų vandenų vilką-starkį. Bet kol ateis ruduo, reikia pasidžiaugti ir besibaigiančia vasara.
Pagaliau atėjo tas lauktasis penktadienio vakaras ir aš jau apie septynias pajudu link Lėvens, kur visada manęs laukia išalkę peiliukai. Žūklę pradedu tik apie pusę devintos, laiko turiu nedaug tik apie vieną valandą. Paskubomis apmėtau perspektyvias vietas, masalus pravedinėju šalia vandenžolių, kurių kaip ir visada netrūksta. Po gerų penkių minučių susilaukiu ganėtinai stipraus barkšt per kotą, bet nepasikirto. Keičiu metimo krypti, pratraukiu palei vandenžoles ir matau kaip lydekaitė iššauna iš žolių, bet gerai neužsikerta ir nuplaukia toliau-savais keliais. Paeinu keletą metrų prisėdu ant laiptelių ir toliau svaidau masalus. Keletas metimų, vėl smūgis per kotą, tik šįkart pasikirto ir lengvai parplaukia su manimi pasisveikinti. Fotosesija, bandymas pačiam įsiamžinti su žuvimi, kuris mano nuomone visai pavyko ir lydekiukas ar tai lydekaitė keliauja namo.

Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Einu toliau, niekur nebeskubu, nes laikas bėga lyg koks sprinteris per olimpines žaidynes. Pradeda temti, prieinu laiptelius ant upės kranto, kuriuos supa nyki aplinka- viskas išrausta, nei jokios užuominos, kad ten kažkada žaliavo žolytė, kojos sminga į žemę, bet nors tiek gerai, kad avalynė nepraleidžia nieko. Keli pravedimai šalia kairėje augančių vandenžolių, keli pravedimai duobytėje stovinčioje priešais akis, metimas link kito kranto, leidžiu guminukui su lengvu galvakabliu po truputį sklęsti link dešinėje pusėje esančių vandenžolių ir barkšt sėdi. Bando lankstyti kotą, bet pamačiusi jog nieko nepavyks šauna į orą ir papurčiusi galvą išsipurto kabliuką. Nedidelė lydekaitė, bet už jos gimnastinius sugebėjimus verta aplodismentų. Po tokio reginio nieko nebeliko kaip tik baigti žūklę.
Sekmadienis.
Nesimiega, apie aštuntą ryto linksmai čiulbantys paukšteliai tiesiog pradeda ragina mane išeiti į kiemą pasigrožėti jais, bei nueiti su spiningu rankose prie upės. Nieko nelaukęs šoku į žvejybinę aprangą, čiumpu spiningą ir netrukus atsirandu prie tos pačios vietos kaip ir vakar. Keli metimai ir matau, kad jau prasibudinau, masalai galima sakyti tiksliai skrenda ten kur reikia. Po truputį judu, bet jokio kibimo, keičiu vakar pasiteisinusį natūralios spalvos guminuką į rėkiančios oranžinės spalvos guminuką su begale įvairiaspalvių blizgučių. Keli pravedimai per iššukuotas vietas ir jaučiu, kad kažkas sumanė paragauti šio ryškaus atėjūno, kuris kaip man ir turbūt jai atrodė yra visai nevalgomas. Bandė ir ji lankstyti kotą, bandė ir iššokus į orą išsipurtyti masalą, bet jai nepavyko, kol neatlaisvinau valo ir leidau jai pačiai išsipurtyti, nes nesinorėjo jos vilkti purvinu šlaitu į viršų. Atsidėkodama, palengva pamojavo man savo pelekais ir niekur neskubėdama nuplaukė tarp žolių. Bandau toliau erzinti žuveles su ta pačia oranžine žuvele, bet niekas ja nebesidomi, dedu ant keturių gramų galvakablio pamautą salotinę žuvelę.Beveik praeinu vakarykštes vietas, pašneku su dar vienu žveju, kuris iškeitė saldų miegą į pasivaikščiojimą su meškere rankose ir nusprendžiu, kad aplankysiu dar vieną vietą, kur vakar parodžiusi žvakę nuplaukė lydekaitė. Šį kartą pradedu nuo dešinėje pusėje augančių vandenžolių, prašukuoju ir tiesiai prieš akis esančia duobelę, mesteliu ir į kairėje pusėje augančias vandenžoles savo masalą. Pavyksta neužkliūdyti jokios žolelės, nuleidžiu guminuką ant švaraus dugno ir lėtai traukiu masalą-smūgis sėdi, nedidelė ir jau santūresnė nei jos gentainės, nebando iššokti į viršų, o tik ramiai lanksto mano kotą. Nieko nelieka, pati nenori atsikabinti, teks pačiam susitepti rankas, bei padaryti keletą kadrų ir prie to pačio gražiai paleisti.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Atsisveikinęs su ja renkuosi daiktus ir baigiu žūklę, užteks jau tas nedideles lydekaites kankinti, nes neatrodo, kad kokia tai įmitusi plėšrūnė pabandis pažiūrėti kas stipresnis.
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė